Ja będąc w Biebrzańskim parku czkając na wilka , łosia i liska, przeleżałem 16 godzin non stop bez wychodzenia z czatowni, zniosłem to bo odpowiednia się do tego przygotowałem. Posiadałem odpowiednie podłoże i nie mówię tu o zwykłej karimacie , była też poduszka taki zwykły Jaś ograniczyłem picie i jedzenie, co nie oznacza ze nie jadłem czy nie piłem. Co jakiś czas zmieniałem pozycję leżenia . Dysponuję nieco większym namiotem tunelowym, który dopasowałem do swoich potrzeb, zrobiłem go sam. Odpowiednio zamaskowany, zwłaszcza w trzcinach, w ogóle się nie rzuca w oczy. W każdy inny teren zabieram odpowiednie siatki i wykorzystuję również okoliczne rośliny, krzewy czy gałęzie. Taka mała uwaga dla fotografów Globtroterów, którym wydaje się że ,samodzielnie zwojują świat. Za każdym razem gdy wybierasz się w nieznany dla ciebie teren, taki jak np. trzcinowiska ,podmokłe tereny bagna torfowiska i olszowy las , koniecznie ale to naprawdę koniecznie idź z kimś kto w razie czego, będzie wstanie ci pomóc. Powiadom o miejscu swego pobytu rodzinę i najbliższe leśnictwo, weź komórkę koniecznie naładowaną. Te wszystkie element pomogą wam w bezpiecznym w dotarciu na miejsce i opuszczenie go. To tak na marginesie.
Dziękuję za nagrywanie filmików o fotografii przyrodniczej tak praktycznych rad mało gdzie można znaleźć a poznanie ich samemu zajmuje wiele cennego czasu . Życzę wiele zdrowia i udanych kadrów
Tak- powrót ;) 1) Numer z czosnkiem znam :)- tylko kto by chciało później ze mną rozmawiać ;) :))) 2) Problem kleszcze omówiłem w odcinku o stroju osobistym- wielu pomogło, sam stosuję. 3) Co do długości filmów- może znajdziemy złoty środek :) 4) Stawy Milickie- jak wiesz teren ogromny, objazd (obejście) terenu i wówczas podejmuję decyzje gdzie. 5) Po Nowym Roku ruszamy z następnymi ;)- Pozdrawiam serdecznie :)
1. Ja cały sezon jesień / zima stosuje czosnek w tabletkach z Olimp, naturalny środek. Nie śmierdzi, jedna tabletka do śniadanka i nic nie rusza. (Ale to nie na komary a na odporność) 2. Do niedawna bieliznę przeciw kleszczom rynoskin można było kupić w polskim myśliwskim sklepie internetowym, niestety zamykają działalność i resztki wyprzedają (same rozmiary wielkie) na alledrogo. Teraz chyba tylko z USA trzeba byłoby ściągać. 3. Myśle, ze 20 - 30 minut takie filmy będą ok jeśli chodzi o poradnik, ale chcielibyśmy spędzić z tobą więcej czasu np. podczas pracy. Film z „roboty” ;-) A skąd stopień kpt. Czyżby były wojskowy? Może krótka opowieść o tym? 😁
Dziękujemy za pouczający odcinek na który wielu czekało .Oglądamy pilnie każdy odcinek , dają one wiele do myślenia . Zajmujemy się również amatorsko zdjęciami przyrody w wolnej chwili i Twoje podpowiedzi są tym bardziej dla nas cenne .Pozdrawiamy i czekamy na kolejne odcinki . Zdrowia i spokoju .😉
I jeszcze prosiłbym koniecznie o jeden odcinek na temat rejestracji dźwięku. Jak i czym - czy przy pomocy korpusu aparatu, czy przy użyciu urządzeń zewnętrznych (jakich?). Pozdrawiam i zdrówka życzę.
Dzięki za kolejny odcinek. I dużo zdrowia! Mam jeszcze dwa pytania: 1) jakieś sposoby na kleszcze? 2) masz pozwolenie na wejście do rezerwatów Milickich, czy tylko fotografujesz w ogólnodostępnych miejscach w Dolinie Baryczy?
Z tego co wiem potrzebne jest pozwolenie, nie wiem czy można chodzić w woderach, czy można budować czatownie. Pytanie czy można to robić legalnie w rezerwacie.
Witaj Darku :) Obejrzałem odcinek od deski do deski i miło było ponownie Cię zobaczyć oraz posłuchać mądrych rzeczy na temat Naszej pasji :) Czekam na kolejny odcinek z niecierpliwością :))) Dużo zdrowia dla Ciebie i dobrego światła oraz wyjątkowych modeli :)
Nareszcie powrót! :) Ps Panie Dariuszu, co do długości filmików to nie wiem jak reszta oglądających, ale moim zdaniem sprawa jest złożona. Ja dla przykładu puszczam sobie YT przy pracach domowo-warsztatowych, czasami na spacerach, czyli raczej "w biegu" rzadko kiedy siedzę i oglądam jak TV. Być moze wynika to z charakteru pracy, bo spędzam pół dnia w pozycji siedzącej przed ekranem komputera. Ale myślę ze wiele ludzi słucha Pana np. jadąc autem. Stad wydaje mi sie ze w filmikach długich ludzie aż tak bardzo nie skupiają sie na warstwie wizualnej, ale są chętnie puszczane. Jeśli ktos tu trafia świadomie, to raczej juz nie przewija filmiku. Myślę, ze stad sukces "sluchowisk" na YT. Ludzie szukaja krotkich konretnych filmikow, gdy potrzebuja odpowiedzi na konretne pytanie. Tutaj jest jednak inna grupa ludzi. Pozdrawiam. Zdrowia.
Długo czekałem na nowy odcinek no, ale wiadomo najważniejsze jest zdrowie. Warto było czekać. Jak zawsze miło się oglądało i no czekam z niecierpliwością na odcinek o obiektywach i sprzęcie jakiego Pan używa. Już Pan trochę zdradził, że nie używa już Pan lustrzanek. Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę.
Super, że już Pan wrócił do zdrowia i do nas, czekałem z niecierpliwością na kolejny odcinek . Dołączę się z moim pytaniem choć już prawie jestem pewien jaką decyzję podejmę, obecnie fotografuję średnim formatem wysłużonym nikonem D7000 w duecie z tamronem 150 600 G2 fotografuję amatorsko więc sprzęt nie zarabia na siebie więc nie chcę zbyt dużo inwestować, ale łapie się na tym że brakuje mi światła w tym zestawie i tu moje pytanie pozostać przy średnim formacie czy przejść na pełną klatkę, głownie fotografuję ptaki. Każdy cm ogniskowej pozwala mi zrobić zdjęcie z dalszej odległości nie płosząc ptaków z drugiej strony wiem że czym bliżej jestem fotografowanego obiektu tym zdjęcia są lepsze - powietrze szczególnie gorące potrafi płatać figle. Co Pan poleca FF czy DX ??? Dużo zdrowia życzę i czekam na kolejne odcinki ;-)
Jak zwykle świetny filmik, fajnie się ogląda :) A co do pozwoleń na wjazd do lasu to Ustawa o lasach precyzyjnie określa kto może takie pozwolenie dostać i niestety fotografów przyrody na tej liście nie ma. Art. 29 ust.3 wyraźnie precyzuje komu nadleśniczy może takie pozwolenie wydać, a jeśli wyda je osobie nieuprawnionej to łamie prawo. Takie są fakty i warto je głośno wyartykułować bo widzę, że jest dużo niedomówień w tej kwestii a i Ty jasno tego nie powiedziałeś. Pozdrawiam :)
Jacku- wiem o czym mówisz. Temat mi również znany. Przepisy o których piszesz są delikatnie mówiąc zdeaktualizowane. Ja 2 lata temu nie dostałem zezwolenia na wjazd .Na moje pytanie jaki jest powód, otrzymałem odpowiedź: bo jeśli panu dam zezwolenie inni też będą chcieli :)) To sie nazywa argument co ?- Zmienił się dyrektor- nie było i nadal nie ma problemu. Myślę że to kwestia "rozpatrzenia" jak również dobrej woli "administratora" danego okręgu. Czekamy na lepsze :)- Pozdrawiam
Darku, ale jaki dyrektor? To nadleśniczy wydaje zezwolenie, a nie dyrektor, a przepisy są nadal aktualne. Jeśli twierdzisz, że jest inaczej to poprosiłbym o aktualne źródło. Rzeczywistość jest taka, że niektórzy nadleśniczowie wydają takie pozwolenia (sam takie dostawałem w różnych nadleśnictwach) nie do końca zgodnie z prawem, więc jeśli ktoś chciałby takiemu nadleśniczemu zrobić koło pióra miałby ku temu podstawę ;)
Witam Panie Dariuszu, właśnie odkryłem pański kanał. To chyba jeden z nielicznych polskojęzycznych kanałów na YT o tej tematyce. Jest o tyle świetny, że zachodni fotografowie, mimo że warsztatowo świetni (Paul Miguel, Trond Westby, Morten Hilmer, Steve Perry i wielu innych) zazwyczaj w swoich nagraniach dla początkujących zaczynają niestety od (za przeproszeniem) d*py strony - jaki aparat, jaki obiektyw, no i oczywiście ustawienia pod konkretne sytuacje zdjęciowe. I co ma począć taki biedny zabłąkany amator fotografii dzikiej przyrody, który trafi na ich kanał? Choćby miał najdroższy sprzęt na świecie, wróci do domu z niczym lub w najlepszym wypadku z badziewiem niewartym publikacji, bo nie będzie w stanie zbliżyć się do zwierzęcia na dostateczną odległość (mimo teleobiektywu). Pana kanał jest o tyle cenny, że wypełnia tą lukę informacyjną znakomicie. Wstrzelił się Pan w niszę, tłumacząc wg mnie najbardziej fundamentalne kwestie na początku, tj. jak podejść zwierzynę dostatecznie blisko, aby była na tyle duża w kadrze, by detale były dobrze widoczne a aparat mógł wreszcie zrobić użytek z 24 megapikselowej matrycy (właśnie to było/jest moją największą bolączką). Dzięki Panu już wiem, że taka "oportunistyczna" fotografia, jaką do tej pory uprawiałem (pokłosie tutaj, jeśli to Pana interesuje: www.flickr.com/photos/pawelswildlifephotos/albums ) nie ma szans powodzenia. Primo kamuflaż, secundo całe tony cierpliwości, dopiero potem można się martwić o warsztat techniczny. Gdyby miał Pan jakieś wskazówki nt. kamuflażu (namiot/czatownia lub siatka) w opcji "budżetowej" dla kogoś, kto nie jest jeszcze pewny, czy to jedynie przelotne hobby czy może początek nowej pasji, w związku z czym nie chce początkowo wydawać znaczniejszych sum pieniędzy, byłbym niewymownie wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie i pardon za ten przydługi elaborat.
Marysiu. Pierwsze dwa odcinki kręciłem bezlusterkowcem. W tej chwili , niezmiennie DGI OSMO POCKET. Mała, zgrabna , wiele niesamowitych możliwości :)- Pozdrawiam
@@dariuszogoza3396 acha no dobra ale w filmiku bylo powiedziane że mozna parkować w miejscu wyznaczonym, więc jeśli posiadam taką zgodę mogę wjechać do lasu autem? ok ale w głębi lasu nie ma miejsc wyznaczonych.
Ja będąc w Biebrzańskim parku czkając na wilka , łosia i liska, przeleżałem 16 godzin non stop bez wychodzenia z czatowni, zniosłem to bo odpowiednia się do tego przygotowałem. Posiadałem odpowiednie podłoże i nie mówię tu o zwykłej karimacie , była też poduszka taki zwykły Jaś ograniczyłem picie i jedzenie, co nie oznacza ze nie jadłem czy nie piłem. Co jakiś czas zmieniałem pozycję leżenia . Dysponuję nieco większym namiotem tunelowym, który dopasowałem do swoich potrzeb, zrobiłem go sam. Odpowiednio zamaskowany, zwłaszcza w trzcinach, w ogóle się nie rzuca w oczy. W każdy inny teren zabieram odpowiednie siatki i wykorzystuję również okoliczne rośliny, krzewy czy gałęzie. Taka mała uwaga dla fotografów Globtroterów, którym wydaje się że ,samodzielnie zwojują świat. Za każdym razem gdy wybierasz się w nieznany dla ciebie teren, taki jak np. trzcinowiska ,podmokłe tereny bagna torfowiska i olszowy las , koniecznie ale to naprawdę koniecznie idź z kimś kto w razie czego, będzie wstanie ci pomóc. Powiadom o miejscu swego pobytu rodzinę i najbliższe leśnictwo, weź komórkę koniecznie naładowaną. Te wszystkie element pomogą wam w bezpiecznym w dotarciu na miejsce i opuszczenie go. To tak na marginesie.
Zdrowia życzę 😉 W lesie szybko Pan wróci do formy 😉 pozdrawiam 😉
Witam Pana Kapitana :) oj wspomnienia orzyly. Pozdrawiam i zdrowia zycze
Dziękuję za nagrywanie filmików o fotografii przyrodniczej tak praktycznych rad mało gdzie można znaleźć a poznanie ich samemu zajmuje wiele cennego czasu . Życzę wiele zdrowia i udanych kadrów
Tak- powrót ;)
1) Numer z czosnkiem znam :)- tylko kto by chciało później ze mną rozmawiać ;) :)))
2) Problem kleszcze omówiłem w odcinku o stroju osobistym- wielu pomogło, sam stosuję.
3) Co do długości filmów- może znajdziemy złoty środek :)
4) Stawy Milickie- jak wiesz teren ogromny, objazd (obejście) terenu i wówczas podejmuję decyzje gdzie.
5) Po Nowym Roku ruszamy z następnymi ;)- Pozdrawiam serdecznie :)
1. Ja cały sezon jesień / zima stosuje czosnek w tabletkach z Olimp, naturalny środek. Nie śmierdzi, jedna tabletka do śniadanka i nic nie rusza. (Ale to nie na komary a na odporność)
2. Do niedawna bieliznę przeciw kleszczom rynoskin można było kupić w polskim myśliwskim sklepie internetowym, niestety zamykają działalność i resztki wyprzedają (same rozmiary wielkie) na alledrogo. Teraz chyba tylko z USA trzeba byłoby ściągać.
3. Myśle, ze 20 - 30 minut takie filmy będą ok jeśli chodzi o poradnik, ale chcielibyśmy spędzić z tobą więcej czasu np. podczas pracy. Film z „roboty” ;-)
A skąd stopień kpt. Czyżby były wojskowy? Może krótka opowieść o tym? 😁
Panie Darku. Ja chętnie bym z panem pogadał nawet po główce czosnku :)
Oj czekaliśmy, czekaliśmy i warto było czekać :) Jak zawsze super materiał! Dużo zdrowia życzę :)
Dziękujemy za pouczający odcinek na który wielu czekało .Oglądamy pilnie każdy odcinek , dają one wiele do myślenia . Zajmujemy się również amatorsko zdjęciami przyrody w wolnej chwili i Twoje podpowiedzi są tym bardziej dla nas cenne .Pozdrawiamy i czekamy na kolejne odcinki . Zdrowia i spokoju .😉
I jeszcze prosiłbym koniecznie o jeden odcinek na temat rejestracji dźwięku. Jak i czym - czy przy pomocy korpusu aparatu, czy przy użyciu urządzeń zewnętrznych (jakich?).
Pozdrawiam i zdrówka życzę.
Fantastyczny kanal. Swietne sie slucha I bardzo motywuje. Pozdrawiam I zycze duzo zdrowka 🌲📷💪
Dzięki za kolejny odcinek. I dużo zdrowia! Mam jeszcze dwa pytania: 1) jakieś sposoby na kleszcze? 2) masz pozwolenie na wejście do rezerwatów Milickich, czy tylko fotografujesz w ogólnodostępnych miejscach w Dolinie Baryczy?
Z tego co wiem potrzebne jest pozwolenie, nie wiem czy można chodzić w woderach, czy można budować czatownie. Pytanie czy można to robić legalnie w rezerwacie.
Witaj Darku :) Obejrzałem odcinek od deski do deski i miło było ponownie Cię zobaczyć oraz posłuchać mądrych rzeczy na temat Naszej pasji :) Czekam na kolejny odcinek z niecierpliwością :))) Dużo zdrowia dla Ciebie i dobrego światła oraz wyjątkowych modeli :)
Przyjemnie się Pana słucha. Pozdrawiam
Nareszcie powrót! :)
Ps Panie Dariuszu, co do długości filmików to nie wiem jak reszta oglądających, ale moim zdaniem sprawa jest złożona. Ja dla przykładu puszczam sobie YT przy pracach domowo-warsztatowych, czasami na spacerach, czyli raczej "w biegu" rzadko kiedy siedzę i oglądam jak TV. Być moze wynika to z charakteru pracy, bo spędzam pół dnia w pozycji siedzącej przed ekranem komputera. Ale myślę ze wiele ludzi słucha Pana np. jadąc autem. Stad wydaje mi sie ze w filmikach długich ludzie aż tak bardzo nie skupiają sie na warstwie wizualnej, ale są chętnie puszczane. Jeśli ktos tu trafia świadomie, to raczej juz nie przewija filmiku.
Myślę, ze stad sukces "sluchowisk" na YT. Ludzie szukaja krotkich konretnych filmikow, gdy potrzebuja odpowiedzi na konretne pytanie. Tutaj jest jednak inna grupa ludzi.
Pozdrawiam. Zdrowia.
Mam podobnie. Podczas sprzątania lubię live, pytania odpowiedzi lub podcasty. W pracy też zamiast np radia.
Dobra robota i czekamy na więcej. Pozdrawiam serdecznie
zdrowka Panie Darku!
Super, tego potrzebowalam
Długo czekałem na nowy odcinek no, ale wiadomo najważniejsze jest zdrowie. Warto było czekać. Jak zawsze miło się oglądało i no czekam z niecierpliwością na odcinek o obiektywach i sprzęcie jakiego Pan używa. Już Pan trochę zdradził, że nie używa już Pan lustrzanek. Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę.
No i super 🙂dużo zdrówka !!
Świetny odcinek! Proszę o więcej 😉
Jakiego Pan sprzętu używa? Body, obiektyw i statyw?
Dolina Baryczy - widziałem film przyrodniczy z tego rejonu, oczywiście z głosem Krystyny Czubówny.
A bywał Pan w Parku Narodowym Ujście Warty (woj.lubuskie, Chyrzyno/ Kostrzyn nad Odrą / Słońsk) ?
Super, że już Pan wrócił do zdrowia i do nas, czekałem z niecierpliwością na kolejny odcinek .
Dołączę się z moim pytaniem choć już prawie jestem pewien jaką decyzję podejmę, obecnie fotografuję średnim formatem wysłużonym nikonem D7000 w duecie z tamronem 150 600 G2 fotografuję amatorsko więc sprzęt nie zarabia na siebie więc nie chcę zbyt dużo inwestować, ale łapie się na tym że brakuje mi światła w tym zestawie i tu moje pytanie pozostać przy średnim formacie czy przejść na pełną klatkę, głownie fotografuję ptaki.
Każdy cm ogniskowej pozwala mi zrobić zdjęcie z dalszej odległości nie płosząc ptaków z drugiej strony wiem że czym bliżej jestem fotografowanego obiektu tym zdjęcia są lepsze - powietrze szczególnie gorące potrafi płatać figle.
Co Pan poleca FF czy DX ???
Dużo zdrowia życzę i czekam na kolejne odcinki ;-)
O średnim formacie ,,FF, FX itd. Będę opowiadał w osobnym odcinku. Temat obszerny 😊
Super kanał nie wiem czemu dopiero teraz bo znalazłem. Daje suba i zapraszam do mnie.
Jak zwykle świetny filmik, fajnie się ogląda :) A co do pozwoleń na wjazd do lasu to Ustawa o lasach precyzyjnie określa kto może takie pozwolenie dostać i niestety fotografów przyrody na tej liście nie ma. Art. 29 ust.3 wyraźnie precyzuje komu nadleśniczy może takie pozwolenie wydać, a jeśli wyda je osobie nieuprawnionej to łamie prawo. Takie są fakty i warto je głośno wyartykułować bo widzę, że jest dużo niedomówień w tej kwestii a i Ty jasno tego nie powiedziałeś. Pozdrawiam :)
Jacku- wiem o czym mówisz. Temat mi również znany. Przepisy o których piszesz są delikatnie mówiąc zdeaktualizowane. Ja 2 lata temu nie dostałem zezwolenia na wjazd .Na moje pytanie jaki jest powód, otrzymałem odpowiedź: bo jeśli panu dam zezwolenie inni też będą chcieli :)) To sie nazywa argument co ?- Zmienił się dyrektor- nie było i nadal nie ma problemu. Myślę że to kwestia "rozpatrzenia" jak również dobrej woli "administratora" danego okręgu. Czekamy na lepsze :)- Pozdrawiam
Darku, ale jaki dyrektor? To nadleśniczy wydaje zezwolenie, a nie dyrektor, a przepisy są nadal aktualne. Jeśli twierdzisz, że jest inaczej to poprosiłbym o aktualne źródło. Rzeczywistość jest taka, że niektórzy nadleśniczowie wydają takie pozwolenia (sam takie dostawałem w różnych nadleśnictwach) nie do końca zgodnie z prawem, więc jeśli ktoś chciałby takiemu nadleśniczemu zrobić koło pióra miałby ku temu podstawę ;)
Jacku napisz do mnie na Priv
Olejek waniliowy.
Witam Panie Dariuszu, właśnie odkryłem pański kanał. To chyba jeden z nielicznych polskojęzycznych kanałów na YT o tej tematyce. Jest o tyle świetny, że zachodni fotografowie, mimo że warsztatowo świetni (Paul Miguel, Trond Westby, Morten Hilmer, Steve Perry i wielu innych) zazwyczaj w swoich nagraniach dla początkujących zaczynają niestety od (za przeproszeniem) d*py strony - jaki aparat, jaki obiektyw, no i oczywiście ustawienia pod konkretne sytuacje zdjęciowe. I co ma począć taki biedny zabłąkany amator fotografii dzikiej przyrody, który trafi na ich kanał? Choćby miał najdroższy sprzęt na świecie, wróci do domu z niczym lub w najlepszym wypadku z badziewiem niewartym publikacji, bo nie będzie w stanie zbliżyć się do zwierzęcia na dostateczną odległość (mimo teleobiektywu). Pana kanał jest o tyle cenny, że wypełnia tą lukę informacyjną znakomicie. Wstrzelił się Pan w niszę, tłumacząc wg mnie najbardziej fundamentalne kwestie na początku, tj. jak podejść zwierzynę dostatecznie blisko, aby była na tyle duża w kadrze, by detale były dobrze widoczne a aparat mógł wreszcie zrobić użytek z 24 megapikselowej matrycy (właśnie to było/jest moją największą bolączką). Dzięki Panu już wiem, że taka "oportunistyczna" fotografia, jaką do tej pory uprawiałem (pokłosie tutaj, jeśli to Pana interesuje: www.flickr.com/photos/pawelswildlifephotos/albums ) nie ma szans powodzenia. Primo kamuflaż, secundo całe tony cierpliwości, dopiero potem można się martwić o warsztat techniczny.
Gdyby miał Pan jakieś wskazówki nt. kamuflażu (namiot/czatownia lub siatka) w opcji "budżetowej" dla kogoś, kto nie jest jeszcze pewny, czy to jedynie przelotne hobby czy może początek nowej pasji, w związku z czym nie chce początkowo wydawać znaczniejszych sum pieniędzy, byłbym niewymownie wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie i pardon za ten przydługi elaborat.
Czosnek jest dobry na komary i kleszcze, można go jeść albo zaparzać i spryskiwać na ubranie
To nie przeszkodzi w czatowaniu czy podchodzeniu do zwierząt? Czosnek na kilometr będzie wyczuwalny.
@@pilarp8808 Jakoś nie przeszkadza, chyba dlatego że jest naturalny, nie jak perfumy ;)
Proszę powiedz, czym nagrywasz ten film? Jak uzyskać tak dobrą jakość dźwięku? Dziękuję i pozdrawiam
Marysiu. Pierwsze dwa odcinki kręciłem bezlusterkowcem. W tej chwili , niezmiennie DGI OSMO POCKET. Mała, zgrabna , wiele niesamowitych możliwości :)- Pozdrawiam
Jak to wygląda z ludzkim moczem a zwierzęta jak to się ma proszę mi objaśnić
Ja tu czegoś nie rozumiem. Po co te zezwolenia na wejście do lasu? Z dziećmi mogę iść na spacer, na rower a na zdjęcia to muszę mieć zezwolenie?
Panie Marku. Chodzi nie o wejście, spacer czy rower. Tylko wjazd samochodem .
@@dariuszogoza3396 acha no dobra ale w filmiku bylo powiedziane że mozna parkować w miejscu wyznaczonym, więc jeśli posiadam taką zgodę mogę wjechać do lasu autem? ok ale w głębi lasu nie ma miejsc wyznaczonych.
@@marekkawecki1417. Wjazd w głąb lasu tylko z zezwoleniem. Miejsca parkingowe przy lesie bez problemu. Wejście i spacer do woli 😊 Pozdrawiam