Дякую Вам за дуже цікаву розмову про Драгоманова! І взагалі, надзвичайно імпонує сама ідея "Батьків-засновників". Не всі розуміють, яке це щастя мати свою державу. Українці, де б вони не жили, мають Дім. Це не всім дано... У світі десь від 6000 до 7000 тисяч мов, а держав близько 200. Наскільки нації складно було вижити, але ми змогли! Завдяки видатним Людям, про яких Ви розповідаєте
Кожна нація, що поважає себе і має державу, прискіпливо вивчає це питання. США, наприклад. Бо їм вдалося скористатися ідеологією Просвітництва і створити успішний соціальний проєкт. Недарма Статую Свободи американцям подарували саме французи
Дуже цікава вийшла бесіда. Слідкувати за її плином - інтелектуальна насолода. І за 40 хвилин дати таке розуміння величезного і складного спадку Драгоманова - це потужно. Дякую за вашу працю і вашу місію. А що найбільше вразило і чого не знала, це робота Михайла Драгоманова з винесення українського питання на європейський рівень, потенціал його ідей децентралізації, і, звичайно, про Макса Вебера.
Дякуємо за такий важливий внесок у історію становлення України. А особлива подяка за Драгоманова.Так приємно говорити, що вчився в університеті імені Драгоманова. Не просто кого небуть, а Драгоманова❤
Дуже гарна ідея з відправкою книг воїнам. Крім популяризації і заохочення до читання, ще і привертаєте увагу до наших захисників. Це дуже кправильна і корисна справа
Дійсно,беззаперечне бачення майбутнього тодішної,а тим паче нинішньої України в соціальному стані нації де,як у плодородному ґрунті,проростають культурно-політичні ідеї устрою держави.Світла пам'ять Михайлу Драгоманову.Велика подяка за такий потрібний контент.
Країна , політика - це будинок , дім . Якщо ти його власник - ти його любиш , доглядаєш , сам приймаєш рішення , і тому тобі там добре . Якщо ж ти в будинку , яким керуєш не ти - то твої інтереси там не є першими . Простими словами - чому мати свою державу важливо . Це не пафос - це потреба одна з найперших . Мати простір для стабільності , розвитку .
@@tetinniУ нас мову і досі вже самі власники укр.паспортів заперечують, не розуміючи зросійщення.І визнавати себе етнічною меншиною з рос.мовою теж не погоджуються-бо, українці.Каша в головах людей.А змінюватись лінь, як казала Ірма Вітовська.
@@ingialionka обрусєвшиє все чудово розуміють і свідомо вибирають руссскій язик, щоб возвиличитись, а від зверхньости людська гординя отримує неймовірну насолоду
Українські і московитські пісні далі порівнював інший видатний культуролог, семіолог, літературознавець, засновник теоретичної поетики О.О.Потебня. Харківський університет колись носив його ім'я, яке незаслужено відібрав Сталін, а потім аферисти Гєпа і Допа. Каразін, до речі, був імпєрцем і українофобом. Непогано було би повернути історію назад і відновити авторитет Олександра Опанасовича Потебні, який був вченим-енциклопедистом рівня Д.Чижевського, Ю.Шевельова. Росіяни, які живуть за принципом "бери все, що погано лежить", вважають його "русским филологом и литературоведом", як і Веселовського, Стеблін-Каменського. Вони ж не потрібні українцям
Краще б ви поговорили про Дмитра Донцова. Все життя Дмитро , як здається , боровся з « драгоманівщиною» . І ,здається, по своєму гострому аналізу життя, якраз Донцов розуміє приховану суть життя.
У подкасті про Кониського приводилась цитата Драгоманова про те, що капіталіст не може бути українцем. Саме у цих концептуальних помилках, де націоналізм підмінявся соціалізмом, була закладена майбуття поразка у українській революції 1918 року. Бо маленькі українські соціалісти не можуть перемогти великих російських соціалістів.
@@СергійСтуканов Я чітко розділяю націоналізм і соціалізм. Усі до одного діячі визвольних змагань 1918 - 1920 років були соціалістами. Недостатня концентрація на ідеї українського націоналізму їх і погубила.
О, бач яка штука цікава! А я з 19 року дуже сердита на українців, котрі були проти Порошенка. А тепер виявляється, що Драгоманов теж був би за зельку на виборах. Ну то про що вже казати?!
Драгоманов дуже вплинув на виховання н нашої генійки світового масштабу, чиє їм'я стоятиме поряд з Сервантесом, Шекспіром, Ґете, коли Світ прочитає і осмислить її твори, на Лесю Українку.
@@СергійСтуканов Мені здається, що треба наголосити: США і Европа (Європейська Унія) відреагували на ідеї Французьких просвітників, а ми, маючи такого науковця - філософа в соціаліста, як М.Драгоманова, ди сих пір жертви авторитарної моделі федералізму на московський кшталт
Не можна перебивати на кожному слові такого фахового гостя, який прекрасно і послідовно розкриває тему вашо передачі. Ви порушуєте гармонію сприйняття інформації зацікавленого слухача.
От, нарешті. Ведучий у останній фразі дав мені зрозуміти, чому мені не подобається сама ідея цього подкасту. Автори насправді творять подкаст "НЕДООЦІНЕНІ Батьки - Засновники". Вони вважають, що потрібно розказати про так би мовити другорядні фігури, а основні фігури не висвітлюють, маючи на увазі, що ми про основних учасників і так знаємо. Кричущий приклад - розповіли про Немирича, а про Виговського - ні. Не розповідали про Данила Галицького, Мазепу, Виговського. Слава Богу, хоча б про Шевченка розказали. Я прогнозую - про Лесю Українку забудуть розказати, а про Пчілку - розкажуть. Про Довженка - забудуть. Про братіа Тобілевичів і Заньковецьку - забудуть. Я навіть уявити собі не можу, про кого забудуть розказати у період 1918 - 1920 років. Мабуть, про Петлюру, Грушевського, Скоропадського - забудуть. А от про Виниченка - обов'язково розкажуть . Так тоді будо б розказати і про Безбородька з Феофаном Прокоповичем. Теж помітні постаті українського походження.
Загалом усі вони мислили категоріями соціалізму. Драгоманов, Франко, Виниченко, Грушевський і усіі інші були затятими соціалістами. Серед них не було жодного ліберала або капіталіста. Вони підміняли український патріотизм боротьбою за права трудящих. І це огидно. Саме в цьому була запорука їхнього майбутнього програшу.
Нічого огидного. На той час , була така « мода». А взагалом , ці люди яких ви назвали , були першими в формуванні самої української ідеї. Вони були в пошуку.І природньо , що могли в чомусь бути праві, а в чомусь помилятись. Тим більше, це зараз, РЕТРОСПЕКТИВНО ви робити оцінку…
@@fasadchkn Я маю на увазі, що у 1818 році вони були не готові вигравати, тому що мізки їхні були запрошені комунізмом, а не концентрувалися на українському націоналізмі. До речі, це їм заважало вирішувати селянське питання і консолідувати українське село. Вони не сформулювали ідею побудови української держави. Поляки набагато швидше схаменулися і почали будувати польську державу.
Що Безбородько! Його чомусь завжди згадують як приклад кар'єри українця в Російській Імперії. А чомусь не згадують Феофана Прокоповича. Цей суб'єкт не просто робив кар'єру. Він генерував для Петра 1 ідеї щодо побудови Імперії. Здається, саме він є автором ідеї перейменування Московського Царства на Російську Імперію. І, звісно, знищення України в українства. Цей суб'єкт був одним з найшкідливіших ворогів України.
1917 мудра більшість автономістів Центральної Ради не підтримало повстання 'самостійників' проти 2-го універсалу 4 липня, і підло замінило вартових на захоплених урядових будівлях, а повстанців видало московитам.
Цікаво, скільки студентів (різних років випуску) університету імені Драгоманова в рідному місті Київ подивилися це відео? Сумно, що цей чималий навчальний заклад має дуже сумнівних "керівників" та липових "освітян" в 2010-2014-2024...
Децентралізація в Україні це децентралізація публічної влади. Тобто тільки частина загальної теорії децентралізації, Зате найбільш чітка. Знову ж таки розуміння Драгоманова децентралізації спирається на американський досвід федералізації. В той час, як сучасна теорія децентралізації влади передбачає виокремлення окремих рівнів децентралізованих утворень, які отримують право на здійснення публічної влади. Причому різниця федеральної та децентралізованої держави полягає в тому, що право законотворення залищається за центральним представницьким органом, а для самоврядування виділяється ніша нормотворення там, де законодавець не може врахувати в законі всі територіальні особливості. Основа цієї теорії - Європейська Хартія місцевого самоврядування.
Стуканов А ви що, істина в останній інстанціі?! Це чисто ваша думка. В кожного своя думка. Я сама можу проаналізувати інформацію, яка є у вільному доступі. Судячи зі всього, він точно не тягне на батька засновника. Федералізація, штати, Швейцарія, мені зрозуміло, до чого ви ведете… Московитські наративи. Украіна не московщина і не штати, навіть не порівнюється.
То де ж ваші подкасти, що стосуються кінця 19 і початку 20 століття? Чи ви знов пропустите Івана Франка, Лесю Українку по причині того, що вони занадто популярні? Цікаве рішення. А Кропивницького, Саксаганського, Старицького - заразом братів Тобілевичів - ми теж не побачимо? І Заньковецьку - теж? Загалом з вашим кретерієм вибору до Батьків Засновників потрібно зарахувати десь 2000 осіб. В той же час, якщо повернутись до первинної ідеї американських Батьків - Засновників, то їх всього семеро. І виявилось достатньо.
Треба ще додати, що Лариса Косач - не феміністка, і її "Лісова пісня" - не про Мавку. 😉 Псевдонім її примусила взяти токсична мамуся. У Лариси сил опиратись впдиву тої не було. А Стус "Лісову пісню" не зрозумів. Саврань, Одещина 💛 💙
Ми прагнемо живої розмови, а не формалізованого інтерв'ю "питання - відповідь". Динаміка важлива. Навряд би комусь хотілося чути монологи по 5-7 хв. Крім того, уточнювальні запитання або ремарки дозволяють додати глибини та об'єму. Ми працюємо в жанрі інтерв'ю багато років, і трохи розуміємо, що робимо. В кожному разі дякуємо за відгук 😊😊
А ведь не может Украина существовать без России. Ну никак. Все выкладки культурологов, историков базируются на одном и том же: Україна не Росія, Росія нас гнобила, Росія нас зневажала, як нам позбутися Росії, наші люди зросійщені, тощо. Ну не может Украина без России, потому как сама же приковала себя к соседке информационными цепями и собственного же украинского изготовления. Украина, сегодняшняя Украина - какой она официально представлена - несамодостаточна, она несубъектна, она лишь отрицание России.
Может. И БУДЕТ! Упоминание россии, «совместной дружбы» и и.д. - это всего навсего шрамы нашей истории. И обсуждать события и людей того времени, без этого не получится. «Маєм що маєм». Но утверждать, что без ВАС никак . Не обольщайтесь
@@fasadchkn если все время, без конца и краю царапать и бередить - нас били-гнобили-катували-гвалтували - струп, он не просто не исчезнет, он превратится в рубец, продолжите - рубец обрастает таким себе "диким мясом", процесс здоровой регенерации перейдет в патологию. Улавливаете?
@@fasadchkn если все время, без конца-краю царапать и бередить струп, он превратится в рубец, а если продолжить - на рубце наростет такое себе "дикое мясо", процесс здоровой регенерации тканей перейдет в патологию. Улавливаете?
Дякуємо❤! Як ковток свіжого повітря ваші випуски!🎉🎉🎉🤓 Дякуємо за цікавих гостей!
Дякую! Прекрасне та інформативне відео, як завжди цікаво було дивитись
Неймовірно корисний формат,
Дякую вам за працю!❤❤❤
Дякую Вам за дуже цікаву розмову про Драгоманова! І взагалі, надзвичайно імпонує сама ідея "Батьків-засновників". Не всі розуміють, яке це щастя мати свою державу. Українці, де б вони не жили, мають Дім. Це не всім дано... У світі десь від 6000 до 7000 тисяч мов, а держав близько 200. Наскільки нації складно було вижити, але ми змогли! Завдяки видатним Людям, про яких Ви розповідаєте
Кожна нація, що поважає себе і має державу, прискіпливо вивчає це питання. США, наприклад. Бо їм вдалося скористатися ідеологією Просвітництва і створити успішний соціальний проєкт. Недарма Статую Свободи американцям подарували саме французи
Дуже цікавий випуск!
Дуже дякую за цікаву тему! Слава Україні! Слава ЗСУ!
Героям слава!
Дякую за вашу просвітницьку тему та програму.
Дякуємо за відгук!
Дуже дякую вам! Як мало я знав про Драгоманова!..
Саме тому й старалися розповісти, що небагато про нього знаємо
Супер дякую молодці
Дякую! Дуже актуально!
Подяка за Драгоманова!
Дякуємо за відгук!
Дякую за просвітницький контент! Нам потрібно більше таких форматів. Поширюйте цю рубрику, аби більше людей дізналися правду.
Працюємо над цим 😊
Дякую за ваші змістовні та аналітичні випуски, завжди цікаво вас слухати і дивитись. Слава ЗСУ! Слава Україні!
Героям слава! Дякуємо за відгук!
Дякую! Потужна історія крутих людей. Дуже надихає. Я Драгоманова так мало знала.
Дуже цікава вийшла бесіда. Слідкувати за її плином - інтелектуальна насолода. І за 40 хвилин дати таке розуміння величезного і складного спадку Драгоманова - це потужно. Дякую за вашу працю і вашу місію. А що найбільше вразило і чого не знала, це робота Михайла Драгоманова з винесення українського питання на європейський рівень, потенціал його ідей децентралізації, і, звичайно, про Макса Вебера.
Україна не забула свого сина -Михайла Драгоманова, тому його ім'я носить заклад вищої освіти❤🙏🏻🇺🇦
Так, важливо такі імена піднімати з забуття
не знаю, не знаю, на догляд за могилою держава не виділила і гривні. Збирає Фелікс Редька, як волонтерський проєкт
Дякую за суперпередачу Наталі Соколенко, Сергієві Стуканову й Анатолієві Дністровому! Інтелектуальна насолода!
Дякуємо Вам за відгук!
Дякую за просвіту! 💛💙❤️
Читаю зараз Забужко noterdame der Ukraine, там теж згадується про Драгоманова, однозначно велика особистість! Дякую за дискусію!
Це прекрасна робота Оксани Забужко, геніяльна робота.
@@Ольга-ъ9ы8и Оксана Забужко створює сучасний культурний український дискурс
Дякуємо за такий важливий внесок у історію становлення України. А особлива подяка за Драгоманова.Так приємно говорити, що вчився в університеті імені Драгоманова. Не просто кого небуть, а Драгоманова❤
Вам пощастило з вишем )
Дякую ведучим і гостю за просвітницьку діяльність!
Слава Українській нації!
Спасибі за відгук )
Велика дяка за цікаву передачу. Цікавого гостя!
Дякую за просвіту.
Дуже гарна ідея з відправкою книг воїнам. Крім популяризації і заохочення до читання, ще і привертаєте увагу до наших захисників. Це дуже кправильна і корисна справа
Гарно!
Дуже дякую!❤️
Красно дяеуємо за відгук 😊
Дійсно,беззаперечне бачення майбутнього тодішної,а тим паче нинішньої України в соціальному стані нації де,як у плодородному ґрунті,проростають культурно-політичні ідеї устрою держави.Світла пам'ять Михайлу Драгоманову.Велика подяка за такий потрібний контент.
Безмежно вдячна за просвітні, дуже якісні передачі, шаную предків, вірю в Україну, пишаюсь, що я українка, успіхів, наснаги
Дякую за таку цікаву і цінну розповідь про Михайла Драгоманова. Це напевно найкраще, що я знайшла про Драгоманова
О, це дуже приємно чути! 😊
Дякую за цікавий пізнавальний український контент.Успіху Вам.
Дякуємо! 😊
Дякуємо Вам!
Наталка Соколенко дуже чарівна приємна розумна ведуча...слухаєм отримуємо задоволення
Дякуємо! 😊
Дякую вам за цікавенні і просвітницькі відео. Робите дуже важливу справу
Дякую за вашу працю. Цікаво, інформативно і відзивається в серці.
Дуже цікава і корисна розмова.Ці знання треба активніше пропагувати,поширювати.
Я впевнена,навіть дітям це було б зрозуміло і цікаво і корисно.
Щиро дякую, за цікавий, пізнавальний контент!
Дякужмо Вам за вілгук!
Дякую
Драгоману, Олені Пчілці і Лесі Українці ХВАЛА!
Олена Бджілка
@@leonrenk8853 І Миколі Лисенку. Українська консерваторія має носити його ім'я. Послухайте його музику. Чайковський був високої думки про неї
Дякую, давно хотіла дослідити цю постать, дійсно вражаючий розмах і вплив❤❤❤
Спасибі! Мислитель дуже глибокий.
Дуже дякую за розповідь про Драгоманова❤ надзвичайно цікаво 🙏
Дякую.
Познайомилася з особистістю Драгоманова з листів Лесі Українки.Підтримую думку ,що він належить до Батьків Засновників.
Цілком згідні 🤝
Дякую Анатолію, дуже цікаво! Дякую ведучим за випуск, підписалась ❤
Дякуємо) Перегляньте попередні випуски)
щиро дякую за це відео! з нетерпінням чекаю на випуск про матерів-засновниць)
Вже записали)
Щиро дякую за гарний випуск! Чекатиму на передачу про Олену Пчілку, сподіваюсь, ви згадаєте про її творчий доробок "Викинуті Українці".
І ми чекаємо )
Країна , політика - це будинок , дім . Якщо ти його власник - ти його любиш , доглядаєш , сам приймаєш рішення , і тому тобі там добре . Якщо ж ти в будинку , яким керуєш не ти - то твої інтереси там не є першими . Простими словами - чому мати свою державу важливо . Це не пафос - це потреба одна з найперших . Мати простір для стабільності , розвитку .
Ви знали, що проти Драгоманова була іменна царська санкція в Емськлму указі про заборону українськох мови!
І проти Павла Чубинського, автора гімну )
Досі не віриться, що таке могло бути: є нація, є мова, а хтось різними паперами їх заперечує і забороняє!
@@tetinniУ нас мову і досі вже самі власники укр.паспортів заперечують, не розуміючи зросійщення.І визнавати себе етнічною меншиною з рос.мовою теж не погоджуються-бо, українці.Каша в головах людей.А змінюватись лінь, як казала Ірма Вітовська.
@@tetinniНе тільки паперами - сотні тисяч діячів культури були просто фізично знищені імперією згодом, а загалом - мільйони українців!
@@ingialionka обрусєвшиє все чудово розуміють і свідомо вибирають руссскій язик, щоб возвиличитись, а від зверхньости людська гординя отримує неймовірну насолоду
Дякую....
Дякуємо за увагу!
Респект пану Сергію , пані Наталі, пану Анатолію. Дякую . Чи діждемося Вашингтона з новим і праведним законом ? Т.Г.Шевченко.
"Та діждемось таки колись."
Дякуємо за відгук!
Українські і московитські пісні далі порівнював інший видатний культуролог, семіолог, літературознавець, засновник теоретичної поетики О.О.Потебня. Харківський університет колись носив його ім'я, яке незаслужено відібрав Сталін, а потім аферисти Гєпа і Допа. Каразін, до речі, був імпєрцем і українофобом. Непогано було би повернути історію назад і відновити авторитет Олександра Опанасовича Потебні, який був вченим-енциклопедистом рівня Д.Чижевського, Ю.Шевельова. Росіяни, які живуть за принципом "бери все, що погано лежить", вважають його "русским филологом и литературоведом", як і Веселовського, Стеблін-Каменського. Вони ж не потрібні українцям
Так, Потебня - видатний науковець, треба його повертати в наш інформпростір!
Слава Україні
Слава усім хто був та є справжнім Українцем.
А то одягли вишиванки а за цим пусте .
Героям слава!
Це той випадок, коли євреї одягають вишиванки, захопивши країну, або керують свідомістю тих, хто зрядився у вишиванку. Хамелеонів неперерахувати...
❤😊
Підтримую!
В Харкові є вулиця Драгоманова
Україна пам,ятає🎉
А харків'яни знають хто такий Михайло Драгоманов? Якщо знають ,то одиниці
Краще б ви поговорили про Дмитра Донцова. Все життя Дмитро , як здається , боровся з « драгоманівщиною» . І ,здається, по своєму гострому аналізу життя, якраз Донцов розуміє приховану суть життя.
В нас обовязково буде Донцов.
Донцов запланований
Леонід згодна з вами на всі 💯.
Thank you! Very interesting and important! Slava Ukraine!💙💛
Thank you for watching and reacting! Glory for heroes!
У подкасті про Кониського приводилась цитата Драгоманова про те, що капіталіст не може бути українцем. Саме у цих концептуальних помилках, де націоналізм підмінявся соціалізмом, була закладена майбуття поразка у українській революції 1918 року.
Бо маленькі українські соціалісти не можуть перемогти великих російських соціалістів.
Ви уважно слухали випуск про Кониського!
@@СергійСтуканов
Я чітко розділяю націоналізм і соціалізм. Усі до одного діячі визвольних змагань 1918 - 1920 років були соціалістами.
Недостатня концентрація на ідеї українського націоналізму їх і погубила.
@@AlfonsMucha-o1jа Михновський та інші.
О, бач яка штука цікава! А я з 19 року дуже сердита на українців, котрі були проти Порошенка. А тепер виявляється, що Драгоманов теж був би за зельку на виборах. Ну то про що вже казати?!
@@ВалентинаМатвієнко-щ3тМіхновського Грушевський відштовхнув від керма...
Щира подяка за сюжети серії "Батьки-засновники"! Дуже подобається ваш підхід: звеличити своє, не принижуючи інших.
❤
😊
❤❤❤❤
Драгоманов дуже вплинув на виховання н нашої генійки світового масштабу, чиє їм'я стоятиме поряд з Сервантесом, Шекспіром, Ґете, коли Світ прочитає і осмислить її твори, на Лесю Українку.
Так, справді вплинув. А Леся Українка - таки геніальна. Прочитають її в світі невдовзі.
Коли нові випуски?😊
7 листопада буде новий випуск
Поділіться враженнями про епізод, присвячений Драгоманову. Що вас здивувало?
@@СергійСтуканов Мені здається, що треба наголосити: США і Европа (Європейська Унія) відреагували на ідеї Французьких просвітників, а ми, маючи такого науковця - філософа в соціаліста, як М.Драгоманова, ди сих пір жертви авторитарної моделі федералізму на московський кшталт
Не можна перебивати на кожному слові такого фахового гостя, який прекрасно і послідовно розкриває тему вашо передачі. Ви порушуєте гармонію сприйняття інформації зацікавленого слухача.
От, нарешті. Ведучий у останній фразі дав мені зрозуміти, чому мені не подобається сама ідея цього подкасту.
Автори насправді творять подкаст "НЕДООЦІНЕНІ Батьки - Засновники". Вони вважають, що потрібно розказати про так би мовити другорядні фігури, а основні фігури не висвітлюють, маючи на увазі, що ми про основних учасників і так знаємо.
Кричущий приклад - розповіли про Немирича, а про Виговського - ні.
Не розповідали про Данила Галицького, Мазепу, Виговського. Слава Богу, хоча б про Шевченка розказали. Я прогнозую - про Лесю Українку забудуть розказати, а про Пчілку - розкажуть. Про Довженка - забудуть. Про братіа Тобілевичів і Заньковецьку - забудуть.
Я навіть уявити собі не можу, про кого забудуть розказати у період 1918 - 1920 років.
Мабуть, про Петлюру, Грушевського, Скоропадського - забудуть.
А от про Виниченка - обов'язково розкажуть .
Так тоді будо б розказати і про Безбородька з Феофаном Прокоповичем. Теж помітні постаті українського походження.
Грушевський і Петлюра в плані є. Скоропадський буде з Липиниським в одному випуску, бо ідеологічно Скоропадського сформував Липинський
Загалом усі вони мислили категоріями соціалізму. Драгоманов, Франко, Виниченко, Грушевський і усіі інші були затятими соціалістами. Серед них не було жодного ліберала або капіталіста. Вони підміняли український патріотизм боротьбою за права трудящих. І це огидно. Саме в цьому була запорука їхнього майбутнього програшу.
Нічого огидного. На той час , була така « мода». А взагалом , ці люди яких ви назвали , були першими в формуванні самої української ідеї. Вони були в пошуку.І природньо , що могли в чомусь бути праві, а в чомусь помилятись. Тим більше, це зараз, РЕТРОСПЕКТИВНО ви робити оцінку…
@@fasadchkn
Я маю на увазі, що у 1818 році вони були не готові вигравати, тому що мізки їхні були запрошені комунізмом, а не концентрувалися на українському націоналізмі. До речі, це їм заважало вирішувати селянське питання і консолідувати українське село. Вони не сформулювали ідею побудови української держави.
Поляки набагато швидше схаменулися і почали будувати польську державу.
@@AlfonsMucha-o1j частково погоджуюсь. Але « гидуватись» то вже крайнощі.
Alfons Згодна з кожним вашим словом, такоі ж думки.
@@natalkapoltavka1110
Дякую ❤️
Що Безбородько! Його чомусь завжди згадують як приклад кар'єри українця в Російській Імперії.
А чомусь не згадують Феофана Прокоповича.
Цей суб'єкт не просто робив кар'єру. Він генерував для Петра 1 ідеї щодо побудови Імперії. Здається, саме він є автором ідеї перейменування Московського Царства на Російську Імперію.
І, звісно, знищення України в українства. Цей суб'єкт був одним з найшкідливіших ворогів України.
1917 мудра більшість автономістів Центральної Ради не підтримало повстання 'самостійників' проти 2-го універсалу 4 липня, і підло замінило вартових на захоплених урядових будівлях, а повстанців видало московитам.
Цікаво, скільки студентів (різних років випуску) університету імені Драгоманова в рідному місті Київ подивилися це відео?
Сумно, що цей чималий навчальний заклад має дуже сумнівних "керівників" та липових "освітян" в 2010-2014-2024...
НЕ УВІВ, А ПОВЕРНУВ УКРАЇНУ У ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КОНТЕКСТ.
Слушна заувага
Я мала на увазі в тогочасний науковий контекст, бо імперія намагалася не допустити ідентифікації України як такої
Децентралізація в Україні це децентралізація публічної влади. Тобто тільки частина загальної теорії децентралізації, Зате найбільш чітка. Знову ж таки розуміння Драгоманова децентралізації спирається на американський досвід федералізації. В той час, як сучасна теорія децентралізації влади передбачає виокремлення окремих рівнів децентралізованих утворень, які отримують право на здійснення публічної влади. Причому різниця федеральної та децентралізованої держави полягає в тому, що право законотворення залищається за центральним представницьким органом, а для самоврядування виділяється ніша нормотворення там, де законодавець не може врахувати в законі всі територіальні особливості. Основа цієї теорії - Європейська Хартія місцевого самоврядування.
Спасибі за цікаві і глибокі міркування.
Гостю не дає сказати ведучий. То нащо запрошувати? Некоректно.
Це жива розмова. Найменше, чого хотілося б, це формалізованих інтерв'ю "питання - відповідь".
Ну не тягне він на рівень батька засновника!
Ми переконані, що тягне. Великий мислитель.
... а що мурксель із енгеліною тягнули? - немає підходящого лєніна! 👋😂
Згодна, не тягне він на батька засновника.
Стуканов
А ви що, істина в останній інстанціі?! Це чисто ваша думка. В кожного своя думка. Я сама можу проаналізувати інформацію, яка є у вільному доступі. Судячи зі всього, він точно не тягне на батька засновника. Федералізація, штати, Швейцарія, мені зрозуміло, до чого ви ведете… Московитські наративи. Украіна не московщина і не штати, навіть не порівнюється.
То де ж ваші подкасти, що стосуються кінця 19 і початку 20 століття?
Чи ви знов пропустите Івана Франка, Лесю Українку по причині того, що вони занадто популярні? Цікаве рішення. А Кропивницького, Саксаганського, Старицького - заразом братів Тобілевичів - ми теж не побачимо? І Заньковецьку - теж?
Загалом з вашим кретерієм вибору до Батьків Засновників потрібно зарахувати десь 2000 осіб.
В той же час, якщо повернутись до первинної ідеї американських Батьків - Засновників, то їх всього семеро. І виявилось достатньо.
Буде 40-50 випусків. Леся Українка теж буде
Треба ще додати, що Лариса Косач - не феміністка, і її "Лісова пісня" - не про Мавку. 😉
Псевдонім її примусила взяти токсична мамуся. У Лариси сил опиратись впдиву тої не було.
А Стус "Лісову пісню" не зрозумів.
Саврань, Одещина 💛 💙
Чому не феміністка Леся?
О.Герцена, чи не єдиного, який був по батькові обрусєвшим німцем, а по матері просто німцем, можна, напевне, назвати "харошим русским".
Герцена можна поважати.
Щодо казок…
А як же курочка-ряба?
Запросили фахівця якого цікаво послухати ,і чоловік (ведучий) ввесь час перебивав надавши послідовно викласти тему.
Ми прагнемо живої розмови, а не формалізованого інтерв'ю "питання - відповідь". Динаміка важлива. Навряд би комусь хотілося чути монологи по 5-7 хв. Крім того, уточнювальні запитання або ремарки дозволяють додати глибини та об'єму. Ми працюємо в жанрі інтерв'ю багато років, і трохи розуміємо, що робимо. В кожному разі дякуємо за відгук 😊😊
Шо за невихованість!!! Перебивати і говорити ,,насипом''.
Це як у реальному житті)
Маячня 😮
Твій коментар чи твій "рівень" знань?
А ведь не может Украина существовать без России. Ну никак. Все выкладки культурологов, историков базируются на одном и том же: Україна не Росія, Росія нас гнобила, Росія нас зневажала, як нам позбутися Росії, наші люди зросійщені, тощо. Ну не может Украина без России, потому как сама же приковала себя к соседке информационными цепями и собственного же украинского изготовления. Украина, сегодняшняя Украина - какой она официально представлена - несамодостаточна, она несубъектна, она лишь отрицание России.
Якраз цим і демонструємо, що відірвалися1
Может. И БУДЕТ! Упоминание россии, «совместной дружбы» и и.д. - это всего навсего шрамы нашей истории. И обсуждать события и людей того времени, без этого не получится. «Маєм що маєм».
Но утверждать, что без ВАС никак . Не обольщайтесь
@@fasadchkn если все время, без конца и краю царапать и бередить - нас били-гнобили-катували-гвалтували - струп, он не просто не исчезнет, он превратится в рубец, продолжите - рубец обрастает таким себе "диким мясом", процесс здоровой регенерации перейдет в патологию. Улавливаете?
@@fasadchkn если все время, без конца-краю царапать и бередить струп, он превратится в рубец, а если продолжить - на рубце наростет такое себе "дикое мясо", процесс здоровой регенерации тканей перейдет в патологию. Улавливаете?
@@allakr2119 так никто и не царапает)))
«Доктор сказал в морг, значит в морг»))) Улавливаете?