U Craiova - Academica Clinceni 3-2 I Final de meci fabulos cu doua bare si doua goluri

Phillippe Nsiah 90+3
    Urmareste stirile zilei din sport pe pagina COMUNITATII FOTBAL ROMANIA: / @fotbalromaniatv
    Faza cu faza din Liga 1, etapa de etapa, goluri din Liga 1, rezumate din Liga 1. Highlights-urile Ligii 1 din Romania. Goluri FCSB, Dinamo, U Craiova, CFR Cluj, Viitorul ...
    Acest canal apartine eAD, detinatorul legal al utilizarii drepturilor TV in digital pentru Liga 1, Liga 2 si Cupa Romaniei.

ความคิดเห็น • 114

• @MzqAddicted1
    @MzqAddicted1 5 ปีที่แล้ว +28

Superb meci! Sunt stelist sau FCSB-ist cum ar zice unii dar meciul asta a parut desprins din ultima etapa a unui campionat puternic din Europa, cand una din echipe avea nevoie de victorie sa ia titlul iar cealalta sa nu retrogradeze. Cat de frumos a inceput campionatul si sper sa vad cat mai multe meciuri de acest fel.

• @hemingstein4262
      @hemingstein4262 5 ปีที่แล้ว +2

Cam asta lipsește campionatului nostru: spectacolul, emoțiile. Meciurile la noi sunt, în general, plictisitoare. Liga I n-a avut astfel de jucători, care să facă show, să facă tribunele să ofteze la câte un dribling, să facă tot stadionul să ”erupă” la un șut neașteptat de la distanță, sau să ai echipe care au momente bune în joc când le ies scheme, când reușesc să facă o fază frumoasă construită din apărare, poate finalizată cu gol. Nimic care să te facă să vii la meci: ca să vezi ce?!
      Am început recent să mai mă uit la câte un meci pe sfârșit de campionat, mai mult datorită lui Hagi și Viitorului. Nu mai mă uitasem la fotbal de prin 2012, 2011 (urmăresc de prin 2003, 2004), cred, și trebuie să zic că nivelul campionatului nostru a scăzut enorm de mult, înainte urmăream și Liga a II la ora 11:00, și și acolo vedeam uneori fotbal frumos. Așa că nu mi se pare că exagerez când zic că nivelul ligii I e la nivelul Ligii a II de acum 10 ani (cu excepția a FCSB, Viitorul, Craiova și Cluj, evident). Mare păcat!
      Uitându-mă în urmă, ce echipe aveau Steaua și Rapid când mergeau în Cupa Uefa și băteau Hamburg, Betis Sevilla, etc. Și ce frumoase erau derby-urile Rapid-Steaua, Steaua-Dinamo, Dinamo-Rapid, etc, etc. Ce echipă frumoasă avusese și Clujul la un moment dat.

• @adrian1622
      @adrian1622 5 ปีที่แล้ว

@@hemingstein4262 ai vazut derbyul STEAUA-RI5AM0 3-3?
      unul dintre cele mai frumoase derbyuri din ultimii 30 de ani! Spectacol fotbalistic,spectatori,galerii...

• @BenAndres28
    @BenAndres28 5 ปีที่แล้ว +12

Golul 3 al Craiovei posibil sa fie golul campionatului, inca din prima etapa! Senzational!

• @fcsbissteaua21
    @fcsbissteaua21 5 ปีที่แล้ว +20

Se vede că și craiova începe sezonul foarte bine!
    Știu că o susțin pe Steaua dar Craiova este a doua echipă pe care o susțin!
    Multă baftă în returul cu Sabail!

• @danielstoicamusic
    @danielstoicamusic 5 ปีที่แล้ว +11

Un rezumat asa cum trebuie conține si formulele de start.

• @vasiipv3652
    @vasiipv3652 5 ปีที่แล้ว +5

Eu tin cu fcsb dar pot sa spun ca a fost un meci
    superb cu ocazii de o parte si de alta si goluri la fel acesta e fotbalul superb

• @adamdumitru4809
    @adamdumitru4809 5 ปีที่แล้ว +26

Doamne ce meci.Ce echipa este Academica.

• @cedry2k09
      @cedry2k09 5 ปีที่แล้ว +6

Ce echipa este academica? O echipa care o sa stea maxim 2 ani in liga 1 si dupa vine desfiintarea. Liga satelor.

• @rodellus
      @rodellus 5 ปีที่แล้ว +1

da dar veriga slaba este portarul.

• @bobbyvalentin5860
      @bobbyvalentin5860 5 ปีที่แล้ว

Este echipa a-2-a a FC Sporting Berceni.. nu ai vazut ce s-au bucurat Bercenarii la Pitesti cand au egalat!!

• @iorgovan
      @iorgovan 5 ปีที่แล้ว

@@cedry2k09 intelegi tu cu dedesupturile .....

@lorinmathei3100 5 ปีที่แล้ว +13

Apărarea e varză, oare ăştia din conducere nu văd asta, au luat 8 milioane pe Mitriţă si nu sunt in stare să aducă un fundaş central de calitate, o să mai vină lume la stadion... 🤔🤔

@@lupoaicaracksa1957 Alt avort

@@lupoaicaracksa1957 Durex își cere scuze că exiști!

@@lupoaicaracksa1957 Esti ratat nu lup

• @gabrielnechifor7216
    @gabrielnechifor7216 5 ปีที่แล้ว +4

La cfr cu poli iasi de ce nu faci un rezumat mai lung?

@culturagenerala1331 5 ปีที่แล้ว

Frumos meci dar totusi liga 1 are nevoie de echipele de traditie pentru a fi frumoasă, in liga 2 avem Rapid,Petrolul,Arges,Uta,U Cluj deci la anul o sa vina două echipe de traditie

• @cosmin7040
    @cosmin7040 5 ปีที่แล้ว +1

Nu mai poti transmite meciurile nu?

• @fake_clan9117
    @fake_clan9117 5 ปีที่แล้ว +8

Unii spun ca aceasta echipa Craiova e praf dar azi sa stiti craiova a dominat clinceniul si noi oltenii nu am spus nimic cand dinamo a avut o perioada mai proasta poate ca si noi

Craiova e buna frate. Eu sunt moldovean. La noi in galati craiova e iubita mult. Eu craiova vreau sa castige campionatul.

• @stefanita10
      @stefanita10 5 ปีที่แล้ว +2

Varule trebuia sa le dea la astia 6-0 la o echipa promovata in liga 1 pai jegul ala de Rotaru nu vede ce antrenor avem ca daca nu erau copii aia doi era 2-2 ! Demisia Papura!

@victorion5202 5 ปีที่แล้ว +2

Foarte slabă apărarea.........sunt nevoiți cei din atac să dea mai mult decât încasează,nici nu joci dezinvolt când știi că orice minge pierdută se transformă în ocazie din cauza apărării

• @mirikkla7757
    @mirikkla7757 5 ปีที่แล้ว +2

3 2 cu autogol.... craiova, echipa de divizia Q maxim noroc la toate golurile...o rusine deechipa

@patrickfqk 5 ปีที่แล้ว +2

A avut un ghinion teribil clinceniul (doua goluri CADOU plus unul in afara timpului de joc, iar ei au dat 2 goluri si doua bare..), CURAT GHINION... HAI CLINCENI

• @flaviusrazi8105
    @flaviusrazi8105 5 ปีที่แล้ว

Oare dece minutul 13 an care sa anscris golul acest comentator a spus acest minut nefericit.

• @danyro2918
      @danyro2918 5 ปีที่แล้ว

Păi cum vrei să fie un autogol, fericit?

• @iorgovan

sint craiovean si recunosc...a lungit-o arbitrul...

• @dd-cz9bp
      @dd-cz9bp 5 ปีที่แล้ว

Ba cand sarbatorea ala de la clinceni nu a trecut minim 20 de secunde??deci shhh...daca nu ai o treaba cu arbitrajul

• @andreifilotie4864
    @andreifilotie4864 5 ปีที่แล้ว +2

Asta se intampla din cauza lui papura care este praf ne trebuie un sumudica ca sa fim pe locul 1

@Acvsdfe3245a 5 ปีที่แล้ว +3

Arbitraj romanesc. Meciul era deja terminat la scor egal.

• @laurentiulica5669
      @laurentiulica5669 5 ปีที่แล้ว

@Eduard Florin așa zisa-i unui "inteligent" la fel

@Eduard Florin bai nu ie normal s Ami lasă un minut in plus, scorul corect trebuia să fie 2-2 dar tu dracului nu vezi bine, echipa Craiova a dat prin noroc golul de 3-2 ia taci din gură dacă nu ști fotbal,și eu sunt lup să nu uiți asta 🐺 🐺 🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺😠😠😠😠😠😡😡😡😡😡😡😡😤🤬🤬🤬🤬🤬😈😈🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺,și vulpea in omorât pe arbitru că a ajutato pe Craiova 🦊🦊🦊🦊🦊🦊🐨🐨🐨🐨🐨🐨🐨🐨🐨🦊🐨🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾

• @alexd3176
      @alexd3176 5 ปีที่แล้ว +1

@@lupoaicaracksa1957 ce a facut dinamo?

• @alv8828
      @alv8828 5 ปีที่แล้ว

@@lupoaicaracksa1957 Imi place ca tu tipi ca altii nu stiu fotbal. Ce se anunta de la margine e minimum de prelungiri. Deci ala a anuntat 4 minute, deci meciul se prelungeste cu MINIM 4 minute nu maxim.

@@alv8828 bai nu ie normal si arbitrul a lasă un minut in plus, scorul corect trebuia să fie 2-2 dar tu dracului nu vezi bine, echipa Craiova a dat prin noroc golul de 3-2 ia taci din gură dacă nu ști fotbal,și eu sunt lup să nu uiți asta 🐺 🐺 🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺😠😠😠😠😠😡😡😡😡😡😡😡😤🤬🤬🤬🤬🤬😈😈🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺,și vulpea in omorât pe arbitru că a ajutato pe Craiova 🦊🦊🦊🦊🦊🦊🐨🐨🐨🐨🐨🐨🐨🐨🐨🦊🐨🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾

@patrickfqk 5 ปีที่แล้ว +1

normal golul victoriei nu trebuia sa mai existe deoarece... meciul se terminase!!!

Bă,a fost ultima fază.In 93 a marcat Clinceni și nu s-a jucat minutul ăla plus alte faze ,de aceea a lăsat o ultima fază. Dacă te-ai uitat la meci.

.."Ma vazui constrins a ma retrage de-a lungul muntilor Tarii Romanesti, la Craiova", spunea Mihai Viteazu ..........Asta echipa nu se poate bate la titlu asa cum zice conducerea care ii ia de fraieri pe suporteri (cu Papura cu Roman cu Fortes+apararea? s.a nu vei face nimic. Pai conducerea daca cumpara pe nimic atacatii Academiei Clinceni in locul celor 6 jucatoti slabi+Papura eram departe acum Sint multi jucatori talentati in tara(pe care coducerea nu-i vede).. noroc in pustii locali talentati dar ei sint putini Coducerea e sa faca treaba buna nu sa ia salarii mari

• @catlainaovidiu7395
    @catlainaovidiu7395 4 ปีที่แล้ว

Psd hai psd hai olguta ..hai psd olteniaaa ...de ce avem echipament alb albastru ....copiem MAXIMA .....pacat noi suntem clone psd ..trebuie sa jucam in echipament portocaliu sau rosu .....firta psd !!!!

@Spi0nul007 5 ปีที่แล้ว

in sfarsit un meci interesant ... totusi 4 meciuri frumoase ... restul ... varza de liga 2