Rodokmen 3. část - GENEALOGICKÉ PROGRAMY

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 14 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 19

  • @jirijanas8755
    @jirijanas8755 10 หลายเดือนก่อน

    Vaše kniha je parádní. Mám ji doma. Děkuji

  • @TheStirata
    @TheStirata 7 ปีที่แล้ว +2

    Děkuji za další skvělé video. Zajímá mě: gruntovní knihy, historie domu, obecní kroniky, kurent, jak číst kroniky z roku cca 1400 apod. ;)

  • @MrHonzikmares
    @MrHonzikmares 7 ปีที่แล้ว

    Moc hezké video. Ohledně používaného programu - já si oblíbil "Legacy". Jen tak dál. Návrh na další téma - "jak postupovat když končí gen. stopa".

  • @tomascimerman
    @tomascimerman 7 ปีที่แล้ว +1

    Opäť pekné video :) Ja osobne používam tiež Ancestry, vyhovuje mi v každom ohľade (možno až na pár detailov ako napr. chýba mi tam možnosť vložiť do samostatného poľa dátum pohrebu). Už niekoľko rokov spracovávam v ňom rozsiahlu databázu, ktorá bude obsahovať až 10 000 osôb a zatiaľ ma nesklamal. Vyskúšal som aj Brothers Keeper, Family Tree Maker, Legacy, atd. ale aj tak som sa vrátil k Ancestry.

    • @rodokmenlenkaperemska7788
      @rodokmenlenkaperemska7788  7 ปีที่แล้ว

      Ano, s datem pohřbu by to chtělo trochu vychytat. Většinu údajů, které se nikam "nehodí", jednoduše vpisuji do složky Další údaje.

  • @Janansta
    @Janansta 7 ปีที่แล้ว +2

    Super video. Já se přiznám, že používám hlavně Microsoft Office. Ano jsem ten člověk, kterému se líbí ty klasické chlívečky jako na papíře. Jen neuvádím pouze jméno, ale má u každé osoby (pokud je mi známo) jméno, rodiče, přesné datum narození spolu s místem, úmrtí a sňatku. Také případný/á manžel/ka. Připadá mi to trochu přehlednější, když něco hledám. Samozřejmě jsem začala používat i Ancestry (dříve MyHeritage Family Tree Builder), ale stejně si nové informace vždycky nejprve zanesu do Excelu :-) U Ancestry mi trochu chybí výstup. Je sice super výstup do html, ale klasický strom je dost nepřehledný, pokud je osob v rodokmenu hodně.
    Těším se na další video, každá informace je pro mne cenná, byť již nějaké zkušenosti mám, nikdy není nad to, zopakovat si to :-) Jinak asi největším problémem je čtení kurentu, ale to chce cvičit... :-)

    • @radimdolezel7255
      @radimdolezel7255 4 ปีที่แล้ว +1

      Dobrý den, paní Staňková. Jsem přesně ten typ člověka, co má raději vše na papíře a hlavně "chlívečky" do kterých se dá vše zapisovat. Na následující vyhledávání se mi nic lepšího neosvědčilo. Teď jsem četl tento Váš příspěvek s možností zapisovat do Excelu. Omlouvám se, že Vás takto otravuji, ale zeptám se: Jak to, prosím, děláte. S excelem si prozatím moc nerozumím, už jsem to zkoušel, ale nejdou mi tam dělat ty chlívečky jak na papíře a hlavně do nich zapisovat všechny údaje jak uvádíte (danta nar, sňatku, úmrtí, manžel/ka,...) Můžete mi, prosím, nějak poradit ? Popřípadně mi poslat nějaký Váš vzor souboru či něco podobného, abych věděl jak na to ? Určitě to nebude zas až tak složité začít ukládat z papíru vše do Excelu, jen bych potřeboval trošku poradit nebo navést na nějaký takový systém jak máte Vy. Pokud by Vás to moc neobtěžovalo, prosím o kontaktování, případnou Vaši pomoc. Děkuji Radim.Dolezel@email.cz

    • @Janansta
      @Janansta 4 ปีที่แล้ว

      @@radimdolezel7255 Zdravím, plně vás chápu. Také mi trvalo nějakou chvíli, než jsem způsob zapisování zdokonalila pro svoji potřebu. Na e-mail jsem vám poslala ukázku mého zapisování v Excelu, snad vám to pomůže :-)

  •  7 ปีที่แล้ว

    Lenko díky za videa! Jen tak dál a myslím, že i uplně nesestřihané video má něco do sebe, není to tak strojové a má to šťávu :)
    Jinak k tématu. Osobně používám Legacy Family Tree - je sice placený, ale cca 30 USD není moc za trvalou licenci. A program toho umí opravdu hodně, rozsáhlé statistiky, skvělá organizace a správa pramenů atd. Ale zkoušel jsem i další. Určitě se připojuji k volbě Ahnenblat - opravdu výborný na diagramy a ještě bych zmínil open source Gramps - velice schopný, ale nemusí vyhovovat spíše linux UI. Líbí se mi i program Heredis, který snad jako jediný umí počítání Sosa - Stradonitz, ale je prostě v angličtině (což by nevadilo), ale je tam pár problémů při exportech.
    Témata kterým se věnovat - docela by mě i zajímala organizace dat, pojmenování dokumentů apod. Samozřejmě se rád podělím o své poznatky.

    • @rodokmenlenkaperemska7788
      @rodokmenlenkaperemska7788  7 ปีที่แล้ว

      Díky za komentář. Gramps mám, ale protože používám Windows (staromilec), nikdy jsem ho nepoužívala.
      O poznatky se podělte, budeme jedině rádi :-)

    •  7 ปีที่แล้ว

      Já osobně data nechávám v jedné složce nazvané třeba "Media" - to je složka, kde jsou všechny dokumenty, které jsou součástí databáze. Nezpracované dokumenty jakéhokoliv druhu si ukládám opět do jedné složky např. "_INBOX", ve které si některé dokumenty třídím dle osob, míst atd. Základem pro "ostrá" data je systém pojmenování dokumentů, který přikládám na tomto odkaze - drive.google.com/open?id=0B9kdJ7ty3_QKZDhIX2FmWHFBenc a který pracuje s ID čísly osob (v mém případě čísla RIN). Výhodou celého systému je, že mám data pěkně pohromadě v jedné složce a díky pojmenování souborů si mohu zobrazit všechny dokumenty k určité osobě atd. Věřím, že funkčních systému je určitě více :) a na každém je leccos inspirativní.

    • @rodokmenlenkaperemska7788
      @rodokmenlenkaperemska7788  7 ปีที่แล้ว

      Díky!

  • @michalkacl9795
    @michalkacl9795 7 ปีที่แล้ว +1

    Myheritage má statistiku také :)

  • @bohushavel1453
    @bohushavel1453 5 ปีที่แล้ว

    S Ancestry se mi nepřihodí, shody, které mi nabídne MyHeritage, ikdyž mám neplacenou verzi, dostávám inspiraci k novým lidem. K nezaplacení!

  • @MrDasty3671
    @MrDasty3671 5 ปีที่แล้ว

    Myheritage funguje absolutně jinak než říkáte nemáte o tom ani šajn a to jsem vás začal sledovat jako že mě poradí profík mometálně vaší neznalostí se dostáváte mezi amatéry . Doporučuji dohledat informace a hlavně podívat na myheritage !