Cześć! NIE DAJCIE SIĘ WKRĘCIĆ : th-cam.com/users/shortsfUHFz_Mvd6Y 0:40 Robię brzeszczoty do piły ramowej z bi-metalowej piły taśmowej. 2 otwory Ø8 wiertłem do betonu i już🤣🤣🤣 3:56 Już zapomniałem ,jak się obsługuje tą machinę. 7:45 Tutaj ciągle jeszcze mam obroty 710obr./min. Trochę szybko ,chyba... 12:19 A tutaj już mam obroty wrzeciona 450obr./min. 22:10 🔥🔥🔥 😂😂😂
Hej Paweł ,jeszcze raz , tym razem tak "naukowo " z oka przyjąłem średnicę ciętego wałka na 100 mm . jak podałeś obroty , 710 obr./min . to masz szybkość skrawania V= 223 metry na min. dla 450 obr/min .V = 125 metrów na /min . Nie mam zamiaru uczyć ojca dzieci robić , ale pomanewruj szybkością skrawania poniżej 80 metrów na minutę , głębokością skrawania około 4 mm , 5 mm i co maszyna powie ,mówię o forsztsznicie na nóż , czyli 8 do 10 mm na średnicy ,no i posuwem , na przykład 0, 1 mm , na obrót ma się rozumieć i tak manewrować , aż to się wszystko zgra . Wytyczne producentów narzędzi są na jak najszybsze wykończenie narzędzi , aby mogli robić nowe dla interesu . Nie patrz na to że na numerblokach narzędzia pracują w górnych majtach , tam jest inny system wykorzystania narzędzi , nie mający nic wspólnego z realnością naszych potrzeb . Tam te specjalisty od numerbloków pokazują tylko obróbkę w już ustabilizowanej technologii ,natomiast zanim do tego dojdą , metodą prób i doświadczeń , ile narzędzi naniszczą , to tego Ciebie nie pokarzą , a ja to widziałem .Hej . P. S . Nie patrz na mój komentarz że się wymądrzam , możesz dla poglądu , bo każda maszyna jest jak każda dziewczyna i ma swoje własne kaprysy , zobaczyć na którymś moim filmie , jak zaniżałem " V " zwiększałem głębokość skrawania , jeden z podstawowych warunków skrawania i empirycznie zwiększałem posuw , aż wiór zaczął się łamać , tylko dalej lej emulsją , bo ja to właśnie nie mając jeszcze pompki , tak to w stylu Jugosłowiańskiej Partyzantki , przedstawiłem , czyli polałem olejem , kłębów dymu z oleju przy toczeniu , że Żydowa nie widziałem , ale tak właśnie pokazałem jak nie należy chłodzić , czy smarować , jak zwał , tak zwał , gdy się toczy na pograniczu uciągu maszyny , . To co u mnie zobaczyłeś , to jak bym toczył na PORĘBIE , na której między innymi kiedyś pół tonowy wał skurwiłech , to to na jeden przejazd pod wodą by poszło i maszyna by jeszcze nie wiedziała że wióra ciągnie . Ale ja świadom tego , że osioł nigdy nie będzie ciągnął jak koń , toczyłem jak toczyłem . Jak przesadnie jest za duże ''V" to jest gorzej niż za niskie . To zupełnie odwrotnie jak z wódką , lepiej co jest dużo , dużo więcej , aniżeli małą odrobinkę za mało . Jest tyle zmiennych , od materiału , po kaprysy maszyny i narzędzia , że nie ma wspólnego mianownika , tylko jeden lekarz ginekolog myślał że skoro trzy pacjentki termin porodu miały na 27 maja , to ta czwarta tak samo , ale się zdziwił gdy ta czwarta pacjentka mu powiedziała , że na tej wycieczce nie była i na pewno ma inny termin .
@@paweisyn7446 Hej . Dla 80 mm i 710 obr/min to 178 m /min . a dla 450 obr/min to 113 m / min . według mnie jeszcze za dużo , ale to moje spojrzenie z oddali , znaczy z Żydowa . Mnie dobrze mówić , bo co miałem w życiu nałamać noży , to już nałamałem i to jest dopiero ta prawdziwa szkoła , a nie ta deklarowana przez innych , łącznie ze mną . Ale jakiś pogląd mimo wszystko to daje . Znów Paweł będziesz miał spokuj odemnie przez jakiś czas , bo teraz dalszy ciąg tego mojego projektu , gdzie robota mi się tak naprawdę jeszcze nie rozpoczęła . Jeszcze tylko kawa i jadę na maszynę , która dzisiaj jest do mojej dyspozycji . Miałem się już na pyndzyji żodnej maszyny nawet nie chycić , a teraz dopiyro widzym , że jak słyszę maszyny , to tak jak myśliwy słyszy szelest w dzikich kniejach , ręka sama mu już sięga po flinte bo dzika już widzi , choć go tylko słyszy , którego i tak tam nie ma . Hej i SUKCESÓW .
Hej Paweł . Kapnij choć kapke po brzeszczocie , 0,042 , to jest czterdzieści dwa mikrony na jeden obrót , na okrągło 4 setki na obrót , ale przyłóż czujnik zegarowy do suportu i zrób jeden obrót futrym , a czujnik Ci pokorze posuw , zarówno na osi " X " , jak i na osi " Y " . To takie moje chłopskie wyobrażenie posuwu jak nie jestem pewien co chcę . Jo to tak prosto , jak koniowi na światłach tłumaczym . Co do brzeszczotów , to jest to świetny materiał , oczywiście po przygotowaniu , do montowania w szrubsztakach maszynowych detali cienkich , małych , subtelnych , znaczy to moje sposoby , jak by Cię ciekawiły ?, choć to nie żadna nowość , ani przezemnie " odkryta " . Ot taka moja tylko wzmianka . Wracając do nastawów NORTONA , to co na tabeli , to zawsze jest skok , czy posuw , każdy skok jest posuwym i każdy posuw jest skokym na jeden obrót wrzeciona ,dla toczenia na wałku , dla gwintowania na śrubie , a na koniec -- wsio ryba , tak samo na śrubie można toczyć i na wałku gwintować , ale to już zaawansowana praktyka , na frezarkach jest inaczej , chyba że jest wprowadzona synchronizacja . Jeśli na tabeli jest skok , czy posuw podany w zwojach na cal , to trzeba cal podzielić przez ilość zwoi , jeśli w MODULE , to trzeba MODUŁ pomnożyć przez PI co najmniej 9 miejsc po przecinku , jeśli w DIAMETRALU (DIAMETRAL PITCZ ), to trzeba przeliczać , ale nie chcę bzdur nagadać a przeliczniki wiatr jesienny wywiał z mojego łepa . Jest tam jeszcze jak ja to nazywam dużo EGZOTYKI w tych skokach , ale za każdym razem kończy się to na milimetrach na jeden obrót i nie dasz rady , ja nie dam rady i nie widziałem jeszcze aby ktokolwiek dał rady tak się obrócić , aby dupy nie miał ze zadku . Jeśli na tabeli masz skok MOD n ( na tokarce zawsze jest tylko MODUŁ NORMALNY ) = 2,25 , to fizycznie suport na jeden obrót futra przesuwa się o 7,06853471 mm . a jeśli 14 zwoi na cal , to fizycznie jest 1,814285714 mm. Ot tak to wygląda , a przeliczać teraz to sobie wszystko można , jak by to powiedzieli starsi , do usranej śmierci , a na sam koniec i tak będą tam kaj na samym początku . Hej . Chyba Paweł zaś żech napierdplił kupe tego , to pewnie tymu , że skóńczyłech jedyn projekt i zanim zaczna nastympny , to muszym wypełnić luke czasowóm . Hej .
@@paweisyn7446 Hej Paweł . Tu wieszać nie ma co . Nad maszyną to lepiej powiesić piękną dziewczynę , nie do końca ubraną , wtedy wyobraźnia zrobi już swoje i maszyna zacznie iść radośnie jak panna młoda do ołtarza . HEJ i POZDRAWIAM .
Stara szkoła 👍 budowania wież przekaźnikowych/radiowych/telefonicznych... Nie wiem jak teraz ,ale kiedyś te wszystkie wieże co na konstrukcji nie mają "kątownik" tylko "rura" ,to właśnie nie były rury na słupach ,tylko pełne "wałki". Kiedyś taka wieża ważyła z 60-70ton ,a teraz na jednego TIR`a ładują - więc w granicach około 24tony się zamyka. No ale Zbyś co tam dziwnego w tych wiórach jest?
Cześć!
NIE DAJCIE SIĘ WKRĘCIĆ : th-cam.com/users/shortsfUHFz_Mvd6Y
0:40 Robię brzeszczoty do piły ramowej z bi-metalowej piły taśmowej. 2 otwory Ø8 wiertłem do betonu i już🤣🤣🤣
3:56 Już zapomniałem ,jak się obsługuje tą machinę.
7:45 Tutaj ciągle jeszcze mam obroty 710obr./min. Trochę szybko ,chyba...
12:19 A tutaj już mam obroty wrzeciona 450obr./min.
22:10 🔥🔥🔥 😂😂😂
Olá meu amigo Pawel,muito bom trabalho!!!Estou pensando em comprara uma serra desteas vai e vem!!!
Boa sorte sempre!!!
Cześć Joao.
Piła ramowa przydatna i dużo tańsza od pił taśmowych.
Obrigado meu amigo@@paweisyn7446 !!!Concordo realmente este modelo é mai barato e eficiente também!!!
Do takiego przecinania najlepszy jest " uczeń " 😅👍
🤣🤣🤣
👋
Hej Paweł ,jeszcze raz , tym razem tak "naukowo " z oka przyjąłem średnicę ciętego wałka na 100 mm . jak podałeś obroty , 710 obr./min . to masz szybkość skrawania V= 223 metry na min. dla 450 obr/min .V = 125 metrów na /min . Nie mam zamiaru uczyć ojca dzieci robić , ale pomanewruj szybkością skrawania poniżej 80 metrów na minutę , głębokością skrawania około 4 mm , 5 mm i co maszyna powie ,mówię o forsztsznicie na nóż , czyli 8 do 10 mm na średnicy ,no i posuwem , na przykład 0, 1 mm , na obrót ma się rozumieć i tak manewrować , aż to się wszystko zgra . Wytyczne producentów narzędzi są na jak najszybsze wykończenie narzędzi , aby mogli robić nowe dla interesu . Nie patrz na to że na numerblokach narzędzia pracują w górnych majtach , tam jest inny system wykorzystania narzędzi , nie mający nic wspólnego z realnością naszych potrzeb . Tam te specjalisty od numerbloków pokazują tylko obróbkę w już ustabilizowanej technologii ,natomiast zanim do tego dojdą , metodą prób i doświadczeń , ile narzędzi naniszczą , to tego Ciebie nie pokarzą , a ja to widziałem .Hej . P. S . Nie patrz na mój komentarz że się wymądrzam , możesz dla poglądu , bo każda maszyna jest jak każda dziewczyna i ma swoje własne kaprysy , zobaczyć na którymś moim filmie , jak zaniżałem " V " zwiększałem głębokość skrawania , jeden z podstawowych warunków skrawania i empirycznie zwiększałem posuw , aż wiór zaczął się łamać , tylko dalej lej emulsją , bo ja to właśnie nie mając jeszcze pompki , tak to w stylu Jugosłowiańskiej Partyzantki , przedstawiłem , czyli polałem olejem , kłębów dymu z oleju przy toczeniu , że Żydowa nie widziałem , ale tak właśnie pokazałem jak nie należy chłodzić , czy smarować , jak zwał , tak zwał , gdy się toczy na pograniczu uciągu maszyny , . To co u mnie zobaczyłeś , to jak bym toczył na PORĘBIE , na której między innymi kiedyś pół tonowy wał skurwiłech , to to na jeden przejazd pod wodą by poszło i maszyna by jeszcze nie wiedziała że wióra ciągnie . Ale ja świadom tego , że osioł nigdy nie będzie ciągnął jak koń , toczyłem jak toczyłem . Jak przesadnie jest za duże ''V" to jest gorzej niż za niskie . To zupełnie odwrotnie jak z wódką , lepiej co jest dużo , dużo więcej , aniżeli małą odrobinkę za mało . Jest tyle zmiennych , od materiału , po kaprysy maszyny i narzędzia , że nie ma wspólnego mianownika , tylko jeden lekarz ginekolog myślał że skoro trzy pacjentki termin porodu miały na 27 maja , to ta czwarta tak samo , ale się zdziwił gdy ta czwarta pacjentka mu powiedziała , że na tej wycieczce nie była i na pewno ma inny termin .
Wałek jest 80mm. Na średnicy brałem maksymalnie (chyba) 6mm. Ja jak zacznę sobie "polepszać" parametry ,to zawsze się kończy wymianą płytki w nożu...
@@paweisyn7446 Hej . Dla 80 mm i 710 obr/min to 178 m /min . a dla 450 obr/min to 113 m / min . według mnie jeszcze za dużo , ale to moje spojrzenie z oddali , znaczy z Żydowa . Mnie dobrze mówić , bo co miałem w życiu nałamać noży , to już nałamałem i to jest dopiero ta prawdziwa szkoła , a nie ta deklarowana przez innych , łącznie ze mną . Ale jakiś pogląd mimo wszystko to daje . Znów Paweł będziesz miał spokuj odemnie przez jakiś czas , bo teraz dalszy ciąg tego mojego projektu , gdzie robota mi się tak naprawdę jeszcze nie rozpoczęła . Jeszcze tylko kawa i jadę na maszynę , która dzisiaj jest do mojej dyspozycji . Miałem się już na pyndzyji żodnej maszyny nawet nie chycić , a teraz dopiyro widzym , że jak słyszę maszyny , to tak jak myśliwy słyszy szelest w dzikich kniejach , ręka sama mu już sięga po flinte bo dzika już widzi , choć go tylko słyszy , którego i tak tam nie ma . Hej i SUKCESÓW .
Nytkä rautasaha 😃
Cześć Harri.
Poznałem nowe słowo po Fińsku - "rautasaha".👍
Hej Paweł . Kapnij choć kapke po brzeszczocie , 0,042 , to jest czterdzieści dwa mikrony na jeden obrót , na okrągło 4 setki na obrót , ale przyłóż czujnik zegarowy do suportu i zrób jeden obrót futrym , a czujnik Ci pokorze posuw , zarówno na osi " X " , jak i na osi " Y " . To takie moje chłopskie wyobrażenie posuwu jak nie jestem pewien co chcę . Jo to tak prosto , jak koniowi na światłach tłumaczym . Co do brzeszczotów , to jest to świetny materiał , oczywiście po przygotowaniu , do montowania w szrubsztakach maszynowych detali cienkich , małych , subtelnych , znaczy to moje sposoby , jak by Cię ciekawiły ?, choć to nie żadna nowość , ani przezemnie " odkryta " . Ot taka moja tylko wzmianka . Wracając do nastawów NORTONA , to co na tabeli , to zawsze jest skok , czy posuw , każdy skok jest posuwym i każdy posuw jest skokym na jeden obrót wrzeciona ,dla toczenia na wałku , dla gwintowania na śrubie , a na koniec -- wsio ryba , tak samo na śrubie można toczyć i na wałku gwintować , ale to już zaawansowana praktyka , na frezarkach jest inaczej , chyba że jest wprowadzona synchronizacja . Jeśli na tabeli jest skok , czy posuw podany w zwojach na cal , to trzeba cal podzielić przez ilość zwoi , jeśli w MODULE , to trzeba MODUŁ pomnożyć przez PI co najmniej 9 miejsc po przecinku , jeśli w DIAMETRALU (DIAMETRAL PITCZ ), to trzeba przeliczać , ale nie chcę bzdur nagadać a przeliczniki wiatr jesienny wywiał z mojego łepa . Jest tam jeszcze jak ja to nazywam dużo EGZOTYKI w tych skokach , ale za każdym razem kończy się to na milimetrach na jeden obrót i nie dasz rady , ja nie dam rady i nie widziałem jeszcze aby ktokolwiek dał rady tak się obrócić , aby dupy nie miał ze zadku . Jeśli na tabeli masz skok MOD n ( na tokarce zawsze jest tylko MODUŁ NORMALNY ) = 2,25 , to fizycznie suport na jeden obrót futra przesuwa się o 7,06853471 mm . a jeśli 14 zwoi na cal , to fizycznie jest 1,814285714 mm. Ot tak to wygląda , a przeliczać teraz to sobie wszystko można , jak by to powiedzieli starsi , do usranej śmierci , a na sam koniec i tak będą tam kaj na samym początku . Hej . Chyba Paweł zaś żech napierdplił kupe tego , to pewnie tymu , że skóńczyłech jedyn projekt i zanim zaczna nastympny , to muszym wypełnić luke czasowóm . Hej .
Karol ja to muszę sobie podrukować te Twoje komentarze i powiesić przy maszynie.
@@paweisyn7446 Hej Paweł . Tu wieszać nie ma co . Nad maszyną to lepiej powiesić piękną dziewczynę , nie do końca ubraną , wtedy wyobraźnia zrobi już swoje i maszyna zacznie iść radośnie jak panna młoda do ołtarza . HEJ i POZDRAWIAM .
Wióry ostre jak brzytwa, kiedyś jakieś 50 lat temu taki wiór przeciął mi łydkę blizna widoczna do dzisiaj trza uważać. Pozdrawiam
Witaj Pawełku
Ciekawe dostałeś komentarze niektórym brak poczucia humory , pozdrawiam serdecznie
Trzeba robić swoje... Ważne ,że co miałem zrobić to zrobiłem.😉
z tego aż się dymi
Troszeczkę się dymi...
Miałem 2 ramówki i teraz mam piłę taśmową i jestem bardzo zadowolony
Ja nigdy nie miałem taśmowej ,może gdybym więcej ciął to bym nad taką myślał.🤔
Cześć Paweł . Nie za duże masz te obroty ? Dla toczenia zgrubnego
Na początku jechałem 710obr./min. ,później już na 450obr./min.
To jakiś mocno żelazny ten żeloz bo wiur dziwny dość idzie
Stara szkoła 👍 budowania wież przekaźnikowych/radiowych/telefonicznych... Nie wiem jak teraz ,ale kiedyś te wszystkie wieże co na konstrukcji nie mają "kątownik" tylko "rura" ,to właśnie nie były rury na słupach ,tylko pełne "wałki". Kiedyś taka wieża ważyła z 60-70ton ,a teraz na jednego TIR`a ładują - więc w granicach około 24tony się zamyka. No ale Zbyś co tam dziwnego w tych wiórach jest?
mieć maszyny to nie wszystko ! a jest tyle kanałów ...wystarczy poświęcić trochę czasu ..
Pewnie są też takie ,gdzie można się dowiedzieć kiedy używać "wielkiej litery"...😉
za grubo jezdzisz, taka moja rada
Ostatni detal jechałem trochę płyciej. Wióry znowu zaczęły się ciągnąć takie długaśne.