Наталія Кривда та Богдана Неборак: ефективність жіночого лідерства та жінки, які надихають

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 29 ส.ค. 2024
  • 6-7 квітня в Києві пройшла конференція-хакатон «Сама собі ціль». Подія обʼєднала представників_ць бізнесів, громадських організацій, медіаринку та креативних індустрій, щоб обговорити сучасні виклики українок та згенерувати ідеї щодо їх вирішення.
    В рамках цієї конференції відбувся Public talk з Наталією Кривдою та Богданою Неборак.
    Спікерки:
    Богдана Неборак - редакторка The Ukrainians Media, кураторка культурних проектів, співавторка проекту про культуру й деколонізацію «Наразі без назви».
    Наталія Кривда - докторка філософських наук, голова наглядової ради Українського культурного фонду (УКФ), професорка кафедри української філософії та культури Київського університету імені Шевченка.
    «Сама собі ціль» є частиною проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри» - UCBI. Проєкт реалізувався до 140-річчя українського жіночого руху. Партнером події став MacPaw Space.

ความคิดเห็น • 1

  • @shushtain
    @shushtain หลายเดือนก่อน

    По-перше, треба щось написати для просування. По-друге, працював з декількома феміністичними організаціями, і все-таки роблю висновок, що ексклюзивні простори (тобто ті, що об'єднують окрему ключову групу) - не менш важливі за інклюзивні майданчики.
    Я підтримую точку зору Наталі, що треба приходити і брати слово, брати дію, адже хоч які умови не створи, все одно останній крок людина має зробити сама. Але також ми не живемо в вакуумі, і якщо ми хочемо дізнатися історії людей, які вже мають негативний досвід, то це буде легше зробити в окремих групах. Наприклад, історії ґендерно-зумовленого насильства буде значно легше розкрити у ґендерно-розділених групах, перш ніж спільно обговорювати знахідки.
    І тут дуже важливим є розуміння початкових слів - «лідерство жінок», а не «жіноче лідерство». Бо це як, вибачте за дивне порівняння, уроки сексуальної освіти в школах. Їх можна і треба викладати в об'єднаних групах, допустимо викладати в ґендерованих групах, але не можна розказувати хлопцям і дівчатам різні речі. Якщо вже і брати стереотипне уявлення про «жіночі теми», то саме на спільних форумах лідерства мають обговорюватися питання поєднання сім'ї та роботи, декретів тощо, бо це і далі буде невидимим додатковим викликом для жінок, а не питанням, яке треба якісно унормувати законодавчо.
    Дякую за цікаву зустріч!