Megfőztem, jó lett. Félig tej, félig víz keverékben főztem, Kb 8-9 percig és a vége felé közepes lángon. Ha hagyjátok állni és kihülni akkor jobban besűrüsödik.
Hát nem semmi , azt a ku..va egyszerüen ég és föld a különbség ( be vallom eddig mikroztam a vizzel fel öntött zabot , oriási hiba volt ), köszönöm szépen ezt az infot . 😍😀
Ki meddig van el egy ilyen 50g-os adag zabkásával (mármint 50g zab)? Én megeszem az első két óra sima ügy, a harmadik órában elkezdek éhes lenni és utána már az asztalt is megenném, pedig egy számítógép előtt ülve dolgozom. Mindenhol azt olvasom hogy mennyire jól feltölt, mennyire kitolja az éhségérzetet, de nekem még sose működött. Vagy túl sokat várok és ez a normális?
Köszönöm, igen hasznos volt. Azt hittem már ezeket tudom régi vegetáriánus folytán, de mégis tanul mindig az ember. Igaz, én eléggé ritkán eszem zabkását.
Köszönöm! Igazán hasznos videó nem csak vegánoknak. Néhány dolog azért kimaradt, ami így - zabkása készítésben nem járatos számára - kérdéses. Mikor sózzuk? Mivel fűszerezzük? A natúr zabkása a zab alap édeskés ízén túl, nem túl izgalmas.
Sokan nagyon kevés folyadékkal készítik ismerőseim, ügyfeleim között is. Ezért is gondoltam, hogy bedobom témának. Így pofon egyszerű lesz elkészíteni akár egy poharas módszerrel méregetve, hogy ne kelljen mindig mérleggel bohóckodni. Nekem is van erre a célra egy műanyag mérőpoharam, bejelölgettem rajta egyszer kimérve, azóta azt használom. :)
Szia! Csak megfőzve jó a zabpehely? Úgy értem ha vízforralóban melegítem a vizet, majd ezzel leöntöm a zabot és utána pihentetem míg megpuhul, akkor is puffadást okoz? Köszönöm a választ!
Probáld ki hogy napközbe sokkal többet iszol.. minden 20 kg testsúly/ liter tehát ha 80 kg vagy 😂 4 l /nap nem fog puffadast okozni nagy valószínüseggel de annal többet fogsz wc re jarni. Nálam is ugyanez van imadom de puffadok töle. Kiserletezgetek valami csak van 🚐 😅
Nagyon kár, hogy nem hoztál ízesítéseket. 😍 A gyerekeim csak a bolti kását eszik meg, amivel millió gondom van. Az is nagy kérdés bennem mindig, hogy az apróra tört, vagy a nagyobb szűvel érdemes dolgozni. De irtó praktikus így is a videó, imádtam. 😍
Szia Szilda! Köszönöm a visszajelzést! 😍 Tök igazad van! Köszönöm, hogy írtad! Nem akartuk nagyon elnyújtani a videót és az alapokat szerettem volna, ha helyre kerülnek, ezzel is segítve mindenkit a kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozáshoz. Igyekszünk majd az ízesítésre is csinálni egy videót vagy egy kis leírást a készülő honlapon. Én jellemzően az apróbb szeműt szoktam javasolni praktikus okok miatt: lényegesen gyorsabban elkészíthető. A nagyobb szeműt inkább granolának vagy kollath reggelinek használom. A nagyobb szemű zabok sokszor meglehetősen sok pelyvát és toklászt tartalmaznak, melyek nem sokat segítenek a bélrendszerünk regenerálásában, sőt! (ezek azok a megfőzhetetlen kemény, hosszúkás kis "lapocskák" a zabban)
@@zsolnay_gergely szakmai ártalomból kotyogok. 🙈 De bátran nyújtsd 8 percre a videót, ha van értéke annak, amit ez idő alatt kap a néző. És itt lenne. Kikapcsolom ha unom, de had nézzem, ha élvezem. 😜 Persze a legfontosabb a legelejére kerüljön. Mert mióta a videót láttam, az instant kásákkal is figyelmesebb vagyok. (Kisebbik fiam alig tett hozzá vizet)
Helló. Életem legjobb zabkàsàjàt készítettem el ma reggel! :) Igaz, 2,5 dcl tejjel csinàltam, hogy az aszalt gyüminek is legyen elég folyadéka. Köszönöm a tippet! :)
Nektek is marad az edény alján egy vékony réteg főzés után? Csak a keményítő fő ki belőle? Vagy kifőnek az értékes ásványi anyagok és nyomelemek is? Például szilícium, stb...
Szia! Én minden reggel zabot eszek,100 gramm zab plusz egy-két egészséges hozzávalóval,a lényeg hogy kB.2dl vízzel és nem főzöm csak várok 1-2 órát fogyasztás előtt.viszont nem tapasztalok puffadás vagy emésztési problémákat.Nagyon kíváncsi lennék mit gondol egy hozzáértő.köszi
Köszönöm én is a videót! A gabonák és a magvak áztatása egy olyan téma, amiről nagyon sokfélét lehet olvasni és nagyon nehéz eldönteni, hogy akkor most kinek is van igaza... Ez a videó nagyon szakszerűnek, korrektnek tűnik! Én úgy tudtam, hogy mindenképpen ajánlatos áztatni, de sokkal szimpatikusabb az a megoldás, ha nem muszáj, elég csak főzni! Azt szeretném kérdezni, mi a helyzet a többi gabonával, magvakkal... pl. a kölest, quinoát...stb. ajánlaná beáztatni? Diót, mandulát? Vagy nem szükséges? Magvak beáztatását ajánlaná?
Azt szeretném kérdezni, hogy áztatás esetén is ezekkel az arányokkal számoljunk? Ott nem párolog el víz ezért merült fel bennem hogy talán nem :) Köszi előre a választ.
Én nem főzöm este beáztatom a chia maggal együtt és reggel tökéletes lesz,a lenmagot reggel adom hozzá egy kanál extra szűz Oliva olajjal és persze a fahéj kihagyhatatlan:)
A Kolláth reggeli esetében, ahol jelentősen kevesebb vízben ázik zabpehely, az aztatási idő kompenzalja a kisebb arányt? Vagy ebben az esetben is nyolcszoros vízben kéne egy ejszakán át aztatni a a zabpelyhet és a magvakat? Nem maradna rajta túl sok folyadék? Előre is köszönöm a választ! :)
Szia Zsófi! Tök jó a kérdés, köszönöm és gyakorlatilag meg is válaszoltad! 😍 Igen, ha 8x vízzel áztatnánk be nagyon híg kolláthot kapnánk, sőt mi több egy melegebb napon ha nem hűtőben tároljuk, reggelre egész biztos el is kezdene erjedni. :) A kolláth reggelinél (persze némiképp függ a magok, aszalványok fajtájától és mennyiségétől is) 3-5-szörös hígítást szoktam javasolni. És igen itt az idő a kulcs! Minimum 6-8 óra áztatás! Akár csak a jó kovászos kenyérnél itt is az idő a legfontosabb hozzávaló. Természetesen a szükséges vízszükségletet nem kompenzálja, de ennyi idő alatt 3-5-szörös folyadék jelenlétében az élelmi anyagok feltáródása végbe megy. Kolláth reggeli rendszeres fogyasztása mellett érdemes közvetlenül fogyasztása előtt és 1 órával fogyasztás után meginni 1-1 pohár vizet (!) - 2 dl. Plusz 1 trükk: ha van otthon kávédarálód, vagy egy kis késes mixered (botmixerekhez szokták adni) érdemes azzal még szárazon kicsit összetörni a kolláthoz szánt keveréket (zabot, magvakat, aszalványokat). Ezzel megnöveled a fajlagos felületet, gyorsítod a folyamatot és növeled a vízfelvevő képességét.
Én is főzöm a zabpelyhet (fine) ötszörös mennyiségű vízben, 40g pehely 200 ml víz. De nekem olyan az állaga, mint a tied x7 esetében. Ez mitől lehet ? Ha x7-és vizet adnék hozza nekem leves lenne.
Szerintem másik probléma az, hogy sokan nem főzik a zabpelyhet, vagy leforrázzák, vagy akár csak hideg vízben áztatják. Az én ismeretem szerint ez hibás, tudtommal a zabpelyhet főzni kell! Ahogy a lisztes zacskóból sem esszük a lisztet nyersen. Jól gondolom?
Kedves Ottó! Ezen én is sokat töprengtem, majd erre jutottam keresésem által: A lapított zabpehely iparilag úgy készül, hogy gőzölik a zabszemeket, és utána lapítják, ezért nem nyers már, ezért ehető főzés nélkül tejjel leöntve pl a “müzli”, és ehető a zabpehely is főzés nélküli. Ez igaz a zabpehelylisztre is, mely finomra őrölt zabpehely, és nem keverendő össze a zabliszttel, mely nyers zab őrölve, s ahogy mondtad nem eszünk lisztet nyersen! A beáztatott zabpehely egy másik sztori, ha egy vagy több napi áztatod a zabot szobahőmérsékleten, fermentáció megy benne végbe, hasonlóan a kefir, kovász, stb esetén, ami szuper probiotikus tulajdonságokkal és nagyon finom frissítő savanykás ízzel ruházza fel a kását!
Biztos ,hogy rosszul csinálod . Ez max a lovaknak emészthető de nem embernek , ebben a formában . Angolok nagy " poridge " evők , én ott tanultam el ( szakácsmestertől ) hogyan csináljam . Este kb 4x adag forró vízzel leöntöm ( csipet sóval elkevert ) pelyhet , egyszer még meg is keverem , és lefedve hagyom reggelig , de reggel sincs elkésve a leforrázás , akkor is 1- 1,5 órát had dolgozzon a forrásban ráöntött víz lefedve . Utána még felöntöm 1- 1,5 dl tejjel , és felforralom ( folyamatos keverés mellett ) . Én úgy szeretem ha kb tejberizs vagy tejbedara állagú és cukrozva szeretem . Soha nincs baja a kényes gyomromnak vele , akár estig is jól elvagyok , még a napi 10 km gyaloglást is jól bírom vele . 😊
Egy dologról nem beszéltél, nem foglalkoztál vele, méghozzá a gluténnal, amivel erősen szennyezett a zab, mind a termőföldeken illetve feldolgozásnál, csomagolásnál is szennyeződik. Nem szoktad megmosni vagy erjeszteni a zabot?
A videóban bemutatott 8x-os mennyiségű víztől nekem konkrétan leves lett az egész. Szépen megduzzadnak a szemek, de csak mint a zöldséglevesben a néhány répa darab. Olyan az egész. Semmi értelmét nem látom
@@rebcsuli Többször is megpróbáltam. Csökkentettem a folyadék arányokat és kb csak a 3x-os mennyiségű folyadéknàl lesz olyan állagú, mint amit az utolsó képen mutat.
Segítsetek kérlek! Amennyiben zabtejet készítek, gyakorlatilag zabtej- zabkása egyre megy... tök ugyanaz. Ennyi erővel a neten található zabtej receptek is puffasztanak hiszen a nyálkásodás elkerülése érdekében mindenki hideg vízzel turmixolja és azonnal fogyasztja. Így tehát főzés nélkül!!!!!! Ha jól értem zabtejet is így így főzni kellene. Ugye kellene? Másrészt, nem mindegy a zabtejnek, hogy őrölt zabpehelylisztből keverem, és kész is, minthogy zabpelyhet főzök és utána turmixolom? Miért koszolnám össze a turmixot és még textilen szűrni?
Megfőztem, jó lett. Félig tej, félig víz keverékben főztem, Kb 8-9 percig és a vége felé közepes lángon.
Ha hagyjátok állni és kihülni akkor jobban besűrüsödik.
Hát nem semmi , azt a ku..va egyszerüen ég és föld a különbség ( be vallom eddig mikroztam a vizzel fel öntött zabot , oriási hiba volt ), köszönöm szépen ezt az infot . 😍😀
Ki meddig van el egy ilyen 50g-os adag zabkásával (mármint 50g zab)? Én megeszem az első két óra sima ügy, a harmadik órában elkezdek éhes lenni és utána már az asztalt is megenném, pedig egy számítógép előtt ülve dolgozom. Mindenhol azt olvasom hogy mennyire jól feltölt, mennyire kitolja az éhségérzetet, de nekem még sose működött. Vagy túl sokat várok és ez a normális?
Szia!
Végre valaki elmagyarázta a lényeget!
Hálásan köszönöm, minden jót! 🙂
Ani
Köszönöm, igen hasznos volt. Azt hittem már ezeket tudom régi vegetáriánus folytán, de mégis tanul mindig az ember. Igaz, én eléggé ritkán eszem zabkását.
Köszönöm! Igazán hasznos videó nem csak vegánoknak. Néhány dolog azért kimaradt, ami így - zabkása készítésben nem járatos számára - kérdéses. Mikor sózzuk? Mivel fűszerezzük? A natúr zabkása a zab alap édeskés ízén túl, nem túl izgalmas.
Jajjj, de hálás vagyok ezért az infóért!
A minap nagyon zabosettem, mert nem sikerült jól a kása! Így most már tudom, hogy álljak neki 😊🙃 nagyon köszönjük 😃🙌🏻
:D
szia
Hogyan változik a recept, ha aprószemű zabot használsz?
Azt hányszoros vízzel kell főzni?
Mennyi ideig?
Szuperek a videóid! 🙂
Köszönöm!
Kipróbáltam,tökéletes.Nagyon sokat segítettél.Köszönöm.
Köszönöm, köszönöm!!! Nekem az elkészítéssel gyűlt meg mindig a bajom 😁 Az ízesítések is szuper ötletek 😍
Sokan nagyon kevés folyadékkal készítik ismerőseim, ügyfeleim között is. Ezért is gondoltam, hogy bedobom témának. Így pofon egyszerű lesz elkészíteni akár egy poharas módszerrel méregetve, hogy ne kelljen mindig mérleggel bohóckodni. Nekem is van erre a célra egy műanyag mérőpoharam, bejelölgettem rajta egyszer kimérve, azóta azt használom. :)
Szia! Csak megfőzve jó a zabpehely? Úgy értem ha vízforralóban melegítem a vizet, majd ezzel leöntöm a zabot és utána pihentetem míg megpuhul, akkor is puffadást okoz? Köszönöm a választ!
Probáld ki hogy napközbe sokkal többet iszol.. minden 20 kg testsúly/ liter tehát ha 80 kg vagy 😂 4 l /nap nem fog puffadast okozni nagy valószínüseggel de annal többet fogsz wc re jarni. Nálam is ugyanez van imadom de puffadok töle. Kiserletezgetek valami csak van 🚐 😅
Nagyon szépen köszönöm, hogy ezt megosztottad! Fantasztikus!😊😊😊😊
Nagyon kár, hogy nem hoztál ízesítéseket. 😍 A gyerekeim csak a bolti kását eszik meg, amivel millió gondom van. Az is nagy kérdés bennem mindig, hogy az apróra tört, vagy a nagyobb szűvel érdemes dolgozni. De irtó praktikus így is a videó, imádtam. 😍
Szia Szilda! Köszönöm a visszajelzést! 😍 Tök igazad van! Köszönöm, hogy írtad! Nem akartuk nagyon elnyújtani a videót és az alapokat szerettem volna, ha helyre kerülnek, ezzel is segítve mindenkit a kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozáshoz. Igyekszünk majd az ízesítésre is csinálni egy videót vagy egy kis leírást a készülő honlapon.
Én jellemzően az apróbb szeműt szoktam javasolni praktikus okok miatt: lényegesen gyorsabban elkészíthető. A nagyobb szeműt inkább granolának vagy kollath reggelinek használom. A nagyobb szemű zabok sokszor meglehetősen sok pelyvát és toklászt tartalmaznak, melyek nem sokat segítenek a bélrendszerünk regenerálásában, sőt! (ezek azok a megfőzhetetlen kemény, hosszúkás kis "lapocskák" a zabban)
@@zsolnay_gergely szakmai ártalomból kotyogok. 🙈 De bátran nyújtsd 8 percre a videót, ha van értéke annak, amit ez idő alatt kap a néző. És itt lenne. Kikapcsolom ha unom, de had nézzem, ha élvezem. 😜 Persze a legfontosabb a legelejére kerüljön. Mert mióta a videót láttam, az instant kásákkal is figyelmesebb vagyok. (Kisebbik fiam alig tett hozzá vizet)
Helló. Életem legjobb zabkàsàjàt készítettem el ma reggel! :) Igaz, 2,5 dcl tejjel csinàltam, hogy az aszalt gyüminek is legyen elég folyadéka. Köszönöm a tippet! :)
Köszönöm a videót! Így már én is tudok zabkását enni. 🙏
Nekem pont ilyen állagú 👍de köszönöm a hasznos infót 🤗
Nektek is marad az edény alján egy vékony réteg főzés után? Csak a keményítő fő ki belőle?
Vagy kifőnek az értékes ásványi anyagok és nyomelemek is? Például szilícium, stb...
Megvaltozott az eletem ❤🎉 koszonom h lathattam a vidit 💋
Szia! Én minden reggel zabot eszek,100 gramm zab plusz egy-két egészséges hozzávalóval,a lényeg hogy kB.2dl vízzel és nem főzöm csak várok 1-2 órát fogyasztás előtt.viszont nem tapasztalok puffadás vagy emésztési problémákat.Nagyon kíváncsi lennék mit gondol egy hozzáértő.köszi
Köszönöm szépen!
Köszönöm én is a videót! A gabonák és a magvak áztatása egy olyan téma, amiről nagyon sokfélét lehet olvasni és nagyon nehéz eldönteni, hogy akkor most kinek is van igaza... Ez a videó nagyon szakszerűnek, korrektnek tűnik! Én úgy tudtam, hogy mindenképpen ajánlatos áztatni, de sokkal szimpatikusabb az a megoldás, ha nem muszáj, elég csak főzni!
Azt szeretném kérdezni, mi a helyzet a többi gabonával, magvakkal... pl. a kölest, quinoát...stb. ajánlaná beáztatni? Diót, mandulát? Vagy nem szükséges? Magvak beáztatását ajánlaná?
Szia
Víz helyett tej?
Azzal is főzni kellene?
Köszonom a választ
Régi családi vita dőlt el ezzel, köszi! 🎉
Szia!
Az jó megoldás hogy vizzel hűtőben hagyom este és reggel megfözöm?
a fejteton elhelyezett csokis kasa milyen higitasi arannyal keszult?
köszi szépen 👌
Azt szeretném kérdezni, hogy áztatás esetén is ezekkel az arányokkal számoljunk? Ott nem párolog el víz ezért merült fel bennem hogy talán nem :) Köszi előre a választ.
Nagyon szuper videó
Kedves Gergely! A fitát- al mi a helyzet ha zabtejet csinálok, és azt fogyasztom? A zabtej esetén nincs főzés. Előre is köszönöm. Barna E.
Én nem főzöm este beáztatom a chia maggal együtt és reggel tökéletes lesz,a lenmagot reggel adom hozzá egy kanál extra szűz Oliva olajjal és persze a fahéj kihagyhatatlan:)
és ezt lehet ízesiteni meg ilyesmi?
Szia! Zabkeksz sütésénél van valami, amire érdemes figyelni? Rost - hő, víz szempontjából. Köszi előre is! :)
A Kolláth reggeli esetében, ahol jelentősen kevesebb vízben ázik zabpehely, az aztatási idő kompenzalja a kisebb arányt? Vagy ebben az esetben is nyolcszoros vízben kéne egy ejszakán át aztatni a a zabpelyhet és a magvakat? Nem maradna rajta túl sok folyadék?
Előre is köszönöm a választ! :)
Szia Zsófi! Tök jó a kérdés, köszönöm és gyakorlatilag meg is válaszoltad! 😍 Igen, ha 8x vízzel áztatnánk be nagyon híg kolláthot kapnánk, sőt mi több egy melegebb napon ha nem hűtőben tároljuk, reggelre egész biztos el is kezdene erjedni. :) A kolláth reggelinél (persze némiképp függ a magok, aszalványok fajtájától és mennyiségétől is) 3-5-szörös hígítást szoktam javasolni. És igen itt az idő a kulcs! Minimum 6-8 óra áztatás! Akár csak a jó kovászos kenyérnél itt is az idő a legfontosabb hozzávaló. Természetesen a szükséges vízszükségletet nem kompenzálja, de ennyi idő alatt 3-5-szörös folyadék jelenlétében az élelmi anyagok feltáródása végbe megy. Kolláth reggeli rendszeres fogyasztása mellett érdemes közvetlenül fogyasztása előtt és 1 órával fogyasztás után meginni 1-1 pohár vizet (!) - 2 dl.
Plusz 1 trükk: ha van otthon kávédarálód, vagy egy kis késes mixered (botmixerekhez szokták adni) érdemes azzal még szárazon kicsit összetörni a kolláthoz szánt keveréket (zabot, magvakat, aszalványokat). Ezzel megnöveled a fajlagos felületet, gyorsítod a folyamatot és növeled a vízfelvevő képességét.
@@zsolnay_gergely nagyon köszönöm az alapos választ! :)
Szia mi történik akkor ha 100g zabpehelyt 100g mogyoróvajat ill 3dl tejet eszek nyersen? Okoz valami problémát?😅
Én is főzöm a zabpelyhet (fine) ötszörös mennyiségű vízben, 40g pehely 200 ml víz. De nekem olyan az állaga, mint a tied x7 esetében. Ez mitől lehet ? Ha x7-és vizet adnék hozza nekem leves lenne.
Szerintem ez függ attól, hogy milyen szemű a zabpehely
A legegyszerűbb ha megfőzzük 🙂🙂💪 csak ennyit kellett volna mondanod 🙃🙃
Szerintem másik probléma az, hogy sokan nem főzik a zabpelyhet, vagy leforrázzák, vagy akár csak hideg vízben áztatják. Az én ismeretem szerint ez hibás, tudtommal a zabpelyhet főzni kell! Ahogy a lisztes zacskóból sem esszük a lisztet nyersen. Jól gondolom?
Kedves Ottó!
Ezen én is sokat töprengtem, majd erre jutottam keresésem által:
A lapított zabpehely iparilag úgy készül, hogy gőzölik a zabszemeket, és utána lapítják, ezért nem nyers már, ezért ehető főzés nélkül tejjel leöntve pl a “müzli”, és ehető a zabpehely is főzés nélküli.
Ez igaz a zabpehelylisztre is, mely finomra őrölt zabpehely, és nem keverendő össze a zabliszttel, mely nyers zab őrölve, s ahogy mondtad nem eszünk lisztet nyersen!
A beáztatott zabpehely egy másik sztori, ha egy vagy több napi áztatod a zabot szobahőmérsékleten, fermentáció megy benne végbe, hasonlóan a kefir, kovász, stb esetén, ami szuper probiotikus tulajdonságokkal és nagyon finom frissítő savanykás ízzel ruházza fel a kását!
2 percig fozom, de kb 8-9szeres mennyiségu rizstejbe, majd legalabb 15-20 percet all.
Tokeletes.
Úgy tűnik hogy régóta rosszul készítem el a zabkását. LoL
Én úgy szoktam hogy reggelire 75g zabpehelyt nyersen összekeverek 200g kefirrel és kész. :DD
Biztos ,hogy rosszul csinálod . Ez max a lovaknak emészthető de nem embernek , ebben a formában .
Angolok nagy " poridge " evők , én ott tanultam el ( szakácsmestertől ) hogyan csináljam . Este kb 4x adag forró vízzel leöntöm ( csipet sóval elkevert ) pelyhet , egyszer még meg is keverem , és lefedve hagyom reggelig , de reggel sincs elkésve a leforrázás , akkor is 1- 1,5 órát had dolgozzon a forrásban ráöntött víz lefedve . Utána még felöntöm 1- 1,5 dl tejjel , és felforralom ( folyamatos keverés mellett ) . Én úgy szeretem ha kb tejberizs vagy tejbedara állagú és cukrozva szeretem . Soha nincs baja a kényes gyomromnak vele , akár estig is jól elvagyok , még a napi 10 km gyaloglást is jól bírom vele . 😊
Egy dologról nem beszéltél, nem foglalkoztál vele, méghozzá a gluténnal, amivel erősen szennyezett a zab, mind a termőföldeken illetve feldolgozásnál, csomagolásnál is szennyeződik. Nem szoktad megmosni vagy erjeszteni a zabot?
ha forróvízzel leöblítem az elég lehet? ha esetleg van valami linked, ahol lehet erről olvasni, akkor kérlek oszd meg
Szia, en 50ghoz 400ml vizet hasznaltam. 7 percig foztem (indukcios lapon 7-9esen) en is, megis leves állagú lett, mi lehet a problema?
Én is így jártam. Aztán leszűrtem az egészet (velem nem fog kitolni :D )
A videóban bemutatott 8x-os mennyiségű víztől nekem konkrétan leves lett az egész. Szépen megduzzadnak a szemek, de csak mint a zöldséglevesben a néhány répa darab. Olyan az egész. Semmi értelmét nem látom
Dettó
@@rebcsuli Többször is megpróbáltam. Csökkentettem a folyadék arányokat és kb csak a 3x-os mennyiségű folyadéknàl lesz olyan állagú, mint amit az utolsó képen mutat.
Nekem pontosan olyan lett mint az övé.Úgy csináltam ahogy az utasitást adta
Segítsetek kérlek!
Amennyiben zabtejet készítek, gyakorlatilag zabtej- zabkása egyre megy... tök ugyanaz.
Ennyi erővel a neten található zabtej receptek is puffasztanak hiszen a nyálkásodás elkerülése érdekében mindenki hideg vízzel turmixolja és azonnal fogyasztja.
Így tehát főzés nélkül!!!!!!
Ha jól értem zabtejet is így így főzni kellene. Ugye kellene?
Másrészt, nem mindegy a zabtejnek, hogy őrölt zabpehelylisztből keverem, és kész is, minthogy zabpelyhet főzök és utána turmixolom? Miért koszolnám össze a turmixot és még textilen szűrni?
100 gr zab,400 gr víz, 7percig főzni.Ennyi.Tökéletes lesz.
Ezt nem értem. 25gr.zab, és 2dl.víz.
Előtte meg pont azt mutatta be, hogy még a háromszoros folyadék mennyiség is kevés..
Érdekes videó.😬
25 gr zab az 2,5 dkg
2 dl víz az 20 dkg
2,5 dkg x 8=20 dkg
Nyolcszoros a víz tömege
a Zabpehely tömegéhez képest
Én natúr joghurtba keverem a zabpelyhet . Ez így helyes fogyasztási mód?
Pfú, de undorító!