Lielā intervija: psihiatrs Ņikita Bezborodovs | Krustpunktā

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 1 ต.ค. 2023
  • Kas satrauc bērnus un pusaudžus, kā palīdzēt tiem, kas nonākuši dažādās krīzēs? #Krustpunktā lielā intervija ar psihiatru, Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītāju Ņikitu Bezborodovu.
    Latvijas Radio
    www.latvijasradio.lsm.lv/
    Twitter: / latvijasradio
    Facebook: / latvijasradio
    Instagram: / latvijasradio

ความคิดเห็น • 12

  • @viktorsboroviks5322
    @viktorsboroviks5322 9 หลายเดือนก่อน +4

    Paldies! Ļoti laba intervija.

  • @vaspars
    @vaspars 9 หลายเดือนก่อน +5

    Vispār nebūtu ētiski šim speciālistam risināt dzimuma identitātes jautājumus un "arstēt" apjukušos bērnus, jo viņam šajā jautājumā varētu būt zināms interešu konflikts!!!

  • @etnijaveirija4901
    @etnijaveirija4901 9 หลายเดือนก่อน +6

    Cik daudzi vēl sūtīs savus bērnus pie šī progresīvā speciālista?

  • @comoralproductions4916
    @comoralproductions4916 8 หลายเดือนก่อน +1

    Žurnālista kungs, gudri vārdi nez vai nozīmē interesantu sarunu...

  • @jklumel
    @jklumel 9 หลายเดือนก่อน +1

    Vērtīga intervija ar zinošu speciālistu, kurš iepazinies ar tēmu. Lai vēl vairāk izskaidrotu publikai tēmu, var uzaicināt speciālistu, kas pārzina neiroloģiju un endokrinoloģiju, jo Ņikita pieļāva vairākas neprecizitātes šajā sakarā:
    1) Ņikita izteicās, ka testosterona receptoru trūkums var novest pie dzimuma diferenciācijas traucējumiem. Pareizāk būtu teikt, ka cēlonis ir androgēna receptoru nejūtīgums, nevis receptoru trūkums. Un tas arī ir biežākais cēlonis dzimuma diferenciācijas traucējumiem. Līdzīgi kā D vitamīna receptora nejūtīgums vai insulīna receptora nejūtīgums ir mūsdienās izteiktāk novērojama epidemioloģiska problēma, arī ar androgēna receptoru nejūtīguma radītām problēmām mediķiem jāsaskaras biežāk;
    2) otra neprecizitāte, ir apgalvojumā, ka starp zēniem un meitenēm nav atšķirību smadzeņu uzbūvē. Ņikitam ir taisnība, ka atšķirības nav līdz pubertātei. Bet attiecībā uz mediālās prefrontālās garozas attīstību ir jānorāda uz atšķirībām, jo ņemot vērā, ka ventromediālā prefrontālā smadzeņu garoza un dorsolaterālā prefrontālā smadzeņu garoza nosaka personas identitāti gan individuālā, gan grupas līmenī, un dorsolaterālā prefrontālā smadzeņu garoza ir smadzeņu daļa, kas attīstās visvēlāk (līdz pat 25 gadu vecumam) un ir biezāka un apjomīgāka vīriešiem, tad ir vērts tomēr atklāt šo evolucionāro un uzbūves atšķirību starp abiem dzimumiem.
    Attiecībā uz sociālo ietekmi uz dzimuma identitātes veidošanos Ņikita ļoti labu ieskicēja iemeslus, kāpēc Sprīdītis mūsdienās var identificēties ar melnādainu lesbieti un Spīdola dēvēt sevi par automehāniķi Kangaru.

  • @edylat3640
    @edylat3640 8 หลายเดือนก่อน

    Pat okupācijas gados, okupanti vismaz neķērās pie bērnu psihiatrijas. Okupācijas tradīcijas kā redzam ir strauji progresējušas, atšķirībā no pilnībā degradētā tiesiskuma un valstiskuma apziņas.

  • @danklatvian8348
    @danklatvian8348 9 หลายเดือนก่อน +8

    propogandas psihiatrs

  • @specuks
    @specuks 9 หลายเดือนก่อน +4

    Sen neko tik idiotisku nēesmu klausījies. Es gan tikai iesāku klausīties;