NA stronie dystrybutora pod opisem tego inhalatora pojawiła się informacja :NIE STOSOWAĆ NEBU-DOSE HIALURONIC® czyli jersłi ktoś chce go używać do inhalacji roztówór soli z kwasem hialuronowym no to jak rozumiem odpada ten produkt, chyba, że nie można stosować tylko tego produktu tej firmy????...
@@wioletagawe9046 Źle go rozprasza urządzenie, bo NEBU-DOSE HIALURONIC jest przeznaczony do inhalatorów tłokowych (ma gęstość >3) , ale można stosować np Mucosolvan, albo inny na receptę (bez recepty sól fizjologiczną)
@@drmpartner Nebulizatory siateczkowe / membranowe są urządzeniami wrażliwymi na stosowanie w nebulizacji niektórych leków. NIE MOŻNA W NICH STOSOWAĆ LEKÓW: ZAWIERAJĄCYCH KWAS HIALURONOWY, SOLI HIPERTONICZNEJ (dopuszczalny jest roztwór Nacl 0,9%), SOLANEK, OLEJKÓW ETERYCZNYCH I SUBSTANCJI OLEISTYCH. W CELU POPRAWNEGO DZIAŁANIA NALEŻY RÓWNIEŻ PŁUKAĆ POJEMNIK LEKKO CIEPŁĄ, PRZEGOTOWANĄ WODĄ - PO KAŻDYM UŻYCIU. NASTĘPNIE POZOSTAWIĆ DO WYSCHNIĘCIA. NIE WOLNO DOTYKAĆ, PRZECIERAĆ MEMBRANY. Powyższe substancje powodują niedrożność membrany lub ją uszkadzają. Można podawać następujące leki do nebulizacji: PULMICORT, NEBBUD, BENODIL, BUDIXON NEB, VENTOLIN, ATROVENT, BERODUAL, FLIXOTIDE, MUCOSOLVAN, PULMOZYME, BRAMITOB, BDSN APOTEX, TOBRAMYCYNA oraz SÓL FIZJOLOGICZNĄ 0,9%.
Inhalatory membranowe są przyszłością wg. mnie ale nic Pani nie mówi o parametrach tego urządzenia. Jak bardzo rozdrabnia lek(w mikronach) i w jakim procencie(frakcja respirabilna)? Jak wygląda eksploatacja takiego inhalatora(np. wymiana membrany)? Jak szybko dostarczy lekarstwo do układu oddechowego(ml/min)? Wydaje mi się że mgiełka którą produkuje ten inhalatorek po wyjściu z ustnika opada od razu na dół? Ciekawe czemu bo w moim inhalatorze leci jej znacznie więcej(jest gęstsza) oraz wiele szybciej-nie spada od razu w dół tak jak na tym filmie. Nie będę reklamował marki tego inhalatora, po prostu wydaje mi się że jest coś za coś jeżeli rodzice chcą kupić taki inhalatorek muszą się liczyć z tym że za takie pieniądze nie będzie dobrego efektu-a kupujemy sprzęt medyczny po to żeby leczył a nie tylko starał się to robić. Inhalatory membranowe wytwarzające mgiełkę w granicach 3 mikronów kosztują znacznie więcej niż ten, chociaż świat szybko się zmienia i postęp technologiczny sprawia że i taki sprzęt zaraz będzie osiągalny w ,,dobrych pieniądzach,,.
NA stronie dystrybutora pod opisem tego inhalatora pojawiła się informacja :NIE STOSOWAĆ NEBU-DOSE HIALURONIC® czyli jersłi ktoś chce go używać do inhalacji roztówór soli z kwasem hialuronowym no to jak rozumiem odpada ten produkt, chyba, że nie można stosować tylko tego produktu tej firmy????...
mógłby sie ktos wypowiedziec . Bo mam i to i to i teraz pytanie czemu nie mozna. Co ? rozpuszcza membrane czy źle go rozprasza urzadzenie
@@wioletagawe9046 Źle go rozprasza urządzenie, bo NEBU-DOSE HIALURONIC jest przeznaczony do inhalatorów tłokowych (ma gęstość >3) , ale można stosować np Mucosolvan, albo inny na receptę (bez recepty sól fizjologiczną)
@@drmpartner
Nebulizatory siateczkowe / membranowe są urządzeniami wrażliwymi na stosowanie w nebulizacji niektórych leków.
NIE MOŻNA W NICH STOSOWAĆ LEKÓW:
ZAWIERAJĄCYCH KWAS HIALURONOWY, SOLI HIPERTONICZNEJ (dopuszczalny jest roztwór Nacl 0,9%), SOLANEK, OLEJKÓW ETERYCZNYCH I SUBSTANCJI OLEISTYCH.
W CELU POPRAWNEGO DZIAŁANIA NALEŻY RÓWNIEŻ PŁUKAĆ POJEMNIK LEKKO CIEPŁĄ, PRZEGOTOWANĄ WODĄ - PO KAŻDYM UŻYCIU. NASTĘPNIE POZOSTAWIĆ DO WYSCHNIĘCIA.
NIE WOLNO DOTYKAĆ, PRZECIERAĆ MEMBRANY.
Powyższe substancje powodują niedrożność membrany lub ją uszkadzają.
Można podawać następujące leki do nebulizacji: PULMICORT, NEBBUD, BENODIL, BUDIXON NEB, VENTOLIN, ATROVENT, BERODUAL, FLIXOTIDE, MUCOSOLVAN, PULMOZYME, BRAMITOB, BDSN APOTEX, TOBRAMYCYNA oraz SÓL FIZJOLOGICZNĄ 0,9%.
Nie działa przy zastosowaniu nebu dose hialuronic.
@@gosiakot6369
Bo nie jest przeznaczony do tego leku. Lek jest za gęsty i może zatkać siateczkę.
Czy mozna podawac nebudoze
Ile kosztuje?
Jak oczyścić taki inhalator? Przestała lecieć para. Może się kamień wdał. Co zrobić?
Może tu coś powiedzą th-cam.com/video/TdP4u4MpEiY/w-d-xo.html
Albo tutaj
th-cam.com/video/lva9dhhW1lY/w-d-xo.html
Inhalatory membranowe są przyszłością wg. mnie ale nic Pani nie mówi o parametrach tego urządzenia.
Jak bardzo rozdrabnia lek(w mikronach) i w jakim procencie(frakcja respirabilna)?
Jak wygląda eksploatacja takiego inhalatora(np. wymiana membrany)?
Jak szybko dostarczy lekarstwo do układu oddechowego(ml/min)?
Wydaje mi się że mgiełka którą produkuje ten inhalatorek po wyjściu z ustnika opada od razu na dół?
Ciekawe czemu bo w moim inhalatorze leci jej znacznie więcej(jest gęstsza) oraz wiele szybciej-nie spada od razu w dół tak jak na tym filmie. Nie będę reklamował marki tego inhalatora, po prostu wydaje mi się że jest coś za coś jeżeli rodzice chcą kupić taki inhalatorek muszą się liczyć z tym że za takie pieniądze nie będzie dobrego efektu-a kupujemy sprzęt medyczny po to żeby leczył a nie tylko starał się to robić. Inhalatory membranowe wytwarzające mgiełkę w granicach 3 mikronów kosztują znacznie więcej niż ten, chociaż świat szybko się zmienia i postęp technologiczny sprawia że i taki sprzęt zaraz będzie osiągalny w ,,dobrych pieniądzach,,.
Mgiełka opada na dół, bo Pani źle założyła łącznik...
Straszne inhalator jest do podawania tylko soli fizjologicznej.
Szkoda że Pani tego nie powiedziała co jest w instrukcji.
Nie masz racji pani dobrze mówi bo ja się nebulizowalam znaczy się bo ty nie wiesz inhalowalam się mucosolvanem przeznaczonym do inhalowania
Tym nebulizatorem (z membraną siateczkową) można podawać leki: PULMICORT, NEBBUD, BENODIL, BUDIXON NEB, VENTOLIN, ATROVENT, BERODUAL, FLIXOTIDE, MUCOSOLVAN, PULMOZYME, BRAMITOB, BDSN APOTEX, TOBRAMYCYNA oraz SÓL FIZJOLOGICZNĄ 0,9%.