@@ДенисДомбровский-е1б .Зарплатня на однакових посадах, але в різних бригадах суттєво відрізняється.Наприклад- ком.роти в ОМБр має меншу зарплатню, чим ком.роти в ОГШБр. чи ОДПБр.
В ЗСУ існують тільки окремі полки, полків в складі бригад немає. Армійський корпус намагаються створити, але чисельність там набагато нижча, польових армій в ЗСУ нема. Відділення 10, взвод 31, рота 98, батальйон 480, бригада 1600. Можливо коливання + - 15%. Є штатний розклад, а є фактичний, тому цифри коливаються.
Треба ще брати до уваги, що рота в ДШБр відрізняється від роти в МБр. А якщо говорити про батальйон - різниця ще більша + треба зважати на створення нових підрозділів таких, як наприклад РУдБпАК, або окремі ВБпАК. Та й взагалі - є бригади в яких 3-4 бата, а є бригади по 5 і більше батальйонів, і самі батальйони: механізовані, десантно-штурмові, стрілецькі... Коротше, відео надає дуууже приблизну інформацію.
Чому відділення 10? Може 8-13, зазвичай було 11, 10 солдат сержант. Тому всі БТР і БМП розраховувалися на 11 місць з екіпажем. Якраз відділення. І звідти вже кількість у наступних підрозділах.
Вояк УПА з угрупування "Лисоня" (псевдо "Шапка"), (царство небесне і світла пам"ять цій чудовій ЛЮДИНІ), мені особисто розповідав про назву та склад військових формувань: чота (відділення, командир мав звання "чотовий") - до 12 вояків, рій (взвод, командир "ройовий") - 3 чоти -до 30 вояків. Далі відповідно: сотня (рота, "сотник") - 3-4рої - 100-120 вояків, курінь (батальйон, "курінний") - 3-5 сотень, полк налічував 3-5 куренів. Ще були підрозділи, що мали назву "паланка", але їх склад і функціі я , на жаль, запам"ятував.
Дуже цікавий випуск. Навіть якщо не всі із цим погодяться. Буду радий в майбутньому побачити такі ж випуски про розмір підрозділів із різних країн та різних епох. Наприклад Кайзерівської Германії часів Першої Світової, або УНР
Армійські корпуси розформували (є новостворений Корпус Резерву), армій теж не має, по суті після бригадного рівня управління покладено на Оперативні Командування. Також, використовується організаційна модель оперативно-тактичних та оперативно-стратегічних угруповань військ (ОТУ, ОСУВ), які на час дії відповідних директив здійснюють управління бригадами (хоча бригади замикаються на ОК, але реально поки придані до угруповань - підпорядковуються командувачам ОТУ, ОСУВ). Полкової системи теж не має (хіба що як окремі вч). Дана система описує загальновійськові піхотні підрозділи. А є ще батареї, загони, дивізіони тощо. Відео корисне тим, хто абсолютно не розуміється у ієрархії армії, але по суті своїй розкриває структуру радянської армії, більшості країн СНД, а також ЗСУ до 2014 року.
В авіації ескадріля(16літаків винищувачів ,або 8літаків бомберів) це не аналог піхотної роти,а аналог піхотного батальону. Аналог авіаційної роти це ланка(4 літаки в винищувачах і 2 в бомберах) Взвод пікоти -це аналог 1-го літака.
"Формальна" структура Відділення 5-14 Взвод 15-45 Рота 80-250 Батальйон 300-1000 Полк 1000-2000 Бригада 2000-8000 Корпус 30000-50000 Польова армія 100000-300000
Насправді командир бригади командує одним своїм батальйоном тому що два інших у нього забрали на посилення інших бригад, а йому дали десь десяток лівих підрозділів щоб підсилити його.
полк - це НЕ з'єднання!!! полк - це військова частина!!! При цьому якщо батальйон лінійний то це підрозділ, а якщо батальйон окремий, то це також військова частина!!! ЦЕ ВАЖЛИВО!!!
@@orkoteg09 , якщо у складі бригади всі батальйони є лінійними, то така бригада є військовою частиною. Якщо ж у складі бригади є хоч один ОКРЕМИЙ батальйон, то така бригада є з'єднанням.
Структура та чисельність особового складу військових навчальних підрозділів, що здійснюють підготовку військових фахівців, визначаються організаці́йно-шта́тною структу́рою, а вона вже залежно від особливостей організації та вирішення окремих тих чи інших завдань .
Штатом відповідно до роду військ та поставленим перед ними задачами. Для прикладу танкове відділення (екіпаж) - 3 особи, відповідно взвод складає 9 чоловік, що значно менше ніж піхотний. Також інженерні та підрозділи підтримки зазвичай мають менший штат
Тут штука в чому, треба розуміти, що питання: "Скільки у бригаді людей?" - це дуже неточне питання. Треба питати конкретно яка чисельність, наприклад, 24 ОМБр, або 79 ОДШБр, або 80 ОДШБр, або 3 ОШБр або 44 ОАБр.
Дивізію пропустив після Бригади (20 к). А так - у ЗСУ по орг структурі - совкова класифікація, де після Армій ще йдуть Фронти (2-4 армії), а також Округа (2-4 фронти). Власне бригадний генерал - 1 здорова кокарда, 2 кокарди - генерал, якому положено командувати дивізією, 3 кокарди - корпусом, 4 - армією / фронтом / округом, ну і одна здоровенна - Залужний 😄. Хоча треба врахувати, що по тій же совковій військовій методичці офіцери можуть керувати +- 3 градації від свого звання. Наприклад, полковник (керує в нормалі полком) може цілком законно брати керування дивізією. Або так як в нас було, що наприклад, Богдан Тавр Кротевич будучи старшим лейтенантом (рівень роти) очолював штаб полку. Наприклад, комбат Бот зараз навіть формально лейтенант, і купа офіцерів 3 ОШБр "замаленькі" формально для своїх посад. І це добре, значить, що ставлять мотивованих, а формальності підтягнуться!
Це добре, що ставлять вмотивованих, але такий перепад по званнях може вказувати на те, що є прогалини в академічних знаннях, які відповідають рівню посади.
Відділення з 14 солдатів? Вперше чую. За звичай 8-10. Полків, корпусів та армій у військах вже давно немає. Зараз це батальйон - бригада- оперативне командування. У повітряних силах є декілька зенітно- ракетних полків, а зазвичай теж бригади, що складаються з окремих дивізіонів.
коопуса щас начали формировать, уже есть 9 армейский корпус, 10 армейский корпус и 11 армейский корпус на стадии фрмирования, но я если честно немного н е понимаю как подразделения входящие в корпуса между собой взаимодействуют потому что раскиданы по всему фронту и не стоят рядм друг с другом. А полки еще есть в ссо. Про армию ты верно отметил
То може бути посилене відділення для окремих видів завдань чи озброєнь. Наприклад на БТР раніше до 12 чол доходило. Додали пару саперів там чи хіміків розвідників, вогнеметників
В обороні: Відділення до 100 метрів. Взвод до 400 метрів. Рота до 1.5 кілометри, бат до 5 кілометрів, бригада до 30 кілометрів. Це при умові, що всі підрозділи механізовані та 100% особового складу. Наступ: Взвод наступає на відділення (100 метрів), рота на взвод (400 метрів), бат на роту (1500 метрів). Це класичні співвідношення.
@@Saykes1994 : Є статутні вимоги для механізованої бригади повного складу. Тим більше там всі цифри йдуть із зауваженням - до. Тобто може бути і менше, але не більше. Ці дистанції не зі стелі беруться, а з наявних можливостей вогневих засобів підрозділу. І окрім ширини оборони, є ще параметр глибини оборони.
@@Saykes1994 : конкретно ці параметри викладені в Бойовому статуті механізованих і танкових військ. Сухопутних військ Збройних Сил України. Частина ІІІ (взвод, відділення, екіпаж) та частина ІІ (батальйон, рота)
Дякую, що зачитали нам структуру совкової армії! 👍👍👍 Просто шик! Хочеться узнати, як давно в ЗСУ з'явилися "корпуси", "армії" та "фронти"! Ви б ще дивізії згадали! Якщо я неправий - доведіть будь ласка! А ще краще - посилання, по яких зроблено випуск. Може в нас ще залишились маршали з генералісімусом?
Польових армій у нас дійсно немає, але є 40-й корпус морської піхоти, 9-й та 10-й армійські корпуси, 4-й корпус резерву та 7-й десантно-штурмовий корпус.
Інфу взяли з вікіпедії? але вона трохи не достовірна,наприклад- рота на три взвода+підтримка (30 чол.в середньому) ділиться на три, відділення на дві три групи.в кожному формуванні є чітко визначена кількість-стрільців,гранатометників ну і ... .
Ну це по книжці а в реальності є зведені підрозділи такі як бтгр - батальйонно тактичні групи, оту - оперативно тактичні угруповання, оув- оперативне угрупування військ, осув - оперативно-стратегічне угрупування військ. Ще багато всяких підрозділів для різних тактичних маневрів, таких як Ман група - маневрена вогнева група, МВГ - мобільна вогнева група😂
Наскільки мені відомо існують ще такі штатні тактичні підрозділи, які є дрібнішими за відділення і передують йому в ієрархічному порядку від найменшого до найбільшого, як розрахунок, секція, екіпаж.
Так, однак вони просто враховують окремі види озброєнь. Секція ж просто забезпечує роботу посадових осіб від командира взводу, старшини роти, КР і вище, а також існує для окремих видів завдань як то обслуговування авіаційної техніки чи окремих видів озброєнь. Зустрічав секцію як аналог піхотного відділення, однак тоді в її складі є команди по типу бойових груп мех. відділення.
Секція це в натівських арміях є така тема. Це приблизно два відділення. А самі відділення вони ділять на дві четвірки - сквади. В ЗСУ такого по штату не має.
Гладко писати на папері... ..а у житті ,в реалі,тільки про бригади з їх найменуваннями й чути! Але найгірше,що в ЗСУ геть відсутні і Устави, і дисциплуна😫🔫 що є основою(!) військової спави😬
Так. Багато видів організаційних військових структур немає В Україні. Є стандарт, але ми не повністю його підтримуємо (наприклад, за польову армію вищими є формування фронт і театр війни в НАТО, а в нас відповідників немає)
@@mdiidm ну по факту найвищим формуванням у нас тепер є корпус. Але ж є ще ОСУВ та ОК (і не тільки), хоча це більше як оперативні штаби, хоча все одно під їхнім підпорядкуванням знаходяться усі наявні підрозділи, тому важко сказати відповідником до чого вони є
зазвичай є ще якісь роти( чи як їх там) вогнивої підтримки. Щось типу там медична, саперна, артелерійстка. Точно не знаю, як вони правильно називаються. Питання: в нас їх нема чи ти просто не включив їх до складу бригад полків і тд?
Є вони в батальйонах. Тільки десь наприклад є рота вогневої підтримки за штатом, а десь замість неї є декілька окремих взводів кулеметників і протитанкістів.
А тепер автор скаже у якому ж статуті чи іншому нормативному акті прописано про таку оперативну одиницю як польова армія та де ж тут оперативні командування? Яким боком ескадрилью прирівняв до загальновійськової роти. Там тактичний рівень близький до батальйону, однак таки ж не батальйон! Для чого вчити людей тому, чого немає?
Вже два з половиною років знаходжусь в цьому лайні але про полк перший раз чую ще в радянській армії були полки - сам в такій структурі срочку служив але зараз ? можливо я чогось не знаю
Є окремі полки, але їх не багато. Згадай, як 47-ма формувалася. Спочатку бат робили, потім Валєра напіарив так, що з них полк склепали, і лише потім вже на базі цього полку штурмову бригаду розігнали.
Вподобайка!К сожалению на каждом фронте и позиции,может быть совсем другая численность.В 22 приходилось работать одним багги - ставили сейсмические фугасы из трофейного бк.Без проводов,подрывалось только от рядом взрыва.На 100м 10 упаковок.На багги два солдата,снайпер и пулеметчик.хуйлопутам на 100м срывало тумкало,все горело,напалм шел в прикуску!оно выползало подорванное!ползет и голосит - у меня квартира на Крещатике,а как я туда без обеих ног!Да,малой группой держали только свою сторону,Саня пулеметчик косил,а Дрюня,снайпер,отробатывал!Ну а мы с Поляком,чисто поставь,прикрой.
По військовому неінформативно. Легше зрозуміти та сприйняти якщо йти від більшого до меншого. Наприкладі відео де розказують про древні легіони там йдуть якраз вниз, і все легше сприймається.
@@borysshatylo4663 : це вже більше для зручності роботи штабів, бо простим бійцям у відділеннях до дупи в корпусі вони, чи в дивізії. Там не всі можуть навіть комбата в обличчя знать.
А почему бы не возродить десятичную структуру в армии, как когда-то давно было у козаков? Десятник, сотник, тысячник и т.д. Оно и понятно каким количеством людей такая должность командует и сама структура армии более понятная стала бы.
А якщо 10000 ( це кількість всіх білорусів хто загинули за Україну з 14 та 22 до сьогодні та ті хто живі та ті хто за ґратами. То це скільки тобто яка бойова одиниця батальйон чи полк
В бойовому статуті всі ці малюнки є. Тим більше, що там не має одного бойового порядку. Є шість класичних варіантів, а вони вже обираються під конкретну ситуацію. Хоча на нулі були варіки, коли класичні варіанти не працювали і робили по іншому.
@@ТошаМаріупольський Не подiляю вашу думку.Совковий устрiй був до 2016 року.Потiм пiшли реформи.Так от наводжу приклад максимально коротко.Форма такi деталi як шиврони,эмблеми навiть крой, звання, устрiй,та iнше дуже важливi речi!Якi не повинен хтось знати,крiм вiйськових.Так як в першу чергу ворог може цим скористатись. Тi самi деверсiйнi группи на приклад. Можно роспiзнати по вже навединим прикладам деталi форм, спорядження i так далi.А зараз все в iнтернетi, коли буде наступ, де замiновано, на ще реагуэ аппаратура в дронах. Це дурiсть... Вам так не здаэтся? Навiть рашка так не тупить, як нашi....
@@AlexandrHorus У ворога склад вiйськ iнший.Так як нашi перешли на iншi стандарти.Не подiляю вашу думку.Совковий устрiй був до 2016 року.Потiм пiшли реформи.Так от наводжу приклад максимально коротко.Форма такi деталi як шиврони,эмблеми навiть крой, звання, устрiй,та iнше дуже важливi речi!Якi не повинен хтось знати,крiм вiйськових.Так як в першу чергу ворог може цим скористатись. Тi самi деверсiйнi группи на приклад. Можно роспiзнати по вже навединим прикладам деталi форм, спорядження i так далi.А зараз все в iнтернетi, коли буде наступ, де замiновано, на ще реагуэ аппаратура в дронах. Це дурiсть... Вам так не здаэтся? Навiть рашка так не тупить, як нашi....
@@HeadOriginator : ) і ще армії ссср і дивно вийде що вони одинакові і статут і бардак з бумажками і алкашами начльниками, навіть звання совкові перенесли що в тій що в тій армії
@@all_gen_i , звання визначає не совковість, а рід виконуваної у війську роботи, своєрідне рангування, яке приблизно схоже всіх арміях країн НАТО. А інформація надана у відео лише частково достовірна. Так, балів на 5-6
@@HeadOriginator так, зараз по стандарту у нас но люди яке мали завння в совковій армії зараз по мобілізації мають такеж по рангу, тобто воно рівне совковому в не потребує перекваліфікації або навчання і це означає що все як у совковій армії
@@ivanivan-hh3pl відкриваємо наказ Міністра оборони від 29.04.2020 № 140 і читаємо, там все розписано. Крім того, стаття називається "СКІЛЬКИ СОЛДАТІВ В УКРАЇНСЬКІЙ АРМІЇ? ВІД ВІДДІЛЕННЯ ДО БРИГАДИ", а значить не тільки про механізовані підрозділи. Більше того - раз автор вирішив згадати про всі з'єднання, то треба і згадувати про всі.
@@volodymyrkutia7610 : відкриваємо бойовий статут сухопутних механізованих і танкових військ і шукаємо де в ЗСУ ті секції. Потім дивимось натівський підручник і бачимо, що секції до ЗСУ не доїхали штатно. І в наказі від 2020 року точно не могли бути вказані всі підрозділи ЗСУ, оскільки в 22-му реанімували стрілецькі підрозділи зразку 1945-го року.
Ескадрон? У нас є кавалерія? Є ще проміжні структури ,що займають середнє положення між визначеними військовими з'єднаннями. Структурний підрозділ більше батальону,але меньше полку теж має назву бригада. Потім стоїть та бригада (піхотна,моторизована,танкова,артилерійська),що є штатною в військах. Підрозділ що має кількість більше дівізії,але меньше корпусу теж має назву бригада . До того ж українські авіаційні бригади ,та бригади армійської авіації взагалі не відомо чому мають такі назви ,бо за кількість гелікоптерів та літаків іноді не дотягували до ескадрілі(аналог батальону в сухопутці) й в мирний час,не кажучі вже про війну.
@@ДмитроСкабіна на щастя у нас нема кавалерії))) можна замість кінноти ескадрилью дронщиків зробити 300 осіб у бригаді. То я узагальнено спрощено задля розуміння. Так би мовити вивів формулку. Але, у часи отаманщини кацапи називали дивізію Унгерн барон зокрема 1300 зброд. Та і з сучасного терористичний "славянскій корпус" їх там хоч більше полку було?
@@user-ym4ok2qt9n Підрозділ це загальна назва , в арті це розрахунок, він може бути і 6 й 4 ,3 чі взагалі 2 людини. Там де авто техника ,танки та БТР(БМП) це екіпажі.(2-3-4-5) Дівізіон в ЗСУ це теж в більшості ракетно-артелерійський термін ,або флотський.
дякую за інформацію. не ображайтесь але взвод це російське слово. українською чота. у моєї хорошої зайомої був випуск на цю тему і мені дуже сподобалось. канал Олени Коновалової. там був цей випуск
Щось вони все переплутали, раніше бригада була тактичною окремою самостійною бойовим угрупуванням між батальоном та полком, а 4 полки складали дивізію. Все переплутали, щоб ворог не здогадався. Як в них батальон може бути від 300 до 800, так і дивізії від 5 до 20 тисяч, взвод від 30 до 40. Роти жирні такі аж за 200, де такі бувають? на парадах? у Вермахті такі були в найліпші часи.
Підтримати канал можна за посиланнями:
Buy me a coffee:
buymeacoffee.com/aitellyou
Base від Монобанк:
base.monobank.ua/5Hidk5bJaMNy...
Не рота это 20-80 человек
ескадрилья, це батальйон
Дяка авторам❤
Давайте ще про військові посади та звання
Там півтори години фільму фуй ффатить😂😂😂
А ще про зарплатню на всіх посадах…!! Обов’язково!!!😅
чекаю
@@ДенисДомбровский-е1б .Зарплатня на однакових посадах, але в різних бригадах суттєво відрізняється.Наприклад- ком.роти в ОМБр має меншу зарплатню, чим ком.роти в
ОГШБр. чи ОДПБр.
В ЗСУ існують тільки окремі полки, полків в складі бригад немає. Армійський корпус намагаються створити, але чисельність там набагато нижча, польових армій в ЗСУ нема. Відділення 10, взвод 31, рота 98, батальйон 480, бригада 1600. Можливо коливання + - 15%. Є штатний розклад, а є фактичний, тому цифри коливаються.
Треба ще брати до уваги, що рота в ДШБр відрізняється від роти в МБр. А якщо говорити про батальйон - різниця ще більша + треба зважати на створення нових підрозділів таких, як наприклад РУдБпАК, або окремі ВБпАК. Та й взагалі - є бригади в яких 3-4 бата, а є бригади по 5 і більше батальйонів, і самі батальйони: механізовані, десантно-штурмові, стрілецькі... Коротше, відео надає дуууже приблизну інформацію.
бригады далеко не по 1600 человек, от 4000 до 11000
Чому відділення 10? Може 8-13, зазвичай було 11, 10 солдат сержант. Тому всі БТР і БМП розраховувалися на 11 місць з екіпажем. Якраз відділення. І звідти вже кількість у наступних підрозділах.
@@2AR.R Это условные числа. То есть, в отделении примерно 10 человек и так далее.
@@Foxstein штатно відділення 11 чоловік і т. д., але може може бути і інакше. По крайній мірі в сухопутці.
Вояк УПА з угрупування "Лисоня" (псевдо "Шапка"), (царство небесне і світла пам"ять цій чудовій ЛЮДИНІ), мені особисто розповідав про назву та склад військових формувань: чота (відділення, командир мав звання "чотовий") - до 12 вояків, рій (взвод, командир "ройовий") - 3 чоти -до 30 вояків. Далі відповідно: сотня (рота, "сотник") - 3-4рої - 100-120 вояків, курінь (батальйон, "курінний") - 3-5 сотень, полк налічував 3-5 куренів. Ще були підрозділи, що мали назву "паланка", але їх склад і функціі я , на жаль, запам"ятував.
Вибачте, а ви точно рій з чотою не переплутали місцями?
Рій - це відділення, а чота - взвод
Подобається що сотня - це і є приблизно сотня людей, легко запам'ятовується
Схожа система і на Січі була.
Скільки було було в АЗОВІ на момент повномасштабного вторгнення?😢Дякую з повагою
Дуже цікавий випуск. Навіть якщо не всі із цим погодяться. Буду радий в майбутньому побачити такі ж випуски про розмір підрозділів із різних країн та різних епох.
Наприклад Кайзерівської Германії часів Першої Світової, або УНР
Армійські корпуси розформували (є новостворений Корпус Резерву), армій теж не має, по суті після бригадного рівня управління покладено на Оперативні Командування. Також, використовується організаційна модель оперативно-тактичних та оперативно-стратегічних угруповань військ (ОТУ, ОСУВ), які на час дії відповідних директив здійснюють управління бригадами (хоча бригади замикаються на ОК, але реально поки придані до угруповань - підпорядковуються командувачам ОТУ, ОСУВ).
Полкової системи теж не має (хіба що як окремі вч). Дана система описує загальновійськові піхотні підрозділи. А є ще батареї, загони, дивізіони тощо.
Відео корисне тим, хто абсолютно не розуміється у ієрархії армії, але по суті своїй розкриває структуру радянської армії, більшості країн СНД, а також ЗСУ до 2014 року.
В авіації ескадріля(16літаків винищувачів ,або 8літаків бомберів) це не аналог піхотної роти,а аналог піхотного батальону.
Аналог авіаційної роти це ланка(4 літаки в винищувачах і 2 в бомберах)
Взвод пікоти -це аналог 1-го літака.
Я теж хотів написати)
Дякую. Тепер мої перебільшення будуть точнішими.
Щиро дякую за україномовний контент
"Формальна" структура
Відділення 5-14
Взвод 15-45
Рота 80-250
Батальйон 300-1000
Полк 1000-2000
Бригада 2000-8000
Корпус 30000-50000
Польова армія 100000-300000
Фігово що немає якоїсь залежності-типу кожна наступна х3 чи якосб так. Важко запамятати
@@RomanOleynikзазвичай так і є. Взвод складається з 3х відділень. Рота з 3х взводів. Батальйон з 3х рот. Бригада зазвичай з 3 (окремих) батальйонів.
а де такі роти в 250 штиків?
Тільки не "взвод" а Загін по українські.
@@Ilait-yw6xx загін це "отряд". Взвод якраз і взвод.
Дякую каналу за цікаві та інтелектуальні ролики. Було дуже цікаво огляд такого для різних родів військ та різних армій світу в порівняні.
Насправді командир бригади командує одним своїм батальйоном тому що два інших у нього забрали на посилення інших бригад, а йому дали десь десяток лівих підрозділів щоб підсилити його.
полк - це НЕ з'єднання!!!
полк - це військова частина!!! При цьому якщо батальйон лінійний то це підрозділ, а якщо батальйон окремий, то це також військова частина!!! ЦЕ ВАЖЛИВО!!!
Рота теж може бути окремою- наприклад рота ППО
@@ПрохорЗапижа-у1ь окрема рота - не є окремою військовою частиною!
а бригада - не військова частина??
@@orkoteg09 , якщо у складі бригади всі батальйони є лінійними, то така бригада є військовою частиною. Якщо ж у складі бригади є хоч один ОКРЕМИЙ батальйон, то така бригада є з'єднанням.
Дякую за пояснення. Мене як людину не військову давно цікавила ця класифікація.
Дякую вам, давно чекав цього відео
Відео так і не дало відповіді на питання в заголовку: "Скільки солдатів в Українській армії?"
Нараховується один мільон, двісті п'ятдесят тисяч.
Воюють на передовій
350 000.
Решта тільки числяться
( "військове зведення від полковника Світана")
Підрозділ,
частина,
з'єднання.
Розберіться і не плутайтеся.
Дякую за це відео - давно шукав таку інформацію
Дякую! Було цікаво)
Чудове візуальне відображення аудіо начитки, дяка за пророблену роботу👍🏻
візуал тут не коректний, польова армія на вигляд тут як 10000 ,а не 300000
Рота 250, а бат - 1000....ну ну)))
Ну та, а що?
Там допуски і цифри узагальнені.
Чим обумовлена така велика різниця умовною кількістю від і до?
Структура та чисельність особового складу військових навчальних підрозділів, що здійснюють підготовку військових фахівців, визначаються організаці́йно-шта́тною структу́рою, а вона вже залежно від особливостей організації та вирішення окремих тих чи інших завдань .
Штатом відповідно до роду військ та поставленим перед ними задачами. Для прикладу танкове відділення (екіпаж) - 3 особи, відповідно взвод складає 9 чоловік, що значно менше ніж піхотний. Також інженерні та підрозділи підтримки зазвичай мають менший штат
Тут штука в чому, треба розуміти, що питання: "Скільки у бригаді людей?" - це дуже неточне питання. Треба питати конкретно яка чисельність, наприклад, 24 ОМБр, або 79 ОДШБр, або 80 ОДШБр, або 3 ОШБр або 44 ОАБр.
дякую Вам за контент!
Дякую!
Дякую каналу за цікавий ролик! 💙💙💙💛💛💛🇺🇦🇺🇦🇺🇦💯💯💯✨️✨️✨️✅️✅️✅️❗️❗️❗️
Дякую за роз'яснення .
розкажіть про ВПС .. склад від звена до авіабригади, або повітряноі арміі ?
Давно шукаю цю інфу... Дякую
Вона хибна, бо примітивна
Дякую
Інформативно
Доповнення є, в нас нема ні корпусів ні армій, і це душе печально.
Дивізію пропустив після Бригади (20 к). А так - у ЗСУ по орг структурі - совкова класифікація, де після Армій ще йдуть Фронти (2-4 армії), а також Округа (2-4 фронти). Власне бригадний генерал - 1 здорова кокарда, 2 кокарди - генерал, якому положено командувати дивізією, 3 кокарди - корпусом, 4 - армією / фронтом / округом, ну і одна здоровенна - Залужний 😄. Хоча треба врахувати, що по тій же совковій військовій методичці офіцери можуть керувати +- 3 градації від свого звання. Наприклад, полковник (керує в нормалі полком) може цілком законно брати керування дивізією. Або так як в нас було, що наприклад, Богдан Тавр Кротевич будучи старшим лейтенантом (рівень роти) очолював штаб полку. Наприклад, комбат Бот зараз навіть формально лейтенант, і купа офіцерів 3 ОШБр "замаленькі" формально для своїх посад. І це добре, значить, що ставлять мотивованих, а формальності підтягнуться!
в украине нет дивизий, поэтому и не включили в список
залужний - дипломат, а не воїн.
Це добре, що ставлять вмотивованих, але такий перепад по званнях може вказувати на те, що є прогалини в академічних знаннях, які відповідають рівню посади.
Дякую! Корисна інфа.
Відділення з 14 солдатів? Вперше чую. За звичай 8-10.
Полків, корпусів та армій у військах вже давно немає.
Зараз це батальйон - бригада- оперативне командування.
У повітряних силах є декілька зенітно- ракетних полків, а зазвичай теж бригади, що складаються з окремих дивізіонів.
коопуса щас начали формировать, уже есть 9 армейский корпус, 10 армейский корпус и 11 армейский корпус на стадии фрмирования, но я если честно немного н е понимаю как подразделения входящие в корпуса между собой взаимодействуют потому что раскиданы по всему фронту и не стоят рядм друг с другом. А полки еще есть в ссо. Про армию ты верно отметил
А ще корпус резерву, корпус морської піхоти та десантно-штурмовий корпус
@@Stanislav_Lukashenko 11 армейский это и есть корпус резерва
@@mdiidm корпус резерва под номером 4, а не 11
То може бути посилене відділення для окремих видів завдань чи озброєнь. Наприклад на БТР раніше до 12 чол доходило. Додали пару саперів там чи хіміків розвідників, вогнеметників
Також прошу зробити ролик про фортефікаційні споруди, окопи, як правильно їх копати😊 тощо.
Слава Україні!!!
Він не зможе, або знову накидає плугів...
Є на ютубі українською. Детально з кресленнями. Шукайте
А скільки приходится на кожне формування фронту, в обороні та в наступі?
В обороні: Відділення до 100 метрів. Взвод до 400 метрів. Рота до 1.5 кілометри, бат до 5 кілометрів, бригада до 30 кілометрів. Це при умові, що всі підрозділи механізовані та 100% особового складу.
Наступ: Взвод наступає на відділення (100 метрів), рота на взвод (400 метрів), бат на роту (1500 метрів). Це класичні співвідношення.
@@ivanivan-hh3pl Юрій Бутусов та Костянтин Машовець в обороні для бригади називали цифру в 15 км.
@@Saykes1994 : Є статутні вимоги для механізованої бригади повного складу. Тим більше там всі цифри йдуть із зауваженням - до. Тобто може бути і менше, але не більше. Ці дистанції не зі стелі беруться, а з наявних можливостей вогневих засобів підрозділу. І окрім ширини оборони, є ще параметр глибини оборони.
@@ivanivan-hh3pl Питання, а як статут називається?
@@Saykes1994 : конкретно ці параметри викладені в Бойовому статуті механізованих і танкових військ. Сухопутних військ Збройних Сил України. Частина ІІІ (взвод, відділення, екіпаж) та частина ІІ (батальйон, рота)
А мы когда учились отделение было 7-10чел, взвод = 3 отделения. Рота - 3 взвода. Дальше нам не было известно))))
Солдатам далі не треба! Командир роти господар всього! Командир батальону божество.
В стрілецькій роті 3 лінійних взводи і 1 кулеметний.
@@ivanivan-hh3pl , це де таке???
@@HeadOriginator : це в стрілецьких батальйонах.
@@ivanivan-hh3pl , прямо зараз? Що в стрілецьких взводах, який штат?
Дякую, що зачитали нам структуру совкової армії! 👍👍👍 Просто шик! Хочеться узнати, як давно в ЗСУ з'явилися "корпуси", "армії" та "фронти"! Ви б ще дивізії згадали! Якщо я неправий - доведіть будь ласка! А ще краще - посилання, по яких зроблено випуск.
Може в нас ще залишились маршали з генералісімусом?
Корпус морської піхоти (з 200 чоловік на 2 батальйони в 2014)
Дивізійна структура нам би зараз, до речі, теж би дуже пасувала
Польових армій у нас дійсно немає, але є 40-й корпус морської піхоти, 9-й та 10-й армійські корпуси, 4-й корпус резерву та 7-й десантно-штурмовий корпус.
Ну, корпуси я іще застав у піхотинців. Решта погоджуюсь.
@@Stanislav_Lukashenko: наш бат до 9-го корпусу був причислений.
@@Stanislav_Lukashenkoі де вони?😂 Є отув, осув і солянка з приданих підрозділів
Інфу взяли з вікіпедії? але вона трохи не достовірна,наприклад- рота на три взвода+підтримка (30 чол.в середньому) ділиться на три, відділення на дві три групи.в кожному формуванні є чітко визначена кількість-стрільців,гранатометників ну і ... .
Багато неточностей. У вогневій групі є командир. Польової армії нема
Там немає штатного командира, може бути старший, якого призначить командир взводу для конкретного завдання.
Немає дивізій та командувань, ЧОМУ?
дякую
А яка чисельність МВС ?
Нацгвардія прикордонники ...г
Ну це по книжці а в реальності є зведені підрозділи такі як бтгр - батальйонно тактичні групи, оту - оперативно тактичні угруповання, оув- оперативне угрупування військ, осув - оперативно-стратегічне угрупування військ.
Ще багато всяких підрозділів для різних тактичних маневрів, таких як Ман група - маневрена вогнева група, МВГ - мобільна вогнева група😂
Це для базового розуміння структури сухопутного війська.
Добридень! Як з Вами звязатися з приводу створення ролика на замовлення.
Добрий день! Напишіть нам на пошту:
dem4iktiktok@gmail.com
і шо, AiTelly надав вам офіційний дозвіл на їх відоси, чи ви просто написали шо ви є офіційний перекладач? 🤔
Наскільки мені відомо існують ще такі штатні тактичні підрозділи, які є дрібнішими за відділення і передують йому в ієрархічному порядку від найменшого до найбільшого, як розрахунок, секція, екіпаж.
Це ж не піхота
Так, однак вони просто враховують окремі види озброєнь. Секція ж просто забезпечує роботу посадових осіб від командира взводу, старшини роти, КР і вище, а також існує для окремих видів завдань як то обслуговування авіаційної техніки чи окремих видів озброєнь. Зустрічав секцію як аналог піхотного відділення, однак тоді в її складі є команди по типу бойових груп мех. відділення.
Секція це в натівських арміях є така тема. Це приблизно два відділення. А самі відділення вони ділять на дві четвірки - сквади. В ЗСУ такого по штату не має.
@@ivanivan-hh3pl , у навчальних закладах вже застосовують
А дивізія де?
Треба додати - не входить, а має входити.
Не правильньні цифри.
Гладко писати на папері...
..а у житті ,в реалі,тільки про бригади з їх найменуваннями й чути!
Але найгірше,що в ЗСУ геть відсутні і Устави, і дисциплуна😫🔫 що є основою(!) військової спави😬
спасибі
Питання : В україні немає Дивізій ?
Так. Багато видів організаційних військових структур немає В Україні. Є стандарт, але ми не повністю його підтримуємо (наприклад, за польову армію вищими є формування фронт і театр війни в НАТО, а в нас відповідників немає)
@@DAVYDkod Зрозумів
@@DAVYDkod та армий у нас тоже так то нет
@@mdiidm ну по факту найвищим формуванням у нас тепер є корпус. Але ж є ще ОСУВ та ОК (і не тільки), хоча це більше як оперативні штаби, хоча все одно під їхнім підпорядкуванням знаходяться усі наявні підрозділи, тому важко сказати відповідником до чого вони є
Давно! Їх в 90-х почикали до рівня бригада - оперативне чи повітряне командування
Єскадрилья прирівнюється до батальону , а не до роти. Командир єскадрильї-підполковник, командир роти- капітан.
А дивізія чи то саме що й бригада ?
ні, бригада складається з батальйонів, а дивізія з полків
А дивізія це скільки?
5000-30000 чел
зазвичай є ще якісь роти( чи як їх там) вогнивої підтримки. Щось типу там медична, саперна, артелерійстка. Точно не знаю, як вони правильно називаються. Питання: в нас їх нема чи ти просто не включив їх до складу бригад полків і тд?
Є звісно, ті ж РМЗ, РБЗ тощо.
Є вони в батальйонах. Тільки десь наприклад є рота вогневої підтримки за штатом, а десь замість неї є декілька окремих взводів кулеметників і протитанкістів.
А тепер автор скаже у якому ж статуті чи іншому нормативному акті прописано про таку оперативну одиницю як польова армія та де ж тут оперативні командування? Яким боком ескадрилью прирівняв до загальновійськової роти. Там тактичний рівень близький до батальйону, однак таки ж не батальйон! Для чого вчити людей тому, чого немає?
Вже два з половиною років знаходжусь в цьому лайні але про полк перший раз чую ще в радянській армії були полки - сам в такій структурі срочку служив але зараз ? можливо я чогось не знаю
Є окремі полки, але їх не багато. Згадай, як 47-ма формувалася. Спочатку бат робили, потім Валєра напіарив так, що з них полк склепали, і лише потім вже на базі цього полку штурмову бригаду розігнали.
👍
Слава ЗСУ
Вподобайка!К сожалению на каждом фронте и позиции,может быть совсем другая численность.В 22 приходилось работать одним багги - ставили сейсмические фугасы из трофейного бк.Без проводов,подрывалось только от рядом взрыва.На 100м 10 упаковок.На багги два солдата,снайпер и пулеметчик.хуйлопутам на 100м срывало тумкало,все горело,напалм шел в прикуску!оно выползало подорванное!ползет и голосит - у меня квартира на Крещатике,а как я туда без обеих ног!Да,малой группой держали только свою сторону,Саня пулеметчик косил,а Дрюня,снайпер,отробатывал!Ну а мы с Поляком,чисто поставь,прикрой.
введіть свій щоденник, допомагає упорядкувати думки і розвіяти травми у майбутньому
@@taraskyiv369 Да,за нас уже ведут.еще с 2022 года.Уже и отсидел.
Где тебе про квартиру там кричали? Тебе после прилета чердак коротнуло?)) РассказЬІваешь тут сказки)))
Точных данных даже журналисты не знают, это военная тайна.
круто, тільки шкода що на графіці кількість солдат не відповідає заданим
логічно було б додати хто командує відділенням, взводом, бригадою....
Рівень відео - для дітей до 9 класу включно. Далі вчать по - дорослому.
Тут все очевидно: Ком.взвода, ком.роти, комбат і комбриг)))
По військовому неінформативно. Легше зрозуміти та сприйняти якщо йти від більшого до меншого. Наприкладі відео де розказують про древні легіони там йдуть якраз вниз, і все легше сприймається.
Де дивізія?
Вже немає, розділили по батальйонам
в харц оф айран)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
В ЗРВ відділення це підрозділ, рота це дівізіон, але це аналог піхотного батальону
Що таке дивізія і чи наших умовах це може бути вдалим зєднанням чи ні?
В союзі там було до 15 тисяч чоловік. Дуже громіздке з'єднання для відносно невеликих збройних сил.
@@ivanivan-hh3pl для малих згоден, для сьогоднішньої війни як на мене це краща альтернатива корпусам
@@borysshatylo4663 : це вже більше для зручності роботи штабів, бо простим бійцям у відділеннях до дупи в корпусі вони, чи в дивізії. Там не всі можуть навіть комбата в обличчя знать.
А почему бы не возродить десятичную структуру в армии, как когда-то давно было у козаков?
Десятник, сотник, тысячник и т.д. Оно и понятно каким количеством людей такая должность командует и сама структура армии более понятная стала бы.
В козаків не існувало механізованих підрозділів і тієї кількості допоміжних структур, які є в сучасній армії.
десяткова система незручна, з багатьох причин.
А дивізія?
Дивізій в нас нема
Зараз в нас нема корпусів і армій. Є бригади і полки в підпорядкуванні ОТУВ, а ті в свою чергу входять в ОСУВ
Нас в роті з 22 року лишилося 20 чоловік, і поповнення ніякого немає (людей нема), і де вони всі?
У судах, поліції, ТЦК, думі та 95-у Кварталі
@@internal_voiceбот, ти опанував українську, але не знаєш, що в Україні немає Думи. Так і спалився 😁
@@Myshko07 Але саме ти написав, "дума" з великої. Поважаєш? То може бот це ти?
@@internal_voice тому, що це власна назва, а я грамотний.
Та сама хуйня.
Класне відео, рекомендую всім для перегляду! дуже дякую за дане відео, дуже сподобалося! так тримати… всього найкращого!
ВІД ВІДДІЛЕННЯ ДО БРИГАДИ
А якою кількістю керує лейтенант?
От Взвода
@@opora18 , а якщо це технік літака?)))
@@HeadOriginator в цьому відио йшлось перш за все про піхотні підрозділи
@@opora18 , однак не суто українські, солянка
Залежить від його посади. Якщо він психолог в батальйоні, то керує лише своїм олівцем)))
А дівізія?
В Україні їх давно не має.
А якщо 10000 ( це кількість всіх білорусів хто загинули за Україну з 14 та 22 до сьогодні та ті хто живі та ті хто за ґратами. То це скільки тобто яка бойова одиниця батальйон чи полк
10к народу, це дві бригади мотопіхотні можна зібрать.
Доброго дня. Зробіть відео про бойовий порядок взводу, відділення, роти. При штурмових чи оборонних дія. Дякую. Слава Україні
Не зробить! Бо як зробить, зрозуміє що в цьому відео схибив
В бойовому статуті всі ці малюнки є. Тим більше, що там не має одного бойового порядку. Є шість класичних варіантів, а вони вже обираються під конкретну ситуацію. Хоча на нулі були варіки, коли класичні варіанти не працювали і робили по іншому.
Така iнфа повинна бути в секретi...
Така інфа в будь-якому підручнику "захист відчизни". І це ще совковий устрій. Тому ніякої таємниці.
@@ТошаМаріупольський Не подiляю вашу думку.Совковий устрiй був до 2016 року.Потiм пiшли реформи.Так от наводжу приклад максимально коротко.Форма такi деталi як шиврони,эмблеми навiть крой, звання, устрiй,та iнше дуже важливi речi!Якi не повинен хтось знати,крiм вiйськових.Так як в першу чергу ворог може цим скористатись. Тi самi деверсiйнi группи на приклад. Можно роспiзнати по вже навединим прикладам деталi форм, спорядження i так далi.А зараз все в iнтернетi, коли буде наступ, де замiновано, на ще реагуэ аппаратура в дронах. Це дурiсть...
Вам так не здаэтся? Навiть рашка так не тупить, як нашi....
а то ворог у нас тупий і не зрозуміє, що бригада складається з батальйонів, а батальйони з рот. 😂
@@AlexandrHorus У ворога склад вiйськ iнший.Так як нашi перешли на iншi стандарти.Не подiляю вашу думку.Совковий устрiй був до 2016 року.Потiм пiшли реформи.Так от наводжу приклад максимально коротко.Форма такi деталi як шиврони,эмблеми навiть крой, звання, устрiй,та iнше дуже важливi речi!Якi не повинен хтось знати,крiм вiйськових.Так як в першу чергу ворог може цим скористатись. Тi самi деверсiйнi группи на приклад. Можно роспiзнати по вже навединим прикладам деталi форм, спорядження i так далi.А зараз все в iнтернетi, коли буде наступ, де замiновано, на ще реагуэ аппаратура в дронах. Це дурiсть...
Вам так не здаэтся? Навiть рашка так не тупить, як нашi....
мало інформації, треба було додати що армія це всі роди військ, до складу входить і підтримка авіації, артилерії, танків
💪🏻🇺🇦🤜🏻
У мене в артилерійській бригаді було всого 700 осіб)))
А ти хтів, щоб вас там було, як в піхотній бригаді?))
Наш стяг ЖОВТО - блакитний
Наш стяг синьо-жовтий, невіглас
А дивізію що пропили, твою дівізію?
Давно немає...
дякую, ще тре організацію рашиської армії зробити щоб можна було порівняти
Оце воно і є!
@@HeadOriginator : ) і ще армії ссср і дивно вийде що вони одинакові і статут і бардак з бумажками і алкашами начльниками, навіть звання совкові перенесли що в тій що в тій армії
@@all_gen_i , звання визначає не совковість, а рід виконуваної у війську роботи, своєрідне рангування, яке приблизно схоже всіх арміях країн НАТО. А інформація надана у відео лише частково достовірна. Так, балів на 5-6
@@HeadOriginator так, зараз по стандарту у нас но люди яке мали завння в совковій армії зараз по мобілізації мають такеж по рангу, тобто воно рівне совковому в не потребує перекваліфікації або навчання і це означає що все як у совковій армії
Автор, слабенько! Де пара, ланка, секція, дивізіон, дивізія?
А де за штатом ЗСУ існує пара, секція? Дивізій вже сто років не має. Дивізіон це взагалі у арти, а тут про механізовані підрозділи було.
@@ivanivan-hh3pl відкриваємо наказ Міністра оборони від 29.04.2020 № 140 і читаємо, там все розписано. Крім того, стаття називається "СКІЛЬКИ СОЛДАТІВ В УКРАЇНСЬКІЙ АРМІЇ? ВІД ВІДДІЛЕННЯ ДО БРИГАДИ", а значить не тільки про механізовані підрозділи. Більше того - раз автор вирішив згадати про всі з'єднання, то треба і згадувати про всі.
@@volodymyrkutia7610 : відкриваємо бойовий статут сухопутних механізованих і танкових військ і шукаємо де в ЗСУ ті секції. Потім дивимось натівський підручник і бачимо, що секції до ЗСУ не доїхали штатно. І в наказі від 2020 року точно не могли бути вказані всі підрозділи ЗСУ, оскільки в 22-му реанімували стрілецькі підрозділи зразку 1945-го року.
чудовий контент
Це зачитує людина?!
Місцями схоже на нейронку
Так, точно... Бо несе нісенітницю на рівні дитини 14 -15 десь років. Старші діти знають інше.
Можете так само зробити, але уже про танковий або артилерійський розподіл. Дякую за відео!
А дивізіЯ
Можна ще розібрати, як у росіян, чи в них так само?
Майже...
В кацапів так само, як в союзі було. Від відділення до фронту.
А дивізія? У мене з істфаку склалась своя спрощена структура;
1 відділення 4,5
2 взвод 25,30
3 рота 100
4 ескадрон 250
5 батальйон 500
6 полк 1800 (3 батальйони + 250,300 генштаб)
7 Бригада 5000 (три полки+ генштаб)
8 дивізія 10500 (дві бригади + генштаб)
9 корпус 20 000, 40 000
10 армія 100 000
11 фронт (три армії) 300 000
Ескадрон?
У нас є кавалерія?
Є ще проміжні структури ,що займають середнє положення між визначеними військовими з'єднаннями.
Структурний підрозділ більше батальону,але меньше полку теж має назву бригада.
Потім стоїть та бригада (піхотна,моторизована,танкова,артилерійська),що є штатною в військах.
Підрозділ що має кількість більше дівізії,але меньше корпусу теж має назву бригада .
До того ж українські авіаційні бригади ,та бригади армійської авіації взагалі не відомо чому мають такі назви ,бо за кількість гелікоптерів та літаків іноді не дотягували до ескадрілі(аналог батальону в сухопутці) й в мирний час,не кажучі вже про війну.
@@ДмитроСкабіна на щастя у нас нема кавалерії))) можна замість кінноти ескадрилью дронщиків зробити 300 осіб у бригаді. То я узагальнено спрощено задля розуміння. Так би мовити вивів формулку. Але, у часи отаманщини кацапи називали дивізію Унгерн барон зокрема 1300 зброд. Та і з сучасного терористичний "славянскій корпус" їх там хоч більше полку було?
Підрозділ 5-8
Дивізіон 100-150
@@user-ym4ok2qt9n Підрозділ це загальна назва , в арті це розрахунок, він може бути і 6 й 4 ,3 чі взагалі 2 людини.
Там де авто техника ,танки та БТР(БМП) це екіпажі.(2-3-4-5)
Дівізіон в ЗСУ це теж в більшості ракетно-артелерійський термін ,або флотський.
Ескадрон😂 Ти, що в кавалерійському навчався?
Поведайте сколько сейчас осталося чиловик в ВСУ, полегло около милион
В ЗСУ нема армійських з'єднань.Я цивільний,якщо що.
дякую за інформацію. не ображайтесь але взвод це російське слово. українською чота. у моєї хорошої зайомої був випуск на цю тему і мені дуже сподобалось. канал Олени Коновалової. там був цей випуск
А Україна має армію ???
Підрозділ Росії:
Наталья морская пехота 🫡😅
Щось вони все переплутали, раніше бригада була тактичною окремою самостійною бойовим угрупуванням між батальоном та полком, а 4 полки складали дивізію. Все переплутали, щоб ворог не здогадався. Як в них батальон може бути від 300 до 800, так і дивізії від 5 до 20 тисяч, взвод від 30 до 40. Роти жирні такі аж за 200, де такі бувають? на парадах? у Вермахті такі були в найліпші часи.
так стоп, нет у нас полков, это на России полки есть
Та є, тільки вони безпосереднього підпорядкування
Відділення від 3
Взвод від 6
Рота від 50
Батальйон від 180
Уже навіть такого немає
Відділення від 3? Це там хто має бути? Командир відділення, кулеметник і гранатометник?