Co je větší než nekonečno?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 27 ม.ค. 2022
  • Povídáme si o nekonečnu, nekonečných hotelech a o něčem ještě větším s Mgr. Janem Tesarčíkem z Matematického ústavu v Opavě.
    Startovač: www.startovac.cz/patron/dobre...
    Náš facebook: / dobrevedet.cz
    Náš instagram: / dobrevedet_. .
    Pomáhá nám SLU: mixuj.slu.cz
    A také hrou.cz: matematika.hrou.cz
    Akce se koná za podpory projektu:
    Zvýšení kvality vzdělávání na Slezské univerzitě v Opavě ve vazbě na potřeby Moravskoslezského kraje, CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_058/0010238

ความคิดเห็น • 95

  • @yorgTube
    @yorgTube 2 ปีที่แล้ว +30

    Bylo by dobré připomenout, že Chuck Norris napočítal nejen dvakrát do nekonečna, ale napočítal i mnohem dál. :-)

    • @fildazajda
      @fildazajda 2 ปีที่แล้ว +2

      haha vtipný

    • @DL-kc8fc
      @DL-kc8fc ปีที่แล้ว +5

      Chuck Norris za jeden den dokázal počítat až dvakrát do nekonečna. Stejně tak zvládl postavit svůj dům dříve, než se narodil... Nutno však připomenout, že Chuck je velkým sběratelem vtípků na svou osobu o překonávání sebe sama. :)

  • @sellenen1
    @sellenen1 2 ปีที่แล้ว +4

    Udělejte někdy prosím díl o Alternativní teorii množin od Vopěnky. Jinak super díl.

  • @kohlikt
    @kohlikt 2 ปีที่แล้ว +4

    Moc pěkné video, ale asi mi utekl mozek, jdu se na to kouknout ještě jednou 😉.

  • @chatnickcz
    @chatnickcz 8 หลายเดือนก่อน +1

    Myslím, že nekonečno je pouze mylný myšlenkový konstrukt, k ničemu jej nepotřebujeme a i přírodní vědy se bez něj obejdou. Je možné, a nemyslím si to jen já, že prostor i čas jsou kvantovány tak jako energie a existuje nejmenší možná jednotka délky i času (planckova délka a čas), úsečka tedy má konečný prostor bodů a lze ji rozdělit na konečný počet částí. Ani v popisu černých děr, nebo velkého třesku není nekonečno nutné. Vesmír je konečný a mimo něj též není nekonečno, protože prostor mimo vesmír neexistuje. Počítat sice můžeme donekonečna, ale matematika je, nebo podle mě by měla být, vyjádření skutečnosti a pokud neexistuje počet něčeho který by byl nekonečný, je toto číslo jen blábol napsaný na papíře. Jestliže je něco možné, neznamená to, že je to správné. Ani počítat pořádně s nekonečnem neumíme a jakýkoliv vzoreček do kterého dosadíme nekonečno, nám zkolabuje. Nekonečno v sobě skrývá nekonečno absurdit a neřešitelných problémů, které okamžitě zmizí, jestliže existenci nekonečna odmítneme a je tedy podle mě nad slunce jasnější, že nekonečno z principu nemůže existovat.

  • @Petmamu
    @Petmamu 2 ปีที่แล้ว +6

    Ahoj,
    parádní triko, bude někdy podobný merch?
    Bylo by dobré vědět, čím se živíš, krom vytváření kontentu na kanál Dobré vědět.
    Děkuji za tento seriál. Z občasného diváka jsem přešel na pravidelného diváka.
    Děkuji za dobře shrnuté informace.

  • @astrokrystof8395
    @astrokrystof8395 2 ปีที่แล้ว +1

    Úžasné video!

  • @filipmaybe9286
    @filipmaybe9286 2 ปีที่แล้ว +3

    Ten příklad s tím hotelem jsme měli na přednášce xD

  • @ivokarero5980
    @ivokarero5980 2 ปีที่แล้ว +5

    Ahojte som vas veľký fanúšik a chcel by som sa spýtať možno hlúpu otázku ale hrozne ma to zaujíma .
    Takze prečo počítame v desiatkovej sústave, je to koli tomu že mame desať prstov a tak sme sa učili počítať , a čo keby mame osem prstov a osmičkovu sústavu?
    A teraz ta otázka : Akú hodnotu by malo Ludolfovho číslo? A je možné aby pii bolo celé číslo ?
    Alebo som vedle jak ta jedle ?

    • @LevelUpGA
      @LevelUpGA 2 ปีที่แล้ว +3

      Asi ano 🤔, asi není problém přepsat vše ve fyzice do jiných soustav 🤣, počítače to stejně tak dělají, pí a podle mě všechny iracionální čísla budou vždy s nekonečným koncem, ale vím že může být číslo s určitým počtem desetinných míst a po převodu jich bude nekonečno, proto se to pak v PC ořeže, aby se to vešlo do registru a tímto pak vznikají chyby, malé ale jsou tam

    • @oooliva
      @oooliva 2 ปีที่แล้ว +2

      Možné to není z jednoduchého důvodu -- pi nelze napsat jako zlomek, (protože je iracionální).
      Převody mezi číselnými soustavami pro přirozená čísla fungují podobně jako překlad do jiného jazyka -- změníš tvar, význam bude stejný.
      U zlomků, tedy racionálních čísel, převeš čitatal a jmenovatel do dané soustavy. Chceš-li zlomek vyjádřit číslem postupuješ stejně jako v naší desítkové, prostě dělíš.
      U iracionálních čísel je to víc tricky, usekneš část od konce a touto aproximací ho vyjádříš jako racionální číslo.
      Nedokážu si neodpustit hodit link s malým hejtíčkem na naši desítkovou soustavu 🙃: th-cam.com/video/qID2B4MK7Y0/w-d-xo.html

    • @xlfc
      @xlfc 2 ปีที่แล้ว +2

      S dovolením připojím i svou odpověď.
      1) S největší pravděpodobností v desítkové soustavě počítáme právě kvůli počtu prstů (Stavím na videích a textech o historii a vývoji matematiky ke kterým jsem se dříve dostal).
      2) Kdybychom měli osm prstů, tak pravda nejspíš počítáme v osmičkové soustavě, ale všechny matematické zákonitosti by po převodu do desítkové soustavy vypadaly úplně stejně tak jak je známe. Akorát by nejspíš neexistoval symbol "8" označující číslici osm a symbol "9" označující číslici devět. Pro tyto číslice by se asi zavedl jiný symbol. Něco ve stylu šestnáctkové soustavy, kde desítka je reprezentována písmenem A, jedenáct písmenem B, atd...
      3) Nejlepší aproximace Ludolfova čísla v osmičkové soustavě je 3,11037 55242 10264 30215… (zdroj wiki).
      Každopádně nehledě na to, jestli se k tomuto číslu došlo tvrdým výpočtem, nebo pouze přes konverzi čísla pí z desítkové do osmičkové soustavy, důležité vzhledem k mojí odpovědi bude asi pouze to, všimnout si, že pí v osmičkové soustavě na žádném místě nemá a nebude mít osmičku, ani devítku.
      4) Tady vařím úplně z vody, ale napadlo mě, že pokud existují celočíselné soustavy, tak proč by teoreticky nemohly existovat i "neceločíselné soustavy"? Např. pí-soustava ... v takové soustavě by pí bylo celé číslo a to konkrétně 10. 😀

    • @ivokarero5980
      @ivokarero5980 2 ปีที่แล้ว +1

      @@xlfc Dakujem za vyčerpávajúcu odpoved👍🏻

    • @DL-kc8fc
      @DL-kc8fc ปีที่แล้ว +1

      Deset prstů obou rukou se s vysokou pravděpodobností promítlo do desítkové soustavy. Stejně tak prsty všech končetin do dvacítkové soustavy, dodnes používanou Inuity, předtím Aztéky, May a to včetně nuly, která až do 12. století v Eropě neexistovala (římské číslice sic neměly nulu, ale měly "nic" zapisovanou jako tečku). Není problém používat v početních operacích oktalovou soustavu, pokud na ni budete zvyklý odmalička. Pí by se nezapisovalo jako v desítkové 3.14... ale jako 3.11... v oktalové. Složitost matematických operací by byla stejná i v tomto případě. Je pravdou, jak poznamenal kolega výše, že kdybychom si zvolili soustavu Pí, pak Pí by bylo celé číslo, ovšem na úkor něčeho jiného. V dobách hledání mimoňů a posílání radiových depeší nazdařbůh se hledala varianta univerzální soustavy, protože nevíme, z čeho by mimoni svou poziční či nepoziční soustavu odvozovali, ergo nevíme, kolik mají prstů či chapadel a zda-li by vůbec něco vyvozovali od svých končetin, které nemusí mít. Takže námi odvysílané Pí v různých soustavách by jim vůbec nemuselo připadat inteligentní. Bylo nutné zvolit něco univerzálnějšího, lehce transformovatelného do čehokoliv a samozřejmě něco, co rozumné bytosti identifikují. Nejlepší jsou prvočísla odvysílaná v jedničkové soustavě (jedničková je hospodský plot - co čárka, to jedno pivo). Depeše by začínala 2x píp, 3x píp, 5x píp,... každý s matematikou (pochopitelně, když byl schopen postavit přijímač a teleskop) v jakékoliv své početní soustavě to musí neomylně vyhodnotit jako depeši od rozumných bytostí. Arecibo odvysílal svůj piktogram pŕípadným mimoňům binárně (ve dvojkové), což je také dobré řešení, ale když to dali k dešifrování dětem, které něco málo věděly o dvojkové soustavě, nedaly to dohromady - koho by napadlo, že piktogram má formát 73x23, tedy mohutnost 1679 ze součinu dvou prvočísel, což se zhruba rovnalo 210 byte, takže se nedopracovaly ani k formátu, ze kterého by se dalo číst. Ty úspěšnější s pomocí svých profesorů vyhořeli už na prvním řádku depeše, ve kterém učíme mimoně počítat do deseti. :)

  • @branoster
    @branoster 2 ปีที่แล้ว

    cool 🤩

  • @anetakrcalova630
    @anetakrcalova630 2 ปีที่แล้ว +2

    Mám 2 dotazy: 1. Jak vzniká hnědá barva? Protože ve spektru viditelného světla jsou totiž barvy ,,duhy". Vím, že hnědá je složená z oranžové a modré barvy. Pak vím, že se každá barva se láme pod určitým úhlem. Lámou se u hnědé tedy 2 barvy, nebo je to jinak?
    2. Asi hloupý, ale zajímá mě to: Když voda mrzne při 0⁰C má ta voda teplotu 0⁰ ?

    • @martinnavalany4815
      @martinnavalany4815 2 ปีที่แล้ว +1

      K druhému dotazu stačí se podívat na graf tuhnutí (mrznutí) vody. Voda opravdu dojde na 0 stupňů a potom musí být dále odebíráno teplo aby bylo možné vytvořit led.

    • @anetakrcalova630
      @anetakrcalova630 2 ปีที่แล้ว +1

      @@martinnavalany4815 Dobře, děkuji za odpověď

    • @DL-kc8fc
      @DL-kc8fc ปีที่แล้ว +2

      S vodou je to složitější. Největší hustotu má již 4 stupních C. Nic dobrého pro otužilce ohledně pocitu chladu :). Zamrzá podle okolností (tlak, rozpušténé látky v ní atd.), tedy voda nezamrzá přesně při 0 stupňů C a proto lze vodě naměřit 0 stupňů v kapalném stavu. Pokud pokračuje odvod tepla, podle okolností zamrzne i při 0 stupňů. Pokud se voda nachází ve velmi malém ohraničeném prostoru, může zamrznout až hluboko pod mínus 10 st. C. Kdo nechce čekat, může okamžité zamrznutí urychlit nárazem. Kvůli tomu se ale nebudou přepisovat učebnice.
      S barvami se to má tak, že sluneční spektrum obsahuje všechny barvy (nejsou přísně deskrétní) a od předmětu se odrazí jen taková barva, která není předmětem (jeho molekulami a atomy) pohlcena, tedy že dochází k odrazu konkrétní, nepohlcené barvy, tedy i hnědé. Rozkladem světla na jeho barevné složky průchodem skrze nějaký hranol (disperzí) vznikají i odstíny hnědé, i když je nelze v "duze" výrazně spatřit, protože je někde na 42.5 stupních. Subtraktivní míchání barev se týká něčeho jiného, například barevných tiskáren...

    • @anetakrcalova630
      @anetakrcalova630 ปีที่แล้ว +1

      @@DL-kc8fc Děkuji moc, takových lidí, co dokáží odpovědět a ještě k tomu to tak úžasně popsat, bych si přála více. Opravdu děkuji :)

  • @ivanstan434
    @ivanstan434 2 ปีที่แล้ว +2

    Děkuji moc, já jsem malíř volná mysl, máte něco pro mě ? Věda a umění, skuzme to spolu 🙂

    •  2 ปีที่แล้ว +3

      Máme v plánu video o mísení barev.

  • @manwithouthope
    @manwithouthope ปีที่แล้ว +2

    Epistemologicky neprůkazné, vyhořet i stěhovat by se musela vždy jedna a ta samá osoba, protože zdroje libosti a nelibosti, jejich kvantita (dalo by se říct, že i kvalita) se liší u každého jednotlivce. :D

    • @DL-kc8fc
      @DL-kc8fc ปีที่แล้ว +1

      Přesně tak. Nejde o jakousi hypotézu, jak zaznělo ve videu, ale zkušenost jednotlivce, který absolvoval vícero stěhování a s každým stěhováním přemísťoval větší a větší nepotřebný bordel, kterého se nedokázal zbavit z jiné své zkušenosti, že co dnes vyhodí, zítra to jako naschvál bude potřebovat. Je to především o pocitu.

  •  2 ปีที่แล้ว +1

    V postprodukci se v našem videu 2x povedl překlep, na který jsme při kontrole nepřišli. Najdete jej? Kdo bude první, získá Tričko dobré vědět a čepici Matematického ústavu.

    • @WhitenTiger01
      @WhitenTiger01 2 ปีที่แล้ว

      Já jsem dislektik takže nenajdu chybu ani kdyby mě mlátila po hlavě baseballkou

    • @WhitenTiger01
      @WhitenTiger01 2 ปีที่แล้ว

      Akorát Jsem našel že tam bylo Georg místo George (správnost se nezaručuje

    • @ivanstan434
      @ivanstan434 2 ปีที่แล้ว

      Myslím, že překlep je za jménem hosta, Ph.D . Mělo by být Ph.d . Ale jistý si úplně nejsem 🙂

    • @EidamGD
      @EidamGD 2 ปีที่แล้ว +2

      Možná už se mi z těch nekonečen motá hlava, ale nemá v 15:44 být v bodě 1) 2 na i-tou, místo 2i? :D

    •  2 ปีที่แล้ว

      Eidam má první bod.

  • @Peter-x29
    @Peter-x29 2 ปีที่แล้ว +2

    Viac ma bavili klasické videa vysvetľujúce jednoduché zákony... Toto je moc zložité na väčšinu ľudí a není to zábavné...

    •  2 ปีที่แล้ว

      I na ty se brzy dostane.

  • @janakulikovova6482
    @janakulikovova6482 2 ปีที่แล้ว +1

    No ježkovy voči. Byla jsem zvědavá, ale můj absolutně nematematický mozek se začal vařit už po několika minutách.

  • @janengel1985
    @janengel1985 ปีที่แล้ว +1

    V polovině tohoto videa jsem usoudil, že toto video je nekonečné a šel se dívat na jiné video.

  • @ivokarero5980
    @ivokarero5980 2 ปีที่แล้ว +2

    🤔

  • @larandi
    @larandi 2 ปีที่แล้ว

    Nekonecno je nevycerpatelne, tedy abstraktni. V realite tedy postrada smysl s nim v jakemkoli prikladu uvazovat, protoze v ni nekonecno neexistuje, nedavalo by to smysl z mnoha aspektu. I vesmir je konecny, i jeho cas. Ovsem jako abstrakt je nekonecno prijemnym treninkem logiky. Ty autobusy by mely vice reseni. Respektive nekonecne mnozstvi reseni. Vzdy jde jen o posun nekonecneho mnozstvi hostu na definovanou pozici. Jde jen o vymysleni zdanlive efektivniho zpusobu. Efektivita operace ovsem pri praci s nekonecnem postrada logiku, protoze efektivita souvisi s casem.

  • @akegarasu9944
    @akegarasu9944 ปีที่แล้ว

    Nerozumiem jednej veci . To, že mám v množine vypísané všetky čísla medzi 0 a 1 znamená , že ak v druhej množine zmením a pridelím v poradí iné číslo , tak sa nemení nič na tom , že už to číslo v prvej množine existuje . To mi skôr pripomína sofizmus .

  • @dalsilukino3993
    @dalsilukino3993 2 ปีที่แล้ว

    Čno...ale kúsok si pozriem :) žiarte !

  • @jirisladek6743
    @jirisladek6743 2 ปีที่แล้ว

    Nešlo by to nekonečno autobusů ubytovat stejně, jako když se dělalo jednoznačné přiřazení mezi zlomky a celými čísly? Tedy bez použití triku s prvočísly?

    •  2 ปีที่แล้ว

      Hádám, že ano. Nejprve uvolnit například všechna sudá čísla a pak tam tímto stylem nacpat autobusy. Ještě se nad tím zamyslím, ale nenapadá mě zatím důvod, proč by to nemělo jít.

  • @janpavlicek324
    @janpavlicek324 2 ปีที่แล้ว +6

    To s tím hotelem fungovat nikdy nebude. Všichni hosté a že jich je, mají svá práva a stěhovat se nebudou.
    P.S. každý má navíc dva právníky!

    • @matok7591
      @matok7591 2 ปีที่แล้ว

      :D :D

    • @LevelUpGA
      @LevelUpGA 2 ปีที่แล้ว +2

      Tak to je stejně právníků jako hostů a není problém všechny posunout, abychom je tam taky ubytovali 🤣

    • @janpavlicek324
      @janpavlicek324 2 ปีที่แล้ว +1

      @@LevelUpGA Nenech se zmást. Právníků je vždycky víc. A jak říkal Horníček. Každý člověk má dva dědečky a dvě babičky. Čili je ještě dvakrát víc babiček a dědečků, než normálních lidí. To jen tak na okraj.

    • @LevelUpGA
      @LevelUpGA 2 ปีที่แล้ว +1

      @@janpavlicek324 tady se dá ale pěkně ukázat, že hotel může mít nekonečno nekonečných busů právníků a dokonce nemají problém je tam ještě nacpat 😎

    • @janpavlicek324
      @janpavlicek324 2 ปีที่แล้ว +1

      @@LevelUpGA Já to chápu, dělám si legraci. Nevím který díl to byl, ale když pohledáš na českém rozhlase v Meteoru... najdeš díl s několika podobnými hlavolamy Hotel je tam taky.

  • @josefskyvara8578
    @josefskyvara8578 10 หลายเดือนก่อน

    Návrat k antice. Aporie😉

  • @latheo7738
    @latheo7738 2 ปีที่แล้ว +1

    konec mě celkem zabil 😁

  • @ATomCzech
    @ATomCzech 2 ปีที่แล้ว +2

    Tohle mi přece jen přišlo srozumitelnější
    th-cam.com/video/OxGsU8oIWjY/w-d-xo.html

  • @danyhynek9139
    @danyhynek9139 2 ปีที่แล้ว +2

    No přece Bůh,ten je větší než cokoli jiného.To Bůh stvořil všechny věci a z jeho vůle začaly exstovat.Bůh je věčný jak do minulosti,tak do budoucnosti.Těžko se to chápe,že Bůh nemá počátek.Boha nikdo nestvořil a tak je nejvyšší nad vším a je součástí nekonečna.Lidé se neustále snaží používat své vlastní porozumění,místo aby používali moudrost od svého stvořitele!

    • @czerviik
      @czerviik 2 ปีที่แล้ว +5

      A co bůh + 1?

    • @DL-kc8fc
      @DL-kc8fc ปีที่แล้ว

      Tak teda složíme ruce do klína a budeme čumět do blba.

  • @jindrich2485
    @jindrich2485 2 ปีที่แล้ว +1

    Nekonečko,... strašidlo, které si vymysleli matematici, aby strašili hodné fyziky. Každý fyzik ví, že nekonečno neexistuje 🙂 Matematici běžně dokazují, že nekonečno plus jedna je nekonečno. Ale to není pravda. Protože počet rozlišitelných symbolů nekonečný není. Není možné s využitím konečného množství energie ve vesmíru zapsat nekonečné číslo. Příklad se sčítáním symbolů značících nekonečno to také ukazuje. I se symbolem nekonečna je možné dělat jen konečný počet operací, který je opět daný množstvím energie (volného listu papíru).

    • @tesarcik1
      @tesarcik1 2 ปีที่แล้ว +4

      Řekněte to, prosím, fyzikům, kteří běžně používají derivace, integrály a další matematické operátory v jejichž definici je obsažen pojem nekonečno ;)

    • @LevelUpGA
      @LevelUpGA 2 ปีที่แล้ว +1

      @@tesarcik1 těžší integrály se v praxi často počítají aproximací 🤔 a ve fyzice se aproximuje skoro všechno co jde

    • @tesarcik1
      @tesarcik1 2 ปีที่แล้ว +2

      @@LevelUpGA Fyzikové používají Riemannův integrál, v jehož definici je dělení intervalu do nekonečně mnoha nekonečně malých podintervalů.

    • @ahojg
      @ahojg 2 ปีที่แล้ว

      Newton byl fyzik ;)

    • @LevelUpGA
      @LevelUpGA 2 ปีที่แล้ว +2

      @@tesarcik1 to je matematická verze, opět v praxi nemůžeš dělit úsečku donekonečna, kdyby jo, tak dokážeme Banach-Tarského paradox a můžeme množit věci jak chceme 👍

  • @igorfridrich1070
    @igorfridrich1070 8 หลายเดือนก่อน

    Presny pripad , ked si myslime ze vidime vsetko ,,, polemizujeme o tom ,, a nakoniec prizname. ,, ze vidime len veelmi uzke pre nas viditelne spektrum el. magn. vlnenia... 😂 😂

  • @filip.brezina
    @filip.brezina 2 ปีที่แล้ว +1

    Nevím, ale vím že bych je ubytoval až po zaplacení

  • @jaroustonyposraltrdlo9314
    @jaroustonyposraltrdlo9314 ปีที่แล้ว

    Iba?,Nesmrtelny ALL!!!.

  • @jansurovy
    @jansurovy 2 ปีที่แล้ว

    tak za prvé tomu nerozumím a za druhé mně to uráží. 😀

    •  2 ปีที่แล้ว +1

      Tak to je snadné vás urazit, pane Jane. Krindapána.

  • @michalkopsikbeatmatik
    @michalkopsikbeatmatik 2 ปีที่แล้ว

    Balil som si pri tom Jointa a absolutne som nevedel o com hovorite. Ale len tak dalej

  • @kubabroz
    @kubabroz ปีที่แล้ว

    tak to mi připomnělo tohle :D:D th-cam.com/video/QTK87Qr7ilM/w-d-xo.html&ab_channel=DailyProgram

  • @mariangregasnv
    @mariangregasnv 2 ปีที่แล้ว

    Zamotal si mi hlavu viac ako nejaká 40% vodka :) 😂

    • @annafontana7446
      @annafontana7446 2 ปีที่แล้ว

      A Ted si predstavte ,ze studujete matfyz a denne vypijete lahev rumu😀😀😀
      ASI proto mam papiry na hlavu🤫🤫🤫

  • @lolavranky
    @lolavranky 2 ปีที่แล้ว

    Měla babka čtyři jabka...
    Ještě se mě motá hlavka... 😃

  • @markyzdesade932
    @markyzdesade932 ปีที่แล้ว

    amen so skolstvom ked uz teraz chcu chore hlavy zrusit matematicko fyzikalne ucenia uz na zakladnej skole.!!o bude arrmada analfabetov matematiky.v Usa su uz niektore obchody vybavene oznamom-nedavajte nasim zamestnancom platby v dolaroch keš, len platte kartou nevedia pocitat.

  • @Cuwubiq
    @Cuwubiq 2 ปีที่แล้ว

    2 nekonečna

  • @archeopterixneuroza4715
    @archeopterixneuroza4715 2 ปีที่แล้ว

    Dvě nekonečna ;)

    • @DL-kc8fc
      @DL-kc8fc ปีที่แล้ว +1

      Ale existuje něco jako kardinalita (mohutnost) a to může rozlišovat nekonečna. :)

  • @ewerymans4362
    @ewerymans4362 18 วันที่ผ่านมา

    Cože to tu řešíte? Tak to je psycho 😊

    •  11 วันที่ผ่านมา

      Tak jsou lidi, co řeší, zdali je lepší si vzít na večírek modré nebo zelené šaty. Každý řešíme nějakou blbost.

    • @ewerymans4362
      @ewerymans4362 11 วันที่ผ่านมา

      Jo vím akorát sem z toho byl trochu vykulenej dik

  • @komposteor6840
    @komposteor6840 2 ปีที่แล้ว

    Lidská hloupost je větší, než nekonečno. Neznáte teorii spontánního řádu, tedy neznáte nic platného... Dzp.

  • @tomaskonopac9431
    @tomaskonopac9431 2 ปีที่แล้ว

    Kluci uberte již Albert Einstein řekl památnou větu vše ve vesmíru má jisté meze jen lidská blbost je nemá - z toho plyne tedy je nekonečná tak dokažte že tomu tak není a přestaňte s teoriemi o nekonečnu . Jinak řečeno takhle se to počítat nedá ! Stejně tak jako dělit nulu ! Vraťte se na základní školu a doučte si látku .