Domy Szkieletowe Krok Po Kroku [Najważniejsze Informacje] |

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 18 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 50

  • @saramostowiak7505
    @saramostowiak7505 2 ปีที่แล้ว +2

    My posidamy taki dom szkieletowy wykonany przez firme daszer z Rzeszowa. Jestesmy bardzo zadowoleni z jakosci, rozwiali nasze wszystkie watpliwosci i nie zalujemy budowy domu szkieletowego

  • @BrewaPl
    @BrewaPl  5 ปีที่แล้ว +2

    Wszystkie odcinki naszej serii #TwójNiezależnyDom znajdziesz na:
    www.brewa.pl/podcast.html :)

  • @bartoszosiwwala6051
    @bartoszosiwwala6051 5 ปีที่แล้ว +4

    Dziękuję za komentarze, nawet te krytyczne, mam nadzieję że dzięki moim spostrzeżeniom na temat budownictwa szkieletowego, rozwiejemy obawy osobom niezdecydowanym, ponieważ jest to naprawdę fajna technologia. Znalazło się kilka niedociągnięć, dużo łatwiej jest coś opisać niż opowiedzieć przed kamerą😉

  • @noho7428
    @noho7428 4 ปีที่แล้ว +6

    Ten Pan buduje domy w technologii Steico, które się bardzo dobrze sprzedają w niemczech, dlatego Polski rynek mało co ich interesuje, chociaż już nawet całe osiedla powstją w tej technologii u nas. Przewagą jest szybkość budowy i to, że nie trzeba znać tego wszytkiego o czym piszą komentujący poniżej, a raczej o co się czepiają, choć obstawiam, że to znafcy z forum muratora lub standardowo boty konkurencji murującej. Kolejną największą zaletą jest brak w tej technologii styropianu czyli ściana otwarta dyfuzyjnie. Pierdu pierdu piszą zawile poniżej pewnym szyfrem, że ściana nie musi być otwarta dyfuzyjnie, zarzucając przy tym brak konkretów hehe. Nie musi, można chatę opieprzyć styro i być fajnym, ale wszytskie budynki, które przetrwały wieki mają ściany otwarte dyfuzyjnie i to jest fakt, z którym boty nie mogą dyskutować, aczkolwiek będą hehe. Co do wielkiej ekologiczności i mikroklimatu to mam zastrzeżenia, szczególnie jak inwestor machnie sobie lateks na fermacell z gipsu, ale to jest sprawa czwartorzędna, dla każdego kto tak robi, bo nie ma pojęcia czy mkroklimat jest ważny czy nie i pewnie się nie dowie. Aha no i można w steico bez osb podobno zbudować a jak dodamy troszkę pro ekologicznych trików, to będzie prawdziwie zdrowy dom na miare chatki kubusia puchatka, gdzie podbno spało się jak nigdzie indziej.

  • @olgierdmioszewicz2787
    @olgierdmioszewicz2787 5 ปีที่แล้ว +3

    Panowie, jestem architektem z uprawnieniami i mam duże doświadczenie z domami kanadyjskimi. Od lat 90-ych.

  • @mateuszgk7958
    @mateuszgk7958 5 ปีที่แล้ว +6

    Przegadajcie pytania następnym razem, aby odpowiedzi były składne i wyczerpujące temat ;)

    • @BrewaPl
      @BrewaPl  5 ปีที่แล้ว

      Staramy się, żeby rozmowy wyszły naturalnie, ale może rzeczywiście czasami potrzebne będzie nieco większe przygotowanie. Będziemy nad tym pracować!

  • @paulina9964
    @paulina9964 ปีที่แล้ว

    Dzień dobry,
    A czy w domach szkieletowych które docelowo obijane są deską elewacyjna dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie OSB od strony zewnętrznej?

    • @dariusz.kaminski
      @dariusz.kaminski ปีที่แล้ว

      Z tego co wiem, a mało wiem jeszcze, jeśli już stosować OSB to tylko od strony wewnętrznej. Z tego co fachowcy się wypowiadają, OSB od strony zewnętrznej może być jakoś w minimalnym stopniu usprawiedliwione poprzez wykonanie siatki otworów przelotowych na całej jej powierzchni.

  • @michalmargiel
    @michalmargiel 5 ปีที่แล้ว

    Kurczaki, bardzo lubię ten podcast - bardzo dużo ciekawych informacji można w nim usłyszeć. Dlatego tak bardzo boli mnie nierzetelność tego odcinka. Np. kompletne pomylenie rekuperacji z wentylacją mechaniczną. Zwłaszcza, że jakiś czas temu był cały, zresztą bardzo fajny, odcinek o tym:)
    Myślę, również że dobrym pomysłem było by wcześniejsze wysłanie listy pytań do rozmówcy - tak aby ten mógłby się przygotować najlepiej jak potrafi. Niestety czasami padały odpowiedzi "nie wiem" na bardzo interesujące pytania (np który sposób budowy jest lepszy).

    • @maciej.borowiak
      @maciej.borowiak 5 ปีที่แล้ว +2

      @michalmargiel po pierwsze dzięki za komentarz i cieszę się, że cenisz nasze materiały. Pewne rzeczy czasem upraszczamy, być może stąd Twoje uwagi dot. wątki rekuperacji. Widać, że jest też potrzeba materiałów bardziej szczegółowych. Będziemy nad tym pracować.

  • @ryszardkilian2878
    @ryszardkilian2878 ปีที่แล้ว

    kochani drewno nie trzyma ciepła , mieszkałem w domu z bali , jak się nie grzeje to natychmiast robi się zimno ale też natychmiast się nagrzewa

    • @maciej.borowiak
      @maciej.borowiak ปีที่แล้ว +2

      Mam zupełnie inne zdanie na ten temat. Mieszkam w domu z drewna i jest bardzo ciepły, roczne zużycie CO to 2800kWh przy 136m2.

  • @grzegorzmazurek5066
    @grzegorzmazurek5066 5 ปีที่แล้ว

    Jakie drewno wybrać krajowe czy skandynawskie?

    • @olgierdmioszewicz2787
      @olgierdmioszewicz2787 5 ปีที่แล้ว +1

      "Skandynawskie" prawdopodobnie będzie pochodziło z Rosji lub Ukrainy, więc lepiej szukać u źródeł. Musi być klasy konstrukcyjnej C24.

  • @grzegorzmazurek5066
    @grzegorzmazurek5066 5 ปีที่แล้ว +1

    Myślałem o c24 ze Skandynawii, ale Pan mówi że to jest z Rosji lub Ukrainy

  • @Ratownik_Medyczny_Krasnal
    @Ratownik_Medyczny_Krasnal 4 ปีที่แล้ว +1

    W systemie TBS - Towarzystwo Budownictwa Społecznego także są kwoty za wynajem 1,5 tyś. zł

  • @dobranowina1967
    @dobranowina1967 4 ปีที่แล้ว

    Panowie, za malo konkretow...np. "wynikna jakies problemy " czy nie mozna tego sprecyzowac? Albo, czy ja mam dopilnowac czy izolacja jest dobrze ulozona, aby mostki nie powstaly...? Ludzie, ja musze wtenczas studiowac temat i non stop patrzec na palce...co wkurzy pracownikow ! Mialam remont, to wkurzało robotnikow, ze wogole rankiem przychodze sie przywitac, lub po poludniu zajrzec jak posuwa sie dana praca...A co dopiero gdybym to ja pilnowala czy dokladnie to wykonuja. Dlaczego nie odpowiedzialna finansowo za błedy osoba z firmy wykonawcy?

  • @voitecsiaros6594
    @voitecsiaros6594 5 ปีที่แล้ว +6

    dlaczego wszyscy skupiacie sie na ścianach, a przecież nie ściany są podstawą lecz podłoga i dach i tu są największe ucieczki ciepła itp, dziekuje

    • @jackryan5974
      @jackryan5974 5 ปีที่แล้ว

      Bo ten człowiek sprzatał te domy nie budował. Tyle w temacie

    • @noho7428
      @noho7428 4 ปีที่แล้ว

      JAk przez podłogę ucieka najwięcej ciepła, to chyba w podstawówce mnie oszukali na fizyce. Czy możesz mi napisać wniosek do MEN, że mnie oszukali i państwo powinno oddać kasę za moją edukację rodzicom?

  • @krzysztofbielecki9669
    @krzysztofbielecki9669 4 ปีที่แล้ว

    Panowie, jestem zdruzgotany tym co słyszę o budowie domu. "Weź urlop i pilnuj budowy". Czyli inwestorze dwa lata przed rozpoczęciem budowy naucz się budować. Bo będziesz musiał pilnować architekta, nadzór budowlany i fachowców a w razie konieczności wymagać poprawnego wykonania i narażać się na miano upierdliwca, czepialskiego i "co Pan wiesz o budowie" Słyszałem to już od nie jednego inwestora. A Panowie to potwierdzacie publicznie. Bez komentarza.

    • @maciej.borowiak
      @maciej.borowiak 4 ปีที่แล้ว +1

      Mnie raczej chodzi, weź urlop i pomóż w budowie. Ja osobiście chciałbym w tym procesie uczestniczyć, bo myślę, że to sporo może dać satysfakcji. Pozdrawiam!

  • @pawelgalik7133
    @pawelgalik7133 4 ปีที่แล้ว +1

    Ciekawy temat,ale kompetencja rozmówcy bardzo niska,zero konkretnych odpowiedzi,lanie wody.

    • @maciej.borowiak
      @maciej.borowiak 4 ปีที่แล้ว +1

      Możemy dograć kolejny odcinek. Jakich informacji Panu zabrakło?

  • @alicjakf1132
    @alicjakf1132 5 ปีที่แล้ว

    Czy taki dom można ocieplić pianą poliuretanową?

    • @BrewaPl
      @BrewaPl  5 ปีที่แล้ว

      Tak. Wybór materiału izolacyjnego należy do inwestora :)

    • @alicjakf1132
      @alicjakf1132 5 ปีที่แล้ว

      @@BrewaPl Dziękuję, ale czy piana nie zakłóci cyrkulacji powietrza i czy wilgoć będzie się wydostawała na zewnątrz?

    • @BrewaPl
      @BrewaPl  5 ปีที่แล้ว +1

      @@alicjakf1132 Nie jesteśmy ekspertami od izolacji pianą poliuretanową :( natomiast w domach szkieletowych ta technologia również jest wykorzystywana. Najlepiej byłoby skontaktować się z ekspertami, którzy zajmują się natryskami piany PUR :)

    • @alicjakf1132
      @alicjakf1132 5 ปีที่แล้ว +1

      @@BrewaPl dziekuje. Bardzo pomocny kanał. Pozdrawiam😉

  • @wladkoglad4920
    @wladkoglad4920 4 ปีที่แล้ว

    Pan Bartosz mówi o oddychaniu i specyficznym mikroklimacie w domu szkieletowym oferowanym przez Jego firmę. Pytam się:
    -na czym ma polegać ten mikroklimat, skoro wszystko od wewnątrz jest odizolowane folią paroizolacyjną, czyli zamknięte zwykłą szczelną folią?

    • @noho7428
      @noho7428 4 ปีที่แล้ว

      Nie jest zamknięte paroizolacją całkowitą tylko aktywną. Dla mnie mówienie o mikroklimacie w domu obitym płytą osb jest jakimś pomyleniem pojęć.. mikroklimat w domu zazwyczaj tworzy tynk i musi to być tynk cementowo wapienny, wapienny lub gliniany, który jest najlepszy. Nie wiem na prawdę jak ten mikroklimat ma tworzyć płyta osb i fermacell.. a już najgorzej gk. Dom jest identyczny co do kwestii zdrowotnej co dom murowany ocieplony wełną, z przewagą dla tego drugiego jeżeli nie masz tynkóœ gipsowych i farb lateksowych czy innych nieprzeznaczonych na tynki oddychające. Deweloperzy używali najtańsze dziadostwo pt tynk gipsowy i się przyjęło, że jest super, a rzeczywistość jest taka, że jest super. ale dla dewelopera. Tak samo jest z płytą osb i gk i wszystkie pochodne i wariacje.

  • @rafaljablonski2116
    @rafaljablonski2116 4 ปีที่แล้ว +3

    Pierwsze słyszę że architekci nie są za płytą fundamentową bzdura totalna

  • @krzysztofszabat7956
    @krzysztofszabat7956 5 ปีที่แล้ว +5

    Mimo że gościo zajmuje się tym niby od jakiegoś czasu, wydaje się być niedoinformowany w wielu kwestiach i nie pewny do końca tego co mówi. Wiele pytań go zagięło.

    • @BrewaPl
      @BrewaPl  5 ปีที่แล้ว

      Chciałby Pan uszczegółowić jakieś kwestie? Możemy przesłać Pana pytania do naszego gościa :)

  • @bradpittbutcooler5462
    @bradpittbutcooler5462 5 ปีที่แล้ว +1

    O loboga za dlugi ten film, takie bojcenie. Powinno byc ze 20 minut.

  • @bogdan9057
    @bogdan9057 2 ปีที่แล้ว

    Bardzo źle się ogląda tzn nie ogląda (zatrzymałem po 2 minutach) osoby które nie mają nic do powiedzenia tylko yyyyyy, eeeee i nic więcej. Budowałem domy w Kanadzie tzn rozbudowywałem i znam to wszystko b. dobrze od fundamentów do wykończeń i w takim domu też mieszkam. Jedyny problem takie domu w mojej opinii to taki że dom powinien mieć płytę pod parterem albo strop betonowy jeżeli jest podpiwniczony w Kanadzie wszystkie stropy są drewniane. Reszta wytrzymałość na huragany to tylko wykonanie, powiązanie całej konstrukcji z fundamentami.

    • @BrewaPl
      @BrewaPl  2 ปีที่แล้ว +1

      Może chciałby Pan opowiedzieć na naszym kanale o swoich doświadczeniach z prac w Kanadzie? :)

    • @slonik14
      @slonik14 หลายเดือนก่อน

      Panie Bogdanie, czyli podstawa przy takim domu to płyta fundamentowa?

  • @bolobolo1451
    @bolobolo1451 5 ปีที่แล้ว +6

    sorry ale dla mnie laika to jest tylko pustosłowie,zero konkretów zero przykładów finansowych w różnych technologiach .Ż E N A D A

    • @maciej.borowiak
      @maciej.borowiak 5 ปีที่แล้ว

      hmm, napisz czego Ci brakuje, co chciałbyś usłyszeć? w tym odcinku rozmawiamy tylko o domach szkieletowych drewnianych, innych tematów nie poruszamy

  • @ottarsrensen6841
    @ottarsrensen6841 4 ปีที่แล้ว +1

    Odnosze wrażenie ze pan producent slabo sie zna

    • @BrewaPl
      @BrewaPl  4 ปีที่แล้ว

      W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z www.domyproeco.pl/ :)

  • @krzysztofmarszalik939
    @krzysztofmarszalik939 4 ปีที่แล้ว

    Ignorancja-tak jest jak amator wypowiada się na temat budownictwa.

  • @grzegorzmazurek5066
    @grzegorzmazurek5066 5 ปีที่แล้ว

    Czyli?

    • @BrewaPl
      @BrewaPl  5 ปีที่แล้ว

      Można rozwinąć? :)