[249] SolidWorks - tutorial i podstawy przemyślanego modelowania 3D z komentarzem krok po kroku

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 9

  • @event151
    @event151 2 ปีที่แล้ว

    Hej, jestem tu od 3 dni, obejrzałem kilkanaście już Twoich filmów bo chciałem zrozumieć problem o który kłóciłem się z tatą :) Ale czuję, że wieeele pracy dla mnie jeszcze bo temat okazał się rzeką.
    Otóż montowaliśmy kuchnię - a dokładniej problem dotyczył szyny montażowej dla szafek wiszących. Mieliśmy do wyboru dwie opcje: 1) powiesić całą listwę i zniszczyć tyły szafek żeby wisiały na tej listwie 2) pociąć listwę na małe kawałki żeby nie niszczyć tyłów szafek.
    Ja obstawałem za tym, że większą wytrzymałość i ciężar uniesie cała listwa a tata że te małe kawałki też dadzą radę. W to nie wątpię bo korpus szafki 60 wraz z frontem i obciążeniem to nie jest jakiś ogromny ciężar. Ale chciałem się dowiedzieć co by wytrzymało większy ciężar.
    Żeby dać więcej szczegółów to ściana to jest gazobeton, czy tam beton komórkowy plus tynk cementowo-wapienny. Kołki stosowaliśmy duopower fi10 i dawaliśmy zaraz przy krańcach korpusów. W mojej opinii popartej wyłącznie gdybaniem - jedna listwa powinna wytrzymać dużo więcej, bo jest zachowane długie połączenie i nawet jak jakiś kołek się obluzuje, to reszta będzie go trzymać. Listwę kupiliśmy standardową z leroy 2m ze stali.
    Ciekaw jestem czy to by był ciekawy temat na jakiś odcinek, albo czy przynajmniej zasługuje na jakąś odpowiedź od Ciebie :) Pozdrawiam serdecznie

    • @InzynierProgramista
      @InzynierProgramista  2 ปีที่แล้ว

      Nie znam się na wytrzymałości budowli ani nie mam w tym kierunku żadnej specjalnej wiedzy.
      Natomiast te listwy zapewne są wykonane w taki sposób, że niezależnie od gabarytu szafki do której są przeznaczone - będą zapewniać wymaganą nośność. Warto zwrócić uwagę, że ciężar nie spoczywa tylko na listwie i kołkach. Przy prawidłowo dokręconej listwie prawdopodobnie występuje ścisły kontakt pomiędzy listwą a ścianą, a przynajmniej chyba tak być powinno. Sprawia to, że obciążenie redukowane jest poprzez siłę oporu wynikającą ze współczynnika tarcia pomiędzy listwą a ścianą.

    • @event151
      @event151 2 ปีที่แล้ว

      @@InzynierProgramista dzięki za szybką odpowiedź! :) To pytanie to w sumie wynik dywagacji odnośnie tego czy krótkie skrawki listwy będą silniejsze niż jedna listwa dla rzędu 3 korpusów szafek. Chodziło o to że gdyby zrobić konkurs na nośność tych szafek na listwie to czy więcej obciążenia wytrzyma jedna długa czy kilka krótkich na szerokości tych korpusów.

  • @januszskrzeczyna5944
    @januszskrzeczyna5944 ปีที่แล้ว

    Ja bym prosił o poradnik jak wykonać prostą formę do wulkanizacji gumy np. forma jakiejś uszczelki tak aby było kilka sztuk na jednym zazbrojeniu formy

  • @arturzajac6270
    @arturzajac6270 2 ปีที่แล้ว

    Super. Będzie więcej? W szczególności chodzi mi o projekt prostej łodzi z aluminiowej blachy. Dziękuję i pozdrawiam.

    • @InzynierProgramista
      @InzynierProgramista  2 ปีที่แล้ว

      Jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, materiały nadal będą się pojawiać. Proszę zwrócić uwagę na ciągłą aktywność mojego kanału od początku jego założenia, czyli 2019 roku.

    • @arturzajac6270
      @arturzajac6270 2 ปีที่แล้ว

      @@InzynierProgramista Ach. Rzeczywiście. Jest nawet parę pokrewnych tematów. Niemniej czekam na prosty blaszany kadłub w SW. Pozdrawiam jeszcze raz.

  • @abyssaldision1064
    @abyssaldision1064 10 หลายเดือนก่อน

    12:53 z jakichś zagadkowych przyczyn nie mogę wyciąć do płaszczyzny. Zwyczajnie nie matakiej funkcji. tylko (na odległość,przez wszystko i przez wszystko obydwa)

    • @InzynierProgramista
      @InzynierProgramista  10 หลายเดือนก่อน

      Ciężko mi w tym momencie coś odpowiedzieć. Może kwestia wersji, wariantu programu. Aktualnie nie mam w ogóle programu Solid Works, więc ciężko mi będzie to sprawdzić.