Amikor a lelked betegíti meg a tested! - Pszichoszomatikus betegségek

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 5 มิ.ย. 2023
  • Sziasztok! A mai videóban a pszichoszomatikus betegségek témáját járjuk körül, megnézzük hogy mik ezek, hogyan alakulnak ki, miért nehéz kezelni őket és mit lehet tenni, hogy ha megjelennek.
    ✅Tanulom Magam Tréningek Weboldal: www.tanulommagamtreningek.hu/
    10%-os kuponkód: TMTRENING10
    ✅Tanulom Magam Tréningek Facebook: / tanulom-magam-tr%c3%a9...
    ✅Tanulom Magam Reddit: reddit.com/r/tanulommagam
    ✅Tanulom Magam Online Tanfolyamok: www.tanulommagamtanfolyam.hu/
    ✅Attis Instagram:
    / attis_ae_tm
    ✅Tanulom Magam Tanulók csoport:
    / 357558988087676
    ✅Tanulom Magam Instagram:
    / tanulom_magam
    ✅Email: tanulommagamcsatorna@gmail.com

ความคิดเห็น • 247

  • @lili19946
    @lili19946 ปีที่แล้ว +624

    A következő téma (a mentális betegségek témakörben) lehetne a bipoláris zavar. Ha titeket is érdekel, nyomjatok egy likeot, hogy Attis lássa. 🙂

    • @NaoRinCH
      @NaoRinCH ปีที่แล้ว +14

      Nem rossz témakör. Főleg, hogy sokan tévedésben élnek a fogalmat illetően vagy/és olyan emberekre is ráaggatják, akik pl más problémával szenvednek valójában.

    • @alettaacs3695
      @alettaacs3695 ปีที่แล้ว +1

      Van már ilyen videója mentális betegségekről

    • @bencebence6444
      @bencebence6444 ปีที่แล้ว +3

      Top 10 gyakori mentális betegség, van videó de szerintem is jó ötlet egy bővebb videó!

    • @alettaacs3695
      @alettaacs3695 ปีที่แล้ว

      Ajanlom a bennfentes oldalát ott találsz a bipoláris zavarról bővebben . Nagyon jó videoi vannak

    • @alettaacs3695
      @alettaacs3695 ปีที่แล้ว

      @@bencebence6444 bennfentes oldalán találsz róla videót . Nagyon jó videókat készít

  • @staci_ii
    @staci_ii ปีที่แล้ว +222

    Sokat gondolkodtam hogy megosszam-e én is a saját történetem, de ha már legalább egy embernek segít már megérte. Az én betegségem 3 éve kezdődött a karantén időszak után. Ekkor még középiskolás voltam. Csak annyit tapasztaltam magamon hogy pár stresszes alkalom után nagyon fájt a hasam, főleg ha iskolába kellett menni. Eltelt egy év, semmi különös nem történt ezalatt, majd elkezdődött a következő tanév. Minden egyes reggel iszonyú fájdalmakkal és gyógyszerrel teli indultam el otthonról, viszont az okát sohasem tudtam. Azt hittem elrontottam a gyomrom valamivel, vagy beteg leszek, de nem vetettem ki rá különösebben nagyobb figyelmet. A tüneteim hónapról hónapra egyre rosszabbak lettek, szinte annyira, hogy napi 2-3 kekszet tudtam csak megenni. Ez idő alatt kb 10 kiló ment le rólam. Mivel súlyos fizikai tüneteim lettek, szüleim meg a saját döntésem alapján is különböző orvosokat kerestünk fel. Volt gyomortükrözésem, egy csomó vérvételem és különböző vizsgálataim, de természetesen nem találtak semmit. (És még jó sok pénzzel is lehúztak) A háziorvosomat szinte heti rendszerességgel látogattam, és már saját magam éreztem kellemetlennek hogy folyton igazolást kérjek tőle amiért állandóan rosszul voltam. Én szenvedtem hónapok óta, a szüleim pedig már a tanácstalanság miatt voltak feszültek. Körülbelül ez az állapot másfél évig tartott, amikor kezdtem rájönni hogy ha fizikai bajom nincs, akkor a lelkemmel lenne baj? Nos azzal volt ugyanis azóta terápiára járok és kedély javítót szedek, és emellett még megállapítottak nálam különböző szorongási zavarokat is. Viszont itt vagyok. Idén érettségizem. Azt hittem nem lesz ebből kiút, viszont azóta is kitartóan csinálom a terápiát (nem csak egy helyen) és dolgozom saját magamon, és azért hogy újra teljes életet élhessek. Bárcsak hamarabb jött volna ez a videó hogy ezt a több éves kínzást elkerülhessem. Bíztatok mindenkit, ha érzitek valami nincs rendben, keressetek segítséget amíg nem késő! :)

    • @bence8103
      @bence8103 ปีที่แล้ว +1

      Mi volt a szorongásod oka?

    • @jpnariify
      @jpnariify ปีที่แล้ว +9

      En csak gratulalni tudok a kitartasodhoz, es hogy rajottel, hogy lelki eredetu a dolog, plane ahhoz kellet a batorsag hogy merj is segitseget kerni!
      A covid idoszak nagyon sok emberben kart tett igy vagy ugy, sajnos. Jol haladsz es nagyon ugyes vagy, igazan buszke lehetsz magadra! Ilyen fiatalon elkezdeni ezt a terapias utat jarni, hosszu tavon nagyon kifizetodo, tapasztalatbol beszelek! :)
      A legjobbakat kivanom Neked tovabbra is! 🌸🦋💕

    • @benedekdraskovich447
      @benedekdraskovich447 ปีที่แล้ว +5

      Szia, nem szeretnem szaporitani a szot, remelem ennyivel is elhiszed, pontosan ugy ez tortenik eppen velem, beture pontosan
      Viszont en nem szedek a te altalad mondott “kedely javitot”. Szerinted szukseges mindenkeppen ilyen gyogyszerekhez folyamodni, vagy mashogy is megoldhatom?
      Nekem 2020ban kezdodott az egesz, azota is tortenik

    • @staci_ii
      @staci_ii ปีที่แล้ว +3

      @@jpnariify Nagyon szépen köszönöm❤️

    • @staci_ii
      @staci_ii ปีที่แล้ว +13

      @@bence8103 Egyrészt magánéleti, családbéli problémák is, valamit az iskolában történő hatalmas elvárások, és még a közösség sem volt számomra a legjobb ugyanis nem igazán tudtam beilleszkedni, sem barátokat szerezni. Nagyon sok minden közre játszott, de leginkább az hogy borzasztóan féltem kimenni az emberek közé. Folyamatosan minden problémámat elnyomtam magamban, nem igazán tudtam elmondani senkinek, és egyszer csak betelítődtem.

  • @kawaiioller
    @kawaiioller ปีที่แล้ว +15

    Több ismerősöm volt úgy, hogy akartak gyereket és annyira rá stresszelt, hogy sehogy sem jött össze nekik. Mikor elengedte és elfogadta, hogy talán sose fog sikerülni, egyből terhes lett.

    • @robertgida4250
      @robertgida4250 11 หลายเดือนก่อน

      Egybol lelőnèm őket

  • @LilienH-gq3hd
    @LilienH-gq3hd ปีที่แล้ว +40

    Saját bőrömön tapasztaltam és sokszor még tapasztalom is azt, amit kifejtettél ebben a videóban.
    Kb. 4 éve kezdtem el lefelé indulni a lejtőn, akkor a mellkasomat fájlaltam nagyon, hosszú ideig, mire kiderült, hogy csak idegi becsípődés, semmi komoly, aztán a veséim fájtak, lüktettek, folyamatosan felfáztam, mire kiderült sok laborvizsgálat, ultrahang és a CT után, hogy nincs semmilyen szervi elváltozás, aztán egyre enerváltabb lettem, több kilót híztam és egyre nagyobb volt az öngyülölet és a krónikus stressz az életemben.
    Több vizsgálat után derült ki, hogy begyulladt a pajzsmirigyem, ami azóta is alulműködik.
    Ekkor már több tényező nyomásának a hatására eljutottam arra a pontra, hogy szükségem van segítségre. Nem csak endokrinológusra, nefrológusra, kardiológusra..hanem a lelkemen is segíteni kell. Több, mint 1 éve járok terápiába. 1 hónap csoport és 14 hónap egyéni. A laborértékeimen is javított és ma már felismertem, ha a testem jelezni szeretné, hogy túl hajtottam magam, hogy túl sok a szorongás, nem kellemes a szituáció.
    Képes belenyilalni a bordáim közé vagy a vesém környékére, szapora lesz a pulzusom és igen, ilyenkor volt régebben pánikrohamom, amit önnyuktatással és jelenben tartással már nagyrészt leküzdök.
    Mellette nyílván a testi problémáimra is odafigyelek, két havonta nézik a hormonokat és képalkotás is van, ha szükségesnek érzi a doki, de egyébkét kezdek helyre állni szerencsére.
    Illetve az én esetemben még a mozgás is sokat segített. Ha, nagyon felidegesítem magam, a mai napig is képes vagyok elmenni futni vagy úszni, kicsit kiszellőztetni a fejemet. De, ha nem is vagyok ideges, akkor is szorítok helyet a mozgásnak a mindennapjaimban.:)
    Szóval, ne féljetek segítséget kérni!
    Tudom, hogy nehéz rávenni magunkat, hosszú a várólista a terapeutákhoz és költséges is, de én úgy gondolom, hogy nekünk megfelelő, képzett szakemberrel megtérül.

    • @benedekhudaky3074
      @benedekhudaky3074 ปีที่แล้ว +5

      Nem semmi amin most át kell menned, remélem hamarosan minden rendbejön. A hozzáállásod példa értékű, csak így tovább!

    • @robertgida4250
      @robertgida4250 11 หลายเดือนก่อน

      Death

  • @vikir004
    @vikir004 ปีที่แล้ว +11

    Annyira érdekes, hogy pont az ekcémát hoztad példának. Kiskorom óta küzdök vele, vizsgaszitu előtt borzasztóan belobban a kezem, bármit is teszek vele, amíg nem múlik el a stressz, nem ér a krém számomra semmit. Emellett a szüleim válása után 11 évesen kialakult nálam egy inzulinrezisztencia, de ezt szigorú diétával tudtam kezelni. Amikor a barátom idén áprilisban szakított velem, a betegség felerősödött és már gyógyszeres kezelésre is szorulok. Jelenleg az egyetemre bekerülésért harcolok, így ez sem könnyít a helyzeten. Mindenképpen foglalkozzatok a testetekkel, ha jelez, nem szabad figyelmen kívül hagyni a legapróbb változást sem.

  • @ManniX86
    @ManniX86 ปีที่แล้ว +31

    Én ha ideges vagyok, vagy stresszelek fosok mint a pelikán... 😅

  • @mariomuller1906
    @mariomuller1906 ปีที่แล้ว +17

    Kérlek csinálj egyszer videót parapszichológiai témában (telepátia,telekinézis,clairvoyance), mást is érdekelne szerintem.

  • @dorkameszticzki5554
    @dorkameszticzki5554 ปีที่แล้ว +12

    Nagyon szuperül összeszedett videó lett Atis! Kifejezetten jó volt hallani a témáról, nekem ugyanis kisgyerekkorom óta jelen vannak pszichoszomatikus tünetek az életenben ilyen-olyan formában, és csupán középiskolában hallottam róla először és ismertem rá a problémámra.
    Számomra a legérdekesebb és leghosszabb lefolyású tapasztalásom a női egészségemmel volt kapcsolatos - több, mint 2 évet voltam egy nagyon toxikus kapcsolatban egy nárcisztikussal, és egy idő után feltűnt nekem, hogy késik, kimarad a menstruációm. Persze ilyenkor azonnal teszt, negatív, szuper, akkor irány a nőgyógyászat gyógyszerért, ami meghozza. Ezt eljátszottam párszor, mire elmentem kivizsgálásokra. Még egy alhasi gyulladással kapcsolatos műtétem is volt, de minden orvos vonogatta a vállát, hogy minden rendben van, nem tudnak mit kezdeni. Ezt követően volt, hogy majd' egy évig nem volt vérzésem, és a covid alatt további kivizsgálásra sem mentem.. na de amikor végre eltávolítottam azt a személyt az életemből, mintegy visszajelzésként a testemtől, mintha megtisztultam volna, megjött, és azóta is minden rendben. Azóta igyekszem minden apró jelzésére extrán figyelni a szervezetemnek, mert hihetetlen bűntudatom volt emiatt, hogy mindenre gondoltam, csak erre nem.

  • @zsofiavarga9438
    @zsofiavarga9438 ปีที่แล้ว +15

    A lehető legjobbkor készült a videó, köszönöm Attis! 😊

  • @igorrad9343
    @igorrad9343 ปีที่แล้ว +5

    Nem szoktam kommentet írni,de ez tényleg hasznos es jo video lett!

  • @diananagy5267
    @diananagy5267 11 หลายเดือนก่อน +3

    Annyira jó,hogy valaki (adott esetben Te) , ennyire részletesen megtudod fogalmazni ezeket a dolgokat. Most sokminden,világossá vált számomra,ahogy hallgattalak! Köszönöm. Imádlak! ❤️

  • @FogarasiBalint
    @FogarasiBalint ปีที่แล้ว +30

    Attis! Van egy javaslatom, feliratozhatnád a videóid. Sok plusz nézettséget tud hozni.

    • @balintfarkas1104
      @balintfarkas1104 ปีที่แล้ว +2

      Ő nem a nézettségért csinálja. Ez a csatorna nem a pénzre hajt.

    • @NaoRinCH
      @NaoRinCH ปีที่แล้ว +8

      Támogatom az ötletet. Több embert szólíthatna meg + akik süketek azok is élvezhetnék az információkat. Főleg, hogy automatikus fordítás lehetősége is jelen van youtube-n. (Még ha nem is tökéletes.)

    • @FogarasiBalint
      @FogarasiBalint ปีที่แล้ว +5

      @@NaoRinCH Nekem azért jutott eszembe, mert villamoson ülve néztem, és a zajok elnyomták a fülhallgatóm hangerejét. 😂
      Ilyenkor is hasznos lehet.
      Meg persze, a süketeknek, nagyothallóknak.

    • @NaoRinCH
      @NaoRinCH ปีที่แล้ว

      @@FogarasiBalint Cseréld le a fülesed. 🙃 Anno csóró diák fejjel viszont átérzem.

  • @Rollcsi
    @Rollcsi ปีที่แล้ว +21

    Sziasztok!
    Ez egy nagyon jó és nagyon fontos téma.
    Igazából jóval több az úgymond pszichoszomatikus eredetű betegség mint azt az emberek elsőre gondolnák.
    Vannak ugyanis betegségek (kellemetlen tünetek) amik a stresszelés, érzelmi konfliktus tapasztalása alatt már jelentkeznek. A videó nagyrészt ezekről is tesz említést.
    Viszont vannak azok a fajta betegségek (és ezek vannak többségben), amik az érzelmi konfliktus után jelentkeznek. Tehát a betegség alatt ilyenkor lelki szinten nem tapasztalunk stresszelést, lelki gondot és ezért úgy tűnik mintha a betegség csak úgy magától jönne. Pedig ilyenkor is érzelmi konfliktus hatására alakult ki, csak a stresszelés már előtte történt meg.
    Amennyiben valaki mélyebben bele kívánná ásni magát ebbe a témába, azoknak ajánlanám a Biologika Új Medicina vagy Germán Gyógytudomány néven terjedő videókat itt a TH-cam-on. Még a Recall Healing ismerete tud jócskán hozzáadni ehhez, de a Recall Healingről nem érhető el túl sok videó. Annyi a lényeg, hogy a Recall Healing az előbb említettek kiterjesztett változata. A Biologikából/Germán Gyógytudományból viszont elérhető egy rakás videó...

    • @bendeguzracs2997
      @bendeguzracs2997 11 หลายเดือนก่อน +1

      Végre valaki mást is látok, aki erre asszociált a téma kapcsán. Ilyen kommenteket kerestem, és az érzelmi konfliktuson rögtön meg is akadt a szemem! Szerencsére nem én vagyok az egyetlen, akit érdekel ez a téma!😊

    • @evahorvath5333
      @evahorvath5333 8 หลายเดือนก่อน

      Rollcsi! A Germán Gyógytudomány rengeteg életet követelt már eddig is. Voltak rákos betegek, akik nem kezeltették magukat, mert bíztak a Biologikában, holott elég lett volna egy műtét vagy kemó, sugár. A kínok kínjával haltak meg, mert mire rászánták volna magukat a beavatkozásra, addigra már késő lett. Ugyanilyen káros az is, amikor a rákos beteg bízik abban, hogy majd isten segít rajta. Nem megy el műtétre, a végeredmény ugyanaz, mint a Germán Gyógytudománynál. Ha kívánod, linkelek videót is ami alátámasztja amit írtam.

  • @gergolamos161
    @gergolamos161 ปีที่แล้ว +1

    Szia Atis!
    Szuper, hogy ezzel a témával is foglalkozol.😊

  • @vezertrojai
    @vezertrojai ปีที่แล้ว +13

    Érdekes lett a videó, kíváncsi leszek ,hogy a jövőben lesz e előrelépés a témában!

  • @antiringlo509
    @antiringlo509 ปีที่แล้ว +7

    Egy nagyon hasonló témáról olvasok most könyvet. Szerintem a placebo hatásról sokan hallottak, viszont van nocebo(lényegében egy negatív placebo hatás, nem segít, hanen kifejezetten káros) hatás is, ami kevésbé ismert. Több kutatást végeztek, ahol elmondják a résztvevőknek egy terápia/ gyógyszer esetleges mellékhatásait. A kontroll csoportban lévő emberek(akik placebo gyógyszert kaptak) is beszámoltak mellékhatásokról. Továbbá az is befolyásolja a mellékhatások gyakoriságát, hogy pozitívan vagy negatívan mutatják be ugyanazt a statisztikát. Pl. annál a csoportnál kevesebben számoltak be mellékhatásokról, ahol azt mondták, hogy a gyógyszert szedők 73% nem tapasztal semmilyen mellékhatást, mint annál a csoportnál, ahol úgy fogalmazták, hogy a gyógyszert szedők 27% tapasztal legalább egy féle mellékhatást a felsoroltak közül. Így hiába ugyanarról a statisztikáról van szó, máshogy reagáltak rá a páciensek.

    • @mrsmixmax
      @mrsmixmax หลายเดือนก่อน

      Mi a könyv címe?

  • @fannicsizmadia9995
    @fannicsizmadia9995 ปีที่แล้ว +3

    Nagyon jó ahogy élő példával kezdted. :) gratulálok az egész munkásságodhoz!

  • @andreaszabo7802
    @andreaszabo7802 11 หลายเดือนก่อน

    Minden szavaddal egyetértek Atis! Külön köszönöm, hogy kifejtetted az orvosok felelősségét is. Ápolónőként alap, hogy rögtön azt nézem milyen lelki oka lehet az illetőnek, ezt nagyon belénk verték már az egészségügyi szakközépben. Én nem tudom mit tanítanak az orvosoknak, de hogy nagyon kevés gondolkodik el ezen, az tuti. De nem akarok panaszkodni rájuk... Viszont pont ezért is lenne jó, ha az iskolákba behoznák az önismeretet, az egészségnevelést és társait.
    Amíg addig elérünk, addig pedig jó, hogy vagy és csinálsz ilyen videókat.🥰👏👏👍

  • @FogarasiBalint
    @FogarasiBalint ปีที่แล้ว +4

    Köszönjük a videót!

  • @ozsebvagyok6179
    @ozsebvagyok6179 11 หลายเดือนก่อน

    Amikor megkaptam a diagnózist a pszichiáteremtől, el sem tudtam képzelni hogy mi lehet ez. Köszönöm hogy tisztáztad!

  • @csimbok1742
    @csimbok1742 ปีที่แล้ว

    nagyon érdekes téma köszönjük 😊👍🏼

  • @fanniszfannisz6667
    @fanniszfannisz6667 ปีที่แล้ว +1

    Oh sensei.. Ha tudnád mennyire örültem volna ennek pár évvel ezelőtt fiatalabb koromban. De ígyis nagyon sokat segített Köszönöm.

  • @kingajano6278
    @kingajano6278 ปีที่แล้ว +1

    további áldásos munkát! egyedülálló ez a csatorna! szinte nincs videó/téma, amit ne lenne érdemes itt megnézni:)

  • @annieberger-lascauy
    @annieberger-lascauy ปีที่แล้ว +11

    Szia Attis! Nagyon köszönöm, hogy megcsináltad ezt a videót, örömmel láttam felvillanni a címet. Igazán takarosan utána jártál mindennek, szép kerek videó lett.
    Nálam is hasonló a sztori, mint Krisztináé lentebb: borzalmas munkahelyi légkör és körülmények voltak 12 éve, egyre jobban fájt a lábam, míg végül már nem tudtam járni sem. Doki nem kezelt másfél éven át, mindenki azt hitte, hogy csak szimulálok. Másfél év után jöttek rá, hogy nekem tényleg fáj, és tényleg nem tudok lábra álni. Akkor jöttek rá, hogy csipőficammal születtem, (a doki születésemkor direkt kirángatott anyuból, utána 3 éven át hámban kellett lennem) és esetleg nem kellett volna versenyeztetni engem általánosban és gimiben végig, hanem speckó gyógytorna kellett volna...Több év rehab következett. Így - agy úgy, ha tudnék folyamatosan úszni, és ha kapnék gyógyszert, fájdalomcsillapítót, ha lenne normálisan végezhető munka, ami nem fizikai, akkor helyre tudnék jönni. A környezetemtől a mai napig megkapom, hogy csak simulálok, folyamatosan visszahúznak, elnyomnak, mert nárcik és ez a lételemük. 5 éve találtam rá a pszichológiára, elkezdtem saját magam felgöngyölíteni az életemet és a problémákat, és láss csodát, a lábam meggyógyult! Most a derekam fáj már csak ugyanilyen kegyetlenül. A dokik azóta sem ismerik el, hogy lenne bármi bajom, hiszen elszúrták: másfél éven át nem hittek nekem, nem kezeltek, és be kellene ismerni, hogy tévedtek - s azt már nem! Pár év után gerincferdülést állapitottak meg, és valósinűsitik az autoimmun betegséget, mert megfoghatatlan az egész, viszont innen tovább küldeni megfelelő szakemberhez már egyik sem tudott. Megyek is, és utána nézek a stresszkezelő technikáknak! :) A népi gyógyászat is jó válaszokat ad a testi fájdalmakra, pl: nem a derekad fáj, hanem túl sok terhet kell cipelned, tedd le azokat. És ez igaz. És egy jó tanács: mindenki meneküljön a mérgező emberek elől, nem ér meg annyit egy munkahely, egy család, ahol kénytelen vagy felnőni, egy partner, hogy rámenjen az egész későbbi életetek és az egészségetek! Nekem a mai napig olyan, hogy stressz ér, abban a másodpercben lekapcsol a testem és elkezd kegyetlenül fájni és nem tudok lábra állni...
    Van Facen egy Autoimmun csoport, ahol nagyon kedves empatikus segítőkész emberek vannak, ajánlani tudom csak, nekem rengeteget segített, hogy rálássak ezekre a dolgokra.
    Köszi Attis, még egyszer!

    • @evahorvath5333
      @evahorvath5333 8 หลายเดือนก่อน

      Az a baj, hogy a családot nem lehet kizárni. Ha Anyukád beteg évekig, ápolni kell. Ha a Bátyád haldoklik rákban, azt sem tudod kizárni az életedből. 😭 Ha van egy nárci kapcsolatod azt igen, de a családot lehetetlen kizárni. Legalábbis én nem tudtam, nem úgy neveltek. Meg is lett a következménye. 😢

    • @annieberger-lascauy
      @annieberger-lascauy 8 หลายเดือนก่อน

      És ezt miért nekem irod? :)
      @@evahorvath5333

  • @saravarga1481
    @saravarga1481 ปีที่แล้ว +3

    Szia Attis!
    A kommenteket olvasgatva mindenki nevében hatalmas köszönet Neked!❤️
    Nagyon jó, hogy mindenki tud a saját történetével hasonlókkal találkozni, és a többieken keresztül látni, hogy egy-egy probléma milyen sokrétűen csapódhat le.
    Sajnálom, hogy a mai világban sokak megalapozatlanul diagnosztizálnak saját maguknál betegségeket, csupán a figyelem miatt. Borzalmas, hogy ez szinte divattá vált. Így nagyon nehéz beszélni ilyen témákról - nagyon jó volt az ehhez kapcsolódó súlyproblémás példa - hiszen benne van, hogy rengetegen félreértelmezik.
    Mégegyszet hálás köszönet Attisnak, hogy bevállalta ezt a videót!

  • @TundeEszlari
    @TundeEszlari ปีที่แล้ว +8

    Fantasztikus, érdekes, tudományos és minőségi lett, ment a like, köszönjük ezt az új videót! :)

  • @Hunor789
    @Hunor789 ปีที่แล้ว

    Nagyon jó videó lett, köszönöm😊
    A háttered nagyon jó a falon😊

  • @cinderella7482
    @cinderella7482 4 หลายเดือนก่อน

    Köszönöm az infókat. Alátámasztja a munkámat, ugyanis a hipnoterápia pontosan ezen épül, megoldjuk a lelki problémákat, mélyre megyünk és megcsináljuk a blokkoldást. Az eredmény azonnali, olyan körülmény között, hogy évekig kínlódtál. Köszönöm.

  • @kristoflippai7124
    @kristoflippai7124 ปีที่แล้ว

    Sziasztok!
    Nagyon érdekes és hasznos volt a videó tartalma, jó helyzetből érintetted ezt a fajta betegséget.
    Kénytelen vagyok arra gondolni, hogy nekem is hasonló bajjal küzdök.
    Középiskolás korom óta sokat fáj a fejem. Voltam háziorvosnál, neurológusnál, de eredménytelenül. Aztán feladtam. Ha fájt a fejem, nem szóltam róla. Kb. heti rendszerességgel fájt, kellemetlen volt.
    Most már dolgozom, irodai munkát végzek (stresszes meló), fejfájással nem igazán küzdök, de mellkasi fájdalmaim szoktak lenni, szinte minden nap. Nem vészes, de zavaró tud lenni. Gyanakodtam a felmerülő stresszre, ami ennek a videónak hála, most bizonyosabb vagyok benne, hogy hol a baj forrása.
    Ment a like!

  • @zoltanfarkas7314
    @zoltanfarkas7314 ปีที่แล้ว +25

    Amikor annyira nagy a generalizált szorongásod az emberek közt, mintha bedobnának a farkasok közé. Azon mégis hogyan lehet segíteni? 😅

    • @anikomi47
      @anikomi47 ปีที่แล้ว +2

      Pszichiáter, pszichológus...

    • @killingspree6100
      @killingspree6100 ปีที่แล้ว

      Napi2 liter herbál tea

    • @gyongyiszeverenyi7980
      @gyongyiszeverenyi7980 ปีที่แล้ว

      Akarsz emberek közè menni az a kèrdés?

    • @zoltanfarkas7314
      @zoltanfarkas7314 ปีที่แล้ว

      @@gyongyiszeverenyi7980 Mi az, hogy akarok e emberek közé menni? Ez mióta választás alapján megy? Ha csak ki akarsz menni az utcára emberek mennek el, vagy ha boltba, esetleg ügyeket intézni, munkahelyen főnököddel néha beszélni, munaktársakkal, osztálytársakkal. Ez most olyan mintha azt kérdeznéd, akarsz e dolgozni? Ha nem akarna akkor is kénytelen lenne az ember. 😎 Nem értem, ez a kérdés mégis hogy fogalmazódhat meg, amikor az emberi társadalom lényege, hogy társas kommunikációt folytatunk egymással, információt cserélünk, emlékeket és ismerősi hálókat alakítunk ki.

    • @zoltanfarkas7314
      @zoltanfarkas7314 ปีที่แล้ว

      @@gyongyiszeverenyi7980 Ha ezzel nem értesz egyet nem problèma. Azonban azzal egyet érthetünk, hogy az önsajnáltatásnak ez esetben nem sok értelme van.

  • @mariakarsai5645
    @mariakarsai5645 ปีที่แล้ว

    Köszönöm a videód 😊 sajnos én tudom miről beszéltél. Teljesen teli talaltál. 😊

  • @sodaslurp
    @sodaslurp ปีที่แล้ว +2

    nekem a szociális szorongás okoz mellkasi fájdalmat, ami egyszer pánikrohamhoz is vezetett. fontos téma ez. köszi attis hogy felhívod a figyelmet ezekre a jelekre

    • @diananagy5267
      @diananagy5267 11 หลายเดือนก่อน +1

      Szia,nekem sokáig tartott a pánik betegségem. Évekig. És aztán,össze omlott az idegrendszerem,kórházba kerültem. Szédülök az idegtől,és sokszor szédülök. Ez miatt,sokszor el is ájultam. Egyedül,a Spiritualitás segített

  • @janosurban1602
    @janosurban1602 ปีที่แล้ว +2

    16:00nekünk olyan a háziorvosunk, hogy a csókosokkal félórát elbeszélgetnek mindenről, kihallatszik a rendelőből, utána meg minket pár perc alatt lezavarnak, közben meghisztiznek, hogy mennyire nincs idejük a betegekkel foglalkozni. Több esetben előfordult, hogy csak 1 ember volt előttem és több mint félóra múlva kerültem sorra. A szomszédba meg nem vesznek át, mert ugyanaz a kft.
    Könyvajánló, neten elérhető pdfben is: Jacques Martel: Lelki eredetű betegségek lexikona

  • @catalinaevaonisie9641
    @catalinaevaonisie9641 ปีที่แล้ว +1

    Nagyon jó ez is. Én is jartam már így es rá is jöttem, hogy a lelki állapotom betegít, de akkor meg az volt a baj, hogy magamat hibaztattam ezért, mert úgy gondoltam, hogy elkerülhettem volna, ha más lett volna a hozzáállásom, ha nagyobb lett volna a hitem vagy pozitív lett volna a gondolkodasom stb.

  • @boilhun
    @boilhun ปีที่แล้ว +2

    Azt hiszem nekem is segített volna ha hasonló tapasztalatokról olvasok személyes történetet.
    Nekem a túlzott stressz hatására a gyomrom kezd begörcsölni, amely annyira erős, hogy nem tudok enni miatta, csak annyit, ami elég energiát tud biztosítani az állandó ébrenléthez. Ez a helyzet romlik azzal, hogy az alvásom rendkívül nyugtalan lesz, alig tudok elaludni és korán fent vagyok, ami egyből a 0. másodpercben stresszt okoz, ami beindítja a hasfájást a napom elején. Ennek hatására dekoncentráltá válok, nagyon érzékeny leszek bármilyen külső impulzusra, enerválttá és borzasztóan rossz kedvűvé tesz, emellett egy idő után a tanulmányaimat és a munkámat sem tudom megfelelően folytatni.
    Ami a kiutat jelentette számomra többször is ebből az állapotból, az a nagyon erős önismeretem, amely által mindig végig tudtam vezetni, hogy milyen szituáció, vagy ki az a környezetemből, aki kiváltja ezt az állapotot.
    Aki hasonlóban szenved, annak azt tudnám üzenni, hogy nincs egyedül és vége lesz, de ezért dolgozni kell. Azonnali tüneti kezelés, egy nagyon mély magunkba fordulás, a baj forrását megkeresni és megszüntetni, akkor is ha fáj (egy mérgező kapcsolatból kilépni = 2-3 napos azonnali gyógyulás)
    És ahhoz, hogy az okokat megkeressük: terápia, tartalmas énidő.
    Kitartást mindenkinek és ne bántsatok senkit.

  • @naksi8900
    @naksi8900 ปีที่แล้ว +2

    Beszélhetnél a PTSD/CPTSD-ről,melynek apropója is van,ugyanis Június a PTSD tudatosság hónapja.

  • @laszlodeak8459
    @laszlodeak8459 ปีที่แล้ว +5

    Fantasztikus videó Atis! Egyszer készítesz ehhez hasonló videót, pl. a lelki kapcsolatok és az, hogy egy lelki kapcsolat képes testi vonzalmat is kialakítani? Vagyis arra gondoltam, hogy van-e kapcsolat aközött, hogy valakivel lelki kapcsolatban állsz és a testi kapcsolat között, kialakulhat-e kétnemű vagy egynemű személyek között? Köszi Ati

    • @melindakusztos7142
      @melindakusztos7142 7 หลายเดือนก่อน +1

      Ez érdekes kérdés, én is kíváncsi lennék erre.

  • @agi5824
    @agi5824 ปีที่แล้ว +3

    A családállításról szuper lenne egy videó. Valóban tudományos alapokra épül?

  • @magdolnameszaros8411
    @magdolnameszaros8411 ปีที่แล้ว +2

    Hat nagyon hasznos video koszonjuk idos hetven folott vagyok es tizen otveve szenvedek csaladi mellozes miatt nagyon beteggevtette a lelkem reflux betegsegtol mindent osszelehet szedni hat ha lehetne magam neggyogyitani ahhoz a csaladomnak kene befogadni bem en vagyok egyedul ebben a cipoben 13:40

  • @szilviapapai1967
    @szilviapapai1967 ปีที่แล้ว +1

    Azt irtad a testunk hat az elmenkre 😊 de forditva gondoltad.

  • @mrsmixmax
    @mrsmixmax หลายเดือนก่อน

    Nekem a tavaly òta vannak ilyen problémàim, először a szívemmel, elkezdett naponta többször hevesen verni vagy plusz ütemekben, sokszor meg kihagyott és közben ez hatalmas pánikot is okozott bennem, voltam minden féle szív vizsgálatom, mindent rendben találtak, aztán hirtelen el is múlt, azóta sem tudom hova tenni. Ugyanígy vagyok egy másik betegséggel is, rengetegszer fel vagyok fázva, főleg télen, voltam vele minden féle orvosnál, még csak baktériumot vagy vírust is csak kis mértékben fedeztek fel és egy orvos sem tud konkrétumot mondani mai napig. Azelőtt életemben egyszer sem voltam még felfázva. Nem tudtam eddig hova tenni, de gondoltam már rá, hogy esetleg a stressz miatt lehetne.

  • @krisztinaszeker8313
    @krisztinaszeker8313 ปีที่แล้ว +3

    Mikor cukrászként dolgoztam és egyre inkább kezdtem megutálni a munkám, egyre durvábban kezdett el fájni a sarkam. Amúgy is tudtam, hogy néha begyullad, de az utolsó évre egyáltalán nem múlt el, folyamatosan fájt. A végére annyi fájdalmat okozott, hogy többször sírtam a fájdalomtól, alig tudtam járni, mert minden lépés kínzás volt számomra. Amint felmondtam azon a munkahelyen és otthagytam őket, rá pár napra elmúlt a fájdalom. Csak néha jött elő, ha túlterheltem és akkor is minimálisan. Újra tudtam fájdalom nélkül sétálni. Nem hittem, hogy ennyire durván tudja a lélek befolyásolni a testet.

    • @jozsefdarmos3303
      @jozsefdarmos3303 ปีที่แล้ว

      Állítólag 300 féle betegséget képes okozni!

  • @luoxi119
    @luoxi119 ปีที่แล้ว +1

    A személyes tapasztalatom ezzel az, hogy nekem nagyon pici korom óta fájt a gyomrom folytonasan mikor iskolában vagy otthon voltam a családommal. Az orvosok soha nem találtak semmit. Nem olyan rég elkerültem terápiára és kaptam gyógyszereket rá. A gyomorfájás elftűnt, viszont a fejfájásom jelent meg. Egy gyógyszer sem mulaszhatja el a testi fájdalmat, mert hogyha meg is teszi egy újjabb jön a helyébe ameddig renben nem leszünk magunkkal

  • @izabelladaroczi235
    @izabelladaroczi235 ปีที่แล้ว +1

    nagyon hasznos videó lett,abszolút át tudom érezni azt amikről beszélsz,és sajnos manapság egyre több embert érint ez.

  • @fannisarkozi1291
    @fannisarkozi1291 9 หลายเดือนก่อน

    Nekem így lett mélyvénás trombózisom 23 évesen. Alapból nagyon kemény gyerekkorom volt rengeteg traumával, plusz éppen végzős voltam az egyetemen és a féléves vizsgákra tanultam, ami mellett gyorsétteremben dolgoztam. Naponta 3-4 órát ingáztam és a párkapcsolatomban is voltak gondok. Szóval széthajtottam magam, aminek pokoli fájdalom lett az eredménye, nem tudtam járni több mint egy hónapig és még több mint két év után is gyógyszert szedek.
    Mindig volt mindenféle fizikai problémám a mérhetetlen stressz és a rossz lelki állapotom miatt. Sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy pszichológushoz járjak és feldolgozzam a traumáimat. Mérhetetlenül elszomorít, hogy ebben az országban pénz nélkül nem lehet kezelésre járni és ezért sorra mennek tönkre az emberek. Amikor a háziorvos azt mondja, hogy nem tud beutalót adni sem belgyógyászatra, sem pszichológiára stb., kb. sehova sem mert nincs elég orvos, nincs hely, nincs gép akkor az ember eléggé el tud keseredni.

  • @laurahelyeiova7685
    @laurahelyeiova7685 ปีที่แล้ว

    Nagyon jó.

  • @benedekhudaky3074
    @benedekhudaky3074 ปีที่แล้ว +1

    Szia Atis! Sziasztok!
    Én tizen egy-két éves koromban jutottam olyan helyzetben hogy az iskolai stressz miatt gyakorlatilag minden második héten mandulagyulladásom volt, éveken keresztül. Az orvosom el is küldött mandulakivételre de a műtőorvos anyit mondott hogy ő nem fog kivenni egy ilyen makk egészséges mandulát és hazaküldött. A probléma ugy oldódott meg hogy idővel megtanultam kezelni a stresszt és azóta nagyon ritkán vagyok beteg. Akkoriban nem értette senki hogy mi baj van velem, így utólag visszagondolva elég biztos vagyok hogy a lelki állapotom miatt volt.

  • @laurise2939
    @laurise2939 ปีที่แล้ว +3

    Lényegében mindegyik betegség pszichoszomatikus. :)

  • @sziabandika9601
    @sziabandika9601 ปีที่แล้ว +2

    Volt már akkora stressz és depresszió rajtam hogy sírás közben hánytam el magam

  • @xXDoRushXx
    @xXDoRushXx ปีที่แล้ว

    Sziasztok!
    Sajnos én is sok ilyen tünetet éltem már át, mai napig előjönnek, különböző formában, de talán az összes közül egy szemmozgásos tünet volt a legrosszabb, amikor nem láttam rendesen, és tájékozódni sem tudtam. Ezzel kórházba is kerültem, ahol nem találtak semmi szervi bajt szerencsére. Egyke gyerek vagyok, a szüleim állandó veszekedései, és bántalmazásai mindennaposak voltak, felüdülés volt elköltözni otthonról a folytonos erőszakos életvitelből. De még mai napig érzem a nyomait, viszont sokat tanultam magamról, figyelek a jelekre, hogy mikor kell kicsit jobban magamra helyeznem a fókuszt. Divattervezőként diplomáztam múlt évben, és a kollekciómban ezt a szemmozgásos tünetet dolgoztam fel, ami nekem nagyon sokat segített, hogy erősítsem magamat. Most ahová csak lehet, viszem a kollekcióm bemutatni, beszédeket tartani, hogy erőt adhassak másoknak, és figyeljünk magunkra mindennap, hogy idáig ne jussunk el, és aki ilyen helyzetben van, neki is erőt adjon, hogy van kiút. :) Hajrá mindenkinek, mert lehetséges kijutni ebből! :)

  • @jankamolnar3163
    @jankamolnar3163 ปีที่แล้ว +1

    Sziaa Atis!
    az lenne az észrevételem, hogyha jól érzékeltem nem állandó fókusz van a kamerádon. ami érthető, hiszen kicsit mozogsz, meg néha közelebb is jössz. csak igy nagyon ugrál a háttérben lévő falfestésen az arcra, olyan élethű 😬😅
    néha kicsit zavaró, es gondoltam hátha be tudod állítani úgy, higy neked is kényelmes legyen, és zavaró se legyen a nézőknek😁
    amúgy nagyon tetszett a video, és hajrá továbbra is! a téma is közel áll hozzám, meg nagyon érdekesen is adtad elő🥳

  • @TheKrisz14
    @TheKrisz14 ปีที่แล้ว +1

    15:30 Az egyik nagybátyámat is egy dilettáns orvos tette el láb alól. Nagybátyámat befektették a kórházba, de még nem mondták meg neki, hogy pontosan mi miatt. Amikor nagybátyám épp egy nővértől kért egy plédet a hideg kórterem miatt, pont belépett az orvos, és ráförmedt, hogy "Minek akar kérni bármit, hát maga egy rákos beteg!" A nagybátyám magába zuhant, mi, a család meg felháborodtunk. Főleg, hogy nagybátyám napok múlva aztán meg is halt. Az orvost nem okolták. Meg se vizsgálták azt a bizonyos rákot, mégis mindenki állította, hogy a beteg úgyis meghalt volna😢

  • @vernernesztor6936
    @vernernesztor6936 ปีที่แล้ว

    Atom jó volt Atis!

  • @Miaszosz
    @Miaszosz 6 หลายเดือนก่อน

    A probléma ott kezdődik, hogy nagyon sokszor a tényleges betegségre az ORVOSOK ráfogják, hogy pszihés oka van, mert ez igy a legegyszerűbb. Aztán későn jut ez az beteg sok lehülyézés után oda hogy végre valaki hajlandó komolyan venni, és megtalálja a fizikai betegseget. Évekig tartó szenvedés önmagában tud pszihés problémát is okozni.

  • @BeBestThanYesterday
    @BeBestThanYesterday ปีที่แล้ว

    Szia Attis. Nagyon tartalmas lett a videod. Olvastad már L Ron Hubbard - Dianetika című művét a témában?
    Lehet hogy adhat egy érdekes nézőpontot 😁

  • @laszloarongyorgy2569
    @laszloarongyorgy2569 ปีที่แล้ว

    Én az iskolában nagyon erős szorongással küzdöttem. folyton ment a hasam és gyomoridegem volt. Elvittek anyáék orvoshoz, tök jó fej volt, adott is egyből egy kis féreghajtót.

  • @titok445
    @titok445 ปีที่แล้ว

    Pont most vannak nekem ilyen betegségeim, és nagyon nehéz ezekkel élni. Érdekes hogy most mindenki erről a témáról beszél :)

  • @ZseniHirx
    @ZseniHirx ปีที่แล้ว +1

    hello van egy ötletem hogy miről szólhatna a kövi videó. Ez szerintem egy elég érdekes téma. Az ötlet a következő: Miben különbözik egymástól a szeretet és a szerelem?

  • @annafeher3103
    @annafeher3103 ปีที่แล้ว

    Pánikbetegséggel és migrénnel küzdöttem nagyon sokáig. Illetve a szexuális együttlét fàjdalmat okozott nekem pont úgy mint a hölgynek akiről szó volt. Orvosról orvosra jàrtam... Igazából sejtettem mi okozta a tüneteket, de sokáig nem akartam elfogadni és mindig be beszéltem magamnak, hogy majd jobb lesz. Aztán mikor eltűnt az életemből a probléma okozója szépen fokozatosan kezdtek elmúlni a tünetek. Egyébként a nárcisztikus volt pàrom és a mérgező családja miatt jelentkezett minden tünetem.

  • @andreasimon9037
    @andreasimon9037 ปีที่แล้ว

    Szia ! Nekem is az ekcéma van , ahogy mondtad van hogy előjön es akkor szó szerint borzasztóan néz ki a kezem , majd elmúlik . En is kezelem külsőleg ,de olyankor sajnos semmi sem segít . En elkezdtem magammal napi szinten foglalkozni , meditálok es rengeteg személyiségfejlsztő könvet elolvastam , videókat hallgattam olyan tanítóktól akik már rengeteget bizonyítottak es sokkal nyugodtabb lettem . Nem mondom hogy soha nem jön elő , mert sajnos a tudatalattimat nem tudom mindig irányítani, de sokkal ritkábban.
    Én csak azt tudom tanácsolni hogy mindenki napi szinten magával legalább egy fél órát de ha lehet többet. Amikor nyugalom veszi körül

  • @bubi6440
    @bubi6440 ปีที่แล้ว +1

    A magyar egészségügy szarik a mentalis problemakra es nem csak a rendszer tulterheltsege miatt. Most voltam egy pszichiaternel aki tiz perc alatt megallapitotta hogy depressziós vagyok anelkul hogy kulonosebben meseltem volna neki az eletemrol es kozolte hogy felesleges pszichológushoz mennem, csak szedjem a gyogyszert mert anelkul sose lesz jobb. :)

  • @horvathnelly4160
    @horvathnelly4160 ปีที่แล้ว

    Lehetne vídeó a szinekről.miért olyan ritka a kék szín a természetben?

  • @TheRealFantom11YT
    @TheRealFantom11YT ปีที่แล้ว

    Én a karantén alatt annyira el voltam szigetelve a világtól, hogy nem mertem és akartam aztán emberek közé menni egy hétig (Május-Január). És még az elalvás is nehéz feladat volt. De ez februárban elmúlt, de ez még mindig egy rossz érzésként marad meg majd bennem.

  • @hyramauchiha7870
    @hyramauchiha7870 ปีที่แล้ว

    Nekem ilyen van. Pánico roham volt és vérnyomás csökkentö. Ekcéma, szív bedobogás, mindig fáradt, depressziós stb.

  • @juditvesztergam
    @juditvesztergam ปีที่แล้ว +3

    Nagyon jó téma. Sokan nem hisznek benne, pedig tudományosan bizonyított. Az újmedicina, vagy biologika nagyon részletesen kifejti, hogy ez pontosan hogyan is működik. Ha valakit érdekel, akkor feltétlenül ezzel a videóval kell kezdenie:
    th-cam.com/video/kKaM1mGtrwc/w-d-xo.html
    3 órás, szóval rá kell szánni az időt, de ezek az alapok. Utána már az egyes elváltozások videói sokkal rövidebbek. Viszont, ha nem tudod az alapismereteket, akkor nem fogod érteni.

  • @zoltanujlaki1600
    @zoltanujlaki1600 ปีที่แล้ว

    gondosan felépített videó😇

  • @user-qp3ys2no6e
    @user-qp3ys2no6e ปีที่แล้ว

    Én lehet eggyel továbbmennék és azt mondanám szerintem nincs olyan betegség, amit el lehet választani a pszichétől. Még ha a kiváltásában nincs(pl.:közlekedési baleset)/ kis szerepe volt is( pl.: fáradtabbak vagyunk ezért feszesebb az izomzat és a kötőszövet, ezért könnyebben sérülünk), a gyógyulás minőségét és tempóját jelentősen meghatározza az érzelmi, mentális állapotunk. Erre példaként: volt olyan kísérlet aminél a stressz szintet mérték műtét előtt és utána figyelték a gyógyulásukat. Azt tapasztalták, hogy gyorsabban épültek fel azok a betegek, akiknek műtét előtt alacsonyan voltak az ezzel kapcsolatos értékei.
    Sajnos nagyon kevesen veszik figyelembe a gyógyításnál, hogy az ember nem csak egy darab hús és ha felmerül, hogy stressz is volt a dologban nem dolgoznak vele tovább, pedig egy hosszú stressz után, hiába rendezik a lelkieket, ha pl kinyíródtak a jó bélbaktériumok, vagy kialakult egy áteresztő bél szindróma az emésztése az illetőnek nem sokat fog javulni ( amitől ha az orvos nem lép újra kezdődik az ördögi kör csak már lesz betegség pl egy jó kis krónikus bélgyulladás). Ahogy a végén mondtad a holisztikus szemlélet nagyon fontos lenne…

  • @andrasmozes1374
    @andrasmozes1374 ปีที่แล้ว

    Szia Attis. Tetszett a videó, viszont nem értem hogy miért nem linkeled be a leírásba a kutatásokat amikre hivatkozol?

  • @dominiyka
    @dominiyka ปีที่แล้ว

    Évekig szenvedtem az ujjaimon lévő ekcémától,mindig a melegben jött elő,pedig imadom a meleget,volt amikor nagyon csúnya es kezelhetetlen volt,aztan mar 2 éve alig van,van még olyan h nagyon kicsit kijön de másnapra eltűnik. Pedig fizikailag nem csináltam vele semmit..🤔

  • @blondiEvelin
    @blondiEvelin ปีที่แล้ว

    Annyira egyetértek minden szavaddal, és bárcsak minél több ember megtanulná ezt vagy legalább felismerné saját magán, hogy gond van még mielőtt súlyos betegségek alakulnak ki nála.

  • @bernadettkiss5693
    @bernadettkiss5693 11 หลายเดือนก่อน

    Igen , ezt éreztem , mikor több napig szorongtam, akkor teljesen le is gyengültem

  • @benjamintoth7910
    @benjamintoth7910 หลายเดือนก่อน

    Ebben én is benne voltam amikor a menyasszonyommal vége lett a kapcsolatunk. Megviselt, kórházban is voltam sőt pszichológushoz is mennem kellett. Összetörtem teljesen. 5 èvembe került mire összeszedtem magam annyira, hogy dolgozni tudjak. Nehéz volt de felálltam.

  • @kristofkozari9040
    @kristofkozari9040 ปีที่แล้ว

    Érdekes, hogy pont most raktad ki ezt a videót. Egy hete veszek részt gyomorra fókuszált hipnoterápián, a (feltételezhetően) irritábilis bélszindrómám/ refluxom miatt. Egy applikációt használok (Nerva), amin keresztül naponta hallgatom a felvételeket (15-20 perces). Azóta újra minden nap kell WC-re mennem, nem vagyok annyira felfújódva, érzem, hogy javul az állapotom, pedig még csak 5 nap telt el a 6 hetes programból.

  • @eliszia26
    @eliszia26 ปีที่แล้ว +1

    Tini éveimben folyton szúrt , fájt a mellkasom a szívemnél. Persze semmi baj testileg. Mikor már nem jártam iskolába ez fokozatossan megszűnt. Utáltam bejárni ezekbe a közösségbe azt se mondanám , hogy sokat bántottak. Igazából alig, de mint kiderűlt én nagyon érzékeny vissza húzodó lány voltam és az érzéseimet elfolytottam. Köszi mostmár megvagyok így 32 évesen 😊

  • @DopaminShot
    @DopaminShot ปีที่แล้ว +2

    Dr Máté Gábor: normális vagy
    A könyv amit kötelezővé tennék

  • @attka12
    @attka12 หลายเดือนก่อน

    Ha alszok eleget és akkor is egésznap nagyon fáradt vagyok elkezdtek valamit csinálni de abba hagyom mert semmihez nincs kedvem és fáradt vagyok ez is lehet lelki probléma? Vagy valami más miatt lehet szerinted?

  • @lidiamatyus9803
    @lidiamatyus9803 ปีที่แล้ว +1

    Hello Atis! Készíthetnél egy videót a tinnituszról, vagyis az állandó és folyamatos fülzúgásról. Sokan szenvednek tőle, többek között én és a párom is már évek óta és nagyjából lehetetlen kideríteni, hogy mi okozza. Van, aki élete végéig ezzel él. Sokan el sem tudják képzelni, hogyan lehet megszokni, a 0-24 órás folyamatos sípolást és az igazság az, hogy nem egyszerű, de vannak rá jó praktikák. A probléma az, hogy az orvosok sem itthon sem külföldön nem nagyon foglalkoznak vele, mivel nem kifejezett betegség, hanem valaminek a tünete és mivel nem lehet bele halni, ezért nem érdekes. De attól még igencsak meg tudja keseríteni az ember életét mentálisan. Mint téma szerintem érdekes.

    • @mariaforika2593
      @mariaforika2593 11 หลายเดือนก่อน

      Engem is érdekelne a fűlzúgásról szóló téma!

  • @viktoriakasza768
    @viktoriakasza768 ปีที่แล้ว

    Sajnos én is azok közé tartozok, aki mindenen is szorong és stresszel, ennek az eredménye, hogy egész életemben küzdöttem a refluxbetegséggel, szedek gyógyszert, próbálok diétázni de sajnos időről időre mindig visszatér

  • @dorinaszokai5902
    @dorinaszokai5902 ปีที่แล้ว

    Ezért voltam 3x kórházba és azt mondták nem találnak semmit de akkor nagyon rosszul voltam szurt az egész melkasom szed ültem a pulzusom magas volt de azt mondták semmit nem találtak

  • @UnoVerzum
    @UnoVerzum ปีที่แล้ว

    2:55 Attis tudod, hogy mit lehet csinálni az ujjal?

  • @Shambala04
    @Shambala04 ปีที่แล้ว +1

    Ahogy mondod keves az ellato, es ha valakivel tortenik valami a magyar jogot is kevesbe fogja erdekelni a lelki eredet a orvosi papiron/zarojelentesen/stb.

  • @krisztinahegedus6245
    @krisztinahegedus6245 ปีที่แล้ว +1

    Nekem ez az ediggi legpontosabb videód olyan szempontból, hogy másfél hete a folyamatos hányinger érzet miatt se enni, se inni nem igazán tudok. Én az elejétől kezdve tisztában vagyok azzal, hogy ezt a körülöttem lévő stresszes környezetek okozzák, amik szinte egyszerre lettek problémásabbak.
    Esetleg egy ezt reflektáló videóban nem lehetne a pszichoszomatikus betegségek megoldásaképp akár bizonyos esetekben megelőző technikákat, és a betegségek bekövetkezte után hasznos kezeléseket bemutatni? A kezelést úgy is lehet érteni, ha nincs valakinek lehetősége szakemberhez fordulni, hogy akkor mit tud kezdeni gyógyításában saját maga által.

  • @pitymagblack
    @pitymagblack 11 วันที่ผ่านมา

    Valóban hosszú távú stressz idegeskedés, Pl. Gerinc, ízületi próblémák, magas vérnyomásmérő, pajzsmirigy,rövidtávu memoria szív, de rákot is okozz

  • @bence8103
    @bence8103 ปีที่แล้ว

    Nem nehéz ezt a tényt elfogadni, hogy hatással vannak ránk a lelki dolgok. Pl ha valaki vizsga előtt vagy valami olyan dolog előtt áll, amitől fél, akkor már lehetnek gyomorgörcsög stb, fogyás meg ilyenek. Általában az evéssel kapcsolatos szokott lenni. A stresszeléssel lehet a legjobban fogyni :D

  • @LunaaDragoon
    @LunaaDragoon 9 หลายเดือนก่อน

    Az ujjizomra referálva...
    Ha elképzelem, hogy intenzíven felülésezek, akkor lehet kockahasam? O.O

  • @somogyisebestyen3002
    @somogyisebestyen3002 8 หลายเดือนก่อน

    Én nekem hatodikban kezdődött el egy olyan hogy mamánál vagyok, előző nap minden szupi, este lefekszem és alszok pl 10ig. Ez volt régebben. Na mamához elmegyünk, (12 éves hatodikos voltam) szorulásom lett és ettől bepánikoltam hogy Jajj nem tudok kakilni. Na és olyan hülye voltam hogy elkezdtem neten olvasgatni. Este pedig szó szerint nem tudtam elaludni amiatt h szorongtam hogy nem tudok kakilni. Aztán meg azon kezdtem el szorongani hogy nem tudok aludni. És innen kezdve szenvedés minden. De ez nem egész nyáron volt hanem nyár legvégén. Na suliban mivel nem nagyon foglalkoztam ezzel, tudtam aludni, nem szorongtam és szuper volt minden. Járok terápiára. Na és ezen a nyáron visszajött. És kicsit gondolkodtam és rájöttem arra hogy nincs konkrét oka a szorongásomnak és hogy ez generalizált szorongás. Anyukámnak is volt ilyen és mondta hogy tett azért hogy elmúljon neki, elfogadta önmagát és azt hogy szorong, és véglegesen elmúlt neki. Én is így vagyok vele de én még az elején tartok. Köszönöm szépen Atis ezt a videót!!!

  • @NatureForDeepSleep
    @NatureForDeepSleep 9 หลายเดือนก่อน

    Mennyire rossz érzés hallgatni az elején,ahogy még mentegetőznöd kell hogy "tudom hogy ez furcsán hangzik meg áltudományosnak "
    Miközben a természeti népek,a hagyományos orvoslás év századok óta tud erről ,így is gyógyít és tanítja is.
    Sajnos elfelejtettük , megbélyegeztük ,de legalább kezdjük újra felfedezni ez a fajta szemléletet.
    Jó videó lett🥳

  • @noiih007
    @noiih007 8 หลายเดือนก่อน

    Atis, az direkt volt, mikor 1:00-nél azt mondod "távolabbról indíttom a témát" és a kamera elveszti a fókuszt? :D

  • @zsuzsagelencser3502
    @zsuzsagelencser3502 ปีที่แล้ว +1

    Szép napot Attis és Olvasó! A bevezetéshez, hogy az agy / elképzelés mennyire nagy hatással van a fizikai létre azt már évekkel ezelőtt Agykontroll néven ( a citromos példáról jutott eszembe😮😊 ) "tanfolyamként" sokan elvégeztek és sokan sokaknak segitenek . Erős, önismerettel rendelkező személyiség tudja tudatosítani/ használni az elme / psziché erejét. Saját magamból indulók ki. Huszon évesen hallottam elősször az Agykontrollrol és pár szakirodalom olvasása után elmentem egy 2 vagy 4 napos ( alkalmi) tanfolyamra. De nálam nem használt.... vagyis nem foglalkoztam vele mint esetleg egy idegen nyelv tanulással vagy bármi ami tanulható ( ahogy mondják sokan " mindent meglehet tanulni, csak a kezdet nehéz " . Szóval az Agykontroll után se lett változás míg el nem mentem terápiára. A pszichológus segített, igaz a 3dik szakemberek kellett hozzá .... vagy csak én voltam anno túl bizalmas. 😅. Jelenleg 37 évesen reálisabban látom a dolgokat. A kamaszoknak, fiatal felnőtteknek, középkorúaknak csak megerősíteni tudom Attis szavait. Kérj segítséget. 💟

  • @UnoVerzum
    @UnoVerzum ปีที่แล้ว

    2:55 ezt Attis egy másik videódban is mondtad már Az Agyad Elképesztő Képességei! .

  • @ilonaandre570
    @ilonaandre570 ปีที่แล้ว

    Nekem reflux gyanúm van, és nagyon meglepett a háziorvos. Folyamatos hányingerrel mentem hozzá, és első gondolata volt hogy "menj gasztroenterológushoz, vizsgáljuk ki a fizikai tüneteket is, de azonnal mondd el pszichológusnak, mert szerintem kezdődő evészavar, lehet hogy tudatalatt bünteted magad az evés miatt?"

    • @gyongyiszeverenyi7980
      @gyongyiszeverenyi7980 ปีที่แล้ว

      Vagy valamit mindìg visszanyelsz ùjra lenyomod ùjra visszajön😊

  • @frutube
    @frutube 6 หลายเดือนก่อน

    én is aszthmás voltam és imádtam, amikor kórházba vitt a mentő gyerekként, akkor megnyugodott a lelekem mindig.(: anyáék is körülöttem voltak:)

  • @loodgack
    @loodgack 11 หลายเดือนก่อน

    10:15, I feel attacked.
    nem fogok regényt írni az életemről, legyen annyi elég, hogy 10+ év depresszióval és szorongással, több tünetem is van azok közül, amit felsoroltál. megpróbáltam mindent a pszich- -októl kezdve, egészen a baráti támogatásig (családot nem írok, kijelentették 10 éve, hogy nem tudnak, és nem is akarnak segíteni) maradjunk annyiban, hogy várok egy ezeregyedik megoldási ötletre, mert nem váltak be a "szokásosak".
    a legújabb, egy éve tartó dolog nálam egy asztmaszerű köhögés, ami mindig jelen van. itthon(ahol megkapom, hogy kussoljak már, mert nem hallják az Álomhajót, ez az átordítás a szobámba naponta lezajlik), kertben, pincében, hegytetőn. gugli nyilván nem tanácsolt, de az angol gugli szerint ilyen, idegességen/szorongáson alapuló köhögés létezik. amikor nagyon sok stressz ér (maradjunk annyiban, hogy ált 110%on van alapjáraton a stressz-szintem, na ez szokott 200% fölé menni) akkor ez tényleg az asztmára emlékeztet, nem írom le, de remélem, egyszer már tényleg hatásos lesz, és kinyír a szervezetem :DDDDDD sokan ilyenkor az álmaikba menekülnek, na most ha bárkinek kell horror-rémálom, nekem minden napra jut egy kivétel nélkül, szívesen adok, aludni nem sokat alszom miattuk, tart ez évek óta, most épp rosszabb.
    nem látok visszautat, mert nagyon sok minden van már egymáson, és érzem, hogy süllyedek egyre csak lefelé.

  • @SpottingHungary
    @SpottingHungary 2 หลายเดือนก่อน

    Nekem egyszer volt olyan, hogy arról beszélgettünk hogy még oviban milyen durva herpeszem volt és azt ott hogy reagálták le, és másnap herpeszem is lett, ez nem tudom hogy ennek számít e de nem volt kellemes az biztos

  • @leventecsonka125
    @leventecsonka125 ปีที่แล้ว +1

    Sajnos én is ebben szenvedek, a tanárom miatt, ráadásul vele van a legtöbb órám.😅

  • @nostromomind
    @nostromomind ปีที่แล้ว

    ki ismer Pszichoszomatikus betegségre specialista jó terapeutát?

  • @robertgida4250
    @robertgida4250 11 หลายเดือนก่อน

    Veled minden rendben?

  • @csabaviragh9193
    @csabaviragh9193 ปีที่แล้ว

    Amikor arról volt szó, hogy sokan nem hiszik el hogy az elme hat a testre 1 régi Pokolgép szám jutott eszembe.
    'Sose vártam áldott nagy csodát.
    Ugyanúgy éltem mint bárki más.
    Hittem, hogy nincs kétféle fájdalom,
    csak az ami vérzik, a többit eldobom!'

  • @diananagy5267
    @diananagy5267 11 หลายเดือนก่อน

    🥺 Basszus. Foglalkoznom kell magammal...nekem,van egy traumatikus élményem szexuális téren,és legutóbb amikor fiúval voltam,és csak rá néztem arra ...el kellett menjek hányni. 🥺😢 Persze,magára vette :'c

  • @bencekaszonyi2824
    @bencekaszonyi2824 ปีที่แล้ว

    Lehet ezek sokszor szimbólikusok is!