Csúcs élmények Magyarországon - 05. Soproni-hegység: Magas-bérc

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 6

  • @nemeva
    @nemeva 3 ปีที่แล้ว

    Köszi! Máris adtál ötletet, merre menjünk👍🙋

  • @brennerkarotin9368
    @brennerkarotin9368 3 ปีที่แล้ว +1

    Pont az egyik lényeg maradt ki, hogy milyen a kilátás a kilátóból...

    •  3 ปีที่แล้ว +1

      Üdv! Most így visszagondolva tényleg fura és őszintén szólva már nem is emlékszem a részletekre. De talán azért vágtam ki azt a részt, mert a szél miatt élvezhetetlen volt. Akkor még nem igazán tudtam utómunkával megoldani az ilyesmit. De majd még úgy is megyek arra (is) és bepótolom. :)

  • @jozsefkorozs8080
    @jozsefkorozs8080 2 ปีที่แล้ว

    Eddigi ismeretim szerint a Vitányi-rögök csonkahon legidősebb képződményei, de a wikipédia mind a kettőhöz ezt írja (itt is kiderült, hogy nem túl megbízható). A Vitányi-rögök elvileg 900 milló évesek, de a Soproni-hegységről nem találtam pontos adatot. Ezért is nem szeretem a legeket, mert sajnos általában pontatlan adatokon alapulnak.
    Egyébként Brennbergről a túrát a határ mentén a Magas-hegyre, majd tovább Urakasztala és Hidegvíz-völgy éjszaka, és keményen borozva szoktuk rendszeresen megtenni :D
    Passo egyébként jó cimborám. Sopronban végzett vadgazda ha jól emlékszek és a diákok rendszeresen megfordulnak a templomkocsmában :D innen is jöhet az élénk érdeklődése az épület iránt.

    •  2 ปีที่แล้ว

      Köszi az extra infókat! :)
      Nem emlékszem, hogy ezzel kapcsolatban a videóban mit mondtam, de mintha arról lett volna szó, hogy a Soproni az ország legidősebb hegysége, legalábbis a legidősebb kőzetek ezt a hegységünket alkotják. A Vitányi-rögnek ilyen szempontból pedig nincs köze ehhez a tényhez, hisz az nem hegység, hiába hasonló idős az a kőzet is, ami ott található.

    • @jozsefkorozs8080
      @jozsefkorozs8080 2 ปีที่แล้ว +1

      @ Hát ha úgy vesszük a Vitányi-rögök a Zemplén része, és ezáltal hegységnek minősül, bár a fene tudja ennyire a geológiát 😅