Чому варто залишатися в Україні? Чи варто бізнесам йти проти клієнтів? Гарне питання #36

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 11 ก.ย. 2024

ความคิดเห็น • 216

  • @danyldavidiuk9507
    @danyldavidiuk9507 ปีที่แล้ว +52

    19річний громадянин дуже класно розписав, а ви дуже класно обговорили. лайк

  • @Maria-mr4vn
    @Maria-mr4vn ปีที่แล้ว +26

    Важлива тема, майже всі мої однолітки 20-23 роки будуть їхати на ПМП за кордон, бо , немає що лишати, вони прекрасно все розуміють, люблять Україну і знають про ту всю роботу яку треба буде провести після війни, для відбудови Але вони жити хочуть, а не виживати. Я напевно залишуся якщо вже кудись і їхати то тільки як турист.
    Щодо ларька, тут більше хлоп може казав про стабільність, бо навряд хоч в одній країні Європи було або буде стільки катастроф скільки зараз в Україні.
    1. В моєї одногрупниці батьки теж мали "ларьок" в Луганську але його віджали росіяни, зараз німецьку вчать, щоб переїхати.
    2. Сім'я моєї сусідки, дуже розумні нотаріуси і юристи але їх дім змило після підриву ГЕС, тре заново відбудувати те що робилось 10 років ітд.
    Не хочу писати полотно😅

    • @realanonymous3110
      @realanonymous3110 ปีที่แล้ว +1

      Чогось дивлячись на політичний стан європи і америки воно для мене виглядає таким хитким. Не в противагу Вашим аргументам. Просто в Україні є відчуття що ця країна переживе все що завгодно, не через великий бюджет чи якийсь неймовірно крутий уряд а через звичайних ініціативних людей. А країни по типу Америки, Німеччини не дають мені впевненості що у випадку таких проблем як у нас вони зможуть адекватно реагувати. Це моя думка, ні в якому разі не призначена для того щоб Вас образити чи заперечити ті доводи, що Ви навели

    • @Maria-mr4vn
      @Maria-mr4vn ปีที่แล้ว

      @@realanonymous3110 так, я повністю згодна з Вами, я просто намагалась уявити що відчувають ті хто вирішив переїхати назавжди, і це в принципі те що вони й кажуть.

    • @nataliatsoorina8068
      @nataliatsoorina8068 ปีที่แล้ว +2

      Нехай їдуть. Але спершу нехай згадають арабських мігрантів в Україні. До війни в секондах чи точках продажу східних смаколиків. І своє ставлення до них. Тепер тими арабами будуть вони, тільки без магазинів, бо торгівля не українська національна навичка.

    • @accuso
      @accuso ปีที่แล้ว +1

      ​@@realanonymous3110 країна то переживе все, а от чи переживе це "все" пересічний громадянин?

    • @realanonymous3110
      @realanonymous3110 ปีที่แล้ว +1

      @@accuso пересічний громадянин і випатково впущений вазон з балкону може не пережити. Я казала про саме відчуття стабільності в країні

  • @artemgetman3241
    @artemgetman3241 ปีที่แล้ว +16

    Дякую за таку щільність випусків! Завжди є що подивитись і над чим подумати ❤

  • @yaroslavdobosevych5652
    @yaroslavdobosevych5652 ปีที่แล้ว +17

    Дуже погоджуюсь з Юрою. Я хотів спробувати пожити "десь", живу вже 2 роки. я можу відбудувати в Україні все те саме, що я відбудовую навколо своєї сім'ї тут. Проте, тут я чужий. Відбудувати дружбу, окрім як поверхневу, я не можу. Тому, завершується війна, з\являється мобільність (потрібна в моїй роботі), і ми повертаємось.

    • @user-zk6if9qr6h
      @user-zk6if9qr6h ปีที่แล้ว +1

      Одна людина, яка довгий час мешкала за кордоном сказала таку річ: коли ти виїжджаєш, будеш чужим і там і тут коли повернешся.

    • @user-ky8tn9me7y
      @user-ky8tn9me7y ปีที่แล้ว

      @@user-zk6if9qr6h та ти всюди і за будь-яких обставин чужий,єдине що я в людини це звернення міністра МЗС в паспорті

  • @nataliaburyk8997
    @nataliaburyk8997 ปีที่แล้ว +2

    Дякую за випуск! Перше питання найскладне, яке задає собі кожен українец. Погоджуюсь повністю з правильністю поділу на раціоналізм та сетиментальність. Поділяю думки обох сторін, але більше розумію Егора. Його аргументація для мене зрозуміліша, правдивіша з точки зору об‘єктивності. Плюс життя це не тільки робота, але і всі інші сфери, які нас оточують та де протягом життя треба приймати активну участь. Стосується медицини, освіти, культури, юридичної сфери. Чому порівнюється більшістю тільки з Польщею? Так багато різних країн. Вважаю правильно розглядати різні спеціальності, не тільки IT або якісь дуже рідкістні. Також, мені здалося, що Юрій дуже чутливо говорить про це питання, ніби для нього виїзд за кордон є своїм незакритими гештальтом. Погоджуюсь з думкою, що чудово, якщо є можливість реалізувати себе де краще для твоєї сфери, а потім передати досвід в своїй країні та покращити цим ситуацію вдома, але дуже важливо давати вибір без осудження.

  • @olena4439
    @olena4439 ปีที่แล้ว +23

    Як людина, яка жила в 4 містах трьох іноземних країн, намагаючись будувати кар'єру науковця:
    Добре там, де нас нема.
    Те, шо закордоном все класно - ілюзія. Всюди є проблеми, але різні. Так, об'єктивно десь вони меньші чи приємніші. Так, десь класне соц забезпечення чи ще шось. Але є одне велике АЛЕ. Ти, як мігрант, не є частиною цієї класної системи, цього суспільства, і ніколи до кінця не станеш. В побудові кар'єри буде дуже багато glass ceilings. Перші років п'ять взагалі дуже складно. В середньому по палаті, міграція - це інвестиція в майбутнє покоління, шоб діти жили краще. Тому що першому поколінню, без документів, вільного володіння мовою і тд, треба буде кар'єрно downshift, і взагалі постійно hustle шоб закріпитись, не маючи ком'юніті і ніякої safety net, на які можна опертися. З іншої сторони, в другого покоління, дуже часто криза ідентичності, бо вони теж часто відчувають себе чужими - з цим складно жити насправді. Просто живучи вдома ми сприймаємо дуже багато базових речей як данність - відчуття дому, розуміння контексту, можливість заговорити з будь-ким, наявність базових прав, наявність купи знайомих-родичів, які можуть допомогти, чи то машину поремонтувати, чи то роботу знайти. Масштаб цього всього усвідомлюється, тільки коли це втрачаєш. І на те, щоб побудувати буквально життя з нуля, треба дуже багато часу і дуже багато сил. Комусь, це окупається. Але багато кому - ні, їм просто соромно це визнати, а повертатись вже немає куди.
    Чим в молодшому віці їхати, тим менш складно, звичайно.
    Але я для себе зрозуміла, шо я, як кваліфікований професіонал, маю набагато більше шансів побудувати кар'єру, на яку я заслуговую, вдома, де в маю повні права та повагу, ніж на Заході, де треба пробиватись через бюрократію, glass ceilings, і те, шо твої кваліфікації не сприймають серйозно через упередження до мігрантів/східних європейців, і звичайно, набагато вищу конкуренцію.

    • @olena4439
      @olena4439 ปีที่แล้ว +9

      І ще, це напевно не дуже видно 19-річним, але в Україні, не зважаючи на все, things are getting better. Ми теж це сприймаємо як данність. Але це не данність. В багатьох західних країнах, things are actually getting worse. Тому на перспективу - не зрозуміло. І я дуже хочу вірити, що в Україні після війни все буде дуже стрімко розбудовуватися і ставати краще. І на приклад, що мені немає сенсу зараз вкладати 10 років в precarious мігранське життя, хапаючись за будь-яку роботу, аби залишитись і в кінці отримати паспорт ЄС (якщо повезе), бо до того часу, за 10 років, я буду мати паспорт ЄС, будучи громадянкою України, або принаймні схожі можливості 🤞🙏

    • @DrezdenHC
      @DrezdenHC ปีที่แล้ว

      А ви як науковець - теоретик, чи вам потрібне якесь обладнання по типу атомного силового мікроскопа? Просто цікаво.

    • @taffed
      @taffed ปีที่แล้ว +4

      Проблема в том, что ваша карьера может закончится на пешеходном переходе, когда очередной обдолбанный мажор или депутат вас собьет на своем джипике. Погуглите новости о дтп в Харькове, например.

    • @olena4439
      @olena4439 ปีที่แล้ว +1

      @@DrezdenHC соціальні науки. Мені в цьому плані, звичайно, легше, бо мікроскопів не треба. З іншої сторони, складність в тому, шо соціальні науки в радянські часи були на нулі, і зараз там дуже мало є з ким, і з чим працювати.
      Але мені здається, шо мікроскоп можна купити, позичити, орендувати. А батьківщину - ніт :)

    • @olena4439
      @olena4439 ปีที่แล้ว

      @@taffed є такий ризик. А в штатах є ризик, шо твоя кар'єра закінчиться тим, шо тебе випадково застрелять :) ну на приклда

  • @andriyko_u
    @andriyko_u ปีที่แล้ว +4

    Як Юрко той лист прочитав, то двоє зробили глибокий подих/мікро-паузу і я зловив вайб неначе у батьків щось запитав в дусі "в чому сенс життя" аххах

  • @ivanyashchenko790
    @ivanyashchenko790 ปีที่แล้ว +4

    Як правильно помітили є люди для яких питання взагалі не стоїть виїжджати чи ні.
    Юрко чудово знає цитату військового з позивним «Сайгон», він задовбався чекати змін в країні і виїде відразу після перемоги.
    Це буквально моя позиція слово в слово.
    Мені 36, я пережив купу лайна, буквально пам‘ятаю революцію на граніті, інфляцію 1000%, касетний скандал, помаранчеву революцію, майдан, вторгнення і зараз війна стала більшою, а корупція вийшла за будь-які межі.
    Я задовбався чекати змін.
    Щоб ви розуміли я продав великий ТВ, playstation, книжки, відеоігри, колекцію артбуків, акустику, все що важке і не влізає в дорожні валізи.
    Моя квартира це макбук, мінімум меблів і абоненмент в спортзал.
    Це все що в мене є.
    Буквально сиджу на чемоданах і чекаю відмашки (відкриття кордонів).
    Але юр.особу буду тримати відкритою і наймати українців продовжу, бо вони освічені, мають європейську ментальність і дешеві.
    Також зуби тут лікувати завжди буду. Є чудова клініка у Львові.
    Все. Кінець. Жити тут ні в якому разі. В мене просто немає часу чекати на зміни. Мені не 19.

    • @RomanPivtso
      @RomanPivtso ปีที่แล้ว +1

      Таке враження що ведучі самі живуть у своїй "бульбашці", думки наче людей які не живуть в Україні, і не розуміють питання 19-річної молодої людини.

    • @von_schrodinger
      @von_schrodinger ปีที่แล้ว +1

      Бо вони говорили про те, що можна "чекати" змін, а можна до них докластися. Ви не хочете, ось і вся різниця.

  • @YuriiKratser
    @YuriiKratser ปีที่แล้ว +14

    Класна позиція Юри стосовно відповідальності за стан державних установ. А класна вона тим, що веде до проактивності. Ніби додає впевненості і сміливості ))

    • @andreinazarchuk1266
      @andreinazarchuk1266 ปีที่แล้ว

      Дуже згоден. Хороший початок діалогу з людьми яким всі все винні

  • @tarasinf
    @tarasinf ปีที่แล้ว +6

    Якщо шукати логічні аргументи, то скоріш за все ми "програємо".
    Міркую, що потрібно йти від "ідеї', ідеї того, що ми будуємо свій дім, свою країну, .. І те, що від проблем не втечеш, а там до кінця життя будеш емігрантом.

    • @DrezdenHC
      @DrezdenHC ปีที่แล้ว +3

      Програємо в чому? У війні? Ні, логіка на нашій стороні. Програємо в демографії? Так, на жаль так. Більшість моїх друзів поїхали, до того ж давно, і вони сумують за Україною, але вони ніколи не повернуться, тому що там краще. Ось це - факт.

    • @iryna1722
      @iryna1722 ปีที่แล้ว

      ​@@DrezdenHC І в мене колись була бульбашка з тих, хто поїхав або вже сидить на чемоданах та ниє, як йому не вистачає буквально 100 грн на білет в один бік "з України".
      Зараз ці люди виїхали, знявши відео своїх квартир на випадок потрапляння туди ракетою. І якось раптово зневажливе дзижчання "чому ти не хочеш поїхати? це ж ненормально" припинилося.
      Оздоровлюйте свою бульбашку, якщо бачите, що ваше оточення має нав'язливі думки.

  • @frog_men.
    @frog_men. ปีที่แล้ว +4

    Я радий , що підняли ту тему яка мене муляла довгий час.

  • @YevheniiHloba
    @YevheniiHloba ปีที่แล้ว +1

    дякую за випуск!
    я ніколи раніше не думав їхати з країни жити деінде. але зараз є думка, що заради дітей можливо і зважусь на це. Основна причина - корупція та верховенство права яке рівніше для можновладців, але не для звичайних людей.

  • @user-yw9of3ip3p
    @user-yw9of3ip3p ปีที่แล้ว +6

    До першої частини подкасту "Чи залишатися, чи їхати".
    Приємніше бути водієм, аніж пасажиром.

    • @kateshe2033
      @kateshe2033 ปีที่แล้ว +6

      не всім приємно бути водієм, хтось хоче приємно проводити час і жити простим комфортним життям, і таких людей багато. не всі хочуть вйобувать все життя, знаючи що не буде ніякого вихлопу і при цьому ще й не маючи комфорту

    • @bukowskeee
      @bukowskeee ปีที่แล้ว +1

      ​​@@kateshe2033згоден. Хтось каже, ми мусимо працювати над тим, щоб Україна ставала кращою, бо нашим дітям в ній жити. А якщо в мене наприклад не буде дітей? Та навіть, якщо будуть, мені здається в тій же Польщі в середньостатистичного українця буде багато більше впевненості в тому, що 10 чи 15 років його взаємопричетності не виявляться в результаті марною справою. А життя одне і, давайте відверто, не всі настільки альтруїсти, шоб третину чи півжиття вджобувати задля блага своїх дітей. Та ще й блага того може не статись.

  • @user-oo4zg5do8u
    @user-oo4zg5do8u ปีที่แล้ว +1

    Мої висновки за 35 років життя в Україні
    1. Мати робочу спеціальність і планувати пропрацювати в ній усе життя як на мене на данний момент це сором перед собою перед сім'єю і не злидні але нелюдського відношення наїсися.. Але з голоду не помреш і голим ходити не будеш. Сенсу вкладати свій професіоналізм не має якщо розумієш що це твій шлях(пропрацювати все життя на робочій спеціальності). Хочу підкреслити це не погано просто у нашому суспільстві це дуже важкий шлях. Переїзд до Канади електрика або штукатура того вартий і дасть відразу і більше і якісніше всього. Треба не виїжджати а бігти.
    2. Будь яка робоча спеціальність освоєна плюс Ви готові вкласти ще й ризик. Тобто стати підприємцем або відкрити юридичну особу в майбутньому і наймати працівників. У такому випадку якщо ви зможете з цим справитися то ви попадаєте у категорію: людина у якої є вибір. Тобто ви зможете їхати "для" чогось а не "від" чогось. І так само зможете лишитися і жити повним життям тут на Батьківщині. Перепона тут полягає у тому чи вдасться вам побудувати бізнес, що само по собі уже рівень і плюс платити адекватні гроші працівникам. Адекватні!!! Тобто якщо ви будете у шоколаді а люди які працюють у вас отримують недостатньо для адекватного життя. То якщо ви нормальна людина через деякий час вас від цього знудить. Є й інший бік великий бізнес дає дійсно великі можливості і перспективи. І ви зможете будувати країну і впливати на деякі сфери у ній. Це один із способів отримати визнання.
    3. Ви живите в Україні але отримуєте дохід на світовому ринку. Як у айті сфері або моряки або інша спеціальність. У такому випадку ви теж маєте реальний вибір. Можете собі дозволити вибирати і оцінювати. Можна як залишатися так і поїхати.

  • @user-kd8sy6ws3v
    @user-kd8sy6ws3v ปีที่แล้ว +6

    Шановний випускник УГЛ, дуже розумію ваші побоювання і біль. Повірте, ви в цих думках не один.
    Але якщо чесно, зараз ситуація краща. Це каже людина, яка вчилася в УГЛ у 2010-2013 роках. І я дуже добре пам‘ятаю міністра Табачника, скасування конкурсу Яцика, закручування гайок просто усім україномовним.
    Так, зараз є корупція, вілли в Іспанії за 4 млн, яйця по 17.
    Але все ж ситуація краща.
    Якщо прибрати емоції - то так, закордоном життя комфортніше, але як на мене (винятково моя точка зору, я нікого не засуджую), воно дещо беззмістовне. Так, живеш і працюєш у комфорті, але не розумієш для чого.
    У такі моменти точкою опори є саме такі ж випускники УГЛ, УКУ, Могилянки, інших вишів з жорстко проукраїнською позицією і бажанням щось змінювати. Коли бачиш їх досягнення, їх боротьбу з корупцією, принаймні не опускаються руки.
    Тому вибір звісна річ за вами (це ваше життя, і ви маєте його прожити так, як хочете), але винятково мій досвід показав, коли переходиш у громадський сектор стає трішки легше. Так, корупція і бездіяльність інституцій не зникає, але принаймні розумієш, що є ті, хто борються, кожен на своєму місці.
    Ведучим дуже дякую за випуск)

    • @iyalovecky
      @iyalovecky ปีที่แล้ว

      Як для чого, для того, щоб виплатити кредит за квартиру, заплатити за садочок дітей тощо.

  • @AndrewOnix
    @AndrewOnix ปีที่แล้ว +3

    Найбільший мій страх, що десь там зараз хтось почав оце своє страшне розслідування, і скоро ми дізнаємось що Юра, не закінчив кафедру, еріа-лідства, Єгор - не має віце-президентського диплому, а Ярослав - не пройшов стартап Академію.
    Дякую вам за працю. І вшанувати це хочу процитувавши один з улюблених фрагментів З віршу Франка.
    «Мов водопаду рев, мов битви гук кривавий,
    Так нашi молоти гримiли раз у раз;
    I п'ядь за п'ядею ми мiсця здобували;
    Хоч не одного там калiчили тi скали,
    Ми далi йшли, нiщо не спинювало нас.
    I кожний з нас те знав, що слави нам не буде,
    Нi пам'ятi в людей за сей кривавий труд,
    Що аж тодi пiдуть по сiй дорозi люди,
    Як ми проб'єм її та вирiвняєм всюди,
    Як нашi костi тут пiд нею зогниють.»
    Дивно, я майже як зараз памʼятаю як ледь не плакав, коли вчив його. І момент - коли на 2гому десь курсі зрозумів про, що вірш і полюбив.

    • @yt-2
      @yt-2  ปีที่แล้ว +1

      Ааа, один з небагатьох шкільних віршів які вчив з задоволенням. І ще думав: ну чому ніхто не зробить на нього класну пісню. Ще так було з цавет танем костенко

    • @AndrewOnix
      @AndrewOnix ปีที่แล้ว

      @@yt-2в моїй сімʼї якщо вчити вірш - це завжди декламація. Запамʼятати слова не був наш шлях) тяжко мені давались інтонації. Я навіть думати не хотів про що вірш під кінець :) так то вірші я дуже любив і люблю особливо суспільно політичні.

  • @sashamelnychuk2613
    @sashamelnychuk2613 ปีที่แล้ว +2

    Скидається на розмову пенсіонерок на лавочці про те як було добре при радянському союзі - дешева ковбаса, смачне морозиво, безкоштовна медицина, путівки на море, балет по телевізору... А які люди душевні були, добрі, чесні, роботящі, не те що зараз - нитики, повії і наркомани!

    • @MrLeni89
      @MrLeni89 ปีที่แล้ว +1

      😅саме так))

  • @sugardid
    @sugardid ปีที่แล้ว +3

    я людина проста: бачу новий випуск УТ-2 - автоматично ставлю лайк і репост :)

  • @onyshchukv
    @onyshchukv 9 หลายเดือนก่อน

    Чуваки, ви дуже круті! Я прям кайф ловлю від цієї розмови.
    Але знаєте чому у вас тільки 20к підписників? Тому що, ви є репрезентацією максимум 5%, а скоріш 3%, населення країни, освічених, з нормальною зарплатнею, думаючих, свідомих!
    І так, народ згуртувався зараз навколо війни, але це не значить, що інші 95% можуть розділити ваші думки і ідеали.

  • @dariazhuryk
    @dariazhuryk ปีที่แล้ว

    Дякую дуже за відео. Дуже цікава розмова.
    Додам свою ложку дьогтю стосовно хороших сусідів та власної відповідальності) На жаль, люди, які хочуть щось зробити для свого дому, двору і т.д. і навіть намагаються робити розчаровуються тим, що потім ті ж лавки ламаються, лампочки викручуються, а квіти та дерева викопуються з корінням в ту ж ніч, коли були посаджені. Ще дуже прикро, коли пасивні сусіди починають сприймати ці спроби покращення як належне. Якби це сумно не було, але суспільство треба навчати власної відповідальності та бережного ставлення. Хотілося б мати бульбашку, де всі все знають і розуміють, але реалії трохи інші. Але надія є))

  • @ІлляКириллов
    @ІлляКириллов ปีที่แล้ว +1

    Що у нас не можна робити в IT?)
    Не можна заробляти $90-110 тисяч доларів на рік, будучи простим інженером.
    Треба об'єективно дивитися на реалії, Південна Корея в приклад, років 20-30 титанічної роботи мінімум, щоб у нас була більш менш середня країна.
    А у нас поки казки для Лугано і Лондона.
    Я хочу круту сучасну адекватну українську державу, але поки навіть горизонту з адекватними змінами не видно.

  • @sigmanor
    @sigmanor ปีที่แล้ว

    Це чудове відео, яке дає багато корисних порад для бізнесів та тих, хто думає про життя в Україні. Дякую, що ділитеся своїм досвідом та відповідями на ці важливі питання.

  • @Dirty_Planet
    @Dirty_Planet ปีที่แล้ว +7

    Мені здається добру відповідь на це питання дав недавно Корчинський, він сказав що українці мають бути як євреї під час становлення Ізраїлю в 20му столітті, вони їхали туди знаючи що буде складно, що на них не чекає нічого крім безмежної роботи та поту, але вони були ідеалісти та хотіли збудувати СВОЮ найкращу для них державу, в них це вийшло, чи вийде у нас..? Я сподіваюся що так, мені 21 рік і більшість свідомого життя я прожив в ЄС, я дуже часто думаю про це питання і відчуваю, що я теж хочу повернутися, щоб будувати СВОЮ найкращу країну, сподіваюся я знайду багато однодумців після перемоги.

    • @Dirty_Planet
      @Dirty_Planet ปีที่แล้ว

      @@iurabazai ну Ізраїль ніколи не був під окупацією червоної антилюдської імперії якшо шо) та і процес формування нації в українців завершився, я вважаю, тільки зараз, а ізріїльтяни одна з найстарших націй на Землі, тому відповіддю на питання може бути тільки одне - у нас багато роботи попереду!

    • @Dirty_Planet
      @Dirty_Planet ปีที่แล้ว

      @@iurabazai це взагалі як впливає до того що я сказав і чому це ви думаєте що я цього не знаю, я не бачу зв'язку з тим що ви пишете

    • @Dirty_Planet
      @Dirty_Planet ปีที่แล้ว

      понятно, поц просто видалив свої коментарі)

  • @Black1991Star
    @Black1991Star ปีที่แล้ว +3

    Ой, а в менене є інші історії... в мене є сусід який з гівна і палок робить скульптури. З відпрацьованих шин ріже лебедів, а потім виставляє їх всьому подвір'ю, чи тягне якісь биті речі з смітника, а потім їм придає "друге життя", скульптурки виставляє.... так ось я не хочу жити в циганському смітнику... але ж ми маємо бути толерантними і підтримувати прагнення людей покращити цей світ, чи як ? Чи ось, ще... є екоактивісти, що під вікном зробили майданчик для вигулу собак... це ж добре, правда прокидатися в 5 годині ранку, до тим у кого є песики потрібно погуляти біля мого вікна... Тому не треба людям з приватних ЖК розповідати, як це класно жити в таких умовах... Ніхуя то не класно. Егор дуже сильно бреше, і йому просто не траплялись люди, які б перефарбували його підїзд у салатовий колір з візирунками....

    • @MrLeni89
      @MrLeni89 ปีที่แล้ว

      Гадаю, проблема естетично недорозвинених сусідів вирішується переїздом у новобудову, де зазвичай мешкає більш притомний контингент.

    • @Black1991Star
      @Black1991Star ปีที่แล้ว

      @@MrLeni89 чудова пропозиція. Ми повертаємось до першого пункту, чи варто звалювати з країни, якщо активні персонажі суспільства вас не влаштовують? Якось в моєму мікрорайоні немає творців рівня Мікеланжело чи Да Вінчі, що готові творити для людей... за то є сусід, що пише реп по вихідних за стінкою...

  • @charyna86
    @charyna86 ปีที่แล้ว

    Є іноземці, які живуть в Україні свідомо, вони приїхали давно і у них тут дійсно життя. Але є ті, шо приїхали тільки після початку війни - для них це може виявитися іграшкою. Вони нас як котиків, потискають, а коли шось не так - вони вмить спакують валізи, і тіки п'яти блищать. Тому українці, які не пов'язують своє майбутнє життя з Україною - це метальні іноземці. Вони чомусь обирають працювати як скажені десь на чужині, і може шось вигорить, якщо не їм, то їх дітям, ніж залишитись тут, врегулювати режим роботи і особистого життя тут, і можливо частину вільного часу витратити на соціальну роботу тут, в Україні, щоб не бути мешканцем, а показати себе як громадянина. Бо бачте там, закордоном тебе за це будуть носити на руках, бо ти ж такий добрий і відповідальний чужинець, а тут виявляється - це має бути нормою життя, і максимум спасибі скажуть.

  • @daniilkaminskyi8713
    @daniilkaminskyi8713 ปีที่แล้ว +2

    Коли українське айті почне сплачувати податки більше 2%, тільки тоді починайте розкидуватися порадами направо і наліво.

    • @daniilkaminskyi8713
      @daniilkaminskyi8713 ปีที่แล้ว +1

      У своїх судженнях ви дуже нагадуєте російських лібералів з їх «Москва лучший город на планете», з тою ж самою аргументацією. Давайте кияни айтівці нарешті згадають, що окрім них існують інші міста та інші, набагато важливіші та корисніші професії.

    • @bodikquri
      @bodikquri ปีที่แล้ว +3

      Плачу 5%, даю вам пораду, коли варите макарони, трошки не доваривши, витягуйте з води, давайте масло і накрийте кришкою, получится дуже смачно. І не зливайте їх холодною водою, інакше злипнуться

  • @pilipenkotube
    @pilipenkotube ปีที่แล้ว +3

    Ключова проблема для мене - мобілізація. Вірогідність повернення війни за кілька років - дуже висока. Я не хочу знову переживати страх бути мобілізованим. Це, якщо я в цій ітерації війни не опинюсь в армії, що ще геть не вирішено, нажаль.
    Для мене вкрай нестерпно жити в червоною крапкою на лобі.
    Я ніколи не планував еміграцію і зараз теж дуже не хочу їхати, але...
    Щодо всіх інших факторів, я маю оптимістичні очікування і вважаю, що комфортно жити, працювати і розвиватись в Україні після війни, буде можливо.

    • @BlueCell
      @BlueCell 10 หลายเดือนก่อน

      Але хочете скористатися корупційними схемами і виїхати чи що?

    • @pilipenkotube
      @pilipenkotube 10 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@BlueCell Звісно, я не хочу скористатися корупційними схемами. Як Ви могли зробити такий висновок з мого коментаря?
      Я хочу дочекатися припинення військового стану і законно покинути країну, в разі того, якщо на той момент буде очевидно, що нова війна буде і буде в перспективі 5 років. Це все в тому випадку, звісно, якщо я залишусь живий і поточна мобілізація мене омине.

    • @BlueCell
      @BlueCell 10 หลายเดือนก่อน +1

      @@pilipenkotube ааа, зрозумів. В мене просто почався етап прийняття що то надовго. У вас мабуть ще ні. Але сподіваюсь я не правий

    • @pilipenkotube
      @pilipenkotube 10 หลายเดือนก่อน +1

      @@BlueCell правий. Я теж розумію, що це надовго. Але не на десятиріччя. На рік-два.

    • @BlueCell
      @BlueCell 10 หลายเดือนก่อน

      @@pilipenkotube ну рік-два то ще ладно. Моє "надовго" то якраз ще на років 10 а то і більше

  • @pavlo.voitseh
    @pavlo.voitseh ปีที่แล้ว +8

    Можна не тільки прожити в своїй бульбашці, можна її роздувати так, щоби й інші люди жили в ній 🙃

  • @yolking1
    @yolking1 ปีที่แล้ว

    Є системні проблеми як суди та корупція у мільйонних масштабах, яку має вирішувати влада зверху і ти не можеш на це повпливати, окрім голосування на виборах. І наче ті ж зелені починали працювати в цьому напряму, але швидко стало не на часі. З революції вже буде скоро 10 років, але нічого не змінилось з цими проблемами. Життя дуже обмежене, тому пасивно чекати коли це трапиться замість того щоб поїхати - це теж інфантилізм, за рахунок якого система продовжує рухатись по цьому шляху. Їхати або битись з системою - це єдині розумні альтернативи, як на мене.
    Я мав надію, що хоч ця влада стартує реформу суддів та призведе до створення незалежних органів, але ніт тай навпаки, зелені призначають своїх корешів навіть зараз. Без цих змін я не бачу гарного майбутнього. Війна стала ще одним вирішальним аргументом за переїзд, з яким неможливо сперечатися. Я підтримую зараз Україну та відправив багато грошей на донати, оскільки вона є жертвою неспровокованої агресії та військові потребують допомоги у будь-якомі випадку. Але я розумію, що після завершення війни ми повернемось назад у розвитку до 22 року у найкращому випадку і матимемо купу нових проблем. Ті, кому зараз +-30 років народились у кризу та мали по 2 кризи за кожні 10 років, а зараз держава вимагає потенційно ультимативної пожертви життям за відверто низькоякісно надані послуги освіти, медицини, тощо. Деякі галузі життя вже нереально повернути на світовий рівень і ми завжди будемо позаду. Комусь ці недоліки компенсує айтішна зп, або рідний степ, але не треба рожевих окуляр про "трохи попрацювати над державою та все налагодиться". Бо в нас буде жопа ще довго у будь-якому випадку за межами айтішної бульбашки

  • @user-yy9ov2jc2n
    @user-yy9ov2jc2n ปีที่แล้ว +1

    Дуже дякую вам за вашу працю, за ваші цікаві та корисні україномовні випуски)

  • @tetianalymar8253
    @tetianalymar8253 8 หลายเดือนก่อน

    Ходила з цим питанням деякий час і туь бац, цей випуск ютуб підсуну, магія прям😂
    Чи говтрить те, що ваші діти тут і ви наче б то не збираєтесь їх "вивозити" вчитись за кордон, про вашу віру в якесь позитивне майбутнє України?)

  • @tshev
    @tshev ปีที่แล้ว +6

    Можна скористатися прикладом Ферма:
    1. Працював юристом.
    2. Займався математикою.
    Маєш роботу та професію, при цьому займаєшся наукою.

    • @daniilkaminskyi8713
      @daniilkaminskyi8713 ปีที่แล้ว +1

      Пане, а ви самі знаєте що таке займатися наукою? Або ви винайшли спосіб втулити 48 годин в один день?

  • @Marharyta-Romanyuk
    @Marharyta-Romanyuk ปีที่แล้ว +1

    Читала колись Ґолду Мейер, і захоплювалась описом того, як люди свідомо їхали у важкі умови відбудовувати країну на тій землі, що вважали своєю. Не знаю чи можна екстраполювати і порівнювати те, що відбувалося з євреями 100 років тому, з тим що відбувається з українцями зараз, але деякий досвід може бути корисним. Можливо українці, які поїдуть зараз у інші безпечні країни, потім повернуться самі або вже їхні діти, щоб будувати свої умовні "кібуци", та відбудовувати країну.

  • @dmytroshylo23
    @dmytroshylo23 ปีที่แล้ว +6

    Глядач не може самостійно прийняти рішення, що може бути ознакою незрілості, тим більше зважаючи на вік. І просить переконати його залишитись, що також не виглядає зрілим. Порадити глядачу варто не тільки критично мислити, що, на його думку, у нього добре виходить, але й починати брати на себе відповідальність, хоча б за власні рішення. Бо зараз гарною мовою він скаржиться, що все погано: і влада не та, і народ не так голосує, а ще корупція. Дійсно, так і є, в Україні буде значно складніше, працювати і думати треба буде не тільки за себе, скоріш за все. Але і тут, і там треба брати на себе відповідальність, а не перекладати на розумних, на твою думку, дядьок.

    • @yt-2
      @yt-2  ปีที่แล้ว +1

      Так він ніби і прийшов порадитись просто

    • @bukowskeee
      @bukowskeee ปีที่แล้ว +1

      Так він просто хотів почути розгорнуту думку Юри і Єгора стосовно питань, які його хвилюють. Власне так і написав, - якшо не висвітлите в подкасті, то просто мейла відправте мені, шо думаєте.
      С..ка як же я "люблю" таких коментаторів як ви, які дають свої моралізаторські поради кому і за шо треба брати відповідальність там, де хтось просто просить поради чи пропонує тему для обговорення. Пасивно-агресивне ханжество, нічого більше.

    • @dmytroshylo23
      @dmytroshylo23 ปีที่แล้ว

      @@bukowskeee я ще раз переслухав лист цього глядача. І все одно зчитую його інакше. Весь цей «психологічний автопортрет», «критичне мислення», «розуміння всього», «середній підприємець у голові» на фоні «73% тотальний провал всього» ніби схиляє сказати, що без таких людей ми Україну не піднімемо. Проте, такі люди мають моральне право шукати кращої долі. Плак-плак.
      Моралізаторські поради? Так він і просить поради, хіба ні?
      А у чому ханжество, до речі? Також цікаво дізнатись на основі чого ви робите цей висновок. Форма якого аж ніяк не агресивна.

  • @daigual7450
    @daigual7450 ปีที่แล้ว

    Дякую Валентину за питання! Прям в серденько

  • @agat366
    @agat366 ปีที่แล้ว

    Гарний подкаст. І маю гарну відповідь вашому читачеві (з листом): політика. 1. Нехай або сам йде у політичну діяльність - створює партію, підтримує її, шукає однодумців. Або. 2. Нехай заробляє багато грошей, стає «елітою», і… дивись пункт перший.
    Все у світі вже винайдено: політика. (У широкому та вузькому сенсі).

  • @bsv01
    @bsv01 ปีที่แล้ว +1

    31:10 хотів би подивитись на цих сусідів коли приїде київодоканал і перекопає подвір'я після літніх гідровипробувань)

  • @akorejba
    @akorejba ปีที่แล้ว

    Дякую вам за крутий контент!) про бульбашку, думка/ідея/гіпотеза: кожна булька в якій перебуваєш має мати обовʼязково соціальну відповідальність. Приклад з особистого: домашня бульбашка - маємо 6 собак з яких 5 забрали (за різних обставин). Дали собакам інший рівень життя, життя в дружній собачій родині. Робоча бульбашка (викладач в бізнес школі на програмі МВА) - безкоштовно консультую /допомагаю студентам, випускникам по своїй спеціалізації. І пропогую соціальну відповідальність як цінність))) якось так)

  • @bmp_bradley
    @bmp_bradley ปีที่แล้ว +3

    Юра, ти шо? ти таку дичину запрягаєш часом, що в мене сумніви закрадаються в твоїй притомності загалом. Можливо навіть в адекватності) 19 річний хлоаець написав правильну і логічну думку. просто базу, юра порвав текст на шматки і почав якусь дичку молоти наче в нього приступ булої гарячки ахахахах

    • @yt-2
      @yt-2  ปีที่แล้ว

      а так а що не так?

  • @yevgensereda8745
    @yevgensereda8745 ปีที่แล้ว +10

    19-річний хлопець отримає відповідь на своє питання в момент отримання повістки

  • @vadymtsymbal6578
    @vadymtsymbal6578 ปีที่แล้ว +2

    Випуски стають щоразу тупішими. Тут уже не те, шо до однієї фрази хочеться придовбатись, тут весь випуск просто булшітбінго. Просто відписуюсь. Сорян, але ви для цього самі все зробили

  • @ceytoy13
    @ceytoy13 ปีที่แล้ว +4

    "Принциповий виграш" - стабільність та передбачуваність. У нас на 2 роки максимум планують, а закордонні корпорації пропонують одне місце роботи на все життя з можливістю зростати, але можливі варіанти...(; Але... на жаль у нас ризики не криють набуту вигоду.
    "Там краще" - ні. Але стабільно.
    "Океанолог etc" - ми ще не зовсім відчули, що нам дуже складно довірити бізнес.... бо замовники бояться, що прилетить ракета та ми всі помремо.... або світла не буде... Думаю може стати проблемою.
    "Співвідповідальність" - я спробував з 14 по 17 наводити двіжуху в Херсоні в рамках моєї експертизи, повернувшись з Києва... зіштовхнувся із тим, що демотивувались ті хто допомагав... і сам опустив руки..
    Я особисто дам "ситуації" настоятись до кінця поточного року.... якщо не піду до війська, то будемо їхати, бо й до війни була пропозиція з за кордону...

    • @iyalovecky
      @iyalovecky ปีที่แล้ว

      Там стабільно до першої кризи, тоді відсоток виплати за квартиру злетить і ти станеш рабом, не розумітимеш нащо таке життя взагалі.

    • @ceytoy13
      @ceytoy13 ปีที่แล้ว +1

      @@iyalovecky - якщо оперувати категорією "раб", то в цілому у світі люди раби: потреб, бажань, пристрастей, та ін.
      Що до "кризи" - світ глобальний, це той ризик який є всюди, це нормальне явище, на жаль, тому не так важливо де ти будеш... важливо, як тебе підтримає держава... у нас це на дуже слабкому рівні, та й загалом складно назвати підтримкою.. Спробував як ФОП під час ковіду отримати "допомогу" від держави... запропонували стати зварювальником та сплатити за навчання, а потім ще по пониженій ставці відпрацьовувати 6 місяців...( ; З тих пір я перестав сплачувати ЕСВ. Бо не отримав адекватні послуги. Та не зрозумів навіщо цей двіж якщо тільки на себе можеш розраховувати та й годі.
      Драйвить наразі інвестувати свій життєвий час лише бажання справедливого покарання піzzорві за те що вони накоїли... та продовжують коїти з Україною, моїми людьми, моїми планами, мріями... - Поїхавши зараз це буде втеча, а не від'їзд у справах, або легка і невимушена робота за контрактом в іншій країні, як "новий досвід"... ( ;

    • @iyalovecky
      @iyalovecky ปีที่แล้ว

      @@ceytoy13 Значною мірою те, що ви написали правда, я лише кажу, що виграшу у вигляді стабільності чи забезпеченої старості там немає. Хіба, якщо у вас нема дітей і ви не збираєтесь їх заводити, чи ви молодий і хочете тільки одну дитину, і навіть для неї ви не шукатимете україномовні садочок, громаду тощо, то ви можете на старості пристойно жити. Тіки не зрозуміло, нащо тоді заводити й цю одну дитину. Загалом, залежить від вашого віку. кількості дітей і трохи іншого.

    • @iyalovecky
      @iyalovecky ปีที่แล้ว

      @@ceytoy13 розумієте, може здатись, що у них там йде покращення, але це не зовсім так. ВВП на душу зростає, але чому .. тому що кількість дітей у сім'ї впала, жінки тепер майже всі працюють. а так, помітного зростання нема, десь трошки зростає, десь падає. Останні 10 років, мабуть, падає. А державні борги у цих країн зараз стали захмарні, особливо після Ковіду.

    • @ceytoy13
      @ceytoy13 ปีที่แล้ว

      @@iyalovecky все як завжди залежить від людини та конкретного кейсу… у мене відсутні панічні настрої, та я не готовий переконувати, що треба їхати, бо хто хтів втік, давно... Але часто людина виростає з можливостей які доступні в Україні, так вийшло що мені з кожним роком стає складніше конкурувати з толпами голодних людей які за «дякую» готові на все аби здобути досвід….(:

  • @Chalinger123
    @Chalinger123 ปีที่แล้ว

    Слухаю, вас і відчуття що ви єдині проповідники у майбутнє, а ваши слова треба поширити з людством, а ми ваши адепти😆
    За Nox окремий лайк🎉

  • @iyalovecky
    @iyalovecky ปีที่แล้ว

    Насправді, коли ми говоримо про раціональність, то варто вказати, яка саме ціль, бо може бути, що для досягнення такої цілі раціональніше залишатись в Україні, а може й навпаки. Якщо ціль, щоб покращити своє життя на випадок, якщо станеш інвалідом, то краще виїхати, якщо ж такого страху нема, то для програміста краще в Україні. Але також, ціль може бути й не тільки матеріальна, тобто всі хочуть високого рівня життя, але крім того люди можуть хотіти ще чогось. Наприклад, якщо хтось хоче високого рівня життя для своїх нащадків, то його нащадки мають бути членами сильної групи, як-от євреї чи вірмени, а для цього треба або, щоб діти побрались з представниками таких сильних груп взаємодопомоги або зробити українську групу сильною.

  • @yevhensoikin478
    @yevhensoikin478 ปีที่แล้ว +2

    Тут немає універсальної відповіді. Треба для кожної людини порівнювати конкретні країни з врахуванням його життєвих цілей.
    У кожної країни є маса плюсів і мінусів.
    От Юра каже за медицину, а от всі мої знайомі жінки, що за час війни пожили в Німеччині та Іспанії, почали ДУЖЕ цінувати нашу медицину.

    • @themule6032
      @themule6032 ปีที่แล้ว +1

      Медицина (платна) в нас краще. Особливо стоматологія.

    • @taffed
      @taffed ปีที่แล้ว

      Зарабатывай в Германии/Испании прилетай лечиться сюда, в чем проблема то.

  • @olesiashe
    @olesiashe ปีที่แล้ว +4

    Якщо вагаєшся їхати чи ні, то треба лишатися. В таких ваганнях замало агресії на дію, так буде і там.
    Витрачені сили на асиміляцію в новій країні, можна вже сьогодні витратити тут +розширити свої відповідальності. Зазвичай, відповідальності здаються шалено складними, доки ти не в них.
    Чекала цю тему, гарний епізод на повторний перегляд або швидкість 1)
    Дякую

  • @djtangess
    @djtangess ปีที่แล้ว

    Дякую, що задаєтесь такими питаннями. Чекаю випуску про школи, щоб дізнатись назву тої де «від‘їбіться же від дітей». Про сортування сміття в Мукачево навіть не хочу починати розказувати (після мільярда варіантів сміття, яке можна сортувати в Києві біля південного моста). Ну і взагалі, ви -❤, і да, я згодна, що рішення залишатись в країні це не разова історія.

    • @irina573
      @irina573 ปีที่แล้ว

      "Від'їбуться" це як?

  • @iryna1722
    @iryna1722 ปีที่แล้ว

    Наразі нема неправильних рішень, їхати комусь чи залишатися. І там, і там свої переваги.
    Хтось їде від вибухів, бо цінює свій спокій, я залишилася з ними і за рік отримала два підвищення. Зараз працюю над тим, щоби після перемоги зберегти свою посаду, хто б там потім не повернувся. Це цинічно, але це чесно. Ринок праці - не благочинність, а змагання.

  • @ji_gregory
    @ji_gregory 8 หลายเดือนก่อน

    01:08:07 о, нарешті повністю зрозуміла мені тема)))

  • @denys.medynskyi
    @denys.medynskyi ปีที่แล้ว +3

    Гарно сформулювали мою причину чому я лишився - я хочу бути причетним до України майбутнього.
    Ще можна було приплести «піраміду Маслоу», про базові потреби й потреби вищого порядку.
    Відчуття причетності вважаю потребою вищого порядку.

  • @DenysKorolchuk---Heller
    @DenysKorolchuk---Heller ปีที่แล้ว

    коротка відповідь "19-річному громадянину":
    1. Не хочеш жити тут, можеш спокійно їхати, ніхто не тримає, краще мати меншу, й подекуди гіршу громаду, але відданих людей.
    2. Класна ідея, щоб "хтось" прийшов все порішав і зробив гарно, а самому робити щось, в своїй країні, це занадто важко ?).
    3. Всюди завжди гірше ніж в себе вдома, хоча й корона і війна багато де, відбилась негативно, але загалом, що зробити - виклики долі самі виникають, і їх або долаєш, бо тікаєш від них.

  • @kovalenko.channel
    @kovalenko.channel ปีที่แล้ว +3

    Сумнівався. Переконали. Тра валити 🤝

  • @ilyalukach9916
    @ilyalukach9916 ปีที่แล้ว

    Випуски, як завжди, топ! Юра, Єгор, дякую! 🔥

  • @andreydabudetsvet7151
    @andreydabudetsvet7151 ปีที่แล้ว

    Вас якось цікавіше стає слухати 😮
    Я втягуюсь😮😮

  • @R0ckBOX
    @R0ckBOX ปีที่แล้ว

    Дякую за випуск і за теми.
    У мене позиція, що треба поїхати пожити десь, щоб зрозуміти що ж тобі таки треба.

  • @kostiantynkharkiv8002
    @kostiantynkharkiv8002 ปีที่แล้ว +2

    Хана ви мрійники - іди в купи собі приладдя для праці науковцем при зарлпті в 5к гривень

  • @VolodymyrKreschenko
    @VolodymyrKreschenko ปีที่แล้ว

    Стосовно страхової , хоча може мені так повезло, але у багатьох в договорах на страхування було прописано, що вони не покривають гомеопатію та не лікарські засоби.

  • @user-od9sl8uo4e
    @user-od9sl8uo4e ปีที่แล้ว +3

    Якщо тобі не платять нормальні гроші потрібно міняти роботу. Якщо є така можливість.

  • @anhelina890
    @anhelina890 ปีที่แล้ว

    дуже цікава тема про освіту.
    а чому ви думаєте, що закордоном ті ж дит садочки дуже хороші? можу сказати про берлан, багато знайомих працюють саме у садочках:
    в одному виховательки кричать на маленьких дітей і обзивають своїх колег. в іншому постійно невистачає персоналу, + якщо хочеш садочок, то треба коли дитина народжується вже йти й ставати в чергу і молитися щоби з'явилося місце за декілька років
    звичайно що в Україні дуже багато недоліків також в таких закладах освіти, але пропоную дивитися так на питання: щось краще там, щось краще тут

  • @user-zd7oo3vf5c
    @user-zd7oo3vf5c ปีที่แล้ว +5

    оце так чуваки у бульбашці живуть - і українські програмісти одни з найкращих і працюють українці як американці і обладнання для вчених не потрібне. Де б ви були зі своїими формошлеперами якшо б весь світ не допомагав ?
    Єдине в чому ми досягли успіху - це як бабки відмивати через криптобіржі і всілякі міксери і нерухомість в Іспанії купувати

  • @andriichornyi9057
    @andriichornyi9057 ปีที่แล้ว

    Думаю якщо Україна не буде в ЄС та НАТО, то більшість буде їхати звідси...Тому що в довгостроковій перспективі якщо нас там не буде, то наст наврядчи чекатиме довге і щасливе майбутнє....

  • @realmayer1808
    @realmayer1808 ปีที่แล้ว

    Класний тизер 😂

  • @user-od9sl8uo4e
    @user-od9sl8uo4e ปีที่แล้ว +1

    Дуже цікаво. Хочу написати коментів десять. Але не буду))) Дуже жива передача. Багато струн вона чіпає.

  • @frog_men.
    @frog_men. ปีที่แล้ว +1

    Свіжий крутий випуск, кайф

  • @_wedraw
    @_wedraw ปีที่แล้ว

    Дякую за черговий чудовий випуск! Звук - бімба, нє то шо нєкоториє))

  • @alex87950
    @alex87950 ปีที่แล้ว

    Доповнюючи тему маркетингу, мені здається класним прикладом, який в свій час став «гейм ченджером», можна назвати Монобанк. Вони починали з нуля і зробили ставку на простоту і чесність. Банк може бути зручним і зрозуміли., Не кажучи вже про відсутність комісії за перекази між своїми картами, швидким супортом в тд.
    Мені здається такі кейси в глибокій перспективі завжди будуть у виграші.

  • @IONLINEOLEG
    @IONLINEOLEG ปีที่แล้ว

    На мене таргетиться реклама KSE. Так прикольно бачити пана Стадного десь поза межами моєї ютуб бульбашки.

  • @od4566
    @od4566 ปีที่แล้ว

    Нехай більше людей побачать цей відос !

  • @concentration6433
    @concentration6433 ปีที่แล้ว

    Заходжу в youtube щоб поставити лайк, а сам слухаю в подкасті)

  • @sashkoua741
    @sashkoua741 ปีที่แล้ว

    дякую за формат, дуже цікаво таке слухати, але блять той 19-річний громадянин така душніла, але я розумію чого, коли ти сидиш в 19 років і варишся виключно в своїй уяві не маючи досвіду находження за кордоном, але в той же час маючи на це +- кошти зазвичай і призводять до такої риторики. Ніхто не хоче робити щось добре, просто простіше поїхати туди де легше і це теж можна зрозуміти, але ніхто це коло рвати не хоче, простіше сидіть і пиздіть на нарід, який за 30 років як ена мене дохуя чого зробив, хоч і кривувато, але це один з найбільших періодів, де у нас була нормальна така незалежність.

  • @alexkachmala503
    @alexkachmala503 ปีที่แล้ว

    8:39 Цікавий аспект обізнаності. «бо у нас все зрозуміло і ти знаєш до кого звернутись»
    в європейських країнах не треба когось знати, щоб вирішити якусь проблему. ось до прикладу, якщо ви хочете купити чи продати вживане авто в Україні, не будучи при цьому автоекспертом. то вам доведеться мати справу з цілою купою мало приємних людей. Ну або вирішувати це за гроші. І дуже прикро, що бізнес з’являться там, де його не має бути в цивілізованому суспільстві.
    Тож простіше розібратися з західною бюрократію, ніж с українським «рішаловом»
    одна надія на мін цифру

  • @Andrew98-qf2tv
    @Andrew98-qf2tv ปีที่แล้ว

    Чекали після помаранчевої революції, потім після євромайдану, Зеленський щось там обіцяв і тут вже надії, що після війни (умовної нашої перемоги) щось наладиться. Трохи набридло чекати. Система з‘їдає все, ті ж проблеми з суддями, корупцією та некомпетентністю (Кличко наприклад). Дуже радий за ваш дворик під під‘їздом, але змінити (умовного) голову Укроборонпрому ви не зможете, змінити тисячі суддів та прокурорів теж - це все системні речі, як я вже писав система все пожирає. І правильно каже Єгор: медицина, освіта, інфраструктура - те за чим ми ніколи не зрівняємось з Європою. Виїжджати чи ні кожен сам вирішує, але ситуація в країні буде тільки погіршуватись (якщо звісно не виходити із бульбашки, як ведучий подкасту. Можна і з дому не виходити, але це не значить що за парканом немає проблем).

  • @lmn0212
    @lmn0212 ปีที่แล้ว

    Дякую за цікаву розмову.

  • @andytheodorko9874
    @andytheodorko9874 ปีที่แล้ว +1

    Тизер топ

  • @sashakatwon4906
    @sashakatwon4906 ปีที่แล้ว

    дякую за випуск, дуже цікаво 🇺🇦

  • @oleksiy.tryfonov8
    @oleksiy.tryfonov8 ปีที่แล้ว

    Бакси старі також не приймаються в Туреччині. Підтвердження я. Пробував декілька обмінників. Всучив гіду на екскурсії:)Ще в 2020 було. Навіть тут у банку казали,коли купували, ми назад заберем, якщо туркам не збагриш.

  • @DenysLazarenko
    @DenysLazarenko ปีที่แล้ว

    Яка крута назва. Як «імігранту навпаки» буде дуже цікаво послухати. Трохи пізніше))

  • @alekkruchok7270
    @alekkruchok7270 ปีที่แล้ว

    коментар на підтримку каналу, я не маю можливості порівнювати школи в Україні і деінде де краще життя (Чехія Польща наприклад) в цілому рівень скоріш за все кращий, але більше ніж впевнений що і там є платні школи(так само як і інших країнах) які беруть гроші не тільки за кращі умови навчання, а й за рівень знань випускників

  • @idiotophobic
    @idiotophobic ปีที่แล้ว

    Це ніяк не вирішується, ви просто усвідомили на 4му десятку те що кращі рішення мають бути довгострокові, і вони бувають прямо протилежні до тимчасових рішень, що нас оточують. Але тимчасові рішення завжди будуть більш прибутковіші ніж довгострокові і ніколи не виграють в конкурентній боротьбі.

  • @andreinazarchuk1266
    @andreinazarchuk1266 ปีที่แล้ว

    Дякую за прекрасний контент. Я хз як ви знаходите час щоб стільки його продукувати. Я не встигає дивитися

  • @seedered
    @seedered ปีที่แล้ว +1

    Alec Smith died alone in his room at age 26 because he couldn’t afford life-saving insulin.
    І він мав роботу.
    Добре там, де нас нема

  • @anhelina890
    @anhelina890 ปีที่แล้ว

    про вініри: мені треба буде робити щоб закріпити ефект брекетів і якщо пацієнт хоче - можна по мінімуму використати їх (це типу коронка керамічна, а я була ще в одного стоматолога, який запропонував мені просто так зафігачити вініри на зубів двадцять

  • @oleksiy.tryfonov8
    @oleksiy.tryfonov8 ปีที่แล้ว

    Стосовно сміття, це велика проблема, яка не похитнеться, поки не пересмотрять тарифи. Тарифа на переробку взагалі нема...

  • @modroni
    @modroni ปีที่แล้ว

    Оце так19 річні слухачі та глядачі. Більше таких людей, обізнаності, свідомості і не треба буде нікуди їхати.
    На жаль більшість наших громадян "не освіченні" і суто мислять тут, зараз і шоб закон був для усіх але для мене і мого кума із виключенням.
    Але я вірю у краще майбутнє нашої країни, і своїми діями можу міняти цю країну на краще, і того навчати своїх дітей а також ширити це серед свого кола.

  • @serhii_maksymenko
    @serhii_maksymenko ปีที่แล้ว

    59:10 То нітрит натрію (E250) або нітрит калію (E249), що є концервантами від ботулізму, він небезпечний якщо ковбасу жарити 🤷

  • @FillLemon
    @FillLemon ปีที่แล้ว

    Поставив лайк, може зробите офлайн захід, на цілий день з записами mvp гарне питання і інших?

  • @yevhensoikin478
    @yevhensoikin478 ปีที่แล้ว

    А щодо освіти, давайте подивимося з іншої сторони? От озирнемося назад і подумаємо, а які предмети кожен хотів би, щоб йому особисто в школі викладали краще і це, на його думку, допомогло б йому особисто більшого досягти у житті?
    У мене буде лише одна відповідь - англійська. По всіх інших предметах додаткове посилення навряд би якось вплинуло на мої успіхи у житті. Але якби в моєму дитинстві існував би Дуолінго, то й це питання б вже так гостро не стояло.
    //Вища школа - то вже окрема історія.

  • @esperantic
    @esperantic ปีที่แล้ว

    Юрко, спробуй з сином в Lego City, моєму сину сім років, він задоволений. Думаю взяти ще один контролер щоб бігати з ним

  • @jan2ary
    @jan2ary ปีที่แล้ว +4

    Поділюся своїм досвідом життя в Україні.
    Шалений водій на майже сухій дорозі знайшов калюжу і обризкав мою дружину й дітей. На перехресті я до нього підійшов і попросив вибачитись. Мене послали нахуй російською, з приказкою "панаєхалі тут рагулі".
    Попросив таксиста у дворі біля будинку користуватись покажчиками повороту, бо мені з дитиною не дуже зрозуміло, куди він їде. Мене послали нахуй, і знову російською чомусь.
    Щодня бачу, як водії їдуть по вулиці з одностороннім рухом в забороненому напрямку, на зауваження вгадайте як реагують. Щоночі перегони прямоточників на прилеглих вулицях. І це вже не кажучи про те, що можна іще побачити на дорогах за кермом... Що і як ви тут хочете міняти? Посадити клумбу? Прикрасити підʼїзд? Посміхатися сусідам?

    • @zakharg
      @zakharg ปีที่แล้ว

      Хороші речі не закінчуються зауваженнями іншим. Звісно, є люди, на яких навіть не варто витрачати свій ресурс, для таких треба зробити все, щоб вони не змогли порушувати.

  • @SuperWatchmaster
    @SuperWatchmaster ปีที่แล้ว

    Андрій Шевченко не був би тим ким є, якби не перебрався з Динамо в Мілан.
    Треба відкривати для себе світ і можливості, отримувати унікальний досвід… а Україна завжди залишиться домом.

  • @AlexJediKnight
    @AlexJediKnight ปีที่แล้ว

    Що ви взагалі знаєте про те, як ВСІ науковці та врачі виживають в Україні?? Не тільки під час війни, але з 1991 року

    • @yt-2
      @yt-2  ปีที่แล้ว

      ну звісно ж не знаємо, ми ж живем в окремих містах, і в нас нема родичів та друзів цих професій

  • @v.novostavskyy5291
    @v.novostavskyy5291 ปีที่แล้ว

    Четверте дібло просто топчик - механіки, герої, наближеність до другої. І до речі, там місто перше Кийовашад, а герої говорять англійською з виразним східноєвропейським акцентом) Кажуть тонкий натяк на Київ))

  • @dennywhocares
    @dennywhocares ปีที่แล้ว

    Якщо ви готові працювати
    Моя мама працює у лікарні санітаркою заробітня плата у неї $240
    Працювати за що?
    Для чого?
    Польща Чехія Словаччина Угорщина дають хоча б змогу на гарне життя із середньою заробітною платою

  • @bruteforceglory
    @bruteforceglory ปีที่แล้ว

    Марія чудова ❤

  • @themule6032
    @themule6032 ปีที่แล้ว +1

    Перша тема дуже актуальна, але нічого принципово нового від вас не почув.😢

  • @gerasim_vol
    @gerasim_vol ปีที่แล้ว

    1. Не розумію як можна поїхати з України і кинути своїх людей. Це як добровільно піти в сиротинець.
    2. Nox топ ❤

  • @maxitektor5633
    @maxitektor5633 ปีที่แล้ว

    Оцей прийом із невдалим стартом на початку випуску торкнувся мене освіжаюче по новому

  • @pavel6771
    @pavel6771 ปีที่แล้ว

    Кращі ❤

  • @AlekseyRadchenko
    @AlekseyRadchenko ปีที่แล้ว

    Так! І я грав в Nox!!!

  • @denys.medynskyi
    @denys.medynskyi ปีที่แล้ว

    Найголовніше питання залишилось без відповіді - коли Єгор Стадний стане амбасадором бренду «Tubrbat”?