@ Krzysztof Antoniewicz Mi jeśli jakaś treść nie odpowiada, to wyłączam film i nie wracam do kanału. Mamy przecież dowolność wyboru. Oglądanie czegoś, co drażni jest masochizmem. Dla mnie to wbrew logice. Irytują mnie "Dzienniki Bridgite Jones" to choćby nie wiem co się stało, nie będę ich oglądał. Disco polo szybko doprowadza mnie do furii, to tego nie słucham. Na to jest opis filmu, żeby zorientować się czego dotyczy treść. Na to jest opis kanału, żeby zorientować się jakich treści można się spodziewać w ogóle.
No nareszcie, Panie Tomku, jak zwykle świetny film, doskonała praca i doskonałe efekty mimo przeciwności i trudności Yamahowych oszczędności 🙂. Co do "sumienia". Taki paradoks przeżywa dziś w Polsce bardzo wielu dobrych i wrażliwych ludzi. Z jednej strony, mamy nasze wartości, jakieś ideały, coś co wynieśliśmy z domu i coś czego nas nauczono, a z drugiej strony mamy świat za oknem. Mój znajomy dostał rozległego zawału, 40 minut leżał na ulicy, nikt nie podszedł. A mieszka w małym mieście, gdzie się ludzie znają. On nigdy nie nadużywał alkoholu itd. Padłeś to leżysz - prawo dżungli. . Przychodzą młodzi i mówią krótko- konkurencja, wykończenie przeciwnika, sukces i po trupach... Nie liczy się nikt i nic. Tylko kasa i pozycja,. Co poradzić Panie Tomku, takie czasy.... Takich ludzi jak Pan docenia mniejszość, ale pytanie czy chce Pan by udawało, że docenia wielu, czy może niech doceniają nieliczni ale za to prawdziwie i szczerze? Film super, ogląda się świetnie i proszę nich Pan niczego nie zmienia ani nie kopiuje nikogo bo to nie ma sensu. Tomek Kruger jest wyjątkowym kanałem i niech takim pozostanie. Kto nie chce - póki co oglądać nie musi. Inna rzecz, że do stereo zdecydowanie lepiej wybrać moim skromnym zdaniem wzmacniacz stereofoniczny. Pieniądze idą na dwa kanały a nie na siedem, stopień skomplikowania mniejszy,. prostota bywa lepszą drogą do dobrego dźwięku, niż złożona konstrukcja. Kasa może być pożytkowana na lepszej jakości elementy i podzespoły, a przebieg sygnału zaprojektowany staranniej, przez co uzyskiwany dźwięk jest lepszy. Ale jak to woli.... Serdecznie pozdrawiam
Co do zobojętnienia. Kierowca uderzył się głową w ramę ciężarówki i zemdlał na placu przed jedną z obór. Widziało go 6 pracowników ale nikt mu nie pomógł. Dla mnie to nie do pomyślenia. Natknął się na niego kierownik i błyskawicznie zawiózł go do szpitala. Na szczęście tylko guz. Ale na obserwacji został. Ludzie co przechodzili obok niego znali go. Poza tym to nienaturalne, żeby ktoś leżał jak długi na placu przed oborą obok ciężarówki. Jakby chciał sobie uciąć drzemkę to zamknąłby się w kabinie, bo ma kozetkę. Potem nawet zebranie było dla pracowników i poruszano tam taki temat.
Dobrze, że wspomniałeś o paleniu tytoniu w pomieszczeniu, gdzie znajduje się audio. Głośniki Tonsila nie lubią dymu tytoniowego, mocno nasiąkają nim, gdyż celuloza działa jak gąbka. Naprawa przeprowadzona dobrze i rzetelnie, to trzeba docenić.
Dym osiądzie nawet na metalu. Przy moich GDN 30/60 z membraną z papieru nikt nigdy nie palił. I działają do dziś mimo, że czasem dostały więcej niż 60W. Zrobił mi je pewien wrzesiński zakład z 25 lat temu. Druga rzecz, nigdy nie dostały amplitudy większej jak mogły znieść. Pewnie dlatego resory całe :) A propos dymu. W biurze nikt nie pali, ale czasem muszę iść do magazynku, żeby coś załatwić. Zootechniczki urządziły sobie tam palarnię. Wystarczy wejść i wyjść, żeby śmierdzieć przez kilka godzin.
Jak zwykle super film fajnie się ogląda .Bardzo trudno jest naprawiać i jeszcze mówić wielki szacunek .A ja mam amplituner Harman Kardon avr300 wyrzucam płytki przerabiam na w pełni analogowy
Ja używam amplitunera Onkyo, też od kina do stereo, ale tylko dlatego że ma dużo wejść i wyjść i dodatkowo drugą strefę. Niedawno zrobiłem mu przegląd, jak znajdę czas zmontuję film. :)
Bo widzisz Tomaszu, twoje filmy mają to coś, co mnie osobiście przyciąga, chce się tego więcej w takiej właśnie formie. Ludziom się nie dogodzi, ale pewna grupa odbiorców twojej treści pozostanie i wiernie czekać będą na więcej.
Dziękuję. Traktuję Widzów jak swoich znajomych, którym opowiadam historie. Nawet jeśli do końca pozostają anonimowi, to mam przeczucie, że robię to dla nich :)
@@tomekkruger Super, to mi się podoba👍, a może skoro dominuje tematyka lampowa, to może zagościła by tematyka tranzystorów, ich koncepcji itd we wzmacniaczu, podejrzewam, że miało by to sens. Btw proszę nie brać mej sugestii jako wyznacznik, takie luźne przemyślenie mnie naszło :)
@@piotrminda9019 Miałem kiedyś taką myśl, żeby po lampach zająć się tranzystorami. Ale układów lampowych jest tak dużo, że będziemy je jeszcze omawiać co najmniej 2-3 lata. Jest jeden odcinek o tranzystorach, o stopniach końcowych.
@@tomekkruger Nie mniej jednak pozostaje mi, chyba nie tylko mi ale i innym miłośnikom kanału oczekiwać na rozwój serii o tranzystorach i wzmacniaczach na nich budowanych. Pozdrawiam serdecznie Tomaszu!
Powiedziałem YDY, tak, wiem, że to przewód w igielicie lub ściślej w poliwinicie. Po prostu rzuciłem z przyzwyczajenia. W gumie, jeśli dobrze pamiętam to OW. A do sprzętu tak, OMY byłby dobre. Nie pracuję już w instalacjach ładnych kilkanaście lat to i oznaczenia się zatarły w pamięci. Cieszę się, że są Widzowie co słuchają z uwagą :)
Panie Tomku, nie ma co się przejmować, są kanały np Jacka Kawy, który dzieli film z renowacji na 3 - 4 części przy jednym sprzęcie bo całościowo trwało by to ok 4h. Ci co piszą że za długie to mają chyba problem z obsługą podstawowych funkcji YT, wystarczy przewinąć do konkretnego momentu, lub wcale nie oglądać. Ja bardzo lubie dłuższe odcinki. Np Lisie naprawianie robi znów strasznie krótkie. A naprawy Konsol na Live to bite 3h więc 1h u Pana to jest idealnie, choć dla mnie może być i 6h film, bo wiedza jest ogromna i dobrze przekazana. Myślę że narzekają albo Ci co nic nie umieją / rozumieją, albo konkurencja że za dużo Pan tłumaczy :)
Ja się nie przejmuję, tylko szkoda mi czasu na usuwanie komentarzy z wyzwiskami. Albo na odpowiadanie na głupoty. Ja się cieszę, że jest tyle kanałów o różnej formie. Azyl Audio, czy jak to się nazywa, w ogóle mnie nie interesuje, a nawet denerwuje, choć wiem od klienta, który ich zna, że to świetni ludzie. Niestety, ich filmy do mnie nie trafiają więc ich nie oglądam. U Reduktora dłużą mi się prezentacje danego modelu (czyli funkcje, dane techniczne itd, a wolałbym więcej schematów i opisu działania urządzeń). Oglądam kilka zagranicznych kanałów i np.: shango066 ciągnie film w nieskończoność :) a jednak, kto chce wiele się nauczy. Alek Analogowy opowiada o różnych układach z profesorską manierą, ale lubię go obejrzeć, bo znajduję u niego to, czego nie było mi dane poznać z książek. I tak można pisać o wszystkich, których oglądam. Jak mówiłem, mamy wolność wyboru tego co chcemy oglądać. Jeśli się nie podoba to wystarczy nacisnąć odpowiedni znak i wyjść z filmu. Mówiąc klasykiem "nikt pod pistoletem tutaj nie trzyma". Pozdrawiam serdecznie.
Starszy sprzęt z zawijanymi kablekami na kołkach to jest "wyzwanie" ostatnio miałem do wymiany w pięknym Pioneer'ze z lat 70 tylko diody w mostku Gretza, 4h roboty. Właśnie aby dostać się do diód, trafo przylutowany z obu stron na te skręcane druciki. Masakra :) A diody oczywiście pod tym trafo, nie obok. więc najpierw wymontowanie trafo a potem zabawa w chirurga i wyjmowanie diód. Ale mimo wieku, sprzęt w super kondycji i fajne brzmienie.
No tak... ja zabrałem się za swoją Yamahę. Chciałem czyścić między innymi i przekaźniki. I co? I nico. Chyba ktoś był tam przede mną i z rozbieralnych przekaźników oryginalnych zrobił hermetyczne - zalał po krawędzi dwuskładnikowym. Po co? Bo dłużej wytrzymają? Zmieniłem niestety oryginały na dopasowane Omrony i tyle było z czyszczenia.Ale całość teraz działa już równo w kanałach.
@@tomekkruger Yamaha stosuje chyba we wszystkich wzmacniaczach takie same przekaźniki głośnikowe. 24V DEC. Dobrałem takie same z Omrona (taka sama oporność cewki) jedynie z większą obciążalnością stylów i zamknąłem temat przekaźników. Mam nadzieję że nie popełniłem jakiegoś karygodnego błędu?
Ja sobie przerobiłem na spicony neutrica estradowe rozwiązanie moim zdaniem bardzo dobre ale też drogie no i nie każdy kabel lubi najlepiej też estradowy 😆😆😆 pozdrawiam
Ważne jest, żeby było zrobione solidnie. Ja swój gramofon z lampowym pre łączę gniazdami i wtykami od sprzętu pomiarowego LEMO. Nie są ani DIN ani cinch. Za to połączenie jest pewne, po wciśnięciu wtyczki blokuje się zatrzask i samo nie wypadnie.
Ja się z taka usterką nie spotkałem, chociaż wnioskując po temperaturze stabilizatorów niskiego napięcia mogą rzeczywiście brać dużo prądu i grzać się a w efekcie psuć.
Wyrównanie charakterystyki itd. Są różne sposoby. Cewka na wyjściu oddziela wzmacniacz od pasożytniczych pojemności przewodów głośnikowych a także nieco kompensuje pojemnościowy charakter głośnika przy wysokich częstotliwościach. Wszystko po to żeby wzmacniacz się nie wzbudzał (przez pojemności).
@@luc61786 Jest taka zabawna rzecz, żeby sprawdzić o którą minutę chodzi i co się wtedy dzieje, musiałem obejrzeć 2 reklamy we własnym filmie (bo nie chciało mi się szukać twardego dysku z kopiami filmów z YT). Co prawda wrzucam to oszczędnie, bo tylko 3 do 4 na film, ale przyznaję, że mam już dosyć ekspresów do kawy, skody, gry mobilnej hero i obniżek z panną Cleo. Ja tego nie potrzebuję, żadnej reklamy nowych płyt moich ulubionych kapel, dobrych glanów, skórzanych spodni, ani propozycji miejsc z dobrym stekiem wołowym. Sztuczna inteligencja jeszcze źle dobiera mi reklamy albo za mało o mnie wie. W sumie to jestem przeciwny dawaniu jej większej swobody. Wolna AI to zagłada ludzkości, nawet reklamy dobrej wyświetlić nie umie. Jeśli chodzi o techniczne sprawy filmów, to jak już kiedyś powiedziałem, nie używam do filmowania smartfona z teoretycznie lepszym obrazem, bo jest niewygodny i przesuwa dźwięk. Schematy źle się wyświetlają na smartfonach, ale na TV o przekątnej większej jak 32 cale mój film będzie pozbawiony szczegółów, bo kamera ma 720px. Materiału nagrywam tyle, że starczyłoby na 2 h. Staram się nie przekraczać 45-50 minut, ale ciężko się zdecydować co jest ważne, co ciekawe a co nudne :) No i kilka filmów leży na twardzielu w plikach, bo nie mam czasu ich zmontować.
@@tomekkruger profilowanie w przeglądarce to pikuś, przy niepozornym robocie sprzątającym, który poza rozjeżdżaniem kurzu chciwie pochłania każde słowo wypowiadane przez domowników. Dalszy etap już z górki, odpowiednio dobrane reklamy w smart TV, a w myśl powiedzenia, że każdemu według potrzeb to i znajdzie się np. medykament na hemoroidy. Swego czasu zawiesiłem wzrok na "elektrodowym" wątku, gdzie jeden z użytkowników walczył z chińskim smart-home gadżetem poprzez ingerencję w oprogramowanie, które pozwalało sobie nazbyt wiele. Względem lekkiego marudzenia na technikalia używane do realizacji filmów, jak i na czas antenowy, moja opinia jest nieco odmienna. Przy okrojonym filmie (magiczne 10 minut + kilka sekund dla pewności) szanse na uchwycenie cewek przy terminalach głośnikowych o, które zapytałem byłyby marne. Wówczas niniejsza sekcja komentarzy nie miałaby racji zaistnienia. A tak, nawet jako laik będę w stanie odtwórczo wyjaśnić o co mniej więcej w tym chodzi. 😀
@@luc61786 Przy pracach precyzyjnych robię zbliżenia, ale przy ogólnych pogawędkach staram się czynić nieco szersze kadry i wtedy można zauważyć ciekawostki. Nie boję się też pokazywać błędów, jak z tym regulatorem poziomu. To było dla mnie niezłe zaskoczenie, że ustrojstwo nie grało :) Tak czy siak, widzowie widzą więcej niż ja podczas edycji nagrań. :)
Tylko Onkyo! :) a na poważnie to uważam, że Yamaha jest przeceniana. Jak się robi 6 czy 7 wzmacniacz Yamahy z kolei w jednym miesiącu, to cierpliwość się wypala. I nadal jest to wzmacniacz z okolicy mojego miejsca zamieszkania. Co ciekawe, właściciel używa lampy z komparatorem do regulacji punktu pracy. Primaluna. Metoda znana już w latach 50 tylko, że komparator był lampowy :)
no super ale szczerze mowiac tak sie nie liczy wartosci wzmacniaczy. dzielenie ich na koncowki mocy nie jest rozwiazaniem. do tego wzmacniacza yamaha uzyla swojej najlepszej technologi i doswiadczenia. komponenty uzyte sa na topie i jak widac sa tam standardowi audio grade kondensatory, gold nichicon cos czego nie dostanie sie za te cene 3-4tys pln. podobnie sie to ma na transformator i pojemnosc kondensatorow i caly zasilacz. zasilacz jest zaprojektowany aby oddac duza moc na wiele kanalow i aby sie nie dlawil wiec jesli z takim trafo i tymi 2x22.000uf to mamy switny zasilacz na 2 kanaly i nie ma prawa aby sie dusil jak to zwykle bywa z typowymi 2 kanalowymi wzmacniaczami ktore maja zalewdwie 4700 lub 6800uf a ti jest 22.000. jest roznica prawda? no i moc zasilacza. do tego dochodzi chlodzenie. radiatory sa na wiele koncowek wiec jesli tylko 2 chodza w stereo to jest bardzo duza moc chlodzenia na te tranzystory. tego nie da zaden stereofoniczny wzmacniacz. co do tej serii dsp-a1 lub ax1 sa to bardzo dobre wzmacniacze do audio takze bo to jeszcze epoka gdzie pomimo kina dalej byla muzyka priorytetowa. nowe serie po 3 latach juz byly do duszy. ps. mam 2 sztuki dsp-a2 i ponad 70 roznych klockow i te yamahy graja bardzo ladnie.
Ja i tak się pomyliłem w tych rachunkach, bo końcówek jest 7. Kondensator 10000 czy 22000 nie różni się znacząco ceną, żeby zachwiać rachunki. Poza tym dodałem do wyniku końcowego koszt DSP. Zasilacz z wielkim trafem nie jest potrzebny w 2x90W. Ten tutaj i tak jest za mały gdyby miał obsłużyć mocą znamionowa ciągłą wszystkie kanały. Radiator byłby w przypadku stereo mniejszy (końcówka chodzi w klasie B). W stereo nie mielibyśmy takiej ilości oddziałujących na siebie PCB, ciasnej budowy wewnętrznej itd. Dla mnie ten wzmacniacz gra poprawnie i tylko tyle. Słyszałem w podobnej cenie Onkyo, które pracują z wyższym prądem spoczynkowym i grały lepiej. Po prostu kwestia gustu.
Dobrze się Pana oglada jak i słucha. Proszę nic nie zmieniać. Jeśli komuś coś nie pasuje do niech nie ogląda. Pozdro.
Miło mi to słyszeć. Serdecznie pozdrawiam.
@@krzysztofantoniewicz824 Czsami trzeba być i prostakiem.... ale twój kompromis przyjmuję👍
@ Krzysztof Antoniewicz Mi jeśli jakaś treść nie odpowiada, to wyłączam film i nie wracam do kanału. Mamy przecież dowolność wyboru. Oglądanie czegoś, co drażni jest masochizmem. Dla mnie to wbrew logice. Irytują mnie "Dzienniki Bridgite Jones" to choćby nie wiem co się stało, nie będę ich oglądał. Disco polo szybko doprowadza mnie do furii, to tego nie słucham.
Na to jest opis filmu, żeby zorientować się czego dotyczy treść. Na to jest opis kanału, żeby zorientować się jakich treści można się spodziewać w ogóle.
No nareszcie, Panie Tomku, jak zwykle świetny film, doskonała praca i doskonałe efekty mimo przeciwności i trudności Yamahowych oszczędności 🙂.
Co do "sumienia". Taki paradoks przeżywa dziś w Polsce bardzo wielu dobrych i wrażliwych ludzi. Z jednej strony, mamy nasze wartości, jakieś ideały, coś co wynieśliśmy z domu i coś czego nas nauczono, a z drugiej strony mamy świat za oknem. Mój znajomy dostał rozległego zawału, 40 minut leżał na ulicy, nikt nie podszedł. A mieszka w małym mieście, gdzie się ludzie znają. On nigdy nie nadużywał alkoholu itd. Padłeś to leżysz - prawo dżungli. .
Przychodzą młodzi i mówią krótko- konkurencja, wykończenie przeciwnika, sukces i po trupach... Nie liczy się nikt i nic. Tylko kasa i pozycja,.
Co poradzić Panie Tomku, takie czasy.... Takich ludzi jak Pan docenia mniejszość, ale pytanie czy chce Pan by udawało, że docenia wielu, czy może niech doceniają nieliczni ale za to prawdziwie i szczerze?
Film super, ogląda się świetnie i proszę nich Pan niczego nie zmienia ani nie kopiuje nikogo bo to nie ma sensu. Tomek Kruger jest wyjątkowym kanałem i niech takim pozostanie. Kto nie chce - póki co oglądać nie musi.
Inna rzecz, że do stereo zdecydowanie lepiej wybrać moim skromnym zdaniem wzmacniacz stereofoniczny. Pieniądze idą na dwa kanały a nie na siedem, stopień skomplikowania mniejszy,. prostota bywa lepszą drogą do dobrego dźwięku, niż złożona konstrukcja. Kasa może być pożytkowana na lepszej jakości elementy i podzespoły, a przebieg sygnału zaprojektowany staranniej, przez co uzyskiwany dźwięk jest lepszy. Ale jak to woli....
Serdecznie pozdrawiam
Co do zobojętnienia. Kierowca uderzył się głową w ramę ciężarówki i zemdlał na placu przed jedną z obór. Widziało go 6 pracowników ale nikt mu nie pomógł. Dla mnie to nie do pomyślenia. Natknął się na niego kierownik i błyskawicznie zawiózł go do szpitala. Na szczęście tylko guz. Ale na obserwacji został. Ludzie co przechodzili obok niego znali go. Poza tym to nienaturalne, żeby ktoś leżał jak długi na placu przed oborą obok ciężarówki. Jakby chciał sobie uciąć drzemkę to zamknąłby się w kabinie, bo ma kozetkę. Potem nawet zebranie było dla pracowników i poruszano tam taki temat.
Dobrze, że wspomniałeś o paleniu tytoniu w pomieszczeniu, gdzie znajduje się audio. Głośniki Tonsila nie lubią dymu tytoniowego, mocno nasiąkają nim, gdyż celuloza działa jak gąbka. Naprawa przeprowadzona dobrze i rzetelnie, to trzeba docenić.
Dym osiądzie nawet na metalu. Przy moich GDN 30/60 z membraną z papieru nikt nigdy nie palił. I działają do dziś mimo, że czasem dostały więcej niż 60W. Zrobił mi je pewien wrzesiński zakład z 25 lat temu. Druga rzecz, nigdy nie dostały amplitudy większej jak mogły znieść. Pewnie dlatego resory całe :)
A propos dymu. W biurze nikt nie pali, ale czasem muszę iść do magazynku, żeby coś załatwić. Zootechniczki urządziły sobie tam palarnię. Wystarczy wejść i wyjść, żeby śmierdzieć przez kilka godzin.
Jak zwykle super film fajnie się ogląda .Bardzo trudno jest naprawiać i jeszcze mówić wielki szacunek .A ja mam amplituner Harman Kardon avr300 wyrzucam płytki przerabiam na w pełni analogowy
Ja używam amplitunera Onkyo, też od kina do stereo, ale tylko dlatego że ma dużo wejść i wyjść i dodatkowo drugą strefę. Niedawno zrobiłem mu przegląd, jak znajdę czas zmontuję film. :)
Bo widzisz Tomaszu, twoje filmy mają to coś, co mnie osobiście przyciąga, chce się tego więcej w takiej właśnie formie. Ludziom się nie dogodzi, ale pewna grupa odbiorców twojej treści pozostanie i wiernie czekać będą na więcej.
Dziękuję. Traktuję Widzów jak swoich znajomych, którym opowiadam historie. Nawet jeśli do końca pozostają anonimowi, to mam przeczucie, że robię to dla nich :)
@@tomekkruger Super, to mi się podoba👍, a może skoro dominuje tematyka lampowa, to może zagościła by tematyka tranzystorów, ich koncepcji itd we wzmacniaczu, podejrzewam, że miało by to sens. Btw proszę nie brać mej sugestii jako wyznacznik, takie luźne przemyślenie mnie naszło :)
@@piotrminda9019 Miałem kiedyś taką myśl, żeby po lampach zająć się tranzystorami. Ale układów lampowych jest tak dużo, że będziemy je jeszcze omawiać co najmniej 2-3 lata. Jest jeden odcinek o tranzystorach, o stopniach końcowych.
@@tomekkruger Nie mniej jednak pozostaje mi, chyba nie tylko mi ale i innym miłośnikom kanału oczekiwać na rozwój serii o tranzystorach i wzmacniaczach na nich budowanych. Pozdrawiam serdecznie Tomaszu!
@@piotrminda9019 Pomyślę o tym, żeby jednak jakieś ciekawostki na temat tranzystorów choć co 4-5 miesięcy przygotować.
Witam. Dobra robota. Ślę Pozdrowienia z Pabianic
Dziękuję. Pozdrawiam również.
12:24 przewód YDY to drut w izolacji i powłoce polwinitowej. Do sprzętu audio raczej OMY.
Powiedziałem YDY, tak, wiem, że to przewód w igielicie lub ściślej w poliwinicie. Po prostu rzuciłem z przyzwyczajenia. W gumie, jeśli dobrze pamiętam to OW. A do sprzętu tak, OMY byłby dobre. Nie pracuję już w instalacjach ładnych kilkanaście lat to i oznaczenia się zatarły w pamięci.
Cieszę się, że są Widzowie co słuchają z uwagą :)
Mi też się podoba. Pozdrawiam
Super!
Panie Tomku, nie ma co się przejmować, są kanały np Jacka Kawy, który dzieli film z renowacji na 3 - 4 części przy jednym sprzęcie bo całościowo trwało by to ok 4h. Ci co piszą że za długie to mają chyba problem z obsługą podstawowych funkcji YT, wystarczy przewinąć do konkretnego momentu, lub wcale nie oglądać. Ja bardzo lubie dłuższe odcinki. Np Lisie naprawianie robi znów strasznie krótkie. A naprawy Konsol na Live to bite 3h więc 1h u Pana to jest idealnie, choć dla mnie może być i 6h film, bo wiedza jest ogromna i dobrze przekazana. Myślę że narzekają albo Ci co nic nie umieją / rozumieją, albo konkurencja że za dużo Pan tłumaczy :)
Ja się nie przejmuję, tylko szkoda mi czasu na usuwanie komentarzy z wyzwiskami. Albo na odpowiadanie na głupoty. Ja się cieszę, że jest tyle kanałów o różnej formie. Azyl Audio, czy jak to się nazywa, w ogóle mnie nie interesuje, a nawet denerwuje, choć wiem od klienta, który ich zna, że to świetni ludzie. Niestety, ich filmy do mnie nie trafiają więc ich nie oglądam. U Reduktora dłużą mi się prezentacje danego modelu (czyli funkcje, dane techniczne itd, a wolałbym więcej schematów i opisu działania urządzeń). Oglądam kilka zagranicznych kanałów i np.: shango066 ciągnie film w nieskończoność :) a jednak, kto chce wiele się nauczy. Alek Analogowy opowiada o różnych układach z profesorską manierą, ale lubię go obejrzeć, bo znajduję u niego to, czego nie było mi dane poznać z książek. I tak można pisać o wszystkich, których oglądam.
Jak mówiłem, mamy wolność wyboru tego co chcemy oglądać. Jeśli się nie podoba to wystarczy nacisnąć odpowiedni znak i wyjść z filmu. Mówiąc klasykiem "nikt pod pistoletem tutaj nie trzyma". Pozdrawiam serdecznie.
Starszy sprzęt z zawijanymi kablekami na kołkach to jest "wyzwanie" ostatnio miałem do wymiany w pięknym Pioneer'ze z lat 70 tylko diody w mostku Gretza, 4h roboty. Właśnie aby dostać się do diód, trafo przylutowany z obu stron na te skręcane druciki. Masakra :) A diody oczywiście pod tym trafo, nie obok. więc najpierw wymontowanie trafo a potem zabawa w chirurga i wyjmowanie diód. Ale mimo wieku, sprzęt w super kondycji i fajne brzmienie.
Nie tylko starszy, Onkyo A22 nie jet taki stary a ma tak samo owijane przewody wokół kołków. Już nauczyłem się je owijać.
No tak... ja zabrałem się za swoją Yamahę. Chciałem czyścić między innymi i przekaźniki. I co? I nico. Chyba ktoś był tam przede mną i z rozbieralnych przekaźników oryginalnych zrobił hermetyczne - zalał po krawędzi dwuskładnikowym. Po co? Bo dłużej wytrzymają? Zmieniłem niestety oryginały na dopasowane Omrony i tyle było z czyszczenia.Ale całość teraz działa już równo w kanałach.
Ale zaklejanie przekaźników nic nie pomoże bo i tak hermetyczne nie będą.
Jeśli oryginały miały magnesy to można przykleić je do Omronów.
@@tomekkruger Yamaha stosuje chyba we wszystkich wzmacniaczach takie same przekaźniki głośnikowe. 24V DEC. Dobrałem takie same z Omrona (taka sama oporność cewki) jedynie z większą obciążalnością stylów i zamknąłem temat przekaźników. Mam nadzieję że nie popełniłem jakiegoś karygodnego błędu?
@@tomaszgo3839 Robię podobnie.
Ja sobie przerobiłem na spicony neutrica estradowe rozwiązanie moim zdaniem bardzo dobre ale też drogie no i nie każdy kabel lubi najlepiej też estradowy 😆😆😆 pozdrawiam
Ważne jest, żeby było zrobione solidnie. Ja swój gramofon z lampowym pre łączę gniazdami i wtykami od sprzętu pomiarowego LEMO. Nie są ani DIN ani cinch. Za to połączenie jest pewne, po wciśnięciu wtyczki blokuje się zatrzask i samo nie wypadnie.
Miałem dwie ax1 psuły się tam procesory.
Ja się z taka usterką nie spotkałem, chociaż wnioskując po temperaturze stabilizatorów niskiego napięcia mogą rzeczywiście brać dużo prądu i grzać się a w efekcie psuć.
Tomku jakie zadanie spełniają cewki w 45:42?
Wyrównanie charakterystyki itd. Są różne sposoby. Cewka na wyjściu oddziela wzmacniacz od pasożytniczych pojemności przewodów głośnikowych a także nieco kompensuje pojemnościowy charakter głośnika przy wysokich częstotliwościach. Wszystko po to żeby wzmacniacz się nie wzbudzał (przez pojemności).
@@tomekkruger dlatego lubię przesiadywać na Twoim kanale, przy tych "cholernie długich i rozwleczonych filmach" 😁
@@luc61786 Jest taka zabawna rzecz, żeby sprawdzić o którą minutę chodzi i co się wtedy dzieje, musiałem obejrzeć 2 reklamy we własnym filmie (bo nie chciało mi się szukać twardego dysku z kopiami filmów z YT). Co prawda wrzucam to oszczędnie, bo tylko 3 do 4 na film, ale przyznaję, że mam już dosyć ekspresów do kawy, skody, gry mobilnej hero i obniżek z panną Cleo. Ja tego nie potrzebuję, żadnej reklamy nowych płyt moich ulubionych kapel, dobrych glanów, skórzanych spodni, ani propozycji miejsc z dobrym stekiem wołowym. Sztuczna inteligencja jeszcze źle dobiera mi reklamy albo za mało o mnie wie. W sumie to jestem przeciwny dawaniu jej większej swobody. Wolna AI to zagłada ludzkości, nawet reklamy dobrej wyświetlić nie umie.
Jeśli chodzi o techniczne sprawy filmów, to jak już kiedyś powiedziałem, nie używam do filmowania smartfona z teoretycznie lepszym obrazem, bo jest niewygodny i przesuwa dźwięk. Schematy źle się wyświetlają na smartfonach, ale na TV o przekątnej większej jak 32 cale mój film będzie pozbawiony szczegółów, bo kamera ma 720px. Materiału nagrywam tyle, że starczyłoby na 2 h. Staram się nie przekraczać 45-50 minut, ale ciężko się zdecydować co jest ważne, co ciekawe a co nudne :)
No i kilka filmów leży na twardzielu w plikach, bo nie mam czasu ich zmontować.
@@tomekkruger profilowanie w przeglądarce to pikuś, przy niepozornym robocie sprzątającym, który poza rozjeżdżaniem kurzu chciwie pochłania każde słowo wypowiadane przez domowników. Dalszy etap już z górki, odpowiednio dobrane reklamy w smart TV, a w myśl powiedzenia, że każdemu według potrzeb to i znajdzie się np. medykament na hemoroidy. Swego czasu zawiesiłem wzrok na "elektrodowym" wątku, gdzie jeden z użytkowników walczył z chińskim smart-home gadżetem poprzez ingerencję w oprogramowanie, które pozwalało sobie nazbyt wiele.
Względem lekkiego marudzenia na technikalia używane do realizacji filmów, jak i na czas antenowy, moja opinia jest nieco odmienna. Przy okrojonym filmie (magiczne 10 minut + kilka sekund dla pewności) szanse na uchwycenie cewek przy terminalach głośnikowych o, które zapytałem byłyby marne. Wówczas niniejsza sekcja komentarzy nie miałaby racji zaistnienia. A tak, nawet jako laik będę w stanie odtwórczo wyjaśnić o co mniej więcej w tym chodzi. 😀
@@luc61786 Przy pracach precyzyjnych robię zbliżenia, ale przy ogólnych pogawędkach staram się czynić nieco szersze kadry i wtedy można zauważyć ciekawostki. Nie boję się też pokazywać błędów, jak z tym regulatorem poziomu. To było dla mnie niezłe zaskoczenie, że ustrojstwo nie grało :)
Tak czy siak, widzowie widzą więcej niż ja podczas edycji nagrań. :)
Niecierpisz robić Yamahy ... hhehe, a jak prosiłem Cię o zrobienie Denona to nie:)) To oczywiscie z przymrużeniem oka - bo rozumiem kwestie czasowe.
Tylko Onkyo! :) a na poważnie to uważam, że Yamaha jest przeceniana. Jak się robi 6 czy 7 wzmacniacz Yamahy z kolei w jednym miesiącu, to cierpliwość się wypala. I nadal jest to wzmacniacz z okolicy mojego miejsca zamieszkania. Co ciekawe, właściciel używa lampy z komparatorem do regulacji punktu pracy. Primaluna. Metoda znana już w latach 50 tylko, że komparator był lampowy :)
no super ale szczerze mowiac tak sie nie liczy wartosci wzmacniaczy. dzielenie ich na koncowki mocy nie jest rozwiazaniem. do tego wzmacniacza yamaha uzyla swojej najlepszej technologi i doswiadczenia. komponenty uzyte sa na topie i jak widac sa tam standardowi audio grade kondensatory, gold nichicon cos czego nie dostanie sie za te cene 3-4tys pln. podobnie sie to ma na transformator i pojemnosc kondensatorow i caly zasilacz. zasilacz jest zaprojektowany aby oddac duza moc na wiele kanalow i aby sie nie dlawil wiec jesli z takim trafo i tymi 2x22.000uf to mamy switny zasilacz na 2 kanaly i nie ma prawa aby sie dusil jak to zwykle bywa z typowymi 2 kanalowymi wzmacniaczami ktore maja zalewdwie 4700 lub 6800uf a ti jest 22.000. jest roznica prawda? no i moc zasilacza. do tego dochodzi chlodzenie. radiatory sa na wiele koncowek wiec jesli tylko 2 chodza w stereo to jest bardzo duza moc chlodzenia na te tranzystory. tego nie da zaden stereofoniczny wzmacniacz. co do tej serii dsp-a1 lub ax1 sa to bardzo dobre wzmacniacze do audio takze bo to jeszcze epoka gdzie pomimo kina dalej byla muzyka priorytetowa. nowe serie po 3 latach juz byly do duszy. ps. mam 2 sztuki dsp-a2 i ponad 70 roznych klockow i te yamahy graja bardzo ladnie.
Ja i tak się pomyliłem w tych rachunkach, bo końcówek jest 7. Kondensator 10000 czy 22000 nie różni się znacząco ceną, żeby zachwiać rachunki. Poza tym dodałem do wyniku końcowego koszt DSP. Zasilacz z wielkim trafem nie jest potrzebny w 2x90W. Ten tutaj i tak jest za mały gdyby miał obsłużyć mocą znamionowa ciągłą wszystkie kanały. Radiator byłby w przypadku stereo mniejszy (końcówka chodzi w klasie B). W stereo nie mielibyśmy takiej ilości oddziałujących na siebie PCB, ciasnej budowy wewnętrznej itd.
Dla mnie ten wzmacniacz gra poprawnie i tylko tyle. Słyszałem w podobnej cenie Onkyo, które pracują z wyższym prądem spoczynkowym i grały lepiej. Po prostu kwestia gustu.