Село Попельнаста Кіровоградської області було багато прізвищ з закінченням -фей, але з такою інтерпретацією -офей, -афей, -ефец, -ифей. Але до появи букви ф писали через хв, -охвей, -ахвей і т.д.
Д,якую,дуже цікаво.Я родом з Лисичанська,точніше з Верхнього ,ранішеТретя рота,там доволі часто зустрічались прізвища Ажипа та Дибтан,може відомо звідки вони?
Дякую за роботу! Мій дідусь з Полтавщини, але має прізвище на (як) .І тепер ми знаємо що наші предки з Галичини. Бажаємо успіхів та натхнення у вашій праці .Чекаємо нових відео!
Прізвище мого діда по лінії батька Поповиченко. Тітка, батькова сестра, колись зацікавилась його походженням і виявилося, що предками діда були запорізькі козаки. Родина діда тоді проживала на Смілянщині, Черкаська обл. І взагалі, це прізвище дуже популярне в цій місцевості. Теперішнє моє прізвище Матішинець походить з Закарпаття, так що все сходиться. Дуже цікаве дослідження, дякую.
Я з ужгорода, та вмене фамілія Гаранчевський, моя баба по отцю словачка, а дід родився в німецькому конц таборі та отчим го поляком був та й вопше корні польські
@@vasylbasil402 На Закарпатті і полісчуків дуже багато, дай назв місцевостей і річок дуже схожих чимало і при тому з древлянськіх часів...Мабуть нааязане християнство від хазар відтіснило чимало древлян в Карпати і за Карпати...Древляни були останнім форпостом рідно ї віри Русі...
Дякую за багатий огляд. Прізвище мого батьківського роду Лагода. Всі родичі жили в Херсонщині. Ніколи не зустрічала пояснення до прізвища ЛАГОДА. Будьте ласкаві!🙏
Тут 2 варіанти: 1. Спотворене прізвище шляхетського роду. Є такі: Вечори, Вечерські, Вечорковські. 2 Специфічне, придумане колись кимось, так би мовити в разовому варіанті! Від слова/прізвиська "Вечір"...
Призвіще Чепур , думаю , як корінь других призвіщ: Чепурко, Чепурний , Чепуренко, Чепурський і т.д. Призвіще дуже поширене в Шполянському районі на Черкащині . Випуск дуже цікавий, дякую!
Бабуся мого чоловіка Білокінь, і народилася в селі Білоконі)) там багато людей з таким прізвищем, і в місті Полтава я знаю дуже багато людей з цим прізвищем
Моє дівоче прізвище Кафтан. Ледь не половина нашого села була нашими родичами і більшість Кафтани) На якомусь сайті про походження та розповсюдження прізвищ вичитала, що моє рідне село на Бучаччині на першому місці в Україні по поширенню цього прізвища)
@@CHGen Я, у вас, новенький підписник... Мені дуже цікаво тут! 😊 Вибачаюсь, за нахабство, але хотів у вас дещо спитати... Два родові (з кількох) мої призвища -- Ворона та Мазур. Знаю, що перше -- козацьке, з верхів'їв Сули... Друге -- польського походження, з регіону Mazury (північний схід Польщі -- там, де багато озер)... В TH-cam подивився цікаве польське відео: Mapa nazwisk Polski! Раджу вам подивитися його теж!!! Згідно цього 5-тихвилинного відео, моє прізвище на 17 місці, по розповсюдженності в Польщі! Міста, де найбільше зустрічається це призвище -- Варшава, Краків, Вроцлав, Люблін, Жешув, Ярослав... А, власне, на Мазурах -- воно на тому ж рівні, що і на інших теренах Польщі!!! Але, мене дуже здивувало 1-ше місце -- Nowak!!! А, всупереч розповсюдженому міфу, що пересічний Kowalski, то найрозповсюдженіше призвище -- виявилось, тільки-но, 2-ге місце!!! Відомі всім шляхетсько-магнатські призвища займають набагато нижчі місця... Хоча, то зрозуміти можна -- не всі поляки були магнатами!!! 😊 Так ось, переходжу до запитання... Як сильно розповсюджені ці два мої родові призвища в Україні? Буду вдячний за вашу відповідь!!!
В мене прізвище Зароба, батько з Тернопільщини. Перекладається з осетинською, пишуть шо осетиська мова, є єдиний релікт скіфо-сарматського мовного миру.
Начни с того ,что до революции население Украины было в основном аграрной и 80% было безграмотным.Тоже самое было и в западных областях там вообше украинцев даже в города не пускали.Так что многого нежди.
Так,в мене є запитання.Моє дівоче прізвище Заворочай.Колись батько мені говорив:"якщо колись зустрінеш людину з таким самим прізвищем,то це обов'язково рідня".Хочу вам сказати,то є правда.Не буду багато говорити,але як тільки Заворочай, починаєш "копати"глибше-родич.
Дякую за цікаве дослідження і україномовний контент. Моє дівоче прізвище Литовець. На Чернігівщині, звідки родом, і в Україні в цілому однофамільців не зустрічала. Можна припустити (як варіант), що предки були вихідцями з Литви.
Дякую за вашу працю. З багатьма прізвищами все зрозуміло, але в чоловіковій родині є такі цікаві прізвища, що я ніяк не можу здогадатись про їх походження, ну, приміром: Котяш, Гогоц, Торчило. Булоби цікаво дізнатись їх походження.
Моє дівоче прізвище Плювака, родичі батька з Сумщини. Мамине прізвище Самойленко з Полтавщини. Бабуся таткова-Шолох, а другу бабусю підзабула. Запитаю у сестер.
По батьківській лінії - Євсієнко, Москалюк це Одеська область.прабабця мала призвіще Григоржевська.По мамі - Моісеєнко і Еверс.Прізвище Еверс німецького походження.Ось такий коктейль*!😊
Моє дівоче прізвище дуже мало розповсюдженні тому давно хотіла дізнатися, звідки пішло? Жили мої предки по татові в Карпатах, бойки. Підняла у обласному архіві переписи земель при Австро-Угорщині і при Польщі. Там побачила, що у 80-х роках 19 ст. В тому селі був лише один господар з таким прізвищем і то був мій прапрадід. І господарем був заможним, по кількості земель займав 4-те місце у селі. Але звідки взявся? В нашому роду є думка, що був угорцем, от і прізвище подібне на угорське. Але подібне прізвище зустрічається і в Польщі. Але і там, і там носіів дуже мало... Випадково раз попала у Інеті на списки іммігрантів у Америку з Англії) 18 ст, середина. І там зустріла дуже багато людей під таким прізвищем. АНГЛІЯ😳... А по мамі прізвища були Пісковенко, Войченко, Гуртовенко і ін....А от мій свекор, абсолютно українець з Донеччини, з Краматорська, Александров. І я це прізвище отримала при одруженні, і наш син теж. Багато хто пробує "українізувати" моє прізвище і записують Олександрова, то "русифікувати" - АлЄксандрова. Кожний раз мушу перевірити, щоб потім не було непорозумінь... Нам у школі, на уроках англійської, чітко вклали в голову, що у всьому світі ПРІЗВИЩА та ІМЕНА НЕ ПЕРЕКЛАДАЮТЬСЯ і навіть вирішили їх записувати на латині, а не англійській, французькій і тд мовах. Щоб було зрозуміло усім. А у нас зустрічаються такі "перекладачі"! Особливо серед паспортисток і секретарів сільрад. 🙄
Згоден. У всьому світі нема практики перекладу. У вірмен є ім'я Александр, а є Саша, і це не одне й те саме. Я з дитинства знав, що я Александр, а не Олександр. Розумію, що українізована версія на "О", але воно мене напрягає морально. Є грецьке походження: "alexeo" (ἀλέξω) і "andres" (ἀνήρ). Так само Македонський в українських довідниках записаний на "А". То з якого переляку я маю ім'я на "О"?
@@Olexandr_Musical_Man Все від малограмотності "писарів", здавна так! Мені колись давно старенька жінка розповідала історію, як у їхньому селі було двоє мужчин з дивними іменами: одного звали "Хвома"(ну, це зрозуміло, Фома правильно), а іншого Сивертек(??). Звичайно, теж перевернуте ім'я, іноді згадую і не можу здогадатися, як же його піп тоді охрестив і як у волості записали. Жінка та з Донецької області родом.
@@Olexandr_Musical_Man Є практика перекладу і більшість імен в різних мовах мають свої еквіваленти. Наприклад, в Угорщині Олександр - це Шандор. Як і багато інших.
@@ВасильДідусь Ну, і скільки?? 😅 У Людмили Гурченко, росіяни, у батька було прізвище ГУРЧЕНКОВ, але якийся писар недописав одну букву і вийшло українське прізвище. У мене прізвище по чоловікові. У них хтось з давніх предків був болгарин, від нього й прізвище. А чи Вы ззна'єте, що перший ідеолог українського націоналізму ДОНЦОВ нічого не переробляв: таке було його спадкове прізвище. Але Вам хочеться у всьому бачити змову і усіх підозрювати. В киньте злість зі своєї душі, зайвого гріха позбудетеся.
Можливо з наголосом на першому складі😅 - був чеський видатний діяч Ян Гусак. В деяких селах одне прізвіще у всіх. І всі мали прізвіська...Соловей, Друлик, Каченя ітд
Моє прізвище Голіней, ареал поширення селище Ланчин, Надвірнянського району, Івано-Франківщина. В регіоні зустрічаються ще прізвища на закінчення -ей: Фуштей, Нищей, Баглей, Галей, Гелей, тощо... Невже вони кримсько-татарського походження?
Моє прізвище Дрегало. Таке прізвище зустрічається тільки у місті Полонному Хмельницької області. Ліси, болота, в давнину десь тут жили племена дреговичів. Може з тих часів ми тут і живемо?
Плем'я дреговичів -- одна зі складових білоруського етносу! Вони жили на терені сучасної Білорусі, північніше ріки Прип'ять. На південному березі цієї ріки і далі на південь, вздовж річок Тетерів, Уж та Случ (в нижній та середній течії), жили всім відомі древляни, які вбили князя Ігоря і, яким помстилася княгиня Ольга... Якщо, виводити ваше призвище від дреговичів, то ваші далекі предки могли переселитися південніше, за часів Хмельниччини... Бо, на деякий час, південна та східна частини сучасної Білорусі, входили до складу тодішньої української держави -- Війська Запорізького (Гетьманщини). Після скасування козацьких полків (так називалася тоді адміністративна одиниця), на терені сучасної Білорусі, частина людності, яка підтримувала козацький устрій та спосіб життя, переселилася на терен сучасної України!!! 😊
Прізвище мого батька- Миронюк, притаманне західнйі Україні,але його рід з Черкащини,с Багва і Ризине...а ще батько казав,що ми козацького роду...Як це можна дослідити!
Щоб докопатися до цих нюансів, треба досліджувати свій родовід. Ваш предок міг бути нащадком переселенців із заходу або його могли назвати переселенці. Багато може бути варіантів...
@@натальякосаренко-э5х Із старшого покоління, ще жива сестра моєї прабабусі(тітка моєї бабусі), вона з донькою мешкає у сусідньому селі Ульянівка(за місцевою говіркою - Голянівка). Її онук та зять на фронті. Двоюрідна сестра моєї Бабусі часто туди їздить з сином...
Для мене було дуже просто коли вивчив самостійно польську, адже батькі етнічні полякі, мову вивчав самостійно ще у 60-х роках, в україну, бо в той час це не була держава, а землі на сході, мода на прізвища пришла з РП Двох Народів, до складу якої входила більша частина території, так само й до Московії. На жаль жодного дідуся не знав, радянська влада ..., одного розстріляли у 37-му, другий в північному Казахстані, на примусових роботах помер, але..., я таки дізнався про походження прізвища, це було не важко. Почніть це робити, читайте архіви, шукайте пращурів, історію вивчайте, а не художні твори...
Дякую, дуже цікаве відео. Прізвище Базакуца від козацького роду. Єдине що знаю, так те, що козакам обіцяли землі на Кубані, а потім стали зросійщувати. Тому деякі повернулись.
Моє прізвище - Войналович Дівоче прізвище мами - Костів (так, її батько галичанин) Дівоче прізвище бабусі (мами тата) - Чигира (Єдина із всіх відомих прізвищ родини яке взагалі ніяк інтуєтивно не зрозуміти) Дівоче прізвище бабусі (мами мами) - Молчанова Прізвище прапра бабусі - Троценко
Якщо подивитись на бузкові плями на півночі Луганщини, то можна легко побачити південні кордони Острогозького слобідського полку. Справжня "слобожанська Слобожанщина". Більша ж частина полку, нажаль, залишилась "по той бік".
@@CHGen доречі причини розповсюдженності прізвищ на -ов, -єв, -ін на Луганщині кілька. Перша - наявність давніх південних росіян в ціх краях. Це нащадки однодворців та донських козаків. Але не сильно їх багато. Друга - індустріалізація регіону в імперії та союзі. Коли їхали звідусіль. А третя - банальна русифікація. Коли Татарченки ставали Татарковимі, Куделенки - Кудєєвимі, Гніздили - Гнєзділовимі. Це вже з моєї родини. І все це було мішано-перемішано.
@@wladyslaw_borys-maliszewskiНе повторюйте рашистську дурню. Донбас це Донецький кам'яновугільний басейн - суто геологічне поняття і до населення не має ніякого відношення крім як у россонацивисерах.
Велика вдячність за дослідження історії прізвищ українців.
Дякую за підтримку!
Доброго часу доби! Моє призвище Дружченко,але викіпедія пише що це кацапське призвище! Огидно! Я невірю. Скажіть звітки воно!
Прізвища, їх походження, розповсюдження - це завжди цікаво! 👍
Так!)
Опа, привіт друже, не думав, що двоє Малишевських дивляться ці відео.
@@АрШин-й4м це інше питання!)
Моє дівоче призвіще Терещенко
@@Роза-ь7е6х Син Терентія...
Круте дослідження з мапами! Дяку. Все сходиться!
Дякую Вам за підтримку!
Село Попельнаста Кіровоградської області було багато прізвищ з закінченням -фей, але з такою інтерпретацією -офей, -афей, -ефец, -ифей. Але до появи букви ф писали через хв, -охвей, -ахвей і т.д.
Дуже цікаве відео, дякую, від мене вподобайка, особлива подяка за україномовний контент.
Дякую Вам!..
Д,якую,дуже цікаво.Я родом з Лисичанська,точніше з Верхнього ,ранішеТретя рота,там доволі часто зустрічались прізвища Ажипа та Дибтан,може відомо звідки вони?
@@ИринаИлларионова-е6ц спробуйте запитати тут: facebook.com/groups/1622415604706647/?ref=share
@@НаталияПлескач-и7н нет вам покоя посмотрю - неспокойный вы народ украиномовный
Щиро дякую. Дуже цікаво. Я з Франківщини і дівоче прізвище - Безус, а тепер на Закарпатті живу і прізвище - Свида.
Моє прізвище - Курган, родом з під Одеси. Поряд навіть є населений пункт Курган.
У мене співпало)
Дякую за вашу роботу)
Дякую за роботу! Мій дідусь з Полтавщини, але має прізвище на (як) .І тепер ми знаємо що наші предки з Галичини. Бажаємо успіхів та натхнення у вашій праці .Чекаємо нових відео!
Але це як версія!) Можу ще одну підкинути: Ваш предок жив із вихідцями із Галичини, і його назвали на свій манер...
Ну да,не примазывайся!
Почула свое прозвище - Яворська, поширене на захiднiй Украiнi. Даже цikaве дослiдження, дякую за вашу працю.
Дякую Вам!..
Это польская дворянская фамилия.
Прізвище мого діда по лінії батька Поповиченко. Тітка, батькова сестра, колись зацікавилась його походженням і виявилося, що предками діда були запорізькі козаки. Родина діда тоді проживала на Смілянщині, Черкаська обл. І взагалі, це прізвище дуже популярне в цій місцевості. Теперішнє моє прізвище Матішинець походить з Закарпаття, так що все сходиться. Дуже цікаве дослідження, дякую.
Здоровэньки булы! А мы Хомэнкы из станыци Поповичевськой,з Кубани.Правда тэпэрь она называется Калининская
Я з ужгорода, та вмене фамілія Гаранчевський, моя баба по отцю словачка, а дід родився в німецькому конц таборі та отчим го поляком був та й вопше корні польські
До речі, прізвище Попович поширене на Закарпатті.
@@vasylbasil402 На Закарпатті і полісчуків дуже багато, дай назв місцевостей і річок дуже схожих чимало і при тому з древлянськіх часів...Мабуть нааязане християнство від хазар відтіснило чимало древлян в Карпати і за Карпати...Древляни були останнім форпостом рідно ї віри Русі...
Ведучий казав, що прізвища з закінченням - ць , -ц є румунського походження 🤔 в одному з відео
Моє призвіще Сотник, з відкуль моє призвіще.Дякую!
sum.in.ua/s/sotnyk
Дякую за багатий огляд. Прізвище мого батьківського роду Лагода. Всі родичі жили в Херсонщині. Ніколи не зустрічала пояснення до прізвища ЛАГОДА. Будьте ласкаві!🙏
ukrlit.org/slovnyk/%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B0
@@CHGen Дякую!❤
МЕНЕ ДУЖЕ ЦІКАВО ЗНАТИ МОЕ ДИВОЧЕ ПРИЗВИЩЕ, НАПРИКЛАД ГОЛОВ'ЮК АРТЕМЧУК, ДЯКУЮ ВАМ І ЧІКАТИМУ ВІДПОВІТЬ!
Голов,юк від голова, син Голови, наприклад. А Артемчук - син Артема...
Як завжди надзвичайно цікаво. Дякую.
Дякую за підтримку!..
Прізвище нашого знаменитого анархіста і не згадали. Але дякую Ігор Дихно.
Махно?) Найчастіш зустрічається в Центральній Україні, зокрема, Полтавщині!..
Моє прізвище Мах, воно ж є похідним від Махно? Знаю, що було досить поширене у Львівській області.
Махно приклад корисного ідіота. Воював проти всіх. Тра було воювати за своє.
@@CHGenБлагодарен за пояснения.
Хочется узнать об ареале украинской фамилии Симаш.
@@CHGenСита, батько Ситий, це українське прізвище?
Дуже цiкаво. Дякую.
Дякую Вам!..
ДЯКУЮ! Моє прізвище закінчується на - енко. Сумська область. Відповідає статистиці.
Моє теж ,я з Сумщини
Слухала нашого викладача, прізвища не пам'ятаю,але він сказав,що єнко це означає батьків син
Дякую щиро.
У цьому відео ви назвали 90%призвищ які мені зустрічалися у житті 🙂
Тю! Ну і шо? Напрімєр клічка "кабан" - був у каждому класі 😂
Володченко украйнская фамилия?
@@ninacher5152 си ми амор
Так, бо закінчення теж на ко...і Володіти @@ninacher5152
Нiколи не зустрiчала прозвище Курiльськв.Булоб дуже цiкаво дiзнвтися звiдки воно. Дякую за вашу працю .❤❤ ❤
Можливо, від Курило (Кирило)...
Дуже мадоінформації про призвіще Вечеровський.Буду
Вдячна за інформацію.За все життя ні разу не зустрічала однофамільців.
Тут 2 варіанти: 1. Спотворене прізвище шляхетського роду. Є такі: Вечори, Вечерські, Вечорковські. 2 Специфічне, придумане колись кимось, так би мовити в разовому варіанті! Від слова/прізвиська "Вечір"...
Нічого не почула про прізвище ЛИСЕНКО. Дуже цікаво було слухати про всі прізвища. Дякую.
Тут все просто: Лисенко - син Лисого!..
😂😂😂😂😂😂
Добридень. Питання стосовно прізвища Булах (центр України)? Будь ласка
Ну таке блін вже питаєте. І так же все зрозуміло, хіба ні???
Дякую,дуже цікаво.
Дякую за підтримку!..
Дякую! Було цікаво послухати. Шкода, що не було інформації про прізвища, котрі закінчуються на -ей.
Є така група, але вона менш поширена. Більшість її носіїв проживає у Закарпатті і Буковині...
На підтримку та просування відеоканалу 🇺🇦✊
Дякую!)
Дійсно круте дослідження, в мене все зійшлося :)
Радий, що Вам сподобалося!..
Дякую.
Дякую за Вашу роботу! Дуже цікаво!
Дякую за підтримку!..
ДЯКУЮ ЗА ПРАЦЮ І ПРОСВІТУ
Дякую!..
Дякую
Дякую дуже цікаво перейшов на сайт Рідні дуже цікаво! Гарна робота!
Тішуся, що Вам сподобалося!)
Дуже цікаво
Дуже цікаво було дізнатися про регіони прізвищ. Не зупиняйтеся будь-ласка, Ви робите добру справу. Дякую.
Дякую Вам!
Моє дівоче прізвище Дмитрюк,наші славні хлопці ЗСУ зайняли населений пункт Дмитрюков в Курській народній Республіці 👍💪💯🇺🇦Що б це означало... 😜
Это конечно хорошо что ми взяли Курск но нам надо забрать своё Херсон Донецк Луганск Крым Запорожье а не эти российские болота.!!!
@@DE124MANХлопці за тим і пішли на Курськ,щоб своє була можливість забрати.
Всепропальщик диванний.
Дмитрюков- російська назва, з Дмитрюк спільне корінь від імені Дмитро, так що нічого це не означає
Ну да. Ну да. Дмитрюкова явно зробили з Дмитрюка, тому це не російська назва, а переіначена за часів срср
@olgadoroshenko-rp3ivТвои рашисты, которых Кремлёвский рейх кинул в качестве пушечного маса на Курчину и Белгородщину?
Дякую за змістовне відео! Нажаль не почула свого Кривша, і ще цікави Цмак
Всі зі Сходу, але цікаво звідки туди потрапили)
Очевидно, Кривша від Кривий...А Цмак від цмакати (цмокати)...
Супер!
Дякую.
Прошу!)
Вітаю і дякую Вам 🇺🇦❤️🇩🇪
Вiтаю Вас , зацiкавило ваше вiдео.Мое призвище Волохiн що вам вiдомо про це призвище. Дякую.
Напевне, син Волоха, рос. форма. sum.in.ua/s/volokhy
На территории Украины было племя с названием волохи...
@@ЯнэкГламбоцкий sum.in.ua/s/volokhy
Призвіще Чепур , думаю , як корінь других призвіщ: Чепурко, Чепурний , Чепуренко, Чепурський і т.д. Призвіще дуже поширене в Шполянському районі на Черкащині . Випуск дуже цікавий, дякую!
Чепуха
Добрий день. Дуже цікаво було б почути про прізвище - Доброріз , походження
Від специфічного однойменого прізвиська - різати добро. Можливо, йшлося про позитивну людину, яка несла людям добро...
Дякую , Вам за відповідь
Мені ,як етнічному росіянину (прізвище Сушилін, -iн) було цікаво подивитися, Слава Україні🇺🇦
Героям Слава!
Щиро дякую за знання української мови! Зайвий раз доводить, що щелепа тут ні до чого!
Слава ТЦК! Етнiчний баран.
Бабуся мого чоловіка Білокінь, і народилася в селі Білоконі)) там багато людей з таким прізвищем, і в місті Полтава я знаю дуже багато людей з цим прізвищем
Моя прабабуся Білокінь. Казала що походить з відомого козацького роду чимось з козацькою кіннотою повʼязана
Дякую , пізнавально і цікаво. Східна частина України .
( Гарбуз )
Дуже цікаве і змістовне відео.Дякую! Булоб цікаво почути про фамілію Мороз. В якому куточку України найбілш росповсюджене. Ща раз дякую за вашу працю!
Всюди): ridni.org/karta/%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B7
Дякую. Чекала на прізвище Могила, Єна.
Дякую, було цікаво! Моє дівоче прізвище Кухар. Люблю готувати .
У мене в родоводі теж є Кухарі!)
@@CHGen Може ми й родичі.
@@lybamoia навряд) це від професії, кухарі були майже в кожному селі!)
Моє прізвище пелих що воно означає??
Дуже дякую! Цінна інформація. Цікавить прізвище Кнюх
Кнюх - незграбна, неповоротка людина (словник Грінченка)...
Добрий день прізвище -Дмитрух
Похідне від Дмитро...
@@CHGen Притаманне західним областям ?
@@dmitrukholeksandr1999 ridni.org/karta/%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D1%83%D1%85
ютуб подкинул бомбическое видео, в описании к которому есть сайт с базой. благодарствую Вам за видео и ссылки 👍
Дуже дякую.
ВЕЛИКЕ СПАСИБІ АВТОРУ ЗА ВІДЕО ДАВНО Я ТАКЕ ШУКАВ ВІКА ВАМ І ЗДРОВ'Я!!!
Дякую!
Моє дівоче прізвище Кафтан. Ледь не половина нашого села була нашими родичами і більшість Кафтани) На якомусь сайті про походження та розповсюдження прізвищ вичитала, що моє рідне село на Бучаччині на першому місці в Україні по поширенню цього прізвища)
Так буває, в мене аналогічна історія!)
А знаєте ,що означає слово кафтан?
Кафтан-чоловіча сорочка в росіян.
Можливо переселенці з Росії?
@@Maria-vk8mc😂😂😂кафтан это не сорочка .А верхняя одежда.И действительно русское.
Дякую за походженя прізвищ
Прошу!)
@@CHGen
Я, у вас, новенький підписник... Мені дуже цікаво тут! 😊
Вибачаюсь, за нахабство, але хотів у вас дещо спитати...
Два родові (з кількох) мої призвища -- Ворона та Мазур.
Знаю, що перше -- козацьке, з верхів'їв Сули...
Друге -- польського походження, з регіону Mazury (північний схід Польщі -- там, де багато озер)... В TH-cam подивився цікаве польське відео: Mapa nazwisk Polski! Раджу вам подивитися його теж!!! Згідно цього 5-тихвилинного відео, моє прізвище на 17 місці, по розповсюдженності в Польщі! Міста, де найбільше зустрічається це призвище -- Варшава, Краків, Вроцлав, Люблін, Жешув, Ярослав... А, власне, на Мазурах -- воно на тому ж рівні, що і на інших теренах Польщі!!!
Але, мене дуже здивувало 1-ше місце -- Nowak!!! А, всупереч розповсюдженому міфу, що пересічний Kowalski, то найрозповсюдженіше призвище -- виявилось, тільки-но, 2-ге місце!!! Відомі всім шляхетсько-магнатські призвища займають набагато нижчі місця... Хоча, то зрозуміти можна -- не всі поляки були магнатами!!! 😊
Так ось, переходжу до запитання... Як сильно розповсюджені ці два мої родові призвища в Україні?
Буду вдячний за вашу відповідь!!!
В мене прізвище Зароба, батько з Тернопільщини. Перекладається з осетинською, пишуть шо осетиська мова, є єдиний релікт скіфо-сарматського мовного миру.
Очень интересно. Спасибо
Доброго дня.Дуже цiкаве дослiдження. Давно намагаюсь знайти походження прозвища Дюг
Спробуйте запитати тут: facebook.com/groups/1622415604706647/?ref=share
дуже цікаво ! дякую
Дякую за цікаву інформацію.
Але так і не зрозуміла з якого регіону походить прізвище Білоконь.
Крім заходу, характерне для всієї України: ridni.org/karta/%D0%B1%D1%96%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%8C
Дуже цікаво і змістовно.
Успіхів .❤❤❤
Дякую за підтримку!..
Щиро дякую Вам! Дуже ц!каво .Хочу знати все .
Начни с того ,что до революции население Украины было в основном аграрной и 80% было безграмотным.Тоже самое было и в западных областях там вообше украинцев даже в города не пускали.Так что многого нежди.
Хотілося почути за прізвище Кушнір.Дякую за відповідь.
ukrlit.org/slovnyk/%D0%BA%D1%83%D1%88%D0%BD%D1%96%D1%80
Щиро дякую за такий цікавий зміст. Хотілося б дізнатися про етімологію прізвища Рєзнік або Різник якщо можна.
Від професії, той, хто різав худобу, птицю...
Так,в мене є запитання.Моє дівоче прізвище Заворочай.Колись батько мені говорив:"якщо колись зустрінеш людину з таким самим прізвищем,то це обов'язково рідня".Хочу вам сказати,то є правда.Не буду багато говорити,але як тільки Заворочай, починаєш "копати"глибше-родич.
ridni.org/karta/%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%B9
Моє прізвище Качур ,Кіровоградська обл -центр України!❤❤
Дякую пізнавально👌
Дякую Вам...
Дуже цікаво ! Дякую !
І Вам!)
Дякую за цікаве дослідження і україномовний контент. Моє дівоче прізвище Литовець. На Чернігівщині, звідки родом, і в Україні в цілому однофамільців не зустрічала. Можна припустити (як варіант), що предки були вихідцями з Литви.
Звичайно...
Раніше Білорусів звали литвинами Литвин ,Литвиненко
В моєму селищі(миколаївська обл.),є прізвище Літовець.
Моє дівоче прізвище Школа. Батько з херсонщини, але вияснила що на чернігівщині багато з цим прізвищем
Капець, і вам оце не образливо було , коли вас викликали до дошки ? 😂
Моє прізвище закінчується на" ИК " дехто каже, що коріння мого призвіща , чешське! Правда, чи ні, дякую?! Щасти , Вам!
У чехів, здається, є такий тип прізвищ. А Ваше яке саме?
Дарчик словацьке
@@ОлександрДарчик-н6ъ Це жарт?
Дякую за вашу працю. З багатьма прізвищами все зрозуміло, але в чоловіковій родині є такі цікаві прізвища, що я ніяк не можу здогадатись про їх походження, ну, приміром: Котяш, Гогоц, Торчило. Булоби цікаво дізнатись їх походження.
Спробуйте запитати тут: facebook.com/groups/1622415604706647/?ref=share
Дякую, дуже цікаво. Моє прізвище Горонович. Дуже цікаво, що воно означає.
Це напевно шляхетський рід, але детальніше не скажу, бо він мені ще не зустрічався...
Ваши предки жили в Полесье.
Ще є грецькі прізвища,моє дівоче із закінченням на джи (від діда який був греком с Маріуполя),там ще багато Балабанів,Мангушів,Тахтамишів та інших..
Тохтамишеви - це татарське призвіще.
Моє дівоче прізвище Плювака, родичі батька з Сумщини. Мамине прізвище Самойленко з Полтавщини. Бабуся таткова-Шолох, а другу бабусю підзабула. Запитаю у сестер.
Класна тема
Дякую!
По батьківській лінії - Євсієнко, Москалюк це Одеська область.прабабця мала призвіще Григоржевська.По мамі - Моісеєнко і Еверс.Прізвище Еверс німецького походження.Ось такий коктейль*!😊
Весь час чекала, що може почую про своє прізвище-Южека.
А автору дякую за цікаве дослідження.
Можливо, від юж (вуж)...
В нашій місцевості на Дніпропетровщині дуже популярне прізвище Гаркуша , Козаков ,Семенюк ...
Ніколи не стикався з тим від чого прходить фамілія КАЛЮШИК.Буду вдячний за роз'яснення
Можливо, від калюжа. Ще версія - від угорського імені Кальман...
@@CHGen Дякую
Дякую за цікаве відео! Вподобайка та підписка!Наше родове прізвище Стратилат. Бабуся говорила що нібито предки були греками ...
Спробуйте запитати тут: facebook.com/groups/1622415604706647/?ref=share
Скоріше,румунами
Чула що ім'я таке було. В укр.класичній літературі
Моє дівоче прізвище дуже мало розповсюдженні тому давно хотіла дізнатися, звідки пішло? Жили мої предки по татові в Карпатах, бойки. Підняла у обласному архіві переписи земель при Австро-Угорщині і при Польщі. Там побачила, що у 80-х роках 19 ст. В тому селі був лише один господар з таким прізвищем і то був мій прапрадід. І господарем був заможним, по кількості земель займав 4-те місце у селі. Але звідки взявся? В нашому роду є думка, що був угорцем, от і прізвище подібне на угорське. Але подібне прізвище зустрічається і в Польщі. Але і там, і там носіів дуже мало... Випадково раз попала у Інеті на списки іммігрантів у Америку з Англії) 18 ст, середина. І там зустріла дуже багато людей під таким прізвищем. АНГЛІЯ😳... А по мамі прізвища були Пісковенко, Войченко, Гуртовенко і ін....А от мій свекор, абсолютно українець з Донеччини, з Краматорська, Александров. І я це прізвище отримала при одруженні, і наш син теж. Багато хто пробує "українізувати" моє прізвище і записують Олександрова, то "русифікувати" - АлЄксандрова. Кожний раз мушу перевірити, щоб потім не було непорозумінь... Нам у школі, на уроках англійської, чітко вклали в голову, що у всьому світі ПРІЗВИЩА та ІМЕНА НЕ ПЕРЕКЛАДАЮТЬСЯ і навіть вирішили їх записувати на латині, а не англійській, французькій і тд мовах. Щоб було зрозуміло усім. А у нас зустрічаються такі "перекладачі"! Особливо серед паспортисток і секретарів сільрад. 🙄
Згоден. У всьому світі нема практики перекладу. У вірмен є ім'я Александр, а є Саша, і це не одне й те саме. Я з дитинства знав, що я Александр, а не Олександр. Розумію, що українізована версія на "О", але воно мене напрягає морально. Є грецьке походження: "alexeo" (ἀλέξω) і "andres" (ἀνήρ). Так само Македонський в українських довідниках записаний на "А". То з якого переляку я маю ім'я на "О"?
@@Olexandr_Musical_Man Все від малограмотності "писарів", здавна так! Мені колись давно старенька жінка розповідала історію, як у їхньому селі було двоє мужчин з дивними іменами: одного звали "Хвома"(ну, це зрозуміло, Фома правильно), а іншого Сивертек(??). Звичайно, теж перевернуте ім'я, іноді згадую і не можу здогадатися, як же його піп тоді охрестив і як у волості записали. Жінка та з Донецької області родом.
@@Olexandr_Musical_Man Є практика перекладу і більшість імен в різних мовах мають свої еквіваленти. Наприклад, в Угорщині Олександр - це Шандор. Як і багато інших.
@@eleonoraaleksandrova8702 Вам так хочеться бути рос іянкою но це непорозумвня одне з тисячі, скільки українськіх фамілій перероблено в росіянські?
@@ВасильДідусь Ну, і скільки?? 😅 У Людмили Гурченко, росіяни, у батька було прізвище ГУРЧЕНКОВ, але якийся писар недописав одну букву і вийшло українське прізвище.
У мене прізвище по чоловікові. У них хтось з давніх предків був болгарин, від нього й прізвище. А чи Вы ззна'єте, що перший ідеолог українського націоналізму ДОНЦОВ нічого не переробляв: таке було його спадкове прізвище. Але Вам хочеться у всьому бачити змову і усіх підозрювати. В киньте злість зі своєї душі, зайвого гріха позбудетеся.
В мене прізвище Гусак,дуже цікаво який сусід так прозвав мого пращура 😂😂😂
Свиня. І були вони один одному не товариш)))
Можливо з наголосом на першому складі😅 - був чеський видатний діяч Ян Гусак.
В деяких селах одне прізвіще у всіх. І всі мали прізвіська...Соловей, Друлик, Каченя ітд
@@tanipolischk8731 Так , ГУсак - це чеське прізвище, або словацьке.
Моє прізвище Голіней, ареал поширення селище Ланчин, Надвірнянського району, Івано-Франківщина. В регіоні зустрічаються ще прізвища на закінчення -ей: Фуштей, Нищей, Баглей, Галей, Гелей, тощо... Невже вони кримсько-татарського походження?
Важко сказати, можливо, хтось із фахівців прокоментує!..
Більш на римські схожі.
На мою думку, спільне з прізвищами Голінко, Голінько, Голінка - (голінка - частина ноги), можливо ваш предок мав якусь ваду ноги
Даже фахівці кажуть що важко сказати😂 а ще в Буковині є : Голондей, Кірдей, Гудей, Дудей, Будей і Матей.
Мені цікаво але але.
@@ІванБудей спробуйте ще запитати тут: facebook.com/groups/1622415604706647/?ref=share
І найцікавіші прізвища,справді чую у Центр.частині України, Придибайло і Тягнирядно.
Дівоче прізвище - Ткач, мати, мала прізвище Трохим, бабуся ( по мамі Веленчук).
Моє прізвище Дрегало. Таке прізвище зустрічається тільки у місті Полонному Хмельницької області. Ліси, болота, в давнину десь тут жили племена дреговичів. Може з тих часів ми тут і живемо?
Цілком ймовірна версія!..
Плем'я дреговичів -- одна зі складових білоруського етносу! Вони жили на терені сучасної Білорусі, північніше ріки Прип'ять.
На південному березі цієї ріки і далі на південь, вздовж річок Тетерів, Уж та Случ (в нижній та середній течії), жили всім відомі древляни, які вбили князя Ігоря і, яким помстилася княгиня Ольга...
Якщо, виводити ваше призвище від дреговичів, то ваші далекі предки могли переселитися південніше, за часів Хмельниччини... Бо, на деякий час, південна та східна частини сучасної Білорусі, входили до складу тодішньої української держави -- Війська Запорізького (Гетьманщини). Після скасування козацьких полків (так називалася тоді адміністративна одиниця), на терені сучасної Білорусі, частина людності, яка підтримувала козацький устрій та спосіб життя, переселилася на терен сучасної України!!! 😊
@@walery2192Дякую!
Прізвище мого батька- Миронюк, притаманне західнйі Україні,але його рід з Черкащини,с Багва і Ризине...а ще батько казав,що ми козацького роду...Як це можна дослідити!
Щоб докопатися до цих нюансів, треба досліджувати свій родовід. Ваш предок міг бути нащадком переселенців із заходу або його могли назвати переселенці. Багато може бути варіантів...
Дякую@@CHGen
@@натальякосаренко-э5х Світ тісний..
Моя Бабуся родом із села Багва...
Її дівоче прізвище - Гончар..
@ВладимирСтародуб-и6х Дуже цікаво.А у Вас, хтось із рідних, залишились у Багві ?
@@натальякосаренко-э5х Із старшого покоління, ще жива сестра моєї прабабусі(тітка моєї бабусі), вона з донькою мешкає у сусідньому селі Ульянівка(за місцевою говіркою - Голянівка). Її онук та зять на фронті.
Двоюрідна сестра моєї Бабусі часто туди їздить з сином...
Барладим. Дякую
Спробуйте запитати тут: facebook.com/groups/1622415604706647/?ref=share
Цікаво дуже, дякую.
Хотілося б знати походження мого прізвища, закінченням " ан"
Для мене було дуже просто коли вивчив самостійно польську, адже батькі етнічні полякі, мову вивчав самостійно ще у 60-х роках, в україну, бо в той час це не була держава, а землі на сході, мода на прізвища пришла з РП Двох Народів, до складу якої входила більша частина території, так само й до Московії. На жаль жодного дідуся не знав, радянська влада ..., одного розстріляли у 37-му, другий в північному Казахстані, на примусових роботах помер, але..., я таки дізнався про походження прізвища, це було не важко. Почніть це робити, читайте архіви, шукайте пращурів, історію вивчайте, а не художні твори...
Я окремо згадував у відео прізвища на -ан (-ань). Ви, певно, пропустили!..
@@CHGen
Щиро вам дякую.
@@CHGen
Прослухала ще раз уважніше, отримала відповідь за яку щиро дякую.
Живу в Західній Україні, буду продовжувати шукати.
@@grytsangalina1758 Супер!)
Дякую, дуже цікаве відео. Прізвище Базакуца від козацького роду. Єдине що знаю, так те, що козакам обіцяли землі на Кубані, а потім стали зросійщувати. Тому деякі повернулись.
Моє прізвище - Войналович
Дівоче прізвище мами - Костів (так, її батько галичанин)
Дівоче прізвище бабусі (мами тата) - Чигира (Єдина із всіх відомих прізвищ родини яке взагалі ніяк інтуєтивно не зрозуміти)
Дівоче прізвище бабусі (мами мами) - Молчанова
Прізвище прапра бабусі - Троценко
Теж Молчан у моїх не далеких родичів
У мене досить рідкісне прізвище, Скоробреха. Буду вдячний автору за будь-який коментар)
Від однойменного прізвиська, ваш предок полюбляв, очевидно, прибрехати, і люди так назвали)
@@CHGen Ще чув таку версію, що у козаків на січі так називали того хто переговори вів)
😂😂😂скора на брехню
Дуже цікаво
Дякую!)
Маю прізвище Лис, жодних згадок не почув про фамілії такого плану. Це межа Рівненської і Хмельницької обл.(
Ви, певно, пропустили. Я окремо згадував групу прізвищ, які утворилися від назв тварин!..
Класне відео, підписка і лайчик
Дякую!..
Інтересна передача,а до якого регіону України відносяться призвища Косик,Юсик,Цісик і т.д.
Дякую.
Це закінчення -ик. Я про них згадував!..
Так і є, згадував. Мельник, Рудик, Зубик, Мудрик...
Скоріше за все до заходу України. Квітка Цісик, її батьки були зі Львова.
@@CHGenА прізвища з закінченням на "-ок"? Євенок? Ще є Євенко. Що вони означають?
@@ЗрказНеба спробуйте запитати тут: facebook.com/groups/1622415604706647/?ref=share
Щиро Вам дякую, дуже цiкаво.👍👍💛💙🇺🇦
Дякую Вам за підтримку...
Моє дівоче прізвище Горенич. Цікавить його походження.Дякую😊
Очевидно, похідне від "гора"...
А призвіще моєї мами Поляруш, вона родом з Одеської області.
Коли починаєш шукати власних пращурів починаєш вірити в переселення народів😂😂😂
О, такої приказки я ще не чув!))
Якщо подивитись на бузкові плями на півночі Луганщини, то можна легко побачити південні кордони Острогозького слобідського полку. Справжня "слобожанська Слобожанщина". Більша ж частина полку, нажаль, залишилась "по той бік".
Так, північ Луганщини - це Слобожанщина, і до Донбасу не має жодного відношення
Цікаво, відразу видно фахівця по тому регіону України!)
@@CHGen доречі причини розповсюдженності прізвищ на -ов, -єв, -ін на Луганщині кілька. Перша - наявність давніх південних росіян в ціх краях. Це нащадки однодворців та донських козаків. Але не сильно їх багато. Друга - індустріалізація регіону в імперії та союзі. Коли їхали звідусіль. А третя - банальна русифікація. Коли Татарченки ставали Татарковимі, Куделенки - Кудєєвимі, Гніздили - Гнєзділовимі. Це вже з моєї родини. І все це було мішано-перемішано.
@@zenevych1 про давніх південних росіян не знав!..
@@wladyslaw_borys-maliszewskiНе повторюйте рашистську дурню. Донбас це Донецький кам'яновугільний басейн - суто геологічне поняття і до населення не має ніякого відношення крім як у россонацивисерах.