Tiszteletem! Jó látni az eredményeidet! Ha sorba kötsz ilyeneket, akkor az azért még nem úgy termel mint a napelem, ha megcsinálod, tegyél be napelemes diódát párhuzamosan(elkerülö dióda), generátoronként mert össze vissza fog hullámozni a termelés, ami csökkentheti a hatékonyságot és melegedést okozhat a generátorokon mint a napelemeknél. Sok sikert a projekthez!
@@Mikrosilver Üdv! Köszönöm a tájékoztatást. Ez sokat segít nekem is, mert én forgatható áramszedőhöz hasonló megoldáson törpöltem hogy kivédjem a kábelszakadást.
Üdv! Ebből a vidóból "loptam" a lapát szögbeállíthatóságát, de én 3D nyomtatott "alátéttel" oldottam meg. :) Az én szélkerekem még csak nagyon kezdeti verzió, még sokmindenben megy az ötletelés, most a csúszógyűrűknél tartok. Ha jól látom, a tieiden nincs ilyesmi. Nem tekeri (tekerte) fel a vezetéket?
Üdvözöllek! Nekem egy vertikális szélerőművem van, aminek a kábelezésével, bekötésével kapcsolatban szeretném kikérni a véleményedet. Elég sok kérdésem lenne, ezért ha adnál egy telefonos elérhetőséget és hogy mikor hívhatlak, azt nagyon megköszönném.
Üdv! Azon kevesek közé tartozom, aki a vízszintesre szavazott 2 hónapja. Véleményem szerint a függőlegessel annyi a probléma, hogy a forgása során az egyik oldalba ugye bele kap a szél, a másik oldal ami ellentétesen forog, azt pedig tolja a szél magától el, és ellentétes irányba akarja forgatni a dolgot.. És nyilván azert forog egyik irányba, mert más az alaki tényezője a két oldalon levő lapátnak: egyikbe jobban bele kap, másikba kevésbé. És ezért van egy csomó vesztesége a modellnek, szerintem nem véletlen használnak a nagy szélerőművek is vízszintes modellt, ott gyakorlatilag nem üti fel a fejét ez a probléma. Btw ha a nyomatékot növeljük, nem lehetne egy áttételt rá rakni? Esetleg az is megérne egy tesztet. Minden jót, köszönjük a sok kísérletet, és a kitartást ;)
Üdv. A függőlegesre az lett volna a megoldás hogy egy "dobozt" kellett volna építeni köré és 6 darab szélterelőt elhelyezni ami megoldja a vissza térő lapát terhelés mentesítését de ezt mindenképp egy dizájnos formában kéne kivitelezni(szép legyen ha már van). A vízszintesnek nincs akkora nyomatéka hogy áttétellel is működjön, a 6 lapátos verzió talán kisebb szélben is el indul ez által tovább is forog így fog javulni a teljesítmény.
Nagy lapát. 90 cm átmérő felett már közel vízszintes a hatásfok görbe. A kétlapátos gyorsabb,a többlapátos nagyobb nyomatékú,a generátorhoz kell illeszteni. A lapát tövét több rétegből kell csinálni mert ott a legnagyobb a hajlító nyomaték.
Szia. Ha adhatok egy tippet az egesz futes rendszert alakitsd ugy át hogy a napelemekel Eth bányász es a szamitogep adja a fűtést. 300watt/h befektetes 3 euro/nap persze ez valtozik es ez csak egy videokartya ami (800 euroba kerul most) de tobb videokartya tobb pénz tobb fűtés. Kerdes : milyen vodeovago programot hasznalsz? Jok a videoid es kellene nekem is vallami jo vagoprogram. Kivancsi vagyok az uj napelemelre a hazteton hogy termelnek hogy mennek? Csak igy tovabb jok a videoid :).
Üdv. Nálam biztos nem fognak fűteni a bitek mert nem értek hozzá meg nem is foglalkoztat egyáltalán. Nekem a Sony Vegas pro jött be windowson és a Openshot linuxon. A új string nagyon jó, ott is elindul a további fejlesztés hamarosan.
meg a vizszint es a vertikal fogalmat elkekkene dontened....de dicseret a szel energi felhasznalasahoz,,,,feletsed el a napot az ev nagy szazalekeban a szellel szembe.
Üdv. Az autó generátornak gerjesztés kell hogy termeljen és folyamatos 1000 körüli fordulat. Ezek 500 fordulaton túl sokat is termelnek, a probléma abból ered hogy nekem nincs elég fordulatom.
Kb egy hete láttam a videót de bizonyos okok miatt nem tudtam kommentet írni... A lényeg, hogy mikor autóval elhaladok a nagy ventilátorok mellett akkor megfigyelem hogy a lapátok pont így néznek ki szemből is meg oldalról is csak fordítva állnak!!! Azokon nem a buciba kezd belekapni a szél hanem a bucin fejezi be a munkáját. Nem tudom mekkora a különbség, de tuti hogy a mérnökök nem tévednek. Üdv! Kiss Attila
@@Mikrosilver Igen ez igaz. Csak annyit akartam ezzel, hogy amikor újra a földön lesz az egyik szélkerék akkor érdemes lenne fordítva feltenni a lapátokat. Legalább egy műszeles deszkamodell erejéig. De végeredményben meg nem én csinálom akkor nem szólok bele :D Üdv.
Üdv Mikrosilver.Elsősorban gratulálok a videoidhoz nagyon hasznosak.remélem tudok segiteni a szellturbina tervezésnél.van egy remek oldal ahol szimulálhatod a szélturbina teljesitményét,megváltoztadhatod lapátok számát,.méretét,széllsebeségét,fordulatot,magaságot és végül meg adja a program a lapátok méretét,vizszintes vagy függöleges széllturbinákhoz, Warlock.com.au www.warlock.com.au/olddiy/
a lapat geometriai kialakitasanak okat tanulmanyozd meg kicsit. kozepfele azert jobban csavart, mert a lapat keruleti sebessege kozepfelol a szelei fele valtozo, azonos szelnyomas kialakitasa a fontos a lapatok kozepe es vegei fele is. a szelnyomas terheles egyenletes eloszalsat es a kozepresz es szeleken keletkezo nyomatek egyenletes eloszlasa miatt alakitjak nem csak az eltero mereteket, de a csavaras merteket is. repulogepmodelleztem, lapatot is gyartottunk, es a szelkerek valojaban legcsavar elveket kovet;) a meglatasod helyes, es a tapasztalatok utjan kikiserletezett formara jol raereztel;)
Olyat nem lehet, hogy csak a lapátok az megvenni? Nem gyártanak ezt valaki? Szerintem képtelenség házilag ezt a geometriai megcsinálni. Max a függőleges tengelyüt de annak a hatásfoka szar
Üdv. Lehet csak lapátokat venni de nagyon drága, viszont lesz nyomtatva olyan ami már működik jól. th-cam.com/video/yo6tz4Zi9E4/w-d-xo.html th-cam.com/video/mLLuQ4SVa80/w-d-xo.html
Érdekes a videó a szélkerékről, de ebben az összeállításban nem igen van benne potenciál. Egy szürke napon, egy 250W-os panel szerintem többszörös termelést hozna a kerékhez képest.
Egy szürke napon, pl télen a 3Kw nyi napelemem, van hogy 100W ot sem termel óránként. ilyen esetben még jól jöhet egy szélturbina. De én 1Kw os kerékpár agymotort tervezek feltenni lapátokkal. Nálam 48 v 380Ah litium akku van. de télen simán lemerül, ha egy hétig semmi napsütés.
@@imretolli5235 De azok a legrosszabb napok. Szelet föld közelben elég nehéz tartósan munkára bírni. A világosság azért viszonylag kiszámítható, és ha köd van, akkor nincs szél sem.
@@sandorhegedus7699 Igen, de éjjel, míg semmi fény nincs, télen minden wattnak örülnék. :) Megcsináltam magamnak egy szigetüzemű rendszert saját tervezésű inverterrel, és nem azért mert drága lenne az elmű által nyújtott Kw ok, hanem kihivás volt számomra. most hogy jól és stabilan üzemel róla az egész , már nem szívesen kapcsolom rá a hálózatra a házat. Nyáron bőven sok is amit ki tudok szedni a renszerből,de télre ki kell találnom valamit. utána kell néznem, milyen magasra tehető fel büntetlenül egy kis turbina. de csak napelem sajnos nem elég télen. tetőfelüetem sincs már több
@@imretolli5235 48 V 380 Ah akkucsomagot elég nehéz lesz széllel tölteni. Nem mondom, van az a generátor de amihez mi földi halandók hozzájutunk...az alkalmatlan erre. Készítettem jó pár szerkezetet az említett téli napok miatt de az a tapasztalat, hogy ekkora csomagnál elenyésző a termelés.
@@gregorisearthy2486 Nem értem...miért lenne nehéz tölteni??? A cél nem az, hogy széllel tele tegyem . Egy ekkora akkut is lehet akár 1A el is tölteni. Ha egy szélturbina teszem azt 200W teljesítményre képes, akkor azt ha van szél bele is lehet pumpálni. . A házam áram igénye amit állandónak mondható, kb 170W ebben pár alap készülék, mint hűtő, router, stb, ami állandó fogyasztó. Minden más attól függ hol vagyok a házban mit kapcsolok be. És itt jön képbe egy esetleges + energiaforrás, még ha nem is állandó . Az elmúlt télen kétszer kellet elmütől energiát vételeznem, és ez is csak pár nap volt. Lehet ha egy turbina már fent van, ezt is kiküszöböltem volna. Sajnos elérkeztem egy olyan szintre, ahol már zavar ha nem a saját áramom használom, s mint korábban írtam nem a pénz miatt. Hegyen lakok, szerintem jobb eséllyel teszek fel egy turbinát a tetőre, mint lent a városban élők. Napelem nem fér el több, patak meg nem csörgedezik sajnos a kert végében :) bárcsak így lenne.
Tiszteletem!
Jó látni az eredményeidet!
Ha sorba kötsz ilyeneket, akkor az azért még nem úgy termel mint a napelem, ha megcsinálod, tegyél be napelemes diódát párhuzamosan(elkerülö dióda), generátoronként mert össze vissza fog hullámozni a termelés, ami csökkentheti a hatékonyságot és melegedést okozhat a generátorokon mint a napelemeknél.
Sok sikert a projekthez!
A levezetőkábelt nem fogja eltépni ha körbeforog? Viharfék nem lessz rajta?
Nem is csavarja fel! Évek óta tesztelem:)
Üdv.
5 körbefordulás után még laza de ha meg feszül akkor csak a másik irányba tud fordulni.
A vezérlő kifékezi ha úgy érzi baj van.
@@Mikrosilver Üdv! Köszönöm a tájékoztatást. Ez sokat segít nekem is, mert én forgatható áramszedőhöz hasonló megoldáson törpöltem hogy kivédjem a kábelszakadást.
Üdv! Jó lett a videó! Én akárhogy nézem a videókat mindig tudok belőle kiszedni nagyon hasznos dolgokat!😁😊
Üdv!
Ebből a vidóból "loptam" a lapát szögbeállíthatóságát, de én 3D nyomtatott "alátéttel" oldottam meg. :)
Az én szélkerekem még csak nagyon kezdeti verzió, még sokmindenben megy az ötletelés, most a csúszógyűrűknél tartok. Ha jól látom, a tieiden nincs ilyesmi. Nem tekeri (tekerte) fel a vezetéket?
Üdv.
A csuszógyűrűknél még nem tartok először jöjjön belőle emészthető teljesítmény, legalább 5 lapáttal látok reményt rá.
Üdvözöllek! Nekem egy vertikális szélerőművem van, aminek a kábelezésével, bekötésével kapcsolatban szeretném kikérni a véleményedet. Elég sok kérdésem lenne, ezért ha adnál egy telefonos elérhetőséget és hogy mikor hívhatlak, azt nagyon megköszönném.
Bolygóművet a dimangó fordulat növelésére nem próbáltál?
Üdv.
A vízszintesben nincs akkora nyomaték hogy működjön, a függőlegesnél működhet.
Üdv! Azon kevesek közé tartozom, aki a vízszintesre szavazott 2 hónapja. Véleményem szerint a függőlegessel annyi a probléma, hogy a forgása során az egyik oldalba ugye bele kap a szél, a másik oldal ami ellentétesen forog, azt pedig tolja a szél magától el, és ellentétes irányba akarja forgatni a dolgot.. És nyilván azert forog egyik irányba, mert más az alaki tényezője a két oldalon levő lapátnak: egyikbe jobban bele kap, másikba kevésbé. És ezért van egy csomó vesztesége a modellnek, szerintem nem véletlen használnak a nagy szélerőművek is vízszintes modellt, ott gyakorlatilag nem üti fel a fejét ez a probléma. Btw ha a nyomatékot növeljük, nem lehetne egy áttételt rá rakni? Esetleg az is megérne egy tesztet. Minden jót, köszönjük a sok kísérletet, és a kitartást ;)
Üdv.
A függőlegesre az lett volna a megoldás hogy egy "dobozt" kellett volna építeni köré és 6 darab szélterelőt elhelyezni ami megoldja a vissza térő lapát terhelés mentesítését de ezt mindenképp egy dizájnos formában kéne kivitelezni(szép legyen ha már van).
A vízszintesnek nincs akkora nyomatéka hogy áttétellel is működjön, a 6 lapátos verzió talán kisebb szélben is el indul ez által tovább is forog így fog javulni a teljesítmény.
....és a dobozba sokkal könnyebben bele kap a szél. Várom a folytatást, üdv :)
Mi történik ha túl nagy a szél és túl gyorsan forog? Vagy ilyen veszély nem áll fenn?
Terheléssel lehet szabályozni a sebeséget már ha van annyi terhelés...
Üdv.
Túl nagy szél itt nem várható ebben a gödörben de a vezérlő kifékezi ha úgy érzi baj van.
Nagy lapát. 90 cm átmérő felett már közel vízszintes a hatásfok görbe. A kétlapátos gyorsabb,a többlapátos nagyobb nyomatékú,a generátorhoz kell illeszteni. A lapát tövét több rétegből kell csinálni mert ott a legnagyobb a hajlító nyomaték.
Szia. Ha adhatok egy tippet az egesz futes rendszert alakitsd ugy át hogy a napelemekel Eth bányász es a szamitogep adja a fűtést. 300watt/h befektetes 3 euro/nap persze ez valtozik es ez csak egy videokartya ami (800 euroba kerul most) de tobb videokartya tobb pénz tobb fűtés. Kerdes : milyen vodeovago programot hasznalsz? Jok a videoid es kellene nekem is vallami jo vagoprogram. Kivancsi vagyok az uj napelemelre a hazteton hogy termelnek hogy mennek? Csak igy tovabb jok a videoid :).
Üdv.
Nálam biztos nem fognak fűteni a bitek mert nem értek hozzá meg nem is foglalkoztat egyáltalán.
Nekem a Sony Vegas pro jött be windowson és a Openshot linuxon.
A új string nagyon jó, ott is elindul a további fejlesztés hamarosan.
mekkorához nem kell zengedély?
Üdv.
Úgy tudom a háztáji változat 500w-ig telepíthető.
Üdvözlöm.....valahogy tudnánk beszélni privátban!?
Üdv.
Amikor a napok 36 órásra nyúlnak akkor már lehet hogy lesz időm beszélgetni sokatokkal.
@@Mikrosilver Ez egy elég gáz válasz volt!
Üdv a belügyménisztériumból!👍😉👏
meg a vizszint es a vertikal fogalmat elkekkene dontened....de dicseret a szel energi felhasznalasahoz,,,,feletsed el a napot az ev nagy szazalekeban a szellel szembe.
Barátom kezd alakulni . ..
Még 2-3 hetet várok aztán mutatom a csodát 😄
Üdv.
Már tűkön ülök mutasd! :)
@@Mikrosilver ok.mi legyen a címe ???
Hasznalt auto generatorral nem lehetne jobban termelni?
Üdv.
Az autó generátornak gerjesztés kell hogy termeljen és folyamatos 1000 körüli fordulat.
Ezek 500 fordulaton túl sokat is termelnek, a probléma abból ered hogy nekem nincs elég fordulatom.
Szuper!
Vártuk már!
Lehet én vagyok helikopter de nem a dupla generátorosra kellett volna a nagyobb lapátokat tenni?
Üdv.
A nagy motornak 3x akkora erő kell hogy megmozditsd.
Remek én is gyártok hasonlót már meg is van a cucc hozzá :)😜👍
Kb egy hete láttam a videót de bizonyos okok miatt nem tudtam kommentet írni... A lényeg, hogy mikor autóval elhaladok a nagy ventilátorok mellett akkor megfigyelem hogy a lapátok pont így néznek ki szemből is meg oldalról is csak fordítva állnak!!! Azokon nem a buciba kezd belekapni a szél hanem a bucin fejezi be a munkáját.
Nem tudom mekkora a különbség, de tuti hogy a mérnökök nem tévednek.
Üdv! Kiss Attila
Üdv.
Ott állítható a lapátszög menet közben, kicsit professzionálisabban állnak a dolgokhoz én egyenlőre csak játszok.
@@Mikrosilver Igen ez igaz. Csak annyit akartam ezzel, hogy amikor újra a földön lesz az egyik szélkerék akkor érdemes lenne fordítva feltenni a lapátokat. Legalább egy műszeles deszkamodell erejéig.
De végeredményben meg nem én csinálom akkor nem szólok bele :D
Üdv.
Üdv Mikrosilver.Elsősorban gratulálok a videoidhoz nagyon hasznosak.remélem tudok segiteni a szellturbina tervezésnél.van egy remek oldal ahol szimulálhatod a szélturbina teljesitményét,megváltoztadhatod lapátok számát,.méretét,széllsebeségét,fordulatot,magaságot és végül meg adja a program a lapátok méretét,vizszintes vagy függöleges széllturbinákhoz, Warlock.com.au www.warlock.com.au/olddiy/
Jó videós vagy!
Jó videó lett.
a lapat geometriai kialakitasanak okat tanulmanyozd meg kicsit. kozepfele azert jobban csavart, mert a lapat keruleti sebessege kozepfelol a szelei fele valtozo, azonos szelnyomas kialakitasa a fontos a lapatok kozepe es vegei fele is. a szelnyomas terheles egyenletes eloszalsat es a kozepresz es szeleken keletkezo nyomatek egyenletes eloszlasa miatt alakitjak nem csak az eltero mereteket, de a csavaras merteket is. repulogepmodelleztem, lapatot is gyartottunk, es a szelkerek valojaban legcsavar elveket kovet;) a meglatasod helyes, es a tapasztalatok utjan kikiserletezett formara jol raereztel;)
👋👍
Olyat nem lehet, hogy csak a lapátok az megvenni? Nem gyártanak ezt valaki? Szerintem képtelenség házilag ezt a geometriai megcsinálni. Max a függőleges tengelyüt de annak a hatásfoka szar
Üdv.
Lehet csak lapátokat venni de nagyon drága, viszont lesz nyomtatva olyan ami már működik jól.
th-cam.com/video/yo6tz4Zi9E4/w-d-xo.html
th-cam.com/video/mLLuQ4SVa80/w-d-xo.html
Érdekes a videó a szélkerékről, de ebben az összeállításban nem igen van benne potenciál. Egy szürke napon, egy 250W-os panel szerintem többszörös termelést hozna a kerékhez képest.
Egy szürke napon, pl télen a 3Kw nyi napelemem, van hogy 100W ot sem termel óránként. ilyen esetben még jól jöhet egy szélturbina. De én 1Kw os kerékpár agymotort tervezek feltenni lapátokkal. Nálam 48 v 380Ah litium akku van. de télen simán lemerül, ha egy hétig semmi napsütés.
@@imretolli5235 De azok a legrosszabb napok. Szelet föld közelben elég nehéz tartósan munkára bírni. A világosság azért viszonylag kiszámítható, és ha köd van, akkor nincs szél sem.
@@sandorhegedus7699 Igen, de éjjel, míg semmi fény nincs, télen minden wattnak örülnék. :)
Megcsináltam magamnak egy szigetüzemű rendszert saját tervezésű inverterrel, és nem azért mert drága lenne az elmű által nyújtott Kw ok, hanem kihivás volt számomra. most hogy jól és stabilan üzemel róla az egész , már nem szívesen kapcsolom rá a hálózatra a házat. Nyáron bőven sok is amit ki tudok szedni a renszerből,de télre ki kell találnom valamit. utána kell néznem, milyen magasra tehető fel büntetlenül egy kis turbina. de csak napelem sajnos nem elég télen. tetőfelüetem sincs már több
@@imretolli5235 48 V 380 Ah akkucsomagot elég nehéz lesz széllel tölteni. Nem mondom, van az a generátor de amihez mi földi halandók hozzájutunk...az alkalmatlan erre. Készítettem jó pár szerkezetet az említett téli napok miatt de az a tapasztalat, hogy ekkora csomagnál elenyésző a termelés.
@@gregorisearthy2486 Nem értem...miért lenne nehéz tölteni??? A cél nem az, hogy széllel tele tegyem . Egy ekkora akkut is lehet akár 1A el is tölteni. Ha egy szélturbina teszem azt 200W teljesítményre képes, akkor azt ha van szél bele is lehet pumpálni. . A házam áram igénye amit állandónak mondható, kb 170W ebben pár alap készülék, mint hűtő, router, stb, ami állandó fogyasztó. Minden más attól függ hol vagyok a házban mit kapcsolok be. És itt jön képbe egy esetleges + energiaforrás, még ha nem is állandó . Az elmúlt télen kétszer kellet elmütől energiát vételeznem, és ez is csak pár nap volt. Lehet ha egy turbina már fent van, ezt is kiküszöböltem volna. Sajnos elérkeztem egy olyan szintre, ahol már zavar ha nem a saját áramom használom, s mint korábban írtam nem a pénz miatt. Hegyen lakok, szerintem jobb eséllyel teszek fel egy turbinát a tetőre, mint lent a városban élők. Napelem nem fér el több, patak meg nem csörgedezik sajnos a kert végében :) bárcsak így lenne.