Dobry konkretny film. Samemu myslałem że skorzystać z tego sponsoringu i wyjechać do USA jeździć, głównie dlatego że znam język bardzo dobrze. Jednak po przeliczeniu kosztów startowych czyli sam sponsoring i okres oczekiwania, ubezpieczenie samochodu itd. zdecydowałem nie wyjeżdzać do USA. :)
Wniosek nasuwa się sam - szukać, pytać, dowiedzieć się jak najwięcej o planowanym ubezpieczeniu - przede wszystkim czytać to, co nadpisali w umowie tzw drobnym druczkiem. I jak na drodze - zasada ograniczonego zaufania wobec agenta ubezpieczeniowego, który sprzedaje produkt- tak sam jak gary i pierzyna... ;). Fajny odcinek - na pewno pomocny dla tych, którzy zastanawiają się nad ubezpieczeniem - w komentarzach również sporo wiedzy. Pozdrawiam.
Bardzo ciekawy materiał. Ps. Proszę uprzejmie o spłaszczenie dźwięku. Wypowiedzi są OK ale wstawki muzyczne mają o wiele wyższy poziom głośności i dzwięk muzyki jest ogłuszajàcy.
Jak pracujesz u Polaka to zapomnij o benefisach.... teamster Union is the way to go! Overt time po 8 miu godzinach oraz kazda sobote na start 1.5x a niedziela 2x Ja na cement trucku $34 po 12 codziennie od poniedziałku do sobote z najlepszymi benefits to ta sama Union co UPS drivers... pozdro i nie dajcie sie ruchac przez rodakow...
Widzę, że polackie skurwysyństwo jak wszędzie za granicą... Każdy to powie, że do Polaka za granicą to nawet na długość kija nie podchodzić w interesach.
@@AnaheimBN siedze w stanach ponad 25 lat. Nie trzymam kontaktu z żadnymi polaczkami. Tak lepiej i tak wole. Wróce do polski na emeryture, głęboko w lesie, zdala od bydła.
Aby dobrze porównać ubezpieczenie w Stanach do powszechnego w wielu innych krajach musisz wziąć pod uwagę dwie kwestie , o których nie powiedziałeś: 1. O ile więcej płaciłbyś podatku gdyby system opieki zdrowotnej był powszechny? 2. Jakość opieki zdrowotnej w systemie prywatnym vs system powszechny lub inaczej państwowy. Mam lekarza znajomego w Stanach, który podkreśla ze jakość obsługi jest o wiele lepsza oraz o żadnych kolejkach nie ma mowy, np. Endoktrynolog lub neurolog. Wszystko jest robione praktycznie natychmiast. Często w systemie powszechnym czekasz kilka miesięcy na termin np u takiego specjalisty. Apropos punktu nr.1... jeżeli koszt średniego ubezpieczenia w Stanach na osobę rocznie to około $6000 to o co najmniej tyle placilbyś więcej podatku dochodowego.. tak mi się wydaje ze 10% do 15% więcej niż dotychczas.. np przy średnich zarobkach brutto około $45000-$50000 taki procent musiałby być dodany. Obecnie federal tax przy takich zarobkach wynosi 22% a wiec przeciętny podatnik musiałby płacić około 35%. Biorąc pod uwagę punkty 1 i 2 nie jest tak łatwo stwierdzić co jest lepsze.. pozostaje jeszcze kwestia deductable co można uznać jako dodatek za jakość opieki. Teraz można porównywać te dwa systemy 😉 pozdrawiam.
dzikuje za twoj komentarz. mysle ze rozsadnie piszesz. byc moze, ostatecznie problem sprowadza sie do systemu wartosci, czyli co jest bardziej cenne: 1. lepsza jakosc uslug medycznych za cene wylaczenia czesci spoleczenstwa z mozliwosci korzystania z nich 2. gorsza jakosc uslug ale wszyscy maja do nich dostep pozdrawiam
@@bezruch8736 Tak tylko że punkt #1 wymaga rozwinięcia.. wyłączenie części społeczeństwa brzmi jakby to wyłączenie ich było narzucone przez innych. Fakty są takie że ci wyłączeni sami decydują się nieubezpieczać. Musimy pamiętać że biedni (albo będący na socjalu lub zarabiający poniżej określonego pułapu ) są automatycznie ubezpieczeni przez Medicaid. Nie kosztuje ich to nic oprócz wypełnienia formularza rejestracji. Problem braku ubezpieczenia w drugim filarze czyli medicare dotyczy tylko grupy ludzi którzy zarabiają powyżej tego pułapu minimum ale decydują się nieubezpieczać aby zaoszczędzić. Dotyczy to wielu ludzi którzy są self-employed. Kwestia ta wynika z dobrowolności, która jak powiada mój znajomy lekarz tam pracujący, jest święta w Stanach. Moim zdaniem problem ten mógłby być rozwiązany gdyby wszyscy pracujący i zarabiający powyżej tego pułapu minimum byli zmuszeni do wykupienia ubezpieczenia, nawet tego basic. No ale co święte w Ameryce to święte.. decyzja należy tylko do obywatela. Pozdrawiam
Super rozwiniecie, dzięki 👍🏻 Nie chce tu otwierać puszki pandory:) ale to co piszesz może być uproszczeniem problemu. To prawda o świętości wyboru, ale konsekwencja takiego modelu z możliwością wyboru jest komercjalizacja systemu. Tzn ubezpieczenie to biznes, a biznes robi się dla kasy. Dlatego nawet posiadając ubezpieczenie nie zawsze jest to zabezpieczenie przed bankructwem. Dodatkowo firmy robią wszystko żeby nie ubezpieczać schorowanych lub nie płacić już ubezpieczonym ludziom znajdując kruczki prawne, etc. Wydaje mi się ze taki prywatny system bez sporej regulacji ze strony rzadu działa kiepsko. Są obszary życia społecznego gdzie nie mamy wyboru, a jednak system działa tam bez zarzutu. Na przykład straż pozarna- nie mamy w USA opcji czy ubezpieczyć się na wypadek pożaru czy nie. Straż zawsze przyjeżdża, nawet gdy pali się dom niepłacącego podatków. Z punktu widzenia ogółu, wydaje mi się ze wyjęcie szeroko rozumianego zdrowia spod zasad gry rynkowej to lepszy pomysł niż ten co funkcjonuje obecnie. Co o tym myslisz? Pozdrawiam
@@bezruch8736 Twoje ostatnie zdanie jest bardzo ważne z punktu widzenia i oczekiwań przeciętnego obywatela. Jeśli wyjmiesz opiekę zdrowia spod zasad gry wolnorynkowej i oddasz państwu zarządzanie całym systemem to wynikiem tego będzie chroniczny deficyt jakości, niedobór funduszy, dłuższe oczekiwania na usługi itp. Należy przy tym pamiętać że system opieki zdrowia jest o wiele bardziej skomplikowany niż straż pożarna. Bardzo trudno o niewydajną straż ( no chyba że strażacy się zbuntują 😉) ale problemy z opieką zdrowia pod nadzorem państwa występują w wielu miejscach i na wielu płaszczyznach. Wiele państw ma podobne doświadczenia z takim systemem. Z drugiej strony prywatna opieka zdrowia z założenia zapewnia lepszą jakość i szybki serwis. Jeśli idę do szpitala to tego czego oczekuje na pierwszym miejscu a nie ubolewania nad tym że szpital ten będzie miał profit z opieki nade mną. Prawda? A więc im bardziej skomplikowana, duża i złożona instytucja tym bardziej powinna ona być poddana siłom wolnorynkowym o silnej konkurencyjności. Twoich kilka pierwszych zdań koncentruje się na krytyce że dostarczający usługi, ubezpieczalnie i system opieki, robią pieniądze a nie na tym że maksymalizują jakość usługi. Przy tym nie chcę tutaj przesadzać z wychwalaniem rozwiązań opieki zdrowotnej w Stanach ponieważ są one zbyt skomplikowane i z pewnością można byłoby je uprościć. Podejrzewam że spora cześć Amerykanów nie jest obznajomiona dostatecznie z tym systemem ( nie mówiąc już o imigrantach) i nie jest w stanie zoptymalizować dla siebie najdogodniejszych opcji związanych z wyborem firm ubezpieczeniowych, poszczególnych planów, decyzji o założeniu zdrowotnych kont oszczędnościowych ( HSA), oraz sieci klinik i szpitali powiązanych z firmami ubezpieczeniowymi. To wszystko brzmi tak że bez konkretnego doradcy ani rusz. Czy wiesz które czynniki decydują o tych bankructwach w większości przypadków o których piszesz? Jednak najważniejsze jest to co wolimy : dobra jakość czy jako taka powszechność? Oczywiście ja jestem za systemem, który wymagałby aby wszyscy obywatele byli ubezpieczeni prywatnie ( wymóg rządowy poprzez ściąganie specjalnego zdrowotnego podatku od obywateli i w zamian przyznawanie voucherów do wykupywania ubezpieczenia. Wybór ubezpieczalni jest twój. Podatki personalne mniejsze o tyle o ile wynosi przeciętny koszt ubezpieczenia ) oraz aby kliniki i szpitale były prywatne. Niestety nie mogłem przetestować systemu opieki w Stanach na sobie ponieważ tam nie mieszkam ( jestem w Kanadzie) wiec nie mogę się zagłębić w drobne szczegóły. Dowiaduje się ile mogę aby wyrobić sobie zdanie na ten temat. Może opisz twoje osobiste doświadczenia z opieką zdrowia tam lub nagraj kolejne wideo na ten temat.. chętnie posłucham 😉 pozdrawiam. 😊 P.S. Nie przejmuj się otwieraniem puszki pandory.. chodzi nam przecież o wyrobienie sobie obiektywnego spojrzenia na ten temat a nie o udowadnianie sobie kto ma racje, prawda? Cheers!
Siema, siemanko. Jestem w pracy na nocnej zmianie stwierdziłem że lepiej obejrzeć bezrucha i dowiedzieć się czegoś ciekawego niż pracować. Oglądałem z uwagą ten filmik daje do myślenia aż ciężko uwierzyć że tak to tam działa (nie działa). Od kilku lat jesteś kierowcą czy to bezpieczna praca? Miałeś jakieś niebezpieczne lub nieprzyjemne sytuacje? Pisalem do jednej firmy transportowej na razie sponsoring wstrzymany proszą odezwać się za parę miesięcy. Przyczyną chyba jest covid. Życzę zdrowia nie pozwól aby na tobie zarobili. Pozdro.
System opieki zdrowotnej w USA to duży minus by żyć tam. Kiedyś chciałem się tam przeprowadzić, wziąć udział w loterii wizowej itd ale to nie dla mnie. Tracisz pracę i wtedy coś się akurat stanie ze zdrowiem. Wiem wiem, przykład skrajny ale jednak.
Czyli to prawda że Ameryka jest dla byka a człowiek może przylecieć tu gdy młody i silny a ona go jak gumę do żucia potraktuje czyli pożuje i potem wypluje🤔 Świeży filmik ze wczoraj który oglądnąłem kanału z Calgary "kcac222" jak to wygląda w Kanadzie-Albercie , link na dole , pozdro Bezruch👍 th-cam.com/video/34Yfbb8JA5Y/w-d-xo.html
Cześć Zbyszek, jak porównasz ich i nasze podatki w Kanadzie, to wyjdzie na to samo. Fraser Institute wyliczył, że u nas rodzina 2+2 z dochodem $140K w podatkach płaci rocznie na służbę zdrowia ponad $13,000. O czym się nie mówi to darmowa służba zdrowia w USA, przysługująca każdemu kto służył w wojsku (VA health care), emerytom i niepełnosprawnym (Medicare), ludziom z niskimi dochodami (Medicaid). Do tego dochodzi prawo gdzie, w nagłych przypadkach szpital nie może odmówić pomocy nieubezpieczonym (EMTALA). Jak Bezruch złamie nogę biegając po lesie, to szpital na własny koszt go poskłada (jakby ktoś nie wiedział dlaczego rachunki szpitalne są tak bardzo wysokie), więc po co mu w jego wieku ubezpieczenie. Pozdrawiam
@@wadimszymocha7463 może i tak jest , ja szczegółów nie znam jak jest w US ale słyszałem o przypadkach gdzie ludzie tracili dorobek całego życia w momencie gdy poważnie zachorowali a ubezpieczyciel już więcej nie zapłaci bo stawka na jaką był ubezpieczony już została pochłonięta przez rachunki szpitalne. Co do Kanady to chyba taniej by ci było przeskoczyć z BC do AB , dużo osób takich znam , Alberta jest tańsza i przez to łatwiejsza do życia 😉
Wiem, że to jest temat niszowy, ale jak jest z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych w USA? Niekoniecznie mówię o ludziach na wózkach inwalidzkich, tylko z orzeczeniem, które funkcjonują dość standardowo. W Polsce to dość skomplikowana kwestia. Jak jest za oceanem?
Dobrze jest miec short disability. Mnie kosztuje niecale $14 na 2 tygodnie czyli grosze. Nikomu nie zycie zle, ale mi po 2 dniach pobytu w szpitalu za jeden dzien placili prawie $600. Moze sie tez przydac critical illness, ale nie pamietam jak to dziala. Ogolnie caly insurance to zlodziejstwo. Dopoki czlowiek mlody i zdrowy taniej jest nie miec.
Tak zgadzam się służba zdrowia w Ameryce jest bardzo droga i dlatego jedna z najlepszych na świecie Niej mnie jednak wolałbym byćW amerykańskim szpitalu niż w polskim
bezruch moze masz wyzsze stawki za mile . Ok jestes dlugo juz , w dodatku w jednej firmie , w porzadku . Ale zarobki rzedu 1200$ |tyg jako sponsorujacy jestes w stanie wyciagnac w Uk pon-piat i dwa dni off . ( 1500 tygodniowoDodatkowo jak wspominales wczesniej w ktoryms ze swoich filmow, mieszkanie z rodzina a mieszkanie w trocku tez rozni sie :)teraz dodaj insjure, koszty ubezp auta i ceny w sklepach:)
Zarabiasz 5000 usd i ubezpieczenie na cala rodzibe 1800 usd to duzo ? U nas zarabiasz 5000 zl i masz jakies 500 zl zdrowotnego tylko na siebie i to w przypadku dzialalnodci, przy zatrudnieniu okolice 700 zl
Dzień Dobry. A już naiwnie myślałem, że chociaż w tym miejscu obejdzie się bez agitacji politycznej... Tak na marginesie chyba większość z nas wyrobiła sobie zdanie na temat tej jeszcze obecnej prezydentury... Pozdrawiam serdecznie oglądających.
Dobry konkretny film. Samemu myslałem że skorzystać z tego sponsoringu i wyjechać do USA jeździć, głównie dlatego że znam język bardzo dobrze. Jednak po przeliczeniu kosztów startowych czyli sam sponsoring i okres oczekiwania, ubezpieczenie samochodu itd. zdecydowałem nie wyjeżdzać do USA. :)
W U.K mozna wciaz dobrze zarobic bez wyjazdu do U.S
Wniosek nasuwa się sam - szukać, pytać, dowiedzieć się jak najwięcej o planowanym ubezpieczeniu - przede wszystkim czytać to, co nadpisali w umowie tzw drobnym druczkiem. I jak na drodze - zasada ograniczonego zaufania wobec agenta ubezpieczeniowego, który sprzedaje produkt- tak sam jak gary i pierzyna... ;).
Fajny odcinek - na pewno pomocny dla tych, którzy zastanawiają się nad ubezpieczeniem - w komentarzach również sporo wiedzy.
Pozdrawiam.
13:00 W PL można iść do dowolnego specjalisty, ale prywatnie też są lekarze i by iść do dobrego i tak trzeba zapłacić.
Bardzo ciekawy materiał.
Ps. Proszę uprzejmie o spłaszczenie dźwięku.
Wypowiedzi są OK ale wstawki muzyczne mają o wiele wyższy poziom głośności i dzwięk muzyki jest ogłuszajàcy.
Znakomicie i rzeczowo.
dobry materiał
Jak pracujesz u Polaka to zapomnij o benefisach.... teamster Union is the way to go! Overt time po 8 miu godzinach oraz kazda sobote na start 1.5x a niedziela 2x Ja na cement trucku $34 po 12 codziennie od poniedziałku do sobote z najlepszymi benefits to ta sama Union co UPS drivers... pozdro i nie dajcie sie ruchac przez rodakow...
Widzę, że polackie skurwysyństwo jak wszędzie za granicą... Każdy to powie, że do Polaka za granicą to nawet na długość kija nie podchodzić w interesach.
"Jak Ci Polak za granicą nie zaszkodził to już Ci pomógł" znam z autopsji :) pozdrawiam "normalnych" rodaków za granicą :)
@@AnaheimBN siedze w stanach ponad 25 lat. Nie trzymam kontaktu z żadnymi polaczkami. Tak lepiej i tak wole. Wróce do polski na emeryture, głęboko w lesie, zdala od bydła.
Aby dobrze porównać ubezpieczenie w Stanach do powszechnego w wielu innych krajach musisz wziąć pod uwagę dwie kwestie , o których nie powiedziałeś: 1. O ile więcej płaciłbyś podatku gdyby system opieki zdrowotnej był powszechny? 2. Jakość opieki zdrowotnej w systemie prywatnym vs system powszechny lub inaczej państwowy. Mam lekarza znajomego w Stanach, który podkreśla ze jakość obsługi jest o wiele lepsza oraz o żadnych kolejkach nie ma mowy, np. Endoktrynolog lub neurolog. Wszystko jest robione praktycznie natychmiast. Często w systemie powszechnym czekasz kilka miesięcy na termin np u takiego specjalisty. Apropos punktu nr.1... jeżeli koszt średniego ubezpieczenia w Stanach na osobę rocznie to około $6000 to o co najmniej tyle placilbyś więcej podatku dochodowego.. tak mi się wydaje ze 10% do 15% więcej niż dotychczas.. np przy średnich zarobkach brutto około $45000-$50000 taki procent musiałby być dodany. Obecnie federal tax przy takich zarobkach wynosi 22% a wiec przeciętny podatnik musiałby płacić około 35%. Biorąc pod uwagę punkty 1 i 2 nie jest tak łatwo stwierdzić co jest lepsze.. pozostaje jeszcze kwestia deductable co można uznać jako dodatek za jakość opieki. Teraz można porównywać te dwa systemy 😉 pozdrawiam.
dzikuje za twoj komentarz. mysle ze rozsadnie piszesz.
byc moze, ostatecznie problem sprowadza sie do systemu wartosci, czyli co jest bardziej cenne:
1. lepsza jakosc uslug medycznych za cene wylaczenia czesci spoleczenstwa z mozliwosci korzystania z nich
2. gorsza jakosc uslug ale wszyscy maja do nich dostep
pozdrawiam
@@bezruch8736 Tak tylko że punkt #1 wymaga rozwinięcia.. wyłączenie części społeczeństwa brzmi jakby to wyłączenie ich było narzucone przez innych. Fakty są takie że ci wyłączeni sami decydują się nieubezpieczać. Musimy pamiętać że biedni (albo będący na socjalu lub zarabiający poniżej określonego pułapu ) są automatycznie ubezpieczeni przez Medicaid. Nie kosztuje ich to nic oprócz wypełnienia formularza rejestracji. Problem braku ubezpieczenia w drugim filarze czyli medicare dotyczy tylko grupy ludzi którzy zarabiają powyżej tego pułapu minimum ale decydują się nieubezpieczać aby zaoszczędzić. Dotyczy to wielu ludzi którzy są self-employed. Kwestia ta wynika z dobrowolności, która jak powiada mój znajomy lekarz tam pracujący, jest święta w Stanach. Moim zdaniem problem ten mógłby być rozwiązany gdyby wszyscy pracujący i zarabiający powyżej tego pułapu minimum byli zmuszeni do wykupienia ubezpieczenia, nawet tego basic. No ale co święte w Ameryce to święte.. decyzja należy tylko do obywatela. Pozdrawiam
Super rozwiniecie, dzięki 👍🏻
Nie chce tu otwierać puszki pandory:) ale to co piszesz może być uproszczeniem problemu. To prawda o świętości wyboru, ale konsekwencja takiego modelu z możliwością wyboru jest komercjalizacja systemu. Tzn ubezpieczenie to biznes, a biznes robi się dla kasy. Dlatego nawet posiadając ubezpieczenie nie zawsze jest to zabezpieczenie przed bankructwem. Dodatkowo firmy robią wszystko żeby nie ubezpieczać schorowanych lub nie płacić już ubezpieczonym ludziom znajdując kruczki prawne, etc. Wydaje mi się ze taki prywatny system bez sporej regulacji ze strony rzadu działa kiepsko.
Są obszary życia społecznego gdzie nie mamy wyboru, a jednak system działa tam bez zarzutu. Na przykład straż pozarna- nie mamy w USA opcji czy ubezpieczyć się na wypadek pożaru czy nie. Straż zawsze przyjeżdża, nawet gdy pali się dom niepłacącego podatków. Z punktu widzenia ogółu, wydaje mi się ze wyjęcie szeroko rozumianego zdrowia spod zasad gry rynkowej to lepszy pomysł niż ten co funkcjonuje obecnie. Co o tym myslisz?
Pozdrawiam
@@bezruch8736
Twoje ostatnie zdanie jest bardzo ważne z punktu widzenia i oczekiwań przeciętnego obywatela. Jeśli wyjmiesz opiekę zdrowia spod zasad gry wolnorynkowej i oddasz państwu zarządzanie całym systemem to wynikiem tego będzie chroniczny deficyt jakości, niedobór funduszy, dłuższe oczekiwania na usługi itp. Należy przy tym pamiętać że system opieki zdrowia jest o wiele bardziej skomplikowany niż straż pożarna. Bardzo trudno o niewydajną straż ( no chyba że strażacy się zbuntują 😉) ale problemy z opieką zdrowia pod nadzorem państwa występują w wielu miejscach i na wielu płaszczyznach. Wiele państw ma podobne doświadczenia z takim systemem. Z drugiej strony prywatna opieka zdrowia z założenia zapewnia lepszą jakość i szybki serwis. Jeśli idę do szpitala to tego czego oczekuje na pierwszym miejscu a nie ubolewania nad tym że szpital ten będzie miał profit z opieki nade mną. Prawda? A więc im bardziej skomplikowana, duża i złożona instytucja tym bardziej powinna ona być poddana siłom wolnorynkowym o silnej konkurencyjności. Twoich kilka pierwszych zdań koncentruje się na krytyce że dostarczający usługi, ubezpieczalnie i system opieki, robią pieniądze a nie na tym że maksymalizują jakość usługi. Przy tym nie chcę tutaj przesadzać z wychwalaniem rozwiązań opieki zdrowotnej w Stanach ponieważ są one zbyt skomplikowane i z pewnością można byłoby je uprościć. Podejrzewam że spora cześć Amerykanów nie jest obznajomiona dostatecznie z tym systemem ( nie mówiąc już o imigrantach) i nie jest w stanie zoptymalizować dla siebie najdogodniejszych opcji związanych z wyborem firm ubezpieczeniowych, poszczególnych planów, decyzji o założeniu zdrowotnych kont oszczędnościowych ( HSA), oraz sieci klinik i szpitali powiązanych z firmami ubezpieczeniowymi. To wszystko brzmi tak że bez konkretnego doradcy ani rusz. Czy wiesz które czynniki decydują o tych bankructwach w większości przypadków o których piszesz? Jednak najważniejsze jest to co wolimy : dobra jakość czy jako taka powszechność? Oczywiście ja jestem za systemem, który wymagałby aby wszyscy obywatele byli ubezpieczeni prywatnie
( wymóg rządowy poprzez ściąganie specjalnego zdrowotnego podatku od obywateli i w zamian przyznawanie voucherów do wykupywania ubezpieczenia. Wybór ubezpieczalni jest twój. Podatki personalne mniejsze o tyle o ile wynosi przeciętny koszt ubezpieczenia ) oraz aby kliniki i szpitale były prywatne. Niestety nie mogłem przetestować systemu opieki w Stanach na sobie ponieważ tam nie mieszkam ( jestem w Kanadzie) wiec nie mogę się zagłębić w drobne szczegóły. Dowiaduje się ile mogę aby wyrobić sobie zdanie na ten temat. Może opisz twoje osobiste doświadczenia z opieką zdrowia tam lub nagraj kolejne wideo na ten temat.. chętnie posłucham 😉 pozdrawiam. 😊
P.S. Nie przejmuj się otwieraniem puszki pandory.. chodzi nam przecież o wyrobienie sobie obiektywnego spojrzenia na ten temat a nie o udowadnianie sobie kto ma racje, prawda?
Cheers!
Siema, siemanko. Jestem w pracy na nocnej zmianie stwierdziłem że lepiej obejrzeć bezrucha i dowiedzieć się czegoś ciekawego niż pracować. Oglądałem z uwagą ten filmik daje do myślenia aż ciężko uwierzyć że tak to tam działa (nie działa). Od kilku lat jesteś kierowcą czy to bezpieczna praca? Miałeś jakieś niebezpieczne lub nieprzyjemne sytuacje?
Pisalem do jednej firmy transportowej na razie sponsoring wstrzymany proszą odezwać się za parę miesięcy. Przyczyną chyba jest covid. Życzę zdrowia nie pozwól aby na tobie zarobili. Pozdro.
Postaraj sie wyrownac poziomy dzwieku. Jest duza roznica glosnosci kiedy mowisz, a tym jak sa przerywniki muzyczne. ;)
System opieki zdrowotnej w USA to duży minus by żyć tam. Kiedyś chciałem się tam przeprowadzić, wziąć udział w loterii wizowej itd ale to nie dla mnie. Tracisz pracę i wtedy coś się akurat stanie ze zdrowiem. Wiem wiem, przykład skrajny ale jednak.
Szpitalny Oddział Ratunkowy. Kiedyś izby przyjęć przy szpitalach z Ostrym Dyżurem.
Tym co sie muzyka podoba to Brain Storming
Myśl McDriver (9:46),,, hahaha :) The Best
Czyli to prawda że Ameryka jest dla byka a człowiek może przylecieć tu gdy młody i silny a ona go jak gumę do żucia potraktuje czyli pożuje i potem wypluje🤔
Świeży filmik ze wczoraj który oglądnąłem kanału z Calgary "kcac222" jak to wygląda w Kanadzie-Albercie , link na dole , pozdro Bezruch👍
th-cam.com/video/34Yfbb8JA5Y/w-d-xo.html
Cześć Zbyszek, jak porównasz ich i nasze podatki w Kanadzie, to wyjdzie na to samo. Fraser Institute wyliczył, że u nas rodzina 2+2 z dochodem $140K w podatkach płaci rocznie na służbę zdrowia ponad $13,000. O czym się nie mówi to darmowa służba zdrowia w USA, przysługująca każdemu kto służył w wojsku (VA health care), emerytom i niepełnosprawnym (Medicare), ludziom z niskimi dochodami (Medicaid). Do tego dochodzi prawo gdzie, w nagłych przypadkach szpital nie może odmówić pomocy nieubezpieczonym (EMTALA). Jak Bezruch złamie nogę biegając po lesie, to szpital na własny koszt go poskłada (jakby ktoś nie wiedział dlaczego rachunki szpitalne są tak bardzo wysokie), więc po co mu w jego wieku ubezpieczenie. Pozdrawiam
@@wadimszymocha7463 może i tak jest , ja szczegółów nie znam jak jest w US ale słyszałem o przypadkach gdzie ludzie tracili dorobek całego życia w momencie gdy poważnie zachorowali a ubezpieczyciel już więcej nie zapłaci bo stawka na jaką był ubezpieczony już została pochłonięta przez rachunki szpitalne.
Co do Kanady to chyba taniej by ci było przeskoczyć z BC do AB , dużo osób takich znam , Alberta jest tańsza i przez to łatwiejsza do życia 😉
Wiem, że to jest temat niszowy, ale jak jest z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych w USA? Niekoniecznie mówię o ludziach na wózkach inwalidzkich, tylko z orzeczeniem, które funkcjonują dość standardowo. W Polsce to dość skomplikowana kwestia. Jak jest za oceanem?
Szczerze mówiąc, nic o tym nie wiem:(
Witam, jak te koszty leczenia mają się do zarobków kierowcy
,45-,6 usd za mile. Polucz ile robia to bedziesz wiedzial... Srednio na cala rodzine ubezpieczenie medical to okolice 20% zarobkow
Dobrze jest miec short disability. Mnie kosztuje niecale $14 na 2 tygodnie czyli grosze. Nikomu nie zycie zle, ale mi po 2 dniach pobytu w szpitalu za jeden dzien placili prawie $600.
Moze sie tez przydac critical illness, ale nie pamietam jak to dziala.
Ogolnie caly insurance to zlodziejstwo. Dopoki czlowiek mlody i zdrowy taniej jest nie miec.
Wolność w Ameryce?!!! Dobre!!!!
moja firma placi za mnie okolo $800 co miesiac.
Tyle ze w USA jak jestes zel zoperowany to zawsze mozesz zaskarzyc szpital na 1000000 dolarow lub wiecej
A kto ci w pl zabroni ? Nawet 2 tygodnie temu zapadl glosny wyrok tej sprawie.
Jednak system opieki zdrowotnej w Europie jest lepszy i tanszy od US. Masakra lepiej siedziec w EU .
czy tańszy to nie wiem, w PL płacimy krocie i co mamy...
Tak zgadzam się służba zdrowia w Ameryce jest bardzo droga i dlatego jedna z najlepszych na świecie Niej mnie jednak wolałbym byćW amerykańskim szpitalu niż w polskim
mam porównanie .. jeśli chodzi o drajewerke to w Anglii jest lepiej ...kasa porownywalna ale ubezp place 70£ za miesiac
Coś mi się zdaje ze kasa nie jest porównywalna
bezruch moze masz wyzsze stawki za mile . Ok jestes dlugo juz , w dodatku w jednej firmie , w porzadku . Ale zarobki rzedu 1200$ |tyg jako sponsorujacy jestes w stanie wyciagnac w Uk pon-piat i dwa dni off . ( 1500 tygodniowoDodatkowo jak wspominales wczesniej w ktoryms ze swoich filmow, mieszkanie z rodzina a mieszkanie w trocku tez rozni sie :)teraz dodaj insjure, koszty ubezp auta i ceny w sklepach:)
Skoro tak uważasz to niech tak będzie:)
Zarabiasz 5000 usd i ubezpieczenie na cala rodzibe 1800 usd to duzo ? U nas zarabiasz 5000 zl i masz jakies 500 zl zdrowotnego tylko na siebie i to w przypadku dzialalnodci, przy zatrudnieniu okolice 700 zl
Znowu te twoje cyfry mi się nie zgadzają....
Jakie 5000 ? Skąd to bierzesz ? 🙂
Trzustka nie boli
Jeden gada tak drugi tak..A co z Obama Cer
Zwykłe złodziejstwo...i rozbòj w biały dzień... dlatego niestety z rodziną tu nie zamieszkam Nigdy!!!
Ja przyjechalem i z tym walcze. Niestety.
Przyszłość ma na imię Polska! Nasz Prezydent 2020-Andrzej Duda!🦖🦀🦋🌷
Mnie oszukal!!!!
@@futuretraveldrone Jezus cię kocha 🦖
Andrzej Duda to się uda... a potem Bezruch 2025!
Dlaczego? Dlaczego Pan nam to robi?
Dzień Dobry. A już naiwnie myślałem, że chociaż w tym miejscu obejdzie się bez agitacji politycznej... Tak na marginesie chyba większość z nas wyrobiła sobie zdanie na temat tej jeszcze obecnej prezydentury... Pozdrawiam serdecznie oglądających.