Bardzo cenna wiedza, udostępniłam na moich grupach fb. Właśnie szukam dobrego materaca po wtopie z materacem lateksowym, który miał okropny, kwaśny, chemiczny zapach.
No i mnie Pan przekonał :-). Super materiał - merytoryczny i dokładny. Poza tym do mnie zawsze trafia pasja i wiara w to co się robi. To budzi zaufanie.
Super materiał i sporo przydatnej wiedzy. .... jeden mankament, głośność Waszego filmu jest przynajmniej dwukrotnie mniejsza niż tych wrzeszczących reklam.
23:20. "Materac 160x200 powinien ważyć 30-40kg." W sensie przy jakiej grubości tej pianki? Jak chcę wiedzieć czy gęstość jest odpowiednia, to potrzebuję 3 wymiarów
Odp. waga materaca może też świadczyć o tym czy nie użyto tanich pianek. Np. słabej jakości pianki tapicerskiej. Taki materac będzie się dosyć szybko zapadał. Dobry materac nie powinien być zbyt lekki. W razie bardziej szczegółowych pytań polecamy, bezpośredni kontakt telefoniczny z naszym technologiem (numer kontaktowy dostępny na stronie Onsen).
@@onsenpoland Dziękuje za odpowiedź, chodź nie odpowiada ona na moje pytanie. Rozumiem, czemu ma być cięższy, tj gęstszy. Ja pytałem o to, przy jakiej wysokości materaca powinien on ważyć 30-40kg, bo zakładając materac 160x200cm, wysokości 20cm i gęstości pianki 40kg/m^3 to waga materaca wychodzi: 1.6*2*0.2*40=25.6kg. Mówi Pan, że pianka powinna mieć gęstość właśnie ok 40kg/m^3, i taką też mają Pana materace. No ale wtedy waga całego materaca nie wychodzi mi 40kg. Czy gdzieś popełniłem błąd w obliczeniach/rozumowaniu?
Witam mam problem spie na kanapie na ktorej jest materac ale juz ma swoje lata .kanapa jest praktycznie nowa .Chcialbym kupic materac na ta kanape ,spie zazwyczaj na brzuchu i na boku,waze 80 kilo przy 184cm wzrostu.Czy najlepszy bedzie materac srednio twardy ? Z gory dziekuje za podpowiedz
Recyklingowi podlegają rzeczy, w których można odwrócić proces chemiczny i uzyskać ponownie surowce. W przypadku lateksu jest to proces wulkanizacji. Można lateks rozszarpać na kawałki i wrzucić jako wypełniacz ale nie można wrócić do stanu w pełni pierwotnego surowcowa (jak w przypadku pianki poliuretanowej). Jest to więc tylko połowiczny proces recyklingu.
@@onsenpoland Recykling to proces przetwarzania materiałów tak, żeby nadawały się ponownie do użytku. Po co wracać do stanu pierwotnego surowca, skoro można materiału użyć ponownie. Rozumiem, że skoro definicja recyklingu to powrót do pierwotnego materiału, to z pianki da się uzyskać ropę naftową?
@@Saiyaman93nie można dlatego że piana poliuretanowa wyprodukowana jest z pochodnych ropy naftowej a nie z ropy naftowej :) abstrahując od faktu że ropa powstaje przez miliony lat to niemożliwe aby wyprodukować ją z jej pochodnych :)
Skoro materac nie oddycha w pionie a tylko w poziomie to czemu wszyscy powtarzają, że materac nie może być na ziemi, bo nie będzie oddychał? Skoro oddycha tylko w poziomie to czy ma odsłonięty spód, czy zakryty nie powinno mieć znaczenia. Sami na stronie mówicie, że stelaż powinien mieć odstęp między szabelkami, aby umożliwić przepływ powietrza, tylko po co? Jeśli oddycha tylko w poziomie to czy każdy stelaż co ma zasłonięte boki, nie powinien się w ogóle do niczego nadawać, bo blokuje przepływ powietrza?
Przepraszamy za późną odpowiedź. Polecamy materac średniotwardy (6,5), jakim jest Osaka Air. Polecanie twardych materaców wynika z mitu, że spanie na twardym podłożu jest zdrowe. W rzeczywistości zbyt twardy materac, podobnie jak za miękki materac, przyniesie więcej szkód, niż pożytku.
28:42 "Materac nie oddycha w pionie". Jak to nie oddycha w pionie? Dlaczego tak, skoro w pionie jest mniejszy przekrój, a struktura pianki jest w każdej płaszczyźnie taka sama
Dlatego, że istnieje coś takiego jak grawitacja i nacisk. Ciepłe powietrze zawsze unosi się ku górze. Jak leżymy na materacu to również częściowo blokujemy przepływ powietrza swoim ciałem. Dlatego funkcjonalnie skonstruowany materac dba o prawidłową cyrkulację powietrza i odprowadzanie ciepła. To jest problem technologiczny, który rozwiązuje się po przez rzetelne testy funkcjonalności produktu.
@@onsenpoland Teraz jestem chyba jeszcze bardziej zmieszany. Grawitacja i wspomniana konwekcja to właśnie powód dla którego zadałem to pytanie. Bo te zjawiska działają właśnie w pionie
Dzień Dobry Panie Russelu Crowe, mam bardzo poziomo ułożoną kość krzyżową, dlatego nie mogę spać na plecach, bo bolą mnie lędźwie. Nie mogę też spać na zbyt twardych materacach lateksowych. Prośba o pomoc :)
Ktoś ma sprzeczne informacje w Lidlu jest dostępny materac Livorno z zimnej pianki wysokoelastycznej i w rozmiarze 160 x 200 i grubości 19 cm, oraz parametrach : twardość: H3 zalecenia dotyczące twardości: średnia, dla osób o wadze ok. 80-100 kg rodzaj rdzenia: zimna pianka Kaltschaum rodzaj wypełnienia: zimna pianka Kaltschaum budowa wypełnienia: 7-strefowe nacięcia gęstość rdzenia z zimnej pianki Kaltschaum: ok. 35 kg/m³ gęstość warstwy zewnętrznej z zimnej pianki Kaltschaum: ok. 40 kg/m³ materiał pokrowca: 100% poliester zdejmowany pokrowiec: tak rodzaj zapięcia: 4-stronny zamek błyskawiczny wskazówki prania i pielęgnacji: pranie w temp. do 60°C, suszenie w suszarkach bębnowych, waży 20, 3 kg !
Po pierwsze nie istnieje twardość H3, bo twardość pianek podaje się w kPa lub N. Po drugie kaltschaum oznacza po prostu piankę HR. I chociaż podają gęstość, to twardość już nie. Nadto coś nam nie gra z wagą. Przy materacu o tych wymiarach miałby on objętość 0,608 m3. Więc nawet gdyby cały składał się tylko z pianki o gęstości 35 kg/m3, to powinien ważyć ponad 21 kilogramów. A gdzie tu jeszcze pianka o gęstości 40 kg/m3 i pokrowiec...?
Właśnie zamówiłem Vitale Armonioso MAGNIFLEX i po chwili trafiłem na ten film.. strasznie skomplikowany temat. Coś wiecie o tych materacach bo do tanich nie naleza?
a co z piankami łonczonymi widziałem takie z połoczeniem latexu i pianki termoelastycznej i lateksu z piankom wysokoelastycznom czy som pianki połoczone wysokoelastyczna i termoelastyczna czy tylko lateks da sie łonczyć ?
Nie da się połączyć dwóch rodzajów pianek w jednych. W materacach mogą być użyte różne pianki w różnych warstwach. Zapewne to właśnie Pan rozumie jako łączenie pianek. Pianka lateksoidalna to sztuczny twór producentów materaców. W rzeczywistości jest to w 100% syntetyczna pianka poliuretanowa, ale o zwiększonej gęstości. Pianki reagujące pod wpływem temperatury to pianki termoelastyczne, zwane też viscoelastycznymi. Łączą one cechy cieczy z cechami ciał stałych, stąd też posiadają lepkość. To ona odpowiada za konkretne reakcje.
czyli pianka lateksoidealna to nie jest połoczenie pianki lateksowej i poliuretanowej tylko pianka poliuretanowa ?Jakto morzliwe ze som na rynku pianki lateksowe kture reagujom pod wpływem temperatury
Nie da się połączyć dwóch rodzajów pianek w jednych. W materacach mogą być użyte różne pianki w różnych warstwach. Zapewne to właśnie Pan rozumie jako łączenie pianek. Pianka lateksoidalna to sztuczny twór producentów materaców. W rzeczywistości jest to w 100% syntetyczna pianka poliuretanowa, ale o zwiększonej gęstości. Pianki reagujące pod wpływem temperatury to pianki termoelastyczne, zwane też viscoelastycznymi. Łączą one cechy cieczy z cechami ciał stałych, stąd też posiadają lepkość. To ona odpowiada za konkretne reakcje.
@@PajonkPajonk Panie te same triki są jak piszą materac lateksowy.... Zazwyczaj jest tam znikomy procent naturalnego kauczuku, a reszta to jest tworzywo porównywalne do opony samochodu czyli sztuczne. Ale jak to mówią ważne żeby klient uwierzył we wszystko.
Według mnie pan ekspert zastosował kompletne hiperbole w przypadku pianek visco, z resztą błędne również. Z jednej strony mówi że pianka visco przegrzewa ciało, z drugiej mówi że przy 15 stopniach w pokoju zamienia się w drewno. No dobrze, ale to drewno to będzie przez jaki czas? 10 sekund - czyli do momentu w którym pianka nagrzeje się do naszej temperatury. Już pomijając samą hiperbolę bo nikt normalny nie śpi w 15 stopniach, a nawet jeżeli to prawdopodobnie pod grubą i ciepłą kołdrą. Kolejna hiperbola to że w lato w pokoju mamy 35 stopni - serio? To w zimę otwieramy okna, ale w lato zamykamy żebyśmy mieli te "35" stopni? 35 stopni w pokoju to ja miałem jak w pracowałem w Holandii i spałem w kontenerze, a na zewnątrz było 40 stopni w słońcu. Kolejny ominięty fakt że całe te temperaturowe biadolenie możemy uniknąć poprzez używanie poprawnych kołder. Zimno - grubsza warstwa, gorąco - bardzo cienka warstwa lub praktyczny brak. Powoływanie się na jakieś mityczne statystyki z USA, co z tego że jak spojrzymy na jakiekolwiek opinie na temat pianek visco w polsce to w głównej mierzę są one polecane (ba, nawet z 2 komentarzy tutaj jedna poleca tę piankę), nawet po kilkuletnich próbach czasowych. Do tego te gloryfikowanie Stanów, jakby u nich to konsument był królem a korporacje materacowe się przy nim płaszczyły. Widać że Stany to on widział może w filmach na HBO, bo realizm wygląda trochę inaczej, na pewno gorzej niż w Unii Europejskiej, ale co tam, USA to przecież kraina mlekiem płynąca więc tam na pewno jest lepiej.
Hiperboli raczej nie stosujemy. Mówimy oraz piszemy bezpośrednio i merytorycznie. Uzupełnieniem do naszych filmów są teksty blogowe, do których czytania zachęcamy. Sami nie bardzo lubimy to, że na świecie cytuje się głównie badania amerykańskie i europejskie, zaś pomija dorobek naukowców z Afryki, Australii czy Azji. Jednak w przypadku materaców badania azjatyckie czy afrykańskie niewiele by wniosły, wszak kultura snu bywa tam inna, a badań aż tak wielu w tym zakresie się nie przeprowadza. Zapewniam, że część z nas nie tylko była w USA, ale i dużą część życia tam mieszkała ;)
Kupiłam w jysku materac sprężynowo piankowy i męcze się już pięć lat. Rano nie czuje zdrętwiałych rąk a po paru minutach bolą mnie biodra jest tak twardy. Z kolei dokupiony 8cm materac termoplastyczny sprawia, że wpadam i nie mogę się spokojnie przekręcić nie mówiąc już o gorącu. Nie mam pojęcia jaki kupić materac dla kogoś kto wazy 75 kg i śpi głównie na boku 😔
W tym przypadku odpowiedni byłby materac Osaka Air. Otrzymuje Pani 100 dni na testowanie w swoim domu i zwrot bez podania przyczyny, zatem nie ma tu żadnych obaw o jakiekolwiek złe dopasowanie materaca do naszych potrzeb. Oczywiście oprócz tego jest 15-letnia gwarancja. Więcej informacji na: onsensleeping.com/materac-piankowy-osaka-air
Z czego może wynikać gnicie pianki w materacu?. Co najdziwniejsze pianka nie zgniła w miejscu mojego spania tylko w całkowicie innym. Chyba że to wynik złego przechowywania w magazynie przez producenta w tzn folii? I potem mi się rozwijał przez 3-4lata grzyb w piance?. Co o tym państwo sądzicie?.
Generalnie pianka poliuretanowa gnić nie powinna. Jeśli rzeczywiście jest to gnicie, a nie naturalna zmiana koloru w wyniku utlenienia, to należy zwrócić się z reklamacją do producenta danego materaca. Wskazuje to bowiem na błędne przechowywanie lub/i wady w procesie produkcji.
Dobrze kogoś posłuchać kto się naprawdę zna i mówi prade, pozdrawiam😊
Serdecznie dziękujemy!
Nareszcie ktoś powiedział prawdę . Szacun byłem w sklepie i słyszałem te wszystkie ściemy . Powodzenia 😊
Dlatego edukacja i podnoszenie świadomości konsumenckiej są tak ważne. Pozdrawiamy serdecznie.
Bardzo cenna wiedza, udostępniłam na moich grupach fb.
Właśnie szukam dobrego materaca po wtopie z materacem lateksowym, który miał okropny, kwaśny, chemiczny zapach.
Przykro nam, że coś takiego Panią spotkało.
No i mnie Pan przekonał :-). Super materiał - merytoryczny i dokładny. Poza tym do mnie zawsze trafia pasja i wiara w to co się robi. To budzi zaufanie.
Jeden z wielu, do których obejrzenia zachęcamy!
Super materiał i sporo przydatnej wiedzy. .... jeden mankament, głośność Waszego filmu jest przynajmniej dwukrotnie mniejsza niż tych wrzeszczących reklam.
Super materiał. Prosto i przystępnie wyjaśnione różnice między piankami oraz opisane różne ściemy marketingowe producentów i sprzedawców.
23:20. "Materac 160x200 powinien ważyć 30-40kg." W sensie przy jakiej grubości tej pianki? Jak chcę wiedzieć czy gęstość jest odpowiednia, to potrzebuję 3 wymiarów
Odp. waga materaca może też świadczyć o tym czy nie użyto tanich pianek. Np. słabej jakości pianki tapicerskiej. Taki materac będzie się dosyć szybko zapadał. Dobry materac nie powinien być zbyt lekki. W razie bardziej szczegółowych pytań polecamy, bezpośredni kontakt telefoniczny z naszym technologiem (numer kontaktowy dostępny na stronie Onsen).
@@onsenpoland Dziękuje za odpowiedź, chodź nie odpowiada ona na moje pytanie. Rozumiem, czemu ma być cięższy, tj gęstszy. Ja pytałem o to, przy jakiej wysokości materaca powinien on ważyć 30-40kg, bo zakładając materac 160x200cm, wysokości 20cm i gęstości pianki 40kg/m^3 to waga materaca wychodzi: 1.6*2*0.2*40=25.6kg.
Mówi Pan, że pianka powinna mieć gęstość właśnie ok 40kg/m^3, i taką też mają Pana materace. No ale wtedy waga całego materaca nie wychodzi mi 40kg. Czy gdzieś popełniłem błąd w obliczeniach/rozumowaniu?
Witam mam problem spie na kanapie na ktorej jest materac ale juz ma swoje lata .kanapa jest praktycznie nowa .Chcialbym kupic materac na ta kanape ,spie zazwyczaj na brzuchu i na boku,waze 80 kilo przy 184cm wzrostu.Czy najlepszy bedzie materac srednio twardy ? Z gory dziekuje za podpowiedz
Zapraszamy do kontaktu z naszym głównym technologiem 509 940 633 (najlepiej w godzinach 10-18).
I jak tam, kupił Pan materac?
Jakie wrażenia?
32:50 Z informacji które ja znalazłem w internecie to lateks nadaje się jak najbardziej do recyklingu, w tym materace lateksowe również
Recyklingowi podlegają rzeczy, w których można odwrócić proces chemiczny i uzyskać ponownie surowce. W przypadku lateksu jest to proces wulkanizacji. Można lateks rozszarpać na kawałki i wrzucić jako wypełniacz ale nie można wrócić do stanu w pełni pierwotnego surowcowa (jak w przypadku pianki poliuretanowej). Jest to więc tylko połowiczny proces recyklingu.
@@onsenpoland Recykling to proces przetwarzania materiałów tak, żeby nadawały się ponownie do użytku. Po co wracać do stanu pierwotnego surowca, skoro można materiału użyć ponownie.
Rozumiem, że skoro definicja recyklingu to powrót do pierwotnego materiału, to z pianki da się uzyskać ropę naftową?
@@Saiyaman93nie można dlatego że piana poliuretanowa wyprodukowana jest z pochodnych ropy naftowej a nie z ropy naftowej :) abstrahując od faktu że ropa powstaje przez miliony lat to niemożliwe aby wyprodukować ją z jej pochodnych :)
Skoro materac nie oddycha w pionie a tylko w poziomie to czemu wszyscy powtarzają, że materac nie może być na ziemi, bo nie będzie oddychał? Skoro oddycha tylko w poziomie to czy ma odsłonięty spód, czy zakryty nie powinno mieć znaczenia. Sami na stronie mówicie, że stelaż powinien mieć odstęp między szabelkami, aby umożliwić przepływ powietrza, tylko po co? Jeśli oddycha tylko w poziomie to czy każdy stelaż co ma zasłonięte boki, nie powinien się w ogóle do niczego nadawać, bo blokuje przepływ powietrza?
Witam.Prosze mi doradzić materac.Posiadam przepukline obustroną kręgosłupa.Lekarz mi doradzi£ twardy.Jaki Panowie polecacie.Pozdrawiam
Przepraszamy za późną odpowiedź. Polecamy materac średniotwardy (6,5), jakim jest Osaka Air. Polecanie twardych materaców wynika z mitu, że spanie na twardym podłożu jest zdrowe. W rzeczywistości zbyt twardy materac, podobnie jak za miękki materac, przyniesie więcej szkód, niż pożytku.
Czy zakupił Pan materac?
Jak się śpi?
Jak Pana kręgosłup?
Witam,mam male łoze 140x200 i maly budzet 1000 zl jaki materac bedzie dobry ?
Żaden, w tej cenie lepiej jest kupić piankę HR o dużej gęstości i optymalnej twardości, a następnie ubrać ją w pokrowiec.
28:42 "Materac nie oddycha w pionie". Jak to nie oddycha w pionie? Dlaczego tak, skoro w pionie jest mniejszy przekrój, a struktura pianki jest w każdej płaszczyźnie taka sama
Dlatego, że istnieje coś takiego jak grawitacja i nacisk. Ciepłe powietrze zawsze unosi się ku górze. Jak leżymy na materacu to również częściowo blokujemy przepływ powietrza swoim ciałem. Dlatego funkcjonalnie skonstruowany materac dba o prawidłową cyrkulację powietrza i odprowadzanie ciepła. To jest problem technologiczny, który rozwiązuje się po przez rzetelne testy funkcjonalności produktu.
@@onsenpoland Teraz jestem chyba jeszcze bardziej zmieszany. Grawitacja i wspomniana konwekcja to właśnie powód dla którego zadałem to pytanie. Bo te zjawiska działają właśnie w pionie
Ciepłe powietrze nie poleci ci w dół, co najwyżej na bok(jeśli pozwala materac)
Kupilem 90x200 cieżki jest samemu wyjac z kartonu i foli wyczyn ale najlepszy jaki mialem
Dzień Dobry Panie Russelu Crowe, mam bardzo poziomo ułożoną kość krzyżową, dlatego nie mogę spać na plecach, bo bolą mnie lędźwie. Nie mogę też spać na zbyt twardych materacach lateksowych. Prośba o pomoc :)
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z materacem Osaka Air :)
Musicie krecic wiecej odcinków bo niema ci ogladac w necie😊
Staramy się!
Ktoś ma sprzeczne informacje w Lidlu jest dostępny materac Livorno z zimnej pianki wysokoelastycznej i w rozmiarze 160 x 200 i grubości 19 cm, oraz parametrach : twardość: H3
zalecenia dotyczące twardości: średnia, dla osób o wadze ok. 80-100 kg
rodzaj rdzenia: zimna pianka Kaltschaum
rodzaj wypełnienia: zimna pianka Kaltschaum
budowa wypełnienia: 7-strefowe nacięcia
gęstość rdzenia z zimnej pianki Kaltschaum: ok. 35 kg/m³
gęstość warstwy zewnętrznej z zimnej pianki Kaltschaum: ok. 40 kg/m³
materiał pokrowca: 100% poliester
zdejmowany pokrowiec: tak
rodzaj zapięcia: 4-stronny zamek błyskawiczny
wskazówki prania i pielęgnacji: pranie w temp. do 60°C, suszenie w suszarkach bębnowych, waży 20, 3 kg !
Po pierwsze nie istnieje twardość H3, bo twardość pianek podaje się w kPa lub N. Po drugie kaltschaum oznacza po prostu piankę HR. I chociaż podają gęstość, to twardość już nie. Nadto coś nam nie gra z wagą. Przy materacu o tych wymiarach miałby on objętość 0,608 m3. Więc nawet gdyby cały składał się tylko z pianki o gęstości 35 kg/m3, to powinien ważyć ponad 21 kilogramów. A gdzie tu jeszcze pianka o gęstości 40 kg/m3 i pokrowiec...?
Właśnie zamówiłem Vitale Armonioso MAGNIFLEX i po chwili trafiłem na ten film.. strasznie skomplikowany temat. Coś wiecie o tych materacach bo do tanich nie naleza?
Teoretycznie jeszcze nie wpłaciłem przedplaty
Nie możemy wypowiadać się o innych produktach. Natomiast zawsze warto zażądać pełnych parametrów pianek.
a co z piankami łonczonymi widziałem takie z połoczeniem latexu i pianki termoelastycznej i lateksu z piankom wysokoelastycznom czy som pianki połoczone wysokoelastyczna i termoelastyczna czy tylko lateks da sie łonczyć ?
Nie da się połączyć dwóch rodzajów pianek w jednych. W materacach mogą być użyte różne pianki w różnych warstwach. Zapewne to właśnie Pan rozumie jako łączenie pianek.
Pianka lateksoidalna to sztuczny twór producentów materaców. W rzeczywistości jest to w 100% syntetyczna pianka poliuretanowa, ale o zwiększonej gęstości.
Pianki reagujące pod wpływem temperatury to pianki termoelastyczne, zwane też viscoelastycznymi. Łączą one cechy cieczy z cechami ciał stałych, stąd też posiadają lepkość. To ona odpowiada za konkretne reakcje.
Czy technologia tempur, ma te same wady co typowa visco, czy jednak coś jest lepsza?
A czym się różni ich visco od innych visco? ;) Ktoś jest wskazać różnice?
czyli pianka lateksoidealna to nie jest połoczenie pianki lateksowej i poliuretanowej tylko pianka poliuretanowa ?Jakto morzliwe ze som na rynku pianki lateksowe kture reagujom pod wpływem temperatury
Nie da się połączyć dwóch rodzajów pianek w jednych. W materacach mogą być użyte różne pianki w różnych warstwach. Zapewne to właśnie Pan rozumie jako łączenie pianek.
Pianka lateksoidalna to sztuczny twór producentów materaców. W rzeczywistości jest to w 100% syntetyczna pianka poliuretanowa, ale o zwiększonej gęstości.
Pianki reagujące pod wpływem temperatury to pianki termoelastyczne, zwane też viscoelastycznymi. Łączą one cechy cieczy z cechami ciał stałych, stąd też posiadają lepkość. To ona odpowiada za konkretne reakcje.
@@onsenpoland Poduszka Smart Latex Janpol to czemu producent pisze ze to połoczenie dwóch rodzajów pianek
@@PajonkPajonk Panie te same triki są jak piszą materac lateksowy.... Zazwyczaj jest tam znikomy procent naturalnego kauczuku, a reszta to jest tworzywo porównywalne do opony samochodu czyli sztuczne.
Ale jak to mówią ważne żeby klient uwierzył we wszystko.
Hilding mam 90x200 waży 17kilo więc jest ok
Nie znamy składu, także się nie wypowiemy :)
Według mnie pan ekspert zastosował kompletne hiperbole w przypadku pianek visco, z resztą błędne również. Z jednej strony mówi że pianka visco przegrzewa ciało, z drugiej mówi że przy 15 stopniach w pokoju zamienia się w drewno. No dobrze, ale to drewno to będzie przez jaki czas? 10 sekund - czyli do momentu w którym pianka nagrzeje się do naszej temperatury. Już pomijając samą hiperbolę bo nikt normalny nie śpi w 15 stopniach, a nawet jeżeli to prawdopodobnie pod grubą i ciepłą kołdrą.
Kolejna hiperbola to że w lato w pokoju mamy 35 stopni - serio? To w zimę otwieramy okna, ale w lato zamykamy żebyśmy mieli te "35" stopni? 35 stopni w pokoju to ja miałem jak w pracowałem w Holandii i spałem w kontenerze, a na zewnątrz było 40 stopni w słońcu. Kolejny ominięty fakt że całe te temperaturowe biadolenie możemy uniknąć poprzez używanie poprawnych kołder. Zimno - grubsza warstwa, gorąco - bardzo cienka warstwa lub praktyczny brak.
Powoływanie się na jakieś mityczne statystyki z USA, co z tego że jak spojrzymy na jakiekolwiek opinie na temat pianek visco w polsce to w głównej mierzę są one polecane (ba, nawet z 2 komentarzy tutaj jedna poleca tę piankę), nawet po kilkuletnich próbach czasowych.
Do tego te gloryfikowanie Stanów, jakby u nich to konsument był królem a korporacje materacowe się przy nim płaszczyły. Widać że Stany to on widział może w filmach na HBO, bo realizm wygląda trochę inaczej, na pewno gorzej niż w Unii Europejskiej, ale co tam, USA to przecież kraina mlekiem płynąca więc tam na pewno jest lepiej.
Hiperboli raczej nie stosujemy. Mówimy oraz piszemy bezpośrednio i merytorycznie. Uzupełnieniem do naszych filmów są teksty blogowe, do których czytania zachęcamy.
Sami nie bardzo lubimy to, że na świecie cytuje się głównie badania amerykańskie i europejskie, zaś pomija dorobek naukowców z Afryki, Australii czy Azji. Jednak w przypadku materaców badania azjatyckie czy afrykańskie niewiele by wniosły, wszak kultura snu bywa tam inna, a badań aż tak wielu w tym zakresie się nie przeprowadza.
Zapewniam, że część z nas nie tylko była w USA, ale i dużą część życia tam mieszkała ;)
Kupiłam w jysku materac sprężynowo piankowy i męcze się już pięć lat. Rano nie czuje zdrętwiałych rąk a po paru minutach bolą mnie biodra jest tak twardy. Z kolei dokupiony 8cm materac termoplastyczny sprawia, że wpadam i nie mogę się spokojnie przekręcić nie mówiąc już o gorącu. Nie mam pojęcia jaki kupić materac dla kogoś kto wazy 75 kg i śpi głównie na boku 😔
Hej. Widziałam że w Jysk dają długa gwarancję na materac nawet 25 lat. Czy w twoim przypadku można skorzystać?
W tym przypadku odpowiedni byłby materac Osaka Air. Otrzymuje Pani 100 dni na testowanie w swoim domu i zwrot bez podania przyczyny, zatem nie ma tu żadnych obaw o jakiekolwiek złe dopasowanie materaca do naszych potrzeb. Oczywiście oprócz tego jest 15-letnia gwarancja. Więcej informacji na: onsensleeping.com/materac-piankowy-osaka-air
@@gorothful69 sama go wybrałam bo terapeuta od kręgosłupa powiedział że najlepszy materac to twardy materac wiec to chyba nie podlega gwarancji.
@@onsenpoland do jakiej wagi jest ten materac na 85 też się nada ?
Mam topper 8 cm z visco grzeje jak kotłownia i sie zapada do niczego nie polecam
Zapraszamy do kontaktu, możemy pomóc go zwrócić!
Ciekawe naczym spi papiez Tramp Putin itp😊
Trzech monarchów o ciekawym doborze... :P Oni w ogóle śpią?
Z czego może wynikać gnicie pianki w materacu?.
Co najdziwniejsze pianka nie zgniła w miejscu mojego spania tylko w całkowicie innym.
Chyba że to wynik złego przechowywania w magazynie przez producenta w tzn folii? I potem mi się rozwijał przez 3-4lata grzyb w piance?.
Co o tym państwo sądzicie?.
Generalnie pianka poliuretanowa gnić nie powinna. Jeśli rzeczywiście jest to gnicie, a nie naturalna zmiana koloru w wyniku utlenienia, to należy zwrócić się z reklamacją do producenta danego materaca. Wskazuje to bowiem na błędne przechowywanie lub/i wady w procesie produkcji.
Zgadzam się, swój mam z ArtMedic Viscotherapy I serdecznie polecam.
Jak zaznaczyliśmy w rozmowie, materaców z pianką visco w pierwszej warstwie pod żadnym pozorem nie polecamy 😀 Także chyba jednak się nie zgadzamy 😉
Czyli najlepszy materac to z pianki hr
Ale nasrane reklamami. Gorzej niż w Polsacie. Normalnie nie da się obejrzeć bo nie można się skupić na materiale..
Spróbujemy coś z tym zrobić... :)
A materac wypelniony welna?
Z czasem wełna się spłaszczy. To podstawowy argument przeciw, wśród wielu innych...