Dobrý test! Na porovnanie by ma zaujímal test nejakej originál nabíjačky, ktorú balia k mobilu bežných značiek, ktoré si ľudia kupujú. Rozumiem ale, že cena originálnej nabíjačky už je úplne iná, takže do úvahy by pripadal test resp. rozobratie nejakej používanej staršej originálnej nabíjačky.
Obyč nabíječka (umí jen 5 a 9V nabíjení), kterou jsem dostal k Samsungu, je krásně mrňavá a topí o polovinu méně než srovnatelně výkonné noname nabíječky, které jsem měl zatím v ruce. Dovnitř jsem nelezl, ale už to samotné hodně vypovídá.
@@DalHrusk ja mám Realme. Nabíjačka má klasiku 5V 2A a rýchle nabíjanie 5V 6A. Ani pri 6A to netopí nejak extrémne, síce je to iba max. 20-30 min, potom prúd klesá. Teda tiež predpokladám, že tá kvalita spracovania a bezpečnosť je na inej úrovni. Bežne ale používam iba 5V 2A a tam je teplota nabíjačky ozaj nízka
@@patrikszmolka1118 To je zvláštní, myslel jsem, že obyčejné 5V USB dává maximálně 2A (nebo 3A?) a pro vyšší výkony se vždy využívá vyšší napětí. Při tahle vysokých proudech už je docela velký ohmický úbytek napětí po cestě, takže bych se divil, kdyby těch 6A vůbec do toho mobilu doteklo. Na starším mobilu jsem testoval závislost nabíjení na napětí a při 4,5V už hodně poklesl proud, který ten mobil byl schopný odebrat).
Zdravím! Dost si hraju s bateriemi (zejména lithiovými) a tak je neustále měřím. Můj oblíbený tester je ZB2L3 z Ali. Používá eterní rezistor, který volím podle potřeby - napětí a zatěžovací proud baterie a "umí" až 15V a 3A. Vypínací napětí lze nastavit 1,0 - 12,0V. Protože někdy používám také podobnou zátěž jako ve videu s USB konektorem (velký, typ A) a občas měřím power banky, pro univerzálnost jsem přešel u testeru na systém USB konektorů. Opatřil jsem jimi odpory různých hodnot (třeba 120 nebo 33 Ohm pro malé baterie), na ty větší mám prodávanou zátěž 5V - 1 nebo 2A (ale jednu jsem upravil i na 0,5 - 1A) nebo proměnnou s větráčkem jako ve videu. A baterie, které chci měřit, také napojuji na USB konektor. A poznatek: Běžné USB konektory nejsou na velké proudy stavěné (klasika v PC je 0,5A) a po čase zjišťuji, že mám na konektorech větší úbytek napětí. Potom je prostříknu lihem a ošoupu. Kdysi jsem s oblibou používal Kontox 5 (čisticí, pak byl i Kontox 10 jako konzervační), ale kde je mu dnes konec! Takže nevím, jak se budou veškeré tyto nabíječky tvářit po delší době používání (nechme nyní stranou tu nebezpečnost) právě s ohledem na nepříliš vhodné kontakty USB konektoru z hlediska vyšších proudů.
Souhlasím, mám jen ten malý USB tester a při měření se hodně projevují přechodové odpory. Asi to budu muset něčím prostříkat. Stále se dá koupit na to nějaký ten sprej, i když se už nejmenuje kontox. Někde mám ještě s názvem Kontaktol.
tieto obchody funguju tak že niekedy ti daju takuto brutalnu akciu aj ked pojdu do straty aby si vybudovali monopol že vždy ked budeš chcieť nejaku takuto vec kupiť pojdeš automaticky na ich stranku
Zdravim. Mel bych prosbu. Nedavno jsi opravoval frekvencni menic. Mohl bych poprosit zda jej tam jeste mas. Udelat male video jak vypada vystup pod zatezi ? Zda je to cisty sinus ci nejaky pwm modifikovany. A to mi neni jasme kdyz ma vstup 1x230 tal kolik udela maximum ven zda 230 nebo ke vtom nejaka pumpa a da to tech vyhlazenych 3x330 (pro mahrazeni 380 (400) moc dekuji Pak jsi vjednom videu ukazoval opravu vytezovace pro fve bojler kde byla rada mosfetu. Protoze se blbe shani a jsou docela drahe tak doplnit zda je mozno ke naprimo mahradit igbt ktere by dle meho byly lepsi. Ale nevim zda jim bude stacit buzeni. Tale maji vetsi ubytek na prechodu ale mozna tech 0,7V bude stale mene nez vnitrni odpor fet x proud. Moc dekuji. Tato videa na cinske sroty jsou sice hezka. Ale normalni clovek si takovy srot snad ani kouput nemuze.
Bohužiaľ frekvenčný menič už doma nemám, ale frekvenčný menič nie je sinusový generátor, nedokáže vyhladiť napätie a ani ho zvyšovať. čiže na výstupe je PWM obdĺžnik, ktorý má max hodnotu 320V. Čo sa týka náhrady tranzistorov do mppt mostíkového striedača, tak treba si postrážiť čas zapnutia a vypnutia tranzistorov. To mppt doma už nemám a neviem ako poľak nastavil časy zopnutia a vypnutia. Musí tam byt dostatočná časová rezerva, lebo môže sa stať že jeden tranzistor sa ešte nevypne a už druhý začne zapínať.
Sinus měniče mají na výstupu tlumivku, která nepropustí tu rychlou PWM a výsledkem je čistý sinus. To u frekvenčního měniče není, protože tu tlumivku nahradí indukčnost motoru. To je taky důvod, proč by měl být mezi motorem a měničem stíněný kabel. Osobně si myslím, že by šlo frekvenčák doplnit tlumivkama a použít jako sinus měnič. Jak to je s těmi 1F to 3F by mě taky zajímalo, ale to sa asi dá někde dohledat. Ale tipnul bych, že to dělají nábojovou pumpou, takže takový měmič nejspíš nepojede z DC 340V.
Mě by dost zajímalo, jak funguje powerbanka, která má na výstupu i 9V, když zjistí možnost rychlonabíjeni. Jde ta funkce vypnout? Přehřívá mi to mobil.
Možno sa to dá nastaviť v mobile. A keď sa to nedá nastaviť, tak použiť externý Trigger (ako som ukázal vo videu), alebo odstrániť dátové piny a nahradiť ich prepojkou.
Powerbanka funguje uplně stejně, prostě telefon si řekne jaké chce napětí a powerbanka to napětí dodá. Možnost pomalého nabíjení jde udělat použitím USB kabelu bez datových pinů, takové kabely bývají součástí laciných světýlek. Takže to bude pak nabíjet 5V a pravděpodobně i malým proudem.
Můj telefon nemá rychlé nabíjení, má jen adaptér 5V/2A a telefon využívá 2A při napětí 5,1V Bohužel powerbanka si nastaví výstupní napětí u tohoto telefonu 7V, což je špatně. Přehřívají se pak v telefonu nabíjecí obvody. Když přeruším datové piny, nebude to nabíjet jen 0,5A ? I 1A je moc pomalé. V telefonu nejde nastavit rychlost nabíjení, díval jsem se. Když jsem touto powerbankou nabíjel jiný telefon s mikroUSB, výstupní napětí bylo v pořádku. 5V. Starší telefon podporuje nabíjecí proud 1A max.
Přeruš datové piny a propoj je, pak by to mělo jet 5V a 1A. Telefon si nastavuje napětí jak potřebuje. Pokud umí 7V, tak jede na 7V a origo adaptér to jen brzdí. Nebo si vyrob USB kabel a na přepínač si dej datové kabely. Pak si to budeš regulovat sám.
ahoj nemas zaujem si natocit video o cinskom easune kupenom v extra zlave na aliku :D trochu si ho pozriet okomentovat nam aky je ten cinsky menic super (skor jak na prd to spravili) ak by si mal zaujem tak daj nejaky kontakt na teba. pekny den
Zaujimali by ma tie čínske značkové nabíjačky čo sa predávajú aj na alze a inde (Baseus, Essager, Toocki, ugreen, atd) dalo by sa otestovať pripadne by som ti jednu daroval na rozobratie mam doma
Nevýhoda pri týchto nabíjačkach je že sú väčšinou zaliate v silikóne, alebo v nejakej hmote. Ale kedže to stojí dosť peňazí, tak to robí aj to čo to má robiť, len veľmi ťažko sa to opravuje.
@@to220 to by mi nevadilo, fakt ma zaujíma či tie značky sú kvalita alebo sa to iba hrá na kvalitu, mám doma TOPK z PD nabíjaním 20w (usb-c výstup) na ali za cca 9€, kúpená za 1,80 v tej "super akcii" ak bývaš blízko BA poskytnem ju na video, bezohladu na to ako ju rozoberes😁
To bude fake, Za takú cenu určite! Keď BA znamená Bardejov ,tak potom bývam relatívne blízko ;-) Ale keď je Ba Bratislava tak to mam len smiešnych 500 km.
Hezká názorná ukázka, jak funguje komunikace při rychlonabíjení. Co ale nechápu, že se tu tolik lidí v diskusi dožaduje dalších testů laciných čínských výrobků. Když někdo neplánuje tu elektroniku rozebírat, ale používat, měl by si koupit ověřenou značku na domácím trhu. Ty nákupy v Číně jsou fakt divný druh sportu. Chybí zákonná záruka, polovina výrobků nesplňuje udávané parametry a druhá polovina je nebezpečná. Negativních zkušeností s tím jsou mraky, ale přesto si někteří lidi nedají říct. Ušetříte maximálně tři stovky, ale riskujete škodu při požáru za statisíce (nemluvě o ohrožení života). Hlavně, že většina z vás má mobily v ceně spousty tisíc, ale dát tři-čtyři stovky za nabíječku, se vám zdá hodně 🙂
Super videá, ale všímam si už dlhšie, ako si dávate záležať, aby ste čo najčastejšie výrobcu nazývali pomerne dehonestujúco "Číňan" - prečo nemôžete povedať, že výrobca, prečo tú ich národnosť neustále takto zdôrazňujete?!? Dúfam, že nie ste rasista, že to slovo toľko krát opakujete. Alebo ste? Keby ste pozerali nejaké video, kde niekto v zahraničí recenzuje slovenský výrobok a (hlavne pri kritike) by donekonečna opakoval, že Slovák spravil to alebo ono, Slovák to spravil zle, Slovák to podcenil a pod. - počúvalo by sa vám to dobre? Nie som Číňan, ale dosť sa mi nepáči takéto vyjadrovanie sa a dosť to pri pozeraní ruší. Nemôžete radšej hovoriť neutrálne "výrobca"?
Opět se potvrzuje, že čínským USB nabíječkám se stále vyhýbat. Mám Nabíječku Liitokala Li 500 a pokaždé, když strkám adaptér od této nabíječky do zásuvky, tak vyletí jiskra až ven ze zásuvky. Také to bude někde ošizené.
Nulakom myslis co - neutralny vodic? To je uplne normalne, ze sa spolu s fazou odpaja aj N. Dokonca podla noriem je mozne aj odpajanie ochranneho vodica (PE), ak predtym dojde k odpojeniu fazy a neutralneho. To robis v podstate vzdy, ked vytahujes spotrebic zo zasuvky...
Ten vyšší proud je Aritmetický resp. krátkodobý, špičkový nebo pulzujicí ten nižší je efektivní tedy skutečně dodaný za jednotku času. Jestli to byla trafonabíječka v provedení plastového "kufříku" tak existuje snad stovka provedení s různou kvalitou a výkonem s LEDkama nebo ampermetrem, přepínáním napětí a proudu atd. je to spíš proudový zdroj dražší s toroidním trafem dokonce odpovídala udávanému výkonu a přepnula na udržovací napěťový režim na konci nabíjení ale tu už asi neseženete leda bazarovou.
Ďakujem! Šikovná vecička.
Super video. Ak by som vymenil trafko za lepsie, pomohlo by to ? Diky.
Áno, transformátor je nielen nebezpečný, ale aj poddimenzovaný. Ani náhodou nie je tento transformátor stávaný na 20W. Neskutočne sa to prehrieva.
Dobrý test! Na porovnanie by ma zaujímal test nejakej originál nabíjačky, ktorú balia k mobilu bežných značiek, ktoré si ľudia kupujú. Rozumiem ale, že cena originálnej nabíjačky už je úplne iná, takže do úvahy by pripadal test resp. rozobratie nejakej používanej staršej originálnej nabíjačky.
cena origo nabíjačky je možno dvakrát taká, ale v obchode je cena desaťnásobná
Obyč nabíječka (umí jen 5 a 9V nabíjení), kterou jsem dostal k Samsungu, je krásně mrňavá a topí o polovinu méně než srovnatelně výkonné noname nabíječky, které jsem měl zatím v ruce. Dovnitř jsem nelezl, ale už to samotné hodně vypovídá.
@@DalHrusk ja mám Realme. Nabíjačka má klasiku 5V 2A a rýchle nabíjanie 5V 6A. Ani pri 6A to netopí nejak extrémne, síce je to iba max. 20-30 min, potom prúd klesá. Teda tiež predpokladám, že tá kvalita spracovania a bezpečnosť je na inej úrovni. Bežne ale používam iba 5V 2A a tam je teplota nabíjačky ozaj nízka
@@patrikszmolka1118 To je zvláštní, myslel jsem, že obyčejné 5V USB dává maximálně 2A (nebo 3A?) a pro vyšší výkony se vždy využívá vyšší napětí. Při tahle vysokých proudech už je docela velký ohmický úbytek napětí po cestě, takže bych se divil, kdyby těch 6A vůbec do toho mobilu doteklo. Na starším mobilu jsem testoval závislost nabíjení na napětí a při 4,5V už hodně poklesl proud, který ten mobil byl schopný odebrat).
Zdravím!
Dost si hraju s bateriemi (zejména lithiovými) a tak je neustále měřím. Můj oblíbený tester je ZB2L3 z Ali. Používá eterní rezistor, který volím podle potřeby - napětí a zatěžovací proud baterie a "umí" až 15V a 3A. Vypínací napětí lze nastavit 1,0 - 12,0V. Protože někdy používám také podobnou zátěž jako ve videu s USB konektorem (velký, typ A) a občas měřím power banky, pro univerzálnost jsem přešel u testeru na systém USB konektorů. Opatřil jsem jimi odpory různých hodnot (třeba 120 nebo 33 Ohm pro malé baterie), na ty větší mám prodávanou zátěž 5V - 1 nebo 2A (ale jednu jsem upravil i na 0,5 - 1A) nebo proměnnou s větráčkem jako ve videu. A baterie, které chci měřit, také napojuji na USB konektor.
A poznatek:
Běžné USB konektory nejsou na velké proudy stavěné (klasika v PC je 0,5A) a po čase zjišťuji, že mám na konektorech větší úbytek napětí. Potom je prostříknu lihem a ošoupu. Kdysi jsem s oblibou používal Kontox 5 (čisticí, pak byl i Kontox 10 jako konzervační), ale kde je mu dnes konec!
Takže nevím, jak se budou veškeré tyto nabíječky tvářit po delší době používání (nechme nyní stranou tu nebezpečnost) právě s ohledem na nepříliš vhodné kontakty USB konektoru z hlediska vyšších proudů.
Souhlasím, mám jen ten malý USB tester a při měření se hodně projevují přechodové odpory. Asi to budu muset něčím prostříkat. Stále se dá koupit na to nějaký ten sprej, i když se už nejmenuje kontox. Někde mám ještě s názvem Kontaktol.
tieto obchody funguju tak že niekedy ti daju takuto brutalnu akciu aj ked pojdu do straty aby si vybudovali monopol že vždy ked budeš chcieť nejaku takuto vec kupiť pojdeš automaticky na ich stranku
Co to je za mašinku na testování těch protokolů rychlonabíjení? Nikde jsem to na aliexpressu nenašel
Zdravim. Mel bych prosbu. Nedavno jsi opravoval frekvencni menic. Mohl bych poprosit zda jej tam jeste mas. Udelat male video jak vypada vystup pod zatezi ? Zda je to cisty sinus ci nejaky pwm modifikovany. A to mi neni jasme kdyz ma vstup 1x230 tal kolik udela maximum ven zda 230 nebo ke vtom nejaka pumpa a da to tech vyhlazenych 3x330 (pro mahrazeni 380 (400) moc dekuji
Pak jsi vjednom videu ukazoval opravu vytezovace pro fve bojler kde byla rada mosfetu. Protoze se blbe shani a jsou docela drahe tak doplnit zda je mozno ke naprimo mahradit igbt ktere by dle meho byly lepsi. Ale nevim zda jim bude stacit buzeni. Tale maji vetsi ubytek na prechodu ale mozna tech 0,7V bude stale mene nez vnitrni odpor fet x proud. Moc dekuji. Tato videa na cinske sroty jsou sice hezka. Ale normalni clovek si takovy srot snad ani kouput nemuze.
Bohužiaľ frekvenčný menič už doma nemám, ale frekvenčný menič nie je sinusový generátor, nedokáže vyhladiť napätie a ani ho zvyšovať.
čiže na výstupe je PWM obdĺžnik, ktorý má max hodnotu 320V.
Čo sa týka náhrady tranzistorov do mppt mostíkového striedača, tak treba si postrážiť čas zapnutia a vypnutia tranzistorov.
To mppt doma už nemám a neviem ako poľak nastavil časy zopnutia a vypnutia. Musí tam byt dostatočná časová rezerva, lebo môže sa stať že jeden tranzistor sa ešte nevypne a už druhý začne zapínať.
Sinus měniče mají na výstupu tlumivku, která nepropustí tu rychlou PWM a výsledkem je čistý sinus. To u frekvenčního měniče není, protože tu tlumivku nahradí indukčnost motoru. To je taky důvod, proč by měl být mezi motorem a měničem stíněný kabel. Osobně si myslím, že by šlo frekvenčák doplnit tlumivkama a použít jako sinus měnič. Jak to je s těmi 1F to 3F by mě taky zajímalo, ale to sa asi dá někde dohledat. Ale tipnul bych, že to dělají nábojovou pumpou, takže takový měmič nejspíš nepojede z DC 340V.
Mel jsi koupit 2 a viděl bys jestli ten kondenzátor naschvál nepájí.
A možno Číňan o tejto chybe vie,
tak preto to dal do akcie.
Paji se to vlnou.Kdyby to nechtel pajet tak tam nerve soucastky...@@to220
to bol vtip a preto sa to rýmuje.
ou ye.
Mě by dost zajímalo, jak funguje powerbanka, která má na výstupu i 9V, když zjistí možnost rychlonabíjeni. Jde ta funkce vypnout? Přehřívá mi to mobil.
Možno sa to dá nastaviť v mobile. A keď sa to nedá nastaviť, tak použiť externý Trigger (ako som ukázal vo videu), alebo odstrániť dátové piny a nahradiť ich prepojkou.
Powerbanka funguje uplně stejně, prostě telefon si řekne jaké chce napětí a powerbanka to napětí dodá. Možnost pomalého nabíjení jde udělat použitím USB kabelu bez datových pinů, takové kabely bývají součástí laciných světýlek. Takže to bude pak nabíjet 5V a pravděpodobně i malým proudem.
Můj telefon nemá rychlé nabíjení, má jen adaptér 5V/2A a telefon využívá 2A při napětí 5,1V Bohužel powerbanka si nastaví výstupní napětí u tohoto telefonu 7V, což je špatně. Přehřívají se pak v telefonu nabíjecí obvody. Když přeruším datové piny, nebude to nabíjet jen 0,5A ? I 1A je moc pomalé. V telefonu nejde nastavit rychlost nabíjení, díval jsem se. Když jsem touto powerbankou nabíjel jiný telefon s mikroUSB, výstupní napětí bylo v pořádku. 5V. Starší telefon podporuje nabíjecí proud 1A max.
Přeruš datové piny a propoj je, pak by to mělo jet 5V a 1A. Telefon si nastavuje napětí jak potřebuje. Pokud umí 7V, tak jede na 7V a origo adaptér to jen brzdí. Nebo si vyrob USB kabel a na přepínač si dej datové kabely. Pak si to budeš regulovat sám.
@@StefanKluka Máš pravdu, bohužel ta moje se chová na obou výstupech stejně. Je to dárek a je to moje oblíbená značka. Emos.
👍
Môžeš si byť istý, že Číňan to so stratou nepredáva. Ide o to, že on je dotovaný a to sa za stratu nepočíta.
ahoj nemas zaujem si natocit video o cinskom easune kupenom v extra zlave na aliku :D trochu si ho pozriet okomentovat nam aky je ten cinsky menic super (skor jak na prd to spravili) ak by si mal zaujem tak daj nejaky kontakt na teba. pekny den
Zaujimali by ma tie čínske značkové nabíjačky čo sa predávajú aj na alze a inde (Baseus, Essager, Toocki, ugreen, atd) dalo by sa otestovať pripadne by som ti jednu daroval na rozobratie mam doma
Nevýhoda pri týchto nabíjačkach je že sú väčšinou zaliate v silikóne, alebo v nejakej hmote.
Ale kedže to stojí dosť peňazí, tak to robí aj to čo to má robiť, len veľmi ťažko sa to opravuje.
Zalitou nabíječku USB jsem ještě neviděl. Otevřel jsem jich několik, všechny značkové.
@@to220 to by mi nevadilo, fakt ma zaujíma či tie značky sú kvalita alebo sa to iba hrá na kvalitu, mám doma TOPK z PD nabíjaním 20w (usb-c výstup) na ali za cca 9€, kúpená za 1,80 v tej "super akcii" ak bývaš blízko BA poskytnem ju na video, bezohladu na to ako ju rozoberes😁
To bude fake, Za takú cenu určite!
Keď BA znamená Bardejov ,tak potom bývam relatívne blízko ;-) Ale keď je Ba Bratislava tak to mam len smiešnych 500 km.
@@to220 tak poštou poslať 😀 to by bola 3€ naklady na dopravu
Hezká názorná ukázka, jak funguje komunikace při rychlonabíjení. Co ale nechápu, že se tu tolik lidí v diskusi dožaduje dalších testů laciných čínských výrobků. Když někdo neplánuje tu elektroniku rozebírat, ale používat, měl by si koupit ověřenou značku na domácím trhu. Ty nákupy v Číně jsou fakt divný druh sportu. Chybí zákonná záruka, polovina výrobků nesplňuje udávané parametry a druhá polovina je nebezpečná. Negativních zkušeností s tím jsou mraky, ale přesto si někteří lidi nedají říct. Ušetříte maximálně tři stovky, ale riskujete škodu při požáru za statisíce (nemluvě o ohrožení života). Hlavně, že většina z vás má mobily v ceně spousty tisíc, ale dát tři-čtyři stovky za nabíječku, se vám zdá hodně 🙂
Super videá, ale všímam si už dlhšie, ako si dávate záležať, aby ste čo najčastejšie výrobcu nazývali pomerne dehonestujúco "Číňan" - prečo nemôžete povedať, že výrobca, prečo tú ich národnosť neustále takto zdôrazňujete?!? Dúfam, že nie ste rasista, že to slovo toľko krát opakujete. Alebo ste? Keby ste pozerali nejaké video, kde niekto v zahraničí recenzuje slovenský výrobok a (hlavne pri kritike) by donekonečna opakoval, že Slovák spravil to alebo ono, Slovák to spravil zle, Slovák to podcenil a pod. - počúvalo by sa vám to dobre? Nie som Číňan, ale dosť sa mi nepáči takéto vyjadrovanie sa a dosť to pri pozeraní ruší. Nemôžete radšej hovoriť neutrálne "výrobca"?
Opět se potvrzuje, že čínským USB nabíječkám se stále vyhýbat. Mám Nabíječku Liitokala Li 500 a pokaždé, když strkám adaptér od této nabíječky do zásuvky, tak vyletí jiskra až ven ze zásuvky. Také to bude někde ošizené.
Mňa by zaujímali tie čínske wifi zásuvky ,ktoré vypínajú nulák .Tie by stáli za rozobratie ,čo ty na to.
Nulakom myslis co - neutralny vodic? To je uplne normalne, ze sa spolu s fazou odpaja aj N. Dokonca podla noriem je mozne aj odpajanie ochranneho vodica (PE), ak predtym dojde k odpojeniu fazy a neutralneho. To robis v podstate vzdy, ked vytahujes spotrebic zo zasuvky...
@@sqad3998tak myšleno je nejspíš jen odpojení nulaku, nikoliv ničeho dalšího
Nevím jak na Slovensku, ale v ČR je zakázané spínání nebo odepínání vodiče PE@@sqad3998
Najlepšia nabíjačka z Tesca na auto 12v, na krabici 6A,Na štítku 4Ampére ,poistka 2 Amerova a trafo malo 0,5Amper
Tesco 😂
A nejlepší jsou startovací kabely z hliníku s Cu povrchovkou :)
a polovicu hrúbky kábla tvorí bužírka@@hankaajindrich8622
Ten vyšší proud je Aritmetický resp. krátkodobý, špičkový nebo pulzujicí ten nižší je efektivní tedy skutečně dodaný za jednotku času. Jestli to byla trafonabíječka v provedení plastového "kufříku" tak existuje snad stovka provedení s různou kvalitou a výkonem s LEDkama nebo ampermetrem, přepínáním napětí a proudu atd. je to spíš proudový zdroj dražší s toroidním trafem dokonce odpovídala udávanému výkonu a přepnula na udržovací napěťový režim na konci nabíjení ale tu už asi neseženete leda bazarovou.