#київ

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 1 มิ.ย. 2024
  • Будинок митрополита - пам'ятка палацової архітектури XVIII століття, колишня резиденція київських митрополитів. Нині - музейний заклад у складі Національного заповідника «Софія Київська».
    Розташований на 40 м західніше від Софійського собору. эБудівництво розпочато у 1730 році за ініціативою архієпископа Варлаама (Василя Ванатовича) 1722-1730. Завершено будівельні роботи у 1735 році вже за архієпископа Рафаїла (Заборовського).
    У 1757 році, при митрополиті Тимофії (Щербацькому), за проєктом Семена Антонова - архітектора Києво-Михайлівського монастиря - влаштовано мансардний поверх у теперішньому вигляді та зведено два фронтони на поздовжніх фасадах, що за своїми формами близькі до архітектури Андріївської церкви.
    В другій половині 19 ст. за проєктом архітектора Володимира Ніколаєва із західного боку прибудували двоповерховий ризаліт з балконом та зовнішніми сходами у бік саду. У 1905 році за проєктом Євгена Єрмакова західний фасад прикрашено ліпленням, деякі інтер'єри другого поверху перероблено.
    Печі першого поверху зведено за проєктом В. Отченашка, вони не узгодженi з автором проєкту реставрацii будинку у 1988-2007 роках архітектором Сергіем Юрченком . На другому поверсі встановлено печі 19-20 ст. із колекції заповідника.
    Серед інтер'єрів будинку Митрополита - сім кімнат з обстановкою. Меблі для них придбані на кошти фонду «Розвиток України» Ріната Ахметова. Фонд виділив 8 млн гривень на придбання на аукціонах Європи стародавніх меблів та предметів декоративно-ужиткового мистецтва. Зокрема, придбано історичні шафи, бюро, крісла, скрині, старі гравюри, килими з рослинними візерунками, комплект стільців, столи червоного дерева, камін тощо, які, на жаль, стилістично не завжди відповідають архітектурі інтер'єрів. Переважають речі 19 століття, але є й вкрита шкірою скриня 17 століття, оригінальний годинник 18 ст., механізм якого виконаний з дерева.
    Будинок митрополитів, разом з ансамблем Софійського собору, внесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

ความคิดเห็น •