Ha a most 18 éves fiamnak nyitnék TBSZ-t a Lighty-nél, de pl. 5 éven belül megis meg kéne bontani, akkor nála, mint 25 év alattinál ez adó és szochóköteles?
Kérdésem lenne: Most, 2024 végén nyitok új TBSZ-t, (egy kereskedelmi banknál, ezért gondolom nem kell bejelentenem NAV-hoz) veszek részvényt, eltelik 5 év. Az a tiszta, ha eladom 2029 szilveszter előtt a részvényt. De ha nem adom el, akkor a részvény visszakerül értékpapír számlára. És ránézésre senki sem tudja, hogy az a részvény nyereségadómentes(az évfordulókori árfolyamig). Csak egy banki emailt tudnék bemutatni a NAV-nak, ha később vizsgálatra behívnak. Ez eléggé aggályos, hiszen ha több forrásból van olyan részvényem, akkor azok összeadódnak, egyként kezeli a rendszer. Szóval az a tiszta, ha szilveszter előtt eladom?
Hello, én is most kezdtem el érdeklődni a befektetések irányába, illetve a lightyear vagy IBKS irányába. Az tényleg nem hangzik jól ha valamit nem tudsz igazolni, viszont kicsit nem értem az egyik mondatod: "Az a tiszta, ha eladom 2029 szilveszter előtt a részvényt. De ha nem adom el, akkor a részvény visszakerül értékpapír számlára." Szerintem ha "eladod" (ahogy te mondod, idő előtt), akkor azzal feltöröd a számlát, ha jól értem, szóval ehelyett inkább mindenképp ki kell várni a teljes 5 évet az szja és szocho mentességhez... ugye a videóban Dávid beszél róla hogy nyilatkoznod kell róla mi történjen az 5. év után a tbsz számlával, átkerüljön róla a portfóliód egy új tbsz számlára, vagy mondjuk kiveszed az egész pénzt a sima értékpapír számládra. Most már ugye vagy megnyitottad vagy nem, mert már 2025 van amikor ezt írom... (De érdekelne ha azóta megtudtál valamit) Viszont ha lejár az 5 év, arról adnak szerintem igazolást.. Mivel ugye adómentes, gondolom már csak az igazolás alapján kell valamennyi árfolyam nyereség után is adót fizetni... (Irónikus, mert hát adómentes, de mégse... Dehát úgy néz ki ilyen ez a szakma... Ha azt mondják adómentes, akkor még kérdezd meg mégegyszer, hogy "na és milyen adót nem említettek" 😅😅)
@@brunothesigma Azzal nem töröd fel a TBSZ-t, ha eladod a részvényt, csak ha kiveszel pénzt a TBSZ-ről,-na ekkor bukó az egész. Amúgy azért próbáltam erről többet megtudni, mert jópár éve volt TBSZ-em, rajta részvények, lejárt az 5 év, részvények hozzáadódtak az értékpapírszámlán lévőkhöz, és nem tudhattam melyik hogy áll. Banktól igazolás se jött.
@ Ja értem akkor tbsz-en kívül is volt ugyanolyan részvény és azzal egybeolvadt? Tehát nem jelent meg egy tranzakcióban az hogy mennyi a kivett összeg, és így nem lehetett összehasonlítani a betett összeggel névértékben? Mondjuk ha a lejárta előtt ránéztél hogy mennyit ér akkor még lehetett tudni, de gondolom az a fő gond hogy nem lehet erről kapni valami egységes igazolást vagy ilyesmit...
@@brunothesigma Nem nagyon foglalkoztam vele, fel van írva melyikből hány db volt, de erős mínuszba ment, ezért nem érdekelt. Egy részét nemrég eladtam mínuszban. Ami még megvan, az a TBSZ lejáratakor még mínuszos volt, még talán kevesebbet ért, mint most. Ha valami veszteségben van a TBSZ-en, akkor az egész "nyereségadó-kedvezmény" nem felhasználható, hiszen nyereség az nincs.
Engem az érdekelne, ha adom-veszem a TBSZ-en a részvényeimet, akkor mikor keletkezik adókötelezettségem? Ez gondolom nem minősül a TBSZ feltörésének, viszont nyereségem keletkezik. Akkor minden évben az így szerzett árfolyamnyereségeim külön le kell adóznom vagy csak ha kiutalom a pénzt az 5. év végén, hasonlóan a kriptós "black box" elvhez? Illetve Lightyear-en hol lehet megtalálni ezt az adóköteles jövedelemről szóló igazolást?
Szia! TBSZ-en bármit csinálsz, az Magyarországon nem lesz adóköteles, ez a lényege: árfolyamnyereség után se kell adózni (SZJA+szochó) + dividend-osztalék után sem kell + kamat után sem kell elvileg nem kell semmit lejelentened a TBSZ-eden elérrt nyereségről (kivéve ha ugye feltöröd-felbontod), 5. év végén elvileg felveheted majd az összeget. De ezt majd esetleg Dávid pontosítja Lightyear: én úgy látom az appban, hogy ahogy balra mész, és ahol vannak a számláid felsorolva (te esetedben esetleg: a neveddel az alapszámla, alatt TBSZ 2024), na ott a számla sorában jobb oldalt van 3 pötty, és ott Doumentumok, és ott valamelyik kivonat / dokumentum. De reméljük ezt is esetleg pontosítja Dávid :) Szegényre elég sok munkát hagytam így :D
@@WiesingerFasten Azt hiszem a webesben megtaláltam! Settings, Account fül alatt van 3 opció: - Account Statement - Income Statement - Capital gains statement
Hallottam erről az elmúlt hetekben, nem 100%, de úgy tudom nem lehet ilyet, tehát csak pénzben lehet befizetni tbsz számlára, és onnan tudsz új portfóliót indítani. De ha belegondolsz logikus is, mert a tbsz-en belül egy másfajta "szerződéssel" indulsz, szerintem ha lenne is ilyen, nem lenne megérős dolog... 🧐
Szia Dávid! Év elején nyitott TBSZ számlát adott összeggel (de minimum 25ezer HUF-val) megnyitva 30 napon belül lejelentve a NAV felé a gyűjtőév további részében befizetett összegekről már nem tájékoztathatjuk a NAV-t. Ez így rendben van a NAV számára?
Világos beszéd, összecseng az eredeti elgondolásommal, amit az előző videod alatt kibeszéltünk. Köszönjük a kimerítő választ. Azonban engedj meg egy kérdést ismét! Említetted a zárolást a lejárt TBSZ esetén ... ennek kapcsán merült fel bennem ...; A lejáratkori nyilatkozat és az átvezetés közötti időszakban a lejárt TBSZ-en tartott instrumentumokkal nem lehet kereskedni? köszönettel
Szia Dávid! Köszönjük a kiegészítést. A rész-kivét számomra teljes újdonság volt, ez nagyon hasznos info. Mi a helyzet abban az esetben, ha a "feltételezett" 19-es számla mellett van 24-es TBSZ-em is? Ilyen esetben ezt egyesítik a 2024-ben pl. januárban megnyitott és azóta használ TBSZ-el? Tehát a kettőn lévő pénz és értékpapírok összeadódnak? Vagy ez két külön 2024-es TBSZ-ként jelenik meg utána? Ez olyan szempontból érdekel, hogy ha a második eset áll fönt, akkor nem problémás ez, mert egy szolgáltatónál egy évben csak egy TBSZ nyitható?
Szia! Én nem tudom hogy a lightyear hogy fogja kezelni, lévén ugye ők csak 2023-tól engedték a TBSZ nyitást. Én egyszer láttam egy videót az IBKR-ről (Interactive Brokers), ahol pl. két számlád lett végül, ha megtartottad a régi TBSZ-t, és kb. másik nevet kapott, zárójelben az eredeti nyitási évvel. Szóval pl. ott az illetőnek 2024-es TBSZ-e volt ÉS egy 2024(2019) számlája. Elsőbe fizethetett, másodikba nem, hiszen az gyűjtőév nélkül folytatásos. De titkon remélem hogy Dávid szintén-megint kijavít, lévén nekem sem telt le még az 5 év hogy lássam hogy mit fognak vele művelni. Egyébként szerintem azért nem lenne problémás, hogy "egy évben egy TBSZ nyitható", mert 1-et nyitottál: a 2024-eset. a 2024(2019) nem te nyitottad, hanem "megmaradt"=folytatódott. De teljesen értem a dilemmádat és a felvetésedet, szóval szerintem jót kérdeztél :)
@@WiesingerFastenIgen, jól értelmezed. (A múltkori hosszú videója alá is ezt írtam egyébként.) Lesz egy 2024-es tbsz-ed, aminek van gyűjtőéve. És lesz mellette egy 2024(2019) nevű tbsz, aminek nincs gyűjtőéve. Előbbit nyitottad (egy szolgáltatónál egyet nyithatsz egy évben), utóbbit hosszabbítottad. Szóval ilyesmi miatt nehogy eladogassa valaki egy lejáró tbsz-en a tartani kívánt papírjait, hogy aztán visszavegye őket egy új tbsz-re!
Legjobb tudomásom szerint adóköteles, hiszen az alapszámládon (csak arra vehetted szerintem) azzal tőkenyereséget érhettél el, és minden ilyen után majd adózni kell. De azt én se tudom biztosra, hogy ilyenkor az árfolyamnyereséget hogy kell kiszámolni (mi a viszonyítási pont). Javaslom a facebook-on a lightyear csoportot, ott pont felmerül néha ilyen kérdés.
Szia! Tudsz segíteni? Nyitottam lightxear tbsz-t. Raktam be széfekbe rengeteg eurót és dollárt. És nem változik a felette lévő összesitett forint összege pedig folyamatos a gyengülés. Párhuzamosan a revolutnál is van ugyan így de ott pár másodpercenként változik az amúgy logikus forintösszeg. Miért van ez?
Szia Dávid! Nyitottam 2024 TBSZ számlát, év elején bejelentettem a NAV-hoz (elfogadták). Nem törtem fel, megmarad 2029-ig biztosan. A kérdésem, a 2025-ben történő adóbevalláskor, kell -e bármit is feltüntetnem? Köszönöm!
Szia Dávid!A kérdésem az lenne ,hogy nyitottam 2024-ben egy TBSZ számlát ezt lehet vinni tovább 2025-re vagy 2025-ben nyitnom kell egy 2025 -ös számlát.A 2024 -ben kötött számla után van járulékos fizetés (adó,szocho ,stb).Ha nyitnom kell egy új TBSZ-t akkor a 2024-est hogy lehet átvinni 2025-re.Válaszodat köszönöm.
Kedves @gyozodrig3057 majd kérem várja meg Dávid úr válaszát, de legjobb tudomásom szerint: a TBSZ-t mindig az adott évben az adott évre (gyűjtő évre nyitjuk), tehát 2024-ben a 2024-es TBSZ-t nyitottad meg. 2025-ben a 2024-es(idei) TBSZ-hez már nem tudsz pénzt hozzáadni. Ha továbbra is akarsz félretenni-befektetni, akkor új TBSZ-t kell nyitnod. Szóval: évente kell nyitni. a 2024-es TBSZ-eddel "semmit" nem kell csinálnod, ott fog állni a brókerednél és nézegetheted, meg módosíthatod a portfóliódat rajta. Nincs bevallási kötelezettséged már, mert induláskor bevallottad a NAV-nak, és ennyi az összes teendőd vele. kivéve persze ha felbontod, de ilyet meg azért inkább ne tegyél :P
nem TBSZ-el, hanem TBSZ-szel. kérlek, javítsd! 🙏 Tudom, hogy ahogyan a beszélt nyelv, az írott nyelv is változik, de mégis annyira tróger dolog a -val/-val toldalékot így írni. Most nem jut eszembe igazán jó példa erre, de például ugye azt írjuk, hogy NAV-val és nem azt, hogy NAV-al.
A 185 000 dollár elérése 20 000 dollárról nem történt egyik napról a másikra! Megtanultam, hogy a piac megértése kulcsfontosságú, a kereskedés felülmúlja a tartást, különösen a most zajló változások mellett. Terra Howard meglátásai és személyre szabott útmutatásai olyan stratégiák előtt nyitották meg a szemem, amelyekre soha nem gondoltam. Jelei egyszerűvé tették a lehetőségek felfedezését. A nagy ugrásokra várni nem az az út; következetes, stratégiai növekedésről szól.
Hú, inspiráló látni, hogy Terra Howard milyen hatással volt kereskedési útjára! Én is kíváncsi vagyok, hol találhatok további részleteket a stratégiáiról, és mi a legjobb módja annak, hogy tanuljak tőle?
Köszönjük a tájékoztatást!
Köszönjük Dávid, nagyon hasznos és fontos információk hangzottak el! 👌👍
Ha a most 18 éves fiamnak nyitnék TBSZ-t a Lighty-nél, de pl. 5 éven belül megis meg kéne bontani, akkor nála, mint 25 év alattinál ez adó és szochóköteles?
Köszi, hasznos videó volt ;)
Köszi Dávid!
Köszönjük! Hasznos volt .
Kérdésem lenne: Most, 2024 végén nyitok új TBSZ-t, (egy kereskedelmi banknál, ezért gondolom nem kell bejelentenem NAV-hoz) veszek részvényt, eltelik 5 év. Az a tiszta, ha eladom 2029 szilveszter előtt a részvényt. De ha nem adom el, akkor a részvény visszakerül értékpapír számlára. És ránézésre senki sem tudja, hogy az a részvény nyereségadómentes(az évfordulókori árfolyamig). Csak egy banki emailt tudnék bemutatni a NAV-nak, ha később vizsgálatra behívnak. Ez eléggé aggályos, hiszen ha több forrásból van olyan részvényem, akkor azok összeadódnak, egyként kezeli a rendszer. Szóval az a tiszta, ha szilveszter előtt eladom?
Hello, én is most kezdtem el érdeklődni a befektetések irányába, illetve a lightyear vagy IBKS irányába. Az tényleg nem hangzik jól ha valamit nem tudsz igazolni, viszont kicsit nem értem az egyik mondatod: "Az a tiszta, ha eladom 2029 szilveszter előtt a részvényt. De ha nem adom el, akkor a részvény visszakerül értékpapír számlára." Szerintem ha "eladod" (ahogy te mondod, idő előtt), akkor azzal feltöröd a számlát, ha jól értem, szóval ehelyett inkább mindenképp ki kell várni a teljes 5 évet az szja és szocho mentességhez... ugye a videóban Dávid beszél róla hogy nyilatkoznod kell róla mi történjen az 5. év után a tbsz számlával, átkerüljön róla a portfóliód egy új tbsz számlára, vagy mondjuk kiveszed az egész pénzt a sima értékpapír számládra. Most már ugye vagy megnyitottad vagy nem, mert már 2025 van amikor ezt írom... (De érdekelne ha azóta megtudtál valamit) Viszont ha lejár az 5 év, arról adnak szerintem igazolást.. Mivel ugye adómentes, gondolom már csak az igazolás alapján kell valamennyi árfolyam nyereség után is adót fizetni... (Irónikus, mert hát adómentes, de mégse... Dehát úgy néz ki ilyen ez a szakma... Ha azt mondják adómentes, akkor még kérdezd meg mégegyszer, hogy "na és milyen adót nem említettek" 😅😅)
@@brunothesigma Azzal nem töröd fel a TBSZ-t, ha eladod a részvényt, csak ha kiveszel pénzt a TBSZ-ről,-na ekkor bukó az egész. Amúgy azért próbáltam erről többet megtudni, mert jópár éve volt TBSZ-em, rajta részvények, lejárt az 5 év, részvények hozzáadódtak az értékpapírszámlán lévőkhöz, és nem tudhattam melyik hogy áll. Banktól igazolás se jött.
@ Ja értem akkor tbsz-en kívül is volt ugyanolyan részvény és azzal egybeolvadt? Tehát nem jelent meg egy tranzakcióban az hogy mennyi a kivett összeg, és így nem lehetett összehasonlítani a betett összeggel névértékben? Mondjuk ha a lejárta előtt ránéztél hogy mennyit ér akkor még lehetett tudni, de gondolom az a fő gond hogy nem lehet erről kapni valami egységes igazolást vagy ilyesmit...
@@brunothesigma Nem nagyon foglalkoztam vele, fel van írva melyikből hány db volt, de erős mínuszba ment, ezért nem érdekelt. Egy részét nemrég eladtam mínuszban. Ami még megvan, az a TBSZ lejáratakor még mínuszos volt, még talán kevesebbet ért, mint most. Ha valami veszteségben van a TBSZ-en, akkor az egész "nyereségadó-kedvezmény" nem felhasználható, hiszen nyereség az nincs.
Engem az érdekelne, ha adom-veszem a TBSZ-en a részvényeimet, akkor mikor keletkezik adókötelezettségem? Ez gondolom nem minősül a TBSZ feltörésének, viszont nyereségem keletkezik. Akkor minden évben az így szerzett árfolyamnyereségeim külön le kell adóznom vagy csak ha kiutalom a pénzt az 5. év végén, hasonlóan a kriptós "black box" elvhez?
Illetve Lightyear-en hol lehet megtalálni ezt az adóköteles jövedelemről szóló igazolást?
Szia!
TBSZ-en bármit csinálsz, az Magyarországon nem lesz adóköteles, ez a lényege: árfolyamnyereség után se kell adózni (SZJA+szochó) + dividend-osztalék után sem kell + kamat után sem kell
elvileg nem kell semmit lejelentened a TBSZ-eden elérrt nyereségről (kivéve ha ugye feltöröd-felbontod), 5. év végén elvileg felveheted majd az összeget.
De ezt majd esetleg Dávid pontosítja
Lightyear: én úgy látom az appban, hogy ahogy balra mész, és ahol vannak a számláid felsorolva (te esetedben esetleg: a neveddel az alapszámla, alatt TBSZ 2024), na ott a számla sorában jobb oldalt van 3 pötty, és ott Doumentumok, és ott valamelyik kivonat / dokumentum.
De reméljük ezt is esetleg pontosítja Dávid :) Szegényre elég sok munkát hagytam így :D
@@WiesingerFasten Azt hiszem a webesben megtaláltam!
Settings, Account fül alatt van 3 opció:
- Account Statement
- Income Statement
- Capital gains statement
Sziasztok! A NAV mennyi idő után jelez vissza a TBSZ elfogadásáról? Nekem màr két honapja nem. Köszönöm a választ ha valaki tud segíteni!
Változó. Attól függ melyik megyében laksz. Valahol válaszolnak és valahol nem.
Szóval akkor nem szabályszerű a válasz érkezése! Nagyon szépen köszönöm Dávid!
Üdv Dávid.Az lenne a kérdésem,hogy a meg levő portfoliómat át tudom-e mozgatni tbsz- re lightyear normál számlámról?
Hallottam erről az elmúlt hetekben, nem 100%, de úgy tudom nem lehet ilyet, tehát csak pénzben lehet befizetni tbsz számlára, és onnan tudsz új portfóliót indítani. De ha belegondolsz logikus is, mert a tbsz-en belül egy másfajta "szerződéssel" indulsz, szerintem ha lenne is ilyen, nem lenne megérős dolog... 🧐
Szia Dávid! Év elején nyitott TBSZ számlát adott összeggel (de minimum 25ezer HUF-val) megnyitva 30 napon belül lejelentve a NAV felé a gyűjtőév további részében befizetett összegekről már nem tájékoztathatjuk a NAV-t. Ez így rendben van a NAV számára?
Csak a nyitásról kell tájékoztatni.
@ köszi
Világos beszéd, összecseng az eredeti elgondolásommal, amit az előző videod alatt kibeszéltünk. Köszönjük a kimerítő választ. Azonban engedj meg egy kérdést ismét! Említetted a zárolást a lejárt TBSZ esetén ... ennek kapcsán merült fel bennem ...; A lejáratkori nyilatkozat és az átvezetés közötti időszakban a lejárt TBSZ-en tartott instrumentumokkal nem lehet kereskedni? köszönettel
Szia Dávid!
Köszönjük a kiegészítést. A rész-kivét számomra teljes újdonság volt, ez nagyon hasznos info.
Mi a helyzet abban az esetben, ha a "feltételezett" 19-es számla mellett van 24-es TBSZ-em is? Ilyen esetben ezt egyesítik a 2024-ben pl. januárban megnyitott és azóta használ TBSZ-el? Tehát a kettőn lévő pénz és értékpapírok összeadódnak? Vagy ez két külön 2024-es TBSZ-ként jelenik meg utána? Ez olyan szempontból érdekel, hogy ha a második eset áll fönt, akkor nem problémás ez, mert egy szolgáltatónál egy évben csak egy TBSZ nyitható?
Szia!
Én nem tudom hogy a lightyear hogy fogja kezelni, lévén ugye ők csak 2023-tól engedték a TBSZ nyitást.
Én egyszer láttam egy videót az IBKR-ről (Interactive Brokers), ahol pl. két számlád lett végül, ha megtartottad a régi TBSZ-t, és kb. másik nevet kapott, zárójelben az eredeti nyitási évvel.
Szóval pl. ott az illetőnek 2024-es TBSZ-e volt ÉS egy 2024(2019) számlája. Elsőbe fizethetett, másodikba nem, hiszen az gyűjtőév nélkül folytatásos.
De titkon remélem hogy Dávid szintén-megint kijavít, lévén nekem sem telt le még az 5 év hogy lássam hogy mit fognak vele művelni.
Egyébként szerintem azért nem lenne problémás, hogy "egy évben egy TBSZ nyitható", mert 1-et nyitottál: a 2024-eset. a 2024(2019) nem te nyitottad, hanem "megmaradt"=folytatódott.
De teljesen értem a dilemmádat és a felvetésedet, szóval szerintem jót kérdeztél :)
@@WiesingerFastenIgen, jól értelmezed. (A múltkori hosszú videója alá is ezt írtam egyébként.) Lesz egy 2024-es tbsz-ed, aminek van gyűjtőéve. És lesz mellette egy 2024(2019) nevű tbsz, aminek nincs gyűjtőéve. Előbbit nyitottad (egy szolgáltatónál egyet nyithatsz egy évben), utóbbit hosszabbítottad.
Szóval ilyesmi miatt nehogy eladogassa valaki egy lejáró tbsz-en a tartani kívánt papírjait, hogy aztán visszavegye őket egy új tbsz-re!
Szia! Ha felhasználtam egy 10$-os jutalmat, és lett piaci megbízás is, azt jelezni kell a NAV felé? Köszönöm!
Legjobb tudomásom szerint adóköteles, hiszen az alapszámládon (csak arra vehetted szerintem) azzal tőkenyereséget érhettél el, és minden ilyen után majd adózni kell.
De azt én se tudom biztosra, hogy ilyenkor az árfolyamnyereséget hogy kell kiszámolni (mi a viszonyítási pont).
Javaslom a facebook-on a lightyear csoportot, ott pont felmerül néha ilyen kérdés.
Üdv! Nincs ügyfélkapum, nem is szeretném! A navos bejelentést csak elektronikus úton lehet, vagy személyesen is? Köszönöm!
Személysen is lehet. 😊
Szia! Tudsz segíteni?
Nyitottam lightxear tbsz-t. Raktam be széfekbe rengeteg eurót és dollárt. És nem változik a felette lévő összesitett forint összege pedig folyamatos a gyengülés. Párhuzamosan a revolutnál is van ugyan így de ott pár másodpercenként változik az amúgy logikus forintösszeg. Miért van ez?
Szia Dávid!
Nyitottam 2024 TBSZ számlát, év elején bejelentettem a NAV-hoz (elfogadták). Nem törtem fel, megmarad 2029-ig biztosan. A kérdésem, a 2025-ben történő adóbevalláskor, kell -e bármit is feltüntetnem? Köszönöm!
Nincs vele dolgod...csak a nyitáskori bejelentés.
Szia Dávid!A kérdésem az lenne ,hogy nyitottam 2024-ben egy TBSZ számlát ezt lehet vinni tovább 2025-re vagy 2025-ben nyitnom kell egy 2025 -ös számlát.A 2024 -ben kötött számla után van járulékos fizetés (adó,szocho ,stb).Ha nyitnom kell egy új TBSZ-t akkor a 2024-est hogy lehet átvinni 2025-re.Válaszodat köszönöm.
Ez engem is érdekelne @tothdavidpenzugyimentor ugye a 2025 januártól élő szocho-adózás miatt is... köszi aválaszt!
Kedves @gyozodrig3057
majd kérem várja meg Dávid úr válaszát, de
legjobb tudomásom szerint: a TBSZ-t mindig az adott évben az adott évre (gyűjtő évre nyitjuk), tehát 2024-ben a 2024-es TBSZ-t nyitottad meg.
2025-ben a 2024-es(idei) TBSZ-hez már nem tudsz pénzt hozzáadni.
Ha továbbra is akarsz félretenni-befektetni, akkor új TBSZ-t kell nyitnod. Szóval: évente kell nyitni.
a 2024-es TBSZ-eddel "semmit" nem kell csinálnod, ott fog állni a brókerednél és nézegetheted, meg módosíthatod a portfóliódat rajta.
Nincs bevallási kötelezettséged már, mert induláskor bevallottad a NAV-nak, és ennyi az összes teendőd vele.
kivéve persze ha felbontod, de ilyet meg azért inkább ne tegyél :P
@@WiesingerFasten Köszönöm a tájékoztatást.
nem TBSZ-el, hanem TBSZ-szel. kérlek, javítsd! 🙏
Tudom, hogy ahogyan a beszélt nyelv, az írott nyelv is változik, de mégis annyira tróger dolog a -val/-val toldalékot így írni.
Most nem jut eszembe igazán jó példa erre, de például ugye azt írjuk, hogy NAV-val és nem azt, hogy NAV-al.
Igazad van, de nincs jelentősége
A 185 000 dollár elérése 20 000 dollárról nem történt egyik napról a másikra! Megtanultam, hogy a piac megértése kulcsfontosságú, a kereskedés felülmúlja a tartást, különösen a most zajló változások mellett. Terra Howard meglátásai és személyre szabott útmutatásai olyan stratégiák előtt nyitották meg a szemem, amelyekre soha nem gondoltam. Jelei egyszerűvé tették a lehetőségek felfedezését. A nagy ugrásokra várni nem az az út; következetes, stratégiai növekedésről szól.
nagyon érdekes, van egy jó pont a hozzászólásodban, barátom, ez a megfelelő alkalom a napi kereskedésre, különösen, ha látod, hogy a Bitcoin max.
Hú, inspiráló látni, hogy Terra Howard milyen hatással volt kereskedési útjára! Én is kíváncsi vagyok, hol találhatok további részleteket a stratégiáiról, és mi a legjobb módja annak, hogy tanuljak tőle?
INSTAGRAM💥🌟
@ TERRATRADINGS 🤝
Ó, nagyon köszönöm, hogy visszakeresett, most megkeresem, és küldök üzenetet