Ви знаєте, якби кожен, хто захоплюється такими блогами, такими темами ( а це мав би бути, фактично, кожен український філолог в Україні та поза її межами, кожен учитель, кожен студент) пересилав би щомісяця 20 гривень, то у таких сучасних молодих науковців було би бажання, сили та здоров'я працювати. @@npocmo.
У нас на потоці було два студенти, які жартома сперечалися чиє прізвище благозвучніше. Один - Шкарупа, другий -Шкарупило. Один казав: "Якась там Шкарупа". Інший відповідав:" Якесь там Шкарупило". Далі було :" Шкарупа - це дрібний уламок від великого Шкарупила". " Та ні., Шкарупа - звучить велично і гордо, а Шкарупило , якось грубо і зневажливо". Всім було весело.
Дякую за розповідь. Під час прочитання уявляла ці жартівливі "сперечання" і мені теж стало весело і так гарно на дущі від того, що збереглися українці і зберегли свої прізвища, які теж хотіли знищити. Недарма Ірина Фаріон, яка хотіла досліджувати історію мови, а тоді це було неможливо, досліджувала саме українськи прізвища.
Дівчина молодець. Гарний метод популяризації інформації серед несвідомих глядачів. Поки вони несвідомо розмірковують, де у привабливої панянки ще є пірсинг, вони отримують дозу патріотичного контенту у мозок
Дякую! цікаве відо! Дитина вже вивчала, де більше більше українців з нашим прізвищем! Звернув увагу, що прізвища і назва міст утворювались однаково: призвища Дзенбків, Павлів, і міста: Вастльків, Проців, Канів, Фастів, Іванків
Обожнюю ваші розмови про походження прізвища, імені та всього що пояснює нам про коріння роду нашого,ми є українці а не малороси, скільки б не спотворювали нас московити.
@@Anton37-wc9sh В Руси жили русини, а потім змінили самоназву на українці. Як і валахи змінили самоназву на румуни тощо. Назва "малорос" вигадана подібно до грецьких "Мала Греція", тобто первина, основна і "Велика Греція", тобто та, що була приєднана до МГ пізніше, після того, як ординську, угро-фінську неписемну Мосоквію в 1721 назвали вкраденою назвою рОсія, тобто Русь грецькою, до якої вона не має жодного стосунку. Коли Сталін побачив, після перепису, що ті кого при РІ називали вЯлікороси, записують себе ерзя, меря, мурома, чудь, весь, пермь тощо, він зросумів, що так адіннарот не зробиш і наказав всіх записувати руССкіми прілагательнимі. Тому в ординсько-мосоквській тюрмі народів з вкраденою назвою роССія, штучно створеним руССкім язиком, що повністтю складається з запозичениз слів з різних мов, нема руССкой республіки.
@ЖаннаЗолоторучко Вы молодец, все мифы украинской пропаганды выучили Русины сменили имя на украинцы - верно. А когда это произошло? Только при советской власти. Я видел интервью с жителем Волыни, который родился в межвоенный период, те это житель территории совр. Украины, где не было власти большевиков. Он прямо говорит, что слово Украина и украинец никогда в жизни не слышал, пока не пришла советская власть. То же самое в переписи в Галиции начала 20 века - ни один человек не назвал себя украинцем. Еще у Шевченко мы встречаем через запятую Волынь, Украина. Тк исторически Украиной называли небольшую территорию на границе со степью. То же самое на карте Боплана. Украина это просто слово "пограничье, рубеж, приграничные земли", а не название страны Названия "Малороссия" и "малорос, малороссиянин" никем не придуманы, они сотни лет употреблялись киевскими книжниками, казаками, всеми образованными людьми этого региона. Хмельницкий постоянно пишет о Малой России, как о земле, которой он управляет Далее очень смешно про "неписемну" Московию. Те про берестяные грамоты Вы ничего не слышали? Их найдено более 1000. Грамотными были женщины, крестьяне, дети. Это втч 13, 14 века. Почитайте, что такое Кирилло-Белозерский монастырь и про его библиотеку. Про культуру средневекового Пскова, где каждый второй житель занимался искусством или ремеслом. Король Стефан Баторий, осаждая Псков, сравнивал его с Парижем Далее ещё смешнее. Вы карту Российский империи при Петре видели? Вообще-то туда входит и Киев, и Чернигов, и Переяслав, те исторический центр Руси. И одним из главных идеологов Российской империи был киевлянин Прокопович. Гос-во, включившее в себя почти всю территорию Руси, втч ее исторический центр, киевлянин предлагает назвать Российской империей. Как это представляете Вы: московиты украли имя у Руси. Мощнейшая логика Насчёт угро-финских корней. Во-первых, что в них плохого? Любой человек в мире выберет для жизни Финляндию, а не Украину. Финно-угры построили процветающие гос-ва, в отличие от чистокровных чорнобривых славян украинцев На самом деле, как показывают генетические исследования, у русских центр. России нет финно-угорского субстрата, это типичные славяне. Русские центр. России и поляки более близки, чем поляки и украинцы. Субстрат у великороссов балтский. Я живу в Подмосковье и названия многих рек, которые у нас текут, объясняются через литовский Этноним "русские" произошел от словосочетания "русские люди", те населения, которым правили варяги русь. Точно также оно называлось в Киеве, Чернигове и по всей Руси. В ВКЛ прижилось самоназвание русин, но оно использовалось и на территории совр. России. Напр тверской купец Афанасий Никитин пишет про себя, что он "русин"
@ЖаннаЗолоторучко Насчет искусственности русского языка. Абсолютно все литературные языки, втч украинский, "искусственные". Они сложились в результате развития книжного языка и лит-ры. Современный русский опирается на 2 письменные традиции: церковнославянскую и диалекты центр. России, которые стали общим разговорным языком для всей Великороссии. ЦС язык это тысячелетние наследие, идущее от Кирилла и Мефодия и их учеников. ЦС для православных славян это аналог латыни для Европы, классического арабского для исламского мира и санскрита для Индии. Русский сохранились связь с этим богатейшим наследием и сохранил возможность разных регистров языка для разных стилей речи, а украинский, опираясь на народные диалекты, эти возможности утратил И да, как всегда украинцы, борясь с русской культурой, отказываются от своего же наследия. Центром лит-ры на ЦС после крещения Руси был Киев, а в 16-17 веках им снова стала Киевская академия. Именно там зародился стиль письма, где смешивались ЦС и народные элементы речи, и от этого стиля и происходит современный русский литературный язык. В каком-то смысле, он больше принадлежит украинцам, чем русским. ЦС в московской церкви также происходит от киевского извода ЦС, а не от московского, который сохранили только старообрядцы. Те на протяжении всей истории мы видим, что Киев и Малая Россия были центрами не украинской, а общерусской культуры, наследие которой сохраняться в России, и которую тотально вычерчивают и уничтожают украинские националисты и "проевропейцы". Отказаться от мировой культуры и заменить ее сельской могут только безумцы. А если к этому добавить героизацию всяких отмороженных фанатиков националистов, которые в эмиграции перекрасились в демократов, то мы и прочим формату национальной катастрофы, которая произошла с Украиной. Без войны или с ней у этого проекта нет и могло быть будущего
Коли досліджуєте генеалогію, всі ці суфікси зустрічаються, і якби я ці закономірності знав спочатку дослідження - можливо було би легше спочатку. У мене наприклад і -енко і -ук додаються дітям чиїмось. Також вдову пра(6) діда називали Тараниха. Я спочатку із-за незнання пропустив цю жінку при пошуках, а потім при повторному вивченні вже помітив її, що вона насправді дружина Тарана. Дякую за відео!
А мою бабусю судіди називали Соломчиха, коли я спросила в тата чому, він відповів, що дідісь (її батько) був Соломко, ось тому її і називали Соломчиха)
@Pochni_s_Pochatku_5 спочатку розповіді рідних, потім метричні книги церков тих сіл, де вони жили. Сповідні розписи. Потім ще більше спілкувався з родичами)) потім знову метричні книги, люди які досліджують ті самі села. Потім здав ДНК тест на майхеррітедж - ще знайшов далеких родичів. І так далі. Тепер це безкінечний процес пошуку нової інформації
Привіт Ідея. В лютому цього року написав пост Фб про походження прізвищ нашого містечка Перегінська, Франківщина (Бойківщина), шкода що тоді ще не було Ваших відео про походження прізвищ, дізнався дуже багато цікавого з них, що можна було б дописати. Дивлюся всі Ваші випуски, дуже цікаво. Щиро дякую. У нас крім місцевих є також багато прізвищ закарпатського, румунського, німецького та єврейського походження, колоритненьке таке містечко, можливо буде цікаво почитати у мене на сторінці.
кроинский язык имеет более 1000 слов адыгско кассогского происхождения..... так вот КО по адыгейски это сын....и не мудри. А Шевченко Шэуджен Ко это просто сын священника и никакой блин не швец...
Щиро вдячність від Гриненко (хе-хе 😀) за це відео і такі докладні пояснення! Особливо цікаво було дізнатися про різноманітні суфікси в українських прізвищах - енко, -ук, -ич, -ів та інші. Тепер розумію, чому моє прізвище має саме таке закінчення і як воно пов'язане з певним регіоном України. Хоча пам'ятаю, в початкових класах викладач географії (чи якось тоді той предмет по-іншому називався) розповідала що прізвище моє має козацьке походження❤ і постійно називала мене Іван Козак, ліл. Дуже корисна інформація про те, як розпізнавати українські прізвища та їх походження. А ще сподобалось, як ви розповіли про жіночі форми прізвищ з -иха та -івна. Продовжуйте робити такий якісний контент! 🇺🇦 Респект і хай квітне український TH-cam!
Оце точно! Головне, що два уроки з українською на тиждень і три-чотири руzzкій язик. І було норм. Всі мовчали про це. А якщо в Харкові у нас хтось заговорить українською, то починали принижувати та називати дєрєвнєй.
Данило за батьком Романович. Був єдиним коронованим Папою Р. правителем Руси. Галицьким його радянці називали, і звучить це приблизно як - "був десь такий хлоп, в Галичі, а не король"...
Заслухалась мелодійностью Вашого голосу, чистотою української мови. Імпонує подача матеріалу , Ваша глибина знань , якими щедро ділитесь з аудіторією. .. Відчувається ,що Ви любите свою справу ,найшли своє покликання. За такими молодими людьми майбутнє України. Тому від щірого серця бажаю Вам успіху і розвитку. Дуже дякую!
Дякую! Дуже цікаво. Моє дівоче прізвище - Ковальчук. Якось читала, що суфікс -ук у прізвищах, утворених з професій, можуть позначати не тільки рідний зв'язок (батько -син, наприклад), а й вказувати на фахову приналежність: учень коваля, шевця тощо. Одним словом, варіабельність у творенні українських прізвищ, -величезна.
З превеликим задоволенням дивлюся ваші відео: одразу дуже помітна клопітка робота цілої команди. Розумію, чому вони виходять не часто, порівняно з іншими блогами. Удачі вам і процвітання у важкій, але дуже потрібній справі!
1820 рік Харківська губернія.Кулиненки ми прадавні)Пра-пра-пра Кулина тримала шинок ,була без особливих моральних пересторог і мала 6 дітей від різних чоловіків,в тому числі від полоненого француза армії Наполеона)Отакі мої родичі))
Моє прізвище Медвідь. Батьки обоє з Хмельниччини. Сахкамінь та Чорна, тоді іще Смотрицького району і всі попередні покоління Українці. Прохання, якщо Вас це не обтяжить, поясніть, будьласка, як могло утворитись моє прізвище. Щиро вдячний за Ваш внесок в ідентифікацію, розвиток нашого народу та культури.
Мои предки с Хмельнитчины, Городок и Лисогирка, Стара Песочна,Купин,фамилия Теплий, может быть еще Федорова,дед много рассказывал о своих местах, про Турецкий мост, горжусь Украинскими корнями.
Пані Ідеє, подякував за цей випуск. Ви стильно виглядаєте і значно покращили жести. Особлива подяка за увагу до освіти. Для мене це дуже болісне питання, тому що сам я з Харкова, світлини, які ви показали - то далеко не усе, що варвари наробили в нашому краї. але наші вчителі (а в мене сестра й мама вчителі), працюють вже пʼятий рік онлайн задля того, щоб не втратити ціле покоління. Ще раз дякую!
З кожним відео все більше захоплюємося вашою працею,майстерністю ,артистичністю...Велика подяка!!!
Сина Шрама з "Чорної ради", здається, звали Шрамко.
Я також! 🇺🇦👏
@@serhijko.val3082Шраменко
З@@serhijko.val3082
@@serhijko.val3082то звідки їм знати.
Яка розумничка та ще й гарнюня. Такі молоді люди це наша надія на світле майбутнє. Дякую за вашу працю і щиру любов до України. Випуск чудовий.
Дуже приємна дівчина. Все легко та невимушено. Лайк!
Чудова інформація і ведуча! ❤
Щиро дякую за вашу працю. Прошу, не кидайте ніколи цю справу, навіть якщо здасться, що ви вигоріли чи втратили мотивацію
якщо вигорить - тоді вже нічого не буде...
творчих людей треба підживлювати грошима та їжею 🙂
А Ви спонсоруєте працю цієї квіточки ?
@@oksanaangel4813 на жаль, ні... немає можливості 😒
А Ви спонсоруєте працю цієї квіточки ?
Ви знаєте, якби кожен, хто захоплюється такими блогами, такими темами ( а це мав би бути, фактично, кожен український філолог в Україні та поза її межами, кожен учитель, кожен студент) пересилав би щомісяця 20 гривень, то у таких сучасних молодих науковців було би бажання, сили та здоров'я працювати. @@npocmo.
Дуже гарне, і цікаве дослідження! З задоволенням слухаю ваші серії про українські прізвища!
Дякую вам! Приємно спостерігати, як квітне український ютюб
💛💙
Дякую, я просто у захваті від ваших відео! Ваша харизма, манера подачі та сам матеріал - усе на найвищому рівні! Дякую за вашу роботу 🙏❤️❤️❤️
Сприяйте фінансово !
Який я радий що випадково наирапив на це відео. Неймовірно пізнавальний матеріал!!!
Дякую!
Дуже цікаво було! Щиро дякую! Розумничка!!! Така легка подача інформації, що я просто в захваті!!!! 👏👏👏❤❤❤🇺🇦🇺🇦🇺🇦
У нас на потоці було два студенти, які жартома сперечалися чиє прізвище благозвучніше. Один - Шкарупа, другий -Шкарупило. Один казав: "Якась там Шкарупа". Інший відповідав:" Якесь там Шкарупило". Далі було :" Шкарупа - це дрібний уламок від великого Шкарупила". " Та ні., Шкарупа - звучить велично і гордо, а Шкарупило , якось грубо і зневажливо". Всім було весело.
На -ло завжди зневажливо (Падло Мурло Сцикло медило чухло і т д )
Дякую за розповідь. Під час прочитання уявляла ці жартівливі "сперечання" і мені теж стало весело і так гарно на дущі від того, що збереглися українці і зберегли свої прізвища, які теж хотіли знищити. Недарма Ірина Фаріон, яка хотіла досліджувати історію мови, а тоді це було неможливо, досліджувала саме українськи прізвища.
ОДИНОКА ЗАНУДНА
СИНЯ ПАНЧОХА,
ТА ЩЕ Й КОТЯЧА МАМА!
А у нас в групі були два хлопця : один з прізвищем Сивокінський, а інший Білокобильський... теж багато жартів було з цього приводу
Просто неймовірні лекції! Просто проте водночас інформативно та цікаво.
Дуже приємно на Вас дивитись і слухати Вас, так цікаво, лаконічно, легко доносите таку цікаву і потрібну тему. ❤
дякую за відео про суфікси в українських прізвищах!!!
Класна інформація, дуже дякую за вашу працю!
Дуже дякую Вам,Ідеє, за вашу працю, за ваші цікаві та корисні україномовні випуски
Сприяйте фінансово !
Дійсно корисно і дуже цікаво. Чудова робота..
База. Ґрунт. Основа. 👍
Дякую Вам пані.
Дякую за вашу працю ❤❤❤
Сприяйте фінансово !
О, нові котиська! 😊
Дякую за чудове відео! Завжди чекаю на новий випуск!
Дівчина молодець. Гарний метод популяризації інформації серед несвідомих глядачів.
Поки вони несвідомо розмірковують, де у привабливої панянки ще є пірсинг, вони отримують дозу патріотичного контенту у мозок
Спасибо большое! Дуже дякую!
Дякую 👍
Круто!!!!!
Слава Україні 💪
Ще не додивилася, а вже ставлю вподобайку.❤
Дякую за вашу працю.
Дякую вам, за цікаве та пізнавальне відео!
Thanks for lesson of Ukrainian
Дякую за відео. Дуже цікаво і пізнавально.🇺🇦😺
У вас талант так цікаво розповідати! От би ваші відео в українські школи)
Дяка,крутий випуск
Сприяйте фінансово !
@@oksanaangel4813уже без «будь-ласка»?
Уявляю, яка цікава була розвідка ❤🙌 Крутий результат👍 Дякую ❤ Піду дивитися попередні🙌
Сприяйте фінансово !
Відео бомба,дуже Вам дякую за цк мега інфломативне відео,Ви великий молодець!
Сприяйте фінансово !
Щира подяка вам🎉 за цікаві теми 😍💙🇺🇦✌️
Сприяйте фінансово !
Дуже гарна робота 👍🏻
Дякую за цікаву інформацію
Дякую! цікаве відо!
Дитина вже вивчала, де більше більше українців з нашим прізвищем!
Звернув увагу, що прізвища і назва міст утворювались однаково: призвища Дзенбків, Павлів, і міста: Вастльків, Проців, Канів, Фастів, Іванків
Кий (allegedly) = Київ. Теж давно помітила певну закономірність, але з прізвищами аналогію не проводила 🙂
@@marhun Харків, Львів,Чернігів (Харко, Лев, Чернега)
Дууууже крута робота, дякую предякую
Обожнюю ваші розмови про походження прізвища, імені та всього що пояснює нам про коріння роду нашого,ми є українці а не малороси, скільки б не спотворювали нас московити.
Украинцы это пограничники, а малороссы это жители Малой России, те коренной Руси. Называть народ украинцами это оскорбление
@@Anton37-wc9sh а ти шо тут забув, ка№апчику ?
@@Anton37-wc9sh В Руси жили русини, а потім змінили самоназву на українці. Як і валахи змінили самоназву на румуни тощо. Назва "малорос" вигадана подібно до грецьких "Мала Греція", тобто первина, основна і "Велика Греція", тобто та, що була приєднана до МГ пізніше, після того, як ординську, угро-фінську неписемну Мосоквію в 1721 назвали вкраденою назвою рОсія, тобто Русь грецькою, до якої вона не має жодного стосунку. Коли Сталін побачив, після перепису, що ті кого при РІ називали вЯлікороси, записують себе ерзя, меря, мурома, чудь, весь, пермь тощо, він зросумів, що так адіннарот не зробиш і наказав всіх записувати руССкіми прілагательнимі. Тому в ординсько-мосоквській тюрмі народів з вкраденою назвою роССія, штучно створеним руССкім язиком, що повністтю складається з запозичениз слів з різних мов, нема руССкой республіки.
@ЖаннаЗолоторучко
Вы молодец, все мифы украинской пропаганды выучили
Русины сменили имя на украинцы - верно. А когда это произошло? Только при советской власти. Я видел интервью с жителем Волыни, который родился в межвоенный период, те это житель территории совр. Украины, где не было власти большевиков. Он прямо говорит, что слово Украина и украинец никогда в жизни не слышал, пока не пришла советская власть. То же самое в переписи в Галиции начала 20 века - ни один человек не назвал себя украинцем. Еще у Шевченко мы встречаем через запятую Волынь, Украина. Тк исторически Украиной называли небольшую территорию на границе со степью. То же самое на карте Боплана. Украина это просто слово "пограничье, рубеж, приграничные земли", а не название страны
Названия "Малороссия" и "малорос, малороссиянин" никем не придуманы, они сотни лет употреблялись киевскими книжниками, казаками, всеми образованными людьми этого региона. Хмельницкий постоянно пишет о Малой России, как о земле, которой он управляет
Далее очень смешно про "неписемну" Московию. Те про берестяные грамоты Вы ничего не слышали? Их найдено более 1000. Грамотными были женщины, крестьяне, дети. Это втч 13, 14 века. Почитайте, что такое Кирилло-Белозерский монастырь и про его библиотеку. Про культуру средневекового Пскова, где каждый второй житель занимался искусством или ремеслом. Король Стефан Баторий, осаждая Псков, сравнивал его с Парижем
Далее ещё смешнее. Вы карту Российский империи при Петре видели? Вообще-то туда входит и Киев, и Чернигов, и Переяслав, те исторический центр Руси. И одним из главных идеологов Российской империи был киевлянин Прокопович. Гос-во, включившее в себя почти всю территорию Руси, втч ее исторический центр, киевлянин предлагает назвать Российской империей. Как это представляете Вы: московиты украли имя у Руси. Мощнейшая логика
Насчёт угро-финских корней. Во-первых, что в них плохого? Любой человек в мире выберет для жизни Финляндию, а не Украину. Финно-угры построили процветающие гос-ва, в отличие от чистокровных чорнобривых славян украинцев
На самом деле, как показывают генетические исследования, у русских центр. России нет финно-угорского субстрата, это типичные славяне. Русские центр. России и поляки более близки, чем поляки и украинцы. Субстрат у великороссов балтский. Я живу в Подмосковье и названия многих рек, которые у нас текут, объясняются через литовский
Этноним "русские" произошел от словосочетания "русские люди", те населения, которым правили варяги русь. Точно также оно называлось в Киеве, Чернигове и по всей Руси. В ВКЛ прижилось самоназвание русин, но оно использовалось и на территории совр. России. Напр тверской купец Афанасий Никитин пишет про себя, что он "русин"
@ЖаннаЗолоторучко
Насчет искусственности русского языка. Абсолютно все литературные языки, втч украинский, "искусственные". Они сложились в результате развития книжного языка и лит-ры. Современный русский опирается на 2 письменные традиции: церковнославянскую и диалекты центр. России, которые стали общим разговорным языком для всей Великороссии. ЦС язык это тысячелетние наследие, идущее от Кирилла и Мефодия и их учеников. ЦС для православных славян это аналог латыни для Европы, классического арабского для исламского мира и санскрита для Индии. Русский сохранились связь с этим богатейшим наследием и сохранил возможность разных регистров языка для разных стилей речи, а украинский, опираясь на народные диалекты, эти возможности утратил
И да, как всегда украинцы, борясь с русской культурой, отказываются от своего же наследия. Центром лит-ры на ЦС после крещения Руси был Киев, а в 16-17 веках им снова стала Киевская академия. Именно там зародился стиль письма, где смешивались ЦС и народные элементы речи, и от этого стиля и происходит современный русский литературный язык. В каком-то смысле, он больше принадлежит украинцам, чем русским. ЦС в московской церкви также происходит от киевского извода ЦС, а не от московского, который сохранили только старообрядцы. Те на протяжении всей истории мы видим, что Киев и Малая Россия были центрами не украинской, а общерусской культуры, наследие которой сохраняться в России, и которую тотально вычерчивают и уничтожают украинские националисты и "проевропейцы". Отказаться от мировой культуры и заменить ее сельской могут только безумцы. А если к этому добавить героизацию всяких отмороженных фанатиков националистов, которые в эмиграции перекрасились в демократов, то мы и прочим формату национальной катастрофы, которая произошла с Украиной. Без войны или с ней у этого проекта нет и могло быть будущего
Коли досліджуєте генеалогію, всі ці суфікси зустрічаються, і якби я ці закономірності знав спочатку дослідження - можливо було би легше спочатку. У мене наприклад і -енко і -ук додаються дітям чиїмось. Також вдову пра(6) діда називали Тараниха. Я спочатку із-за незнання пропустив цю жінку при пошуках, а потім при повторному вивченні вже помітив її, що вона насправді дружина Тарана. Дякую за відео!
А мою бабусю судіди називали Соломчиха, коли я спросила в тата чому, він відповів, що дідісь (її батько) був Соломко, ось тому її і називали Соломчиха)
А де і як ви досліджували генеалогію свою?
@Pochni_s_Pochatku_5 спочатку розповіді рідних, потім метричні книги церков тих сіл, де вони жили. Сповідні розписи. Потім ще більше спілкувався з родичами)) потім знову метричні книги, люди які досліджують ті самі села. Потім здав ДНК тест на майхеррітедж - ще знайшов далеких родичів. І так далі. Тепер це безкінечний процес пошуку нової інформації
Дякую. Найкрутіший контент ❤
Сприяйте фінансово, будь ласка !
Як завжди, надзвичайно цікаво! І аж страшно уявити, скільки часу було витрачено на це відео! Наснаги Вам!
Дякуємо за відео! Хай квітне україномовний ютуб і Україна 🇺🇦❤️❤️💪💪 топ контент
Велика шана і подяка Вам за вашу роботу!💛💙
Привіт Ідея. В лютому цього року написав пост Фб про походження прізвищ нашого містечка Перегінська, Франківщина (Бойківщина), шкода що тоді ще не було Ваших відео про походження прізвищ, дізнався дуже багато цікавого з них, що можна було б дописати. Дивлюся всі Ваші випуски, дуже цікаво. Щиро дякую.
У нас крім місцевих є також багато прізвищ закарпатського, румунського, німецького та єврейського походження, колоритненьке таке містечко, можливо буде цікаво почитати у мене на сторінці.
Дякую вам за цікаве та пізнавальне відео! Я в захваті від вашої діяльності, чудова подача матеріалу. Так тримати!! Молодець.
щиро вдячний,дуже цікаво.Тепер здогадуюсь про походження свого прізвища-Кияниця.Думаю що виходець із Києва.
Не факт, є слово кийок, кий.
Яке гарне!
Класне прізвище, якесь прямо літописне ))
Також є киянка столярний молоток
кроинский язык имеет более 1000 слов адыгско кассогского происхождения..... так вот КО по адыгейски это сын....и не мудри. А Шевченко Шэуджен Ко это просто сын священника и никакой блин не швец...
Щиро вдячність від Гриненко (хе-хе 😀) за це відео і такі докладні пояснення! Особливо цікаво було дізнатися про різноманітні суфікси в українських прізвищах - енко, -ук, -ич, -ів та інші. Тепер розумію, чому моє прізвище має саме таке закінчення і як воно пов'язане з певним регіоном України. Хоча пам'ятаю, в початкових класах викладач географії (чи якось тоді той предмет по-іншому називався) розповідала що прізвище моє має козацьке походження❤ і постійно називала мене Іван Козак, ліл. Дуже корисна інформація про те, як розпізнавати українські прізвища та їх походження. А ще сподобалось, як ви розповіли про жіночі форми прізвищ з -иха та -івна. Продовжуйте робити такий якісний контент! 🇺🇦 Респект і хай квітне український TH-cam!
Каналу 👍
Вчимося у вас.
Скільки нас рали в наші українські голови кляті мос ка лі 😠
Борімося за СВОЄ 🇺🇦
Оце точно! Головне, що два уроки з українською на тиждень і три-чотири руzzкій язик. І було норм. Всі мовчали про це. А якщо в Харкові у нас хтось заговорить українською, то починали принижувати та називати дєрєвнєй.
Данило за батьком Романович. Був єдиним коронованим Папою Р. правителем Руси. Галицьким його радянці називали, і звучить це приблизно як - "був десь такий хлоп, в Галичі, а не король"...
Данило Волинський)). Галицька знать постійно бунтувала проти Данила. Може Роман Мстиславич дуже жорстокий і злосний князь був
Заслухалась мелодійностью Вашого голосу, чистотою української мови. Імпонує подача матеріалу , Ваша глибина знань , якими щедро ділитесь з аудіторією. .. Відчувається ,що Ви любите свою справу ,найшли своє покликання. За такими молодими людьми майбутнє України. Тому від щірого серця бажаю Вам успіху і розвитку. Дуже дякую!
Дякую за пізнавальне відео. Як завжди стисло та інформативно.
Дякую! Дуже цікаво. Моє дівоче прізвище - Ковальчук. Якось читала, що суфікс -ук у прізвищах, утворених з професій, можуть позначати не тільки рідний зв'язок (батько -син, наприклад), а й вказувати на фахову приналежність: учень коваля, шевця тощо. Одним словом, варіабельність у творенні українських прізвищ, -величезна.
Щіро дякую за пізнавальний контент. Пишу свій беззмістовний коментар на підтримку україномовного контенту. Хай квітне український ютуб.
*щиро😉 Після "щ" не буває "і", хіба в щі🙃, а "и" просто передає м'якший звук, ніж російське "ы"
@olgatomenko1828
Щиро дякую! Виправлюсь😄
@@Конрад-б6г 🙂
Андрусь)) яка цікава форма імені)
Петрусь))
Федусь (Федір), Карпусь, Дмитрусь, Ладусь (Ладик, Владик, Влодко, Володимир)
Самусь (Самійло), Тимусь (Тимофій, Тиміш, Тимко),
Ромась, Івась,
Михась, Олесь (Олег, Олександр), Мирось (Мирослав),
Тодось (Теодозій),
Федось (Феодосій) -
українська така лагідна.
17:25 Мальва Котенко))
Дякую
Дуже змістовно, інформативно та цікаво. При цьому стисло та красиво ❤
Як завжди ЧУДОВА робота!!! Дякую!
З превеликим задоволенням дивлюся ваші відео: одразу дуже помітна клопітка робота цілої команди. Розумію, чому вони виходять не часто, порівняно з іншими блогами. Удачі вам і процвітання у важкій, але дуже потрібній справі!
Щиро дякую. У захваті від вашої діяльності
Яка ви молодчинка, дуже цікава інформація про наші українські призвища
Почула про своє прізвище також і щаслива😊Дякую❤
Круто! Підписався на вашу БАЗУ. Хочу якось підтримати свою країну і на культурному поприщі. Ми - одна нація.
Дякую.Цікаво
1820 рік Харківська губернія.Кулиненки ми прадавні)Пра-пра-пра Кулина тримала шинок ,була без особливих моральних пересторог і мала 6 дітей від різних чоловіків,в тому числі від полоненого француза армії Наполеона)Отакі мої родичі))
Шикарно)))
Хтіва бабуся)
Мені здається що вона по справжньому любила діточок і любила їх робити))
Справжня феміністка була ваша пращурка 💪🏼♥️👍🏼 У правильному сенсі цього слова
Self-made woman, як то кажуть 😅
Так, не виступайте на жінку, вона молодець , це наше прислівʼя ,, Чий бичок би не був, а телятко наше,,💙💛🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякуємо за корисну і професійну програму
Дуже цікаво та інформативно, дякую!
Вподобайка на підтримку україномовного каналу. Дякую за Вашу роботу
Щира подяка за працю.Міцно обіймаю,цілую.Ви супер! Бажаю успіхів і міцного здоров'я.Нехай береже вас Бог.Ви чарівна.
Дякую щиро за вашу працю! Дуже важливо, що ваш контент справді об'єднує українців у питаннях мови!
в мене в Донецьку були знайомі на прізвища Курило і Журило, а ще Міняйло)
Надзвичайно цікаво! Дуже дякую! ❤
Дякую за відео, дуже цікаво! Я періодично намагаюся дізнатися, звідки моє, але все якось поки не докопав)
Bra jobbat.. Det här är så bra. Älskar det här. Så mycket jobb. Mycket trevligt. 😊
Моє прізвище Медвідь. Батьки обоє з Хмельниччини. Сахкамінь та Чорна, тоді іще Смотрицького району і всі попередні покоління Українці. Прохання, якщо Вас це не обтяжить, поясніть, будьласка, як могло утворитись моє прізвище. Щиро вдячний за Ваш внесок в ідентифікацію, розвиток нашого народу та культури.
Медвідь - Ведмідь - популярні прізвища в Україні. Тут відбувається метатеза, тобто міняються місцями приголосні звуки, так, як у Бондар-Боднар.
Мои предки с Хмельнитчины, Городок и Лисогирка, Стара Песочна,Купин,фамилия Теплий, может быть еще Федорова,дед много рассказывал о своих местах, про Турецкий мост, горжусь Украинскими корнями.
Дякую, дуже круто! Робіть більше таких відео.
Дякуем Ідея,за Вашу працю!❤Дуже цікаво та інформативно.
👍🇺🇦👏🙏 Дякую за працю
фундаментальна праця авторки, слухаю і пишаюсь тим шо я -енко ))) а предки в мене Ружинські
Пані Ідеє, подякував за цей випуск. Ви стильно виглядаєте і значно покращили жести. Особлива подяка за увагу до освіти. Для мене це дуже болісне питання, тому що сам я з Харкова, світлини, які ви показали - то далеко не усе, що варвари наробили в нашому краї. але наші вчителі (а в мене сестра й мама вчителі), працюють вже пʼятий рік онлайн задля того, щоб не втратити ціле покоління. Ще раз дякую!
Своє прізвище я вже почув в попередньому відео. Дякую Вам за працю.
500 000 підписників у році наступному! 🎄🎅🏻❄
Приємна дівчина ведуча❤
Дуже цікаво, дякую за вашу працю, дуже приємно, що в Україні є така грамотна молодь❤
Дуже цікаво та гарно!
Дякую дивчина!
Розумниця. Дуже гарне викладання інформації. Так тримати!! Молодець.
Розумничка, радію, коли бачу Ваші відео.
Дякуємо! Ваша праця дуже необхідна, цінна та цікаво все це досліджувати різним віковим категоріям ❤🎉
#комент4ібільшеслів
Дякую за черговий крутий випуск! І ще кілька слів у коментар для кращого просування відео ютубом!
Дякую вам, завжди приємно слухати ваші відео!!!💙💛💙💛💙💛💙💛💙🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍🤗
Дякую, дуже цікаво... )) Слава Україні!
Дякую, почула багато цікавого
Чудове відео❤, Господь да благословить Вашу працю😊
Щиро дякую,з мене вподобайка і комент.
Дякую, дуже цікава інформація.
Дякую за круту просвітницьку роботу ❤
Дякую за якісний та дуже цікавий український контент. Лайк, підписка.
Дяка і вподобайка на підтримку каналу Слава Україні Слава нації і смерть московитій підерації