Запрошуємо вас до нашого театру Cult, що знаходиться у центрі Києва. У нас ви зможете побачити унікальні, експериментальні та класичні вистави українською мовою. Підтримуйте сучасну драматургію і до зустрічі у нашому театральному просторі. Переглянути афішу, придбати квитки та доєднатися соціальних медіа театру можна за посиланням: mssg.me/3gri3 У нашій закритій спільноті ви можете отримувати бонуси і ексклюзивний контент від проєкту за допомогою функції спонсорства mssg.me/kx84q Долучайтесь до нашого закритого літературного клубу, де ми зустрічаємось 2 рази на місяць: онлайн та офлайн. На зустрічах ми детально пропрацьовуємо заздалегідь обрані книги та покращуємо якість розуміння матеріалу. Щоразу у вас є можливість обрати: бути слухачем або доповідачем. Щоб взяти участь: t.me/cultlitclub
Я прочитав цей епос,у книжці"на ріках вавилонських".це ще десь 1990 рік приблизно. Гіль га меш,епізод із квіткою безсмертя,мені чимось нагадує казочку про курочку рябу. Бігла мишка,хвостиком зачепила,і далі по тексту. Також "яйце-райце". Це можна побачити в історії про Гаруду,в індійських міфах.знову змія,і знову щось нашкодила. А ім'я давньогрецького героя Ахілла,в римлян Ахіллес,теж подібне на Гіль. Може бути таке,що це одне і те ж ім'я.або героя назвали в честь іншого героя.
Всі джерела історії (із тори, до речі) - це міфи. Вони, як і Казки, релігійні тексти, національні епоси розповідають про Закон вічного життя, пошук вічного кохання, тобто єдиної жінки- богині. Це суровий закон, що визначає умови гармонії, яка можлива тільки для математично строго створеної святої одне одному (шлюб з небес) пари. Кожен чоловік знає свою богиню з дитинства: вона старша на 10-16 років і єдина. Ще хлопчику вона показана «філософським каменем чоловічого начала». А люди не розшифрували метафор. Ми живемо з чужими «половинками», тому у хаосі.
Надзвичайно цікаво, бо нарешті, розібрано логічно, послідовно і чітко розставлені акценти, зроблені порівняння! Дякую, з великою цікавістю чекаю наступних аналітичних оповідей .
Знаю цей епос. Послухала із задоволенням. Хочу уточнити, що Енкіду вперше вступив у бій з Гільгамешом, коли той хотів в черговий раз скористатися правом першої ночі. І після того паритетного бою, я так розумію, Гільгамеш більше такого неподобства не робив. Дякую за розповідь!
Глибший твір ніж здається. Це не казка а пошук самих нас, особливо в наші часи коли відкинута стара релігія. До речі буде огляд на книги Кемпбела? Книга міфи в яких нам жити просто топ, короткий огляд світової міфології та релігії
Хочу звернути увагу, що блудниці в той час виступали як жриці богині Іштар, тому поєднання з блудницею було поєднанням з божественим, а вже через це дотичністю до світу культури
Дякую. Трохи роздумів. Шумери писали на глиняних табличках, і саме тому зберіглися. Нещодавно знайшли в Африці дерев'яні інструменти віком 500 000 років, що зберіглися завдяки надзвичайним умовам. Я припускаю, що тоді й писати якимось чином вміли. І ще. Досконалий стиль епосу каже про те, що він має попередників.
Можна додати ще один шар розгляду міфу. Якщо прийняти до уваги, що міфи мали багато рівнів розуміння, не тільки як настанови для життя в побутовому світі, а ще і як знання про трансцендентну реальність. Чому саме змія з'їла квітку? Можливо, вона є символом мудрості і посвячених у таїни буття (або втаємничених), і безсмертним по суті може бути те, що пов'язане із мудрістю, а отже філософія, як любов до мудрості - є шляхом до безсмертя (звісно не тіла). Кожен символ, який є у цьому міфі, можна розглядати з позиції того, що ми зараз асоціюємо зі згаданими предметами і подіями, але імовірно ці символи є більш універсальними. І якщо сюжет дуже близький до сюжетів інших регіонів, то можна спробувати і ключі для розгадування шукати в інших культурах. Символи часто універсальні.
З епосом варто самим ознайомитися, прочитавши чи прослухавши в аудіформаті. Цікаво коли читаєш таблиці впізнавати уже знайомі історії, і в голові крутиться - "ну тепер зрозуміло звідки зплагіАтили, хоча ні вдохнОвтлися"😉
Чому ГільгамЄша? Якщо українською Гільгамеш, англійською Gilgamesh. Гільгамєш - це вплив російської мови. Через це слухати важко. Ну, і "текстАх" туди ж.
Цікаво, тоді люди мали писемність і розуміння важливих питань. Але писали твори на каміннях, а не на папері чи чомусь подібному. Тобто, винайти писемність і навчитися їй легше ніж винайти більш зручний матеріал для написання? Чи як це працює?
Папір винаюдуть в Китаї через тисячі років. Та навіть якби винайшли в Месопотамії, то в місцевості навіть тоді не було багато зайвої деревини для цього діла. Та і сам процес непростий. А глини буквально безліміт. І вона дешева. І довговічна. Словом, добре що не винайшли папір, бо цього б ніколи не побачили. Плюс вони загалом не мали потреби в іншому матеріалі для писання, клинопис ідеально підходить для глиняних таблиць.
Нарешті розповіли про найдавніший літературний твір світу українською! Цікаво що у ньому вже є тема пошуків безсмертя отже людина шукає його усе своє існування і досі не знайшло... 📜📜📜📜📜📜📜📜📜📜📜📜📜📜📜
Ось мені цікаво- коменти на кшталт "дякую" , дуже дякую", вони зараховуються чи ні? Гадаю, для довбодяків існує позначка "вподобайка" або "лайк". На жаль замало розумних коментів для такого гарного відео.(((
"матьорий бик"? Якщо ви згадаєте, як навмисно спотворювали українські прізвища (і не тільки росіянці, але й самі малороси!), глузуючи з них на зразок КлопотЄнко, АндрусЄнко, тощо, то може, ваш мозок перемикне на українську фонетику? :) Ну, навіщо казати "ГільгамЄш"????
То что вы оформляите модно ваш канал, красивенько музычку и т д . заставки всякие.. это хорошо для рен тв.. а я вижу вы их наследники.. напрасно. Такой формат у хомяков только восторг вызывает…
@Natikpak чим саме не сподобався? Саме Армен одним з перших виклав у ютубі історію о Гільгамеше... Я хотіла дізнатися більше й почала шукати... практично нічого не було. А зараз , усі почали переказувати його ролік...
@Natikpak дивно... мабуть вы не розумієте поезію та не любите казки. У Армена просто викладена інформація. Це поетична подорож у часі. Це чудова давня казка у якій оживають минули століття й люди.
@ причому тут поезія і казки? Мені Армен не подобається і тому я не хочу чути як він розповідає про речі, тому що вони мені потім через нього теж не подобаються. А Віталій так розповідає що мій інтерес до творів тільки підсилюється і я врешті решт до них звертаюсь. Хоча можу не погоджуватися з його думкою, от дочитую Айн Ренд і дуже мені зайшло. Тобто люди можуть мати різні погляди і все одно цікавість до поглядів іншого. А Армена я просто переключаю, якась вода і патетика.
Запрошуємо вас до нашого театру Cult, що знаходиться у центрі Києва.
У нас ви зможете побачити унікальні, експериментальні та класичні вистави українською мовою.
Підтримуйте сучасну драматургію і до зустрічі у нашому театральному просторі.
Переглянути афішу, придбати квитки та доєднатися соціальних медіа театру можна за посиланням: mssg.me/3gri3
У нашій закритій спільноті ви можете отримувати бонуси і ексклюзивний контент від проєкту за допомогою функції спонсорства mssg.me/kx84q
Долучайтесь до нашого закритого літературного клубу, де ми зустрічаємось 2 рази на місяць: онлайн та офлайн.
На зустрічах ми детально пропрацьовуємо заздалегідь обрані книги та покращуємо якість розуміння матеріалу.
Щоразу у вас є можливість обрати: бути слухачем або доповідачем.
Щоб взяти участь: t.me/cultlitclub
А ви точно з театру?😂😂😂
Не можна переоцінити цей канал при всьому бажанні! Велике дякую, що нагадали. Обовʼязково перечитаю на українській мові!
...скоріше,це перший ,відомий ,який дійшов до наших часів,твір...
Я за епос Махабхарат👏
Чудовий канал, який несе освітню місію, ведучий дуже вміло та легко розкриває тему доносить всю необхідну інформацію для аудиторії.
Слава Україні!!!
Хай квітне український TH-cam!
На підтримку відео та каналу)
О, цікава тема! Я тільки цього року вперше послухав аудіо книгу про Гільгамеша. А почути від Вас розбір цього твору, - це взагалі чудово!)
А на якому каналі аудіокнига? Вона українською?
Російську версію знаю і люблю, її робили дуже фахові люди, але хотілось би дізнатись саме про нашу.
Чудова робота! Дякуємо вашій команді! Хай квітне український ютуб!
Я прочитав цей епос,у книжці"на ріках вавилонських".це ще десь 1990 рік приблизно.
Гіль га меш,епізод із квіткою безсмертя,мені чимось нагадує казочку про курочку рябу.
Бігла мишка,хвостиком зачепила,і далі по тексту.
Також "яйце-райце".
Це можна побачити в історії про Гаруду,в індійських міфах.знову змія,і знову щось нашкодила.
А ім'я давньогрецького героя Ахілла,в римлян Ахіллес,теж подібне на Гіль.
Може бути таке,що це одне і те ж ім'я.або героя назвали в честь іншого героя.
Всі джерела історії (із тори, до речі) - це міфи. Вони, як і Казки, релігійні тексти, національні епоси розповідають про Закон вічного життя, пошук вічного кохання, тобто єдиної жінки- богині. Це суровий закон, що визначає умови гармонії, яка можлива тільки для математично строго створеної святої одне одному (шлюб з небес) пари. Кожен чоловік знає свою богиню з дитинства: вона старша на 10-16 років і єдина. Ще хлопчику вона показана «філософським каменем чоловічого начала». А люди не розшифрували метафор. Ми живемо з чужими «половинками», тому у хаосі.
Величезне дякую за цікаве відео!Продовжуйте наше просвітництво!
Надзвичайно цікаво, бо нарешті, розібрано логічно, послідовно і чітко розставлені акценти, зроблені порівняння! Дякую, з великою цікавістю чекаю наступних аналітичних оповідей .
Дякую Віталію, Ваш проєкт має надзвичайну цінність та неабияку потужність до старту або продовження пошуків тих, хто має намір.
дякую!
Дякую Вам за вашу працю, за ваші цікаві та корисні випуски
Дякую за відео, цікава тема, обожнюю історію давнього світу та все пов'язане з цим
Вдячний за просвітницький контент. Цікавий матеріал підготували. Як завжди.
Сьогодні дружина замовила мені на подарунки дві книжки з переліку що ви рекомендували на прочитання! Дякую за вашу працю
Прекрасна робота! Дякую!
❤ Дякую за такі чудові відео українською
Дякую ❤
Скарбниці історії людства, мистецтва є нескінчені. Дякую автору зо важливу просвітницьку працю!
Дякую Вам! Дуже цікавий контент!
Залишу вподобайку та коментар авансом
Знаю цей епос. Послухала із задоволенням. Хочу уточнити, що Енкіду вперше вступив у бій з Гільгамешом, коли той хотів в черговий раз скористатися правом першої ночі. І після того паритетного бою, я так розумію, Гільгамеш більше такого неподобства не робив.
Дякую за розповідь!
ну тому це і є історія про трансформацію
#комент4ібільшеслів
Дякую за черговий крутий випуск! І ще кілька слів у коментар для кращого просування відео ютубом!
Дякую автору за працю.
Дякую !
Дякую за відео, чудово що коротко розібрали зміст епосу, "без води"🤗
Хай квітне український TH-cam!
На підтримку відео та каналу)
Дякую
Дякую за ефір
Нарешті дочекався цього відео)
Дяка за огляд та побажання розвитку каналу!
Цю роботу потрібно розглядати глибше
Глибший твір ніж здається. Це не казка а пошук самих нас, особливо в наші часи коли відкинута стара релігія. До речі буде огляд на книги Кемпбела? Книга міфи в яких нам жити просто топ, короткий огляд світової міфології та релігії
планується "Тисячоликий Герой" у 2025 році )
@@Cult-Vitaliy-Stetsenko круто, це теж сильна книга. До речі дякую за огляд нашої книги!)
Нарешті ❤
Хочу звернути увагу, що блудниці в той час виступали як жриці богині Іштар, тому поєднання з блудницею було поєднанням з божественим, а вже через це дотичністю до світу культури
Ох ці жінки. Без них ніяк 😃
Раз пішла мова про епоси, то цікаво було би глянути відео про Калевалу 🙂
Дякую за вашу працю дуже цікаве відео
Багато чула про цей твір, але прочитати не довелось. Дякую за розбір. Зацікавили, спробую довідатись більш детально.
Щиро дякую за Вашу роботу! Подальших успіхів Вам!
О, цікаво буде послухати від Вас про Місто Підмогильного!)
мені в дитинстві так шкода було Енкіду, так описано сумно((
Дякую.
Сюжет один в один про путіна. Такі ж діянія - гвалтує, вбиває, краде і все задля слави і вічного життя.
Арка персонажа відрізняється. Гільгамеш вчиться і стає кращим, а пуйло вчиться і прагне тільки гіршого
Дякую за випуск ❤
Енкіду долучається до цивілізації не тільки через повію, а й через хліб і пиво.
дякую
Дякую за відео
дякую вам за кожне відео)
Дуже цікаво
Дякую . Може ще й Бхагавад- Гіта . Як вона є опублікував стрім
Дякую. Трохи роздумів. Шумери писали на глиняних табличках, і саме тому зберіглися. Нещодавно знайшли в Африці дерев'яні інструменти віком 500 000 років, що зберіглися завдяки надзвичайним умовам. Я припускаю, що тоді й писати якимось чином вміли. І ще. Досконалий стиль епосу каже про те, що він має попередників.
Чудовий розбір❤
Як на мене, у цього каналу занадто мало переглядів, він вартий набагато більшої їх кількості. Йому потрібна гарна реклама
україномовні канали ще й в такій сфері як наша це невдячна справа сама по собі )
@Cult-Vitaliy-Stetsenko сто відсотків :((((
Можете зробити відео про Хроніки Акаші?
Дякую за вашу працю! А про Пополь-Вух буде )))
Також і Пруст, мабуть несвідомо, реалізував таку саму кільцеву композицію як іу епосі - головний герой пише книгу яку ми наразі читаємо
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤обожнюю історію,рекомендую ❤❤❤❤❤
🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дуже цікаво, але неможливо слухати.
Зробіть щось з вимовою😂
Можна додати ще один шар розгляду міфу. Якщо прийняти до уваги, що міфи мали багато рівнів розуміння, не тільки як настанови для життя в побутовому світі, а ще і як знання про трансцендентну реальність. Чому саме змія з'їла квітку? Можливо, вона є символом мудрості і посвячених у таїни буття (або втаємничених), і безсмертним по суті може бути те, що пов'язане із мудрістю, а отже філософія, як любов до мудрості - є шляхом до безсмертя (звісно не тіла).
Кожен символ, який є у цьому міфі, можна розглядати з позиції того, що ми зараз асоціюємо зі згаданими предметами і подіями, але імовірно ці символи є більш універсальними. І якщо сюжет дуже близький до сюжетів інших регіонів, то можна спробувати і ключі для розгадування шукати в інших культурах.
Символи часто універсальні.
З епосом варто самим ознайомитися, прочитавши чи прослухавши в аудіформаті. Цікаво коли читаєш таблиці впізнавати уже знайомі історії, і в голові крутиться - "ну тепер зрозуміло звідки зплагіАтили, хоча ні вдохнОвтлися"😉
Чому ГільгамЄша? Якщо українською Гільгамеш, англійською Gilgamesh. Гільгамєш - це вплив російської мови. Через це слухати важко. Ну, і "текстАх" туди ж.
Цей український переклад, що ви цитували, повний? (Принаймні найширша версія?)
Хто автор перекладу і чи є текст в електронному варіанті в мережі?
Цікаво, тоді люди мали писемність і розуміння важливих питань. Але писали твори на каміннях, а не на папері чи чомусь подібному. Тобто, винайти писемність і навчитися їй легше ніж винайти більш зручний матеріал для написання? Чи як це працює?
Папір винаюдуть в Китаї через тисячі років. Та навіть якби винайшли в Месопотамії, то в місцевості навіть тоді не було багато зайвої деревини для цього діла. Та і сам процес непростий. А глини буквально безліміт. І вона дешева. І довговічна. Словом, добре що не винайшли папір, бо цього б ніколи не побачили. Плюс вони загалом не мали потреби в іншому матеріалі для писання, клинопис ідеально підходить для глиняних таблиць.
Якось Ви швидко проскочили епос. Від анонсу Я очікував розбір. Вийшов ж короткий огляд ... Може Я не все зрозумів.
Нарешті розповіли про найдавніший літературний твір світу українською! Цікаво що у ньому вже є тема пошуків безсмертя отже людина шукає його усе своє існування і досі не знайшло...
📜📜📜📜📜📜📜📜📜📜📜📜📜📜📜
Б'є по вухах звук є в імені героя.
Значно давнішими памʼятками є Махабгарата і Рамаяна…
хто ж в цьому зізнається?)))
заберіть будь ласк череп з заднього плану. дякую
Якщо переклад свіжий, то звідки переписано про Македонського.
Ось мені цікаво- коменти на кшталт "дякую" , дуже дякую", вони зараховуються чи ні? Гадаю, для довбодяків існує позначка "вподобайка" або "лайк". На жаль замало розумних коментів для такого гарного відео.(((
Щось та аналогія з Ковчегом засмучує. Може вплив християнства не дозволив перекладачам зробити достовірний переклад?
А так книга зацікавила, дякую!
Якщо змія отримала безсмертя, то де вона тоді зараз?
Цікавий пізнавальний контент українською.
Дякую.
Рекомендую.
Російська вимова безлічі імен і термінів просто неприємна
Все чудово... все... окрім рубашки 😅
Отакої! Подаруйте сорочку, якщо так Вам це важливо 😂
Важкувато Вас слухати ,вибачте,але...
"матьорий бик"?
Якщо ви згадаєте, як навмисно спотворювали українські прізвища (і не тільки росіянці, але й самі малороси!), глузуючи з них на зразок КлопотЄнко, АндрусЄнко, тощо, то може, ваш мозок перемикне на українську фонетику? :) Ну, навіщо казати "ГільгамЄш"????
І куди йому бідним індійцям податися зі своєю Махабхаратою, якій більш ніж 5000 років?
Иштар перша яндере 😊
То что вы оформляите модно ваш канал, красивенько музычку и т д . заставки всякие.. это хорошо для рен тв.. а я вижу вы их наследники.. напрасно. Такой формат у хомяков только восторг вызывает…
тЕкстами чи текстАми?
Хочете почути цікавий рассказ на цю тему? Шукайте канал Армен Захарян Епос о Гільгамеше... Надзвичайний ролік. Рекомендую усім.
А мені якраз не сподобався. Цей подобається набагато більше.
@Natikpak чим саме не сподобався? Саме Армен одним з перших виклав у ютубі історію о Гільгамеше... Я хотіла дізнатися більше й почала шукати... практично нічого не було. А зараз , усі почали переказувати його ролік...
@ не подобається викладення, не цікаво, не подобається манера викладення. Цей канал набагато більше зачіпає
@Natikpak дивно... мабуть вы не розумієте поезію та не любите казки. У Армена просто викладена інформація. Це поетична подорож у часі. Це чудова давня казка у якій оживають минули століття й люди.
@ причому тут поезія і казки? Мені Армен не подобається і тому я не хочу чути як він розповідає про речі, тому що вони мені потім через нього теж не подобаються. А Віталій так розповідає що мій інтерес до творів тільки підсилюється і я врешті решт до них звертаюсь. Хоча можу не погоджуватися з його думкою, от дочитую Айн Ренд і дуже мені зайшло. Тобто люди можуть мати різні погляди і все одно цікавість до поглядів іншого. А Армена я просто переключаю, якась вода і патетика.
Дякую
Дякую