Szia. Gorenje szervizben dolgozom, a power Led hiba ezeknél az Airfryer-eknél sajna tipus hiba, túl vannak alapból hajtja, hogy nagy fényük legyen, és alapból ha áram alatt van a készülék, akkor mennek éjjel nappal...naponta 10-15 darabot javítok ezzel a hibával. ;)
Köszönöm az értékes információt! 😉 Mondjuk azt nem tudom, hogy mi közük van a visszajelző ledeknek a készülék vezérléséhez (mondjuk nem is igyekeztem kideríteni), ha egyáltalán van, és miért? Ha ezt tudod, és megosztod, hálás lennék.
@@DiyZoli semmi. Ha nem működik a led, ugyan úgy be tudod kapcsolni a készüléket, legalábbis a kapacitív érintő attól még működik, csak nem látod, hogy a fekete plexi melyik részét kell taperolni.
👍 Remek munka!- egy kérdésem lenne. Biztos találkozott már,, ragadós,, műanyag készülék borítással.(öregebb fúró, lámpa,\stb Van olyan vegyszer amivel ellehet távolítani?
Köszönöm! A kérdésre válaszolva. Amennyiben a soft touch ("Valamikor a kilencvenes évek vége felé kezdték el mindenfelé használni a puha tapintású alkatrészeket. Nagyon is kemény műanyagok, de egy modern lakknak köszönhetően nagyon becsapósak: tapintásra puhának, minőséginek tűnnek. Használták ezt mindenre: kapaszkodókra, gombokra, vagy bármire, amihez az ember érhetett. Fillérekből létrehozott prémium érzés, ami persze átverés") anyagra gondol, ami idővel elkezd ragacsossá válni, bomlani, én a fokozatosság elvét követve először mosogatószeres, ha nem válik be szódabikarbónás, ha az sem alkoholos (izopropil, denaturált szesz), ha az sem akkor körömlakk lemosós, majd nitrohigítós ruhával próbálkoznék. Az utolsó kettő már kárt is okozhat az anyagban úgyhogy ott egy olyan részen próbálkoznék ami nem látszik. A kőolaj alapú vegyszerektől (pl: sebbenzin, ne adj isten WD-40) óva inteném. Nagyjából ez igaz minden minden műanyag és gumi bevonatra, de pontos válaszhoz nem vagyok kémiából elég jó.
❤ Köszönöm a választ. Én a szintetik hígítót kevés nitro hígítóval keverem.Ez le sajnos a műanyag szine kifoltosodik.Egy kisebb ecsettel mosom le.A nitro adagolása, csak óvatosan!! --mert a legtöbb műanyagot oldja. Kényesebb dolgokra nem jó.❤️ További jó munkákat
Szia. Gorenje szervizben dolgozom, a power Led hiba ezeknél az Airfryer-eknél sajna tipus hiba, túl vannak alapból hajtja, hogy nagy fényük legyen, és alapból ha áram alatt van a készülék, akkor mennek éjjel nappal...naponta 10-15 darabot javítok ezzel a hibával. ;)
Köszönöm az értékes információt! 😉
Mondjuk azt nem tudom, hogy mi közük van a visszajelző ledeknek a készülék vezérléséhez (mondjuk nem is igyekeztem kideríteni), ha egyáltalán van, és miért?
Ha ezt tudod, és megosztod, hálás lennék.
@@DiyZoli semmi. Ha nem működik a led, ugyan úgy be tudod kapcsolni a készüléket, legalábbis a kapacitív érintő attól még működik, csak nem látod, hogy a fekete plexi melyik részét kell taperolni.
@@tanyapara Lehet érdemes lenne egy kisebb ellenálással megdobni, hogy legközelebb ne haljon meg a LED?!
@@peti634 Inkább egy nagyobbal, hisz ekkor lesz kisebb a LED-en átfolyó áram. :)
👏👏👏👍👍👍
Üdv! A mikrohullámú sütőkbe való 2000 voltos kondenzátornak hány ezer óra az élettarrtama? köszi.
Üdv!
Ezt a kondenzátor gyártmányának és pontos adatainak ismeretében lehet megkeresni és megnézni az adatlapjában. Így látatlanban nem tudom.
👍 Remek munka!- egy kérdésem lenne.
Biztos találkozott már,, ragadós,, műanyag
készülék borítással.(öregebb fúró, lámpa,\stb
Van olyan vegyszer amivel ellehet távolítani?
Köszönöm!
A kérdésre válaszolva.
Amennyiben a soft touch ("Valamikor a kilencvenes évek vége felé kezdték el mindenfelé használni a puha tapintású alkatrészeket. Nagyon is kemény műanyagok, de egy modern lakknak köszönhetően nagyon becsapósak: tapintásra puhának, minőséginek tűnnek. Használták ezt mindenre: kapaszkodókra, gombokra, vagy bármire, amihez az ember érhetett. Fillérekből létrehozott prémium érzés, ami persze átverés") anyagra gondol, ami idővel elkezd ragacsossá válni, bomlani, én a fokozatosság elvét követve először mosogatószeres, ha nem válik be szódabikarbónás, ha az sem alkoholos (izopropil, denaturált szesz), ha az sem akkor körömlakk lemosós, majd nitrohigítós ruhával próbálkoznék. Az utolsó kettő már kárt is okozhat az anyagban úgyhogy ott egy olyan részen próbálkoznék ami nem látszik. A kőolaj alapú vegyszerektől (pl: sebbenzin, ne adj isten WD-40) óva inteném.
Nagyjából ez igaz minden minden műanyag és gumi bevonatra, de pontos válaszhoz nem vagyok kémiából elég jó.
❤ Köszönöm a választ. Én a szintetik
hígítót kevés nitro hígítóval keverem.Ez le
sajnos a műanyag szine kifoltosodik.Egy kisebb
ecsettel mosom le.A nitro adagolása, csak óvatosan!!
--mert a legtöbb műanyagot oldja. Kényesebb
dolgokra nem jó.❤️ További jó munkákat