Witam. Jest ok że firma do instalacji z falownikiem hybrydowy sofar i magazynem kontatybilnym nie zakłada lini backup i dodatkowo woła 3000 za montaż przełącznika agregat-sieć?
A jakby zamiast agregatu dać inny falownik hybrydowy np taki easun z magayznem mobilnym. Mamy wtedy możliwość transportu energii z jednego puntku do drugiego
będę to orbił w następnych filmach jednak mysle ze będzie palił srednio tyle co producent na stronie podaje. ja to traktuję bardizje jako zabezpieczenie i nie licze że ten system będzie w roku pracował dłużej niż 1 tydzień łącznie
@@robertzbyszek3238 lpg to propan butan, czysty propan to kosmetyczne różnice w dół w stosunku lpg (pomijalne) butan jest tańszy ale przy 0stC to już ciecz dlatego do ogrzewania i agregatu lepiej brać czysty propan 1m3 gazu ziemnego to 2,5kWh założenia te są dla małych agregatów, te duże po set kVA są trochę sprawniejsze i traktu to jako wartości orientacyjne, może być odrobinę na minus i plus.
u mnie pracował. mam 10kWp spięte równolegle 2 stringi na pv1(13A+13A) mppt i na drugim mppt mam wpięt (13A) 6kW na daszku tej komóreczki. po prostu wypiąłem to mppt przy pomocy rozłączników topikowych. wiem trzeb atam to jeszcz elepiej pozabezpieczać ale to w jakimś kolejnym filmie razem ze zamianą na gaz i testach zużycia.
Hej dzięki za miły komentarz. 1 fazowy się da tm będzie niższe napiecie więc 450V da radę 600uF jak coś został mi jeden mogę odsprzedać w cenie zakupy wyszło coś 260zł z przesyłką za dwa, to na pół odezwij się na energia-siedlce.pl w kontakcie to mailowo ew. dalej.
Zadaj pytanie do chata geppetta: > Układ detekcji składowej AC w DC gdy użyję agregatu 3fazowego mającego 400VAC to po wyprostowaniu będzie o pierwiastek z 2 większe napięcie, na pewno więcej niż 500VDC które dodatkowo będzie filtrowane LC i wówczas jakie wartości dobrać pod uklad diagnostyczny RC dla detekcji składowej AC w DC gdyby jedna z diod w mostku się uszkodziła ? Teraz aż się chce zrobić mostek Graetza, psuć 1 diode i zrobić układ który wyzwoli zabezpieczenia i odetnie takie wadliwe DC od Deye, i jeszcze musi dać znać ż jakiego powodu nastąpiło odcięcie. Oczywiście bezpieczniki i termik i warystor powinny być na swoich miejscach, prawda :). Ciekawe czy Deye ma diodę zabezpieczającą przed nie poprawną polaryzację DC (częściowym AC).
@@energiasiedlce a pamiętasz turbo-stop ? Taki moduł do samochodu by silnik się wyłączył dopiero jak się turbina ochłodziła :). Na firmowych agregatach zawsze będzie naklejka by agregat pracował kilka minut by się ochłodziła prądnica :) Wiesz do czego zmierzam.. :). Koniecznie umieść czujnik temperatury na zewnątrz prądnicy/stojana i zobacz ile osiąga zanim go obciążysz, ile ma przy obciążeniu tymi 5kW i ile musisz czekać minut by temperatura opadła.. by móc go bezpiecznie wyłączyć.
a na filmie od toolbox zauważyli sami że większość agregatów ulega awarii przy przeciążeniu gdy zabezpieczenie już zadziała.... a silnik nadal skacze kangurem. Jak to możliwe skoro bezp. zadziałał i odciął obciążenie ? Fajna zagadka :). A pamiętasz że jak diesel się zapętli to zatykasz turbinie dostęp do powietrza i dopiero zgaśnie... jest sporo filmów na yt na ten temat i sam pracuje i się nakręca co raz bardziej... co ja plotę bo te benzyniak... ale taką pętlę robią lipne AVRy wow, bezpiecznik zadziałał to co wzbudza go do takiej pracy... avr. Pod odpięciu obciążenia powinien zacząć spokojnie pracowa ale tego nie robi i kanguruje. Zmierzam do tego że przydało by się proste zabezpieczenie że jak za bezpiecznikiem nie ma zasilania to po 20s wyłącz się. Przypominam wszystkim ze bezpiecznik to nie rozłącznik i tę funkcję powinniście mieć wbudowaną w rozdzielacz wtyczki CEE 32A z własnym zabezpieczeniem.
super jak by się dało ładować samochód za pomocą CCS bezpośrednio z PV. Widziałem vloga jak holenderska para objechał Afrykę elektryczną Skodą. Mieli jakiś patent na ładowanie się bezpośrednio ze słońca.
Pamiętajcie wszyscy, że jeżeli jest to generator z AVR i właśnie on się uszkodzi (zwarcie tranzystora wewnątrz regulatora), falownik pójdzie z dymem. Podłączasz i sam nie wiesz co się dzieje. MARNIE. Pozdrawiam
@@energiasiedlce Wiem, że rozumiesz o czym mówię, więc odpisuję. Mam nadzieję, że komentarz przyjęty jest jako konstruktywna uwaga. Na agregatach prądotwórczych (zwłaszcza chińskich ale nie tylko), w latach 2000+ zjadłem zęby. Widziałem uszkodzone różne sprzety przez agregaty. Do dzisiaj ciężko znaleźć elektromechanika, który podejmie się przezwojenia. Jednak czym jest agregat do ładnego deye? Po 2 napięcie na C jest już bardzo niebezpieczne. Nie jestem do końca przekonany czy każdy powinien podłączać. Nie ma żartów, chodzi o życie. O ile międzyfazowe porażenie można przeżyć a jest to 400VAC, to 560VDC będzie śmiertelne. Życie jest jedno. Wiem, że podłączyć da się wszystko, lecz nie rozpowszechniam całej wiedzy, bo po prostu jest to niebezpieczne.
@@ElektronikMirek1976 1kV DC z paneli też cię zabije na miejscu. Jak nie wie się co się robi to sobie zawsze krzywdę zrobisz. A jeszcze kwestia avr, co się stanie jak się sypnie?
@@ElektronikMirek1976 Ja od takich ludzi jak Ty Mirku chętnie się uczę. uwielbiam krytykę a to nawet jej tak nie rpzyjmuję, tylko jako naukę. Uwielbiam jak własnie jest to wyjaśnione nie tylko mi ale wszystkim którzy czytają komentarze. Wielkie dzięki chyba mam już pomysł na następny film o tytule "Niezwykłe połączenie - POPRAWIONE" Dzięki Mirku i proszę o oglądanie moich wypocin nauczę się i ja, i inni wspólnie zawsze łatwiej.
Rozumiem że to wszystko otwarte tylko na potrzeby nagrania. Niemniej koniecznie pozamykaj pod obudowami wszelkie punkty na których jest napięcie. Ty wiesz co i jak, znajomi z dziećmi przyjadą w odwiedziny i tragedia gotowa. Poza tym - weź pod uwagę fakt, że niestety nikt nie żyje wiecznie. Buduj wszystkie rozwiązania w taki sposób, żeby rodzina potrafiła to obsłużyć jak Ciebie braknie. Samemu próbuje tak podchodzić do sytuacji i nie jest to łatwe. Zalaminowane instrukcje przełączenia źródeł, instalacja możliwie idiotoodporna, tak żeby fizycznie nie było możliwości coś źle połączyć. Bo tak żona wezwie elektryka bo coś nie działa, ten włoży 2 „brakujące” bezpieczniki i po odpaleniu agregatu będzie w nocy grzać panele PV… pomysł z zastosowaniem diod sensowny ale idealnie jest to zrobić tak, że za 10 lat przeciętny elektryk się w tym połapie jak przyjdzie co do czego. Schematy wydrukowane w szafkach tez warto rozważyć…
Wrzuciłeś bardzo ważny temat. Tylko za rok to będzie wyglądać zupełnie inaczej. jak będzie działać i nie bedzie problemu lubię termowizją kilka razy sprawdzić dlatego poodsłaniane. To wtedy się zamknie i poopisuje. Docelowo i tak tam gdzie agregat staną 2-3 baterie z samochodów. o tyle fajnie że wszystkko wkoło wymurowane. Idioto odporne jest bo podchodzisz do rozdzielni zrzucasz Ski ibezpośrednio z sieci ustawiasz. Żona wie jak w razie w jakby siadł falownik żeby miała prąd. Fakt jest w cholere ważny aby ten kto przyjdzie po tobie miał własnie taki schemat, u mnie za częste zmiany. Teraz dokładam 10kWh do 48V idzie na sprzedaż i w końcu mój ulubiony system HV iuż tak zostanie. Z mojeje strony dzięki za komentarz bo znowu zobaczyłem na to co robię z innej strony.
Nikt na YT nie testował tego modelu tak jak ty... pod stałym obciążeniem !. Sprawdź ile zużyje paliwa pod tymi 5kW mocy w godzinę ale proszę sprawdź jaka jest ciągła pobierana moc przed mostkiem, licznik 3fazowy bo za pewne pobierałeś więcej niż 5kW - przy okazji wyjdą straty mostka. Czekam na komentarz lub film !. Proszę bardzo o taki test. Jest na YT film z TB4000 i tam wyszło 1,5litra/h przy 1,9kW czyli ok 0,79litra/1kWh
Można zastosować kondensatory o mniejszym napięciu połączone w szereg. Pojemność będzie taka sama się napięcie połączone w szereg X2 napięcia kondensatora. Wiec gdy będą kondensatory 450 X2 to jest 900V
ja bedę robił ze dwa albo trzy 630V i po 1000uF i to wleci do jakiejs metalowej skrzyneczki docelowo w razi jakiej kolwiek awarii lepiej żeby tylko kondensator uległ zniszczeniu. Weim ze Adrian i Kamil po wiatrakowych opcjach robili ja też tak chciałem ale z tych naszych doświadczeń wynika że 1 fazowe tam mieli ja mam 3 fazy więc to bardzo fajne wysokie napięcie się robi muszę jeszcze pomyśleć nad ew. chłodzeniem mostka. z tego co wyczytałem to mogą pracować do 85-100 stopni u mnie było 40 stopni, ja zawsze zapalam przy elektryce "żółte:" światełko jak jest 60 wiec będe obserwował.prawdopodobnie docelowo prekręcę mostek w pion i wystawię go na zewnątrz skrzynki. ale to już latem będę się w to bawił jak ręcę nie będą marznąć, narazie testuję.
Muszą być przełączniki PV / agregat? Można dorzucić do instalacji PV diodę prostowniczą i powinno działać. Tańsze rozwiązanie, bezawaryjne. Na chińskich podzespołach oraz urządzeniach to długo nie podziała, prądnica padnie, silnik wytrzyma może 1000h, AVR się przepali po pojawieniu się piku napięcia. Awaria to kwestia czasu. Bezsensowne proszenie się o uszkodzenia i niepotrzebne koszty.
No i "piknie"... Zawsze jakaś alternatywa niż tylko ładować magazyn agregatem przez złącze GEN,,, Przy okazji pytanie dla bardziej "doświadczonego" fachowca... Mając agregat 1 fazowy 6 kW Linz jaki najlepiej zastosować mostek prostowniczy ( moc ) oraz kondensator ( parametry ).. Testowałem u siebie ładowanie swojego magazynu w układzie 16s w Lifepo4 i max co uzyskałem z tego agregatu 6 kW przez falownik 1 fazowy - wejście GEN ( nie Deye ) to było tylko 50 A, przy 60 A agregat już się "dusił".. Czym najlepiej ładować aby były najmniejsze straty z agregatu 1 fazowego...
Oj doświadczam cały czas. Kup po prostu mostek 1 Fazowy ja mam 3 fazowy 100A i 1600V. Te mostki znacznie więcej wytrzymują. U mnie agregat też by się przydało jakby dawał ze 4kW a nie 5 bo czuję że on działa na nominalnej swojej mocy a nie efektywnej. Ja ładowałem baterie Tesli przez falownik Sunsynk 10kW.tam mppt spokojnie 5kWdaje radę do 13A na złączu mppt.
@@energiasiedlce Wielkie Dzięki za odpowiedź... Ciągnąc dalej temat - innym też się może przydać.. Jaki najlepiej - parametry - zastosować kondensator do tego układu 1 fazowego z prądnicą 6 kW.. Tak przy okazji... Czy nie lepiej byłoby "zaprząc" do roboty jakiś alternator od samochodów na tzw. napięcie 48 V i który daje w okolicach 200 A.. Dla mnie byłby to oryginalny patent bo mam magazyn w układzie jak na razie 4 x 16s, a docelowo 8 x 16s w Lifepo4 LF280k.. Wtedy tylko kupujemy taki alternator 48 V + jakiś silniczek spalinowy aby go napędzał i mamy "prawie" idealny układ ładowania magazynu ... 🤔
Raczej za te pieniążki to prądnica może być drut stalowy lub aluminiowy omiedziowany, do złudzenia będzie wyglądał na czystą miedź jak zajrzysz pod dekiel od prądnicy 😂
@@radek9821 Jeśli chodzi o "pienionżki" o których nic nie wspominałem i jeśli chodzi o mnie to za ten agregat Sumera Motor z silnikiem Lombardini zasilanym ON i prądnicą Linz 6 kW dałem chyba z 3 lata temu prawie 14 tyś. brutto... Tak że w tej prądnicy to już chyba jest "najprawdziwasza" miedź, a nie amelinium... 🤪
@@energiasiedlce No to normalne że jak produkcja 5kw a zużycie 10kw to lipa będzie. A jak wyprostojeszesz prąd i podepniesz pod mppt z mocą 5kw ,a zużycie 10kw to pójdzie?
witaj dobra robota, ja teraz mam na gaz i jestem zadowolony -pozdrawiam
na pewno na gaz przerobię :) chodzi o jak najtańsze kilowaty :) czekam też na konstruktywną krytykę :)
@@energiasiedlce jak chcesz gaz to sprawdzasz typ silnika np 192F i ali kupujesz gotowy zestaw do konwersji
Witam, sam chciałem zrobis taki mostek prostowniczy z kondensatorem. Moze ktos podpowie jak ulepszyć badz poprawić całość zeby nic nie spalić.
Witam. Jest ok że firma do instalacji z falownikiem hybrydowy sofar i magazynem kontatybilnym nie zakłada lini backup i dodatkowo woła 3000 za montaż przełącznika agregat-sieć?
Ja zawsze zakładam bypass. Koszt ok. 2-3k w zależności od nakałdu pracy.
A jakby zamiast agregatu dać inny falownik hybrydowy np taki easun z magayznem mobilnym. Mamy wtedy możliwość transportu energii z jednego puntku do drugiego
Mam taki plan. Może latem wyjdzie.
Cześć. Czemu nie dałeś agregatu do wejścia ac inwertera? 🤔
Jakim cudem 247 DC z 400 AC?
Bład był.
Można jakoś oszacować koszty zużycia paliwa do wyprodukowanych kWh?
będę to orbił w następnych filmach jednak mysle ze będzie palił srednio tyle co producent na stronie podaje. ja to traktuję bardizje jako zabezpieczenie i nie licze że ten system będzie w roku pracował dłużej niż 1 tydzień łącznie
z litra:
diesla ok 3kWh
benzyny ok 2,5kWh
LPG ok 2kWh
@@Dariusz000 a gaz ziemny lub inne propaon butan😮 wiesz może
@@robertzbyszek3238 lpg to propan butan,
czysty propan to kosmetyczne różnice w dół w stosunku lpg (pomijalne)
butan jest tańszy ale przy 0stC to już ciecz dlatego do ogrzewania i agregatu lepiej brać czysty propan
1m3 gazu ziemnego to 2,5kWh
założenia te są dla małych agregatów, te duże po set kVA są trochę sprawniejsze
i traktu to jako wartości orientacyjne, może być odrobinę na minus i plus.
Do 1.8l na h
A czy agregat może pracować razem z pv na osobnym mppt?
u mnie pracował. mam 10kWp spięte równolegle 2 stringi na pv1(13A+13A) mppt i na drugim mppt mam wpięt (13A) 6kW na daszku tej komóreczki. po prostu wypiąłem to mppt przy pomocy rozłączników topikowych. wiem trzeb atam to jeszcz elepiej pozabezpieczać ale to w jakimś kolejnym filmie razem ze zamianą na gaz i testach zużycia.
Fajnie to zrobiłeś - można tak zrobić z agregatem jednofazowym? Gdzie kupiłeś ten kondensator - wstawisz linka?
Hej dzięki za miły komentarz. 1 fazowy się da tm będzie niższe napiecie więc 450V da radę 600uF jak coś został mi jeden mogę odsprzedać w cenie zakupy wyszło coś 260zł z przesyłką za dwa, to na pół odezwij się na energia-siedlce.pl w kontakcie to mailowo ew. dalej.
@@energiasiedlce Ok wysłałem wiadomość - czekam na info. Ten mocniejszy 630v 1000uf też Pan posiada?
@@grzegorzadamski8618 Nie, nie posiadam kupię na przyszłość w międzyczasie.
@@energiasiedlcecześć jeśli jest mniejszej mocy agregat to podobne parametry tego kondzila?
Jak coś jestem zainteresowany
Mouser, Farnell, Digi-Key, przy zamówieniu powyżej 200 zł przesyłka jest za free. TME, RS Component. To są sklepu które polecam
Wstaw cewkę w szereg taką z 66uH lub więcej (minimum prąd 1,5x tyle idzie), mniejszy kondensator jest wtedy potrzebny
w szczególności kiedy powyżej 1000uF ceny szybują spoko dzięki za podpowiedź
szukam i trudno taką powiedzmy 66uH 15 A znaleźć ale szukam dalej jakbyś wiedział gdzie kupić dzięki za pomoc.
@@energiasiedlce bez przesady, tego od groma jest. musisz szukać nie tam gdzie trzeba albo kategoria nie ta
przykładowo DTMSS-40/0.1/20-V
@@Dariusz000 już znalazłem chyba zaraz jeszcze Twoje info sprawdzę :)
@@Dariusz000 twoje tańsze biore bo na mouserze znalazłem ale widzę obym jeszcze kondesator znalazł zawsze szybciej w domu. :)
Zadaj pytanie do chata geppetta:
> Układ detekcji składowej AC w DC
gdy użyję agregatu 3fazowego mającego 400VAC to po wyprostowaniu będzie o pierwiastek z 2 większe napięcie, na pewno więcej niż 500VDC które dodatkowo będzie filtrowane LC i wówczas jakie wartości dobrać pod uklad diagnostyczny RC dla detekcji składowej AC w DC gdyby jedna z diod w mostku się uszkodziła ?
Teraz aż się chce zrobić mostek Graetza, psuć 1 diode i zrobić układ który wyzwoli zabezpieczenia i odetnie takie wadliwe DC od Deye, i jeszcze musi dać znać ż jakiego powodu nastąpiło odcięcie. Oczywiście bezpieczniki i termik i warystor powinny być na swoich miejscach, prawda :). Ciekawe czy Deye ma diodę zabezpieczającą przed nie poprawną polaryzację DC (częściowym AC).
Oj dużo dzięki Tobie się dowiedziałem. :)
@@energiasiedlce a pamiętasz turbo-stop ? Taki moduł do samochodu by silnik się wyłączył dopiero jak się turbina ochłodziła :). Na firmowych agregatach zawsze będzie naklejka by agregat pracował kilka minut by się ochłodziła prądnica :) Wiesz do czego zmierzam.. :). Koniecznie umieść czujnik temperatury na zewnątrz prądnicy/stojana i zobacz ile osiąga zanim go obciążysz, ile ma przy obciążeniu tymi 5kW i ile musisz czekać minut by temperatura opadła.. by móc go bezpiecznie wyłączyć.
a na filmie od toolbox zauważyli sami że większość agregatów ulega awarii przy przeciążeniu gdy zabezpieczenie już zadziała.... a silnik nadal skacze kangurem. Jak to możliwe skoro bezp. zadziałał i odciął obciążenie ? Fajna zagadka :). A pamiętasz że jak diesel się zapętli to zatykasz turbinie dostęp do powietrza i dopiero zgaśnie... jest sporo filmów na yt na ten temat i sam pracuje i się nakręca co raz bardziej... co ja plotę bo te benzyniak... ale taką pętlę robią lipne AVRy wow, bezpiecznik zadziałał to co wzbudza go do takiej pracy... avr. Pod odpięciu obciążenia powinien zacząć spokojnie pracowa ale tego nie robi i kanguruje. Zmierzam do tego że przydało by się proste zabezpieczenie że jak za bezpiecznikiem nie ma zasilania to po 20s wyłącz się. Przypominam wszystkim ze bezpiecznik to nie rozłącznik i tę funkcję powinniście mieć wbudowaną w rozdzielacz wtyczki CEE 32A z własnym zabezpieczeniem.
super jak by się dało ładować samochód za pomocą CCS bezpośrednio z PV. Widziałem vloga jak holenderska para objechał Afrykę elektryczną Skodą. Mieli jakiś patent na ładowanie się bezpośrednio ze słońca.
Zamierzam po prostu ładować ze złącze GEN w Sunsynku.
Pamiętajcie wszyscy, że jeżeli jest to generator z AVR i właśnie on się uszkodzi (zwarcie tranzystora wewnątrz regulatora), falownik pójdzie z dymem. Podłączasz i sam nie wiesz co się dzieje. MARNIE. Pozdrawiam
Dzięki za info. Wszyscy uczymy się całe życie. Widzę że mast3pna zmiana potrzebna.
Ja bardziej z bateriami niż agregatami ale wiem wiem to nie usprawiedliwia. Fajnie że wiele ciekawych uwag w komentarzach i nauki dla nas wszystkich.
@@energiasiedlce Wiem, że rozumiesz o czym mówię, więc odpisuję. Mam nadzieję, że komentarz przyjęty jest jako konstruktywna uwaga. Na agregatach prądotwórczych (zwłaszcza chińskich ale nie tylko), w latach 2000+ zjadłem zęby. Widziałem uszkodzone różne sprzety przez agregaty. Do dzisiaj ciężko znaleźć elektromechanika, który podejmie się przezwojenia. Jednak czym jest agregat do ładnego deye? Po 2 napięcie na C jest już bardzo niebezpieczne. Nie jestem do końca przekonany czy każdy powinien podłączać. Nie ma żartów, chodzi o życie. O ile międzyfazowe porażenie można przeżyć a jest to 400VAC, to 560VDC będzie śmiertelne. Życie jest jedno. Wiem, że podłączyć da się wszystko, lecz nie rozpowszechniam całej wiedzy, bo po prostu jest to niebezpieczne.
@@ElektronikMirek1976 1kV DC z paneli też cię zabije na miejscu. Jak nie wie się co się robi to sobie zawsze krzywdę zrobisz.
A jeszcze kwestia avr, co się stanie jak się sypnie?
@@ElektronikMirek1976 Ja od takich ludzi jak Ty Mirku chętnie się uczę. uwielbiam krytykę a to nawet jej tak nie rpzyjmuję, tylko jako naukę. Uwielbiam jak własnie jest to wyjaśnione nie tylko mi ale wszystkim którzy czytają komentarze. Wielkie dzięki chyba mam już pomysł na następny film o tytule "Niezwykłe połączenie - POPRAWIONE" Dzięki Mirku i proszę o oglądanie moich wypocin nauczę się i ja, i inni wspólnie zawsze łatwiej.
Rozumiem że to wszystko otwarte tylko na potrzeby nagrania. Niemniej koniecznie pozamykaj pod obudowami wszelkie punkty na których jest napięcie. Ty wiesz co i jak, znajomi z dziećmi przyjadą w odwiedziny i tragedia gotowa. Poza tym - weź pod uwagę fakt, że niestety nikt nie żyje wiecznie. Buduj wszystkie rozwiązania w taki sposób, żeby rodzina potrafiła to obsłużyć jak Ciebie braknie. Samemu próbuje tak podchodzić do sytuacji i nie jest to łatwe. Zalaminowane instrukcje przełączenia źródeł, instalacja możliwie idiotoodporna, tak żeby fizycznie nie było możliwości coś źle połączyć. Bo tak żona wezwie elektryka bo coś nie działa, ten włoży 2 „brakujące” bezpieczniki i po odpaleniu agregatu będzie w nocy grzać panele PV… pomysł z zastosowaniem diod sensowny ale idealnie jest to zrobić tak, że za 10 lat przeciętny elektryk się w tym połapie jak przyjdzie co do czego. Schematy wydrukowane w szafkach tez warto rozważyć…
Wrzuciłeś bardzo ważny temat. Tylko za rok to będzie wyglądać zupełnie inaczej. jak będzie działać i nie bedzie problemu lubię termowizją kilka razy sprawdzić dlatego poodsłaniane. To wtedy się zamknie i poopisuje. Docelowo i tak tam gdzie agregat staną 2-3 baterie z samochodów. o tyle fajnie że wszystkko wkoło wymurowane. Idioto odporne jest bo podchodzisz do rozdzielni zrzucasz Ski ibezpośrednio z sieci ustawiasz. Żona wie jak w razie w jakby siadł falownik żeby miała prąd. Fakt jest w cholere ważny aby ten kto przyjdzie po tobie miał własnie taki schemat, u mnie za częste zmiany. Teraz dokładam 10kWh do 48V idzie na sprzedaż i w końcu mój ulubiony system HV iuż tak zostanie. Z mojeje strony dzięki za komentarz bo znowu zobaczyłem na to co robię z innej strony.
Nikt na YT nie testował tego modelu tak jak ty... pod stałym obciążeniem !. Sprawdź ile zużyje paliwa pod tymi 5kW mocy w godzinę ale proszę sprawdź jaka jest ciągła pobierana moc przed mostkiem, licznik 3fazowy bo za pewne pobierałeś więcej niż 5kW - przy okazji wyjdą straty mostka. Czekam na komentarz lub film !. Proszę bardzo o taki test.
Jest na YT film z TB4000 i tam wyszło 1,5litra/h przy 1,9kW czyli ok 0,79litra/1kWh
nawet do testów wymień ten kondensator na napięcie co najmniej 600VDC bo strzeli i może "kuku" narobić
Dokładnie nawet dwa wrzucę po 1000uF
A jaki bezpieczny kondensator zaproponujesz do agregatu jednofazowego - 450VDC starczy?
@@grzegorzadamski8618 wpisz w google napięcie skuteczne i dostaniesz wzór jak policzyć napięcie minimalne
Można zastosować kondensatory o mniejszym napięciu połączone w szereg. Pojemność będzie taka sama się napięcie połączone w szereg X2 napięcia kondensatora. Wiec gdy będą kondensatory 450 X2 to jest 900V
@@radbilcz nie będzie taka sama pojemność, połączenie dwóch takich samych kondensatorów szeregowo da wynikowo połowę pojemności i 2x napięcie
No i właśnie tego kondensatora brakło Panom na innych kanałach co próbowali podobnego zestawu a on jest istotny żeby mieć "pełną" moc.
ja bedę robił ze dwa albo trzy 630V i po 1000uF i to wleci do jakiejs metalowej skrzyneczki docelowo w razi jakiej kolwiek awarii lepiej żeby tylko kondensator uległ zniszczeniu. Weim ze Adrian i Kamil po wiatrakowych opcjach robili ja też tak chciałem ale z tych naszych doświadczeń wynika że 1 fazowe tam mieli ja mam 3 fazy więc to bardzo fajne wysokie napięcie się robi muszę jeszcze pomyśleć nad ew. chłodzeniem mostka. z tego co wyczytałem to mogą pracować do 85-100 stopni u mnie było 40 stopni, ja zawsze zapalam przy elektryce "żółte:" światełko jak jest 60 wiec będe obserwował.prawdopodobnie docelowo prekręcę mostek w pion i wystawię go na zewnątrz skrzynki. ale to już latem będę się w to bawił jak ręcę nie będą marznąć, narazie testuję.
Riadna kamera rybie oko 😂...to takú majú aj v NASA keď nám ukazujú z "vesmíru" "guľatu krutiacu sa nekonečným vesmírom zem" 😅😅😅
Muszą być przełączniki PV / agregat?
Można dorzucić do instalacji PV diodę prostowniczą i powinno działać. Tańsze rozwiązanie, bezawaryjne.
Na chińskich podzespołach oraz urządzeniach to długo nie podziała, prądnica padnie, silnik wytrzyma może 1000h, AVR się przepali po pojawieniu się piku napięcia. Awaria to kwestia czasu.
Bezsensowne proszenie się o uszkodzenia i niepotrzebne koszty.
avr przy takim rozwiązaniu może nie istnieć 🙂
@@Dariusz000 czyli powoli dochodzimy do idealnego rozwiązania a najlepsze że wspólnie :)
@@energiasiedlce idealne to sobie można zrobić podpinając on-grid liniowy do deye jako mikroinwerter
No i "piknie"... Zawsze jakaś alternatywa niż tylko ładować magazyn agregatem przez złącze GEN,,,
Przy okazji pytanie dla bardziej "doświadczonego" fachowca...
Mając agregat 1 fazowy 6 kW Linz jaki najlepiej zastosować mostek prostowniczy ( moc ) oraz kondensator ( parametry )..
Testowałem u siebie ładowanie swojego magazynu w układzie 16s w Lifepo4 i max co uzyskałem z tego agregatu 6 kW przez falownik 1 fazowy - wejście GEN ( nie Deye ) to było tylko 50 A, przy 60 A agregat już się "dusił"..
Czym najlepiej ładować aby były najmniejsze straty z agregatu 1 fazowego...
Oj doświadczam cały czas. Kup po prostu mostek 1 Fazowy ja mam 3 fazowy 100A i 1600V. Te mostki znacznie więcej wytrzymują. U mnie agregat też by się przydało jakby dawał ze 4kW a nie 5 bo czuję że on działa na nominalnej swojej mocy a nie efektywnej. Ja ładowałem baterie Tesli przez falownik Sunsynk 10kW.tam mppt spokojnie 5kWdaje radę do 13A na złączu mppt.
@@energiasiedlce Wielkie Dzięki za odpowiedź...
Ciągnąc dalej temat - innym też się może przydać..
Jaki najlepiej - parametry - zastosować kondensator do tego układu 1 fazowego z prądnicą 6 kW..
Tak przy okazji...
Czy nie lepiej byłoby "zaprząc" do roboty jakiś alternator od samochodów na tzw. napięcie 48 V i który daje w okolicach 200 A..
Dla mnie byłby to oryginalny patent bo mam magazyn w układzie jak na razie 4 x 16s, a docelowo 8 x 16s w Lifepo4 LF280k..
Wtedy tylko kupujemy taki alternator 48 V + jakiś silniczek spalinowy aby go napędzał i mamy "prawie" idealny układ ładowania magazynu ... 🤔
takie podpięcie ma znaczącą przewagę nad gen, jakość napięcia wyjściowego
jakiego śmietnika byś nie podał na wejście na wyjściu będzie ładny sinus
Raczej za te pieniążki to prądnica może być drut stalowy lub aluminiowy omiedziowany, do złudzenia będzie wyglądał na czystą miedź jak zajrzysz pod dekiel od prądnicy 😂
@@radek9821 Jeśli chodzi o "pienionżki" o których nic nie wspominałem i jeśli chodzi o mnie to za ten agregat Sumera Motor z silnikiem Lombardini zasilanym ON i prądnicą Linz 6 kW dałem chyba z 3 lata temu prawie 14 tyś. brutto... Tak że w tej prądnicy to już chyba jest "najprawdziwasza" miedź, a nie amelinium... 🤪
Kupujemy teraz kondensatory.
A może gdzieś hurtowo.
@energiasiedlce trzeba obczaić ali, może mają magazyn w Polsce i będzie można z paletę wziąć dla handlu.
idziesz na tme czy allegro, kupujesz 4x kondensator 1000uF/350V, cena z 15zł/szt.
Czemu taka kąbinacja, z prostowaniem tego pradu i podłącze przez mppt. Przeciez ten falownik ma wejscie gen.
Podłączałeś pod GEN?
@@energiasiedlcenie nie podłączałem. Dlatego pytam. Lipa jakas jest czy co
@@mariuszmarcinek4934 Jak masz niższą moc agregatu niż pobory w domu to na złączu Gen potrafi agregat rozłączać
@@energiasiedlce No to normalne że jak produkcja 5kw a zużycie 10kw to lipa będzie. A jak wyprostojeszesz prąd i podepniesz pod mppt z mocą 5kw ,a zużycie 10kw to pójdzie?
@@mariuszmarcinek4934 to zadziała jak pv i resztę fobie dobierze z magazynu lub sieci.