Jestem osobą cierpiącą na nienowotworowy ból przewlekly. Żyję z bólem 4 lata, jestem po 2 operacjach które w sumie pogłębiły dolegliwości. Nie mogę przyjmować NLPZ że względu na alergie, leki z grup innych niż opioid nie działają. To czym chcę się podzielić to smutny fakt o bardzo głębokiej fobii opioidowej u lekarzy. Mimo kartoteki pełnej dokumentacji na temat moich dolegliwości to przez polskich lekarzy bylem traktowany jak ćpun. Pogardą, patrzenie z góry, szufladkowanie jako człowieka najgorszego sortu. To wciąż się dzieje, polski lekarz (statystycznie) woli żeby pacjent cierpial. Mi te leki uratowały życie. Dzięki nim mogę spać. Dzięki temu że śpię mogę się skoncentrować i być wydajnym w pracy. Ograniczając ból uniknąłem rozpadu rodziny. Moje dzieci widzą ojca, który może wciąż nie jest w pełni wolny od bólu, ale mimo to aktywny. W Polsce medycyna nie chciała mi na to pozwolić. Wyprowadziłem się z kraju, leczenie bólu było jednym z najważniejszych kryteriow
Powinniśmy jako pacjenci głośno mówić o konieczności uśmierzania mocnych bólów pr,ewlekłych czy nowotworowych dostępnymi odpowiednio dobranymi środkami bez ciągłej obawy ,że to są środki "narkotyczne" przed którymi tak obsesyjnie się u nas w średniowiecznej Polsce wzdrygają się nawet lekarze. W sytuacji koszmarnego bólu trzeba w wielu środowiskach mieć szczęście trafić na dobrze rozumiejącego ból lekarza Byłam kilka razy świadkiem niesamowitego cierpienia ludzi chorych na raka gdy słyszałam okropne krzyki z bólu. Rodzina twierdziła że dostaję leki. Pytałam jakie a co usłyszała. "dostał ale nie dostanie za dużo bo umrze" No myślałam ,że padnę. I dalsza argumentacja rodziny " to tak musi być bo to taka choroba. My jesteśmy katolikami i wiemy, że musimy dbać by nie umarł a może umrzeć z powodu narkotyków." A pacjent i tak miał diagnozę, że nowotwór jest już nieuleczalny. Dlatego bardzo dobrze, że pani doktor mówi krytycznie o panującej fobii opioidowej.
@@IrenaKowalska-m7f mój głos jako pacjenta nie ma dla nikogo znaczenia. Lekarze dobrze wiedzą, że to ich rola. Ale duża ich część woli nic z tym nie robić
Pani Profesor ma tak kojący głos i spokój, wszystko jasno wyjaśnia, że chyba każdy pacjent czuje się bezpieczny i spokojny. Widzę tą Panią po raz pierwszy, ale zrobila na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
Cudownie że zostało powiedziane o tym jak bardzo ważne jest żywienie w chorobie! Jako dietetyk pracujący w szpitalu bardzo dziękuję za podkreślenie jak bardzo jest to znaczące ❤
Bardzo dziękuję za tak ciekawy wywiad. Można dowiedzieć się wielu praktycznych informacji, które dla osoby niezwiązanej z tym tematem są zwyczajnie nieosiągalne do dowiedzenia się. Jeżeli ktoś chce się do czegoś przyczepić to jak widać można nawet do jednego wypowiedzianego słowa…
Bardzo interesująca rozmowa! Słuchałam z wypiekami na twarzy. Serdecznie pozdrowienia zarówno dla pani profesor jak i przecudownej gościni. Ślę wyrazy podziwu, wspaniała robota :)
Osobiście jestem osobą, która doświadczyła wybudzenia śródoperacyjnego. Słyszałam rozmowy chirurgów i czułam okropny ból - jakby mi wyciągano wnętrzności (operacja pękniętego wyrostka). Dodatkowo nie mogłam oddychać przez rurkę dotchawiczą - koszmar! Na szczęście nie trwało to długo, bo anestezjolog od razu zareagował i ponownie zasnęłam.
Bardzo wartościowy odcinek. Spora dawka nowych informacji, zawsze można nauczyć się czegoś nowego. Przy okazji wysłałem Pani maila z propozycją współpracy, która może Panią zaciekawić. Proszę śmiało sprawdzić w wolnym czasie.
Znajoma po operacji dostała krwotoku i musiała być ponownie operowana, z powodu zagrożenia życia lekarz zaczął ciąć gdy była jeszcze przytomna wbrew protestom anestezjologa ale pewnie dzięki temu żyje. 2. Ta sama znajoma była agresywna po wybudzeniu: była ordynarna i wulgarna choć w normalnym życiu nawet w sytuacjach stresowych jest bardzo cicha i grzeczna. 3. Moja mama przed operacją, kilka miesięcy temu nie miała ŻADNEJ rozmowy poza zwykłym badaniem i co mnie najbardziej zdenerwowało: stara nabzdyczona pielegniara bez przyszła wsunęła i bez słowa pod twarz mamie deskę z papierami, po chwili wycedziła: podpisze...
Coraz głośniej mówi się o zmianie składu preparatów znieczulających, w tym stomatologicznych. Jako osoba z nadciśnieniem odczułam to drastycznie i to dwukrotnie. Stomatolog potwierdziła niedawną zmianę tych środków, łącznie z etykietami i składem. Z kolei pani anestezjolog przed kwalifikacją do kolonoskopii, po moim stwierdzeniu, ze bardzo źle znoszę narkozę zwyczajnie to zbagatelizowała. Niestety zrezygnowałam z badania bojąc się skokow ciśnienia na 220/120 z silnym bolem głowy przez tydzien po ostatnim znieczuleniu. Czy można to jakoś wytlumaczyć?
Niestety, z mojego doświadczenia im starszy lekarz ogólny tym trudniej mu wypisać receptę na opioidy. Jeszcze coś słabszego jak Tramadol to tak, ale już Oxycodon abo Fentanyl to nawet po informacji z poradni leczenia bólu ma ogromny problem z wystawieniem recepty. Bardzo mnie irytuje jak ktoś odmawia wypisania recepty nie dając mi żadnej innej alternatywy. Mam 66 lat i jestem po 4 zabiegach kręgosłupa.
Bardzo ciekawa rozmowa, ale prowadzenie bardzo obniża jakość odcinka. Pani ciągle przerywa swojej rozmówczyni. Odnioslam wrażenie jakby pani prowadząca wolała sama sobie idpowiadac na pytania niz słuchać gościa 🤦🏼♀️👎
Szanowna Pani Profesor!!! Pani kanał to "Profesor Stachowska". Brzmi poważnie, natomiast swojego gościa nazwała Panu "gościnią", zatem bardzo niekonsekwentnie😢 i bardzo niepoważnie. Proszę wybaczyć, jestem sluchaczką kanału od początku, bardzo cenię i Panią i Pani pracę dla nas, ale ta "gościni" nie pasuje do Pani autorytetu i pozycji. Wyrazy szacunku❤.
To nie jest błąd językowy -to feminatywa. Można wiedzieć dlaczego nie powinno się ich używać? Pani nie musi. Ale proszę wybaczyć ja będę mówić tak jak ja zadecyduje. Dlatego będę
@@ProfesorStachowska, językoznawcy są zgodni, że feminatywy to nie są nowe konstrukty, a raczej coś, co próbowano wyplenić w czasach powojennych. Hasło „gościni” jest obecne w słowniku języka polskiego pod red. J. Karłowicza, A Kryńskiego i W. Niedźwiedzkiego, również prof. Mirosław Bańko i prof. Katarzyna Kłosińska w poradni językowej PWN wypowiadają się jednoznacznie na temat poprawności użycia tego słowa. Pani Profesor, proszę stosować z poczuciem poprawności!
Mnie też śmieszy to nazewnictwo typu gościninini😂 ale skoro Pani profesor i jej gość tak lubią i chcą to co mnie to obchodzi...Skupiam się na treści. ..
"Gościna"!!!! A ja myślałem że tytuł profesora nadaje się osobom wybitnie inteligentnym... Jakież to niepasujące do wysokiego poziomu konwersacji i ciekawego tematu.
@ProfesorStachowska Pani Profesor, czy jeśli odwiedzi panią kobieta jeżdżąca zawodowo autem, to czy przywita ją pani "Witam kierowniczkę!" Feminitywy przeniesione od anglosasów ni jak nie pasują do języka polskiego i są w najlepszym razie śmieszne. Po co próbować iść z jakimiś chwilowym nurtem zaburzonych pesudo aktywistów? Mamy tak piękny język i tak pięknie można go używać. Tak, to jest kwestia wyboru : mówić pięknie lub....
@@mrboss76 poradnia językowa PWN podaje, że to słowo jest jak najbardziej poprawne (prof. Mirosław Bańko i prof. Katarzyna Kłosińska są tutaj jednomyślni).
Tytuł profesora otrzymują osoby mające dużą wiedzę merytoryczną na jakiś konkretny temat. Inteligencja sprzyja osiągnięciu takiego celu, ale nie jest warunkiem koniecznym. Nie należy utożsamiać inteligencji z wykształceniem.
Uważam ze, abstrahując od tematu, trzeba być konsekwentnym w stosowanym języku, wiec skoro goscini, cokolwiek znaczy ten językowy potworek, to już a anastezjolożka, a nie anastezjolog!
Udar, usunięcie skrzepu, pacjentka wszystko rozumie, wykonuje polecenia ale jest zaintubowanego. Po 10 dniach stwierdza się w kilku miejscach złamanie obojczyka, i5-ci źeber podwójnie złamanych. Stabilizacja.Dren, dwadzieścia, usunięty mimo duźe go wysięku, krwistego.Załamanie oddechu, ponowny Dren, pół litra płynu natychmiast.Pozostaje 5 dni, czysty, usunięty. Sepsa, testowanie antybiotyków, Karmienie sondą, Fentanyl 25, potem 50. . Tracheostomijną ia. Pacjentka nadal wszystko rozumie, wykonuje polecenia.Bólu nie czuje. Zapalenie spada.Sedacja. Odbarczanie źołądka. PEG. Rana okołoobojczykową, brak skóry!5x10cm, martwica. Opracowanie chirurgiczne.głębsza sedacja propolol juź 15 i lewonor.Oczy otwarte 2 dni, wysuszone, stan zapalny, wysięk. oczyszczenie, jedno oko po, białkowa porysowane jak igłą , kilka kresek. Opatrunek z maści i gazy!luźny. Ponowna martwica na 4 dzień. Jutro pogrzeb. Aha, nie pozwolili wypisać na źądanie ani przenieść do innego szpitala, mniej popularnego. To tylko jeden przykład, mogę podać więcej.
I jeszcze jedno, nie mogę polubić, subskrybować kanałów które stosują takie językowe potworki.Szkoda, bo temat arcyciekawy i bardzo ważny! Pilnujcie naszej pięknej polszczyzny, bo to nie tylko chodzi o temat rozmowy.
Szanowni Państwo prosimy o komentarze, polubienia i subskrypcje. To bardzo ważne dla budowania tego konta. Dziękuję
Jestem osobą cierpiącą na nienowotworowy ból przewlekly.
Żyję z bólem 4 lata, jestem po 2 operacjach które w sumie pogłębiły dolegliwości. Nie mogę przyjmować NLPZ że względu na alergie, leki z grup innych niż opioid nie działają.
To czym chcę się podzielić to smutny fakt o bardzo głębokiej fobii opioidowej u lekarzy. Mimo kartoteki pełnej dokumentacji na temat moich dolegliwości to przez polskich lekarzy bylem traktowany jak ćpun.
Pogardą, patrzenie z góry, szufladkowanie jako człowieka najgorszego sortu. To wciąż się dzieje, polski lekarz (statystycznie) woli żeby pacjent cierpial.
Mi te leki uratowały życie. Dzięki nim mogę spać. Dzięki temu że śpię mogę się skoncentrować i być wydajnym w pracy. Ograniczając ból uniknąłem rozpadu rodziny. Moje dzieci widzą ojca, który może wciąż nie jest w pełni wolny od bólu, ale mimo to aktywny.
W Polsce medycyna nie chciała mi na to pozwolić. Wyprowadziłem się z kraju, leczenie bólu było jednym z najważniejszych kryteriow
@@quantrox8191 bardzo dziękuję za te opinię. Mam nadzieję ze teraz jest pani pod dobrą opieką
To byla dobra decyzja na zachodzie jest inaczej
@ powodzenia
Powinniśmy jako pacjenci głośno mówić o konieczności uśmierzania mocnych bólów pr,ewlekłych czy nowotworowych dostępnymi odpowiednio dobranymi środkami bez ciągłej obawy ,że to są środki "narkotyczne" przed którymi tak obsesyjnie się u nas w średniowiecznej Polsce wzdrygają się nawet lekarze. W sytuacji koszmarnego bólu trzeba w wielu środowiskach mieć szczęście trafić na dobrze rozumiejącego ból lekarza
Byłam kilka razy świadkiem niesamowitego cierpienia ludzi chorych na raka gdy słyszałam okropne krzyki z bólu. Rodzina twierdziła że dostaję leki. Pytałam jakie a co usłyszała. "dostał ale nie dostanie za dużo bo umrze"
No myślałam ,że padnę. I dalsza argumentacja rodziny " to tak musi być bo to taka choroba. My jesteśmy katolikami i wiemy, że musimy dbać by nie umarł a może umrzeć z powodu narkotyków." A pacjent i tak miał diagnozę, że nowotwór jest już nieuleczalny. Dlatego bardzo dobrze, że pani doktor mówi krytycznie o panującej fobii opioidowej.
@@IrenaKowalska-m7f mój głos jako pacjenta nie ma dla nikogo znaczenia. Lekarze dobrze wiedzą, że to ich rola. Ale duża ich część woli nic z tym nie robić
Taka dobra, potrzebna rozmowa! A ludzie się czepiają słówek.😵💫🙉
Pani Ewo prosimy o wiecej ❤
Dziękuję 😊
Pani Profesor ma tak kojący głos i spokój, wszystko jasno wyjaśnia, że chyba każdy pacjent czuje się bezpieczny i spokojny. Widzę tą Panią po raz pierwszy, ale zrobila na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
wspaniała audycja, świetny człowiek
@@PawełzeStarogardu oj tak! Pani Profesor jest cudowna
Cudownie że zostało powiedziane o tym jak bardzo ważne jest żywienie w chorobie! Jako dietetyk pracujący w szpitalu bardzo dziękuję za podkreślenie jak bardzo jest to znaczące ❤
Wspanialy gosc, elegancka, madra, szalenie ciekawy podcast
Znów wspaniała rozmowa. Tak jak wszystkie w tym kanale. Gratuluję!
Bardzo dziękuję za tak ciekawy wywiad. Można dowiedzieć się wielu praktycznych informacji, które dla osoby niezwiązanej z tym tematem są zwyczajnie nieosiągalne do dowiedzenia się.
Jeżeli ktoś chce się do czegoś przyczepić to jak widać można nawet do jednego wypowiedzianego słowa…
Pełna zgoda 😊
Dziękuję za dużą porcję wiedzy ❤
Świetny wywiad,spokojny i merytoryczny.Wielki szacunek dla p ,doktor i podziękowania dla prowadzącej za umiejętność przybliżania trudnych tematów.
Ucząca rozmowa, pełna wiedzy, dziekuję. Tez bym chciał byc pacjentem tej Pani doktor, budzi zaufanie i sympatię
Bardzo wartościowe treści, dziękuję 😊
Wspaniała, ogromna dawka wiedzy 😊
Bardzo interesująca rozmowa! Słuchałam z wypiekami na twarzy. Serdecznie pozdrowienia zarówno dla pani profesor jak i przecudownej gościni. Ślę wyrazy podziwu, wspaniała robota :)
Dziękuję
Niesamowicie ciekawa rozmowa 👍
Dziękuję
Wszystkie rozmowy Pani Profesor są bardzo cenne. Wykonuje Pani wspaniałą robotę! ❤ Dziękuję i czekam na kolejne audycje! ❤
Dziękuję
Ja po rozmowie z chirurgiem przed operacją byłem tak przerażony że miałem już zrezygnować z operacji
Niesamowicie ciekawy wywiad. Czekam na następne!🫶
Bardzo ciekawa, świetna rozmowa!
Bardzo dziękuję za ciekawą rozmowę.
❤Dobry Wieczor bardzo ciekawa rozmowa pozdrawiam serdecznie
Bardzo ciekawa rozmowa, niesamowicie ciepła Pani Doktor!
Super interesujący temat -słucham zawsze z przyjemnością każdy odcinek
Dziękuję za wkład pracy i życzę powodzenia 🍀🍀🍀❤️
Osobiście jestem osobą, która doświadczyła wybudzenia śródoperacyjnego. Słyszałam rozmowy chirurgów i czułam okropny ból - jakby mi wyciągano wnętrzności (operacja pękniętego wyrostka). Dodatkowo nie mogłam oddychać przez rurkę dotchawiczą - koszmar! Na szczęście nie trwało to długo, bo anestezjolog od razu zareagował i ponownie zasnęłam.
@@AneskaCherry współczuje
moze sie to Pani snilo
Bardzo dziękuję za ważne ciekawe informacje
Bardzo ciekawy wywiad, dziękuję bardzo 🤗
Bardzo dziękuję ❤
Bardzo wartościowy odcinek. Spora dawka nowych informacji, zawsze można nauczyć się czegoś nowego. Przy okazji wysłałem Pani maila z propozycją współpracy, która może Panią zaciekawić. Proszę śmiało sprawdzić w wolnym czasie.
Wspanialy wywiad❤. Szczecin❤
Dziękuję za ciekawą rozmowę ❤️. Temat ważny o trudnych sprawach - a komentujący skupiają się na feminatywach- zupełnie niepotrzebnie....
młodzi lekarze mogą i powinni uczyć się od obu Pań Profesor klasy, kultury, empatii -niezbędnych składowych pełnego obrazu dobrego lekarza :)
Znajoma po operacji dostała krwotoku i musiała być ponownie operowana, z powodu zagrożenia życia lekarz zaczął ciąć gdy była jeszcze przytomna wbrew protestom anestezjologa ale pewnie dzięki temu żyje.
2. Ta sama znajoma była agresywna po wybudzeniu: była ordynarna i wulgarna choć w normalnym życiu nawet w sytuacjach stresowych jest bardzo cicha i grzeczna.
3. Moja mama przed operacją, kilka miesięcy temu nie miała ŻADNEJ rozmowy poza zwykłym badaniem i co mnie najbardziej zdenerwowało: stara nabzdyczona pielegniara bez przyszła wsunęła i bez słowa pod twarz mamie deskę z papierami, po chwili wycedziła: podpisze...
@@wojtaswrr współczuję
Jak sobie pomysle ze sa nowotwory gdzie nie ma mozliwosci ulgi w bolu to krew zamarza ze strachu
W terapię nie powinno się wierzyć. Fakty to fakty, a nie religia
Błagam tylko nie GOSCINI.....
Dlaczego palenie jest traktowane jak jedzenie?
❤
Ja sie obudzilam w czasie kolonoskopii bo dala za malo znieczulenia a potem dolozyla tyle ze nie moglam przez dwa dni sie dobudzic Lekarze
Coraz głośniej mówi się o zmianie składu preparatów znieczulających, w tym stomatologicznych. Jako osoba z nadciśnieniem odczułam to drastycznie i to dwukrotnie. Stomatolog potwierdziła niedawną zmianę tych środków, łącznie z etykietami i składem. Z kolei pani anestezjolog przed kwalifikacją do kolonoskopii, po moim stwierdzeniu, ze bardzo źle znoszę narkozę zwyczajnie to zbagatelizowała. Niestety zrezygnowałam z badania bojąc się skokow ciśnienia na 220/120 z silnym bolem głowy przez tydzien po ostatnim znieczuleniu. Czy można to jakoś wytlumaczyć?
@@AnnaMaria2154 spytam
@@ProfesorStachowska bardzo będę zobowiązana, bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam, słucham od pierwszego odcinka z zapartym tchem.
Niestety, z mojego doświadczenia im starszy lekarz ogólny tym trudniej mu wypisać receptę na opioidy. Jeszcze coś słabszego jak Tramadol to tak, ale już Oxycodon abo Fentanyl to nawet po informacji z poradni leczenia bólu ma ogromny problem z wystawieniem recepty. Bardzo mnie irytuje jak ktoś odmawia wypisania recepty nie dając mi żadnej innej alternatywy. Mam 66 lat i jestem po 4 zabiegach kręgosłupa.
Sprzątaczka =pani sprzątająca ,pilot =pani pilotująca ,lekarz =pani lecząca ,To chore ....
AnAstezjolog??? Naprawdę? Ręce opadają.
Bardzo ciekawa rozmowa, ale prowadzenie bardzo obniża jakość odcinka. Pani ciągle przerywa swojej rozmówczyni. Odnioslam wrażenie jakby pani prowadząca wolała sama sobie idpowiadac na pytania niz słuchać gościa 🤦🏼♀️👎
🤍🤍🤍
Poszedł do obory i koń go kopnął
------------
a co koń robił w oborze ?
Szanowna Pani Profesor!!! Pani kanał to "Profesor Stachowska". Brzmi poważnie, natomiast swojego gościa nazwała Panu "gościnią", zatem bardzo niekonsekwentnie😢 i bardzo niepoważnie. Proszę wybaczyć, jestem sluchaczką kanału od początku, bardzo cenię i Panią i Pani pracę dla nas, ale ta "gościni" nie pasuje do Pani autorytetu i pozycji. Wyrazy szacunku❤.
To nie jest błąd językowy -to feminatywa. Można wiedzieć dlaczego nie powinno się ich używać? Pani nie musi. Ale proszę wybaczyć ja będę mówić tak jak ja zadecyduje. Dlatego będę
@@ProfesorStachowska, językoznawcy są zgodni, że feminatywy to nie są nowe konstrukty, a raczej coś, co próbowano wyplenić w czasach powojennych. Hasło „gościni” jest obecne w słowniku języka polskiego pod red. J. Karłowicza, A Kryńskiego i W. Niedźwiedzkiego, również prof. Mirosław Bańko i prof. Katarzyna Kłosińska w poradni językowej PWN wypowiadają się jednoznacznie na temat poprawności użycia tego słowa. Pani Profesor, proszę stosować z poczuciem poprawności!
Ja się wybudziłam podczas operacji laryngologicznej.. Nie wiem co wyprawiałam, ale usłyszałam, abym głeboko oddychała.. Pozdrawiam
Mnie też śmieszy to nazewnictwo typu gościninini😂 ale skoro Pani profesor i jej gość tak lubią i chcą to co mnie to obchodzi...Skupiam się na treści.
..
No właśnie. Konsekwentnie powinno być profesorka Stachowska.
"Gościna"!!!!
A ja myślałem że tytuł profesora nadaje się osobom wybitnie inteligentnym...
Jakież to niepasujące do wysokiego poziomu konwersacji i ciekawego tematu.
@@mrboss76 moim zdaniem pasuje . Ale każdy ma prawo uważać jak mu się podoba
@ProfesorStachowska Pani Profesor, czy jeśli odwiedzi panią kobieta jeżdżąca zawodowo autem, to czy przywita ją pani "Witam kierowniczkę!"
Feminitywy przeniesione od anglosasów ni jak nie pasują do języka polskiego i są w najlepszym razie śmieszne.
Po co próbować iść z jakimiś chwilowym nurtem zaburzonych pesudo aktywistów?
Mamy tak piękny język i tak pięknie można go używać.
Tak, to jest kwestia wyboru : mówić pięknie lub....
Profesorożka to jest dobrze według prowadzącej.
@@mrboss76 poradnia językowa PWN podaje, że to słowo jest jak najbardziej poprawne (prof. Mirosław Bańko i prof. Katarzyna Kłosińska są tutaj jednomyślni).
Tytuł profesora otrzymują osoby mające dużą wiedzę merytoryczną na jakiś konkretny temat. Inteligencja sprzyja osiągnięciu takiego celu, ale nie jest warunkiem koniecznym. Nie należy utożsamiać inteligencji z wykształceniem.
Gościni?! Już widzę, ze kanał niepoważny. Łapka w dół :/
Uważam ze, abstrahując od tematu, trzeba być konsekwentnym w stosowanym języku, wiec skoro goscini, cokolwiek znaczy ten językowy potworek, to już a anastezjolożka, a nie anastezjolog!
@@daneadresowe1 Kiedy w grę wchodzi jakaś chwilowa ideologia lub moda, konsekwencja i rozum schodzą na dalszy plan.
Niestety...
@@mrboss76na szczęście jest wolność wyboru.
Ale to anEstezjolog 😉
@@mrboss76 i dobre maniery. Pańskie zeszły
@@ProfesorStachowska Nie do końca Panią zrozumiałem, gdzie i w jakikolwiek sposób "zeszly".
Słyszę nowotwór językowy "gościnia" - wyłączam rozmowę.
@@derkaderka3459 a szkoda bo sporo dobrych treści.
@@derkaderka3459 ale dobrze ze zostawiasz komentarz!
Udar, usunięcie skrzepu, pacjentka wszystko rozumie, wykonuje polecenia ale jest zaintubowanego. Po 10 dniach stwierdza się w kilku miejscach złamanie obojczyka, i5-ci źeber podwójnie złamanych. Stabilizacja.Dren, dwadzieścia, usunięty mimo duźe go wysięku, krwistego.Załamanie oddechu, ponowny Dren, pół litra płynu natychmiast.Pozostaje 5 dni, czysty, usunięty. Sepsa, testowanie antybiotyków, Karmienie sondą, Fentanyl 25, potem 50. . Tracheostomijną ia. Pacjentka nadal wszystko rozumie, wykonuje polecenia.Bólu nie czuje. Zapalenie spada.Sedacja. Odbarczanie źołądka. PEG. Rana okołoobojczykową, brak skóry!5x10cm, martwica. Opracowanie chirurgiczne.głębsza sedacja propolol juź 15 i lewonor.Oczy otwarte 2 dni, wysuszone, stan zapalny, wysięk. oczyszczenie, jedno oko po, białkowa porysowane jak igłą , kilka kresek. Opatrunek z maści i gazy!luźny. Ponowna martwica na 4 dzień. Jutro pogrzeb. Aha, nie pozwolili wypisać na źądanie ani przenieść do innego szpitala, mniej popularnego. To tylko jeden przykład, mogę podać więcej.
I jeszcze jedno, nie mogę polubić, subskrybować kanałów które stosują takie językowe potworki.Szkoda, bo temat arcyciekawy i bardzo ważny! Pilnujcie naszej pięknej polszczyzny, bo to nie tylko chodzi o temat rozmowy.
To nie jest kanał dedykowany językowo. A ja lubię i będę używać feminatyw.
szok, swiat sie nie podniesie po Pana opinii 😂