Громадські і благодійні організації (фонди) та ПДВ

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 31

  • @zarajsky
    @zarajsky  ปีที่แล้ว

    Якщо є питання пишіть їх у коментах! ПІДТРИМАТИ ДОНАТОМ bit.ly/3yKfiTy
    ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ t.me/notaxpro
    КОНСУЛЬТАЦІЇ: +38(067) 579-58-38 - Viber/Telegram
    ПОСЛУГИ ДЛЯ ФОП:
    - Консультації онлайн bit.ly/3X8npUf
    - Надання звітності ФОП bit.ly/3xcvRSz
    - Реєстрація ФОП онлайн bit.ly/45d0Gs2
    - Підбір КВЕД bit.ly/3RiBASL
    - Внесення змін по ФОП онлайн bit.ly/3VcsHvo
    - Відмова від єдиного податку bit.ly/4flXD5t
    - Закриття ФОП онлайн bit.ly/3KvTEoX
    - Відповіді на запити податкової bit.ly/327RqWt
    - Запит про надання ІПК bit.ly/3VgIBES
    - Довідка про резидентство bit.ly/3McURke
    - Повернення/перекид податків bit.ly/4aXD0sW
    - Земля і нерухомість bit.ly/4aXUepX
    - Скасування рішень податкової bit.ly/45bPhZF
    - Скарга на дії податкової bit.ly/4aS514Y
    САЙТ «ПОДАТКОВИЙ КОНСУЛЬТАНТ»: ukrpravo.biz/

  • @НадеждаХаритонова-п3м
    @НадеждаХаритонова-п3м ปีที่แล้ว +1

    дякую за ВАШІ професійні консультації!!!

  • @БогданМанн-ж2ы
    @БогданМанн-ж2ы 8 หลายเดือนก่อน +1

    Дуже дякую!

  • @АннаАтаманчук-с7п
    @АннаАтаманчук-с7п ปีที่แล้ว +1

    Дякую вам за таке детальне роз'яснення.

  • @Aleks-jh4he
    @Aleks-jh4he ปีที่แล้ว +1

    Дякуюемо 💥👍

  • @lawyer2156
    @lawyer2156 9 หลายเดือนก่อน +1

    Вітаю! А як бути, якщо БО спонсує проведення поточного ремонту приміщення, що належить держустанові ? Тобто отримувач благодійної допомоги є держустанова, а підрядник (третя особа), по суті отримує кошти за проведені роботи (комерційні) ? Дякую за відповідь.

    • @zarajsky
      @zarajsky  9 หลายเดือนก่อน

      "бути" відповідно до чинного законодавства і правил ведення бухгалтерського обліку. Вибачте але з вашого питання незрозуміло про що саме ви запитуєте.

  • @lebedevas
    @lebedevas 10 หลายเดือนก่อน +1

    Можете підказати по співпраці БФ та фоп. Які є ризики для ФОПа працювати з БФ, який ще жодного разу не проходив аудит і немає програмних документів

    • @zarajsky
      @zarajsky  10 หลายเดือนก่อน

      Залежить від того на якій групі ФОП і що саме він буде робити в ході співпраці.

  • @ruslanltd9085
    @ruslanltd9085 ปีที่แล้ว +1

    Вітаю! Як ви вважаєте і чи вірно я розумію: наша юридична особа хоче передати благодійну допомогу громадській організації. У ПКУ у ст. 197 вказано що звільнені від ПДВ операції постачання БЛАГОДІЙНИМ ОРГАНІЗАЦЯЯМ (і ні слова про громадські, про громадські тільки щодо лімітів мова йде). За законом про благодійніть, благодійна організація - це юридична особа приватного права, установчі документи якої визначають благодійну діяльність в одній або декількох сферах, визначених цим законом, як основну мету своєї діяльності. АЛЕ в тому законі вказщано що видами БО є 3 види - фонди і ще щось але не громадські організації.
    То чи є оподатковуваною операцією надання благодійної допомоги громадській організації? Дякую. Дуже розраховую на вашу відповідь і точку зору.

    • @zarajsky
      @zarajsky  ปีที่แล้ว

      На мій погляд, в цьому випадку Громадська організація і благодійна організація це різні речі. Тож норми цього пункту не поширюються на ГО. Скоріш за все такої позиції буде триматись і податкова. Але щоб отримати остаточну відповідь я б радив отримати з ДПС України ІПК з цього питання.

  • @MarinaKorobova2704
    @MarinaKorobova2704 ปีที่แล้ว +1

    Доброго вечора , Олександр. Трішки не по цій темі, але хвилює питання які є ризики у благодійної організації яка передає кошти іншій благодійній організації , що знаходить на тимчасово окупованій території? Дякую за увагу і ще за детальне пояснення питання з приводу статусу платника ПДВ.

    • @zarajsky
      @zarajsky  ปีที่แล้ว

      Важко сказати. Наприклад важливо що це за територія. Вона стала окупованою до 24.02.22 чи після. Знову ж таки, яким чином передаються кошти? На рахунок в банку? Якщо у банка немає питань до роботи цієї організації навряд чи можуть бути якісь проблеми.

    • @MarinaKorobova2704
      @MarinaKorobova2704 ปีที่แล้ว +1

      Дякую ,Олександр . Так важке питання, територія окупована після 24.02 просто не хочеться кидати наших людей там тому намагаємося допомогти як можемо скидаючи притулкам з тваринами кошти на картку .

    • @zarajsky
      @zarajsky  ปีที่แล้ว

      @@MarinaKorobova2704 Якщо ви скидаєте гроші на приватну картку ви допомагаєте цій приватній особі, а не якісь організації. Приватні картки не мають ніякого відношення до юридичних осіб. Навіть якщо власник картки керівник такої юрособи чи засновник.

  • @AndriiPetrusha
    @AndriiPetrusha ปีที่แล้ว +1

    Дякую за роботу.

  • @mariakopach4802
    @mariakopach4802 ปีที่แล้ว +1

    Вітаю!
    На сьогоднішній час для благодійних фондів та громадських організацій діє норма про 1млн щоб не ставати платником пдв?

    • @zarajsky
      @zarajsky  ปีที่แล้ว

      Докладно розписав все у статті ukrpravo.biz/bezoplatna-peredacha-tovariv-chi-poslug-gromadskimi-i-blagodiynimi-organizatsiyami-fondami-ta-splata-pdv.html

  • @ІринаКошмак-н6х
    @ІринаКошмак-н6х 8 หลายเดือนก่อน +1

    Доброго дня, хочу уточнити момент, якщо громадська організація надає благодійну допомогу у вигляді ТМЦ військовослужбовцям, то вона буде входити в той мільйонний поріг? Дякую за відповідь!

    • @zarajsky
      @zarajsky  8 หลายเดือนก่อน

      Ви ж розумієте що громадська організація може надавати допомогу тільки тим хто має посвідчення УБД? Інакше необхідно сплачувати ПДФО і ВЗ?

  • @YaNaN8804
    @YaNaN8804 ปีที่แล้ว +1

    Доброго дня,Олександре. Підскажіть будь ласка,якщо, наприклад, БФ вже зареєстрований пдв платником і надалі надає послуги як платні декому, так і безоплатно допомагає господарськими товарами приватним особам (потребуючим) : пдв за звітний період він сплачує тільки по операціях платних послуг так? В п.197.1.5 пише про благодійну допомогу - що насправді головна мета БФ - але, так написано наче там маються на увазі тільки "суб'єкти" тобто не проста "баба Маша з Корюківки". Ось по фізособам шось я вагаюсь. Хочемо відкрити БФ щоб допомогати людям "простим" як то кажуть, не тільки організаціям.

    • @zarajsky
      @zarajsky  ปีที่แล้ว

      Благодійний фонд не може здійснювати господарську діяльність. Тобто БФ не може надавати платні послуги. За це мають виключити із реєстру неприбуткових.

  • @НатальяМорозова-е9щ
    @НатальяМорозова-е9щ ปีที่แล้ว +1

    Вітаю, підскажіть будь ласка а перерахування благодійним фондом грошових коштів у вигляді надання благодійної допомоги набувачеві враховуються в ліміт 1 млн грн?

  • @НаташаШеремет-о7ы
    @НаташаШеремет-о7ы ปีที่แล้ว

    Громадська організація здійснює навчання людей , які постраждали під час дій рф, за гроші донорів, чи потрібно реєструватись платником пдв і чи потрібно сплачувати пдв в разі перевищення 1 млн

    • @zarajsky
      @zarajsky  ปีที่แล้ว

      Починаючи з 08:29

  • @piotr19711
    @piotr19711 3 หลายเดือนก่อน

    Я так розумію ви просто підтримуєте позицію податкової у своїй відповіді про довоєнний обов'язок реєстрації пдв під час надання благодійної допомоги за рік більше ніж на 1 млн
    Читайте уважно податковий кодекс і зрозумієте, що ще до війни реєструватись не було потрібно для надання благодійної допомоги
    181.1. У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі операцій з постачання товарів/послуг з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі (зокрема, але не виключно шляхом встановлення спеціального застосунку або додатку на смартфонах, планшетах чи інших цифрових пристроях), нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.
    !!! операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом
    У нас благодійна допомога в статті Операції, звільнені від оподаткування
    Це не моя одна думка, ще є думка юристів
    www.uny.org.ua/dopomoga/accounting-and-reporting/chy-maye-blagodijna-abo-gromadska-organizacziya-reyestruvatys-platnykom-pdv-ta-u-yakyh-vypadkah/

    • @zarajsky
      @zarajsky  3 หลายเดือนก่อน

      Я думаю вам варто дивитися трохи більше ніж перші 5-6 хвилин відео. Бо далі я кажу про те що ті загальні норми які діяли до війни і з яких я почав були доповнені воєнним пунктом відповідно до якого безоплатна передача товарів та послуг взагалі не є об'єктом оподаткування відповідно вартість цих товарів не рахується в 1 млн.грн а відповідно і обов'язку реєструватись платником ПДВ взагалі не виникає. Якби ви не зупинилися на перших 6 хвилинах а додивились би хоча б до 06:54 то не було б потреби витрачати час на написання вашого коментаря, який взагалі не кореспондує із ПКУ. Бо казати що ця допомога є операціями звільненими від оподаткування (тобто такими що мають встановлену пільгу) абсолютно неправильно, бо ці операції взагалі не є обєктом оподаткування. А це різні речі. Не є обєктом і звільнений абсолютно різні поняття з різними податковими наслідками. Звільнений - зобовязаний бути платником ПДВ, але не сплачуєш ПДВ, бо ти від нього звільнений і виписуєш податкові накладні із пільгою. Тож якщо операції просто звільнені в наслідок встановленої пільги юрособа зобовязана реєструватись платником ПДВ бо ці обсяги рахуються в його 1 млн. А коли операції як в даному випадку не є обєктом оподаткування ти взагалі не зобовязаний реєструватися платником ПДВ, бо тобі в 1 мільйон нічого рахувати. У нашому випадку на сьогодні операції по передачі товарів та послуг не є обєктом оподаткування і відповідно ГО та БФ не повинні реєструватись платниками ПДВ. Про що я і розповідаю. Тож дивіться відео до кінця і читайте ПКУ.

    • @piotr19711
      @piotr19711 3 หลายเดือนก่อน

      @@zarajsky я маю на увазі про обсяг операцій, ви пропустили в презентації слово, що підлягають оподаткуванню
      Тобто для цілей реєстрації ми рахуємо обсяг операцій які підлягають оподаткуванню, так написано в податковому кодексі.
      У нас є 2 статті про операції які підлягають оподаткуванню, відповідно беремо ці операції і їх рахуємо до загального обсягу 1млн.
      а чому коментар написав, бо воєнний стан може закінчитися і буде повернута ця норма

    • @piotr19711
      @piotr19711 3 หลายเดือนก่อน

      я знаю позицію податкової, але вона не є обґрунтованою як і буває часто, також немає жодної судової практики щодо обсягу операцій які підлягають оподаткуванню як рахується

    • @zarajsky
      @zarajsky  3 หลายเดือนก่อน

      @@piotr19711 а як далеко ви шукали судову практику і яким чином? Тільки по ГО та БФ? :)))) Бо от перше що я знайшов по статті 197 рішення Вищого адміністративного за 2017 рік де якраз є позиція що обсяги які підпадають під ст. 197 звільнені від оподаткування входять в ліміт 1 млн. N К/800/20062/16
      Отже, до оподатковуваних операцій, тобто до операцій, які є об'єктом оподаткування ПДВ, для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за основною ставкою, ставкою 7 %, нульовою ставкою та звільнені від оподаткування.
      Можна сказати що це занадто стара практика і можна на неї не зважати :))) На жаль у мене немає зараз часу шукати більш новішу практику. Як я сказав це перше що я знайшов коли зараз почав шукати. Якщо є рішення Верховного суду де сказано що операції звільнені від оподаткування відповідно то ст 197 НЕ входять до оподатковуваних і не включаються в 1 млн для реєстрації платником ПДВ, поділіться будь ласка номером такого рішення. Бо із свого досвіду я бачив іншу практику суду по ст. 197 яка якраз таки була про те що ці обсяги які звільнені від оподаткування рахуються в 1 млн.грн.