Miben segíthetek? - 37. rész - Dr. Juhász Éva - Mediátor (Közvetítő), Coach

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ก.ย. 2023
  • Miben segíthetek? - 37.rész Dr. Juhász Éva-Mediátor
    A Miben segíthetek 37. részében végre én ülhetek a kérdező székében, hiszen vendégem a Szegedi Tudományegyetemről volt szakdolgozat konzulensem/oktatóm, Dr. Juhász Éva Mediátor, Coach aki egyébként szintén” zenész”, azaz jogász, de egyébként egy mediátornak, - azaz közvetítőnek - nem előfeltétel a jogi diploma megléte.
    Mivel most májusban végeztem általános-és igazságügyi mediátorként, és a diplomamunkám a Coaching és a Mediáció összehasonlításából írtam, ezért ez a rész is különösen közel áll a szívemhez.
    Kiderül Évának hogyan lett a Mediáció a küldetése, úgy, hogy jogászként egy válóperes ügyben egy kisfiú szemei teljesen megváltoztatták az élete irányát a bíróság folyosóján. Megtudjuk hogyan jutott el a katedráig, miért és hogyan jött be a Coaching is ”repertoárba”, és mi az oka annak, hogy a mai napig ennyire fontos eszköznek tartja a mediációt.
    Nagyon sokan nem tudják mit jelent a mediáció, meg szokták tőlem kérdezni, hogy mediTációról beszélek? Illetve sokan azt hiszik, hogy közvetíteni csak peres eljárásban, főleg büntetőperekben szoktak, ez ért be a köztudatba mint ” elterelés ”.
    Évával eloszlatjuk ezeket az előfeltevéseket, és letisztázzuk, hogy mediációnak valójában milyen funkciója és szerepe van , hiszen ez a kettő vagy több fél közötti konfliktus kezelési módszer, ami ideális esetben mindkét fél számára elég jó megoldást hozhat, a magánéletben, peres eljárásokon kívül is igénybevehető, tehát például szomszédvitákban, családi konfliktusokban, kamasz-szülő konfliktusban stb. úgy, hogy a mediátor nem dönt, hanem segíti a kommunikációt elsődlegesen.
    Beszélgetünk arról, hogy peres eljárások esetén is segíthet lerövidíteni a folyamatokat, például házassági bontóperek, gyermekelhelyezés és vagyonmegosztás esetén is rengeteget tud segíteni ha a szülők már megegyeznek a kardinális pontokban közvetítői eljárásban.
    Mindezt úgy, hogy nem csak a bíróságon kötelező jogi részekben egyeznek meg, hanem a szükségleteiket is figyelembe veszi ez az eljárás, és plusz megegyezési pontok is bekerülhetnek a mediációs megállapodásokba. Illetve lerövidítheti a bírósági részeket is, és költségkímélőbb sokkal, mint egy elhúzódó peres eljárás.
    Ugyanígy céges konfliktusok esetén is nagyon sokat segíthet.
    Minderről és még plusz mediációról szóló információkról beszélgetünk Évával ebben a részben.
    Dr Juhász Éva elérhetőség:evajuhaszdr30@gmail.com
    Timi elérhetőségei:
    e-mail: ensoulcoach@gmail.com
    Facebook: / ensoulcoach
    Instagram: / ensoulcoach
    TH-cam csatorna:
    / @ensoulcoach-dr.juhasztimea
    Bankszámlaszám ha támogatnád a Podcastet: Dr. Juhász Tímea e.v.- ( HU77) 10700574-74350782-51100005
    Producer: / ttstudioteam
    Borító: Göschl Károly
    Timi elérhetőségei:
    e-mail: ensoulcoach@gmail.com
    Facebook: / ensoulcoach
    Instagram: / ensoulcoach
    TH-cam csatorna: / @ensoulcoach-dr.juhasztimea
    Bankszámlaszám ha támogatnád a Podcastet: Dr. Juhász Tímea e.v.- ( HU77) 10700574-74350782-51100005
    Producer: / ttstudioteam
    Borító: Göschl Károly

ความคิดเห็น •