Kiedyś nie byłbym w stanie wyobrazić sobie ekscytacji excelem. Jak już go trochę poznałem i to dzięki Panu, absolutnie rozumiem radość i ekscytacje w Pana głosie.
SUPER, UWIELBIAM JAK POKAZUJESZ WSZYSTKO KROCZEK PO KROKU! Jestem na etapie poznawania excela, każdą wolną chwilę poświęcam na naukę z Tobą pozdrawiam.
Dziękuję za miłe słowa. 👍 Cieszę się, że mój sposób przekazywania wiedzy trafia do Ciebie. Jeśli chcesz się odwdzięczyć to wpadaj na kanał częściej, lajkuj i komentuj! :)
Poza głównym tematem filmu, dowiedziałem się że etykietkę można przesuwać i klikać w nią żeby zobaczyć co w formule. Jakoś wcześniej tego nie zauważyłem. Dzięki. No i to że operatory porównania piszemy w cudzysłowie z & przy odwołaniu do komórki. To też dla mnie cenna wiedza.
Trafiłeś w punkt, właśnie tego potrzebowałam, czyli kryteria podane w komórce. 🙏 Jeszcze marzę o lekcji w której na podstawie wartości w kolumnie A, w kolumnie B wyliczy się NAZWA PRZEDZIAŁU. Definicje przedziałów będą określone oczywiscie w komórkach, np. OD DO NAZWA PRZEDZIALU
@@JaninaMarszal Musisz wykorzystać funkcję ZŁĄCZ.TEKSTY, albo w uproszczeniu skorzystać z symboli łączenia: & Czyli jeżeli Twój przedział jest określony w komórkach A1 i B1, wtedy: ="("&A1&" - "&B1&")"
@@stefanburczymucha945 Tworca tego filmu podaje idealne metody .... Ja stosuję zlacz teksty ale prawie każda rzecz można udoskonalić , wiec może będzie filmik z różnymi metodami i znowu dowiem się ze można coś robić sprytniej
@@andrzejandrzej6277 Nic o tym nie wiem :) ale Piotr zaczął dodawać nazwy funkcji po angielsku podczas ich omawiania w pliku na którym pokazuje. Ogolnie, to w Internecie sporo jest takich zestawień.
Sam często korzystam z Twojego kanału i polecam tym, którzy chcą się doszkolić. Mam problem z podobnym przykładem, ale nie mogę sobie poradzić. Dane z rezerwacji pokoi wyciągnięte przez PowerQuery z SQL Serwera. Kolumny tabeli to: TYP, DATA_POCZATEK, DATA_KONIEC. Jak policzyć wystąpienia (obłożenie pokoi) w zadanym filtrze daty od-do. Ciekawy temat i nigdzie nie mogę rozwiązania
Dzięki za miłe słowa Piotrze. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie w moich filmach, to przygotuj plik z przykładowymi danymi oraz opisem tego co chcesz osiągnąć i umieść post na jakimś Excelowym forum.
Jak oglądam Twoje filmiki to moja żona ma ubaw po pachy. Nic nie rozumie ale bawi ją to, że z takimi emocjami opowiadasz o czymś (wg. niej) tak nudnym :). Ps. Spoko, my Excelomaniacy doskonale sie rozumiemy :)
Dzięki za miłe słowa. Jeśli się coś lubi to się tym czasami człowiek ekscytuje. To chyba wymarzona sytuacja dla każdego. Cieszę się więc czasami i dobrze, że moja radość (i przy okazji wiedza) pomaga innym i przekłada się na radość innych :)
@@pmsocho Kiedyś nie rozumiałem nic z Excel-a teraz już trochę ogarniam część funkcji dzięki tym filmikom Piotra. Nawet stworzyłem własna tabelę która pomaga mi w pracy, ale gdy to przedstawiłem tą tabelę w pracy spytali mnie skąd wziąłem taki gotowiec(tzn. stworzony przez kogoś). Dziękuje Piotrze za filmiki bo dają mi dużo frajdy.
Bardzo fajnie wytłumaczone, jak zresztą wszystko na tym kanale. Sam musiałem ostatnio rozwiązać podobny problem, mianowicie pewne zadanie może trwać maksymalnie 15 miesięcy, więc jest 15 kolumn. W pierwszej jest data rozpoczęcia, a w odpowiedniej ostatniej data zakończenia. Jeżeli czynność trwała 15 miesięcy, to w 15 kolumnie jest data zakończenia, a w pozostałych znak X. Problem pojawił się, gdy czynność trwała krócej, bo wtedy za ostatnią kolumną muszą być puste komórki. Mamy więc tutaj więcej niż jedno kryterium. Jakoś sobie poradziłem, wykorzystując funkcje CZY.LICZBA, JEŻELI i ORAZ, ale zastanawiam się, czy dałoby się załatwić wszystko jedną formułą tablicową. Może pomysł na kolejny odcinek?😀
Świetnie, że pomogłem. 👍 Dzięki za oglądanie i komentarz. Ciężko pomóc nie widząc danych i tego jak są one zorganizowane. Być może trzeba byłoby napisać jakąś sprytną formułę tablicową...
no tak albo filtry ustawienie kilku wartości albo suma warunków z kilkoma poziomami albo tabela przestawna czy mógłbyś porównać te trzy zastosowania sposoby...
Cóż. Jak zawsze. Rozwiązanie zależy od tego czego oczekujemy. Tabela przestawna jest łatwa i szybka ale się nie odświeża automatycznie. Formuła jest bardziej elastyczna i aktualizuje się sama ale jest trudniejsza do napisania. Filtr jest łatwy ale nie wpisze wyniku do komórki.
Dzień dobry. Proszę o podpowiedź. Problem bardzo podobny do omawianego z tym że chciałbym zliczyć ile razy występuje dana kategoria w konkretnych miesiącach.
Cześć, dzięki za filmy pomagają ogarnąć ten program w bardzo przystępny sposób. Mam jednak problem, bo chciałbym stworzyć sobie arkusz, który będzie mi wybierał serial do obejrzenia w dniu w którym nie mam pojęcia co obejrzeć. Wyglądało by to tak: Mam listę seriali chciałbym każdemu przypisać jakąś liczbę, no i w pierwszej komórce mam losowanie liczb, które po odświeżeniu wybrałoby mi serial do obejrzenia i podało jego nazwę obok. Jakich funkcji użyć?
Hej chciałem zapytać o filtrowanie Chodzi o liczby całkowite i z przecinkiem żeby je wyfiltrować wyszukuje przecinki oznaczam kolorem i filtruje wg koloru lub w drugiej kolumnie zaokrąglam robiąc od razu porównanie do pierwotnej liczby i filtruje po prawda fałsz . Jest jakiś prostszy sposób ?
Może tak: - zaznaczyć kolumnę i zmienić formatowanie komórek na ogólne, - potem filtr i szukamy separatora dziesiętnego, - usuwamy tick Zaznacz wszystko z wyszukanych, - dajemy tick na Dodaj obecne wyszukiwanie do filtra et voilà! Może nie w jednym kroku ale bez dodatkowych kolumn.
jest np. funkcja LICZBA.CAŁK jeżeli Twoje dane zaczynają się w komórce A1, to w kolumnie obok wpisujesz formułę: =LICZBA.CAŁK(A1;0)=A1 wyjdą Ci prawdy i fałsze, na których możesz wykonywać dalsze obliczenia (czyli o ile rozumiem, to jest to samo co Ty wykombinowałeś) jeżeli zależy Ci na oznaczeniu w kolumnie A liczb całkowitych kolorem, to w formatowanie warunkowe wrzucasz tą formułę z odpowiednimi $, czyli =LICZBA.CAŁK($A1;0)=$A1 i masz oznaczone liczby całkowite bez użycia dodatkowej kolmuny. Potem można to sortować wg. koloru...
Choć to w sumie też to samo... :D Ale można zrobić coś takiego - w filtrze, w polu "wyszukaj" dajesz przecinek, wtedy wyskoczą Ci wszystkie liczby nie całkowite
A jak zrobić jeśli mamy np. Wypisane typy operacji i użytkownik sam wybiera jaki typ operacji chce żeby był uwzględniany? ( i to nie musi być jeden z typów tylko może być kilka )
Jeśli nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie w moich filmach, to przygotuj plik z przykładowymi danymi oraz opisem tego co chcesz osiągnąć i umieść post na jakimś Excelowym forum.
Czy da się wyszukać liczby w przedziale liczb ujemnych? - np. takie, które będą mniejsze od 10 i mniejsze od -10 i takie, które będą się mieściły w przedziale od -11 do -30. Próbowałam wpisywać liczby z minusami w tej formule, ale wyskakuje błąd lub po prostu błędnie liczy. co robić? jak to zrobić?
Cześć, jak policzyć warunki różne od jakiegoś tekstu, np. w międzynarodowym środowisku policz osoby z polski oprócz tych warszawy? miałam nadzieję, że zadziała =licz.warunki(zakres1;"Polska";zakres2;"Warszawa") ale nie działa... w końcu odjęłam zwyczajnie osoby z warszawy, ale interesuje mnie czy "" może jakoś zadziałać, żeby skrócić formułę ;) Jakieś pomysły?
prowadzisz super kanał, pomogłeś mi w wielu sprawach ale mam problem - nie potrafię sumować warunków dla widocznej części tabeli - wydaje mi się, że jest to łączenie sumy jeżeli i sumy częściowe - ale nie potrafię tego zrobić....
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie w moich filmach, to przygotuj plik z przykładowymi danymi oraz opisem tego co chcesz osiągnąć i umieść post na jakimś Excelowym forum.
Witam. Zauważyłem, że Excel nie ma przed Panem żadnych tajemnic - i bardzo dobrze. Jednak zauważyłem, że Pan w głównej mierze stosuje swoje przykłady dla liczb (dla tekstów jest mało poradników). Jednak ja mam "niestandardowy" problem z duplikatami tekstu i wychwyceniem nowych danych tekstowych w jednej z dwóch kolumn. Od początku robię to ręcznie, ale trochę czasu mi to zajmuje. Nie zna Pan jakiejś formuły bądź innych sztuczek?
Mało poradników dla tekstów? Co to, to nie. Chociażby ta playlista: th-cam.com/play/PLfGfuCZ0S4hUFA6eFF_5BZO4MZXxNohSd.html 92 filmy o operacjach na tekście i o funkcjach tekstowych. A tutaj o duplikatach: th-cam.com/play/PLfGfuCZ0S4hV8xDS4rYkPDcWinbB-5ne6.html Przejrzyj playlisty: th-cam.com/users/pmsochoplaylists Używaj wyszukiwarki i na pewno znajdziesz rozwiązanie Twojego problemu :)
@@pmsocho Dziękuję Za zainteresowaniem się mojego wpisu. Przejrzałem wszystkie filmiki i niestety mój problem jest zbyt unikalny jak na Pańskie filmiki (nie znalazłem rozwiązania).
@@Tominion Może funkcja =unikatowe i druga do tego =jeżeli która porówna czy co wynika z unikatowych jest takie same jeśli takie same to puste miejsce jeśli nie to przepisuje. Nie wiem czy dobrze kombinuje ale może poddałem jakiś pomysł. :-)
Tak, ponieważ funkcja SUMA.WARUNKÓW tak jest zbudowana - jak pierwszy argument podajemy zakres do sumowania a jako drugi argument podajemy pierwszy zakres który będzie sprawdzany pod kątem pierwszego kryterium.
Świetnie, że pokazujesz nazwy funkcji po polsku i po angielsku.
Pojawiały się prośby o to - więc proszę bardzo :)
I "pozamiatane"... Najlepiej tłumaczysz. Dzięki!
Dzięki za oglądanie i bycie wiernym fanem! :) 👍
już powoli coraz większy skill excelowy - dzięki Tobie nauka excela jest naprawdę miła i przyjemna - dziękuję Ci za to co robisz.
Dzięki za oglądanie i komentarz :) 👍👌
Na you tube jest mnóstwo filmów o excelu ale ja od lat wracam tylko tutaj. Dziękuję i pozdrawiam
Bardzo przystępnie wytłumaczone dwie bardzo przydatne funkcje :)
Dzięki za oglądanie i komentarz! I bycie wiernym fanem! Ile to już czasu razem?
@@pmsocho Nawet nie pomnę :) Strzelałbym celując gdzieś w okolice lat w liczbie pięciu. Pięknych, excellentnych lat, dodajmy :)
Kiedyś nie byłbym w stanie wyobrazić sobie ekscytacji excelem. Jak już go trochę poznałem i to dzięki Panu, absolutnie rozumiem radość i ekscytacje w Pana głosie.
SUPER, UWIELBIAM JAK POKAZUJESZ WSZYSTKO KROCZEK PO KROKU! Jestem na etapie poznawania excela, każdą wolną chwilę poświęcam na naukę z Tobą pozdrawiam.
Dziękuję za miłe słowa. 👍 Cieszę się, że mój sposób przekazywania wiedzy trafia do Ciebie. Jeśli chcesz się odwdzięczyć to wpadaj na kanał częściej, lajkuj i komentuj! :)
Ta radość w głosie przy tłumaczeniu jest wręcz rozbrajająca :)
Mam nadzieję, że nie będziesz kazać czekać kolejnych miesięcy na następne filmy :D
Chyba najlepsza nazwa na to, to pasja :) Praca z Excelem sprawia mi przeważnie dużo radości i chcę to przelewać na innych :)
Poza głównym tematem filmu, dowiedziałem się że etykietkę można przesuwać i klikać w nią żeby zobaczyć co w formule. Jakoś wcześniej tego nie zauważyłem. Dzięki. No i to że operatory porównania piszemy w cudzysłowie z & przy odwołaniu do komórki. To też dla mnie cenna wiedza.
Świetnie, że coś nieznanego odkryłeś. 👍 Dzięki za oglądanie i komentarz. Ile to już lat razem tutaj na TH-cam?
@@pmsocho Nie pamiętam dokładnie. Chyba jakoś tak od 2016 roku oglądam na bieżąco wszystkie Twoje filmy.
@@arturoarcik5253 Jest trochę takich fanów jak Ty. Dzięki!
Świetne dopełnienie wiedzy :)
Dzięki Ula! 😃👍
Bezcenna skarbnica wiedzy
Fajnie, że się podobało :) Dzięki za oglądanie i komentarz. 👍
Trafiłeś w punkt, właśnie tego potrzebowałam, czyli kryteria podane w komórce.
🙏
Jeszcze marzę o lekcji w której na podstawie wartości w kolumnie A, w kolumnie B wyliczy się NAZWA PRZEDZIAŁU.
Definicje przedziałów będą określone oczywiscie w komórkach, np.
OD
DO
NAZWA PRZEDZIALU
co to znaczy nazwa przedziału?
@@stefanburczymucha945 w kolumnie NAZWA PRZEDZIAŁU będą wartości:
a. (0 - 1 000>
b.(1000 - 2000)
@@JaninaMarszal
Musisz wykorzystać funkcję ZŁĄCZ.TEKSTY, albo w uproszczeniu skorzystać z symboli łączenia: &
Czyli jeżeli Twój przedział jest określony w komórkach A1 i B1, wtedy:
="("&A1&" - "&B1&")"
@@stefanburczymucha945
Tworca tego filmu podaje idealne metody ....
Ja stosuję zlacz teksty ale prawie każda rzecz można udoskonalić , wiec może będzie filmik z różnymi metodami i znowu dowiem się ze można coś robić sprytniej
@@stefanburczymucha945 dziękuję :-)
Thumbs Up!!!!
Thanks!
Bardzo fajny y i przydatny tutorial. Pozdrawiam
Dzięki za oglądanie i powrót do komentowania wierny fanie. Ile to już lat jesteśmy razem?
@@pmsocho będzie trochę czasu🙂
@@Vinclond 👍
Oczywiscie, że się podobało i będzie mega pomocne :) Dziękuję
Podobało się :) I dzięki za funkcje po angielsku!
Były o to prośby więc postanowiłem to dołożyć :)
Czy gdzieś @Magda B jest ten film dodany o funkcjach po angielsku ?
@@andrzejandrzej6277 Nic o tym nie wiem :) ale Piotr zaczął dodawać nazwy funkcji po angielsku podczas ich omawiania w pliku na którym pokazuje. Ogolnie, to w Internecie sporo jest takich zestawień.
Super, właśnie tego szukałem! Wielkie dzięki!
Super materiał....jak zawsze
👌👍
Oczywiście bardzo dziękuję.
Dzięki za film :)
Dzięki za powrót na kanał :)
Widzę że nadrabiamy 💪💪💪
Staram się! :) Dzięki za oglądanie i komentarz :)
Pierwszy sposób znałem, ale właśnie miałem problem z podaniem kryterium jako komórki, a to takie proste...domknij cudzysłów znak & i adres komórki :)
Świetnie, że pomogłem. 👍 Dzięki za oglądanie i komentarz. Wpadaj na kanał jak najczęściej :)
Wielkie dzięki.
Sam często korzystam z Twojego kanału i polecam tym, którzy chcą się doszkolić. Mam problem z podobnym przykładem, ale nie mogę sobie poradzić. Dane z rezerwacji pokoi wyciągnięte przez PowerQuery z SQL Serwera. Kolumny tabeli to: TYP, DATA_POCZATEK, DATA_KONIEC. Jak policzyć wystąpienia (obłożenie pokoi) w zadanym filtrze daty od-do. Ciekawy temat i nigdzie nie mogę rozwiązania
Dzięki za miłe słowa Piotrze. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie w moich filmach, to przygotuj plik z przykładowymi danymi oraz opisem tego co chcesz osiągnąć i umieść post na jakimś Excelowym forum.
">"&adres - tego szukałem, dzięki!
Rewelacja, jak zawsze 😉
Dzięki :) 👍
Jak oglądam Twoje filmiki to moja żona ma ubaw po pachy. Nic nie rozumie ale bawi ją to, że z takimi emocjami opowiadasz o czymś (wg. niej) tak nudnym :).
Ps. Spoko, my Excelomaniacy doskonale sie rozumiemy :)
bo przecież Excel jest fajny, no nie... :D
@@stefanburczymucha945 No ba, powiedziałbym, że żyć bez niego nie mogę :).
Dzięki za miłe słowa. Jeśli się coś lubi to się tym czasami człowiek ekscytuje. To chyba wymarzona sytuacja dla każdego. Cieszę się więc czasami i dobrze, że moja radość (i przy okazji wiedza) pomaga innym i przekłada się na radość innych :)
@@pmsocho Kiedyś nie rozumiałem nic z Excel-a teraz już trochę ogarniam część funkcji dzięki tym filmikom Piotra. Nawet stworzyłem własna tabelę która pomaga mi w pracy, ale gdy to przedstawiłem tą tabelę w pracy spytali mnie skąd wziąłem taki gotowiec(tzn. stworzony przez kogoś). Dziękuje Piotrze za filmiki bo dają mi dużo frajdy.
@@wojciechmachowski1972 Dzięki Wojtku za miłe słowa. Wpadaj na kanał jak najczęściej, lajkuj i komentuj bo to najprostszy sposób żeby podziękować :)
Podobało się!
A inaczej to można to ogarnąć na przykład tablicowo:
{=SUMA((D3:D16>=1000)*(D3:D16=1000)*(D3:D16=G10)*(C3:C16=G10)*(C3:C16
Świetnie, że potrafisz to wykombinować! 😃👍
Szanuję :)
@@witopyto 👍
Bardzo fajnie wytłumaczone, jak zresztą wszystko na tym kanale.
Sam musiałem ostatnio rozwiązać podobny problem, mianowicie pewne zadanie może trwać maksymalnie 15 miesięcy, więc jest 15 kolumn. W pierwszej jest data rozpoczęcia, a w odpowiedniej ostatniej data zakończenia. Jeżeli czynność trwała 15 miesięcy, to w 15 kolumnie jest data zakończenia, a w pozostałych znak X. Problem pojawił się, gdy czynność trwała krócej, bo wtedy za ostatnią kolumną muszą być puste komórki. Mamy więc tutaj więcej niż jedno kryterium. Jakoś sobie poradziłem, wykorzystując funkcje CZY.LICZBA, JEŻELI i ORAZ, ale zastanawiam się, czy dałoby się załatwić wszystko jedną formułą tablicową.
Może pomysł na kolejny odcinek?😀
Świetnie, że pomogłem. 👍 Dzięki za oglądanie i komentarz.
Ciężko pomóc nie widząc danych i tego jak są one zorganizowane. Być może trzeba byłoby napisać jakąś sprytną formułę tablicową...
Super!!!
Fajnie, że się podobało :) Dzięki za oglądanie i komentarz. 👍
Oj, przyda się :D
Świetnie, że pomogłem. 👍 Dzięki za oglądanie i komentarz. Wpadaj na kanał jak najczęściej :)
no tak albo filtry ustawienie kilku wartości albo suma warunków z kilkoma poziomami albo tabela przestawna czy mógłbyś porównać te trzy zastosowania sposoby...
Cóż. Jak zawsze. Rozwiązanie zależy od tego czego oczekujemy. Tabela przestawna jest łatwa i szybka ale się nie odświeża automatycznie. Formuła jest bardziej elastyczna i aktualizuje się sama ale jest trudniejsza do napisania. Filtr jest łatwy ale nie wpisze wyniku do komórki.
Dzień dobry. Proszę o podpowiedź. Problem bardzo podobny do omawianego z tym że chciałbym zliczyć ile razy występuje dana kategoria w konkretnych miesiącach.
Tabela przestawna i fragmentatory też by dały radę 🤔🤔🤔 przynajmniej przy sumowaniu
Oczywiście, że by dały radę. Tak samo jak funkcje SUMA, FILTRUJ, SUMA.ILOCZYNÓW, JEŻELI, BD.SUMA itd :)
Cześć, dzięki za filmy pomagają ogarnąć ten program w bardzo przystępny sposób. Mam jednak problem, bo chciałbym stworzyć sobie arkusz, który będzie mi wybierał serial do obejrzenia w dniu w którym nie mam pojęcia co obejrzeć. Wyglądało by to tak: Mam listę seriali chciałbym każdemu przypisać jakąś liczbę, no i w pierwszej komórce mam losowanie liczb, które po odświeżeniu wybrałoby mi serial do obejrzenia i podało jego nazwę obok. Jakich funkcji użyć?
Może po prostu poszukaj na kanale :) Funkcje takie jak LOS, LOS.ZAKR...
@@pmsocho Dzięki :)
Hej chciałem zapytać o filtrowanie
Chodzi o liczby całkowite i z przecinkiem żeby je wyfiltrować wyszukuje przecinki oznaczam kolorem i filtruje wg koloru lub w drugiej kolumnie zaokrąglam robiąc od razu porównanie do pierwotnej liczby i filtruje po prawda fałsz . Jest jakiś prostszy sposób ?
Może tak:
- zaznaczyć kolumnę i zmienić formatowanie komórek na ogólne,
- potem filtr i szukamy separatora dziesiętnego,
- usuwamy tick Zaznacz wszystko z wyszukanych,
- dajemy tick na Dodaj obecne wyszukiwanie do filtra
et voilà!
Może nie w jednym kroku ale bez dodatkowych kolumn.
jest np. funkcja LICZBA.CAŁK
jeżeli Twoje dane zaczynają się w komórce A1, to w kolumnie obok wpisujesz formułę:
=LICZBA.CAŁK(A1;0)=A1
wyjdą Ci prawdy i fałsze, na których możesz wykonywać dalsze obliczenia
(czyli o ile rozumiem, to jest to samo co Ty wykombinowałeś)
jeżeli zależy Ci na oznaczeniu w kolumnie A liczb całkowitych kolorem, to w formatowanie warunkowe wrzucasz tą formułę z odpowiednimi $, czyli =LICZBA.CAŁK($A1;0)=$A1 i masz oznaczone liczby całkowite bez użycia dodatkowej kolmuny. Potem można to sortować wg. koloru...
Choć to w sumie też to samo... :D
Ale można zrobić coś takiego - w filtrze, w polu "wyszukaj" dajesz przecinek, wtedy wyskoczą Ci wszystkie liczby nie całkowite
Chyba że liczby mają format z miejscami po przecinku. Więc dla pewności lepiej wrócić przed filtrowaniem do formatu Ogólne.
@@magdab7057
Racja
A jak zrobić jeśli mamy np. Wypisane typy operacji i użytkownik sam wybiera jaki typ operacji chce żeby był uwzględniany? ( i to nie musi być jeden z typów tylko może być kilka )
Jeśli nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie w moich filmach, to przygotuj plik z przykładowymi danymi oraz opisem tego co chcesz osiągnąć i umieść post na jakimś Excelowym forum.
Czy da się wyszukać liczby w przedziale liczb ujemnych? - np. takie, które będą mniejsze od 10 i mniejsze od -10 i takie, które będą się mieściły w przedziale od -11 do -30. Próbowałam wpisywać liczby z minusami w tej formule, ale wyskakuje błąd lub po prostu błędnie liczy. co robić? jak to zrobić?
Cześć, jak policzyć warunki różne od jakiegoś tekstu, np. w międzynarodowym środowisku policz osoby z polski oprócz tych warszawy? miałam nadzieję, że zadziała =licz.warunki(zakres1;"Polska";zakres2;"Warszawa") ale nie działa... w końcu odjęłam zwyczajnie osoby z warszawy, ale interesuje mnie czy "" może jakoś zadziałać, żeby skrócić formułę ;) Jakieś pomysły?
I like :)
Świetnie!
prowadzisz super kanał, pomogłeś mi w wielu sprawach ale mam problem - nie potrafię sumować warunków dla widocznej części tabeli - wydaje mi się, że jest to łączenie sumy jeżeli i sumy częściowe - ale nie potrafię tego zrobić....
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie w moich filmach, to przygotuj plik z przykładowymi danymi oraz opisem tego co chcesz osiągnąć i umieść post na jakimś Excelowym forum.
@@pmsocho udało mi się to ogarnąć za pomocą tabeli przestawnej ;)
Przydatne choć nie wiem czy nie udało by się tego samego osiągnąć funkcją jeżeli?
Samą funkcją JEŻELI raczej nie da rady. Trzeba byłoby dołożyć jakąś sumę albo jakąś funkcję liczącą.
Witam.
Zauważyłem, że Excel nie ma przed Panem żadnych tajemnic - i bardzo dobrze.
Jednak zauważyłem, że Pan w głównej mierze stosuje swoje przykłady dla liczb (dla tekstów jest mało poradników).
Jednak ja mam "niestandardowy" problem z duplikatami tekstu i wychwyceniem nowych danych tekstowych w jednej z dwóch kolumn.
Od początku robię to ręcznie, ale trochę czasu mi to zajmuje.
Nie zna Pan jakiejś formuły bądź innych sztuczek?
Mało poradników dla tekstów? Co to, to nie. Chociażby ta playlista:
th-cam.com/play/PLfGfuCZ0S4hUFA6eFF_5BZO4MZXxNohSd.html
92 filmy o operacjach na tekście i o funkcjach tekstowych.
A tutaj o duplikatach:
th-cam.com/play/PLfGfuCZ0S4hV8xDS4rYkPDcWinbB-5ne6.html
Przejrzyj playlisty:
th-cam.com/users/pmsochoplaylists
Używaj wyszukiwarki i na pewno znajdziesz rozwiązanie Twojego problemu :)
@@pmsocho Dziękuję Za zainteresowaniem się mojego wpisu. Przejrzałem wszystkie filmiki i niestety mój problem jest zbyt unikalny jak na Pańskie filmiki (nie znalazłem rozwiązania).
@@Tominion Może funkcja =unikatowe i druga do tego =jeżeli która porówna czy co wynika z unikatowych jest takie same jeśli takie same to puste miejsce jeśli nie to przepisuje. Nie wiem czy dobrze kombinuje ale może poddałem jakiś pomysł. :-)
W ostatnim przykładzie suma.warunków, jako dwa pierwsze argumenty podałeś dwa zakresy komórek, zamiast parę zakres-warunek 😉
Tak, ponieważ funkcja SUMA.WARUNKÓW tak jest zbudowana - jak pierwszy argument podajemy zakres do sumowania a jako drugi argument podajemy pierwszy zakres który będzie sprawdzany pod kątem pierwszego kryterium.
@@pmsocho dziękuję za wyjaśnienie 👍
"Wsio ryba". Boomer! 😀
😃😁