Do realizacji tego filmiku, podłączony był kompresor,który na codzień jest używany w serwisie ogumienia i nie ma wystarczającej wydajności, bo tylko 600 l/min, jak wspomniałem we wcześniejszych wypowiedziach, ten film należy traktować jako instrukcję podłączenia i obsługi, piaskarki syfonowej. Odpowiednia wydajność kompresora do tego typu piaskarki to, od min., 900 l/min, przy użyciu dyszy o średnicy, 3 do 4 mm, oraz kruszywa o frakcji od 03 do 08 mm i ciśnieniu roboczym od 5 do 6,5 bara.
Witam. Dzięki za opinię. Wąż ma średnicę 20 mm i ściankę 7 mm, jest to specjalny wąż do piaskowania, producent Stomil Bydgoszcz. Średnica zewnętrzna rurki 27 mm, wewnętrzna 22 mm, zakończona gwintem 3/4". Pozdrawiam.
To jest separator cyklonowy (odwadniacz-odolejacz). U dołu odwadniacza wmontowany jest zawór 3/8", którym wypuszcza się nagromadzoną wodę i jednocześnie po zamknięciu dopływu powietrza (zawór z boku odwadniacza), wypuszcza się sprężone powietrze ze zbiornika głównego piaskarki, w celu uzupełnienia kruszywa.
Czy ten separator jest wystarczajacy u pana bo u mnie to slabo odwadnia z tym ze nie jest przy piaskarce a za kompresorem chyba to przerobie i sprobuje
W zeszłym roku kupiłem tonę na żwirowni, rzeczny płukany z Dunajca, dobry jest bo ostry, teraz go suszę i przesiewam. Bardzo dobrze czyści, tak do 6 barów na wyjściu z dyszy. Przy większym ciśnieniu, jednak się rozbija i więcej kurzy, ale ogólnie wolę to kruszywo, bo nie jest tak agresywne jak np., karborund, lub szlaka po miedziowa. Dłużej wytrzymuje zawór i dysza.
Jeżeli są mocno zardzewiałe, to raczej bym uważał, bo można sobie zrobić sito z błotników, przy ciśnieniu 10 bar, robi się dziurę w szybie o grubości np., 5 mm, w kilka sekund. Jak chodzi o płaty korozji, dobrze sobie radzi szlaka po miedziowa, jest bardzo ostra, dobra do czyszczenia ram, skrzyń ładunkowych, konstrukcji wiat itp. Do blach karoserii, raczej piasek kwarcowy, lub rzeczny płukany. Pozdrawiam.
To że kompresor mało wydajny to raz, ale wąż doprowadzający powietrze na całej długości zły. Za mały przekrój( 3/4 cala jest odpowiedni) i do tego jeszcze szybkozłączka, która ma mały przepływ.
Witam. Dzięki za komentarz. Oczywiście,-... kompresor jest na codzień używany w serwisie ogumienia i ma tylko 650l/min, w filmie został użyty do celów demonstracyjnych, według parametrów piaskarki, powinien mieć conajmniej 900l/min, głównym wątkiem prezentacji jest, instrukcja obsługi piaskarki syfonowej oraz piaskowanie w własnym zakresie, w swoim garażu, czy warsztacie, nie jako zakład wykonujący usługi, tylko i wyłącznie piaskowanie.
jakiej gradacji piasku i jakiego ciśnienia powinienem użyć do piaskowani felg aluminiowych? a może inaczej: jaka piaskarka byłaby do tego rodzaju prac najlepsza?
Witam. Starałem się trafić z opisem do wszystkich zainteresowanych. Każdy się na czymś dobrze zna, ale nie koniecznie na piaskowaniu i dla tego, zupełny laik w tym temacie, prędzej pojmie, widząc czynności, które należy wykonać zanim zacznie się coś piaskować. Czytając instrukcję obsługi i tak nie wie się do końca, czy wszystko wykonało się poprawnie, oraz że to co się uda zrobić, jest dobrze zrobione. Dziękuję za opinię. Pozdrawiam.
Ostatnio śrutowałem też felgi ale od naczepy tira. Na szczęście nie musiałem jednej felgi robić 15 min a wszystkie 4 zrobione do białości były w 10 min. Ale sporo precyzji w Pana sprzęcie jest.
Witam. Mam pytanie odnośnie tej piaskarki. Chodzi mi o wydajność kompresora jaka jest potrzebna by dało rade dobrze wyczyścić nawet mocna rdze z felg czy innych konstrukcji stalowych? Nie wiem czy moja sprężarka da rade bo ogólnie pompuje do 12 i jak zejdzie do 6 to znowu pompuje do 12. Butla 50 l.
Witam. To zależy jaką ilość piasku ustawi się na zaworze dozującym kruszywo, zależy też od średnicy dyszy i od ciśnienia roboczego. Biorąc pod uwagę parametry piaskarki, która została użyta w filmie, tzn., dysza 3mm, ciśnienie robocze 5,5bara, i ilość kruszywa dobierana doświadczalnie, to około 25 do 30 kg, na całą felgę stalową. Pozdrawiam.
Witam mam pytanie czy opłaca się kupić taki sprzęt kompresor 200l+ piaskarka 40l da rade piaskować nią drzewo (postarzanie)czy raczej odpuścić sobie taki sprzęt. Proszę o pomoc
Witam! Mam pytanie czy jest sens robienia piaskarki 300l? teoretycznie nie jest mi potrzebna aż taka duża tylko posiadam taki zbiornik. Gdzie można dostać taki separator który Pan stosuje w piaskarkach i jaki jest koszt takiego separatora?
dziękuje bardzo za odp. miał bym jeszcze jedno pytanko lepiej kupić ten kompresor nowy co pisałem wcześniej czy lepiej by było kupić używany śrubowy o wydajności ok 2,0m3/min
Witam serdecznie. mam kompresor ASPA 3jw60 moc 2.2 zbiornik 180l. i tu moje pytanie jaką pojemność zbiornika wybrać? Chodzi głównie o piaskowanie felg . Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Potrzebuje porady. zbudowalem piaskarke syfonowa wg instrukcji Pana Krzysztofa a teraz mam zamiar zbudowac kompresor do tej piaskarki. Jesli chodzi o sama sprezarke to wybor padl na chinyczka, 3tlokowa sprezarka(jeszcze nie kupilem) ma wydajnosc 600L/min przy zastosowaniu silnika 4kW. Czy taka wydajnosc plus dysza powiedzmy 3/4mm bedzie w stanie sprawnie piaskowac elementy motocyklowe? blotniki, kierownice, bak itp. Oczywiscie mam zamiar to robic tylko dla siebie, nie zarobkowo. pozdrawiam
Witam. Absolutnie nie można stosować zbiorników hydroforowych do budowy, czy to piaskarki, czy też kompresorów. To są zbiorniki niskiego ciśnienia, z nie wystarczającą wytrzymałością na rozciąganie, są budowane do innych celów i mają niską próbę wodną. Jak chodzi o wąż do piaskowania, średnica wewnętrzna 20 mm, można kupić u producenta "Stomil Bydgoszcz" np. Pozdrawiam.
Witam, czy wydajności kompresora które pan podaje są teoretyczne czy praktyczne. Wykonałem kompresor o wydajności praktycznej 650l/min i teoretycznej 940l/min . Z dyszą 4 mm daje sobie w zupełności radę przy pracy ciągłej, przy czym silnik nie pracuje non stop .
Krzysztof Sierotowicz Pompa powietrza którą zastosowałem ma 650 cm^3. Przy 1440 obr/miin, jej wydajność teoretyczna wynosi 1440 X 0,65 = 936 l/min. Wydajność praktyczna jest natomiast zmierzona . Sprężarka posiada zbiornik 400 l , do 8 atm pompa nabija go w ciągu 4min46s (286s). 8 * 400 = 3200 l 3200 / 286 =11,18 l/s 11,18 * 60s = 671,3 l/min Sprawność : 671,3 / 936 = 71% Sprawność rzędu 70 % jest na poziomie oryginalnych kompresorów. Pozdrawiam.
Sylwester Dunicz Widzę że Pan zna temat. Pierwszego wzoru nie stosuję, bo nie jest miarodajny, z tego względu że im bardziej sprężane powietrze, tym bardziej wzrasta temperatura, co powoduje znaczne rozżedzanie powietrza, a co za tym idzie dłuższy czas napełniania zbiornika. trzeba też wziąć pod uwagę temperaturę sprężarki, która, inaczej tloczy jak jest zimna, a inaczej jak jest w pracy ciągłej i jest gorąca. Podaję wydajność efektywną, czyli rzeczywistą, obliczaną wedlug innego wzoru: Vo = Vr ( P2 - P1) / t , gdzie: Vo - wydajność w m3/min, Vr - objętość zbiornika, P1- ciśnienie początkowe pomiaru (bar), P2- ciśnienie końcowe pomiaru (bar), t- czs napełniania zbiornika (min). Stosuję ten wzór, przedewszystkim do obliczania wydajności sprężarek po remoncie, tak tłokowych jak i śrubowych. Daje mi to możliwość określenia jakości wykonanego przezemnie remontu, szczególnie chodzi o bloki śrubowe i o ich szczelność. Pozdrawiam i życzę zdrowych i wesołych świąt oraz szczęśliwego nowego roku. Z poważaniem Sierotowicz Krzysztof.
Witam Proszę o pomoc zbudowałem piaskarkę według Pana projektu I mam pewien problem podczas gdy przerywam piaskowanie zasypuje mi kruszywo przez ten zawór na dole piaskarki najlepsza opcją jest jego zamykanie ale jest to trochę uciążliwe przy krótkotrwałych przerwach Proszę o podpowiedź czy popełniłem jakiś błąd w budowie czy jest to może normalny objaw nie wiem czy to istotne mam zawór 1,5 cala
Witam. Biorąc pod uwagę wydajność około 830 l/min, można zastosować dyszę 3 do 4 mm, oraz kruszywo o frakcji do 1mm, stosując dysze o większych średnicach, sprężarka na pewno nie zdoła utrzymać optymalnego ciśnienia roboczego, poza tym sprężarka będzie pracować bez przerwy, podczas piaskowania, co może w efekcie źle się skończyć dla niektórych elementów sprężarki.
witam. czy taka sprężarka : ABAC 500L B7000 10HP da sobie rade z felgami i ewentualnie przyczepami. Jeśli tak to może doradził by mi pan jaką piaskarkę do tego ? dziękuje z góry za pomoc
Jak najbardziej, to jest już dość dobra wydajność, można piaskować dyszami 4, 5, a nawet 6 mm z przerwami. Jak chodzi o piaskarkę, to polecam syfonową, ponieważ nie wymaga do efektywnej pracy wysokiego ciśnienia roboczego, już przy ciśnieniu od 5 - 5.5 bara do 7 barów, piaskując zwyklym piaskiem rzecznym plukanym o frakcji od 0.3 do 1.0, nieźle i wystarczająco szybko sobie radzi z najbardziej skorodowanymi powierzchniami. Pozdrawiam.
Witam panie Krzysztofie chcialbym sie dowiedziec jaki jest koszt budowy takiej piaskarki butle mam swoja ? I czy moze pan opisac co jest potrzebne ? Fajny filmik .
Witam. Lata temu, sam się nad tym zastanawiałem, co tego typu piaskarka ma wspólnego z syfonem. Czytałem setki różnych opisów w necie i do tej pory nie znalazłem konkretnego wyjaśnienia, dla czego to urządzenie ma się nazywać "piaskarka syfonowa". Moim skromnym zdaniem, bardziej by pasowała nazwa, "piaskarka klepsydrowa", gdyż właśnie na tej zasadzie działa to urządzenie. Dokładnie to opisuję na moim blogu, niestety nie zmieści się tu, tak długi opis. Pozdrawiam.
Zrób sobie sprężarkę z silnika samochodowego 4 cylindry. Silnik 11kw, wydajność 1400l/min. Mam taką zrobioną i piaskuje bez butli dyszą 6 mm i ciśnieniem 6 bar. Koszt 700 zł i wszystkie części kupowałem.
Witam. Proszę napisać na maila, jaki ma Pan kompresor i do jakich prac ma być przeznaczona piaskarka tego typu. Moja skrzynka: alvax8842@gmail.com Pozdrawiam.
Jestem zainteresowany kupnem niedrogiej ale wydajnej i trwałej piaskarki najlepiej od razu w zestawie z kompresom i kompletem do czyszczenia drewna. Czy w tym temacie możecie mi pomóc? wroniakt@lm.pl
Napisz że Pan do wszystkich na allegro, na OLX i gdzie Pan jeszcze znajdzie firmy które produkują piaskarki, chyba że to tylko moja piaskarka jest ciśnieniowa. Pozdrawiam.
Dla mnie jest to złe nazewnictwo, ponieważ nie ma to nic wspólnego z syfonem... Ale tak jak Pan pisze, wiele osób nazywa w ten sposób ten rodzaj piaskarki. Ważne że działa. Jednak dla mnie jest to piaskarka ciśnieniowa. Pozdrawiam.
Witam. Broń Boże, absolutnie nie irytuję się, czytam i wysłuchuję każde uwagi, ponieważ, wychodzę z założenia, że człowiek uczy się całe życie, a i tak nie ogarnie tej wiedzy, która z biegiem czasu i tak jest już przestarzała, bo z dnia na dzień, wchodzą w życie coraz to nowsze technologie, a człowiek się starzeje, akurat w moim przypadku, to już ponad 60 wiosenek.
Do realizacji tego filmiku, podłączony był kompresor,który na codzień jest używany w serwisie ogumienia i nie ma wystarczającej wydajności, bo tylko 600 l/min, jak wspomniałem we wcześniejszych wypowiedziach, ten film należy traktować jako instrukcję podłączenia i obsługi, piaskarki syfonowej.
Odpowiednia wydajność kompresora do tego typu piaskarki to, od min., 900 l/min, przy użyciu dyszy o średnicy, 3 do 4 mm, oraz kruszywa o frakcji od 03 do 08 mm i ciśnieniu roboczym od 5 do 6,5 bara.
Witam.
Dzięki za opinię.
Wąż ma średnicę 20 mm i ściankę 7 mm, jest to specjalny wąż do piaskowania, producent Stomil Bydgoszcz.
Średnica zewnętrzna rurki 27 mm, wewnętrzna 22 mm, zakończona gwintem 3/4".
Pozdrawiam.
ZAJEBISTA PIASKARKA SZACUN !!!
A co najważniejsze pedantycznie dokładnie zrobiona pozdro
Siub i łapa w górę
To jest separator cyklonowy (odwadniacz-odolejacz). U dołu odwadniacza wmontowany jest zawór 3/8", którym wypuszcza się nagromadzoną wodę i jednocześnie po zamknięciu dopływu powietrza (zawór z boku odwadniacza), wypuszcza się sprężone powietrze ze zbiornika głównego piaskarki, w celu uzupełnienia kruszywa.
W
Czy ten separator jest wystarczajacy u pana bo u mnie to slabo odwadnia z tym ze nie jest przy piaskarce a za kompresorem chyba to przerobie i sprobuje
W zeszłym roku kupiłem tonę na żwirowni, rzeczny płukany z Dunajca, dobry jest bo ostry, teraz go suszę i przesiewam. Bardzo dobrze czyści, tak do 6 barów na wyjściu z dyszy. Przy większym ciśnieniu, jednak się rozbija i więcej kurzy, ale ogólnie wolę to kruszywo, bo nie jest tak agresywne jak np., karborund, lub szlaka po miedziowa. Dłużej wytrzymuje zawór i dysza.
Jeżeli są mocno zardzewiałe, to raczej bym uważał, bo można sobie zrobić sito z błotników, przy ciśnieniu 10 bar, robi się dziurę w szybie o grubości np., 5 mm, w kilka sekund. Jak chodzi o płaty korozji, dobrze sobie radzi szlaka po miedziowa, jest bardzo ostra, dobra do czyszczenia ram, skrzyń ładunkowych, konstrukcji wiat itp. Do blach karoserii, raczej piasek kwarcowy, lub rzeczny płukany.
Pozdrawiam.
To że kompresor mało wydajny to raz, ale wąż doprowadzający powietrze na całej długości zły. Za mały przekrój( 3/4 cala jest odpowiedni) i do tego jeszcze szybkozłączka, która ma mały przepływ.
Witam. Dzięki za komentarz.
Oczywiście,-... kompresor jest na codzień używany w serwisie ogumienia i ma tylko 650l/min, w filmie został użyty do celów demonstracyjnych, według parametrów piaskarki, powinien mieć conajmniej 900l/min, głównym wątkiem prezentacji jest, instrukcja obsługi piaskarki syfonowej oraz piaskowanie w własnym zakresie, w swoim garażu, czy warsztacie, nie jako zakład wykonujący usługi, tylko i wyłącznie piaskowanie.
jakiej gradacji piasku i jakiego ciśnienia powinienem użyć do piaskowani felg aluminiowych?
a może inaczej:
jaka piaskarka byłaby do tego rodzaju prac najlepsza?
Witam.
Starałem się trafić z opisem do wszystkich zainteresowanych. Każdy się na czymś dobrze zna, ale nie koniecznie na piaskowaniu i dla tego, zupełny laik w tym temacie, prędzej pojmie, widząc czynności, które należy wykonać zanim zacznie się coś piaskować. Czytając instrukcję obsługi i tak nie wie się do końca, czy wszystko wykonało się poprawnie, oraz że to co się uda zrobić, jest dobrze zrobione.
Dziękuję za opinię.
Pozdrawiam.
Ostatnio śrutowałem też felgi ale od naczepy tira. Na szczęście nie musiałem jednej felgi robić 15 min a wszystkie 4 zrobione do białości były w 10 min. Ale sporo precyzji w Pana sprzęcie jest.
Witam. Mam pytanie odnośnie tej piaskarki. Chodzi mi o wydajność kompresora jaka jest potrzebna by dało rade dobrze wyczyścić nawet mocna rdze z felg czy innych konstrukcji stalowych? Nie wiem czy moja sprężarka da rade bo ogólnie pompuje do 12 i jak zejdzie do 6 to znowu pompuje do 12. Butla 50 l.
witam mam pytanko a na zamowienie zrobil by pan taka piaskarke i jaka cena
Dokładniejsze opisy dotyczące tematu piaskowania i wymaganego sprzętu do tych celów, można naleźć w opisie filmu.
Witam.
To zależy jaką ilość piasku ustawi się na zaworze dozującym kruszywo, zależy też od średnicy dyszy i od ciśnienia roboczego. Biorąc pod uwagę parametry piaskarki, która została użyta w filmie, tzn., dysza 3mm, ciśnienie robocze 5,5bara, i ilość kruszywa dobierana doświadczalnie, to około 25 do 30 kg, na całą felgę stalową.
Pozdrawiam.
Ma pan jakąś instrukcje budowy odwadniacza. Takiego jak pan ma przy swojej piaskarce.
Fajnie to wygląda, jestem ciekaw jakiego kompresora Pan używa.
Witam mam pytanie czy opłaca się kupić taki sprzęt kompresor 200l+ piaskarka 40l da rade piaskować nią drzewo (postarzanie)czy raczej odpuścić sobie taki sprzęt. Proszę o pomoc
Witam! Mam pytanie czy jest sens robienia piaskarki 300l? teoretycznie nie jest mi potrzebna aż taka duża tylko posiadam taki zbiornik.
Gdzie można dostać taki separator który Pan stosuje w piaskarkach i jaki jest koszt takiego separatora?
Witam. Czy sprzedaje pan takie piaskarki
dziękuje bardzo za odp. miał bym jeszcze jedno pytanko lepiej kupić ten kompresor nowy co pisałem wcześniej czy lepiej by było kupić używany śrubowy o wydajności ok 2,0m3/min
Proszę napisać na maila alvax@interia.pl
Pozdrawiam.
Witam serdecznie. mam kompresor ASPA 3jw60 moc 2.2 zbiornik 180l. i tu moje pytanie jaką pojemność zbiornika wybrać? Chodzi głównie o piaskowanie felg . Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Po co jest ten mały pionowy zbiornik powietrza?
Potrzebuje porady. zbudowalem piaskarke syfonowa wg instrukcji Pana Krzysztofa a teraz mam zamiar zbudowac kompresor do tej piaskarki. Jesli chodzi o sama sprezarke to wybor padl na chinyczka, 3tlokowa sprezarka(jeszcze nie kupilem) ma wydajnosc 600L/min przy zastosowaniu silnika 4kW. Czy taka wydajnosc plus dysza powiedzmy 3/4mm bedzie w stanie sprawnie piaskowac elementy motocyklowe? blotniki, kierownice, bak itp. Oczywiscie mam zamiar to robic tylko dla siebie, nie zarobkowo. pozdrawiam
Witam.
Proszę zadzwonić na 510 263 658, lub napisać na maila : alvax@interia.pl
Pozdrawiam.
Napisałem do Pana e-maila ale niestety nie dostałem odpowiedzi. Spróbuję napisac dzisiaj jeszcze raz
Wąż 20mm, to chodziło panu o średnice zewnętrzną?
Witam.
Absolutnie nie można stosować zbiorników hydroforowych do budowy, czy to piaskarki, czy też kompresorów. To są zbiorniki niskiego ciśnienia, z nie wystarczającą wytrzymałością na rozciąganie, są budowane do innych celów i mają niską próbę wodną.
Jak chodzi o wąż do piaskowania, średnica wewnętrzna 20 mm, można kupić u producenta "Stomil Bydgoszcz" np.
Pozdrawiam.
+Krzysztof Sierotowicz a jaki koszt kupna takiej piaskarki wynosi?
Witam, czy wydajności kompresora które pan podaje są teoretyczne czy praktyczne. Wykonałem kompresor o wydajności praktycznej 650l/min i teoretycznej 940l/min . Z dyszą 4 mm daje sobie w zupełności radę przy pracy ciągłej, przy czym silnik nie pracuje non stop .
Witam.
Czy może Pan podać mi wzór, na podstawie którego obliczył Pan tak dużą rozbieżność pomiędzy wydajnością teoretyczną a rzeczywistą?.
Pozdrawiam.
Krzysztof Sierotowicz
Pompa powietrza którą zastosowałem ma 650 cm^3. Przy 1440 obr/miin, jej wydajność teoretyczna wynosi 1440 X 0,65 = 936 l/min. Wydajność praktyczna jest natomiast zmierzona . Sprężarka posiada zbiornik 400 l , do 8 atm pompa nabija go w ciągu 4min46s (286s).
8 * 400 = 3200 l
3200 / 286 =11,18 l/s
11,18 * 60s = 671,3 l/min
Sprawność :
671,3 / 936 = 71%
Sprawność rzędu 70 % jest na poziomie oryginalnych kompresorów.
Pozdrawiam.
Sylwester Dunicz Widzę że Pan zna temat.
Pierwszego wzoru nie stosuję, bo nie jest miarodajny, z tego względu że im bardziej sprężane powietrze, tym bardziej wzrasta temperatura, co powoduje znaczne rozżedzanie powietrza, a co za tym idzie dłuższy czas napełniania zbiornika. trzeba też wziąć pod uwagę temperaturę sprężarki, która, inaczej tloczy jak jest zimna, a inaczej jak jest w pracy ciągłej i jest gorąca.
Podaję wydajność efektywną, czyli rzeczywistą, obliczaną wedlug innego wzoru: Vo = Vr ( P2 - P1) / t , gdzie: Vo - wydajność w m3/min, Vr - objętość zbiornika, P1- ciśnienie początkowe pomiaru (bar), P2- ciśnienie końcowe pomiaru (bar), t- czs napełniania zbiornika (min).
Stosuję ten wzór, przedewszystkim do obliczania wydajności sprężarek po remoncie, tak tłokowych jak i śrubowych.
Daje mi to możliwość określenia jakości wykonanego przezemnie remontu, szczególnie chodzi o bloki śrubowe i o ich szczelność.
Pozdrawiam i życzę zdrowych i wesołych świąt oraz szczęśliwego nowego roku.
Z poważaniem Sierotowicz Krzysztof.
Witam
Proszę o pomoc zbudowałem piaskarkę według Pana projektu
I mam pewien problem podczas gdy przerywam piaskowanie zasypuje mi kruszywo przez ten zawór na dole piaskarki najlepsza opcją jest jego zamykanie ale jest to trochę uciążliwe przy krótkotrwałych przerwach
Proszę o podpowiedź czy popełniłem jakiś błąd w budowie czy jest to może normalny objaw nie wiem czy to istotne mam zawór 1,5 cala
Proszę napisać na maila, lub zadzwonić na 510263658. Pozdrawiam
witam. zakupiłem kompresor airpol n50 i teraz mam pytanie z jaka dysza sobie poradzi zeby sprawnie szlo?
Witam.
Biorąc pod uwagę wydajność około 830 l/min, można zastosować dyszę 3 do 4 mm, oraz kruszywo o frakcji do 1mm, stosując dysze o większych średnicach, sprężarka na pewno nie zdoła utrzymać optymalnego ciśnienia roboczego, poza tym sprężarka będzie pracować bez przerwy, podczas piaskowania, co może w efekcie źle się skończyć dla niektórych elementów sprężarki.
witam. czy taka sprężarka : ABAC 500L B7000 10HP da sobie rade z felgami i ewentualnie przyczepami. Jeśli tak to może doradził by mi pan jaką piaskarkę do tego ? dziękuje z góry za pomoc
Jak najbardziej, to jest już dość dobra wydajność, można piaskować dyszami 4, 5, a nawet 6 mm z przerwami. Jak chodzi o piaskarkę, to polecam syfonową, ponieważ nie wymaga do efektywnej pracy wysokiego ciśnienia roboczego, już przy ciśnieniu od 5 - 5.5 bara do 7 barów, piaskując zwyklym piaskiem rzecznym plukanym o frakcji od 0.3 do 1.0, nieźle i wystarczająco szybko sobie radzi z najbardziej skorodowanymi powierzchniami.
Pozdrawiam.
czy nadał by się zbiornik z hydroforu 50l? gdzie można kupić taki wąż jak Ty masz?
Wiem data ale może komuś się przyda tak nada się prawie każdy zbiornik w tej butli nie robi się dużo ciśnienia tylko ona jest na piasek
mam pytanie gdzie pan kupuje piasek ??
jakie jest zużycie piasku na godzine piaskowania
Czy emeil alvax jest dalej aktualny
Witam panie Krzysztofie chcialbym sie dowiedziec jaki jest koszt budowy takiej piaskarki butle mam swoja ? I czy moze pan opisac co jest potrzebne ? Fajny filmik .
Witam.
Lista części jest dość obszerna, dlatego proszę pisać na maila alvax@interia.pl, lub dzwonić na 510 263 658.
Pewnie taka na 230V. One są do pompowania kół ;) Piaskarka ma duży apetyt na powietrze, kompresor co najmniej o wydajności od 500l/min wzwyż,
Czu Pan takie sprzęty produkuje ,proszę o kontakt.
Witam.
Tak, robię na zamówienie, odpowiedziałem już na Pańskie pytanie w moim blogu.
Pozdrawiam.
Witam.
Lata temu, sam się nad tym zastanawiałem, co tego typu piaskarka ma wspólnego z syfonem. Czytałem setki różnych opisów w necie i do tej pory nie znalazłem konkretnego wyjaśnienia, dla czego to urządzenie ma się nazywać "piaskarka syfonowa". Moim skromnym zdaniem, bardziej by pasowała nazwa, "piaskarka klepsydrowa", gdyż właśnie na tej zasadzie działa to urządzenie. Dokładnie to opisuję na moim blogu, niestety nie zmieści się tu, tak długi opis.
Pozdrawiam.
dzieki sliczne za odpowiedz. pozdrawiam :)
Zrób sobie sprężarkę z silnika samochodowego 4 cylindry. Silnik 11kw, wydajność 1400l/min. Mam taką zrobioną i piaskuje bez butli dyszą 6 mm i ciśnieniem 6 bar. Koszt 700 zł i wszystkie części kupowałem.
Witam sprężarka z silnika to przeróbka głowicy czy mozna dostac gotowy zamienik
Poprosil bym o odpowiedź esm 667273099
Mało wydajny kompresor, ale nie jest źle!
Witam jest z PAnem jakiś kontakt
?
ok dziekuje napisałem prosze o odpowiedz
Odczytał Pan wiadomość na @ ?
Dopiero przyjechałem, nie ma nic w skrzynce, proszę napisać jeszcze raz. Pozdrawiam.
wysłąłem teraz na dwa adresy prosze sprawdzic.
proszę o ofertę na piaskarkę z filmu
Witam.
Proszę napisać na maila, jaki ma Pan kompresor i do jakich prac ma być przeznaczona piaskarka tego typu.
Moja skrzynka: alvax8842@gmail.com
Pozdrawiam.
fajna piaskarka
Straszna jakość wideo
Witam. Jakość wideo jest współmierna do osiągów smart fona, niestety nie mam profesjonalnej kamery. Pozdrawiam.
Jestem zainteresowany kupnem niedrogiej ale wydajnej i trwałej piaskarki najlepiej od razu w zestawie z kompresom i kompletem do czyszczenia drewna. Czy w tym temacie możecie mi pomóc?
wroniakt@lm.pl
Jest to piaskarka Ciśnieniowa a nie syfonowa...
Napisz że Pan do wszystkich na allegro, na OLX i gdzie Pan jeszcze znajdzie firmy które produkują piaskarki, chyba że to tylko moja piaskarka jest ciśnieniowa.
Pozdrawiam.
Dla mnie jest to złe nazewnictwo, ponieważ nie ma to nic wspólnego z syfonem... Ale tak jak Pan pisze, wiele osób nazywa w ten sposób ten rodzaj piaskarki. Ważne że działa. Jednak dla mnie jest to piaskarka ciśnieniowa. Pozdrawiam.
Nie zamierzałem Pana w jakikolwiek sposób urazić. Więc proszę się nie irytować. Też zbudowałem w swoim życiu pare piaskarek które nadal pracują.
Witam. Broń Boże, absolutnie nie irytuję się, czytam i wysłuchuję każde uwagi, ponieważ, wychodzę z założenia, że człowiek uczy się całe życie, a i tak nie ogarnie tej wiedzy, która z biegiem czasu i tak jest już przestarzała, bo z dnia na dzień, wchodzą w życie coraz to nowsze technologie, a człowiek się starzeje, akurat w moim przypadku, to już ponad 60 wiosenek.