У мене в цему році мало роїння, у мене була можливість майже через день перевіряти вулики, і я завчасно видаляв всі маточники, але 4-5 роїв все одно було.
Все є не так просто! - Все є набагато простіше!!!: 1.: Або просто відібрати половину рамок зі здоровими маточниками і обсілими бджолами у новий вулик і за певний відомий час відчути рукою тепло ЖИТТЯ. 2.: Або відібрати молодняк до нової матки і за певний відомий час відчути рукою тепло ЖИТТЯ.
@@andrii_haldin При цьогорічній погоді маю 12 рамок розплоду і повен стрих бджоли! Куди її упхати??? Вони при тім ще бадьоріше зрояться!!! Я вгадав їхні бажання, і задовольнив їх. У підсумку маю сильну сім'ю і буйний відводок. Але, то є справа вар'ятська...
Я не знаю причин , але в цьому році майже не рояться як і в минулому . Пасіка 150/200 сімей (10 рамочні) 300+230 новий точок 300+145 . Стояли поруч дві пасіки то в сусіда кожен день перли , і відводів наробив з кожної сімʼї , і меду взяв в 3 рази менше . Ps. Великих відсотків не робив з сімей взагалі , але забирав печатаний для вирівнювання сімей потім 1-2 рамочні нуки роблю .
Також для себе вибрав систему 300+230 на 10 рамок. Важкувато працювати з медовими корпусами, але зручно для розширення і ротацій корпусів місцями. Маточок не обмежую решітками. Для мене комфортна система. Складно було пройти період після садів і до акації, бо ройові настрої дуже великі були. Сім'ї потужні, а взятку не було. І розширити вощиною сильно не можна зразу, бо холодні ночі. А кожен день на пасіці сидіти не будеш, щоб по вощинці ставити. На акації все чудово пройшло. Але ложку дьогтю одна минулорічна Карпатка "принесла" у вигляді рою, що втік. І наче меду корпус принесли і вощини було вдосталь для роботи, але все таки втікли) Розслабився на медозборі, подумав, що ройове у них пройшло за рахунок потужного взятку, як у 99% сімей.
Андрій, скільки років Ви займаєтеся бджолами? Питання правильні задаєте собі, а висновки всі мимо. Якщо не можете побороти роїння-треба його очолити! Я займаюсь досить давно і прийшов до висновку, що краще ройових маток нічого не може бути кращим. Ніякі брендові та елітні не йдуть в порівняння. Доречі, в цьому році багато втрат маток та пізній обліт, не зважаючи що всі виключно ройові.
Згоден з вами,цей рік роїлося все що можна,я застосовував метод демарі добре працює ,але помилку все одно зробив,всі летки відкритими залишив ,а потім виправив ситуацію залишивши один нижній літок і перестали тягти маточники в верхніх корпусах,добре що невелика кількість вуликів то можна перебрати за день,а у вас за день не впоратись,пане Андрію як у вас принос з різнотрав'я є?у нас в Первомайському районі ледь утримуються будем без меду,якщо сонях надасть,а ріпак це біда для нас через нього ранній розвиток і роїння.
згоден, також товариш кожен рік ділить сім'ї на відводки, а потім меду нікому носити, тільки на зиму залишаеється... Постійно боїться що зрояться та злетят...
300+145 ройка неизбежна, это путь в некуда. Отводки замучайтесь делать, ладно сейчас их есть куда делать , а потом через несколько лет, пасеку 500+ клепать. Сдесь только технологию поменять. Либо два корпуса на 300 без решетки(двухкорпусной дадан) либо рут, все на 230 корпуса. Эти две системы позволяют пройти сезон без отдводков и роения. Если так нравиться 300+145( по мне система бестолковая, навязаная лихорадкой 18-20 годов, когда все зашли в пчеловодство) тогда часть пчел продаём весной, а в эту тару сбасываем сборные отводки, которые могут сработать на 🌻. На этом все. Когда начинал, учился по книгам, ютуб это дурь, который 2 сезона мне спортил.
Мені здається, роїння до системи вулику значення не має, верніше має значення в останню чергу, першочергове значення має порода бджоли, вік матки, професіоналізм бджоляра, хімічні обробки.
@@BeeOleg1890 це так, але це будуть матки вільного спаровування, що лише зменшить шанс роїння, а ніяк не позбавить його. Загалом, якщо знайти гарний матеріал, будь якої породи, то дійсно можна дещо зменшити роїння.
Добрий день,згоден з кожним словом,але є питання це для Миколаєва чи не тільки,питання полягає в наступному в цьому році я виїхав на ріпак числа 15_18 травня до цього було холодно дуже, і на сьогоднішний день ми маємо і ройку і все інше,і в мене в цбому році дуже багато маток не вирнулося з обльоту,навіть сьогодні я виявив ,що нема матки не вернулася,тому я думаю,що робити відводки потрібно ,но з розрахунку два,три відводка на одну сім'ю ,тобіш робиш відводки но за планом якщо десь не облититься матка зсипаємо два в один,а то і три тоді ми не втрачаємо в медозборі і меньше гемороя я так думау,може я не прав не знаю,но в мене в цьому році є відводки які втратили по дві а то і три матки,не вернулися з обльоту,і я все підставляю,і підставляю маточники,може це тільки в мене і я щось роблю не так не знаю підскажіть буть ласка,а і ще минулого разу писав комент і написав не село (,я деревня) багато було критики ( вибачаюся якщо кого образив,а живу я під Києвом в сторону Чернігова) тому для мене раша параша відома не з книжок,ну ще раз якщо кого образив я вибачаюся,но повертаємося до бжілок,чому в мене багато в цьому році не вирнулося що я роблю не так,за здалегідь велике спасибі хто мене поправить,і ще якщо мені не потрібні більше відводки що робити тоді,просто убивати матку чи що,коли роїння,дякую ще раз,чикаю відповідь.
Дякую за запитання, якщо обліт поганий, треба у відводках, нуклеусах чи що там у Вас, зробити більше орієнтирів, пофарбувати, покласти на льоток якусь гілочку
А якшо з розумом? ...я з моїми бджілками цього року з двох сімей зробили чотири: одну дуууже сильну, дві у стані стрімкого розвитку і одна, наразі, у стані стійкої рівноваги невизначеності. Мислю, що є важливо діяти РАЗОМ з бджілками: вони прагнуть роїтися; я прагну задовольнити їхнє прагнення з врахуванням моїх прагнень... Танцюємо!
Молодець так держать
Дякую 🙏
Прощайте Андрій.Лайк .
До нових зустрічей
У мене в цему році мало роїння, у мене була можливість майже через день перевіряти вулики, і я завчасно видаляв всі маточники, але 4-5 роїв все одно було.
Нажаль, сім'я в ройовому стані менше приносить меду а зривання матошників з нього не виводить
Ґвалтуєте безцільно...
Цей рік робили перші відводки з 10.05 . Погоди небуло, небуло меду для відводків.
Сміливо, хоча залежить від місцевості
Все є не так просто! - Все є набагато простіше!!!:
1.: Або просто відібрати половину рамок зі здоровими маточниками і обсілими бджолами у новий вулик і за певний відомий час відчути рукою тепло ЖИТТЯ.
2.: Або відібрати молодняк до нової матки і за певний відомий час відчути рукою тепло ЖИТТЯ.
Доброго дня, підкажіть яка має бути сила сім'ї на 24 червня.
Максимальна.
Чим більше тим краще, рамок 9 розплоду
@@andrii_haldin
При цьогорічній погоді маю 12 рамок розплоду і повен стрих бджоли! Куди її упхати???
Вони при тім ще бадьоріше зрояться!!!
Я вгадав їхні бажання, і задовольнив їх. У підсумку маю сильну сім'ю і буйний відводок.
Але, то є справа вар'ятська...
Є така питання, чи може зроїтися сім'я із свищовими маточниками, якщо усіх залишити?
Може
@@andrii_haldin Дякую!
Я не знаю причин , але в цьому році майже не рояться як і в минулому . Пасіка 150/200 сімей (10 рамочні) 300+230 новий точок 300+145 . Стояли поруч дві пасіки то в сусіда кожен день перли , і відводів наробив з кожної сімʼї , і меду взяв в 3 рази менше .
Ps. Великих відсотків не робив з сімей взагалі , але забирав печатаний для вирівнювання сімей потім 1-2 рамочні нуки роблю .
Вітаю, такий, як Ви небагато, в більшості - літали
Також для себе вибрав систему 300+230 на 10 рамок. Важкувато працювати з медовими корпусами, але зручно для розширення і ротацій корпусів місцями. Маточок не обмежую решітками. Для мене комфортна система.
Складно було пройти період після садів і до акації, бо ройові настрої дуже великі були. Сім'ї потужні, а взятку не було. І розширити вощиною сильно не можна зразу, бо холодні ночі. А кожен день на пасіці сидіти не будеш, щоб по вощинці ставити.
На акації все чудово пройшло. Але ложку дьогтю одна минулорічна Карпатка "принесла" у вигляді рою, що втік. І наче меду корпус принесли і вощини було вдосталь для роботи, але все таки втікли) Розслабився на медозборі, подумав, що ройове у них пройшло за рахунок потужного взятку, як у 99% сімей.
Андрій, скільки років Ви займаєтеся бджолами? Питання правильні задаєте собі, а висновки всі мимо. Якщо не можете побороти роїння-треба його очолити!
Я займаюсь досить давно і прийшов до висновку, що краще ройових маток нічого не може бути кращим. Ніякі брендові та елітні не йдуть в порівняння.
Доречі, в цьому році багато втрат маток та пізній обліт, не зважаючи що всі виключно ройові.
А як Ви очолюєте роїння?
@@ДмитрийАрабаджи-т2пвчасне розширення,вощина, постійна кочівля медозбір, заміна маток на молоді, ізоляція.
@@ДмитрийАрабаджи-т2п15:01
Давно планую спробувати контрольоване роїння
Замок бачите, та з Вашого відгуку не відомо, чи маєте до нього ключ!
Згоден з вами,цей рік роїлося все що можна,я застосовував метод демарі добре працює ,але помилку все одно зробив,всі летки відкритими залишив ,а потім виправив ситуацію залишивши один нижній літок і перестали тягти маточники в верхніх корпусах,добре що невелика кількість вуликів то можна перебрати за день,а у вас за день не впоратись,пане Андрію як у вас принос з різнотрав'я є?у нас в Первомайському районі ледь утримуються будем без меду,якщо сонях надасть,а ріпак це біда для нас через нього ранній розвиток і роїння.
Чим погано ранній розвиток, це ж дуже добре.
Різнотрав'я в цьому році, нажаль, не дуже
А у Вашій хаті скільки є парадних дверей???
Робіть щось з технологією, з відводків меду не буде!
згоден, також товариш кожен рік ділить сім'ї на відводки, а потім меду нікому носити, тільки на зиму залишаеється... Постійно боїться що зрояться та злетят...
І що Ви пропонуєте міняти в технології?
@@ДмитрийАрабаджи-т2пя б рекомендував зміну маток кожний рік і відбір розплоду
Згоден з Вами, дякую 🙏
300+145 ройка неизбежна, это путь в некуда. Отводки замучайтесь делать, ладно сейчас их есть куда делать , а потом через несколько лет, пасеку 500+ клепать. Сдесь только технологию поменять. Либо два корпуса на 300 без решетки(двухкорпусной дадан) либо рут, все на 230 корпуса. Эти две системы позволяют пройти сезон без отдводков и роения. Если так нравиться 300+145( по мне система бестолковая, навязаная лихорадкой 18-20 годов, когда все зашли в пчеловодство) тогда часть пчел продаём весной, а в эту тару сбасываем сборные отводки, которые могут сработать на 🌻. На этом все. Когда начинал, учился по книгам, ютуб это дурь, который 2 сезона мне спортил.
В Рута теж рояться.
@@ДмитрийАрабаджи-т2пнабагато менше, чим 300+ 145
Мені здається, роїння до системи вулику значення не має, верніше має значення в останню чергу, першочергове значення має порода бджоли, вік матки, професіоналізм бджоляра, хімічні обробки.
@@andrii_haldin доказывать не буду. У каждого своя правда. С уважением!
Цікаві думку👍
Вкотре набиваючи "шишки" приходжу до таких думок. І дійсно лякає прохолода на травневі...
Не хочете роїння, не тримайте Карпатку і карніку.
А що тримати ?
@@ГОСУДАРСТВОБАШКИРИЯ Оригінальний бакфаст від селекціонерів Європи і F1 від них. Перевірено роками.
@@BeeOleg1890 дурня це все, якщо пасіка 100+ то що, коже рік купляти 100+ маток?
@@sergius_1 люди купують пару маток від селекціонерів і дочками від них міняють маток на пасіці і мають пасіку 200+
@@BeeOleg1890 це так, але це будуть матки вільного спаровування, що лише зменшить шанс роїння, а ніяк не позбавить його. Загалом, якщо знайти гарний матеріал, будь якої породи, то дійсно можна дещо зменшити роїння.
Якщо ти хочеш жінки, це роїння, борись з ним.
Хочу
Дурню! - Роїння, власне, і прибільшує Жіночість!!!!!!!!!
Андрій я звами згідний.Але основне недопустити до такого стану це я думаю висша матиматика.Спасибі.Ми все житьтя вчимося і це добре.
Вчиться та жениться ні коли не пізно))
Навчаньня це є процес який розтягується навсе житьтя.Ябоюсь тих людей котрі все знають або їм нецікаво.ПРАЦЮЄМ.
Всі пасічники в душі "професори" . Велосипед давно видумали, бери й катайся.
Який велосипед у Вас?
Дай покататися!
Бо я все кіньми та кіньми товчуся...
Добрий день,згоден з кожним словом,але є питання це для Миколаєва чи не тільки,питання полягає в наступному в цьому році я виїхав на ріпак числа 15_18 травня до цього було холодно дуже, і на сьогоднішний день ми маємо і ройку і все інше,і в мене в цбому році дуже багато маток не вирнулося з обльоту,навіть сьогодні я виявив ,що нема матки не вернулася,тому я думаю,що робити відводки потрібно ,но з розрахунку два,три відводка на одну сім'ю ,тобіш робиш відводки но за планом якщо десь не облититься матка зсипаємо два в один,а то і три тоді ми не втрачаємо в медозборі і меньше гемороя я так думау,може я не прав не знаю,но в мене в цьому році є відводки які втратили по дві а то і три матки,не вернулися з обльоту,і я все підставляю,і підставляю маточники,може це тільки в мене і я щось роблю не так не знаю підскажіть буть ласка,а і ще минулого разу писав комент і написав не село (,я деревня) багато було критики ( вибачаюся якщо кого образив,а живу я під Києвом в сторону Чернігова) тому для мене раша параша відома не з книжок,ну ще раз якщо кого образив я вибачаюся,но повертаємося до бжілок,чому в мене багато в цьому році не вирнулося що я роблю не так,за здалегідь велике спасибі хто мене поправить,і ще якщо мені не потрібні більше відводки що робити тоді,просто убивати матку чи що,коли роїння,дякую ще раз,чикаю відповідь.
Дякую за запитання, якщо обліт поганий, треба у відводках, нуклеусах чи що там у Вас, зробити більше орієнтирів, пофарбувати, покласти на льоток якусь гілочку
не втручайтесь в життя сімї і все буде добре, не мудруйте, вони самі все зроблять на своє благо ;)
Якщо не втрутитися, то і сім'ї не буде. Зрояться до нуля. А один рій це не страшно, це навіть добре, якщо є час за тим слідкувати.
Я був би радий, нажаль, якщо не втручатися, розлітаються потихеньку
А якшо з розумом?
...я з моїми бджілками цього року з двох сімей зробили чотири: одну дуууже сильну, дві у стані стрімкого розвитку і одна, наразі, у стані стійкої рівноваги невизначеності.
Мислю, що є важливо діяти РАЗОМ з бджілками: вони прагнуть роїтися; я прагну задовольнити їхнє прагнення з врахуванням моїх прагнень...
Танцюємо!