Zatím skvělý pořad - hodně zajímavých myšlenek a to nejen fyzikálně-chemických. Vždy mi ale v nějakém krátkém úseku zmrzne radostný úsměv ve tváři z některých konspirativně-spekulativních myšlenek. Třeba se nedokáži popasovat s myšlenkou, že na Marsu je voda z potopy - trochu to kazí celkem velkou uvěřitelnost zbytku výroků. Jako nevědec jsem odkázán na to, co mi o vědě někdo řekne, a je jednoduché vyjít vaničku i s dítětem, protože to není racionální pohled oddělující od sebe jednotlivé myšlenky, ale důvěra v osobu, která dává balík informací, které nezvládám ověřit. Jinak jsem vděčný za to, že Biblický pohled na vědu má své místo...
Víte,pokud si vědec dokážeb. Spočítat jak mohutné proudy vytiskly,není vůbec tak šílené si představit,že ta síla stačila k tomu,aby určité procento vody uniklo z naší atmosféry.
Čo sa tej vody z Potopy na Marse týka, Vaše slová sú typickou reakciou človeka, ktorý si myslí, že niečo, čo nedokáže pochopiť, sa určite nemohlo stať. To sa nazýva, zadubenosťou. Netvrdím, že voda z Potopy na Marse skutočne je, ale netvrdím ani to že nie je, pretože nemám ani tušenie o tom, čo všetko sa na Zemi počas Potopy dialo a okrem toho, tvrdí to človek, ktorý je oveľa vzdelanejší, než my obaja dokopy a keďže sa Potopou zaoberal 50 rokov, počas ktorých robil výskumy, ktorými nadobudol vedomosti, o ktorých sa Vám ani nesníva a svoje tvrdenie, že na Marse je voda z Potopy, má zrejme niečím podložené. A okrem toho, to nie je človek, ktorý by len tak, bez rozmyslu táral všeliaké bludy. Všetko, čo hovorí, má totiž na rozdiel od evolucioniských bludov hlavu, aj pätu.
Fantastický, skvělý pořad! Díky moc. Libora Votočka bych chtěl znát osobně, je to borec 😉 Jak se připravit na to, co přijde...? Moc se těšíme na další část. Nechtěli byste prosím natáčet častěji...? 😉 PS: dle pravoslavného kalendáře je Země stará cca 7500 let...
Přátelé, ty oboustranně nevhodné invektivy níže shazují celý tento projekt. To, že se oba "nabroušení" diskutéři schováváte za anonymní profily, je, žel, v dešní době častý jev, aby se člověk mohl buď vydávat za někoho, kým vlastně není a nebo mu skrytá identita prostě umožňuje vyjadřovat se bez osobní odpovědnosti za vyřčené. Zamyslete se nad tím, než tu budete jeden druhého poučovat o "slušném chování"... Jinak děkuji zahraničním autorům tohoto ojediněnlého projektu (toho původního), překladateli toho aktuálního do ČJ a i tomu, kdo tento překlad financoval. Rovněž patří dík i tvůrcům tohoto pořadu :-)
@@jozefmika2190 Myslíš kolektivu učinkujících v tomto pořadu? Pokud ano, tak to nic nemění na tom, že diskutuje "anonymně", jen svou přezdívkou ukazuje, na čí je straně. Ale jinak nevidím rozdíl mezi "Genesis" a "xx yy".
Dakujem za tento diel a za cely serial. Mam ale jednu poznamku. V kratkej epizode dokumentu s A.A. Snellingom je spomenute, ze ma dokazy o tom ze rozpadove rychlosti radioaktivnych materialov boli v minulosti vyssie nez dnes (neskor uz hovori iba o indiciach ze tomu tak bolo, co samo o sebe posobi nedoveryhodne), kazdopadne mi vo vasom rozpravani chyba co i len naznak tych indici (dokazov ?) o inej rychlosti, co osobne povazujem za dost velku chybu tohto dielu serie. Viete mi k tomu povedat nieco viac, prosim?
Vyšší rychlost radioaktivního rozpadu v minulosti popisuje Dr. Snelling v jedné ze svých studií zde - www.icr.org/i/pdf/technical/Radiohalos-in-Granites.pdf - esence tohoto článku je o tom, že v žulových horninách (podložní skály všech kontinentů) po celém světě jsou nalézány tzv. radiohala, což jsou malé záblesky radioaktivního rozpadu Poloniových izotopů 210, 214 a 218 a Uranových izotopů 238, které jsou jakoby zamrzlé v podobé soustředných koncentrických kulových ploch v krystalech, z nichž se žula skládá. Dalo by se to připodobnit k šumivé tabletě vhozené do sklenice z vodou - a Vy byste zmrazil vodu tak rychle, že by v ní zůstaly zamrzlé i ty stoupající bublinky z šumivé tablety. Tato radiohala jsou tedy důkazem toho, že žulové podložní skály Země musely vzniknout velmi rychle, jinak by v nich nezůstaly zatuhlé tyto "radioaktivní bubliny". Vtip je v tom, že Uran 238 má poločas rozpadu v současnosti kolem 4,5 miliardy let, přitom Uranová radiohala jsou zatuhlá v žulových horninách spolu s Poloniovými a Radonovými radiohaly, která mají naopak velmi krátký poločas rozpadu - např. Polonium 210 má poločas rozpadu jen 138 dnů. Vyskytují se všechny společně v týchž žulových vrstvách magmatického původu, které prokazatelně vznikly v řádu dnů a před několika málo tisíci lety během Potopy. Jedná se o poměrně dosti odborné věci, které by se do dvouhodinového pořadu nemohly všechny vejít.
Ani neexistuje dôkaz o konštantnej rýchlosti rozpadu izotopu a rôzne látky v kvapalnom stave (bahno) sa usadzujú samozrejme podla hustoty a potom po uschnutí a stvrdnutí vznikajú vrstvy (sedimenty) za omnoho kratší čas.
Hezky draslíkujete, milí antivývojáři. Ale nějak jste přehlédli, že hlavní datovací metoda je založena na uhlíku C14. Jestlipak víte, kde a kdy tento izotop vzniká? Co myslíte, opravdu se všechen zrodil za Potopy? ... Skoro bych si položil otázku, v jakém oboru fyziky je pan Mgr. Votoček "experimentálním fyzikem."
@@jesuami Velmi přibližně: Radioaktivní uhlík C14 vzniká neustále v horních vrstvách atmosféry a v jistém množství se mísí i do vrstev spodních. Tedy vše, co je živé (ale i neživé objekty nad zemským povrchem) v sobě jistou koncentraci tohoto uhlíku C14 obsahují (tedy ne že C14 vznikl jen při potopě, generuje se stále od té doby, co má Země atmosféru) Jakmile organizmus zanikne a je uložen pod zem, podíl C14 se zmenšuje (právě proto, že je radioaktivní). Z podílu C14 například v nalezených kostech dinosaurů lze potom dosti přesně odhadnout, kdy tito dinosauři zanikli. Poločas rozpadu C14 je známý (a potvrzený mnoha experimenty). Proto tato metoda je exaktní (a nejen tato). Takže pan doktor mluví v tomto ohledu úplně z cesty. Tento krátký rozbor nicméně ani nevyvrací, ani nepotvrzuje vývojovou teorii, bych rád podotknul, jen uvádí informace o datovacích metodách na správnou míru.
@@janwild953 Dekuji za vysvetleni, jeste bych ale chtela vedet, v jakem mnozstvi vznika a jaky byl jeho podil v atmosvere pred potopou. Take by mne zajimalo, jestli je jeho podil v atmosvere promnenlivy a muze li jeho mnozstvi ovlivnit napriklad stav klimatu.
Je mi vas lito a lepe by jste mel poslouchat.C14??Směšné a to už hodně dávno.Naposlouchejte si vsechny dily nejvzdelanejsich lidi na svete a porozumire ze 1+1 je sice 2 ale neni to cela matematika...
Přesně o těch evolučních blbinách byl tento díl - např. že Země je stará 4 miliardy let a vznikla náhodným shlukováním vesmírného prachu nebo že člověk se před 5 milióny lety vyvinul ze zvířat ... to jsou zrůdné lži a je dobře, že je někdo na veřejnosti otevírá a uvádí věci na pravou míru.
@@alenahustakova1389 Nejde o alkoholíky - doufám, že nemluvíš obrazně. Mám s alkoholíky osobní zkušenosti. Navíc jsou adventisté většinou zarytí abstinenti. Asi mají diskutující trému. Nejsou profi-šoumeni. Já trému nemívám, ale pracuji v jiné sféře. Oceňuji však jejich humor: Citují zaznávaného profesora Browna a docela se u toho asi pan Votoček bavil. I já čekal, že se nějaký ateista chytí. Chytil se ale jakýsi dokonalý křesťan. A také nadával. Lidi, raději argumentujte.
velmi pekne ďakujem za pútavé spracovanie nie jednoduchých tém. Vždy skvelí hostia, vždy skvelý PÁN moderátor :-) Klobúk dole pred Vašou prácou.
Zatím skvělý pořad - hodně zajímavých myšlenek a to nejen fyzikálně-chemických. Vždy mi ale v nějakém krátkém úseku zmrzne radostný úsměv ve tváři z některých konspirativně-spekulativních myšlenek. Třeba se nedokáži popasovat s myšlenkou, že na Marsu je voda z potopy - trochu to kazí celkem velkou uvěřitelnost zbytku výroků. Jako nevědec jsem odkázán na to, co mi o vědě někdo řekne, a je jednoduché vyjít vaničku i s dítětem, protože to není racionální pohled oddělující od sebe jednotlivé myšlenky, ale důvěra v osobu, která dává balík informací, které nezvládám ověřit. Jinak jsem vděčný za to, že Biblický pohled na vědu má své místo...
Víte,pokud si vědec dokážeb. Spočítat jak mohutné proudy vytiskly,není vůbec tak šílené si představit,že ta síla stačila k tomu,aby určité procento vody uniklo z naší atmosféry.
Čo sa tej vody z Potopy na Marse týka, Vaše slová sú typickou reakciou človeka, ktorý si myslí, že niečo, čo nedokáže pochopiť, sa určite nemohlo stať. To sa nazýva, zadubenosťou.
Netvrdím, že voda z Potopy na Marse skutočne je, ale netvrdím ani to že nie je, pretože nemám ani tušenie o tom, čo všetko sa na Zemi počas Potopy dialo a okrem toho, tvrdí to človek, ktorý je oveľa vzdelanejší, než my obaja dokopy a keďže sa Potopou zaoberal 50 rokov, počas ktorých robil výskumy, ktorými nadobudol vedomosti, o ktorých sa Vám ani nesníva a svoje tvrdenie, že na Marse je voda z Potopy, má zrejme niečím podložené. A okrem toho, to nie je človek, ktorý by len tak, bez rozmyslu táral všeliaké bludy. Všetko, čo hovorí, má totiž na rozdiel od evolucioniských bludov hlavu, aj pätu.
Fantastický, skvělý pořad!
Díky moc.
Libora Votočka bych chtěl znát osobně, je to borec 😉
Jak se připravit na to, co přijde...?
Moc se těšíme na další část.
Nechtěli byste prosím natáčet častěji...? 😉
PS: dle pravoslavného kalendáře je Země stará cca 7500 let...
Přátelé, ty oboustranně nevhodné invektivy níže shazují celý tento projekt. To, že se oba "nabroušení" diskutéři schováváte za anonymní profily, je, žel, v dešní době častý jev, aby se člověk mohl buď vydávat za někoho, kým vlastně není a nebo mu skrytá identita prostě umožňuje vyjadřovat se bez osobní odpovědnosti za vyřčené. Zamyslete se nad tím, než tu budete jeden druhého poučovat o "slušném chování"...
Jinak děkuji zahraničním autorům tohoto ojediněnlého projektu (toho původního), překladateli toho aktuálního do ČJ a i tomu, kdo tento překlad financoval. Rovněž patří dík i tvůrcům tohoto pořadu :-)
No. Jméno "Genesis" jasně ukazuje na někoho z kolektivu diskutujících. To mi, na rozdíl od "xx yy" a podobných, nepřipadá podivné.
@@jozefmika2190 Myslíš kolektivu učinkujících v tomto pořadu? Pokud ano, tak to nic nemění na tom, že diskutuje "anonymně", jen svou přezdívkou ukazuje, na čí je straně. Ale jinak nevidím rozdíl mezi "Genesis" a "xx yy".
Dakujem za tento diel a za cely serial. Mam ale jednu poznamku. V kratkej epizode dokumentu s A.A. Snellingom je spomenute, ze ma dokazy o tom ze rozpadove rychlosti radioaktivnych materialov boli v minulosti vyssie nez dnes (neskor uz hovori iba o indiciach ze tomu tak bolo, co samo o sebe posobi nedoveryhodne), kazdopadne mi vo vasom rozpravani chyba co i len naznak tych indici (dokazov ?) o inej rychlosti, co osobne povazujem za dost velku chybu tohto dielu serie. Viete mi k tomu povedat nieco viac, prosim?
Vyšší rychlost radioaktivního rozpadu v minulosti popisuje Dr. Snelling v jedné ze svých studií zde - www.icr.org/i/pdf/technical/Radiohalos-in-Granites.pdf - esence tohoto článku je o tom, že v žulových horninách (podložní skály všech kontinentů) po celém světě jsou nalézány tzv. radiohala, což jsou malé záblesky radioaktivního rozpadu Poloniových izotopů 210, 214 a 218 a Uranových izotopů 238, které jsou jakoby zamrzlé v podobé soustředných koncentrických kulových ploch v krystalech, z nichž se žula skládá. Dalo by se to připodobnit k šumivé tabletě vhozené do sklenice z vodou - a Vy byste zmrazil vodu tak rychle, že by v ní zůstaly zamrzlé i ty stoupající bublinky z šumivé tablety. Tato radiohala jsou tedy důkazem toho, že žulové podložní skály Země musely vzniknout velmi rychle, jinak by v nich nezůstaly zatuhlé tyto "radioaktivní bubliny". Vtip je v tom, že Uran 238 má poločas rozpadu v současnosti kolem 4,5 miliardy let, přitom Uranová radiohala jsou zatuhlá v žulových horninách spolu s Poloniovými a Radonovými radiohaly, která mají naopak velmi krátký poločas rozpadu - např. Polonium 210 má poločas rozpadu jen 138 dnů. Vyskytují se všechny společně v týchž žulových vrstvách magmatického původu, které prokazatelně vznikly v řádu dnů a před několika málo tisíci lety během Potopy. Jedná se o poměrně dosti odborné věci, které by se do dvouhodinového pořadu nemohly všechny vejít.
@@LiOn-pp2uu, dakujem.
Ani neexistuje dôkaz o konštantnej rýchlosti rozpadu izotopu a rôzne látky v kvapalnom stave (bahno) sa usadzujú samozrejme podla hustoty a potom po uschnutí a stvrdnutí vznikajú vrstvy (sedimenty) za omnoho kratší čas.
Hezky draslíkujete, milí antivývojáři. Ale nějak jste přehlédli, že hlavní datovací metoda je založena na uhlíku C14. Jestlipak víte, kde a kdy tento izotop vzniká? Co myslíte, opravdu se všechen zrodil za Potopy? ... Skoro bych si položil otázku, v jakém oboru fyziky je pan Mgr. Votoček "experimentálním fyzikem."
Ja to nevim a rada bych v tom mela jasno, muzete to popsat podrobne a odpovedet na svou vlastni otazku? Dekuji.
@@jesuami Velmi přibližně: Radioaktivní uhlík C14 vzniká neustále v horních vrstvách atmosféry a v jistém množství se mísí i do vrstev spodních. Tedy vše, co je živé (ale i neživé objekty nad zemským povrchem) v sobě jistou koncentraci tohoto uhlíku C14 obsahují (tedy ne že C14 vznikl jen při potopě, generuje se stále od té doby, co má Země atmosféru) Jakmile organizmus zanikne a je uložen pod zem, podíl C14 se zmenšuje (právě proto, že je radioaktivní). Z podílu C14 například v nalezených kostech dinosaurů lze potom dosti přesně odhadnout, kdy tito dinosauři zanikli. Poločas rozpadu C14 je známý (a potvrzený mnoha experimenty). Proto tato metoda je exaktní (a nejen tato). Takže pan doktor mluví v tomto ohledu úplně z cesty.
Tento krátký rozbor nicméně ani nevyvrací, ani nepotvrzuje vývojovou teorii, bych rád podotknul, jen uvádí informace o datovacích metodách na správnou míru.
@@janwild953 Dekuji za vysvetleni, jeste bych ale chtela vedet, v jakem mnozstvi vznika a jaky byl jeho podil v atmosvere pred potopou. Take by mne zajimalo, jestli je jeho podil v atmosvere promnenlivy a muze li jeho mnozstvi ovlivnit napriklad stav klimatu.
Je mi vas lito a lepe by jste mel poslouchat.C14??Směšné a to už hodně dávno.Naposlouchejte si vsechny dily nejvzdelanejsich lidi na svete a porozumire ze 1+1 je sice 2 ale neni to cela matematika...
V principu C 14 jde o to,ze tento prvek se ukladal v nestejnomernem množstvvi a proto je metoda zasadne nespolehlivá!!!
Blbiny
Přesně o těch evolučních blbinách byl tento díl - např. že Země je stará 4 miliardy let a vznikla náhodným shlukováním vesmírného prachu nebo že člověk se před 5 milióny lety vyvinul ze zvířat ... to jsou zrůdné lži a je dobře, že je někdo na veřejnosti otevírá a uvádí věci na pravou míru.
A co tak napsat nějaký argument. Odpověď "Blbiny" svědčí o vaší úrovni.
@@jozefmika2190
Řeknu ti to tedy jinak. Komplexní bludy alkoholika ve třetím stádiu s pokročilou toxickou psychózou.
@@alenahustakova1389 Nejde o alkoholíky - doufám, že nemluvíš obrazně. Mám s alkoholíky osobní zkušenosti. Navíc jsou adventisté většinou zarytí abstinenti. Asi mají diskutující trému. Nejsou profi-šoumeni. Já trému nemívám, ale pracuji v jiné sféře. Oceňuji však jejich humor: Citují zaznávaného profesora Browna a docela se u toho asi pan Votoček bavil. I já čekal, že se nějaký ateista chytí. Chytil se ale jakýsi dokonalý křesťan. A také nadával. Lidi, raději argumentujte.
@@hrabemontechristo1498 : Evoluce je fakt na rozdil
Od jiných pohadek