A Neptunusz bolygó | #67 | ŰRKUTATÁS MAGYARUL
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 5 ก.พ. 2025
- Az Űrkutatás magyarul TH-cam csatornán láthattatok már videót a fekete lyukakról, a Napról, a Holdról és külön-külön a Naprendszer bolygóiról is.
Most egy újabb égitestet fogunk meglátogatni, persze, csak virtuálisan.
Irány a Naprendszer külső szeglete, nézzük meg együtt, milyen érdekességeket tudtunk meg eddig a Neptunuszról!
Köszönet a Planetology.hu portálnak a lektorálást!
Támogasd a munkámat a Patreon oldalán:
/ urkutatasmagyarul
Komolyan mondom, hogy azért, amit ezen a csatornán csinálsz, fizetést kéne kapnod az Oktatási Minisztériumtól! 👏🏻👍🏻
Nagyon szívesen látnék egy külön részt Galilei-ről, mind a felfedezéseiről, mind az egyház általi "boszorkányüldözésről", amit ellene elkövettek.
A videó a szokásos profi minőség amit Gergőtől megszoktunk, én még az idei évre látok egy ezüst TH-cam Play Button-t 😉
Úgy legyen! Megérdemli!
Szerintem is!
És főleg arról hogy hogy menekült meg az inkviziotol. Cseles volt Galilei Galilei! 😁
Egészen váratlan információkat kutattál fel erről az alig ismert bolygóról. Galilei észleléséről sosem hallottam eddig, de a perturbációs modell is nagyon érdekes volt. Hálásan köszönöm.
Szia. Én hallóttam ső olvatam is de csak keveset mert,nem sok íràsos feljegyzés van meg töri óràn is hallotam róla még a közép suliban. Mikor volt az màr.
Köszi ismét a remek videót!
Remélem nem tervezed abbahagyni ezt a szuper sorozatot, hiszen van még a naprendszerünkben és azon kívül is elég bemutatásra érdemes objektum még😃
Imádom ezeket a videókat.Ha tiszta az èg èjjel èn is azon vagyok,hogy böngèsszem az ègboltot a csillagászati távcsövemmel.Nagyin profi ès összetett videó.A legjobb ès a leghasznosabb videós vagy!Köszönöm!
Nem rég kezdtem el nézni a videóidat érthetőek, hasznosak, látszik és HALLATSZIK, hogy sok munka van benne. Esténként mindig megnézek egy részt, Így tovább :) ;)
Én is nemrég találtam rá és mindig este nézek meg egy részt, elalvás elött, sötétben. Imádom💕
Nagyon érdekes videó volt ismételten. Szuper csatorna. Kiváncsi lennék egy olyan videóra, ahol a földről kiindulva bemutatod naprendszeren kívüli legközelebbi égitesteket és földtől mért távolságukat.
Bevallom ez most kevésbé tetszett mint a többi, a videó igen nagy részét az vitte el, hogy ki vagy kik fedezték fel a bolygót. Az a rész ami magáról a bolygóról vagy a holdakról szólt szerintem nagyon rövid volt és furcsán hirtelen lett vége. Nyilván ezekről a bolygókról kevesebb infó van mint mondjuk a marsról de ennél azért lett volna több szerintem. Remélem lesz még videó a kisbolygókról is. Illetve érdekelne a véleményed arról amit régebben láttam , hogy tudósok gyanìtják , hogy még egy bolgyónak kellene lennie a naprendszerben.
Remek lett! Nagyon tetszett! Köszi! Naná, hogy jöhet a "Híres csillagászok" sorozat!
Felkészül az Kuiper öv benne a Pluto, Eris, Sednával. Esetleg egy kis morzsával a feltételezett 9-ik bolygóról, összefoglalva a jelenlegi kutatásokat és azok részeredményeit.
Hogy nekünk semmi sem elég... :D
Na végre! Megérkezett a kedvenc bolygóm is!!! Juhuuuuu
Ismét nagyon informatív videó! Sok érdekességet tanultam köszi 😁
Ez nagyon jó videó. Köszönöm.
Ismét egy nagyon szuper videó, köszönöm szépen! 👏
Darált Földdel töltött Neptunusz csőben sütve sült burgonyával :D
Koszonom! Imadom ezt a csatornat!
Csodálatos videó volt mint mindig.
A Plútóról is lesz videó
Nagyon tetszett ez a rész is! Egy apró észrevétel: Amikor bemutattad a Triton retrogád keringését, nekem elsőre nagyon furcsa volt, mert az óramutató járásával ellentétes irányba keringett. Mi - a Föld északi féltekén - hozzá vagyunk szokva, hogy északról nézünk rá a Naprendszerben keringő objektumokra, így azok normál esetben az óramutató járásával ellentétes irányba keringenek. Ezért a Tritonnál pont az óramutató járásával megegyező irányt vártam. Persze értem én, hogy délről nézve ez pont fordítva van, csak kicsit szokatlan volt. Meg hát a Triton keringési síkja is viszonylag nagy szöget zár be az ekliptikával, és ha merőlegesen akarunk rátekinteni az nyilván nem pont északról történik.
Ezt a bolygót már régóta vártam. Kösz! :)
Nagyon jó lett a videó ! Amúgy, van egy Universe Sandbox 2 nevű szimulációs játék, abból készült felvételek jól néznének ki az egyes videókban :)
Pont ezt szerettem volna megkérdezni, hogy honnan vannak ezek a méret és távolság arányos ábrák.
NASA's Eyes, ingyenesen letölthető
Nagyon jó videó! Azt hiszem te titokban kabát ügynök vagy. 🙂
Rendkívül kedveltem ezt a részt is!
👌💚👏
Szia, A kezdetektől nézem a videóid amik nagyon informatívak és érdekesek. Ötletként javaslok egy olyan videót ami a Föld mozgásával keringési idejével foglalkozik de nem felszínesen. Példaul hogy nincs 2 tökéletesen egyforma hosszú év vagy hogy a szökőnappal is nagyjából tudunk csak korrigálni de nem pont 365 nap 6 óra egy év? Hova tűnnek a lemorzsolódott percek, másodpercek? :) Illetve szerintem sokaknak az sem tiszta mikor, miért hol melyik évszak van a bolygón!? :)
Csak így tovább!
Fantasztikus munka Gergő... Köszönöm 😊❤
Szia,
Nagyon jók voltak ezek a bolygós videók.
Azt gondolom, hogy jó lenne, egy bónusz 9. bolygós videó.
Nagyon érdekes téma szerintem és viszonylag kevés informció található a témában magyarul (legalábbis videó formájában).
Szóval véleményem szerint nagy "űrt" töltenél ki.
Gondoltál már rá hogy csinálsz ilyen videót?
Ha igen, akkor itt az idő.
Válaszodat előre is köszönöm.
Remek videó és nagyon örülök, hogy a mi kis hazánkban ilyen minőségü tartalmak vannak ebben a témában!
Nem tudom, hogy te mit hallottál arról, hogy lehet még egy bolygó (nem a pluto, eris, makemake) a naprendszer külső szegmensében a Neptunusz pályáján túl, esetleg utána néznél és megfontolnád, hogy arról is készíts videót?
Esetleg még jó téma lenne a közeli csillaghalmaz csillagait és bolygóit végigvenned (proxima centauri, alpha centauri, stb.) abból is jó sorozatot lehetne csinálni, azt követően pedig mondjuk a közeli galaxisokról (kis, nagy magellánfelhő, andromeda, stb.)
Köszönöm, ha elolvasod és köszönöm ha válaszolsz! 😁
További jó munkát kívánok, nagyon jó az amit csinálsz és ahogy csinálod! 😁
Jó hogy bemutattad, eddig eléggé PERIFÉRIÁRA volt szorulva 😂
Köszi a remek videót!
Nagyon érdekes volt hallani, hogy a Neptunuszt az Uránusz keringési sajátosságai miatt fedezték fel. Amerikai csillagászok 2014-ben azt nyilatkozták, hogy kell lennie egy kilencedik bolygónak is - a Kuiper öv külső peremén található kisbolygók keringési sajátosságai miatt (a kilencedik planéta létezésére kb 90% esélyt adnak). Kicsit utána jártam, állítólag a kilencedik bolygó annyira messze van (már ha létezik), hogy a fényét az infravörös tartományban kell keresni. Mit gondolsz, a James Webb Űrteleszkóppal megtalálhatjuk az ismeretlen bolygót, vagy csak naprendszeren kívüli objektumok vizsgálatára fogják az eszközt használni?
Úgy tervezték, hogy képes legyen a környéken is vizsgálódni ;)
@@urkutatasmagyarul Lehet, nagy felfedezés küszöbén állunk akkor :)
Szia!
Elgondolkodtató hogy ha egy kihült maggal rendelkező bolygón akár a magig is le lehet fúrni, ahol könnyedén bányászhatók a benne levő fémek, hatalmas mennyiségben....
Lehet hogy még más, újabb anyakokat is találnánk vagy különleges ötvözeteket...
-235 fok hoz nem kabátot, hanem folyékony nitrogént viszek, ami fölött fogom "melegíteni" a fázó kezeim.
eddig ez a kedvenc részem!
Szuper volt ez a sorozat is, mint az összes többi videód ☺️ Tervezel videót a 9.bolygóról is?
Nekem ez a videó is nagyon tetszett, mert olyan dolgok voltak benne amit még nem tudtam róla. Egy kérdésem lenne számodra: a Plútóról lesz videó?
Köszi, már nagyon vártam az új videót.
Én egy olyan videót is szívesen vennék, ami arról szól,hogy milyen lehetőségeink vannak arra,hogy valaha is elhagyja-e ember a naprendszert
Esetleg lehet már tudni valamit a JW távcső mikor küldi az első felvételeit?
Nyáron
@@urkutatasmagyarul köszi
Szia, köszönjük ezt a csodálatos utazást a Naprendszerben. Hát végigértünk a bolygókon, remek idegenvezetés volt. Azért csinálsz egy videót a Plútóról is? Tudom, nem bolygó már egy ideje, de hosszú évtizedekig annak számított, és bizonyára elég sok érdekesség tapad hozzá, ami megérdemel egy önálló videót. Remélem vállalod. 😉 Csak így tovább, Te vagy a legjobb!
Én olyat olvastam a napokban hogy újból bolygó státuszba fog kerülni.
(Én kétlem) de azért sztem is jó lenne egy videó a Plútóról.
Szuper lett mint mindig!
Az lenne a kérdésem hogy ebben a sorozatban a törpe bolygókról is lesz szó?
(Pl. Haumea, Make Make, Eris stb...)
Erre talán már holnap egyértelmű választ fogsz kapni! ;)
Nagyon köszönjük EZT IS! És ok, tudjuk: Sapka, sál...
Köszi a videót! Szeretem őket! :) És remélem a videót majd megnézi Kabát Peti is... :) (amúgy kétlem)
Érdekes volt!
Köszönöm nagyon szépen!
Várjuk a Galileo epizódot :)
Szuper lett 👍👏👏👏🙂
Remélem a következőepízódok az alpha centauri A, b illetve a Proxima centauriról fognak szólni!!!
(Azt nagyon megnézném!!!!!)
Szia!
Hogy hívják azt az cuccot ami pl az Uránusz Neptunusz pályát mutatta?
NASA's Eyes
Azért jó, hogy szóltál a télikabát miatt, elfelejtettem volna vinni. igyekszem valami normálisabb, olyan 1-1,5km vastag túrakabátot szerezni :D.
Ísmét egy profi és rendkívül informatív epizód lett! Nem tudsz hibázni. A 2009-ben felfedezett föld 2.0-ról nem tervezel videót csinálni? ( Cutler 452B)
A kabát témát szerintem hanyagold... nem méltó a csatornához... minden más tökéletes!!! Köszi szépen
Köszönöm! Nagyon tetszett.
Nem tudom esett-e már szó a naprendszeri égitestek pájáinak egy síkban történő keringéséről. Ugye minden naprendszert szimuláló grafika sík. De egymáshoz képest vannak-e eltérések a keringési sikjaiknak. Illetve ebből kiindulva a galaxisunknak és a még távolabbi galaxisoknak mennyire kaotikus a síkja? Vannak erről grafikák, szimulációk. Az univerzumnak, van-e rövidebb és hosszabb kiterjedése?
Ugye végtelennek tekintjük, tehát az utólsó kérdésem marhaság is lehetne, de valójában az ősrobbanás elmélet miatt a kérdésem nem biztos, hogy hülyeség.
Szóval, van-e egy sík, amerre sűrűbbeknek látják a csillagokat, mert ha igen, akkor vannak-e az univerzumnak pólusai? Ha igen, akkor azt mi okozhatja?
Az "Az univerzum sorsa | #33" epizódban a Hubble fotóján úgy tűnik egy-egy galaxis egysíkú és köztük a távolság borzasztó nagy. Gyakorlatilag nagyon nudlik vagyunk és leszünk ehhez az egészhez. Lehetetlennek hiszem a megfejtését. Viszont a kora arra enged következtetni, hogy más létformáknak mondhatni isteni képességei alakulhattak ki az idők során, mint pl. a Galaxis Őrzői 2. részében Kurt Russell által eljátszott EGO. Teológiai, vallási, spirituális elméletek így mondhatni abszolút egyenértékűek a tudományos, materialista tényekkel. Nem zárhatják ki egymást. De ebből a szempontból a vallási oldal felvilágosultabb (manapság már elfogadja a tudományokat), a tudományos pedig mintha a vallási felé közeledne folyamatosan...
Megdöbbentő, hogy ilyen távolságok mellett, állandóan mozgó világban kiszámoltak/számolnak távolságot, sebeséget, helyet.
Neptune, jeeee. Köszi! :)
Ez a mai nyugodt kép ami a bolygók pályáját illetti gondolom csak azért ilyen mert most nem változik olyan brutálisan, de változnak ezek is. Kiváncsi lennék hány millió v milliárd év mulva lenne valami meglepő dolog ezen opályáknál...tuti lesz valami :D
Szia, jó lett a videó, de észrevettem 2:39-nél a feliratban a "csillagászat" szóból hiányzik a második "a".
Nagyon köszönöm, hogy jelezted a hibát, már javítottam is! :)
Elképesztő részletgazdag videó volt. Miket megtudtunk a Neptunuszról. Kár, hogy Galileo Galilei Egy számítási hibának vélte a Neptunusz felfedezését. Pedig jól látta és tovább kellett volna kutatnija illetve komolyabb Távcsövet készítenije. Mert a felfedezés akkor is az ő nevit illeti meg. Hihetetlen csodálatos a Naprendszerünk 8 bolygója ahogy említetted a video végén. De nekem az a 8 az 9 mert a Plútót hiába minősítették le. Nekem akkor is bolygó marad. Lesz ugyan ilysn részlwt gazdag videó a Plútóról is? Illetve a NAPról a Napszelekről és a Helioszféráról ami állítólag zsugorodott, ez védi meg a teljes Naprendszerünket a világűrből érkező GYILKOS Gamma és Mikróhullámú sugárzásoktól. NAGYON érdekelne egy ugyan ilyen részletes video a Napról.
Szerintem lenne nézettsége, ha 1-1 jobban dokumentált exobolygóról készítenél videókat, még ha rövidek is lennének
Legalábbis én megnézném
,,Kabát mindenképp legyen nálatok!" 😀
És szélfogó!
A videóból nekem egyből nem esett le, de Galilei még az Uránusz 1781-es felfedezése előtt észlelte a Neptunuszt 1613 körül. Tehát ki lehet jelenteni, hogy előbb fedeztük fel a 8. bolygót és csak azután a 7-et.
Végén lévő szimuláció: Még szerencse, hogy nem egy köpenyről vagy kerékabroncsszerűségről beszélünk egy bolygó pályája kapcsán, mert akkor az Uránusz baromira nem tudott volna felcserélődni a Neptunusszal 😄, hanem úgy akadtak volna össze, és zúzták volna szét egymást, hogy még Zeusz is toppantott volna egyet a botjával, hogy hű a ménykű !
Azért őszintén mondom, emberi aggyal nagyon nem tudtam volna arra a következtetésre jutni, hogy ez a két bolygó fölcserélődhetett volna egymással, és így egymást izgatva külsőbb pályára kerülhetnek (hogy szemérmesen elbújjanak a többi bolygó szeme elől), bár mondjuk nem is vagyok csillagász.
Lehet, hogy csillagászként eszembe jutna egy ilyen lehetőség, ha azt vizsgálnám, mitől vannak ezek ilyen távol a többi bolygóhoz képest, aztán a kérdést és a lehetőséget vizsgálva betáplálnánk egy szuperszámítógépbe az adatokat, hogy megnézzük, előfordulhatott-e ez a helycserés támadás a múltban.
Mindenestre a szuperszámítógépek segítsége nagyon jól jön napjainkban, ez tény!
Csatorna tag vagyok mégsem láthatom előbb. Mi lehet ennek az oka?
Válaszoltam az élő alatt ;)
A végén azt mondod, "nem sokkal a Jupiter pályáján kívül jöttek létre", de ott a Szaturnusz van, a Jupiter sokkal beljebb kering. Jók az animációk.
Igen, a szimulációk szerint a Szaturnusz, Uránusz és a Neptunusz egymáshoz nagyon közel alakultak ki.
Még az sem kizárt, hogy volt egy másik óriás is, amit a gravitációs hatások egyszerűen kihajítottak a Naprendszerből.
🤦🏻♂ 6:55 Tulajdonképpen eszement, ha belegondolunk, hogy egy bolygót összetett képletek sorának számításai alapján találjanak meg, és megtalálják! ár mindek
Ebből is látszik, hogy a matematika és a fizika nem kispályás tudományok, és bár mindkettőt nagyon szerettem, és kifejezetten jó voltam belőle, baromira nem tudnám kiszámolni egy bolygó pályáját, pláne nem egy bolygó pályájának finom eltéréseiből, zavaraiból kalkulált másik szomszéd bolygó pályáját!
10:45mp 2000 km/h szelek, -220°C, Tehát egy vastag kabát mindenképpen ajánlatos a szélfogó mellé a legközelebbi bolygó látogatáskor. 🤣
10:42 Egész kellemes az az ~50 fok.... Kár hogy Kelvinben van :/
Lesz-e videó a Plutoról és a többi törpebolygóról?
Keress rá! Szerintem érdemes ;)
🚀
Na akkor most jöhetnek a holdak. 😄
Amúgy te támogatnád a sugárzó atomhulladék űrbe való kilövését?
Bizonyos keretek között igen!
Ha például hidrogén-oxigén rendszerű rakétát használnának, olyat, ami újrahasznosítható, a hulladékot pedig egyenesen a Napba száguldanának, akkor nagyon jó ötletnek tartanám!
@@urkutatasmagyarul
Egyik műsorban hulyeskedtek hogy annyi szemet van a bolygón hogy már nem tudjuk hova tenni, ki kéne lőni és a Hold túloldalára tenni ahol úgyse látszik…
Én meg mondom, ez nem is hülyeség…
És tényleg nem az
A Holdat nem piszkolnám össze, de a Napot jó megoldásnak tartom.
Persze, ilyen rakéta hatalmas erőket követelne meg.
@@urkutatasmagyarul
Igen, csak innen indult a gondolatmenet, ezért írtam le.
Amúgy biztos jobb helyen lenne a napban, vagy a föld magmájában mint Bátaapátiban.
@@oliver4711 Érdekesség: a bő negyven éves angol sci-fi sorozat, az Alfa Holdbázis úgy indul, hogy a Hold túloldalán levő atomtemető ismeretlen okból begerjed és felrobban, a robbanás ereje pedig magányos útra indítja a Holdat a világűrben. :-)
olyan gyorsan vége lett ennek a 16 percnek. simán tudtam volna nézni akár 120 percet belőle.
Most talàltam ezt a csatornát. Kb. 2 perce hallgatom, csak egy kérdés, a fidesz űrkutatási programmjának része a támogatásod mert olyan felolvasás szerű az előadás módod.
Nem, de természetesen felolvasom az általam megírt narrációt.
@@urkutatasmagyarul ha saját forrás és kutatás akkor grat.
Saját utánajárás, saját szöveg, saját felolvasása ;)
khm.... ha már kr. e. 200ban is fel volt jegyezve a bolygó, akkor mi ez az 1600as évekbeli dolog az elején?
Ezt hol olvastad, tudnál erről küldeni egy linket? :)
@@urkutatasmagyarul görög történelem. Kiszámolták, hogy hány bolygónak kell lennie és milyen tömegűnek, hogy minden passzoljon az elképzelésükhöz. A görögök akkor már azt is kiszámolták, hogy a Föld 'gömbölyű' és nem is tévedtek sokat. Ez általános iskolás görög történelem. Ha az a kérdés, akkor látni még nem látták, de tudtak arról, hogy kell lennie ott egy égitestnek.
@@samiam6547 "Ez általános iskolás görög történelem."
Én kicsi gyerek korom óta lecsaptam minden információra, ami csillagászati vonatkozású volt. Ennek ellenére az általános iskolában nem, de sehol máshol sem hallottam erről a "kiszámolásról". Olyat sem hallottam, hogy a görögök a planétákhoz tömeget társítottak volna, vagy akár az állócsillagokhoz. A görög történelem elég tágas vadászterület, nem tudnál esetleg egy nevet említeni segítségképpen? Akár a számítást végző filozófus nevét, akár azt a nevet, amit a görögök használtak a későbbi Neptunuszra.
@@gregor_man jogos kérés, ha nem felejtem el, utánalesek a lepontosítás végett. De ma nagyon nem vagyok olvasós állapotban.
Azért nem hallottunk a Neptunusz görögök általi kiszámításáról, mert nem igaz. Semmilyen ezközük nem volt rá, hogy számításokat végezzenek ezügyben.
A Föld alakjának meghatározásához valóban megvoltak az eszközik, és valóban ki számolták a gömb alakot, egész jó pontossággal.
Akkor a Triton egy másik naprendszerben jött létre ott keringett pár milliárd évet majd amikor a nap megszűnt létezni vette a kalapját és utazott az űrben megint pár millió évet mire idetévett és annyira tettszett neki, hogy itt is maradt?
Inkább valószínű, hogy ebben a Naprendszerben jött létre, csak kijebb, a Kuiper-övben valahol, ahonnan egy gravitációs hatás miatt indulhatott beljebb.
-200 fok alatt nem csak kabát,de sapka,sál,kesztyű is erősen ajánlott. :)
🤗Üdv!EZ azért érdekes, mert Krisztus e.II.SZ-ban a Görögök. . Az antrikülopsz szerkezetet megtalálták ami már akkor is mértani pontosságú,érthetetlen szerkezet volt a bolygók röppályályát..illetőleg!!()👍😘😲egy youtube "r"
Társad
..már beszél érről,-"felfedezte?"-🤣🤣
Persze, a Naphoz közelebbi, jól látató bolygók pályáját elég jól előre tudták jelezni.
Az antrikülopsz, antricylops szavakra a Google nem ad egy találatot sem. Miről van szó?
@@gregor_man Nézz ...láss...többet.. rovább???🤔😲😘
@@gregor_man Antiküthéra
@@zoltansinka7521 Köszönöm, sejtettem, de láthatod, ő nem tudta megmondani. Nem érdekes...
3600000000 év múlva belezuhan a Triton. Dedurva, hogy ezt kiszámolta valaki. 16:09 Hogyan tudtak pályát cserélni anélkül hogy összeütköztek volna ?
Az űr még a Naprendszerben is rohadt nagy, amiben még a gázóriások is csak porszemek.
Képzelj egy egy ovális Nascar pályát, amin két atom köröz.
Szinte kizárt, hogy összeütközzenek.
@@urkutatasmagyarul Értem,köszönöm a választ
A videó címe Neptunusz.. nem Galilei...
Nem pontosan, de valami hasonló!
2024.05.04. Köszönet.
Tulajdonképpen valamit nem értek mivel meg vagyunk győződve róla és ezt többször is olvastam már hogy a marsról mikor valójában tulajdonképpen kialakult az élet legfőképpen a Neptunusz okozta A Mars bolygó A mai állapota valójában ahogy most láttam Ebben a videóban hogy felcserélődtek gravitáció tól A bolygók talán erre gondolok
3:10-től a legkülső bolygó nem a Neptunusz!🤔
Hanem? :O
Csak nem egy Plútó fannal van dolgunk? 😌
A Plútót 2006-ban vissza minősítették törpebolygónak.
A Pluto és a Kuijper övben található bolygók törpebolygók.
@@esaman6664 Tegyük hozzá, hogy a kisbolygóöv Ceres nevű tagja is törpebolygó. Ő a tanító néni, aki vigyáz a mindenfelé száguldozó gyerekekre. :-)
Veszem is a kabátom.
Kar, hogy nincs tobb bolygo itt a kozelben.
Neptunusz az egy isten a spongyabobba meg annak a triton konkrétan a spongyabob úgy mond isten ugye Neptunusz annak a fia triton Neptunusz bolygó a apa triton hold meg a fia anya nincs😅
Kabátot milyet javasolsz? - ha már ilyen sokszor szóba hoztad…
Kizárólag NASA dzsekit ;)
@@urkutatasmagyarul Csak Interkozmoszos van, az kevés? 😉
Kommentazalgoritmusért.
Nagyon jó, amit csinàlsz. De a régi videókat miért nem lehet megnézni???
A felújított változatok nyilvánosak, az eredeti videók csak csatornatagoknak elérhetőek
Playa cm
Nem nyolc hanem 9 sőt tíz
A tudományos világ erről másképp gondolkodik
@@urkutatasmagyarul Szerintem csak félnek bevallani hogy valójában sokkal több bolygó van mint amit korábban hittünk. Szóval tudom de nem értek velük egyet. A Plútó akkor is bolygó akármit is mondt a sok okostojás.
@@viktormolnar
De hát évről évre egyre több exobolygót fedezünk fel, miért titkolnák?
@@urkutatasmagyarul Mert akkor be kéne vallani hogy amit eddig mondtak az hibás volt. Bár így is. Szóval nem azt mondom hogy titkolják. Csak inkább lefokozzák a plútót nehogy véletlenül azt kelljen mondani hogy 10 vagy 11 bolygó van a naprendszerben és bocsi eddig rosszul tudtuk