Én csak gratulálni tudok mindenkinek aki ilyen munkába belefog , van itt elég sok videó ahol fiatalok saját kezüleg újítanak fel vályogházakat. Meg lehet nézni milyen szép és precíz munkát végeznek, ja hogy új anyagból könnyű építkezni ! Ez benne a kihívás, a munka ,és a végeredmény! Kíváncsian várom a Péter házáról is a videókat ,sok sikert és jó munkát hozzá !
Nagyon szép lett a végeredmény!❤ Régóta követem a csatornát.😊 Magáról a házról is sokat tudok. De olyan jellegű kérdésem lenne, hogy a szerkezet kész állapotig, van esetleg pénzügyi összesítötök? Csak azért rugózok ezen, mert beltérbe el lehet költeni a világ összes pénzét...inkább az érdekelne, hogy drénezés, statikai kiváltások, üveghabkavicsos feltöltés mégis mennyi költsége volt a munkaórákkal párosítva. Mert a tetőárának nagy része zsebben maradt az ok. De a többi mit emésztett fel? Köszönettel: PP
@@rezsnyakaron Köszi a választ! Azért kérdeztem csak, mert sokan próbálják összehasonlítani a felújítási- és építési költségeket. Nincs több éves tapasztalatom benne, de elég nehéz két építkezést összehasonlítani számokba. Még a szerkezet kész állapotot is szerintem, ha csak nem ikerház. Kiváncsi lettem volna a szerkezetkész állapot helyrehozatalának költségeire.
jaj, ez nagyon klassz. több videót is megnéztem már erről a projektről. nekem is hasonló régi vályogházam van, de hála égnek nagyon nem ilyen a helyzet, mint az itteni kezdeti állapot. az a nagy üveges fénycsapda felület a nagy szerelmem, most találtam ki, hogy hova lehetne nálam egy hasonlót... ilyen nyílászárót hol lehet beszerezni? vagy ez egyedileg lett legyártatva?
Szép munka! Kérdésem lenne: Ott ahol égetett téglával lett a fal felfalazva meglévő vályogtéglára, ott nem terheli túlsagosan a falszerkezetet? Elvégre ott korábban ahogy mindta is, fel volt ázva. Csak érdekelne az ön nézete.
Egyrészt a fal nem volt csatakká ázva, tehát a vályog nem volt felpuhulva, csak az újból és újból odaverődő csapóeső és havak lebontották a falnak a külső rétegét. Ez az egyik. A másik, amikor felfalaztuk az égetett téglából a falat, annak minimális többletsúlya volt a vályogtéglához képest, elenyésző. Többletterhek sem kerültek az épületre. Mi nyomod volna szét, mit? Egyébként akkor, amikor ezt az egész projektet elkezdtük, akkor még mi magunk sem nagyon voltunk ezzel az egész dologgal tisztában, és én is úgy gondoltam, hogy jobb lesz azt téglával felfalazni, mint ezt a kis karcsú pillért, ugyanakkor még vályogtéglánk sem volt bontva. Aztán lett közben egy csomó vályogtéglánk, és rájöttünk, hogy ezt sárhabarcsban kiválóan lehet falazni, úgyhogy ezek még itt a kezdeti próbálkozások voltak. A falnak egyébként semmi baja nem lett tőle, azóta is jól működik, hát ezért is volt egy kicsit kísérleti saját épület. Itt kipróbáltunk sok mindent.
@@SzakiEllenor Köszönöm a választ. A saját házamnál is készült ilyen, még a nagyszüleim idejében, nem tapasztaltam hátrányokat, pedik annak már 40 éve nagyjából, szóval nem ítélem el a technológiát.
Engem az érdekelne, hogy azon kívül, hogy eszmei értéke van, miért érte meg ebbe az épületbe ennyi energiát és gondolom nem kevés pénzt belerakni? Komfortos bent élni a téli hidegben illetve a nyári forróságban? Nem lett volna olcsóbb a nulláról felhúzni ugyan ezt a házat, csak már modern anyagokkal? Egyébként nagyon szép, de tudom, hogy mennyi munkával jár egy ilyen felújítás, ha az ember magának csinálja.
Nekem is volt egy hasonlóan öreg vályogházam, és inkább egy új Porotherm 44T-vel épült házat húztunk fel helyette. Sajnos nem olcsóbb a nulláról felhúzni, az évek során 200%-ra nőtt az építőanyag ára, és 18 helyett valahol 40 környékén álltunk meg. Egyébként elrendezésben, használhatóságban rendekkel jobb lett az új, de az építőanyag kiadásokat, és új épület építése miatti település rendezési szabályokat, környezetvédelmi, energetikai megkötéseket inkább hagyjuk... Átépítés esetén minden sokkal könyebb, a szabályzók megengedőbbek.
@MrSzanlev Ez kissé összetettebb kérdés. Ez szerelem projekt volt van és lesz is. Ez olyan, hogy egy Oldtimer autó össze rakása sem éri meg önmagában, de mégis fogalakoznak vele. Lényegre térve. Nem, sőt sokkal drágább lett volna egy új házat felépíteni, ennek a helyére meg a legdrágább. Anyagi helyzetünk sem engedte meg, hogy egy új házat építsünk. Ez volt a legjobb kiindulási alap. Falak, tető meg van! Hurrá erre sem kell “költeni”. Ami meg nem volt azt meg nem volt mit bontani. Teljesen az igényeinkre tudtuk szabni a házat. Kalandos volt, örülünk, hogy ezen már túl vagyunk. Van mit dolgozni még rajta, de bent lakni még jobb. Egy olyan házban ami a mai modernházak energetikai követelményeit messze túlszárnyalja és megközelíti a passzívház követelményeit. Nyáron árnyékolással hűvösen tartható, télen meg a nap fűti. 100 szónak is 1 a vége. Bőven megérte belevágni. És még nincs is vége 😉 A Szaki Junior!
Amúgy frankó lett a végeredmény Komfortos és élhető otthont csináltak belőle. Mindenképp megérte pénzben mivel ez felfújtás és minden egyéb papírozást megúsztak ami pénzz... Mivel az apja Rezsnyák Péter szaki ellenőr így gondolom sok jó barát besegített baráti áron és így csak az anyagra kellett fordítani a pénzt. Egyes településeken nem lehet új házat felépíteni mert nem mindenhol engedélyezett. Lehet ez is közrejátszott, de nem biztos
@@huskotabago pont most mondta a szomszédom, hogy az építésügyi hatóság nem adott engedélyt most a fiának átépítésre, amennyiben nem pakolnak az energetikai normáknak megfelelő szigetelést. Előre félek, hogy amennyiben bővíteném a házamat, belekötnek majd abba, hogy csak 5 cm hungarocel van a házon... 🙇
@@rezsnyakaron én is olyasmire gondoltam az eszmei érték alatt, mint a te OT hasonlatod. 😊 Csak ugye ezek mind érzelmi és nem racionális döntéseken alapulnak általában. 😀 Az biztos, hogy szép kis ház lett, és attól mégjobban szereti az ember, hogy maga csinálta. 🙂
A tégla lábazat eredeti, vagy utólag készíthették javításként. Régen készültek olyan házak, ahol beton helyett égetett téglából készítettek alapot. Nekem úgy tűnik, ez vert (döngölt) falu ház. Statikailag nem okozott problémát a vegyes falazat utólag? Szép feladat egy ilyen házat rendbe hozni. Film végi képek szép eredményt mutat, gratulálok.
@@rezsnyakaronMinden tiszteletem a tietek . Hatalmas műtét egy ilyen.Évek ota szivok én is egy hasonlóval.Időhiany is hatráltat.Kitartást nektek meg persze 1 zsák pénzt😂
Ez a "Workshop" hatalmas ötlet. Work + shop = munka + bolt = olyan bolt ahol munkát lehet venni. :D Jól kitaláltad Szaki. "Az időpontok véglegesítése után küldöm a díjbekérőt 14.500Ft díjról, és ekkor küldöm a pontos címet is! A workshopokon közös fizikai munka, ásás, lapátolás lesz! " Fizess és dolgozhatsz!
Egy biztonságosan satbil amin csak mi mozgunk saját felelősségre. Míg munkaterületen ahol műszaki ellenőrként vonnak be az teljesen más szitu. Ott a műszaki ellenőrt, vállalkozót és akár a tulajt is meg húzkodhatják ha baleset történik. Ez nem gyerekjáték. Mi nem akarunk más hülyesége miatt bíróságra járkálni.
@@rezsnyakaronErre azt mondom két méter felett ki kell kötni magad. Beülő hozzá tartozò hevederrel. Igen àm a csillapítò màsfél két métert tud. 😂😂😂 Létràhoz nem kötheted ,mert dől. Nincs fix pont. Egy magàn építkezés teljesen màs. Édesapàd is sokszor volt elégedetlen az àllàsok miatt. Igaza is volt. De én azt làtom hogy nagyon jòl csinàltàtok mindenbe bele lehet kötni. Aki akar. Sajnos sok építőipari anyagnak felment az àra. De ti vagytok az élő példa. Csúnyàn mondom. De ( szarból is lehet csinálni vàrat. ) Csak egy dolog . A dràga hőszigetelés. Nekem ez a fàlyò pont. Mert van helyben olcsòbb is. Hàzilag előàlított. Túl vagyok rajta élitek szeretitek az a lényeg. Őszintén lehet vannak hibàk mert hol nincsen. Én erre is kívàncsi lennék. Igen is felvàllava. Meg meg is magyaràzva ugye. De nem rosszindulatból mondom. Én szeretném ha lenne egy videó. A majdnem passzív hàzbòl. ♥️♥️♥️
a haz teto cserepek * azbeszt cserepek * ? ezeket is le cserelik ? ha jol tudom ezt a cserepet mar nem gyartjak ,mivel ez az anyag rak kelto..... a panelhazakbol is igyekeztek el tuntetni az azbesztot.......
Bárcsak több ilyen ház megmentése valósulna meg!
Én csak gratulálni tudok mindenkinek aki ilyen munkába belefog , van itt elég sok videó ahol fiatalok saját kezüleg újítanak fel vályogházakat. Meg lehet nézni milyen szép és precíz munkát végeznek, ja hogy új anyagból könnyű építkezni ! Ez benne a kihívás, a munka ,és a végeredmény! Kíváncsian várom a Péter házáról is a videókat ,sok sikert és jó munkát hozzá !
Végig csináltunk 2 házat is, de harmadszorra nem állnék neki.
Ez egy igazán szép történet, tényleg, legyetek boldogok benne, büszkék lehettek a munkátokra!
Köszönjük szépen!
Sok örömöt és jó egészséget a háziaknak!
Rengeteg munka, szép! 👍
Nagyon szép lett a végeredmény!❤ Régóta követem a csatornát.😊 Magáról a házról is sokat tudok.
De olyan jellegű kérdésem lenne, hogy a szerkezet kész állapotig, van esetleg pénzügyi összesítötök? Csak azért rugózok ezen, mert beltérbe el lehet költeni a világ összes pénzét...inkább az érdekelne, hogy drénezés, statikai kiváltások, üveghabkavicsos feltöltés mégis mennyi költsége volt a munkaórákkal párosítva. Mert a tetőárának nagy része zsebben maradt az ok. De a többi mit emésztett fel?
Köszönettel: PP
Ennyire nem bontottuk szét. Számláink vannak, de ennyire részletekbe menően nem matekoztunk.
@@rezsnyakaron Köszi a választ! Azért kérdeztem csak, mert sokan próbálják összehasonlítani a felújítási- és építési költségeket. Nincs több éves tapasztalatom benne, de elég nehéz két építkezést összehasonlítani számokba. Még a szerkezet kész állapotot is szerintem, ha csak nem ikerház. Kiváncsi lettem volna a szerkezetkész állapot helyrehozatalának költségeire.
Gratulálok😎💪🇭🇺
jaj, ez nagyon klassz. több videót is megnéztem már erről a projektről.
nekem is hasonló régi vályogházam van, de hála égnek nagyon nem ilyen a helyzet, mint az itteni kezdeti állapot.
az a nagy üveges fénycsapda felület a nagy szerelmem, most találtam ki, hogy hova lehetne nálam egy hasonlót...
ilyen nyílászárót hol lehet beszerezni? vagy ez egyedileg lett legyártatva?
Gratulalok
Szép munka!
Kérdésem lenne:
Ott ahol égetett téglával lett a fal felfalazva meglévő vályogtéglára, ott nem terheli túlsagosan a falszerkezetet? Elvégre ott korábban ahogy mindta is, fel volt ázva. Csak érdekelne az ön nézete.
Egyrészt a fal nem volt csatakká ázva, tehát a vályog nem volt felpuhulva, csak az újból és újból odaverődő csapóeső és havak lebontották a falnak a külső rétegét. Ez az egyik. A másik, amikor felfalaztuk az égetett téglából a falat, annak minimális többletsúlya volt a vályogtéglához képest, elenyésző. Többletterhek sem kerültek az épületre. Mi nyomod volna szét, mit? Egyébként akkor, amikor ezt az egész projektet elkezdtük, akkor még mi magunk sem nagyon voltunk ezzel az egész dologgal tisztában, és én is úgy gondoltam, hogy jobb lesz azt téglával felfalazni, mint ezt a kis karcsú pillért, ugyanakkor még vályogtéglánk sem volt bontva. Aztán lett közben egy csomó vályogtéglánk, és rájöttünk, hogy ezt sárhabarcsban kiválóan lehet falazni, úgyhogy ezek még itt a kezdeti próbálkozások voltak. A falnak egyébként semmi baja nem lett tőle, azóta is jól működik, hát ezért is volt egy kicsit kísérleti saját épület. Itt kipróbáltunk sok mindent.
@@SzakiEllenor Köszönöm a választ.
A saját házamnál is készült ilyen, még a nagyszüleim idejében, nem tapasztaltam hátrányokat, pedik annak már 40 éve nagyjából, szóval nem ítélem el a technológiát.
Engem az érdekelne, hogy azon kívül, hogy eszmei értéke van, miért érte meg ebbe az épületbe ennyi energiát és gondolom nem kevés pénzt belerakni? Komfortos bent élni a téli hidegben illetve a nyári forróságban? Nem lett volna olcsóbb a nulláról felhúzni ugyan ezt a házat, csak már modern anyagokkal?
Egyébként nagyon szép, de tudom, hogy mennyi munkával jár egy ilyen felújítás, ha az ember magának csinálja.
Nekem is volt egy hasonlóan öreg vályogházam, és inkább egy új Porotherm 44T-vel épült házat húztunk fel helyette. Sajnos nem olcsóbb a nulláról felhúzni, az évek során 200%-ra nőtt az építőanyag ára, és 18 helyett valahol 40 környékén álltunk meg. Egyébként elrendezésben, használhatóságban rendekkel jobb lett az új, de az építőanyag kiadásokat, és új épület építése miatti település rendezési szabályokat, környezetvédelmi, energetikai megkötéseket inkább hagyjuk... Átépítés esetén minden sokkal könyebb, a szabályzók megengedőbbek.
@MrSzanlev Ez kissé összetettebb kérdés. Ez szerelem projekt volt van és lesz is. Ez olyan, hogy egy Oldtimer autó össze rakása sem éri meg önmagában, de mégis fogalakoznak vele.
Lényegre térve. Nem, sőt sokkal drágább lett volna egy új házat felépíteni, ennek a helyére meg a legdrágább.
Anyagi helyzetünk sem engedte meg, hogy egy új házat építsünk.
Ez volt a legjobb kiindulási alap. Falak, tető meg van! Hurrá erre sem kell “költeni”.
Ami meg nem volt azt meg nem volt mit bontani. Teljesen az igényeinkre tudtuk szabni a házat.
Kalandos volt, örülünk, hogy ezen már túl vagyunk.
Van mit dolgozni még rajta, de bent lakni még jobb. Egy olyan házban ami a mai modernházak energetikai követelményeit messze túlszárnyalja és megközelíti a passzívház követelményeit.
Nyáron árnyékolással hűvösen tartható, télen meg a nap fűti.
100 szónak is 1 a vége. Bőven megérte belevágni. És még nincs is vége 😉
A Szaki Junior!
Amúgy frankó lett a végeredmény
Komfortos és élhető otthont csináltak belőle.
Mindenképp megérte pénzben mivel ez felfújtás és minden egyéb papírozást megúsztak ami pénzz...
Mivel az apja Rezsnyák Péter szaki ellenőr így gondolom sok jó barát besegített baráti áron és így csak az anyagra kellett fordítani a pénzt.
Egyes településeken nem lehet új házat felépíteni mert nem mindenhol engedélyezett. Lehet ez is közrejátszott, de nem biztos
@@huskotabago pont most mondta a szomszédom, hogy az építésügyi hatóság nem adott engedélyt most a fiának átépítésre, amennyiben nem pakolnak az energetikai normáknak megfelelő szigetelést. Előre félek, hogy amennyiben bővíteném a házamat, belekötnek majd abba, hogy csak 5 cm hungarocel van a házon... 🙇
@@rezsnyakaron én is olyasmire gondoltam az eszmei érték alatt, mint a te OT hasonlatod. 😊 Csak ugye ezek mind érzelmi és nem racionális döntéseken alapulnak általában. 😀
Az biztos, hogy szép kis ház lett, és attól mégjobban szereti az ember, hogy maga csinálta. 🙂
hehh, Lovasberényben van a Csillagtanya is ;)
Szuperjo!
A tégla lábazat eredeti, vagy utólag készíthették javításként. Régen készültek olyan házak, ahol beton helyett égetett téglából készítettek alapot. Nekem úgy tűnik, ez vert (döngölt) falu ház. Statikailag nem okozott problémát a vegyes falazat utólag? Szép feladat egy ilyen házat rendbe hozni. Film végi képek szép eredményt mutat, gratulálok.
Eredeti helyeken kő a lábazat. Vegyes a falazat, mert a konyharészen kisméretű téglából falazták újra a falat valamikor régen.
@@rezsnyakaronMinden tiszteletem a tietek .
Hatalmas műtét egy ilyen.Évek ota szivok én is egy hasonlóval.Időhiany is hatráltat.Kitartást nektek meg persze 1 zsák pénzt😂
@@josvafoimark352 köszönjük szépen! Önnek is kitartást!
nálamis ez van egyedűl vagyok .egy ilyen segítőkész emberek csak álom 😪
A profilképeden lévő csaj pillanatok alatt találna segítőkész lovagokat. :D
Ez a "Workshop" hatalmas ötlet. Work + shop = munka + bolt = olyan bolt ahol munkát lehet venni. :D Jól kitaláltad Szaki. "Az időpontok véglegesítése után küldöm a díjbekérőt 14.500Ft díjról, és ekkor küldöm a pontos címet is! A workshopokon közös fizikai munka, ásás, lapátolás lesz! " Fizess és dolgozhatsz!
1:30-nál az szerintem nem minősített állvány... :) De ugye, hogy jó az mester?
Egy biztonságosan satbil amin csak mi mozgunk saját felelősségre.
Míg munkaterületen ahol műszaki ellenőrként vonnak be az teljesen más szitu. Ott a műszaki ellenőrt, vállalkozót és akár a tulajt is meg húzkodhatják ha baleset történik. Ez nem gyerekjáték. Mi nem akarunk más hülyesége miatt bíróságra járkálni.
@@rezsnyakaronErre azt mondom két méter felett ki kell kötni magad. Beülő hozzá tartozò hevederrel. Igen àm a csillapítò màsfél két métert tud. 😂😂😂 Létràhoz nem kötheted ,mert dől. Nincs fix pont. Egy magàn építkezés teljesen màs. Édesapàd is sokszor volt elégedetlen az àllàsok miatt. Igaza is volt. De én azt làtom hogy nagyon jòl csinàltàtok mindenbe bele lehet kötni. Aki akar. Sajnos sok építőipari anyagnak felment az àra. De ti vagytok az élő példa. Csúnyàn mondom. De ( szarból is lehet csinálni vàrat. ) Csak egy dolog . A dràga hőszigetelés. Nekem ez a fàlyò pont. Mert van helyben olcsòbb is. Hàzilag előàlított. Túl vagyok rajta élitek szeretitek az a lényeg. Őszintén lehet vannak hibàk mert hol nincsen. Én erre is kívàncsi lennék. Igen is felvàllava. Meg meg is magyaràzva ugye. De nem rosszindulatból mondom. Én szeretném ha lenne egy videó. A majdnem passzív hàzbòl. ♥️♥️♥️
Ez olcsóbb, mint egy üres telekre felépíteni egy házat ?
Igen alapozásra falakra födémre tetőre nem kellett költeni. Sok sok önerős munkaórának is benne van.
Lehet még palát keríteni?
Ha javítani kell a tetőt. Tudok adni pár m2 új palát. Természetesen ingyen adom.
Igen még a kezdeti állapotoknál sikerül szereznem palát.
@@istvanlaczko9933 köszönjük szépen. Észben tartjuk.
Üdvözlöm, az űrlap mentése és bekuldese sikertelen. Lehet hogy csak nekem nem megy:) ?
Másoknak sikerült, úgy látom működik. egy mailt esetleg, ha nem sikerülne! mail@szaki-ellenor.hu
a haz teto cserepek * azbeszt cserepek * ? ezeket is le cserelik ?
ha jol tudom ezt a cserepet mar nem gyartjak ,mivel ez az anyag rak kelto.....
a panelhazakbol is igyekeztek el tuntetni az azbesztot.......
Palát egyenlőre nem bántjuk. Ez még pár évig biztos jó lesz nekünk. A pora a rákkeltő. Szagolgatni nem ildomos, de ott nincs is emberi közelségben.
Mi értelme el kellett volna dozerolni
elozo videoban levezettek, hogy igy joval olcsobban jott ki
Neked mi közöd hozzá hogy mit csináltak vele? Nagyokos.
Ijesztő pontosJ
HÁNEMMONDOD? Kijavítottam, köszi! Eztet mindíg elírom!😂
nem sokan mentették volna meg...
Ezt dózerolni kellett volna, kár az ilyennel kinlódni. Ráadásúl sose lesz jó, többe került a leves mint a hús.
Ez is egy nézőpont, ezzel szemben 5 ember kiválóan érzi magát benne! Ja, és kánikulában is!