Superniania kontra trzyletni Antoś - jak telewizja uczy wychowywać dzieci

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 1 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 19

  • @butu12
    @butu12 4 หลายเดือนก่อน +3

    13:00 - konkrety

  • @ktosktosiowaty
    @ktosktosiowaty 2 ปีที่แล้ว +6

    Kurcze, aż sobie przypomniałam jak nam się obrywało te plus minus 10lat za brak szacunku do tych cudownych metod super niani. Serio- większość otoczenia uważała je za mega super wspaniałe i bez wad.
    Aczkolwiek dostrzegam też pozytywne strony- w końcu dzięki temu programowi dostrzeżono problem bicia dzieci i to na poziomie dalekim od klapsów a bliskim katowaniu. Ludzie odważnie krytykowali osoby które biły dzieciaki odsyłając do tego programu i dla nich te karne jeże były dużym krokiem w lepszą stronę. Oczywiście w tym przypadku lepiej nie znaczy dobrze, ale przejście od lania pasem na goły tyłek do trybu pedagogiki bliskości i porozumienia bez przemocy obawiam się że graniczyłoby z cudem i te karne jeże stanowiły coś ala pomost. Obecnie czas najwyższy zrobić kolejny krok i przestać dzieciaki karać tymi smutnymi minkami, niskimi ocenami, izolacją itd a zamiast tego skupić się na przyczynie problemu, porozmawiać o emocjach.
    Problematyczne jest też zrozumienie że brak kar to nie brak logicznych i sensownych konsekwencji i brania odpowiedzialności za swoje czyny, bo łatwo przechylić szalę w drugą stronę.
    Jeśli zgodnie z domową umową gramy w gry i oglądamy seriale po wykonaniu pewnych obowiązków to zakaz oglądania filmu z powodu nie wykonania zadania bez istotnej przyczyny nie jest karą a konsekwencją i dotyczy wszystkich członków rodziny, bo najważniejszy jest przykład.

    • @lisa-gw5yl
      @lisa-gw5yl 9 หลายเดือนก่อน +1

      Ja jako dziecko byłam "za" Supernianią właśnie dlatego, że mogłam dzięki autorytetowi programu próbować tłumaczyć mojej mamie, że nie wolno bić dzieci.

  • @aleksandrasmigielska9585
    @aleksandrasmigielska9585 8 หลายเดือนก่อน +1

    Drogie Panie, dobrze, że bierzecie się za tak ważny temat. Lepiej by jednak było przeprowadzić tę rozmowę bez chichotów. Przydałoby się więcej powagi.

  • @tomest9501
    @tomest9501 2 ปีที่แล้ว +2

    Super tytuł książki! Brzmi podobnie jak "Horror z Kubusiem Puchatkiem" (podobno ktoś kręci taki film).

  • @makrona331
    @makrona331 2 หลายเดือนก่อน

    Masakra to jak u tej całej Magdy Gessler tylko że zamiast knajpy jest dziecko i to rodzi jeszcze jeden przerażający wniosek tak samo jak dzieci jak i knajpy i inne rzeczy są traktowane tak samo jak produkt czyli po prostu według telewizji no nie wiem twoja restauracja powinna być tak samo ważna w twoim życiu jak dziecko i to wszystko jest twoją własnością przypominam dziecko nie jest niczyją własnością bo ma swoje uczucia swoje życie i tak dalej a telewizja może niedługo uczyć ludzi systemu kastowego

  • @AngieNTheComettes
    @AngieNTheComettes ปีที่แล้ว +3

    Jako (już prawie) magister psychologii w pełni się zgadzam z autorką książki! Takie programy i stosowane metody mogą być destrukcyjne - po pierwsze dzieci nie wyrażały zgody na publikację swoich wizerunków. Po drugie - rodzice powinni byli poszukać dobrych terapeutów (np. w nurcie systemowym) dla swoich dzieci zamiast wsadzać je do telewizji. Po trzecie - jeśli dziecko jest Wysoko Wrażliwe, wymaga zupełnie innego podejścia niż system nagród i kar (więcej o Wysokiej Wrażliwości w moim wykładzie neuronaukowym). Po czwartym - pokazywanie w sytuacjach intymnych i ciągła obecność ekipy telewizyjnej to jakaś masakra! Ponadto warto też wskazać pewien fakt, iż wiele z tych dzieci prawdopodobnie już może cierpieć na zaburzenia lub choroby psychiczne (przyczynami są często genetyka i wrodzone uszkodzenia mózgu) - w takim wypadku pierwsze co to psychiatra, leki i terapeuta!

    • @kornelia6615
      @kornelia6615 9 หลายเดือนก่อน

      Nie ma czegoś takiego jak wysoka wrażliwość. Jest nadwrażliwość sensoeycxna, która bardzo często łączy się z adhd lub autyzmem

  • @aleksandrakonieczna7384
    @aleksandrakonieczna7384 2 ปีที่แล้ว

    Fajna pani Ania

  • @aleksandrakonieczna7384
    @aleksandrakonieczna7384 2 ปีที่แล้ว

    Fajna pani Agata

  • @user-qq3pl7bn1p
    @user-qq3pl7bn1p 2 ปีที่แล้ว +2

    Boli ta kropka po skrócie "doktor"

    • @reddragon5415
      @reddragon5415 ปีที่แล้ว +8

      A mnie bolą takie słowa jak "doktorka", "gościni". Po co to feminatywy? Żeby na siłę pokazać poprawność polityczną? Niektóre słowa nie mają wersji żeńskiej i to nie jest żaden szowinizm czy seksizm, po prostu tak jest.

    • @user-qq3pl7bn1p
      @user-qq3pl7bn1p ปีที่แล้ว +3

      @@reddragon5415 th-cam.com/video/MYH2qGScEVk/w-d-xo.html Odsylam w celach edukcyjnych :)

    • @katarzynaciolek83
      @katarzynaciolek83 ปีที่แล้ว +1

      @@user-qq3pl7bn1p I co? Mamy kaleczyć swój piękny język używając takich dziwolągów jak "gościni," "chirurżka"?
      To nawet nie wiadomo jak wymawiać: "pedagożdżka"? A czasami ktoś chce na siłę użyć feminatywu, a drugi słyszy : psycho - loszka, anestezjo - loszka, co jest śmieszne, bo dosłownie kojarzy się z lochą, z maciorą.
      Nie wiem, skąd wzięło się takie na siłę, nachalne podkreślanie płci w zawodach.
      Kobietą się jest, jak ma się fizyczne "warunki," bo natura nie przewidziała "baby z ch****" i jak się jest dumnym ze swojej płci. Mnie obraziło by nazwanie mnie "józefką," - tak złośliwie mówi się o kobietach z "męską urodą," płaskich jak deska, łatwych do pomylenia z mężczyzną. Nie obraża mnie i nie ujmuje mi nic z kobiecości nazwanie mnie pracownikiem, czy magistrem chemii analitycznej. Nie zabija we mnie kobiecości nawet moje ubranie robocze, które składa się z butów roboczych, spodni, kurtki i hełmu. Nawet w butach roboczych my, kobiety, a własciwie panie, chodzimy inaczej niż mężczyźni. Kobietą trzeba się czuć i być z tego dumnym, a nie dowartościowywać się "feminatywami." Język polski jest też zbyt piękny, aby zmieniano go dla kaprysów paru "mądrogłowych."

    • @user-qq3pl7bn1p
      @user-qq3pl7bn1p ปีที่แล้ว +2

      @@katarzynaciolek83 Ponownie odsyłam do filmiku z linku wyżej, który rozwieje Twoje wątpliwości. Pozdrawiam

    • @katarzynaciolek83
      @katarzynaciolek83 ปีที่แล้ว +4

      @@user-qq3pl7bn1p Gardzę tym i tymi wszystkimi, którzy kaleczą nasz język, albo udziwniają go. Język polski to nie zabawka w waszych rękach, ale skarb najcenniejszy jaki posiadamy, skarb, który powinniśmy przekazywać następnym pokoleniom w takim stanie, w jakim otrzymaliśmy go od naszych przodków - nie uszczerbiony, nie wykoślawiony i nie zamieniony ze złota na tombak.