Moc pěkné video a hlavně logické a věcné, což se mi u Vás velice vždy líbí. Nebojíte se říkat skutečné realné pravdy, které jsou doloženy ;) Já bych od Vás uvítala další video, tentokrát o tom hrozném mýtu, že je červené maso škodlivější než drůbeží a bílé, že je doporučeno jíst červené maso max. 1x/týdně, případně vnitřnosti (játra apod), že jsou vhodné údajně pouze max. 2x/měsíčně. Důvod: údajně červené maso je vysoce rizikové ke vzniku KVO, vysokému cholesterolu a podílu nasycených MK + purinů a vede k řadě onemocnění včetně dny apod. Osobně mám docela potíže s argumenty a kontroverzními názory i o trávení červeného masa. Existuje nějak doložení, že je skutečně červené maso, pokud bude šetrně upraveno (vařeno dlouze a pomale v páře apod) skutečně těžce stravitelné pro všechny? Já třeba mám na sobě vypozorováno, že zkrátka po červeném mase (hovězí, skopové apod) mi je zkrátka lépe a absolutně nemám problém s tím sníst i větší porci - klidně i 180g libového zadního, což mi bylo též argumentováno, že pro ženu je nevhodné, než například 100g drůbežího masa, po kterém je mi třeba pocitově těžko. Z bílého masa už spíše preferuji například králičí. Budu moc ráda za Váš názor a uvítám toto téma 🙂 Děkuji moc.
Mega cením kluky za to co dělají, a je velká škoda že nemaji mnohem větší sledovanost, což se do budoucna věřím změní. Lidi by měli více koukat na obsah tohoto typu který ma velkou hodnotu a ne na ty casto kraviny kterých je na internetu mraky. Pokračujte v tom dál borci, zachvili od vás budu mít zhlednute vsechny videa
Je to samozřejmě nesmysl.. pokud jste zdraví nemusíte lepek vynechávat. Jako dítě jsem hrál tenis a třeba i dlouhé turnaje jsem měl od maminky svačinu.. většinou to byl rohlík s máslem šunkou a nějakým sýrem, k tomu okurka nebo rajče, občas nějaké ovoce.. 😅 protože rodiče neznali nějaké nesmyslné diety. A na tom jsem odehrál třeba dva nebo tři zápasy a pak se šlo na plnohodnotné jídlo. Měl jsem energii a všechno bylo v pohodě.
Absolútny súhlas. Pšenica bola v 50-tych rokoch modifikovaná a odvtedy spôsobuje ešte viac problémov. Na California University narátali až 300 symptómov. Ja pečiem chleba z cizrny a pohánky. Modernú pšenicu vôbec nejeme. Leaky gut sa dá zistiť okrem zonulínu aj pomocou LPS častíc. Neceliatickej intolerancie lepku je veľmi veľa. V USA je teraz epidémia intolerancie kukurice (pretože je GMO).
V knize Nemoc začíná ve střevě autor zmińuje , že v Evropě existují tři skupiny s reakcí vylučování zonulinu a následné zvýšené propustnosti střeva . První skupina cca 13 pct nereaguje po konzumaci lepku vyplavováním zonulinu , druhá cca 50 pct reaguje mírným vylučováním a třetí cca 37 pct má vysoké vylučování zonulinu . Když zkombinujete intenzívní trénink , který zvyšuje propustnost s potréninkovou konzumací lepku tak může u některých jedinců docházet k narušení střevní integrity , což vede k pronikání toxinů , polutantů a dalších iritabilních látek , na které pak imunita reaguje tvorbou protilátek a zánětlivých cytokinů a časem může dojít k rozvoji autoimunitních onemocnění ...
Podobně i v knize Život bez pšenice. Bohužel pšenice, kterou člověk jedl před 35 000 let je zcela jiná, než ta, kterou si kupujeme dnes. Navíc kupované pečivo považuji za průmyslově zpracované jídlo. Obecně mi příjde, že kluci ve videích tak nějak jedou linku, že dokud jste zdraví, tak můžete vše a jediné co stačí, je jíst přirozenou stravu. Ale i lidé, kteří jedí "zdravě" a přirozeně často později řeší zdravotní problémy a musí si nastavit tu rovnováhu v jídelníčku jinak. V jiných videích zpochybňují doplňky stravy, detoxy, půsty, že není potřeba řešit, jak jídlo kombinujeme a tvrdí, že hubnutí je vždy o kalorickém deficitu, což třeba popírám já sám tím, že na nízkosacharidové stravě hubnu i přesto, že jsem kalorický příjem navýšil oproti předchozímu stravování. Určitě bych informace v těchto podcastech nebral jako směrodatné (už jen z principu, kdo jsou sponzoři). Osobně věřím i v to, že existují léčitelé, kteří dokáži energeticky rozpoznat nerovnováhu v těle a doporučí, co vyřadit nebo co posílit. Na tom stojí celá tradiční čínská medicína. Vysmívání se těmto technikám není taky úplně fér (i když samozřejmě i v tomto je mnoho šarlatánů a člověk musí být obezřetný).
@@martinslany8141 A vy si přečtete jednu zprávu a hned dovozujete , že se jedná pouze o informace z jedné knihy . Já jsem založením nedůvěřivý a konkrétně i tu info s lepkem si ověřil . Koneckonců studie s lepkem a vylučováním zonulinu a následně se zvýšenou leaky gut je v knize uvedena . Samozřejmě , že jsem si protokol v knize aplikoval a po letech se zbavil potíží . Proto ty informace veřejně sdílím aby pomohly i druhým …Příště než budete druhé hloupě kritizovat , doporučil bych vám se nejprve informovat a až po té se vyjadřovat . Pěkný den přeji …
Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jak je to s reverzní dietou? Má postupné navyšování kalorií, např. po závodech, smysl, pokud chci zároveň nabrat co nejméně tuku, nebo je to mýtus a mohu ihned "skočit" na přibližný udržovací příjem? Optikou logiky kalorické bilance se to zdá jako zbytečné trápení se, často vedoucí k tolik běžnému přejídání se v období "po".
45:00 to jsem si vzpomněl že i nejstarší lidská stavba Göbekli Tepe (asi 9 000 let př. n. l) tam měla velké nádoby s obilninami (teorie k čemu tam jako byly mluví buďto o sýpkách nebo nádobách na kvašení nějaké obdoby piva)
Díky za skvělé video! Mám dotaz. Léčím se s endometriózou a všude na internetu právě o vysazení lepku čtu, že to může ulevit od bolesti či vyloženě, že lepek bujení endometriózy podporuje..Nepodařilo se mi však najít žádné relevantní vědecké studie, které by to prokázaly. Nemáte s tím prosím nějakou zkušenost či o tom nevíte nějaké bližší informace? Z endometriozy se stáva velmi rozšířená nemoc, trpí jí 1 z 10 žen v reprodukčním věku, takže mi přijde důležité případné bludy vyvracet (a to ani nemluvím o příšerných endo dietách, které, kdybych držela, tak bych už asi nebyla na světě). Já se řídím vašimi obecnými radami o výživě a moc mi to pomáhá. Děkuji za informace :)
Hezký den, v tomto díle v segmentu Q&A jsme přímo dotaz ohledně kloubní výživy zodpovídali. V budoucnu možná natočíme i celý díl zaměřený na kloubní výživu, pokud o něj bude zájem.
Dobrý, otázka: vzhľadom na to že telo nedokáže robiť zásobu bielkovín je asi najoptimalnejsie primát bielkoviny čo najpravidelnejšie pre najoptimalnejsiu regenerácia a budovanie svalovej hmoty ?
Dobry den, chcem vas poprosit o nazor na ulcerozni kolitidu co zaradit do jedalnicku co naopak nekonzumovat, ako sa to da sklbit s fitnes ktore doplnky je mozne uzivat nieco ohladom tejto tamy. dakujem pekne
Dobrý večer aký máte názor na stravovanie podľa krvej skupiny je to blbosť alebo to má nejaké vedecké podloženie? ... Ďakujem za dalsi edukatívny podcast ste super.
1:11:41 ..toto se mi přihodilo, když jsem docházel na studijní léčbu. Hovor probíhal cca takto: sestra: Dobrý den, jak se dnes cítíte ? Já: skvěle, děje se něco ? Sestra: Vaše testy nedopadly moc dobře ! Kdy můžete přijít na kontrolu ? Já: na konci týdne, možná další týden ? Sestra: a co tak dnes ? Třeba tak do půl hodiny ? Já: děje se něco ? Sestra: nebojte se, přijeďte. Přicházím do ordinace kde stojí několik doktorů a primářka oddělení .. Primářka: " to jsem naposledy viděla na JIPce u lidí v kómatu po nehodě ! Doktor 1: selhávají mu ledviny a srdce ! Doktor 2: a nespletli se v laborce ? Doktor 3: ne testovali to 2x i Německá strana ! V tento moment si mě všimli, uctivě zdravím... Dívali se na mě s napětím 😂 Takže mi drazí cvičenci informujte své lékaře o brání kreatinu a zvýšené fyzické zátěži ! Ikdyz to doktorům vygooglite, nebudou Vám věřit a pojedou podle tabulkových hodnot..
Líbilo se mi to vysvětlení celozrnné vs vícezrnné vs cereální vs žitné pečivo. Co ale třeba termíny jako pšenično žítné nebo žitno pšeničné pečivo? Zrovna dnes jsem v obchodě přemýšlel při výběru chleba, kde asi bude víc žita, protože jsem chtěl žitný chléb a ten tam nebyl... :-D.
Ako archeologičku ma príjemne prekvapila Vaša argumentácia a doklady o využívaní obilovín v praveku. Tiež sa vždy bavím na paleodiétach. Najlepšia však bola diéta podľa Ježiša Krista, ktorý vo veľkom konzumoval tuniaka a müsli tyčinky :)
Takto jednostranně podávené informace mi nedávají smysl. Co syndrom propustného střeva? Co když někdo kompletně vysadí lepek na několik měsíců? Dává mi smysl akorát ten komplexní článek v příloze i když název je taky zavádějící. Lepek střeva sice nezalepí ale může udělat pravý opak - "proděravět" je. Zabývám se výzkumy v endometrióze a podle výzkumů kompletní vysazení lepku na 12 měsíců výrazně zlepšilo syndromy tohoto onemocnění. V neposlední řadě mi několik lidí nezávisle na sobě řeklo, že svoji chronickou nemoc vyléčili vysazením lepku. Něco k zamyšlení...
Přesně tak... člověk by tady těm pánům uvěřil, že věda vše zná, studie potvrzují.. ale když ona ta praxe, vymizení mnoha nemocí, je holt silnější argument :)
Čiže konzumácia bielej múky z modernej pšenice je nutrične hodnotnejšia ako chlieb/pečivo z pohánkovej, cizrnovej, ľanovej a pod. múky? Schválne to porovnávate len s vysokoprocesovaným bezlepkovým pečivom, ktoré je rovnako nutrične chudobné ako biela pšeničná múka? Ak chce niekto vedieť niečo o lepku, odporúčam dr. Fasana.
Z logiky věci vhodnost pití teplé vody není mýtus ve výživě ale holý fakt. Ono jde o to, že když pijeme vodu studenou, tělo spotřebovává energii na její dohřívání na tělesnou teplotu místo toho aby výdej této energie použilo na něco jiného nebo si ji prostě ponechalo a nemuseli jsme tak tělo zatěžovat navázaným dalším příjmem potravy a její přeměnou na energii. To je naprosto základní použití selského rozumu. Po tom co jste se tomu hned zkraje vysmáli aniž byste nad takovou základní věcí zapřemýšleli, jsem podcast dál neposlouchal.
Milý Tomáši, nad touto základní věcí jsme zapřemýšleli opakovaně a mimo jiné o pití teplé vody máme na našem blogu i velmi komplexní článek z loňského roku: www.institutmodernivyzivy.cz/piti-teple-vody/ Vysmáli jsme se tomu s odkazem na české celebrity tedy cíleně proto, že tato naše "kauza" s pitím teplé vody se dokonce dostala loni touhle dobou i do bulvárních médiích. Pokud něco víte o fyziologii sportovní zátěže, tak jistě tušíte, že limitujícím faktorem je nárůst teploty tělesného jádra při sportovním výkonu. Pití studené vody tedy může být velkým benefitem v kontextu pohybových aktivit, kdy studená teplota vypitých tekutin může přispívat k pomalejšímu nárůstu teploty tělesného jádra při tréninku, zápase nebo závodě a tím může prodloužit sportovní výkon. Naopak při pití vody o pokojové teplotě anebo přímo teplé vody dochází v kontextu pohybových aktivit k rychlejšímu nárůstu teploty tělesného jádra. Např. ve studii armády Spojených států z roku 1990, zmíněné v našem článku výše, výzkumníci zjistili, že pití teplé vody (40 °C) místo studené vody (15 °C) způsobilo, že účastníci studie pili méně, což může vést k dehydrataci. Pro rehydrataci v kontextu sportovního výkonu se proto doporučuje studená anebo pokojová teplota vody, nikoliv teplá voda. Dále, pokud bychom se bavili o situaci mimo sportovní výkon, zkuste prosím zapřemýšlet nad tím, kolik kcal navíc spálí tělo tím, že vypitou studenou vodu musí ohřát na tělesnou teplotu :) Asi budete velmi překvapený, kolik kcal to ve skutečnosti je. Konkrétní číslo i odkaz na zdrojovou studii najdete opět v našem komplexním článku. Možná byste se nejprve měl seznámit s kontextem, než začnete někoho obviňovat, že nad nějakým tématem ani nezapřemýšlel, když tohle téma rozebíráme na každém našem kurzu (naposledy tuto neděli) a máme o tom i komplexní článek na našem webu.
"According to a study by the University of Washington, drinking 10 cups of ice water helps burn about 80 extra calories. " No ja ti nevim :D To je 8 kcal na jednu sklenicku, to zas takovej zazrak neni.
Zase vypouštíte nesmysly - mluvíte o lepku, ale ono jde v podstatě o úplně něco jiného - o sacharidy, které obiloviny ( a vůbec běžné přílohy, včetně brambor, rýže, atd) obsahují a které lidské tělo není schopno beze zbytku strávit.
Pecivo a lepek je hnoj ktory v strave cloveka ktory sa zaujima o zdravu vyzivu nema co robit. A tito premudrely, tlsty, o studie sa opierajuci sasci nech si hovoria co chcu 😁
tak s tim ale nema nic spolecneho lepek, ale spise ta bila mouka v pecivu ze supermarketu, ktere vsichni jedi. Ne? Moc mi neni jasne, ze nic takoveho nezduraznili za dobrych 15 minut tlachu o tom jak nekdo pomlouva pecivo kvuli lepku a jak dlouho lepek jime. Hladkou psenicnou mouku jime tak 150let?
Jako vždy skvělý podcast, kluci! Je nám ctí, že můžeme podpořit kvalitní zdroj informací o výživě a šířit jej dál i mezi našimi zákazníky. :-)
Třeba bude příští video sponzorováné od výrobce tabáku a ukáží se studie že tabák nevadí 😃.
@@lukassam2 to už tady v minulosti bylo a stejně se ukázalo že kouření je škodlivé.
Moc pěkné video a hlavně logické a věcné, což se mi u Vás velice vždy líbí. Nebojíte se říkat skutečné realné pravdy, které jsou doloženy ;) Já bych od Vás uvítala další video, tentokrát o tom hrozném mýtu, že je červené maso škodlivější než drůbeží a bílé, že je doporučeno jíst červené maso max. 1x/týdně, případně vnitřnosti (játra apod), že jsou vhodné údajně pouze max. 2x/měsíčně. Důvod: údajně červené maso je vysoce rizikové ke vzniku KVO, vysokému cholesterolu a podílu nasycených MK + purinů a vede k řadě onemocnění včetně dny apod. Osobně mám docela potíže s argumenty a kontroverzními názory i o trávení červeného masa. Existuje nějak doložení, že je skutečně červené maso, pokud bude šetrně upraveno (vařeno dlouze a pomale v páře apod) skutečně těžce stravitelné pro všechny? Já třeba mám na sobě vypozorováno, že zkrátka po červeném mase (hovězí, skopové apod) mi je zkrátka lépe a absolutně nemám problém s tím sníst i větší porci - klidně i 180g libového zadního, což mi bylo též argumentováno, že pro ženu je nevhodné, než například 100g drůbežího masa, po kterém je mi třeba pocitově těžko. Z bílého masa už spíše preferuji například králičí. Budu moc ráda za Váš názor a uvítám toto téma 🙂 Děkuji moc.
Mega cením kluky za to co dělají, a je velká škoda že nemaji mnohem větší sledovanost, což se do budoucna věřím změní. Lidi by měli více koukat na obsah tohoto typu který ma velkou hodnotu a ne na ty casto kraviny kterých je na internetu mraky. Pokračujte v tom dál borci, zachvili od vás budu mít zhlednute vsechny videa
Je to samozřejmě nesmysl.. pokud jste zdraví nemusíte lepek vynechávat. Jako dítě jsem hrál tenis a třeba i dlouhé turnaje jsem měl od maminky svačinu.. většinou to byl rohlík s máslem šunkou a nějakým sýrem, k tomu okurka nebo rajče, občas nějaké ovoce.. 😅 protože rodiče neznali nějaké nesmyslné diety. A na tom jsem odehrál třeba dva nebo tři zápasy a pak se šlo na plnohodnotné jídlo. Měl jsem energii a všechno bylo v pohodě.
Absolútny súhlas. Pšenica bola v 50-tych rokoch modifikovaná a odvtedy spôsobuje ešte viac problémov. Na California University narátali až 300 symptómov. Ja pečiem chleba z cizrny a pohánky. Modernú pšenicu vôbec nejeme. Leaky gut sa dá zistiť okrem zonulínu aj pomocou LPS častíc. Neceliatickej intolerancie lepku je veľmi veľa. V USA je teraz epidémia intolerancie kukurice (pretože je GMO).
Paráda, super, že sdilite Vase názory a zkušenosti.
Až jim bude 50, tak budou mluvit jinak.
Chceme Jirku v podcastu. 💪
Super podcast.
Udělejte video o proteinů apod benefity a zhoršení apod díky suplementace atak díky jste super
Díky za další video, jste moc fajn.
Super podcasty🙏
Zdravíčko, a jak je to s rozmrazovanými pečivy v supermarketů? Ovlivní to o hodně kvalitu pečiva? Díky
V knize Nemoc začíná ve střevě autor zmińuje , že v Evropě existují tři skupiny s reakcí vylučování zonulinu a následné zvýšené propustnosti střeva . První skupina cca 13 pct nereaguje po konzumaci lepku vyplavováním zonulinu , druhá cca 50 pct reaguje mírným vylučováním a třetí cca 37 pct má vysoké vylučování zonulinu . Když zkombinujete intenzívní trénink , který zvyšuje propustnost s potréninkovou konzumací lepku tak může u některých jedinců docházet k narušení střevní integrity , což vede k pronikání toxinů , polutantů a dalších iritabilních látek , na které pak imunita reaguje tvorbou protilátek a zánětlivých cytokinů a časem může dojít k rozvoji autoimunitních onemocnění ...
Diky za to! 👍
Podobně i v knize Život bez pšenice. Bohužel pšenice, kterou člověk jedl před 35 000 let je zcela jiná, než ta, kterou si kupujeme dnes. Navíc kupované pečivo považuji za průmyslově zpracované jídlo. Obecně mi příjde, že kluci ve videích tak nějak jedou linku, že dokud jste zdraví, tak můžete vše a jediné co stačí, je jíst přirozenou stravu. Ale i lidé, kteří jedí "zdravě" a přirozeně často později řeší zdravotní problémy a musí si nastavit tu rovnováhu v jídelníčku jinak. V jiných videích zpochybňují doplňky stravy, detoxy, půsty, že není potřeba řešit, jak jídlo kombinujeme a tvrdí, že hubnutí je vždy o kalorickém deficitu, což třeba popírám já sám tím, že na nízkosacharidové stravě hubnu i přesto, že jsem kalorický příjem navýšil oproti předchozímu stravování. Určitě bych informace v těchto podcastech nebral jako směrodatné (už jen z principu, kdo jsou sponzoři). Osobně věřím i v to, že existují léčitelé, kteří dokáži energeticky rozpoznat nerovnováhu v těle a doporučí, co vyřadit nebo co posílit. Na tom stojí celá tradiční čínská medicína. Vysmívání se těmto technikám není taky úplně fér (i když samozřejmě i v tomto je mnoho šarlatánů a člověk musí být obezřetný).
@@martinslany8141 A vy si přečtete jednu zprávu a hned dovozujete , že se jedná pouze o informace z jedné knihy . Já jsem založením nedůvěřivý a konkrétně i tu info s lepkem si ověřil . Koneckonců studie s lepkem a vylučováním zonulinu a následně se zvýšenou leaky gut je v knize uvedena . Samozřejmě , že jsem si protokol v knize aplikoval a po letech se zbavil potíží . Proto ty informace veřejně sdílím aby pomohly i druhým …Příště než budete druhé hloupě kritizovat , doporučil bych vám se nejprve informovat a až po té se vyjadřovat . Pěkný den přeji …
Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jak je to s reverzní dietou? Má postupné navyšování kalorií, např. po závodech, smysl, pokud chci zároveň nabrat co nejméně tuku, nebo je to mýtus a mohu ihned "skočit" na přibližný udržovací příjem? Optikou logiky kalorické bilance se to zdá jako zbytečné trápení se, často vedoucí k tolik běžnému přejídání se v období "po".
45:00 to jsem si vzpomněl že i nejstarší lidská stavba Göbekli Tepe (asi 9 000 let př. n. l) tam měla velké nádoby s obilninami (teorie k čemu tam jako byly mluví buďto o sýpkách nebo nádobách na kvašení nějaké obdoby piva)
Díky za skvělé video! Mám dotaz. Léčím se s endometriózou a všude na internetu právě o vysazení lepku čtu, že to může ulevit od bolesti či vyloženě, že lepek bujení endometriózy podporuje..Nepodařilo se mi však najít žádné relevantní vědecké studie, které by to prokázaly. Nemáte s tím prosím nějakou zkušenost či o tom nevíte nějaké bližší informace? Z endometriozy se stáva velmi rozšířená nemoc, trpí jí 1 z 10 žen v reprodukčním věku, takže mi přijde důležité případné bludy vyvracet (a to ani nemluvím o příšerných endo dietách, které, kdybych držela, tak bych už asi nebyla na světě). Já se řídím vašimi obecnými radami o výživě a moc mi to pomáhá. Děkuji za informace :)
Na stejná doporučení narážím u Hashimotovy tyreoiditidy
Dobrý den , chtěl bych se zeptat jestli někdy budete probírat kloubní výživu , děkuji za odpověď
Hezký den, v tomto díle v segmentu Q&A jsme přímo dotaz ohledně kloubní výživy zodpovídali. V budoucnu možná natočíme i celý díl zaměřený na kloubní výživu, pokud o něj bude zájem.
Dobrý, otázka: vzhľadom na to že telo nedokáže robiť zásobu bielkovín je asi najoptimalnejsie primát bielkoviny čo najpravidelnejšie pre najoptimalnejsiu regenerácia a budovanie svalovej hmoty ?
Mna bude zaujimat co bude v mode a co bude hovorit medzirodna zdr org o 10, 20 rokov...... Jak sa tie nazory menia dokola....
Dobry den, chcem vas poprosit o nazor na ulcerozni kolitidu co zaradit do jedalnicku co naopak nekonzumovat, ako sa to da sklbit s fitnes ktore doplnky je mozne uzivat nieco ohladom tejto tamy. dakujem pekne
Dobrý večer aký máte názor na stravovanie podľa krvej skupiny je to blbosť alebo to má nejaké vedecké podloženie? ... Ďakujem za dalsi edukatívny podcast ste super.
1:11:41 ..toto se mi přihodilo, když jsem docházel na studijní léčbu.
Hovor probíhal cca takto:
sestra: Dobrý den, jak se dnes cítíte ?
Já: skvěle, děje se něco ?
Sestra: Vaše testy nedopadly moc dobře ! Kdy můžete přijít na kontrolu ?
Já: na konci týdne, možná další týden ?
Sestra: a co tak dnes ? Třeba tak do půl hodiny ?
Já: děje se něco ?
Sestra: nebojte se, přijeďte.
Přicházím do ordinace kde stojí několik doktorů a primářka oddělení ..
Primářka: " to jsem naposledy viděla na JIPce u lidí v kómatu po nehodě !
Doktor 1: selhávají mu ledviny a srdce !
Doktor 2: a nespletli se v laborce ?
Doktor 3: ne testovali to 2x i Německá strana !
V tento moment si mě všimli, uctivě zdravím...
Dívali se na mě s napětím 😂
Takže mi drazí cvičenci informujte své lékaře o brání kreatinu a zvýšené fyzické zátěži !
Ikdyz to doktorům vygooglite, nebudou Vám věřit a pojedou podle tabulkových hodnot..
Líbilo se mi to vysvětlení celozrnné vs vícezrnné vs cereální vs žitné pečivo. Co ale třeba termíny jako pšenično žítné nebo žitno pšeničné pečivo? Zrovna dnes jsem v obchodě přemýšlel při výběru chleba, kde asi bude víc žita, protože jsem chtěl žitný chléb a ten tam nebyl... :-D.
Ako archeologičku ma príjemne prekvapila Vaša argumentácia a doklady o využívaní obilovín v praveku. Tiež sa vždy bavím na paleodiétach. Najlepšia však bola diéta podľa Ježiša Krista, ktorý vo veľkom konzumoval tuniaka a müsli tyčinky :)
Ale je tu jiný problém:
např. glyfosát, roundup...
💪🏻❤️
chceme jirku :D
Takto jednostranně podávené informace mi nedávají smysl. Co syndrom propustného střeva? Co když někdo kompletně vysadí lepek na několik měsíců? Dává mi smysl akorát ten komplexní článek v příloze i když název je taky zavádějící. Lepek střeva sice nezalepí ale může udělat pravý opak - "proděravět" je. Zabývám se výzkumy v endometrióze a podle výzkumů kompletní vysazení lepku na 12 měsíců výrazně zlepšilo syndromy tohoto onemocnění. V neposlední řadě mi několik lidí nezávisle na sobě řeklo, že svoji chronickou nemoc vyléčili vysazením lepku. Něco k zamyšlení...
Přesně tak... člověk by tady těm pánům uvěřil, že věda vše zná, studie potvrzují.. ale když ona ta praxe, vymizení mnoha nemocí, je holt silnější argument :)
Čiže konzumácia bielej múky z modernej pšenice je nutrične hodnotnejšia ako chlieb/pečivo z pohánkovej, cizrnovej, ľanovej a pod. múky?
Schválne to porovnávate len s vysokoprocesovaným bezlepkovým pečivom, ktoré je rovnako nutrične chudobné ako biela pšeničná múka?
Ak chce niekto vedieť niečo o lepku, odporúčam dr. Fasana.
Súhlasím so všetkým😊, tiež dávno študujem a zaoberám sa týmto smerom. ...
Djokovič nejí lepek a podává vynikající výkony. . Proč tedy lepek jíst?
Pořad se opíráte o studie, ale není studie jako studie. Záleží kdo ji platí ☺️. Proto je lepší vyzkouset na sobě zda lepek vadí nebo ne.
Z logiky věci vhodnost pití teplé vody není mýtus ve výživě ale holý fakt. Ono jde o to, že když pijeme vodu studenou, tělo spotřebovává energii na její dohřívání na tělesnou teplotu místo toho aby výdej této energie použilo na něco jiného nebo si ji prostě ponechalo a nemuseli jsme tak tělo zatěžovat navázaným dalším příjmem potravy a její přeměnou na energii. To je naprosto základní použití selského rozumu. Po tom co jste se tomu hned zkraje vysmáli aniž byste nad takovou základní věcí zapřemýšleli, jsem podcast dál neposlouchal.
Milý Tomáši, nad touto základní věcí jsme zapřemýšleli opakovaně a mimo jiné o pití teplé vody máme na našem blogu i velmi komplexní článek z loňského roku: www.institutmodernivyzivy.cz/piti-teple-vody/ Vysmáli jsme se tomu s odkazem na české celebrity tedy cíleně proto, že tato naše "kauza" s pitím teplé vody se dokonce dostala loni touhle dobou i do bulvárních médiích.
Pokud něco víte o fyziologii sportovní zátěže, tak jistě tušíte, že limitujícím faktorem je nárůst teploty tělesného jádra při sportovním výkonu. Pití studené vody tedy může být velkým benefitem v kontextu pohybových aktivit, kdy studená teplota vypitých tekutin může přispívat k pomalejšímu nárůstu teploty tělesného jádra při tréninku, zápase nebo závodě a tím může prodloužit sportovní výkon. Naopak při pití vody o pokojové teplotě anebo přímo teplé vody dochází v kontextu pohybových aktivit k rychlejšímu nárůstu teploty tělesného jádra. Např. ve studii armády Spojených států z roku 1990, zmíněné v našem článku výše, výzkumníci zjistili, že pití teplé vody (40 °C) místo studené vody (15 °C) způsobilo, že účastníci studie pili méně, což může vést k dehydrataci. Pro rehydrataci v kontextu sportovního výkonu se proto doporučuje studená anebo pokojová teplota vody, nikoliv teplá voda.
Dále, pokud bychom se bavili o situaci mimo sportovní výkon, zkuste prosím zapřemýšlet nad tím, kolik kcal navíc spálí tělo tím, že vypitou studenou vodu musí ohřát na tělesnou teplotu :) Asi budete velmi překvapený, kolik kcal to ve skutečnosti je. Konkrétní číslo i odkaz na zdrojovou studii najdete opět v našem komplexním článku.
Možná byste se nejprve měl seznámit s kontextem, než začnete někoho obviňovat, že nad nějakým tématem ani nezapřemýšlel, když tohle téma rozebíráme na každém našem kurzu (naposledy tuto neděli) a máme o tom i komplexní článek na našem webu.
"According to a study by the University of Washington, drinking 10 cups of ice water helps burn about 80 extra calories. "
No ja ti nevim :D To je 8 kcal na jednu sklenicku, to zas takovej zazrak neni.
@@InstitutModerniVyzivy tohle už rozumně zní, děkuji za obsáhlou odpověď a čas který jste reakci věnovali :-)
Chceme Jirku 💪
Fuj nic není zbytečnější potravina než pečivo, to ať si nechají obézní lidé. Nechápu jak tím někdo muže krmit deti🤢🤮🤮
Chceme Jirku! #VÍTĚZSTVÍ
Nejlepsi diskuse o lepku 😂 th-cam.com/video/ZCuuGCX6xJk/w-d-xo.html
Zase vypouštíte nesmysly - mluvíte o lepku, ale ono jde v podstatě o úplně něco jiného - o sacharidy, které obiloviny ( a vůbec běžné přílohy, včetně brambor, rýže, atd) obsahují a které lidské tělo není schopno beze zbytku strávit.
Pecivo a lepek je hnoj ktory v strave cloveka ktory sa zaujima o zdravu vyzivu nema co robit. A tito premudrely, tlsty, o studie sa opierajuci sasci nech si hovoria co chcu 😁
👍
tak s tim ale nema nic spolecneho lepek, ale spise ta bila mouka v pecivu ze supermarketu, ktere vsichni jedi. Ne? Moc mi neni jasne, ze nic takoveho nezduraznili za dobrych 15 minut tlachu o tom jak nekdo pomlouva pecivo kvuli lepku a jak dlouho lepek jime. Hladkou psenicnou mouku jime tak 150let?