[#94] Stacja robocza od wewnątrz czyli sprzęt Inżyniera Programisty pod CAD, symulacje i 3D

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 17 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 6

  • @piotruxd3412
    @piotruxd3412 4 ปีที่แล้ว +7

    Fajnie, że pokazał Pan swój sprzęcior :). Ja osobiście powiem do celów naukowych symulacje w MES zarówno w ANSYS jak i Invnetor dobrze działają na moim komputerze typowo gamingowym. Natomiast jak miałem bardzo duże złożenie to obracało mi się to dość powoli, a na słabym laptopie kolegi wręcz nie chciało odpalać. Moja specyfikacja: i7-6700k 4,4GHz, GTX 1060 6GB, 16 GB RAM 2400 MHz, SSD 240 GB czyli tak jak Pan Inżynier mówi będzie do celów naukowych chodzić dobrze i to potwierdzam. Aktualnie AMD ma świetne procesory z serii RYZEN 3 generacji, które w szybkości obliczeń wręcz zjedzą intela. Jakbym miał budować teraz komputer to tylko AMD. A oficjalne wsparcie Windowsa 7 zakończyło się 14 stycznia tego roku, ale jak komputer ma być tylko do celów naukowych to raczej bym nie przechodził na Windowsa 10, który po prostu bardzo lubi się zawieszać w najmniej nieoczekiwanych momentach niestety.

    • @barttux6436
      @barttux6436 4 ปีที่แล้ว

      Zgadzam się w 100% jeśli chodzi o AMD ;) Kolejnym plusem dla AMD jest uniwersalność typu socketu procesora pod serie Rayzen. Szkoda tylko, że AM4 nie jest kompatybilny z AM3+ i starszymi, jak to było kiedyś, ale za to jest uniwersalne w serii Rayzen. Ja siedzę na i5 4690K, GTX 980 4GB V-RAM, 8 GB RAM 2400 MHz - wszystko montowane na płycie od ASUSa z chipsetem Z97, 2x SSD 240 GB, 1x HDD 1TB - na jednym SSD jest Winda 10, na drugim Linux Mint 16.04, a HDD jest pod dane współdzielony dla obu systemów. Również składałem go pod gry, parę dobrych lat temu :P I teraz również składałbym na AMD, głownie właśnie ze względu na podstawkę.
      Powiem Ci szczerze, że Winda 10 u mnie chodzi świetnie, ale ja ją dość często optymalizuję i bawię się rejestrem (co już teoretycznie sprawia potencjalne zagrożenie uszkodzenia systemu :P), ale jak robię naprawę / optymalkę na lapkach / PC znajomych to często jest tragedia i nie raz po prostu reinstaluję im Windę na 7, więc fakt, że siódemka jest jednym z najstabilniejszych systemów Microsoftu. U mnie wszystko chodzi płynnie, stabilniutko, więc na Twoim sprzęcie to musi śmigać ;)
      Pozdrawiam!

  • @Piorun1
    @Piorun1 11 หลายเดือนก่อน

    bardzo fajny odcinek

    • @InzynierProgramista
      @InzynierProgramista  11 หลายเดือนก่อน

      Dziękuję, chociaż muszę zaznaczyć, że tej stacji już nie mam. Została zamieniona przez komputer, której używam aktualnie na stan dnia dzisiejszego.

  • @marcinsuwaa851
    @marcinsuwaa851 3 ปีที่แล้ว +1

    Witam. Podaję ciekawostkę: mój komputer to CoreDuo E6750 2,66Ghz , 8Ghz RAM, Nvidia GT430 1GB.
    I SolidWorks 2020 pracuje normalnie bez zacięć. :)
    Pozdrawiam

    • @InzynierProgramista
      @InzynierProgramista  3 ปีที่แล้ว

      Witam.
      W normalnej pracy też nie miałem problemów z płynnym działaniem. Zależy jeszcze od tego jak bardzo duże złożenia budujemy i tego na jaki poziom szczegółów ustawiona jest grafika programu. Zapewne gdyby tych części było setkach z dużą liczbą operacji - pewnie schody się zaczną. W moim przypadku jednostka miała największy problem wtedy, gdy nagrywałem materiały i były chwile gdzie naprawdę było nieciekawie. Oczywiście takie momenty po prostu wycinałem, bo było to dosyć irytujące. I to był główny powód do wymiany tej jednostki, która prawdę mówiąc miała bardzo ciężkie życie ze mną i wykoała dla mnie bardzo wiele pracy.