Evoluce života: od zrození eukaryotické buňky až k původu druhů

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 23 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 288

  • @miroslavduska3068
    @miroslavduska3068 4 ปีที่แล้ว +2

    Úvod úžasný a vtipný, opravdu jsem neusnul

  • @miroslavduska3068
    @miroslavduska3068 5 ปีที่แล้ว +4

    Pro nás amatéry,a úplné blbce (mluvím o sobě) moc děkuji.

  • @janmarcisovsky123
    @janmarcisovsky123 5 ปีที่แล้ว +1

    Stalo sa s nimi to, že sa časom evolučne zmenil ich zobák vzhľadom k zmene potravy.

  • @wingtzun5166
    @wingtzun5166 4 ปีที่แล้ว +4

    Spousta spekulací a dohadů. Mnohem logičtějším a dle occamovy břitvy přijatelnějším vysvětlením je, že základní druhy byly stvořeny inteligentním Stvořitelem.

    • @pletiplot
      @pletiplot 4 ปีที่แล้ว +3

      Aha, takže podle Váš je jednodušší, že existuje super složitý a super inteligentní stvořitel, tak složitý, že dokáže stvořit i ty nejsložitější objekty reálného vesmíru, který je schopen porušovat fyzikální zákony, které sám tvoří, který nijak nevznikl, ale čirou náhodou takhle super složitý existoval věčně. To je tak jednoduché, že to musí být pravda. Celou zemi stvořil během šesti dní a všechny věci, které na zemi nacházíme, schválně tak, aby to vypadalo, že jsou miliony a miliardy let staré.

    • @wingtzun5166
      @wingtzun5166 4 ปีที่แล้ว +3

      @@pletiplot Ano, přesně tak. Bůh o sobě ve svém slovu (Bibli) říká, že je věčný nikdy nestvořený. Ano můj i váš omezený mozek to těžko může chápat. Bůh je ten kdo stvořil prostor a čas a tudíž nemůže být pochopitelně jeho součástí, ale je mimo, v jiné realitě. Před Hablem astronomové také předpokládali, že vesmír je věcný, ale Bible o jeho počátku mluvila již několik tisíc let. Jsou věřící vědci, kteří netvrdí, že 6 biblických dnů musí být doslovných 6 dnů. Bible primárně nepopisuje jak svět vznikl, ale proč vznikl. Opravdu je velmi žádoucí se důsledně zamýšlet nad tím, zda je vůbec možné, aby veškeré spektrum složitých systémů ve vesmíru v přírodě atd. vzniklo pouze neřízenými přírodními procesy. Obrovské množství vědců tvrdí, že ne. Je mezi nimi i mnoho nositelů Nobelovy ceny.

    • @pletiplot
      @pletiplot 4 ปีที่แล้ว +1

      @@wingtzun5166 Pak nechápu, jak můžete použít Occamovu břitvu. Existence superinteligentní bytosti prostě není nejjednodušší vysvětlení, protože míra složitosti tohoto vysvětlení zahrnuje i celou složitost této bytosti. A ta je nepředstavitelná. Že to Bůh Sám o sobě napsal? Když napíšu. že jsem Váš otec, tak je to asi pravda, protože jsem to napsal.

    • @wingtzun5166
      @wingtzun5166 4 ปีที่แล้ว +2

      @@pletiplot Ne, není to pravda, protože vy jste lhář narozdíl od dokonalého Boha. Nezahrnuje to vysvětlení dokonalého Boha, který stvořil naší realitu. My nepotřebujeme vysvětlovat realitu Boha, který je mimo naší realitu. My potřebujeme vysvětlit pouze naší realitu a to se bez tvůrce nedá. Pravděpodobnost, že bude vesmír vyladěný tak jak je, aby umožnil vznik života je nulová, naprosto nulová, tudíž musí existovat vyšší tvůrce, který tuto jemnou vyladěnost a nastavení přesných konstant nastavil podle plánu.

    • @pletiplot
      @pletiplot 4 ปีที่แล้ว +1

      @@wingtzun5166 Přečtěte si to po sobě, mluvíte z cesty úplné nelogické nesmysly. Pokud Bůh není součástí naší reality, tak neexistuje. Pokud ji stvořil nebo ji ovlivňuje, pak je součástí naší reality. Jiná možnost není. Nelze ho zároveň mít a nemít. Pokud Bůh existuje, věda si nárokuje ho zkoumat. Pokud ho zakazujete zkoumat, tak pro vědu neexistuje.
      O tom, co se vysvětlit dá nebo nedá, nerozhodujete vy.
      Pravděpodobnost vyladění vesmíru není nulová, je naprosto matematicky vyloučeno, aby byla nulová. Pravděpodobnost je počet úspěšných pokusů lomeno celkový počet pokusů. Neznáme celkový počet pokusů o vznik vesmíru, nazvěme ho n. Ať je jakékoli konečné, 1/n není nikdy nula. A je-li n nekonečné, je to ještě snažší, pak existuje nekonečně mnoho vesmírů s nekonečně mnoho kombinacemi a taky nekonečně mnoho vesmírů stejných s naším.

  • @michaeledgarhorsky1139
    @michaeledgarhorsky1139 ปีที่แล้ว

    💕❤️💕

  • @ohorok2
    @ohorok2 6 ปีที่แล้ว +6

    Biológia je fajn ale rád by som našiel niekde prednášku o prelome molekuly / bunka ...
    Čo už je živý organizmus bunka / čo je molekula s príznakmi vlastnej vôle a podobne

    • @olivervillant6132
      @olivervillant6132 6 ปีที่แล้ว

      vedci sami nepoznajú presnú hranicu medzi živým a neživým, je tam skôr plynulý prechod... Celkom zaujímavá debata na túto tému bola jedna časť relácie Pod lampou: th-cam.com/video/W_flpF5Px1Q/w-d-xo.html

    • @Genesis-ij7hf
      @Genesis-ij7hf 2 ปีที่แล้ว

      hranice mezi živým a neživým je propastná a tkví v jazykově kódovaných instruktivních informacích pro stavbu, řízení, optimalizaci, opravu, reprodukci a stárnutí těla toho či onoho druhu organismu. Neživá hmota žádnými takovými "know-how" informacemi kódovanými v dokonale optimálním kódovacím systému - kvaternární kódovací soustavy - nedisponuje. Neexistuje nic jako samo se replikující molekula ... replikace nezbytná pro život je výsledkem dokonalé souhry velmi odlišných typů molekul prostřednictvím extrémně složité syntetické organické chemie. Jeden z nejlepších světových syntetických organických chemiků prof. et prof. James M. Tour o tom hojně publikuje. jmtour.com - život nemohl vzniknout z principu čistě chemicko-fyzikální cestou bez ohledu na množství času, které by bylo k dispozici. Samotná hmota není schopna generovat jazykově kódované informace, protože nedokáže samovolně vyvíjet informační protokoly pro komunikaci mezi tisíci biologickými počítači v každé živé buňce ... molekulární biologie potvrzuje s rostoucími objevy exponenciální nárůst složitosti a naráží na mez nevypočitatelnosti a nezjednodušitelnosti - vynikající vysvětlení těchto jevů podal např. prof. Michael Behe ve své knize Darwinova černá skříňka, samozřejmě i ve svých nejnovějších publikacích na toto téma jako "The Edge of Evolution" apod. Zdejší prezentace připomíná spíše pohádkový příběh než skutečně vědecký popis reálné historie.

    • @ohorok2
      @ohorok2 2 ปีที่แล้ว

      @@Genesis-ij7hf Dakujem.
      Vravite ze je tam priepast, ok v poriadku rozumiem. A mna teda zaujima, co je na krajoch tej priepasti. A to konkretny priklad. Co povazujeme este za nezivy zhluk molekul, a co povazujeme za zivu hnotu.
      Ta informacia je zakodovana v nejakej molekule, ok. Ta molekula sama o sebe je neziva. Ale co sposobi to, ze tato molekula v kombinacii s inymi molekulami zacne byt zivym organizmom?
      Prosim, napiste mi to ako debilovi. Poviem to zjednodusene. Tychto 5 molekul je este nezivy zhluk molekul, ale tychto 6 uz je zivy organizmus :)

    • @Genesis-ij7hf
      @Genesis-ij7hf 2 ปีที่แล้ว +1

      @@ohorok2 Děkuji za jasně formulované otázky. Ta propast mezi živým a neživým není jedna, ale je jich hned několik. První propast je energetická/entropická, druhá propast je chemická, třetí propast je informační/komunikační a čtvrtá propast je teleologická. K první propasti bych řekl stručně to, že pouze u živých systémů dochází lokálně a stabilně v čase ke gigantickému a řízenému snižování entropie a to hned několika typů - tj. ke vzrůstu funkční a jedinečné složitosti - to hmota sama, bez ohledu na to, jak složitou směs chemikálií bystě ve zkumavce měl, nedokáže. K druhé propasti bych řekl stručně to, že všechny chemické reakce se dříve či později zastaví nehledě na to, že meziprodukty spolu křížově/parazitně reagují a vytvářejí nežádoucí chemikálie - jinými slovy, samotná chemie není schopna konstruovat a vrstvit složitost a funkčnost, kterou pozorujeme pouze u živých soustav. Každý chemik by Vám řekl, že musí do reakcí vstupovat, brzdit je, zastavovat, odebírat meziprodukty, urychlovat reakce, přesměrovávat je atd. Navíc všechny chemické reakce vedou ve finále k termodynamické rovnováze, což je přesný opak živých systémů. K informační propasti bych řekl stručně to, že jazykově kódovaná konstrukční a řídící informace v živých soustavách je neodvoditelná ze samotných chemikálií - tj. samotná fyzika a chemie DNA a jejich složek - nedokáže vysvětlit původ konstrukčních informací, jejichž výsledkem jsou inženýrské skvosty jako je mozek, ledviny, plíce, srdce, oko, ucho atd. ... které jsou z inženýrského hlediska stále hodně za hranicemi všeho, co dokážeme jako lidstvo vyrobit.CHemikálie jsou tedy pouze nástrojem v rukou informačního softwaru života, nikoliv jeho příčinou. A ke čtvrté propasti bych řekl to, že živé systémy spolu komunikují a směřují k vyšším cílům než je pouhé vegetování ... --- Určitě nelze živost/neživost stavět na počtech molekul. Živý systém se vyznačuje tím, že má program své konstrukce ve své konstrukci, komunikuje jazykově se svým okolím, přijímá potravu - tj. vyměňuje si energii a hmotu s okolím a přitom zvyšuje svoji uspořádanost a dokáže se SÁM rozmnožovat. -- Za živé tedy můžeme označit až bakterie, nikoliv viry, které nemají ani látkovou výměnu, ani nekomunikují se svým okolím, ani se nemohou sami rozmnožovat a nezvyšují v čase svoji uspořádanost, ale naopak ji v čase ztrácejí, tj. degenerují, jako vše živé na této Zemi. -- Hezký den.

    • @jardam.8600
      @jardam.8600 ปีที่แล้ว +1

      @@Genesis-ij7hf To co jste napsal, zní logicky. Cítím tu "propast" stejně, ale nedokázal bych to tak popsat. Vy tedy věříte ve stvoření? Osobně mi přijde přitažená za vlasy víra, že tu propast příroda nějak smovolně překlenula, ale stejně tak stvoření života nějakou smyšlenou bytostí. Domnívám se, že bude existovat nějaká třetí možnost, na kterou jsme zatím nepřišli. Něco na podobném principu, jako objev kvantové mechaniky ve fyzice, by mohlo existovat i v biologii. Něco, co zatím nebylo objeveno, protože se upínáme jen na ty 2 možnosti "stvoření & evoluce" a uniká nám něco vyššího.

  • @janmarcisovsky123
    @janmarcisovsky123 5 ปีที่แล้ว

    Richard akceptujem Tvoj názor. Ide o to, čo je priorita - evolúcia reprodukcie ( najlepší sa reprodukuje ) resp. adaptácia na zmenu životného prostredia - čo je skoro to isté - časť populácie, ktorá sa prispôsobi prežije a tým sa môže reprodukovať. Druh, ktorý je špecializovaný sa ťažšie prispôsobuje zmenám prostredia a so zmenou prostredia skôr vyhynie. Istou výnimkou je druh Homo Sapiens Sapiens, ktorý si vzhľadom k svojmu genetickému pôvodu života na zemi ( požierať agresívne ) snaží vzhľadom na svoj genóm uzurpovať niku ostatných živočíchov a svojho druhu.

  • @karcihomola
    @karcihomola 6 ปีที่แล้ว +7

    Život je závislý na plné funkceschopnosti orgánů (jako jsou srdce, játra, ledviny). Neúplné orgány, které by se teprve vyvíjely, jsou bezcenné.
    Odkud pochází informace?
    Buňky všech živých organismů obsahují nepředstavitelné množství informací, které jsou navíc uložené s nejvyšší hustotou záznamu, jakou známe. Tvorba všech orgánů je řízená informacemi, průběh všech procesů v organismu je řízený informacemi, výroba všech tělesných substancí (např. 50 000 proteinů lidského těla) je rovněž řízená informacemi. Všechny stavební plány jednotlivých živočichů a jejich orgánů a všechny složité procesy v buňkách jsou založené na informacích.
    Informace je nehmotná veličina, proto informace není vlastnost hmoty. Přírodní zákony o nehmotných veličinách, zejména o informaci, vypovídají, že hmota nikdy nemůže vyprodukovat nehmotnou veličinu. Dále platí, že zdrojem informací může být jen původce vybavený inteligencí a vůlí.
    Vznik života
    "Poctivý člověk vyzbrojený veškerým poznáním, které je nám nyní k dispozici, nemůže než prohlásit, že se v určitém smyslu původ života jeví téměř jako zázrak. Existuje obrovské množství podmínek, které by musely být splněny k tomu, aby život povstal." Francis Crick, molekulární biolog a fyzik, Nobelova cena za fyziologii
    I ta nejmenší buňka je tak extrémně složitá, že se jí nevyrovná ani největší velkoměsto. O zázračné složitosti, funkci či komunikačnímu jazyku DNA ani nemluvě. Jinými slovy, existuje nespočet extrémně a nepředstavitelně složitých systémů, při jejichž studiu se vědcům tají dech. Profesor genetiky na Harwardu a držitel Nobelovy ceny Dr. Jack Szostak a genetik Dr. Alonso Ricard napsali:
    "Každá živá buňka, dokonce i ta nejjednodušší bakterie je plná molekulárních přístrojů, které by byly snem každého nanotechnologa....je v zásadě nemožné představit si, jak se buněčné stroje...mohly samy od sebe sestavit z neživé hmoty.
    Pokud blíže prozkoumáme tuto úžasnou symfonii miniaturních robotů a počítačů, jaký je logický závěr, který nám při použití selského rozumu přichází na mysl? "To nemohlo vzniknout samo...".
    Jsou mnozí, kteří na základě svých odborných vědeckých poznatků tvrdí, že se ona hromada kamení na lidi nepromění - ani za miliardy, ani biliony let. Bez inteligence to prostě nelze. Neexistují přírodní zákony, které by dokázaly formovat hmotu takovým způsobem, aby ožila a začala sama myslet!
    Zázračně vyladěný vesmír
    Náš vesmír obsahuje hodně vzájemně provázaných fyzikálních vztahů a konstant, jejichž preciznost a "vyladění" mnoha vědcům bere dech. Vedle toho existuje velmi mnoho nutných podmínek k tomu, aby život a náš vesmír vůbec mohly existovat. Od fyzikálních vztahů a konstant až po naši polohu ve vesmíru - všechno toto je velmi precizně vyladěno a ve vzájemné souhře. Ukažme si to na několika příkladech.
    Kdybychom změnili hodnotu gravitační konstanty o pouhých 0,00000000000000000000000000000000000001 %, nemohlo by existovat naše Slunce, a tudíž ani my.
    Známý australský teoretický fyzik P. C. W. Davies zase odhaduje, že změna v hodnotě slabé jaderné síly o pouhých 1:10 na 100 by zabránila existenci života ve vesmíru. (pro srovnání - počet atomů v celém pozorovatelném vesmíru se odhaduje na 10 na 81).
    V tuto chvíli je známo již více než sto takových úzce definovaných hodnot. Ještě jeden z těchto příkladů stojí za pozornost - poměr hmotnosti protonu a elektronu. Aby mohl existovat život, nesmí se jejich poměr změnit ze současné hodnoty o více než jeden dílek ku 10 na 37. Astrofyzik Dr. Hugh Ross pro lepší představu o této citlivosti píše:
    "1:10 na 37 je natolik neuvěřitelně citlivá hodnota, že je těžké si uvědomit, co představuje. Následující analogie by mohla pomoci. Pokryjme deseticentovými mincemi celý severoamerický kontinent od země až k měsíci. Sežeňme miliardu dalších, naprosto identických kontinentů a proveďme to samé. Vyberme pak jeden deseticent, nabarvěme jej na červeno a zamíchejme do jedné z miliardy hromad mincí. Poté požádejme přítele, ať se zavázanýma očima vybere onu jedinou červenou minci. Šance, že se mu to podaří, je jedna ku deseti na třicátou sedmou."

    • @olivervillant6132
      @olivervillant6132 6 ปีที่แล้ว +4

      Kajoš
      toto je práve mylná predstava že evolučne vyvýjajúce sa orgány nie sú plne funkčné. Je rozdiel vyvýjajuci sa orgán embria, alebo plodu dieťaťa v lone matky, ten orgán samozrejme nie je plne funkčný, ale počas evolučného vývoja orgánu je daný orgán plne funkčný vo všetkých štádiach jeho vývoja. Tak isto ako je to aj s naším mozgom, je asi najlepší príklad, kde v celej prírode vidieť všetky jeho vývojové štádia. Naša logika je uzamknutá v predstave že svet sa vyvynul do nejakej podoby a v tej podobe teraz žijeme. Ale to v podstate nie je pravda, svet je dinamicky a evolučne sa neustále vyvýjajúci sa systém. Možno JM v predošlom komentáre má pravdu že nám nie je súdené poznať všetky mechanizmy vzniku života, z princípu to asi nemôžeme pochopiť...
      Ešte k tej informácii, v tom máš pravdu že informácia je nehmotná veličina, ale to len preto že bola pomenonavá a vyňatá človekom. Nemyslím si že by zdrojom informácie bolo inteligentné myslenie. Samotná hmota je nositeľom informácie, nič iné. Alebo je to v rozdielnom pohľade na informáciu?

    • @karcihomola
      @karcihomola 6 ปีที่แล้ว

      Auto se taky nevyvinulo bez know how..bez toho, aby každý krok byl řízen inteligentní bytostí...ani dům se sám od sebe nevyvine, ale je třeba krok za krokem ho budovat...samo od sebe se nic nevyvine...to jak věci fungují je dáno už předem...přírodní zákonitosti byli stvořeny...nevyvinuli se...život byl dán...nic nevznikne náhodným procesem...ve všem vidíme, že to jak vše funguje je nesmírně složité a propracované a funguje to na základě programu DNA...DNA se nemohlo jen tak vyvinout...Evoluční teorie je absolutně nevědecká...je to náboženství...neopírá se o fkata, ale domněnky, které nemají pevný základ...vše kolem nás má svůj řád...velký třesk nepřináší řád, ale chaos.

    • @karcihomola
      @karcihomola 6 ปีที่แล้ว

      Jedinečnost informace v DNA, neredukovatelná složitost buňky (a dalších orgánů nebo organismů) a propracovaná jedinečnost našeho vesmíru a naší planety ukazují na inteligentního stvořitele. Skuteční odborníci ve vědních oborech jako je chemie, fyzika, astronomie, biologie, informatika atd. naráželi ve svých oborech v posledních desetiletích na zjištění, že vše je tak složité a komplexní, že to nemohlo vzniknout náhodou.
      Vznik života
      I ta nejmenší buňka je tak extrémně složitá, že se jí nevyrovná ani největší velkoměsto. O zázračné složitosti, funkci či komunikačnímu jazyku DNA ani nemluvě. Jinými slovy, existuje nespočet extrémně a nepředstavitelně složitých systémů, při jejichž studiu se vědcům tají dech. Profesor genetiky na Harwardu a držitel Nobelovy ceny Dr. Jack Szostak a genetik Dr. Alonso Ricard napsali:
      "Každá živá buňka, dokonce i ta nejjednodušší bakterie je plná molekulárních přístrojů, které by byly snem každého nanotechnologa....je v zásadě nemožné představit si, jak se buněčné stroje...mohly samy od sebe sestavit z neživé hmoty.

    • @olivervillant6132
      @olivervillant6132 6 ปีที่แล้ว +1

      nechápem odkiaľ berieš názor že evolučná teória je nevedecká, ale ok, je to tvoj názor.
      Áno, všetko je oveľa komplikovanejšie ako sa zdá, niet pochýb o zložitosti života, hoc len jednej bunky. Vedci aj napriek chápaniu fungovania procesov v bunke nie sú schopný vyrobiť živú bunku, nejde to tak jednoducho ako postaviť dom... ja osobne verím v "stvoriteľa", len je otázne ako to urobil. Ja skôr zdielam názor Prof.Krempaského ktorý koreluje vedu a vieru, tj. prečo by "stvoriteľ" nestvoril život hoc aj evolúciou? Ak berieme do úvahy fyzikálne zákony a nechceme ich porušovať, potom najjednoduchšia cesta je vložiť prvotnú informáciu do počiatku (bigbangu ak nejaký bol) a nechať svet nech sa kreuje podľa svojich zákonov hoc aj evolúciou, nie je to náhoda ale vedomé postrčenie tým správnym smerom. Ja viem, človek si povie že by sa muselo jednať o nekonečné množstvo informácií, ale treba si uvedomiť že naša logika je obmedzená a nie je schopná pochopiť tieto veci ktoré nás presahujú... To je problém aj so samotnou interpretáciou "stvoriteľa", ak si ho niekto predstavuje ako bytosť, potom sa nečudujem že ateisti v neho neveria. Ak existuje stvoriteľ, je nad naše schopnosti si ho predstaviť akýmkoľvek spôsobom.

    • @karcihomola
      @karcihomola 6 ปีที่แล้ว

      Pán Ježíš říká o Bohu, že Bůh je Duch...Nesouhlasím s Evoluční teorií, proto, že říká, že člověk se vyvinul z nižších forem života..tedy ze zvířat...a Boží slovo říká jasně, že vše stvořil Bůh podle svého druhu...člověk byl od začátku člověkem a ryba rybou...opice opicí atd.

  • @janmarcisovsky123
    @janmarcisovsky123 5 ปีที่แล้ว

    Šimpanzy - Správne ste to dodali a bolo to v čase vytvorenia Velké africké propadliny, ktorá vznikla vtedy, keď začal existovať Homo Africanus. Pstruh ako species sa nazýva Salmo. Ide o to, či je to trutta alebo caspius

  • @borislavvukovic6565
    @borislavvukovic6565 2 ปีที่แล้ว

    Dokle ce te takve gluposti pricati dali ste vi normalni pokajte se izgubicete sve

  • @janmarcisovsky123
    @janmarcisovsky123 5 ปีที่แล้ว +1

    Žiadne dinosaury žijúce v mori neexistovali. Sauropoda, ktoré žili v mori nie sú deinosauria, ale patria s nimi medzi archeosauria pane. Darwina ste interpretovali verne.

    • @aglarcz9187
      @aglarcz9187 4 ปีที่แล้ว

      Sauropodi? Nebyli to náhodou ti obří ještěři s dlouhými krky?😀. A ano, byli vodní dinosauři. Tuším, že se volají Mossosauři :D

    • @pletiplot
      @pletiplot 4 ปีที่แล้ว

      Nějak jste to popletl. Sauropoda jsou dinosauři, v moři zřejmě nežili.

  • @lenkaderflova2986
    @lenkaderflova2986 4 ปีที่แล้ว

    W
    Zas

  • @karcihomola
    @karcihomola 6 ปีที่แล้ว +1

    docplayer.cz/37293159-Werner-gitt-clovek-genialni-konstrukce.html

    • @8-bitphilosopher65
      @8-bitphilosopher65 6 ปีที่แล้ว +1

      Boh neexistuje.

    • @karcihomola
      @karcihomola 6 ปีที่แล้ว

      Pro tebe neexistuje a pro miliardy jiných zase existuje.

    • @8-bitphilosopher65
      @8-bitphilosopher65 6 ปีที่แล้ว +1

      to,či niečo existuje alebo nie,sa nedokazuje prostre
      dníctvom počtu prisluhovačov viery.

    • @karcihomola
      @karcihomola 6 ปีที่แล้ว

      Takže věříš evoluční teorii o původu člověka na 100% ?

    • @8-bitphilosopher65
      @8-bitphilosopher65 6 ปีที่แล้ว +1

      Evolúcia človeka nie je postavená na viere.

  • @petrdjadik9268
    @petrdjadik9268 4 ปีที่แล้ว +1

    kazdej rozumnej clovek na sobe musi cejtit,ze nepochazi z opice.darvin byl blazen.

    • @bigfloppa2319
      @bigfloppa2319 3 ปีที่แล้ว +2

      Souhlasím, člověk totiž stále je opice

    • @LudovitSzijem07
      @LudovitSzijem07 3 ปีที่แล้ว

      Aké zvieratá sa najviac podobajú človeku? Ktoré zvieratá sú najinteligentnejšie zo všetkých? Prečo táto podoba?

    • @mastic-5731
      @mastic-5731 2 ปีที่แล้ว +1

      Až na to, že moderná evolučna syntéza netvrdí, že človek pochádza z opice. Ak by sa opici narodil ľudský potomok, bolo by to naopak pochovanie evolučnej teórie. Neodarwinisticka syntéza tvrdí, že človek, a. Dnešné druhy opíc zdieľajú spoločného predka, ty tupelo.

    • @LudovitSzijem07
      @LudovitSzijem07 2 ปีที่แล้ว

      @@mastic-5731 Opici sa môže narodiť len opica. Evolúcia hovorí o tom, že ak sa Australopitekovi narodili dve mláďatá v prostredí kde nestačili fyzické danosti, väčšiu šancu malo to inteligentnejšie mláďa, poprípade mláďa s takými predispozíciami, ktoré ho robili schopnejším prežiť. Takéto schopnejšie mláďatá ďalej predávali svoj genofond. Preto sú severské líšky biele a naše nie.

  • @wingtzun5166
    @wingtzun5166 4 ปีที่แล้ว

    th-cam.com/video/jF0pO1KcKA8/w-d-xo.html&lc=z23nx3agum22ifyqj04t1aokg0nvrfosmv4jml5pu5oebk0h00410
    Doporučuji si o evoluci zjistit více informací, abyste pochopili, co to je za lživou demagogii.

    • @pletiplot
      @pletiplot 4 ปีที่แล้ว +2

      Lživý demagog jsi ty. Nebo spíš obelhaný.

    • @wingtzun5166
      @wingtzun5166 4 ปีที่แล้ว

      @@pletiplot Ne neboj, ty jsi ten obelhaný. Hledejte pravdu a pravda vás osvobodí. Já už pravdu našel.

    • @pletiplot
      @pletiplot 4 ปีที่แล้ว

      @@wingtzun5166 Posvítil sis lampičkou do obličeje a říkáš tomu světlo na konci tunelu.

    • @wingtzun5166
      @wingtzun5166 4 ปีที่แล้ว

      @@pletiplot jojo, měj se hezky a začni přemýšlet, ať nepíšeš takové hlouposti ;)

    • @pletiplot
      @pletiplot 4 ปีที่แล้ว

      @@wingtzun5166 Hlouposti píšete vy. Cituji: Bůh existuje, ale není součástí naší reality.