@@KamilSSj2 cena ma tylko rosnąć - Liderem odnawialnych źródeł energii jest przede wszystkim Dania, wielki potentat energii wiatrowej. Dania, Irlandia, Portugalia to są najwięksi producenci energii z wiatru. Liderami produkcji energii słonecznej są oczywiście kraje Europy Południowej: Grecja, Hiszpania i Włochy, ale też nieco zaskakująco Węgry i Holandia są wśród krajów, które produkują najwięcej energii elektrycznej ze słońca ale to również liderzy w wysokości cen dla gospodarstw domowych wyjątkiem tylko są Węgry cena energii w Europie tylko będzie rosła trzeba Europejczyków przekonać do brania dotacji i EKO pożyczek do walki z drogą energią i to działa naiwni kupują panele pompy akumulatory bo myślą że zmniejszą koszty ogrzewania
Ten wiatrak zakupiłem dla zweryfikowania i zapoznania się z całym układem wiatrowym na organiźmie żywym. Sprawdzę, zweryfikuje, przemyślę, wyciągnę wnioski i zbuduje swój własny silnik wiatrowy z generatorem. Z tego dużej mocy na pewno nie wycisnę - liczę na 200W max w piku.
P=½•ρ•A•V³•Cp gdzie ρ=1.225 gęstość powietrza, A=powierzchnia kółka omiatanego przez łopaty V=prędkość wiatru w m/s i Cp=sprawność danej turbiny (power coefficient), przyjmuj w okolicach 0.15-0.3 dla bardzo laminarnego wiatru o większych prędkościach. Z tego dość jasno wynika, że warto przedłużyć łopaty ile się da. Do tego dochodzi laminarność przepływu. Im wyżej tym lepiej - bo i wiatr szybszy i mniej "targa" turbiną. U mnie za pół godziny ma być 20 m/s, aż wyjdę z wiatromierzem zobaczyć ile na gruncie :)
A nie tak jest czasami, że im większa średnica łopat tym mniejsza prędkość obrotowa na wale? Turbina powinna mieć tak wyliczoną średnice łopat by zapewnić generatorowi najbardziej optymalny moment obrotowy przy odpowiedniej prędkości obrotowej dostosowanej do oczekiwanego napięcia z generatora. Bo cóż z tego, że turbina będzie miała siłę jak nie uzyskamy odpowiedniej prędkości obrotowej i nici z wytwarzania energii. Ja tam się nie znam. Wzory wzorami a chłopski rozum też się przydaje. Pozdrowionka, Kamil.
@@KamilSSj2 Ogólnie, to podchodzi się do projektowania tak, by końcówki łopat NIE uzyskiwały w normalnej pracy prędkości znacząco powyżej 200km/h (około 60 m/s). Powodem jest to, ze już przy tych prędkościach następuje szybkie niszczenie końcówek. Natomiast im wyższa prędkość samej łopaty względem powietrza - tym wyższa siła nośna wycinka płata o którym mowa. A ta wyższa siła nośna (ang. lift force) - tym upraszczając wyższa sprawność energetyczna turbiny i więcej energii zyskuje. Z tego, co specjaliści liczą to TSR (Tip Speed Ratio=prędkość końcówki łopaty/prędkość wiatru) optymalnie powinna wynosić około 8. Czyli dla sensownego wiatru 6 m/s to powinno być 48 m/s. Więc pewnej granicy w długości łopat nie można przekraczać - ale dla projektowanych w Chinach do wiatrów 10-12m/s spokojnie możemy je wydłużyć o te 10-20%. Co do ewentualnego samego spadku prędkości RPM w wypadku dłuższej łopaty - nigdy nie spotkałem takiej informacji. Natomiast z wydłużeniem powinniśmy ją bardzo nieznacznie(!) skręcić względem hub'a - bo przy wydłużeniu zmienia się geometria. Ogólnie to moim zdaniem niemal wszystkie małe chińskie WT są i tak źle zaprojektowane od strony aerodynamiki - ale to jest na kilkustronicowy wywód a już i tak się rozpisałem jak cholera.
Jak 20W osiągniesz to się ciesz. 800W podają ale zapominają dopisać że to przy huraganach. Zapomniałem ... przy tych chińskich łopatach i chińskim sterowniku to nawet przy huraganach nie osiągniesz...
Cze, podpowiedz mój jkbms w magazynie ustawiony był na 80A , a ostatnio dostawiłem ładowarkę do wspomagania i jak uderzyło słońce i poszło 100A to bms wyłączył baterię zamiast przepuścić tylko 80 ale w porządku w opcjach zwiększyłem ampery i jest dobrze ale i tu moje pytanie jak przywrócić status Normal aby nie wyświetlało alarm bez restartu bms ??
BMS nie zajmuje się ograniczaniem przepuszczania prądu. BMS wyłączy co jedyne ładowanie/rozładowywanie jeśli prąd będzie większy niż zadany. W przypadku przekroczenia prądu w czasie dłuższym niż - Charge OCP Time/Discharge OCP Time - BMS rozłącza ładowanie/rozładowywanie i czeka czas określony w funkcji Charge OCPR Time/Discharge OCPR Time. Błąd powinien kasować się sam wraz z minięciem timera Charge OCPR Time/Discharge OCPR Time. Nie wiem czy nie ma ograniczenia w ilości przekroczeń parametrów. Jaki masz pakiet Kolego?
@@awerskto Pionowa turbina ma jeden poważny problem - stawia duży opór przez dużą powierzchnie łopat. Drugi problem to konieczność kierunkowania wiatru dodatkowym zewnętrznym elementem z łopatami (dyfuzorem). Wiatraki pionowe są bardziej złożone w budowie.
Oby coś produkowało. Musiałoby bardzo mocno wiać aby turbinka coś produkowała istotnego, a nie tylko się kręciła - moc proporcjonalna do długości śmigła a wiatry mocniejsze im wyżej. Stacją pogodową można by rozeznać jak wietrzne jest miejsce w którym planujesz montować turbinę. W PL wiatry raczej rzędu 4-5m/s lub słabsze więc może być licho skoro to urządzonko produkuje 800W przy 12m/s. Jak nie będzie miało obciążenia i jest w miarę sensowny sterownik, który nie będzie doprowadzał do zatrzymania śmigła to cośtam może wyprodukuje. 🌬️🦆💨
@@z.Sh4ped.Po0Tin Spokojnie. Zweryfikuje ten temat. Nie oczekuje w tym temacie cudów. Traktuje to jako doświadczenie. Turbinka kosztowała niecale 600 zł, więc przeżyje ten ból gdyby nie działała.
Ten wiatrak to będzie hobby, ale życzę udanej zabawy😊. Widze że masz wiedzę i umiejętności z obróbki stali. Jest firma w Polsce która sprzedaje (60k zł) gazyfikator drewna który produkuje czysty gaz drzewny, mam plany tej konstrukcji (po angielsku). Jesli chcesz udostępnię jeśli zrobiłbyś film z budowy. Drewno masz. Generator do kupienia. Dzięki takiej konstrukcji w zimę miałbyś prąd i przy okazji ogrzewanie w garażu. 100% offgrid w zimę a koszty budowy napewno mniejsze niż poważnego wiatraka.
Nie jestem jeszcze gotowy na taki projekt. To urządzenie jest zapewne złożone i wymaga sporo czasu, żeby je wykonać. Na tą chwilę nie byłbym w stanie zrealizować projektu z braku środków i czasu. Maszyn do wytwarzania energii jest dużo różnorakich, a ja zaczynam zabawę od tych najmniej złożonych, nie wymagających dużego zaangażowania. Może kiedyś nadejdzie czas na gazyfikator drewna, ale to jeszcze nie ten moment. Bardzo dziękuje za propozycję, jednak jeszcze nie. W planach mam realizację prostego jednotłokowego silnika parowego, który zaprojektowałem w programie 3D wraz z jeszcze nie skończonym projektowo układem bojlera do wytwarzania pary. Pozdrawiam, Kamil.
Grosz do grosza i będzie KOKOSZA. Innymi słowy, nie liczę na to, że zasili mój dom i warsztat w okresie gdy fotowoltaika nie produkuje. Jestem bardzo ciekawy pracy tego urządzenia.
Kupiłem to urządzenie, żeby zobaczyć, czy jest potencjał. Wiatry zaczynają wiać. Źródeł musi być wiele. Z każdego po trochu skapnie to wtedy robi się ilość.
Kręcić to pewnie się będzie ale na energię to bym na Twoim miejscu nie liczył. Kupiłem rok temu turbinę 2 KW 230 V i do dzisiaj walczę by coś z niej wycisnąć. Przy niskich obrotach nie można jej obciążać bo staje a przy wysokich gwiżdże i przenosi na dom wibracje.
A jak z tym walczysz? Co zrobiłeś w tym kierunku, żeby okiełznać wiatr? Czy Twój układ obciążenia wiatraka ma sprzężenie zwrotne na podstawie aktualnej prędkości wiatru?
Czekam na nastepny filmik z montażu. Jest ten kanal na TH-cam, :WIATRAKOWNIA: i cos tam produkują z tych małych turbinek ale cały czas cena turbiny jest zbyt wysoka wzgledem uzysku
Ta 800 Watów kosztowała 591.96zł. Ale co sobą reprezentuje to zobaczymy już niebawem. Link do turbiny: allegro.pl/oferta/vevor-turbina-wiatrowa-800w-12v-3-lopatowy-regulowany-kierunek-wiatru-16203821595?# Pozdrawiam, Kamil.
Też kiedyś zrobiłem ten błąd. Niby 24V ale przy słabych wiatrach ledwo do 12V dobija a przy mocniejszych 24V nie chce osiągnąć. Coś między 16-18V to optimum. Może uda ci się coś ciekawego wymyśleć. Powodzenia
Mawiają tak Ci co nie próbowali. Oni mają zawsze najwięcej do powiedzenia. Z wiatru nie jest łatwo odebrać skutecznie energie, ale spróbuje nad tym zapanować. Trochę elektroniki DIY i może coś się uda zrobić 😉
Takich popierdółek nie ma co, jeśli ten wiatrak dostarczy mi 200W ciągłej mocy wtedy kiedy wieje to będzie znak, że coś większego da mi tej mocy więcej. Jak na razie to tylko igraszki.
@@fotovolty Ja za moją stodołą mam kilka hektarów otwartego pola. Mam więc pole do popisu 😁 Energia stanowi coraz większy koszt w życiu codziennym, więc jeśli można ją pozyskać taniej to czemu by nie.
@@fotovolty W okresie od Marca do Listopada tak, chociaż przez fotowoltaikę zużycie energii elektrycznej wzrasta, bo pojawiła się kuchnia indukcyjna, auto elektryczne i jeszcze nie wiem co będzie dalej. Przez co moje falowniki - tak uważam - stają się coraz bardziej obciążane i nie wiem czy nie nadejdzie taki moment, że będę musiał wymienić je na mocniejsze.
@@ElektronikMirek1976 Muszę zdywersyfikować źródła bo opieranie się tylko na słońcu jak dobrze wiemy to za mało. Zaczynam od małej turbinki za małe pieniądze, żeby zobaczyć jak to działa. A pole do popisu mam duże jeśli o wiatraki chodzi 😀. Trochę mam tempo słabe bo jeszcze LFP nie zrozumiałem poprawnie bo mam czasu mało, żeby spokojnie ze zrozumieniem przeczytać Twojego maila. Pozdrawiam😀
Za 600zł bo tyle za nią zapłaciłem to nie jest śmieć. Traktuje to urządzenie jako sprzęt testowy. da mi rozeznanie czy ma to sens w moim miejscu zamieszkania. Jest to również baza rozwojowa. Twoja nie spełniał oczekiwań ponieważ te generatory wiatrowe są projektowane na NIE POLSKIE warunki wietrzne - potrzebują silnego wiatru żeby produkowały. Muszą się szybko kręcić. Ale przecież to można naprawić...
jak panel słabo produkuje energię zawsze można poświecić bateryjką a jak turbina się nie kręci wystarcz na nią skierować wentylator
A jak by ognisko przed panelami rozpalić?
@@alabama4659 jaki problem można zrobić w dzień zdjęcie słońca latem i położyć telewizor przed panelami ludzie trzeba myśleć
@@limak1337 można też kupić panele i wiatka i myśleć że będzie tedyś taniej
Paneli dość z 17.5kWp produkcji energii na moje potrzeby wtedy kiedy świeci nadmiar.
Teraz kolejne siły natury.
@@KamilSSj2 cena ma tylko rosnąć - Liderem odnawialnych źródeł energii jest przede wszystkim Dania, wielki potentat energii wiatrowej. Dania, Irlandia, Portugalia to są najwięksi producenci energii z wiatru. Liderami produkcji energii słonecznej są oczywiście kraje Europy Południowej: Grecja, Hiszpania i Włochy, ale też nieco zaskakująco Węgry i Holandia są wśród krajów, które produkują najwięcej energii elektrycznej ze słońca ale to również liderzy w wysokości cen dla gospodarstw domowych wyjątkiem tylko są Węgry cena energii w Europie tylko będzie rosła trzeba Europejczyków przekonać do brania dotacji i EKO pożyczek do walki z drogą energią i to działa naiwni kupują panele pompy akumulatory bo myślą że zmniejszą koszty ogrzewania
Nie otwieraj, od razu komuś odsprzedaj, wywalone pieniążki.
@@Rrayford Sprawdzę to i będzie moja opinia.
A pieniadze się zarobi. Na czymś trzeba zacząć naukę.
A ile taka kosztowała? Droższa niż stacja pogodowa?
Zapłaciłem za nią 592zł bez kilkudziesięciu groszy.
Myślę, że jak na naukę pozyskiwania energii z wiatru jest to cena do przetrawienia.
Ziarnko do ziarnka fajny pomysł w skali roku da duże oszczędności zwłaszcza nocą kiedy panele nie pracują trzymam kciuki
Ten wiatrak zakupiłem dla zweryfikowania i zapoznania się z całym układem wiatrowym na organiźmie żywym.
Sprawdzę, zweryfikuje, przemyślę, wyciągnę wnioski i zbuduje swój własny silnik wiatrowy z generatorem.
Z tego dużej mocy na pewno nie wycisnę - liczę na 200W max w piku.
Będzie porażka...niestety nie opłaca się. Tylko duże wysoko im wyżej tym lepiej wiatraki...dla małych instalacji to pomyłka
Od czegoś trzeba zacząć Proszę Pana. Dziecko nie rodzi się z umiejętnościami które nabywa w czasie.
Będzie porażka to będzie analiza.
P=½•ρ•A•V³•Cp gdzie ρ=1.225 gęstość powietrza, A=powierzchnia kółka omiatanego przez łopaty V=prędkość wiatru w m/s i Cp=sprawność danej turbiny (power coefficient), przyjmuj w okolicach 0.15-0.3 dla bardzo laminarnego wiatru o większych prędkościach. Z tego dość jasno wynika, że warto przedłużyć łopaty ile się da. Do tego dochodzi laminarność przepływu. Im wyżej tym lepiej - bo i wiatr szybszy i mniej "targa" turbiną. U mnie za pół godziny ma być 20 m/s, aż wyjdę z wiatromierzem zobaczyć ile na gruncie :)
A nie tak jest czasami, że im większa średnica łopat tym mniejsza prędkość obrotowa na wale?
Turbina powinna mieć tak wyliczoną średnice łopat by zapewnić generatorowi najbardziej optymalny moment obrotowy przy odpowiedniej prędkości obrotowej dostosowanej do oczekiwanego napięcia z generatora.
Bo cóż z tego, że turbina będzie miała siłę jak nie uzyskamy odpowiedniej prędkości obrotowej i nici z wytwarzania energii.
Ja tam się nie znam. Wzory wzorami a chłopski rozum też się przydaje.
Pozdrowionka, Kamil.
@@KamilSSj2 Ogólnie, to podchodzi się do projektowania tak, by końcówki łopat NIE uzyskiwały w normalnej pracy prędkości znacząco powyżej 200km/h (około 60 m/s). Powodem jest to, ze już przy tych prędkościach następuje szybkie niszczenie końcówek. Natomiast im wyższa prędkość samej łopaty względem powietrza - tym wyższa siła nośna wycinka płata o którym mowa. A ta wyższa siła nośna (ang. lift force) - tym upraszczając wyższa sprawność energetyczna turbiny i więcej energii zyskuje. Z tego, co specjaliści liczą to TSR (Tip Speed Ratio=prędkość końcówki łopaty/prędkość wiatru) optymalnie powinna wynosić około 8. Czyli dla sensownego wiatru 6 m/s to powinno być 48 m/s. Więc pewnej granicy w długości łopat nie można przekraczać - ale dla projektowanych w Chinach do wiatrów 10-12m/s spokojnie możemy je wydłużyć o te 10-20%. Co do ewentualnego samego spadku prędkości RPM w wypadku dłuższej łopaty - nigdy nie spotkałem takiej informacji. Natomiast z wydłużeniem powinniśmy ją bardzo nieznacznie(!) skręcić względem hub'a - bo przy wydłużeniu zmienia się geometria. Ogólnie to moim zdaniem niemal wszystkie małe chińskie WT są i tak źle zaprojektowane od strony aerodynamiki - ale to jest na kilkustronicowy wywód a już i tak się rozpisałem jak cholera.
Jak 20W osiągniesz to się ciesz. 800W podają ale zapominają dopisać że to przy huraganach. Zapomniałem ... przy tych chińskich łopatach i chińskim sterowniku to nawet przy huraganach nie osiągniesz...
Kupując ten wiatrak nie liczyłem na 800 Watów. Celuje optymistycznie w 300 Watów.
A co pokaże rzeczywistość to się okażę.
Kolego bardzo dobrze. Wiatr+pv. Mądrze. Pozdrawiam
Dziękuje.
Dywersyfikacja jest bardzo ważna.
Cze, podpowiedz mój jkbms w magazynie ustawiony był na 80A , a ostatnio dostawiłem ładowarkę do wspomagania i jak uderzyło słońce i poszło 100A to bms wyłączył baterię zamiast przepuścić tylko 80 ale w porządku w opcjach zwiększyłem ampery i jest dobrze ale i tu moje pytanie jak przywrócić status Normal aby nie wyświetlało alarm bez restartu bms ??
BMS nie zajmuje się ograniczaniem przepuszczania prądu.
BMS wyłączy co jedyne ładowanie/rozładowywanie jeśli prąd będzie większy niż zadany.
W przypadku przekroczenia prądu w czasie dłuższym niż - Charge OCP Time/Discharge OCP Time - BMS rozłącza ładowanie/rozładowywanie i czeka czas określony w funkcji Charge OCPR Time/Discharge OCPR Time.
Błąd powinien kasować się sam wraz z minięciem timera Charge OCPR Time/Discharge OCPR Time.
Nie wiem czy nie ma ograniczenia w ilości przekroczeń parametrów.
Jaki masz pakiet Kolego?
Magazyn xr-07 , problem rozwiązany restart bms przywrócił status alarmu "Normal"
Zawsze możesz zrobić eksperymenty. BTW z beczek możesz zbudować pionowy wiatrak. Silniki z hulajnóg BLDC są fajnymi generatorami 3F.
@@awerskto Pionowa turbina ma jeden poważny problem - stawia duży opór przez dużą powierzchnie łopat.
Drugi problem to konieczność kierunkowania wiatru dodatkowym zewnętrznym elementem z łopatami (dyfuzorem).
Wiatraki pionowe są bardziej złożone w budowie.
Sekta pv działa. 😮
Ciesz się, że działa bo inaczej nie miałbyś tej wiedzy 😉
@KamilSSj2 cieszę się........... 👾 Jak murzyn blaszką. 😮
Oby coś produkowało. Musiałoby bardzo mocno wiać aby turbinka coś produkowała istotnego, a nie tylko się kręciła - moc proporcjonalna do długości śmigła a wiatry mocniejsze im wyżej. Stacją pogodową można by rozeznać jak wietrzne jest miejsce w którym planujesz montować turbinę. W PL wiatry raczej rzędu 4-5m/s lub słabsze więc może być licho skoro to urządzonko produkuje 800W przy 12m/s. Jak nie będzie miało obciążenia i jest w miarę sensowny sterownik, który nie będzie doprowadzał do zatrzymania śmigła to cośtam może wyprodukuje. 🌬️🦆💨
@@z.Sh4ped.Po0Tin Spokojnie.
Zweryfikuje ten temat.
Nie oczekuje w tym temacie cudów.
Traktuje to jako doświadczenie.
Turbinka kosztowała niecale 600 zł, więc przeżyje ten ból gdyby nie działała.
Ten wiatrak to będzie hobby, ale życzę udanej zabawy😊.
Widze że masz wiedzę i umiejętności z obróbki stali. Jest firma w Polsce która sprzedaje (60k zł) gazyfikator drewna który produkuje czysty gaz drzewny, mam plany tej konstrukcji (po angielsku). Jesli chcesz udostępnię jeśli zrobiłbyś film z budowy. Drewno masz. Generator do kupienia. Dzięki takiej konstrukcji w zimę miałbyś prąd i przy okazji ogrzewanie w garażu. 100% offgrid w zimę a koszty budowy napewno mniejsze niż poważnego wiatraka.
Czy byłbyś skłonny udostępnić te plany innym? Jeśli tak to jak się można skontaktować?
Nie jestem jeszcze gotowy na taki projekt.
To urządzenie jest zapewne złożone i wymaga sporo czasu, żeby je wykonać.
Na tą chwilę nie byłbym w stanie zrealizować projektu z braku środków i czasu.
Maszyn do wytwarzania energii jest dużo różnorakich, a ja zaczynam zabawę od tych najmniej złożonych, nie wymagających dużego zaangażowania.
Może kiedyś nadejdzie czas na gazyfikator drewna, ale to jeszcze nie ten moment.
Bardzo dziękuje za propozycję, jednak jeszcze nie.
W planach mam realizację prostego jednotłokowego silnika parowego, który zaprojektowałem w programie 3D wraz z jeszcze nie skończonym projektowo układem bojlera do wytwarzania pary.
Pozdrawiam, Kamil.
Nic tylko ładować opał
800W przy wietrze 4,5 m/s.Jak uzyskasz 200 to będzie dobrze.
Przy takim wietrze to zaświecisz diodę
Nie oczekuje od tej turbiny ogromnych mocy.
Jeśli uzyskam 200W to będę zadowolony.
Cierpliwości.
Ja się uczę, a nauka wymaga czasu.
Od czegoś trzeba zacząć.
Niestety, ale mogę Ci powiedzieć że przez rok ta turbina zrobi Ci około 20kWh.
Grosz do grosza i będzie KOKOSZA.
Innymi słowy, nie liczę na to, że zasili mój dom i warsztat w okresie gdy fotowoltaika nie produkuje.
Jestem bardzo ciekawy pracy tego urządzenia.
Czemu kupiłeś 12v turbinę
Bo była TANIA a na testy TANIO warto kupować.
A nie da się z 12V zrobić łatwo 48V?
@@KamilSSj2 da się ale będziesz miał 5W ładowania przy tej mocy 🙂
@@dawidwesoly8176 Aż takie duże straty będą na przekształceniu napięcia?
@@KamilSSj2 przekonasz się. Mi pomogli chłopaki z Free energy home opanować temat inaczej bym nie dał rady
.
witaj u mnie się nie sprawdza ,rada inwestuj lepiej w panele -pozdrawiam
W moim przypadku powinno to zadziałać - mam dużo otwartej przestrzeni.
Dużo słońca
Jestem bardzo ciekawy, ale jeśli wygenerujesz 80 W, byłoby dobrze. moja energia słoneczna 1,2 z 15 pozdrawiam
Kupiłem to urządzenie, żeby zobaczyć, czy jest potencjał.
Wiatry zaczynają wiać.
Źródeł musi być wiele.
Z każdego po trochu skapnie to wtedy robi się ilość.
Kręcić to pewnie się będzie ale na energię to bym na Twoim miejscu nie liczył. Kupiłem rok temu turbinę 2 KW 230 V i do dzisiaj walczę by coś z niej wycisnąć. Przy niskich obrotach nie można jej obciążać bo staje a przy wysokich gwiżdże i przenosi na dom wibracje.
A jak z tym walczysz?
Co zrobiłeś w tym kierunku, żeby okiełznać wiatr?
Czy Twój układ obciążenia wiatraka ma sprzężenie zwrotne na podstawie aktualnej prędkości wiatru?
Czekam na nastepny filmik z montażu. Jest ten kanal na TH-cam, :WIATRAKOWNIA: i cos tam produkują z tych małych turbinek ale cały czas cena turbiny jest zbyt wysoka wzgledem uzysku
Ta 800 Watów kosztowała 591.96zł.
Ale co sobą reprezentuje to zobaczymy już niebawem.
Link do turbiny:
allegro.pl/oferta/vevor-turbina-wiatrowa-800w-12v-3-lopatowy-regulowany-kierunek-wiatru-16203821595?#
Pozdrawiam, Kamil.
Też kiedyś zrobiłem ten błąd. Niby 24V ale przy słabych wiatrach ledwo do 12V dobija a przy mocniejszych 24V nie chce osiągnąć. Coś między 16-18V to optimum. Może uda ci się coś ciekawego wymyśleć. Powodzenia
Liczy się moment obrotowy śmigła, napięcie to drugorzędna kwestia 😉
Produkować będzie ja mam 2x600wat
Ile potrafią Ci dać chwilowej jak zawieje?
Od razu stawiałbym minielektrownie atomową.
Nie stać mnie finansowo na takie przedsięwzięcie to raz.
Dwa moja wiedza nie sięga aktualnie tak daleko.
Pozdrawiam, Kamil.
wszystko ok
nie mam tego badziewia
wiec jestem do przodu parę tysiaków
I co z nimi zrobisz?
To da około 200 max
Będę wtedy bardzo zadowolony👍
Świernie jestem za , daj filmi jak yo Ci wychodzi bo w teorii nie powinno się udać tak mawiają , ale jei da 50wat to zawsze coś nakręci
Mawiają tak Ci co nie próbowali.
Oni mają zawsze najwięcej do powiedzenia.
Z wiatru nie jest łatwo odebrać skutecznie energie, ale spróbuje nad tym zapanować.
Trochę elektroniki DIY i może coś się uda zrobić 😉
Jak cos to odrazu stawiaj 4 takie 😊
Takich popierdółek nie ma co, jeśli ten wiatrak dostarczy mi 200W ciągłej mocy wtedy kiedy wieje to będzie znak, że coś większego da mi tej mocy więcej.
Jak na razie to tylko igraszki.
@KamilSSj2 ja postawiłem za blisko budynków. Widzę że nakręciłes się na energię
@@fotovolty Ja za moją stodołą mam kilka hektarów otwartego pola.
Mam więc pole do popisu 😁
Energia stanowi coraz większy koszt w życiu codziennym, więc jeśli można ją pozyskać taniej to czemu by nie.
@@KamilSSj2 miałem już wcześniej zapytać, ty te wszystkie maszyny w warsztacie jesteś w stanie zasilić z off gridu?
@@fotovolty W okresie od Marca do Listopada tak, chociaż przez fotowoltaikę zużycie energii elektrycznej wzrasta, bo pojawiła się kuchnia indukcyjna, auto elektryczne i jeszcze nie wiem co będzie dalej. Przez co moje falowniki - tak uważam - stają się coraz bardziej obciążane i nie wiem czy nie nadejdzie taki moment, że będę musiał wymienić je na mocniejsze.
Tak podlaczysz żarówkę 40 wat
A jeśli Cię zaskoczę?
Ciężki temat wybrałeś, ale nauka nie pójdzie w las. Czeka Cię niezła przeprawa. Okiełznać energię wiatru nie jest prosto. Trzymam kciuki.
@@ElektronikMirek1976 Muszę zdywersyfikować źródła bo opieranie się tylko na słońcu jak dobrze wiemy to za mało.
Zaczynam od małej turbinki za małe pieniądze, żeby zobaczyć jak to działa.
A pole do popisu mam duże jeśli o wiatraki chodzi 😀.
Trochę mam tempo słabe bo jeszcze LFP nie zrozumiałem poprawnie bo mam czasu mało, żeby spokojnie ze zrozumieniem przeczytać Twojego maila.
Pozdrawiam😀
@@KamilSSj2 Jak to mówił mój pułkownik w wojsku :" na spokojnie, bo tylko spokój może nas uratować". Wszystko ma swój czas. Wszystko da się zrozumieć.
Kolejny Znachor 😂😂😂
Ja się na niczym nie znam, ja się tylko uczę.
Daj borze że odda te 800 w
Nie liczę na 800W ale na 200W jak najbardziej 😉
To smiec,kasa w bloto,kupiłem raz jeden niby mocniejs,a 5 lopat lipa nic szkoda czasu na montaż
Za 600zł bo tyle za nią zapłaciłem to nie jest śmieć.
Traktuje to urządzenie jako sprzęt testowy. da mi rozeznanie czy ma to sens w moim miejscu zamieszkania.
Jest to również baza rozwojowa.
Twoja nie spełniał oczekiwań ponieważ te generatory wiatrowe są projektowane na NIE POLSKIE warunki wietrzne - potrzebują silnego wiatru żeby produkowały.
Muszą się szybko kręcić.
Ale przecież to można naprawić...
wszystko fajnie,poza tym ze panstwo polskie i tak cie wydyma😂
@@wexit1675 Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
Pozdrawiam, Kamil.