Niro zakupiłem w grudniu 2016, co tankowanie zapisuję wyniku korzystając z aplikacji fuelio. Podaję teraz wyniki, od pierwszego tankowania licząc : 6.1, 5.66, 5.7, 5.83, 5.06, 5.17, 5.13, 5.07, 5.34, 4.99, 4.91, 4.85, 4.78, 4.59, 4.55, 4.78, 4.45, 4.57, 4.9, 4.85, 5.01, 5.33, 4.69, 4.69, 4.93, 5.27, 5.22..generlnie jeżdżę po mieście, gdy widać wyraźne większe spalanie, to oznacza, ze w danym okresie zrobilem jedna lub dwie dłuższe trasy poza miastem
Niestety to jest największa wada hybryd spod znaku Kia i Hyundaia. Hybrydowe Toyoty spalają dużo mniej szczególnie Prius. Gdyby nie spalanie nie kupiłbym Toyoty, a właśnie Koreańczyka. Mam nadzieję, że poprawią wyniki spalania w kolejnej odsłonie napędu hybrydowego.
Robert Borchert Priusa testowałem tylko przez 3 dni więc nie chcę się wypowiadać ile to jest dokładnie ale palił jak pamiętam mniej niż C-HR. Zresztą dane techniczne również to potwierdzają. C-HR pali mi w mieście 3,7 l
jak jeździłem na testach kią, to cholernie uważałem, noga mięciutka itp...więc spalanie wychodziło poniżej 4...ale w trakcie normalnego użytkowania, jeżdżąc po mieście i poza miastem..wyniki są, jakie są:-)
Mam aurisa jeżdżę spokojnie tak jak do tej pory jeździłem spokojnie benzyniakiem. Spalanie mam 4,5-4,7 w mieście więc już nie ma co świrować i walczyć o niższe.. Podoba mi się to że mogę przejechać przez dzielnicę i spod domu na prądzie nie warcząc silnikiem o 6:00 rano.
tia, koszt instalacji+koszty serwisu silnika (zawory, świece, reduktory, wtryski)= oszczędności z jazdy włożysz w serwis (chyba, że umiesz zrobić to sobie sam)
Ja swoim Hyundai Ioniq jechałem 93km/h. Wystarczy sobie naładować baterię np. kiedy silnik Pb się rozgrzewa, ładuje przy tym baterię (lub chwilę pojeździć w trybie SPORT). Niro to niby klon Ioniqa, a Hyundai deklaruje pracę EV do 120km/h. Jazda 90km/h z EV nie jest problemem. Materiał video na moim kanale.
Zapomniales dodac ze jezdzac autostrada w Niro powinno sie przelaczyc na sport i recznie wrzucic 6 bieg ...automat ma 5 sport 6 biegow ..wielka roznica w spalaniu
Te porady dotycza tylko Kia Niro, kazda hybryda ale innej marki ma inna charakterystyke w Honda CRV elektryk wspiera do 120-130km/h i laduje baterie w boeej Ravce tez do ponad 100km\h. Takze te uogulnienia sa niewiele warte...
Każda hybryda różni się oczywiście od siebie, ale ogólne zasady ekologicznej jazdy nimi są moim zdaniem zbliżone, więc z niską wartością tego filmu się nie zgodzę.
Czy takie częste przełączanie/ wygaszanie silnika spalinowego nie szkodzi mu? Zwłaszcza ostre ruszanie spod świateł przy wygaszonym silniku spalinowym, a potem kita i wchodzimy na 3-4 tyś obrotów. Jak to wpływa na żywotność silnika?
Silnik na początku jazdy trzeba rozgrzać tak samo, jak każdy inny. Potem układ podtrzymuje odpowiednie parametry, czyli nie dopuszcza do zbyt niskiej temperatury.
Widziałem test z hybrydą w Hiszpanii, tam użytkownik (3 m-ce) zauważył ,że samochód mniej używa silnika, czyli jeździ więcej i chętniej na prądzie kiedy ma bak powyżej 50% pełny. Mam pytania, 1. czy szyba przednia jest atermiczna ? Bardzo mnie to interesuje bo mieszkam w tropikalnym kraju,. 2. Czy nawigacja z telefonu, też się wyświetla między zegarami przy użyciu Android Auto ? 3. Czy samochód ma własną antenę dla telefonu
To ciekawe - przyznam, że na to nie zwracałem uwagi podczas testu, co pośrednio pokazuje, że jakiejś diametralnej różnicy nie zaobserwowałem w działaniu trybu elektrycznego. Może tak jednak być - producenci mają różne swoje pomysły techniczne, którymi się nie chwalą publicznie klientom. Co do punktów: 1. Jest - na poziomie innych samochodów. Obecnie wszystkie auta mają fabrycznie lekko przyciemnione (-> atermiczne) szyby i tutaj nie zaobserwowałem, żeby było inaczej. Pod względem izolacji od promieni słonecznych w Niro wyróżniał się tylko ten paseczek niebieski na górze ;) 2. Nie łączyłem się z Android Auto - jak łączyłem go przez USB ikona aktywacji pozostawała niemożliwa do wciśnięcia. Nie zagłębiałem się bardziej na czym polegał problem, bo integracja przez Bluetooth działała bez zarzutu i nie czułem potrzeby kombinowania z AA. 3. Wiem, że w ramach pakietu KIA Safety System znajduje się moduł GSM, z którego można wzywać pomoc niezależnie od tego czy połączony jest telefon, czy nie. Jak jest w KIAch bez tego systemu - nie wiem, pewnie w salonie znają więcej technicznych szczegółów. W każdym razie na jakość rozmów przez Bluetooth nie narzekałem ;)
Sądzę, że tak - w "mojej" testowej Niro też tak się działo. Stawiam, że komputer jest tak zaprogramowany, żeby po ruszeniu włączyć na trochę silnik spalinowy. Sprawdzić czy wszystko jest z nim w porządku, trochę go przepalić - a gdy okazuje się, że wszystko gra, to przechodzi w tryb elektryczny.
Zauważyłem taki objaw tylko gdy uruchamiam go rano gdy silnik jest zimny i gdy znów odpalam go po kilku godzinach - wtedy też jest zupełnie zimny. Gdy jest ciepły, np: gdy uruchamiam po kilku minutach nie załącza się tylko jadę już na EV.
Jako posiadacz Niro muszę się tutaj z pewnym stwierdzeniem nie zgodzić. Nie jest tak, że silnik elektryczny działa efektywnie tylko do 65-70 km/h i na trasie traktujmy Niro jak zwyczajny samochód benzynowy. Właśnie tutaj silnik elektryczny wspomaga tradycyjny napęd cały czas, przez to na trasie przy 120km/h mam spalanie ok 5 litrów. Dla porownania Opel Mokka przy podobnej predkosci bedzie zuzywal ok 10 litrow. Warto było też wspomnieć o tym, że KIA będzie wprowadzać aktualizację sortuj, który będzie okreslal z GPS trasę auta i na tej podstawie (nachylenie terenu) dostosowywal wykorzystanie silnika elektrycznego. Niestety pojawiło się dużo stereotypów, że hybryda do miasta a na trasę już nie. Nie w tym wypadku akurat :)
Zgadzam się - silnik elektryczny wspomaga przyspieszanie i działa też przy wyższych prędkościach, co można zaobserwować np. jak ostro przyspieszymy kilka razy w trasie, wtedy poziom naładowania baterii spada. Na filmie bardziej chodziło mi o to, że w mieście jeżdżąc zgodnie z hybrydowymi eko-zasadami można w sposób bardzo znaczący zmniejszać wyniki spalania. W trasie jest to w pewnym sensie kosmetyka - stawiam, że w Niro zastosowany silnik, niewysilony i bez turbiny nawet bez układu hybrydowego miałby bardzo dobre spalanie :) Co do połączenia działania GPS z wykorzystaniem silników - ciekawa funkcja, nie słyszałem o niej :)
Naprawdę spoko fura - przede wszystkim spodobało mi się wnętrze, bo jest dobrze wykonane i mega intuicyjne. Jedno z najbardziej intuicyjnych z jakimi miałem do czynienia. No i koncepcja hybrydy z klasyczną skrzynią 6-biegową, zamiast CVT do mnie trafia. W środę zmontuję wideotest, tam będzie więcej szczegółów :) Najniższe spalanie jakie udało mi się uzyskać to 3,7 litra przy prędkościach 50-80 km/h i małym ruchu, ale przy mniej sprzyjających warunkach to średnie 5-6 litrów (w zależności od temperamentu i tego czy ktoś oglądał porady Wahacza jak jeździć hybrydą :P ) na luzie się osiąga.
Jasne - nie wiem jak rozbudowane masz te dzienniki, ale jeśli uważasz, że zmieszczą się w komentarzu to wrzuć je, a ja przypnę komentarz na górze, żeby był możliwie dobrze eksponowany, bo taka wiedza osobom myślącym o kupnie hybrydy na pewno się przyda :) Tylko jeśli będziesz pisał komentarz, to daj go jako nowy, a nie odpowiedź w tym wątku - bo tylko nowe można przypinać :)
Bardziej tutaj chodzi o idee bycia EKO, bycie dla planety starac sie mniej przyczyniac do jej zanieczyszczen.chyba nie sadzisz ze ktos kupuje auto Hybrydowe za 190 tys po to aby liczyc kazdy litr paliwa? Teraz Miękkie Hybrydy wypierane sa pelnymi elektrykami lub Hybrydami typu plugin. Moim zdaniem wszystkie elektryki nie sa EKO i sa okresem przejsciowym. Paliwo wodorowe jest przyszloscia. Obecnie latam Rav4 2018 Hybrid
Tu nie zgodzę się, Porównajmy auta o tej samej pojemności i wadze. Toyota Aygo spali 4,8 i Niro spali 4,8 a jaki komfort jazdy. Nie porównujmy z dieslem bo to bez sensu. Ochrona środowiska itd. i koszty eksploatacji. Turbina w dieslu w hybrydzie nie ma. Silnik spalinowy mniej pracuje itd. Fakt są droższe ale bez przesady nie tak bardzo.
@@marcind5877 Ja w swoim 2.0 tdi z duzym momentem i jazda bez zastanawiania sie wczoraj w tiguanie ogarnalem spalanie 4.7 na trasie plus spore miasto. Wczesniej leonem kombi na tej samej trasie 1.4 tsi rekord 4.3. Oba tansze i wieksze niz hybrydy o ktorych piszesz
@@krzysztofl6766 Oczywiście że większe, Ale nadal diesle, posiadające turbiny, nie lubiany przeze mnie klekot diesla, po kilku tysiącach dziwny zapach ropy, i te filtry cząstek stałych. Jasne są ludzie którzy to lubią. Jeśli chodzi o cenę to w zależności od wyposażenie auta to ceny podobne a nawet Tiguan droższy. cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/RM2019_RP2019/tiguan.pdf
@@marcind5877 Dodatkowo powiem, ze jezdze duzo w trasie, a tu niestety hybryda jest mniej przyjemna. Gdyby byly troche tansze i jezdzilbym po miescie chcialbym sprobowac hybrydy, bo czemu nie.
Co za absurd prezentować technologię hybrydową na przykładzie awaryjnej Kii podczas gdy twórca i lider tej technologii czyli TOYOTA sprzedaje perfekcyjnie dopracowane samochody hybrydowe od ponad 20 lat !!! Modelu Niro nie znam, ale znając dziadostwo koreańskich wytwórców którzy „gonią w piętkę innowacyjnych Japończyków” pamiętam jak Hyundai Ionic nie potrafił zejść w realnej jeździe poniżej 6.0l na 100km. Tymczasem moje doświadczenia z TOYOTA HYBRID to 7 lat bezawaryjnej jazdy, ponad 250 000km bez najmniejszej usterki na wciąż fabrycznym zawieszeniu i średnie roczne spalanie (dokładnie przeliczam wszystkie faktury) 4.8l / 100km w tym wiele razy jeżdżąc po autostradzie do odcięcia (czyli 194 km/h) ale i też poprawiając spalanie eco-drivingiem w nocy przy dobrej muzyce... Post Scriptum: uznanie dla autora tego filmu za przypomnienie podstawowej zasady jazdy hybrydą: jazda eco tylko w nocy kiedy nie mamy nikogo we wstecznym lusterku. Nic tak nie wkurza jak egoista ładujący baterię i nie patrzący na potrzeby innych użytkowników ruchu.
Bardzo mi się podoba zawsze ocena produktu nie używając go. Awaryjna Kia. Posiadałem Kia Vengę, Kia Cee`d a teraz posiadam Kia Niro. W wersji XL na oponach 18-stkach. Nie muszę zbytnio wysilić się żeby spalanie zeszło do poziomu 5 litrów na 100km. Przy zabawie w eco jazde udało mi sie zejść na 4,6 l/100km. Posiadam Niro juz 3 lata przejechał 45 tyś i porównywałem koszty serwisu z Toyotą tą nową Corollą 2,0 w hybrydzie ja na trzy przeglądy wydałem 2 tyś kolega który ma to Toyote na przegląd po 15 tyś w serwisie zostawił 1,5 tys więc nic dodać nic ująć. Na trzy auta Kia nie byłem w serwisie z awaria jedynie z przeglądami, a gwarancja na na baterię 7 lat lub 150 tyś km. Tak wiem zaraz zaczniecie inne argumenty wyciągać itd każdy z nas będzie miał swoja racje.
Chciałeś zrobić coś dobrego, ale nie uważaj się za eksperta. Rozumiem też, że nauczono Cię trzymania kierownicy "za piętnaście trzecia", ale co byś zrobił, gdybyś miał zmienić bieg? Wiem, że to automat, ale nie jeździsz pewnie po drodze i lepiej, żebyś nie pouczał innych. Poćwicz jeszcze troszkę.
Gdybym miał zmienić bieg, to zdjąłbym rękę z kierownicy i skierował ją w kierunku dźwigni zmiany biegów - tak samochody obsługuje się od wielu dekad i nie wiem za bardzo o co Ci chodzi i co to ma wspólnego z trzymaniem ręki na kierownicy. "Nie jeździsz pewnie po drodze" - to jest dla mnie za duży ogólnik, daj znać konkretne momenty filmu gdzie według Ciebie nie jeżdżę pewnie. Ostatnia kwestia - Ty postrzegasz to jako pouczanie, ja postrzegam to jako dzielenie się swoimi doświadczeniami, żeby pomóc i rozszerzyć wiedzę innych. I nie zamierzam przestawać tego robić.
"Wiem ale nie powiem" ? O co kaman? Masz zastrzeżenia - napisz konkretnie. Skorzystamy. No chyba że masz problem z tym, że ktoś sobie znalazł sposób na życie. Dla mnie gość nie musi być ekspertem. Powie co myśli, a ja konfrontuję to z tym co sam myślę, czy zasłyszałem w innym miejscu. Jeżeli chodzi o informacje o danym aucie - biorę poprawkę na to co mu nie wolno napisać. Skoro ktoś mu dał samochód na tydzień, to pewnie nie po to, żeby go skrytykował. Za 2:45 jest złym trzymaniem? Wyjaśnij. W Auto Szkoła wręcz zalecali. Ja wolę 1:50. No chyba że sytuacja pozwala na relaks i prowadzę jedną ręką - wtedy na "za 15".
Niro zakupiłem w grudniu 2016, co tankowanie zapisuję wyniku korzystając z aplikacji fuelio. Podaję teraz wyniki, od pierwszego tankowania licząc : 6.1, 5.66, 5.7, 5.83, 5.06, 5.17, 5.13, 5.07, 5.34, 4.99, 4.91, 4.85, 4.78, 4.59, 4.55, 4.78, 4.45, 4.57, 4.9, 4.85, 5.01, 5.33, 4.69, 4.69, 4.93, 5.27, 5.22..generlnie jeżdżę po mieście, gdy widać wyraźne większe spalanie, to oznacza, ze w danym okresie zrobilem jedna lub dwie dłuższe trasy poza miastem
Prius rządzi !!!
Niestety to jest największa wada hybryd spod znaku Kia i Hyundaia. Hybrydowe Toyoty spalają dużo mniej szczególnie Prius. Gdyby nie spalanie nie kupiłbym Toyoty, a właśnie Koreańczyka. Mam nadzieję, że poprawią wyniki spalania w kolejnej odsłonie napędu hybrydowego.
a jakie jest faktyczne spalanie w priusie?
Robert Borchert Priusa testowałem tylko przez 3 dni więc nie chcę się wypowiadać ile to jest dokładnie ale palił jak pamiętam mniej niż C-HR. Zresztą dane techniczne również to potwierdzają. C-HR pali mi w mieście 3,7 l
jak jeździłem na testach kią, to cholernie uważałem, noga mięciutka itp...więc spalanie wychodziło poniżej 4...ale w trakcie normalnego użytkowania, jeżdżąc po mieście i poza miastem..wyniki są, jakie są:-)
szacun za promowanie jazdy prawym pasem na 3 pasmowej szybkiej trasie :) łapka w górę i subik wjeżdża :D
Dzięki :)
Mam aurisa jeżdżę spokojnie tak jak do tej pory jeździłem spokojnie benzyniakiem. Spalanie mam 4,5-4,7 w mieście więc już nie ma co świrować i walczyć o niższe..
Podoba mi się to że mogę przejechać przez dzielnicę i spod domu na prądzie nie warcząc silnikiem o 6:00 rano.
Dorzucajac gaz masz najtanszy rodzaj transportu pojazdem sipnikoeym :)
Jeżdżę Aurisem w hybrydzie po Warszawie spalanie to 4.5 lit do.4.8
Jak zwykle kolejne porady Wahacza są bardzo mile widziane.. Dzięki 👍😃
Rekuperacja ,czyli hamowanie silnikiem,super sie sprawdza,jesli posiadasz łopatki pod kierownicą .
Bardzo mi się podoba zestaw porad, bardzo praktycznie i super wyważona równowaga między e-ko, oszczędzaniem a sprawną jazdą.👍
Dzięki :)
Swietne porady !
Dzięki :)
Znam metodę na zmniejszenie kosztów jazdy o połowę-LPG się to nazywa;-)
tia, koszt instalacji+koszty serwisu silnika (zawory, świece, reduktory, wtryski)= oszczędności z jazdy włożysz w serwis (chyba, że umiesz zrobić to sobie sam)
Wielka afera była gdy wprowadzono benzynę E10 ale nikt nie ma problemu tankowania gazu LPG. Bo taniej.
Ja swoim Hyundai Ioniq jechałem 93km/h. Wystarczy sobie naładować baterię np. kiedy silnik Pb się rozgrzewa, ładuje przy tym baterię (lub chwilę pojeździć w trybie SPORT). Niro to niby klon Ioniqa, a Hyundai deklaruje pracę EV do 120km/h. Jazda 90km/h z EV nie jest problemem. Materiał video na moim kanale.
Ale jaka to oszczędność paliwa gdy trzeba wcześniej więcej spalić? Hybryda oszczędza paliwo odzyskując energię z hamowania.
Toyota Corolla e21 1.8 122km 3,8l/100km :) Jazda po samych Katowicach
Nooo, to bylo dobre naprawde dobre, brawo
Dzięki :)
Zapomniales dodac ze jezdzac autostrada w Niro powinno sie przelaczyc na sport i recznie wrzucic 6 bieg ...automat ma 5 sport 6 biegow ..wielka roznica w spalaniu
Te porady dotycza tylko Kia Niro, kazda hybryda ale innej marki ma inna charakterystyke w Honda CRV elektryk wspiera do 120-130km/h i laduje baterie w boeej Ravce tez do ponad 100km\h. Takze te uogulnienia sa niewiele warte...
Każda hybryda różni się oczywiście od siebie, ale ogólne zasady ekologicznej jazdy nimi są moim zdaniem zbliżone, więc z niską wartością tego filmu się nie zgodzę.
Czy takie częste przełączanie/ wygaszanie silnika spalinowego nie szkodzi mu? Zwłaszcza ostre ruszanie spod świateł przy wygaszonym silniku spalinowym, a potem kita i wchodzimy na 3-4 tyś obrotów. Jak to wpływa na żywotność silnika?
Silnik na początku jazdy trzeba rozgrzać tak samo, jak każdy inny. Potem układ podtrzymuje odpowiednie parametry, czyli nie dopuszcza do zbyt niskiej temperatury.
Widziałem test z hybrydą w Hiszpanii, tam użytkownik (3 m-ce) zauważył ,że samochód mniej używa silnika, czyli jeździ więcej i chętniej na prądzie kiedy ma bak powyżej 50% pełny.
Mam pytania,
1. czy szyba przednia jest atermiczna ? Bardzo mnie to interesuje bo mieszkam w tropikalnym kraju,.
2. Czy nawigacja z telefonu, też się wyświetla między zegarami przy użyciu Android Auto ?
3. Czy samochód ma własną antenę dla telefonu
To ciekawe - przyznam, że na to nie zwracałem uwagi podczas testu, co pośrednio pokazuje, że jakiejś diametralnej różnicy nie zaobserwowałem w działaniu trybu elektrycznego. Może tak jednak być - producenci mają różne swoje pomysły techniczne, którymi się nie chwalą publicznie klientom. Co do punktów:
1. Jest - na poziomie innych samochodów. Obecnie wszystkie auta mają fabrycznie lekko przyciemnione (-> atermiczne) szyby i tutaj nie zaobserwowałem, żeby było inaczej. Pod względem izolacji od promieni słonecznych w Niro wyróżniał się tylko ten paseczek niebieski na górze ;)
2. Nie łączyłem się z Android Auto - jak łączyłem go przez USB ikona aktywacji pozostawała niemożliwa do wciśnięcia. Nie zagłębiałem się bardziej na czym polegał problem, bo integracja przez Bluetooth działała bez zarzutu i nie czułem potrzeby kombinowania z AA.
3. Wiem, że w ramach pakietu KIA Safety System znajduje się moduł GSM, z którego można wzywać pomoc niezależnie od tego czy połączony jest telefon, czy nie. Jak jest w KIAch bez tego systemu - nie wiem, pewnie w salonie znają więcej technicznych szczegółów. W każdym razie na jakość rozmów przez Bluetooth nie narzekałem ;)
Sądzę, że tak - w "mojej" testowej Niro też tak się działo. Stawiam, że komputer jest tak zaprogramowany, żeby po ruszeniu włączyć na trochę silnik spalinowy. Sprawdzić czy wszystko jest z nim w porządku, trochę go przepalić - a gdy okazuje się, że wszystko gra, to przechodzi w tryb elektryczny.
Zauważyłem taki objaw tylko gdy uruchamiam go rano gdy silnik jest zimny i gdy znów odpalam go po kilku godzinach - wtedy też jest zupełnie zimny. Gdy jest ciepły, np: gdy uruchamiam po kilku minutach nie załącza się tylko jadę już na EV.
Jako posiadacz Niro muszę się tutaj z pewnym stwierdzeniem nie zgodzić. Nie jest tak, że silnik elektryczny działa efektywnie tylko do 65-70 km/h i na trasie traktujmy Niro jak zwyczajny samochód benzynowy. Właśnie tutaj silnik elektryczny wspomaga tradycyjny napęd cały czas, przez to na trasie przy 120km/h mam spalanie ok 5 litrów. Dla porownania Opel Mokka przy podobnej predkosci bedzie zuzywal ok 10 litrow.
Warto było też wspomnieć o tym, że KIA będzie wprowadzać aktualizację sortuj, który będzie okreslal z GPS trasę auta i na tej podstawie (nachylenie terenu) dostosowywal wykorzystanie silnika elektrycznego. Niestety pojawiło się dużo stereotypów, że hybryda do miasta a na trasę już nie. Nie w tym wypadku akurat :)
Zgadzam się - silnik elektryczny wspomaga przyspieszanie i działa też przy wyższych prędkościach, co można zaobserwować np. jak ostro przyspieszymy kilka razy w trasie, wtedy poziom naładowania baterii spada. Na filmie bardziej chodziło mi o to, że w mieście jeżdżąc zgodnie z hybrydowymi eko-zasadami można w sposób bardzo znaczący zmniejszać wyniki spalania. W trasie jest to w pewnym sensie kosmetyka - stawiam, że w Niro zastosowany silnik, niewysilony i bez turbiny nawet bez układu hybrydowego miałby bardzo dobre spalanie :)
Co do połączenia działania GPS z wykorzystaniem silników - ciekawa funkcja, nie słyszałem o niej :)
fajna kia widziałem tylko elektryczną podobna😆👍🏻
No dobra A jak jest hybryda np. Honda insight miękka gdzie silnik elektryczny wspomaga spalinowy ???
Miękka hybryda to zastępstwo rozrusznika.
Zapomniałem dodać, że jeżdżę wersją XL.. na 18 calowych obręczach
Co sądzisz o tej Niro? Jakie spalanie wykreciles? 😛
Naprawdę spoko fura - przede wszystkim spodobało mi się wnętrze, bo jest dobrze wykonane i mega intuicyjne. Jedno z najbardziej intuicyjnych z jakimi miałem do czynienia. No i koncepcja hybrydy z klasyczną skrzynią 6-biegową, zamiast CVT do mnie trafia. W środę zmontuję wideotest, tam będzie więcej szczegółów :) Najniższe spalanie jakie udało mi się uzyskać to 3,7 litra przy prędkościach 50-80 km/h i małym ruchu, ale przy mniej sprzyjających warunkach to średnie 5-6 litrów (w zależności od temperamentu i tego czy ktoś oglądał porady Wahacza jak jeździć hybrydą :P ) na luzie się osiąga.
takie spalanie wlasnie przez ta klasyczną skrzynie, w porównaniu do nowego priusa to przepaść technologiczna
jeżdżę od grudnia 2016..prowadzę systematycznie dziennik spalania, jeżeli chcesz, to podeślę
Jasne - nie wiem jak rozbudowane masz te dzienniki, ale jeśli uważasz, że zmieszczą się w komentarzu to wrzuć je, a ja przypnę komentarz na górze, żeby był możliwie dobrze eksponowany, bo taka wiedza osobom myślącym o kupnie hybrydy na pewno się przyda :) Tylko jeśli będziesz pisał komentarz, to daj go jako nowy, a nie odpowiedź w tym wątku - bo tylko nowe można przypinać :)
A prąd to za darmo macie, że tylko spalaniem się podniecacie ?
Ale hybrydy się nie ładuje z gniazdka :)
Co za damski dzban 🤦🏻🤣
Do GARÓW!!!!
XD
Nie po to ktoś inwestuje w samochód 150 tysięcy aby liczyć się z każdym litrem paliwa.
Przewaznie bierze się auto w leasing. Oszczedzamy paliwo by ogolne koszty byly niższe.
Bardziej tutaj chodzi o idee bycia EKO, bycie dla planety starac sie mniej przyczyniac do jej zanieczyszczen.chyba nie sadzisz ze ktos kupuje auto Hybrydowe za 190 tys po to aby liczyc kazdy litr paliwa? Teraz Miękkie Hybrydy wypierane sa pelnymi elektrykami lub Hybrydami typu plugin. Moim zdaniem wszystkie elektryki nie sa EKO i sa okresem przejsciowym. Paliwo wodorowe jest przyszloscia. Obecnie latam Rav4 2018 Hybrid
Jadąc spokojnie zwykla benzyna i stosujac sie do tych zasad zblizycie sie do spalania hybryd i nie wydacie majatku na hybryde. Nie dziekujcie
Tu nie zgodzę się, Porównajmy auta o tej samej pojemności i wadze. Toyota Aygo spali 4,8 i Niro spali 4,8 a jaki komfort jazdy. Nie porównujmy z dieslem bo to bez sensu. Ochrona środowiska itd. i koszty eksploatacji. Turbina w dieslu w hybrydzie nie ma. Silnik spalinowy mniej pracuje itd. Fakt są droższe ale bez przesady nie tak bardzo.
@@marcind5877 Ja w swoim 2.0 tdi z duzym momentem i jazda bez zastanawiania sie wczoraj w tiguanie ogarnalem spalanie 4.7 na trasie plus spore miasto. Wczesniej leonem kombi na tej samej trasie 1.4 tsi rekord 4.3. Oba tansze i wieksze niz hybrydy o ktorych piszesz
@@krzysztofl6766 Oczywiście że większe, Ale nadal diesle, posiadające turbiny, nie lubiany przeze mnie klekot diesla, po kilku tysiącach dziwny zapach ropy, i te filtry cząstek stałych. Jasne są ludzie którzy to lubią. Jeśli chodzi o cenę to w zależności od wyposażenie auta to ceny podobne a nawet Tiguan droższy. cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/RM2019_RP2019/tiguan.pdf
@@marcind5877 wg cennika owszem, ale przy finalnych znizkach i rabatach okazal sie tanszy niz peugeot 3008..
@@marcind5877 Dodatkowo powiem, ze jezdze duzo w trasie, a tu niestety hybryda jest mniej przyjemna. Gdyby byly troche tansze i jezdzilbym po miescie chcialbym sprobowac hybrydy, bo czemu nie.
Szanowny Kolego, nie kupiłem tego. Hybryda to coś innego. Jeździłem 7 lat.
Rozwiniesz czego nie kupiłeś w tym filmie? Chętnie poznam odmienne spojrzenie na ekojazdę hybrydą :)
Co za absurd prezentować technologię hybrydową na przykładzie awaryjnej Kii podczas gdy twórca i lider tej technologii czyli TOYOTA sprzedaje perfekcyjnie dopracowane samochody hybrydowe od ponad 20 lat !!!
Modelu Niro nie znam, ale znając dziadostwo koreańskich wytwórców którzy „gonią w piętkę innowacyjnych Japończyków” pamiętam jak Hyundai Ionic nie potrafił zejść w realnej jeździe poniżej 6.0l na 100km.
Tymczasem moje doświadczenia z TOYOTA HYBRID to 7 lat bezawaryjnej jazdy, ponad 250 000km bez najmniejszej usterki na wciąż fabrycznym zawieszeniu i średnie roczne spalanie (dokładnie przeliczam wszystkie faktury) 4.8l / 100km w tym wiele razy jeżdżąc po autostradzie do odcięcia (czyli 194 km/h) ale i też poprawiając spalanie eco-drivingiem w nocy przy dobrej muzyce...
Post Scriptum: uznanie dla autora tego filmu za przypomnienie podstawowej zasady jazdy hybrydą: jazda eco tylko w nocy kiedy nie mamy nikogo we wstecznym lusterku. Nic tak nie wkurza jak egoista ładujący baterię i nie patrzący na potrzeby innych użytkowników ruchu.
Legendarna niezawodność marki z Japonii zawiera słowo legendarna. Radzę przeczytać w Wikipedii co oznacza słowo Legenda :-) żart goni żart.
A co z Lexusowymi hybrydami? Ja zamówiłem Lexusa NX 300h ;)
Bardzo mi się podoba zawsze ocena produktu nie używając go. Awaryjna Kia. Posiadałem Kia Vengę, Kia Cee`d a teraz posiadam Kia Niro. W wersji XL na oponach 18-stkach. Nie muszę zbytnio wysilić się żeby spalanie zeszło do poziomu 5 litrów na 100km. Przy zabawie w eco jazde udało mi sie zejść na 4,6 l/100km. Posiadam Niro juz 3 lata przejechał 45 tyś i porównywałem koszty serwisu z Toyotą tą nową Corollą 2,0 w hybrydzie ja na trzy przeglądy wydałem 2 tyś kolega który ma to Toyote na przegląd po 15 tyś w serwisie zostawił 1,5 tys więc nic dodać nic ująć. Na trzy auta Kia nie byłem w serwisie z awaria jedynie z przeglądami, a gwarancja na na baterię 7 lat lub 150 tyś km. Tak wiem zaraz zaczniecie inne argumenty wyciągać itd każdy z nas będzie miał swoja racje.
Jako użytkownik toyot od 20 lat nie zgadzam się z językiem pogardy który tu prezentujesz.
Nie „jak zbliżamy się do skrzyżowania” tylko „gdy zbliżamy się do skrzyżowania”. Nie da się słuchać tego bełkotu 🤮
jakie pierdolety... straciłem 5 minut życia. nic sie nie dowiedziałem.
A jakich informacji się spodziewałeś?
Chciałeś zrobić coś dobrego, ale nie uważaj się za eksperta. Rozumiem też, że nauczono Cię trzymania kierownicy "za piętnaście trzecia", ale co byś zrobił, gdybyś miał zmienić bieg? Wiem, że to automat, ale nie jeździsz pewnie po drodze i lepiej, żebyś nie pouczał innych. Poćwicz jeszcze troszkę.
Gdybym miał zmienić bieg, to zdjąłbym rękę z kierownicy i skierował ją w kierunku dźwigni zmiany biegów - tak samochody obsługuje się od wielu dekad i nie wiem za bardzo o co Ci chodzi i co to ma wspólnego z trzymaniem ręki na kierownicy. "Nie jeździsz pewnie po drodze" - to jest dla mnie za duży ogólnik, daj znać konkretne momenty filmu gdzie według Ciebie nie jeżdżę pewnie. Ostatnia kwestia - Ty postrzegasz to jako pouczanie, ja postrzegam to jako dzielenie się swoimi doświadczeniami, żeby pomóc i rozszerzyć wiedzę innych. I nie zamierzam przestawać tego robić.
Jakim doświadczeniem ???
Swoim. A właściwie swoimi, bo użyłem słowa "doświadczeniami", a nie "doświadczeniem".
"Wiem ale nie powiem" ?
O co kaman? Masz zastrzeżenia - napisz konkretnie. Skorzystamy.
No chyba że masz problem z tym, że ktoś sobie znalazł sposób na życie. Dla mnie gość nie musi być ekspertem. Powie co myśli, a ja konfrontuję to z tym co sam myślę, czy zasłyszałem w innym miejscu.
Jeżeli chodzi o informacje o danym aucie - biorę poprawkę na to co mu nie wolno napisać. Skoro ktoś mu dał samochód na tydzień, to pewnie nie po to, żeby go skrytykował.
Za 2:45 jest złym trzymaniem? Wyjaśnij. W Auto Szkoła wręcz zalecali. Ja wolę 1:50. No chyba że sytuacja pozwala na relaks i prowadzę jedną ręką - wtedy na "za 15".
Rozumiem, że ciebie nauczono trzymania kierownicy „za dziesięć druga”, ale co byś zrobił, gdybys miał ściszyć radio przyciskiem na kierownicy?