5.1. Способи вимірювання дальності та визначення координат цілей. ПАБ-2
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 8 ก.พ. 2025
- Перископічна артилерійська бусоль ПАБ-2
5.1. Способи вимірювання дальності та визначення координат цілей.
У цьому відео розкажемо про способи вимірювання дальності до об'єктів та визначення їхніх координат. Перший спосіб - це визначення дальності за допомогою шкал тисячних монокуляра та формули тисячної. Другий - визначення координат об'єкта за допомогою вимірів дирекційних кутів, відстаней та вирішення прямої геодезичної задачі (ПГЗ). Третій - визначення координат об'єктів за допомогою способу спряженого спостереження.
1. Визначення величин за допомогою шкал монокуляра та формули тисячної
Цей спосіб ґрунтується на залежності між кутовими та лінійними величинами. Кутові розміри об'єктів вимірюють в тисячних за допомогою шкали бусолі, бінокля, приладів спостереження чи прицілювання, лінійки тощо. Тобто це кількість поділок тисячних, яку об'єкт займає при спостеріганні, наприклад, через монокуляр. Лінійні величини - це фізичні розміри об'єктів в метрах, деякі з них можна знати наперед, наприклад, із таблиць чи технічних характеристик техніки. Підставивши ці значення у формулу тисячної, ми можемо вирахувати дальність до об'єкта.
Формула тисячної:
D х β = L х 1000
Де:
D - дальність до об'єкта, м;
β - кутова величина об'єкта, тисячні;
L - лінійний розмір об'єкта, м.
Як це працює і що це означає пояснюємо у цьому відео.
Це може бути важливим знанням при рекогносцировці місцевості і визначенні розмірів орієнтирів, висот будівель чи веж, а також у тих випадках, коли ми не маємо далекоміра для визначення дальності або його використання неможливе.
Визначення величин за допомогою формули тисячної - швидкий спосіб, який легко можна використовувати у польових умовах. Якщо необхідно отримати точніший результат при розв`язанні задач, необхідно в одержаний результат внести поправку на помилку округлення на 5%: лінійна величина збільшується на 5%, а кутова величина та дальність зменшується на 5%.
Проте ми маємо пам’ятати, що способи обчислення величин за допомогою формули тисячних можуть мати похибки через те, що вони базуються на оптичних вимірах, які можуть бути неточними. За можливості отримані значення варто перевірити точнішими методами.
Рекомендована література:
1. Основи артилерійської розвідки : навч. посіб. / А. М. Кривошеєв, А. І. Приходько, В. М. Петренко. - Суми : Сумський державний університет, 2014. - 393 с.
sprotyvg7.com....
Підписуйтесь на наш TG канал: t.me/sprotyvg7ua
Все по ділу, нічого зайвого. Дякую за працю.
Дуже цінне відео а головне що чітко і зрозуміло 👍
Круто, корисна інформація дуже вам дякую!
Я люблю вимірювати відстань так: розмір об'єкту в міліметрах ділимо на кількість тисячних. Тоді я вже не думаю де та тисяча має бути))
Колись мене вчили запамятати формулу вимірювання дальності так: Дуй В тисячУ. Дуй-дальність, В-висота (ширина) обєкта, тисяч- 1000, У-по росіянськи "угол" (кут) під яким видно обєкт. Д=В*1000/У. Дуй В тисячУ.
Are these "Warsaw Pact mils": 6,000 = 1 circle?
Це «тисячні долі Варшавського договору»: 6000 = 1 кружечок?
Як визначити дальність до об'єкта якщо невідома його лінійна величина (наприклад ліхтар)?
Одного не могу понять - КАКИМ образом (если одно деление в буссоли 0,05, пять тыс.) насчитали 0,14 (четырнадцать тысячных)??? 🧐
Там мається на увазі що одна поділка це 5 тисячних, а дві поділки це одна 10 тисячних. Як на лінійці поділка пів см 5мм), та 1 см
А якщо мбж не рожевого кольору а світло рожевий він боєздатний?
Так до авто не більше 50 метрів. Чи то просто для прикладу показано? А з допомогою якого прилада свої координати на місцевості визначити?
за допомогою бусолі та методу обрненої засічки
Кто Тут со Топогеодезической учебки под Звенигородом Ягунино?
Тысячные советские, т.е. 1/6000 окружности?
Судя по поправке в 5% да.
Тысячная это не единица измерения. В Тысячных мерить углы звучит также забавно, как мерить длинну в Папугаях. Углы меряются в градусах или радиантах.
а в румбах чи часових одиницях?
@@TRO_Ukraine_G7 какие ещё часовые единицы? Углавая минута ничего общего не имеет с временем. Румба???
@@alexandermartin5694, заблуділся?
@@user_AEA Google на допомогу якщо заблукав
Загугли, ну ебана.