Napokban hallottam a hangyákkal kapcsolatban: vègy egy-egy lapáttal mindegyik hangyabolyból ès dob be a másik bolyba.... Oriasi háború ès elmenkülnek. Nem próbáltam, de próbát megèr.
1m magas tyúkháló. Ilyen: www.delifarm.hu/ako-poultrynet-villanypasztor-baromfihalo-narancssarga-50-m-x-106-cm-dupla-leszurotuskevel-p13267 Nem repülnek át, mert le vannak nyírva a szárnytollaik.
Szerintem ezek nem nagy hibák. A komposztot be tudod oltani a saját, helyben készítettel (élőlények) A Mángolddal is jól jártál el annak nagyon erős hosszú karógyökere van, nem szerencsés palántázni, ráadásul nagyon vízigényes azonnal dobja magát ha szétülteted. A rebarbarával keresztezett (piros) a telet is kibírja én csak árnyéknak használom őket 2m fölöttiek. Ha nyírogatod lehet belőle pálmafát csinálni és csinál magának érdekes törzset + felveszi a levéltetveket nagyon hasznos. Virágot ültess köréjük, mert én nem tettem és aztán jön az invázió. Mármint minden köré, ha van hely. 2m fölött azért ki kell karózni, mert kicsavarja a szél. Gratu, jól néz ki a cucc (előző videó).
Ja szerintem most is palántázz, nekem az volt a legnagyobb hibám - lesznek majd lyukak, meg ki tudja ha megint enyhe tél lesz akkor - október 20 volt amikor meghaltak a paradicsomok (-4) meg a többiek.
A komposzt azóta már jól üzemel, mert kapott baktériumtrágyát, csalánlevet és némi csirketrágya pelletet is. A gond igazán csak kora tavasszal jelentkezett és ez kissé odacsapott a tavaszi növényeknek, de...ugye...mindig tanul az ember, főleg, ha a kertről és élőlényekről van szó. :) Virágokat és fűszernövényeket ültetgetünk mindenhova, ahova csak lehet, hátha kicsit megzavarja a mindenféle éhes rovarokat. Köszönjük a bíztatást! :)
Ezeket a hibákat mind elkövettem én is első évben, de meg kellett tudni milyen a föld, melyik növény hol szeret, stb. Ehhez képest nálatok szebb a termés mint nálunk volt harmadik évben is. A padlizsánt egy évben sem sikerült megtermelni, de tavaly már eljutottam odáig, h legalább szép nagy bokrokká nőttek és virág is volt, mégis 15 bokorból 1 db padlizsánt szüreteltünk le. Pedig én is precízen kiszámítottak az időket, volt táblázat, pátyolgattam a palántákat hónapokig, mindenre odafigyelve, stb. 🙂 Gondolom ha tovább tápoldatozom akkor jobb lett volna de úgy voltam vele ha egy dombágyásból nem lesz termés, aminek full komposzt a belseje, és folyton locsolni kell, az nem elég önműködő. A komposzttal is hasonlóan jártam, más se nagyon kelt benne, egyedül a saláta maradt meg, nálam a pakchoi sem szerette, a szárzellernek túl meleg volt a klíma, a brokkolinak is, céklák kicsik lettek de fásak, a hagyma mindig felmagzott, stb. Fodros kel maradt meg egy évben (tavaly az is kisült), vmennyi répa, mángold, amiről tudtunk szüretelni, meg a pari, ha jól foglalkoztunk vele. Kevés paprika. Egyelőre nem érzem sikeresnek, így 3-4 év után, ahogy a másik videónál is írtam, a takarás ellenére is kijött a tarack, nem volt ilyen "3 órás kert fíling" hogy alig van vele munka (van bőven), folyamatosan csak gazolni kellett, belefáradtam. Termés meg alig, de sok munka. Munka, gyerekek mellett nem egyszerű. Elfogadtam h a kert és a biodiverzitást javítom ( sajnos ennyi pénzt a fejlesztésre sem tudok ráfordítani, komposztot venni, nem is lehet itt, locsolórendszert, stb.), de örülnék ha eredménye is lenne. Idén megkönyörült a kert és úgy tűnik végre lesz gyümölcs legalább, ha a zöldségekkel felsültem (még a futóbab is alig jött be, borsó se). 😁 Nem adom fel, csak lazábban állok hozzá, így csak csodálom mi munkátok van venne hogy nálatok egy év után is minden csodás már és működik. ❤ ja és még a csigapusztításról, vakondról, ami a frissen ültetett palántákat túrja ki, macskák által kifötrött ágyásokról, ahol a vetettmagnak annyi, poloskainvázióról nem is beszéltünk 😉
Szia! Légyszives segits nekem a borsó és a kinai kel ültetésében, hol rontottam el. Mikor kell vetni tavasszal és ősszel ,milyen tápanyag kell, áztassam be előtte. hogyan locsoljam és tegyek rá fóliát köszi istván
Nálunk is évekig használatlan terület lett idén befogva és rengeteg a hangyaboly, mi egyszer ástunk (tarack miatt) bele a palánta, vágott fűvel takarás vastagon de ez nem javított a hangya helyzeten, így kihagytuk azokat a részeket ahol bolyok voltak... aztán várjuk a csodát :D :D :D egy ilyen boly mellett van 5 tő paradicsom most már harmadik hete élnek virulnak, eddig még nem bántották a hangyák... hát majd meglátjuk mi lesz ennek a vége :D
Nekünk sem minden boly okoz gondot, viszont vannak ágyások, ahol a boly közelében mindent kirágnak...és, eddig, semmi sem jelentett igazi megoldást ellenük, úgyhogy jelenleg együtt élünk a helyzettel, mert vegyszerezni nem fogunk.
@@gyurgyalagostanyaA hangyák riasztására meg kell próbálni a darált szegfűszeget.Oldat formájában ki is lehet permetezni.A lakásban bevált.Jó a szúnyogok ellen is.Sőt,a macskák se nagyon bírják.A kertben is megér egy próbát.😊🕊
A komposzt az ott marad és kerül majd rá egy vékonyabb réteg pluszban. A komposztnak az egyik fő feladata, hogy táplálja a talajéletet, azaz a mindenféle kis baktériumok, gombák, giliszták, egyéb ilyen-olyan kis élőlények ezt fogyasztják (aztán persze egymást is) és ez nekünk, nekik és a növényeknek is jó. :)
@@gyurgyalagostanya hulladèkudvarbòl élelmiszertermeléshez nem vennék komposztot! Láttam mit szednek össze a közmunkások és honnan a lombbal, zöldhulladékba (forgalmas utak mentén = szennyezett, tele szeméttel) és az útszéli fűkaszálékok is rettentő gyomosak, szemetesek. A lakossági zöldhulladékról nem is beszélve. Parkosításra esetleg, élelmiszerre, biokertbe én nem tenném. De remélhetőleg most már lesz saját komposztotok! :)
Hangyák ellen láttam vhol egy érdekes, bár nem túl humánus módszert, ami csupán annyiból áll, hogy egy-egy kupacnyit két hangyabolyból (hangyástól) ki kell cserélni egymás közt, s így, mindkét hangyaboly hangyái harcba lépnek a "betolakodók" ellen, kölcsönösen írtani kezdik egymást. "Oszd meg, és uralkodj" módszer... Állítólag beválik, de még nem próbáltam ki. (A történelem igazolja, embereknél tuti módszer...)
Én csak elmentem megnézni de nem volt valami bizalomgerjesztő az alapanyag. A kész termék állagra szerintem elfogatható volt kissebb szármaradványokkal de ami fúrcsa volt hogy nagyon büdös. Én úgy tudtam a kész érett komposzt szagtalan.@@gyurgyalagostanya Persze ez csak arra igaz amit én láttam, lehet hogy amit te vettél az jobb .
@@CsabaGálig amit idén vettem annak is van szaga, de az még, sajnos, konkrétan félkész... Egyébként a szag "készítés közben" leginkább attól függ, hogy mi kerül bele. Amikor már kész a komposzt, akkor kellemes föld illata van.
Van olyan, hogy rossz komposzt? Nem értem. A komposzt tovább tud bomlani a területen, ahová kiteszik. Létezik ugyebár a jhelyben komposztálás. Az erdőben sem komposztálja el külön senki a faleveleket vagy a trágyát. Ott helyben komposztálódik és hasznosul. Erről szól a mulcsolás is. És pláne erről szól a komposzt hagyó mélymulcs.
A komposzt hagyó mélymulcs alapvetően szalmás trágyára (azaz szénre (szalma) és nitrogénre (trágya) épül. Ezek megfelelő elegye szépen elkomposztálódik. Ha túl sok a szalma és kevés a trágya, akkor az már inkább csak mulcs, ami hosszan borítja a talajt komposztálódás nélkül, vagy nagyon lassan komposztálódva. Abba nem is lehet növényt ültetni... Ugyanez a helyzet a szén túlsúlyos komposzttal is (ahogy a videóban el is magyaráztam). Igen, továbbkomposztálódik...nitrogént vonva el a növényektől...ami nem éppen szerencsés, ha növényeket szeretnénk termeszteni és nem csupán a komposztálás a célunk.
@@gyurgyalagostanya Előttem is mondták már , vizelet. Család vödörbe pisil és az mehet a komposztra. Javaslom Gyulai Iván rengeteg videóját ő a helybe vetést is elmagyarázza. És 1x sem kell ásni a mélymulcsot már ősszel el kell kezdeni és tavasszal mehetnek bele a növények. Fátyol fóliára sincsen szükség mindent az idejében kell elvetni nem minuszokban. De hajrá csak igy tovább a hibáinkból tanulunk és remélhetőleg más is tanul majd a te hibáidból, csak gratulálni tudok a videóhoz is és ahhoz is ahogy ezeket elismerted :)
Szia, javaslat, ha tudja a szoftver, akkor 1-2 fotót vagy rövid videót bevágni a szöveg alá, pl. a magba ment fekete retekről hogyan néz ki, hogy még edukatívabb, érdekesebb legyen a tartalom.
Igen, az őszi vetés akkor indul, de elvileg lehetne tavasszal is, csak az idei tavasz elhúzódott, aztán meg meleg lett. Ezzel együtt mi is inkább az őszi időszakra fogjuk tervezni.
Olyan magot kell vetni, ami újra vethető. 1. Miért is akarnánk mindig pénzt adni a magokért? 2. Ha felmagzik, mint a feketeretek, akkor lehet magot szedni, és hasznosul, mielőtt a komposztra megy a növény.
Igen, egy ideális világban valóban jó, ha a magot is mi termeljük, a gyakorlatban ez viszont sokszor nem kivitelezhető. Ebben a esetben azért se, mert ez egy biointenzív termesztés, azaz egymás után, meghatározott rendszerben szorosan következnek egymás után a növények (ez az, ami miatt viszonylag kis területről is nagy mennyiségű termést takaríthatunk be). Ha ott várjuk, hogy magot érleljen a retek, akkor addig ne tudunk mást odaültetni, tehát borul az egész. Kiskertben otthon ez persze megoldható, de ott meg szerintem nincs annyi retek, ami felmagzik, mert nem fogy el :)
@@gyurgyalagostanya próbáld ki! Száraz időben! Pár nap, és hirtelen fognak eltűnni. Azután még egyszer kétszer pár hetes eltolódással megjelennek, akkor ismét kiszórod a csodaszert, azután már csak egy vagy két évente jelennek meg. Mindig egyre kevesebben. De amint észre veszed egyből alkalmazod a terápiát. Sütőpor helyett használhatsz nyugodtan szódabikarbónát is.
Én azt a javaslatot próbáltam ki augusztusban, hogy 3-4 evőkanál kukoricalisztet szórtam a kb 8 éve műveletlen kertben a hangyabolyokra (20-30 bolyra). Behordják, de elvileg nem tudják megemészteni és elpusztultak. Szeptemberben tényleg úgy láttam, mintha eltűntek volna... Majd tavasszal elválik, hogy mennyire működő volt ez a javaslat!
@@antaltamasi9944 köszönöm, hogy vålaszt adott a kérdésemre. A feleslegesen hasznålt angol szavak ellen szólt a bejegyzésem. Az ásås nélkül szavak mindenki szåmára érthetőek, sznobsågnak éreztem a no diget.
03:10-nél leakartam csapni a szúnyogot tőlem jobbra, aztán rájöttem hogy a videóban volt a zümmögés.. 😅
Napokban hallottam a hangyákkal kapcsolatban: vègy egy-egy lapáttal mindegyik hangyabolyból ès dob be a másik bolyba.... Oriasi háború ès elmenkülnek. Nem próbáltam, de próbát megèr.
Itt nálunk van olyan, hogy beleásunk egy bolyba, akkor 2-3 különböző hangyát találunk...békében egymás mellett. 🤷♂️
✌️😎
Csalánázalékkal elég jól lehet a nitrogént pótólni....?!
Öntözve, permetezve....
Az elég bio..🤓
✌️😎
Ezt kipróbálom, mert nálam is kb ezek a problémák merültek fel.
Igen, azóta már alkalmazásban van! 😉
A emberi vizelet is jó. Legtöbb nitrojane meg minden más. 1:8 / 1:10
Végre egy férfi aki belátja a hibáit!! Le a kalappal. Milyen háló van mögötted a tyukoknak? Nem repülnek át?csak így tovább!!
1m magas tyúkháló.
Ilyen:
www.delifarm.hu/ako-poultrynet-villanypasztor-baromfihalo-narancssarga-50-m-x-106-cm-dupla-leszurotuskevel-p13267
Nem repülnek át, mert le vannak nyírva a szárnytollaik.
A komposzttal kapcsolatos “hibák” kiküszöbölésével kapcsolatban mit lehet tenni mint a te esetedben. Amikor már a helyén van a komposzt. Köszi.
Szerintem ezek nem nagy hibák. A komposztot be tudod oltani a saját, helyben készítettel (élőlények) A Mángolddal is jól jártál el annak nagyon erős hosszú karógyökere van, nem szerencsés palántázni, ráadásul nagyon vízigényes azonnal dobja magát ha szétülteted. A rebarbarával keresztezett (piros) a telet is kibírja én csak árnyéknak használom őket 2m fölöttiek. Ha nyírogatod lehet belőle pálmafát csinálni és csinál magának érdekes törzset + felveszi a levéltetveket nagyon hasznos. Virágot ültess köréjük, mert én nem tettem és aztán jön az invázió. Mármint minden köré, ha van hely. 2m fölött azért ki kell karózni, mert kicsavarja a szél. Gratu, jól néz ki a cucc (előző videó).
Ja szerintem most is palántázz, nekem az volt a legnagyobb hibám - lesznek majd lyukak, meg ki tudja ha megint enyhe tél lesz akkor - október 20 volt amikor meghaltak a paradicsomok (-4) meg a többiek.
A komposzt azóta már jól üzemel, mert kapott baktériumtrágyát, csalánlevet és némi csirketrágya pelletet is. A gond igazán csak kora tavasszal jelentkezett és ez kissé odacsapott a tavaszi növényeknek, de...ugye...mindig tanul az ember, főleg, ha a kertről és élőlényekről van szó. :)
Virágokat és fűszernövényeket ültetgetünk mindenhova, ahova csak lehet, hátha kicsit megzavarja a mindenféle éhes rovarokat.
Köszönjük a bíztatást! :)
Ezeket a hibákat mind elkövettem én is első évben, de meg kellett tudni milyen a föld, melyik növény hol szeret, stb. Ehhez képest nálatok szebb a termés mint nálunk volt harmadik évben is. A padlizsánt egy évben sem sikerült megtermelni, de tavaly már eljutottam odáig, h legalább szép nagy bokrokká nőttek és virág is volt, mégis 15 bokorból 1 db padlizsánt szüreteltünk le. Pedig én is precízen kiszámítottak az időket, volt táblázat, pátyolgattam a palántákat hónapokig, mindenre odafigyelve, stb. 🙂 Gondolom ha tovább tápoldatozom akkor jobb lett volna de úgy voltam vele ha egy dombágyásból nem lesz termés, aminek full komposzt a belseje, és folyton locsolni kell, az nem elég önműködő. A komposzttal is hasonlóan jártam, más se nagyon kelt benne, egyedül a saláta maradt meg, nálam a pakchoi sem szerette, a szárzellernek túl meleg volt a klíma, a brokkolinak is, céklák kicsik lettek de fásak, a hagyma mindig felmagzott, stb. Fodros kel maradt meg egy évben (tavaly az is kisült), vmennyi répa, mángold, amiről tudtunk szüretelni, meg a pari, ha jól foglalkoztunk vele. Kevés paprika. Egyelőre nem érzem sikeresnek, így 3-4 év után, ahogy a másik videónál is írtam, a takarás ellenére is kijött a tarack, nem volt ilyen "3 órás kert fíling" hogy alig van vele munka (van bőven), folyamatosan csak gazolni kellett, belefáradtam. Termés meg alig, de sok munka. Munka, gyerekek mellett nem egyszerű. Elfogadtam h a kert és a biodiverzitást javítom ( sajnos ennyi pénzt a fejlesztésre sem tudok ráfordítani, komposztot venni, nem is lehet itt, locsolórendszert, stb.), de örülnék ha eredménye is lenne. Idén megkönyörült a kert és úgy tűnik végre lesz gyümölcs legalább, ha a zöldségekkel felsültem (még a futóbab is alig jött be, borsó se). 😁 Nem adom fel, csak lazábban állok hozzá, így csak csodálom mi munkátok van venne hogy nálatok egy év után is minden csodás már és működik. ❤ ja és még a csigapusztításról, vakondról, ami a frissen ültetett palántákat túrja ki, macskák által kifötrött ágyásokról, ahol a vetettmagnak annyi, poloskainvázióról nem is beszéltünk 😉
Nagyon szép kis gazdaság❤
Köszönjük szépen! :)
Nagyon bízom benne,hogy a kudarcokat sikerek követik. 😊 Illetve majd néznék 1 helyzet jelentést a baromfi udvarról is,gondolom tojnak már a tyúkok. 😊
Köszönjük szépen! :)
Rendben, amint lesz időnk csinálunk egy kis videót a tyúkokról is! :) Tojnak, igen, sőt van egy csapat kiscsibénk is!
Én mindössze 3 köbméter vásárolt komposzttal is így jártam, a halom befülledt, a belseje száraz hamuszürke lett...
Szia! Légyszives segits nekem a borsó és a kinai kel ültetésében, hol rontottam el. Mikor kell vetni tavasszal és ősszel ,milyen tápanyag kell, áztassam be előtte. hogyan locsoljam és tegyek rá fóliát köszi istván
Nálunk is évekig használatlan terület lett idén befogva és rengeteg a hangyaboly, mi egyszer ástunk (tarack miatt) bele a palánta, vágott fűvel takarás vastagon de ez nem javított a hangya helyzeten, így kihagytuk azokat a részeket ahol bolyok voltak... aztán várjuk a csodát :D :D :D egy ilyen boly mellett van 5 tő paradicsom most már harmadik hete élnek virulnak, eddig még nem bántották a hangyák... hát majd meglátjuk mi lesz ennek a vége :D
Nekünk sem minden boly okoz gondot, viszont vannak ágyások, ahol a boly közelében mindent kirágnak...és, eddig, semmi sem jelentett igazi megoldást ellenük, úgyhogy jelenleg együtt élünk a helyzettel, mert vegyszerezni nem fogunk.
@@gyurgyalagostanyaA hangyák riasztására meg kell próbálni a darált szegfűszeget.Oldat formájában ki is lehet permetezni.A lakásban bevált.Jó a szúnyogok ellen is.Sőt,a macskák se nagyon bírják.A kertben is megér egy próbát.😊🕊
Szia,legyszi csinalj videot a novenyekrol!!!! Koszi
(A háttérben sárgarigó szól 😍)
Agroszövettel mennyi ideig volt letakarva a terület a tarackok ellen?
szia! mit csináltál a hangyákkal? nekem minden eper töve hangyás, meg minden.
Beletörődtem, hogy ők is itt laknak. :)
Lehet buta kerdes de komposztot Minden èvben kilapátolod vagy csak rá rakod a következô adagot?
A komposzt az ott marad és kerül majd rá egy vékonyabb réteg pluszban. A komposztnak az egyik fő feladata, hogy táplálja a talajéletet, azaz a mindenféle kis baktériumok, gombák, giliszták, egyéb ilyen-olyan kis élőlények ezt fogyasztják (aztán persze egymást is) és ez nekünk, nekik és a növényeknek is jó. :)
@@gyurgyalagostanya köszi hogy válaszoltál
szia milyen komposztot használs, honna veszed ? Az erdekelne meg hogy nem gyomosodik a komposzt ?
A turai hulladékudvarból származik és zöldkomposzt. Nem gyomosodik.
@@gyurgyalagostanya hulladèkudvarbòl élelmiszertermeléshez nem vennék komposztot! Láttam mit szednek össze a közmunkások és honnan a lombbal, zöldhulladékba (forgalmas utak mentén = szennyezett, tele szeméttel) és az útszéli fűkaszálékok is rettentő gyomosak, szemetesek. A lakossági zöldhulladékról nem is beszélve. Parkosításra esetleg, élelmiszerre, biokertbe én nem tenném.
De remélhetőleg most már lesz saját komposztotok! :)
Hangyák ellen láttam vhol egy érdekes, bár nem túl humánus módszert, ami csupán annyiból áll, hogy egy-egy kupacnyit két hangyabolyból (hangyástól) ki kell cserélni egymás közt, s így, mindkét hangyaboly hangyái harcba lépnek a "betolakodók" ellen, kölcsönösen írtani kezdik egymást. "Oszd meg, és uralkodj" módszer... Állítólag beválik, de még nem próbáltam ki.
(A történelem igazolja, embereknél tuti módszer...)
Milyen tyúkokat ajánlassz?
Igazán nem tudok ajánlani tyúkot, mert nincs hatalmas tapasztalatom. Nekünk kettőshasznú red masterek vannak és eddig meg vagyunk velük elégedve.
Hulladék udvarból vetted a komposztot?
Igen.
Én csak elmentem megnézni de nem volt valami bizalomgerjesztő az alapanyag. A kész termék állagra szerintem elfogatható volt kissebb szármaradványokkal de ami fúrcsa volt hogy nagyon büdös. Én úgy tudtam a kész érett komposzt szagtalan.@@gyurgyalagostanya Persze ez csak arra igaz amit én láttam, lehet hogy amit te vettél az jobb .
@@CsabaGálig amit idén vettem annak is van szaga, de az még, sajnos, konkrétan félkész...
Egyébként a szag "készítés közben" leginkább attól függ, hogy mi kerül bele. Amikor már kész a komposzt, akkor kellemes föld illata van.
Van olyan, hogy rossz komposzt? Nem értem. A komposzt tovább tud bomlani a területen, ahová kiteszik. Létezik ugyebár a jhelyben komposztálás. Az erdőben sem komposztálja el külön senki a faleveleket vagy a trágyát. Ott helyben komposztálódik és hasznosul. Erről szól a mulcsolás is. És pláne erről szól a komposzt hagyó mélymulcs.
A komposzt hagyó mélymulcs alapvetően szalmás trágyára (azaz szénre (szalma) és nitrogénre (trágya) épül. Ezek megfelelő elegye szépen elkomposztálódik. Ha túl sok a szalma és kevés a trágya, akkor az már inkább csak mulcs, ami hosszan borítja a talajt komposztálódás nélkül, vagy nagyon lassan komposztálódva. Abba nem is lehet növényt ültetni...
Ugyanez a helyzet a szén túlsúlyos komposzttal is (ahogy a videóban el is magyaráztam). Igen, továbbkomposztálódik...nitrogént vonva el a növényektől...ami nem éppen szerencsés, ha növényeket szeretnénk termeszteni és nem csupán a komposztálás a célunk.
@@gyurgyalagostanya Előttem is mondták már , vizelet. Család vödörbe pisil és az mehet a komposztra. Javaslom Gyulai Iván rengeteg videóját ő a helybe vetést is elmagyarázza. És 1x sem kell ásni a mélymulcsot már ősszel el kell kezdeni és tavasszal mehetnek bele a növények. Fátyol fóliára sincsen szükség mindent az idejében kell elvetni nem minuszokban. De hajrá csak igy tovább a hibáinkból tanulunk és remélhetőleg más is tanul majd a te hibáidból, csak gratulálni tudok a videóhoz is és ahhoz is ahogy ezeket elismerted :)
Szia, javaslat, ha tudja a szoftver, akkor 1-2 fotót vagy rövid videót bevágni a szöveg alá, pl. a magba ment fekete retekről hogyan néz ki, hogy még edukatívabb, érdekesebb legyen a tartalom.
szia, én úgy tudom a fekete retket július végétől szokták vetni...aztán októberben szedhető és elrakható télire. köszi a videót!
Igen, az őszi vetés akkor indul, de elvileg lehetne tavasszal is, csak az idei tavasz elhúzódott, aztán meg meleg lett. Ezzel együtt mi is inkább az őszi időszakra fogjuk tervezni.
Ez a videó nekem rendkívül hasznos. Na és kb pont ezekkel a gondokkal küzdök. Csak nálam hangya helyett pocok van rengeteg. 😢
Nekünk Mákos és Guba (a két cicánk) a pockokat intézi szerencsére...☺️
Olyan magot kell vetni, ami újra vethető. 1. Miért is akarnánk mindig pénzt adni a magokért? 2. Ha felmagzik, mint a feketeretek, akkor lehet magot szedni, és hasznosul, mielőtt a komposztra megy a növény.
Igen, egy ideális világban valóban jó, ha a magot is mi termeljük, a gyakorlatban ez viszont sokszor nem kivitelezhető. Ebben a esetben azért se, mert ez egy biointenzív termesztés, azaz egymás után, meghatározott rendszerben szorosan következnek egymás után a növények (ez az, ami miatt viszonylag kis területről is nagy mennyiségű termést takaríthatunk be). Ha ott várjuk, hogy magot érleljen a retek, akkor addig ne tudunk mást odaültetni, tehát borul az egész. Kiskertben otthon ez persze megoldható, de ott meg szerintem nincs annyi retek, ami felmagzik, mert nem fogy el :)
Porcukorral kevert sütőpor, és a teljes boly kipusztul!
Bárcsak így lenne. Próbáltunk mi minden ilyen praktikát és a hangyák remekül szórakoztak rajtunk... 😄
@@gyurgyalagostanya próbáld ki! Száraz időben! Pár nap, és hirtelen fognak eltűnni. Azután még egyszer kétszer pár hetes eltolódással megjelennek, akkor ismét kiszórod a csodaszert, azután már csak egy vagy két évente jelennek meg. Mindig egyre kevesebben. De amint észre veszed egyből alkalmazod a terápiát. Sütőpor helyett használhatsz nyugodtan szódabikarbónát is.
Nálam csak 30 centivel arrébb költöztek tőle :D Ideiglenesen!
@@szpap9056 nálam 2 éve nincsenek.
Én azt a javaslatot próbáltam ki augusztusban, hogy 3-4 evőkanál kukoricalisztet szórtam a kb 8 éve műveletlen kertben a hangyabolyokra (20-30 bolyra). Behordják, de elvileg nem tudják megemészteni és elpusztultak. Szeptemberben tényleg úgy láttam, mintha eltűntek volna... Majd tavasszal elválik, hogy mennyire működő volt ez a javaslat!
Mi az a no dig? Én lenni magyar... még ha a böcsületes nevem nem is.
Én is lenni magyar és elsajátítani a szótár használat 😉
Egyébként korábbi videók szólni erről téma, ha érdekelni.
Ásás nélkül
@@antaltamasi9944 köszönöm, hogy vålaszt adott a kérdésemre. A feleslegesen hasznålt angol szavak ellen szólt a bejegyzésem. Az ásås nélkül szavak mindenki szåmára érthetőek, sznobsågnak éreztem a no diget.