Nagyon szeretem ezeket az építő ipari jellegű videóidat... Nekem ne mondja senki, hogy soha nem pótolt semmit mással (és itt nem csak az építő iparról beszélek!), szóval lehet kötekedni, de nagyapám is maga rakta össze a létráját és az még ma is jó, míg a 30 ezres alu létra már rég megadta magát!
Életszerű, kreatív! Biztos mindenki tart otthon (vagy legalábbis a rosszaló kommentálók), mindent egy felújításához, frissítéshez... De miért veszik el az ilyenek tőlem/tőlünk azt a lehetőséget, hogy ne 100ezrekből keljen kihozni egy festést vagy vakolást? Nem akarok szakembernek mondott rablónak azért fizetni, hogy fél év után egy másikat keljen hívni, mert mégsem értett hozzá... Én sem fogok ezek alapján sokkal jobban érteni a felújításhoz, de legalább nem szórom el a pénzt... És igenis hasznosak ezek a videók!
Kedves László! Mit víz szigetelést ajánlanál egy félig fedett magasföldszinti teraszra , aminek megvan a lejtése, hogy elfolyjon a víz? Nem hidegburkolatot szeretnénk rá tenni, hanem olyan klikkes kültéri burkolatot, amiben azért hézagok is vannak. Szóval jut le víz. Köszi
10 cm polistirol került a szigetelésre, ami manapság szokásos rétegrend. Tudjuk, hogy a betonba érkező nedvességnek van némi nemű nyomása, ami mivel nem közvetlenül a következő betonréteg egyenletes nagy nyomásának van kitéve, hanem az összenyomható polistirol támasztja meg, bizony könnyen előfordulhat, hogy ahol nem lett kellő képen össze vagy leolvasztva a bitumenes lemez, ott áteresztővé válik. A kellősítő anyag egy plusz biztonságot ad és fokozza a szigetelés hatékonyságát. 8 e Ft-os tétel. Szerintem nagyon is szükséges! Sajnos sokszor látom a mai építkezéseken is, hogy nem a tökéletesre törekednek, hanem a "jól van az úgy" filozófia az általános. No meg a józan paraszti ész maximális mellőzése. :-(
Kedves László! Édesapám nekem azt mondta azért nem szabad ráolvasztani a betonra a bitumenes lemezt, csak az illesztéseket kell összeolvasztani, mert ahogy a videóban is látható elvan repedve a beton és ha az tovább reped majd szépen szétrepeszti a lemezt is ha hozzá van ragasztva teljes felületével.
Megszárad valamennyire, de a naptól szerintem visszalágyul. Az tuti, hogy minidg ragadni fog utána is. Ráadásul ezt az anyagot arra tervezték, hogy egy bitumenes lemez alá kerüljön zártan, nem pedig egy nyitott felületre. Tehát nem tudom, hogy an viselkedne más körülmények között.
A kellősítő sokak szerint csak függőleges felületre szükséges, ám a felületre mindenképp rá kell olvasztani/ragasztani a szigetelést. Nem csak az illesztéseket olvasztjuk.
@@nepazarolj nekem most rakták le rá az aljzat betont, alá került bitumenes lemez, de csak az átfedèseknèl olvasztották össze. Azt mondták, hogy nem szüksèges. Lehet majd ebből problèma a kèsőbbiekben. Utólag mit ajánlanál, hogy valamit az aljzat beton tetejère tenni kiegèszítèskèppen. Kis faház megy rá amúgy.
@@tamasrozsa6818 semmi baja nem lesz ha nem lett leolvasztva. Ugyan, hogy a fenébe jönne fel a víz? Az össze illesztesnél viszont precízen össze kell olvasztani mert közötte feljöhet a pára, ha nincs összeolvasztva. Tehát hülyeség az egészet az aljzat betonra olvasztani. Akinek sok a szabad ideje, sok a felesleg gáz, meg szeret feleslegesen költeni kellősítőre annak hajrá!
Kedves László! Érdeklödöm, hogy milyen kenhető szigetéslési módzsert javasolna egy olyan garázs oldalafalára, amely zsalúkőből lett építve lépcső feljáró van közvetlenűl melette mind két oldalán a hátső fala pedig teljesen földben van. a föld üllepedése miatt a falhoz közelebbi oldalakon a lépcső a süllyedés miatt leszakította az szigeteléskor felrakott bitumenes lemezt a csapadékvíz átszívárgott nagyon nagy mértékben a falon. Felszedtem a lépcsőt ki lett ásva körbe a föld az alapig és most magam szeretném szigetelni de valamilyen kenhető módszerrel. Erre a két anyagra gondoltam, de nem találtam róluk videót. DEN BRAVEN DENBIT BR-ALP - bitumenes alapozó DEN BRAVEN DK-ATN - bitumenes vízszigetelés Erre tennék a szigetelő anyag védelmére felületszivárgó lemezt. Ez a módszer megfelelő? Köszönöen előre is megtisztelő válaszát.
Nos én a pincénk mellett szigeteltem. Kenhető bitumenes szigetelővel kezdtem, pl. bitugél, de jobb egy kellősítő anyag, annak most nem jut eszembe a neve. Majd bitumenes szigetelőlemez ráolvasztva a felületre, majd felületszivárgó lemez (boborékos műanyag lemez). Fontos, hogy a boborékokkal kifelé legyen a faltól!
Szia Laci! Enyhe talajpárára mit ajánlanál?A régi parkettát felszedtuk és jött vele a kátrány lemez darabokban...egyből mejelent a "pince" szag is! laminált parkettát szeretnénk...szerinted a kicsit izmosabb több rétegben lerakott fólia elég lehet? illetve esetleg a kellősítő anyag önmagában nem zár enyhe párát?
Kedves László! Én is hasonló feladat előtt állok, érdeklődnék, hogy a felület felcsiszolását/tisztítását mivel végezte? Egy könnyűszerkezetes nyaraló belső terében a felület előkészítése lenne a cél, illetve a szükséges bitumen tekercs lehelyezése és a válaszfalak kialakítása előtt. Hajópadló lerakását tervezzük a helyiségekben, a fürdőben lenne csak más. Milyen típusú (vastagságú) bitumenes tekercs lehet erre megfelelő? A teherhordó falak alatt is van már bitumenes lemez, de nem volt jól előkészítve a felület, azaz nem volt kellősítve, ezért ezt most utólag valamilyen formában megpróbálom pótolni. Közben majd azt is kiderítem, hogy a jelenlegi bitumenes lemeznek mi a típusa. Köszönöm a válaszát előre is, ha van bármi javaslat azt is szívesen fogadom. Üdvözlettel: Bácsi Krisztián
Én a GV 45-ös bitumenes lemezt használtam üvegszál fátyollal. A felületet egy jó erős súrolókefével, amire nyelet szereltem azzal súroltam fel, majd felsöpörtem, majd jó alaposan felporszívóztam. Ezután került rá kellősítő anyag
@@nepazarolj Köszönöm, és azt is, hogy a tapasztalatait a videókon keresztül megosztja. Sokat lehet tanulni belőle és kiindulási alapnak is jó. Sok sikert a további munkákhoz!😊
Hello! Kérdeznék :-) Ha nem volt bitugél felhordva a korábbi kátránylemez alá, az később (mikor leviszi a vihar a tetőről) látszik az OSB felületen? A vízmentesítő anyag mindig fekete színű? Köszi előre is!
Amennyiben egy könnyűszerkezetes épület tetejéről beszélünk, akkor pl. nekem sincs az Osb lapon kellősítő anyag vagy BituGél hanem egy speciális alátét fólia van. Pontosan azért hogy a beázást megelőző. Tehát az attól függ hogy milyen réteg rendet alkalmaztak és mit tettek alá. Nem feltétlenül fekete színű.
Delonghi Aquasland. Nem tudom máshol lehet-e még kapni. Minden esetre ez jó ár, mert mi még 50 e Ft-ért vettük. 1998-ban. :-) basszus 20 éves és még mindig működik. :-) Pedig ráadásul kint áll a garázsban télen is, szinte szabad ég alatt. edigital.hu/porzsak-nelkuli-porszivo/delonghi-wf-1500edl-aqualand-vizfilteres-porszivo-p153321
Nekem erről a "kellősítés" szóról mindig Anti bácsi jut az eszembe. "Kancácska, magának aztán kellős a közepe! " :D ------- Egyébként ez valami bitugél szerű anyag?
nekem az volt a bajom a vizes porszívóval, hogy ha nem rendeztem minden porszívózás után egy háromnegyedórás, mindentdomestossalkimosást, hajszárítóvalszárítást, akkor másnapra bebüdösödtek a vizes részei, főleg sz ilyen-olyan szivacsok meg labirintjáratok
Én úgy gondolom, hogy minden anyagot arra használjunk, amire való és amit a javasolt technológia megkövetel. Ez egy bitumenes anyag, amire bitumenes szigetelő kerül. Ennél jobb megoldás szerintem nem lenne a vízüveg sem. A vízüveg pl. fal injektálásához jó lehet, ám erre nem hisztem, hogy alkalmas lenne optimálisan.
@@nepazarolj Amerikában az utak aszfaltozásába keverik már sok éve a vízüveget ez biztos a bitumenes anyaggal az is a gond hogy a savas eső feloldja én már próbáltam régen és valóban így van
Nos én ezt egészen másként látom. Az igaz, hogy az építőiparban csak a függőleges felületeket kellősítik, ám az egészségügyben is használnak dupla gumikesztyűt pl. a sebészetben és nem véletlenül. A kellősítő eleve egy szigetelőanyag, ami így kenve teljesen összefüggő felület és sokkal jobb tapadást is biztosít a bitumenes lemeznek, mint ha csak leterítenék azt. 8 ezer Ft plusz költséget és kb. 15-20 perc munkát igényel. Jártam már pár építkezésen és problémás házokhoz hívnak azt megfejteni mi okozhatja a problémákat. Nos az egyik leggyakoribb ilyen probléma a vízszigetelés problémája. Tehát hidegen hagy ki mit tanult meg a tankönyvekből én a saját gyakorlatomból azt látom, hogy van helye a túlzott óvatosságnak és nem hiábavaló. Persze mindenki annak hisz akinek akar. Csak hallkan jegyzem meg, hogy mikor legutóbb hallgattam egy szakira jól megszívtam. Korábban kulékavicságyba tettem járdalapot a garázsban, de azt mondták az úgy nem jó. Kell geotextil is és arra homok kell utána a járdalap. Na azóta ez nedves mint állat. A korábbi tisztán kavicságyas saját megoldásomnak semmi baja. Erről ennyit. :-)
@@nepazarolj hát igen. Én se saját tapasztalatból okoskodom ám csak magasszintű szaki mondta a prezentációja során hogy minek kéne a vízszintest ha egyszer az ne mmegy onnan sehova és ha a nehézlemez össze van olvasztva kellőképp akkor nem jöhet át semmilyen pára... Az x ezer kis tételnyi rész pedig inkább belefog kerülni nálam is nem ezen veszik el 1 ház felújítása főleg ha ott később már bas..atom ....! üdv kiváló videókat raksz fel.
Mikor jó egy eszköz kedves Anikó Nagy? Az én véleményem szerint akkor, ha működik. Nos ez lehetne mogyoróvessző is, ha működik miért fáj az másnak? Egyébként ezért van ez, mert 20 m2-t kellett lekenni és bár van teleszkópos hosszabbítóm hozzá, azt nem találtam, míg kerestem volna ennyi idő alatt végeztem is az egésszel. :-) Egyszerűen nem értelek titeket komolyan, akik belekötnek ilyen dolgokba. :-) nem egy faágat teszek az utánfutó kereke helyére, ami kiverhetné a biztosítékot. :-)
Biztosra veszem kedves hölgyem ön még soha nem improvizált, hogyha nem volt kéznél megfelelő "segédeszköz"XD (Kicsit nézzünk véleménynyilvánítás előtt magunkba. BÉKE ;)
Nagyon szeretem ezeket az építő ipari jellegű videóidat... Nekem ne mondja senki, hogy soha nem pótolt semmit mással (és itt nem csak az építő iparról beszélek!), szóval lehet kötekedni, de nagyapám is maga rakta össze a létráját és az még ma is jó, míg a 30 ezres alu létra már rég megadta magát!
Egyetértek. Ráadásul pont a kreatív hozzáállás, ami jellemző erre a csatornára. A problémamegoldó hozzáállás mindig célravezető.
Életszerű, kreatív!
Biztos mindenki tart otthon (vagy legalábbis a rosszaló kommentálók), mindent egy felújításához, frissítéshez... De miért veszik el az ilyenek tőlem/tőlünk azt a lehetőséget, hogy ne 100ezrekből keljen kihozni egy festést vagy vakolást? Nem akarok szakembernek mondott rablónak azért fizetni, hogy fél év után egy másikat keljen hívni, mert mégsem értett hozzá... Én sem fogok ezek alapján sokkal jobban érteni a felújításhoz, de legalább nem szórom el a pénzt... És igenis hasznosak ezek a videók!
Kedves László! Mit víz szigetelést ajánlanál egy félig fedett magasföldszinti teraszra , aminek megvan a lejtése, hogy elfolyjon a víz? Nem hidegburkolatot szeretnénk rá tenni, hanem olyan klikkes kültéri burkolatot, amiben azért hézagok is vannak. Szóval jut le víz. Köszi
Vízszintes felületre felesleges a kellősítő. Minek ha a következő réteg beton rányomja a lemezt? Csak függőlegesre kell.
10 cm polistirol került a szigetelésre, ami manapság szokásos rétegrend. Tudjuk, hogy a betonba érkező nedvességnek van némi nemű nyomása, ami mivel nem közvetlenül a következő betonréteg egyenletes nagy nyomásának van kitéve, hanem az összenyomható polistirol támasztja meg, bizony könnyen előfordulhat, hogy ahol nem lett kellő képen össze vagy leolvasztva a bitumenes lemez, ott áteresztővé válik. A kellősítő anyag egy plusz biztonságot ad és fokozza a szigetelés hatékonyságát. 8 e Ft-os tétel. Szerintem nagyon is szükséges!
Sajnos sokszor látom a mai építkezéseken is, hogy nem a tökéletesre törekednek, hanem a "jól van az úgy" filozófia az általános. No meg a józan paraszti ész maximális mellőzése. :-(
Kedves László! Édesapám nekem azt mondta azért nem szabad ráolvasztani a betonra a bitumenes lemezt, csak az illesztéseket kell összeolvasztani, mert ahogy a videóban is látható elvan repedve a beton és ha az tovább reped majd szépen szétrepeszti a lemezt is ha hozzá van ragasztva teljes felületével.
@@matevarga3056 ez így van! A dilatációról meg nem is beszélve.
Nektek minden felesleges!Azért potyog le,ázik át,esik szét,rozsdásodik,ferde,dől össze minden!Bravó magyar "szakemberek"!👏😂
hello Megszárad ez hengerelés után? rá akarom kenni bitumenes hullámpalára! nem lessz bitumenes az ember keze?
Megszárad valamennyire, de a naptól szerintem visszalágyul. Az tuti, hogy minidg ragadni fog utána is. Ráadásul ezt az anyagot arra tervezték, hogy egy bitumenes lemez alá kerüljön zártan, nem pedig egy nyitott felületre. Tehát nem tudom, hogy an viselkedne más körülmények között.
Udv! Az alsó réteg betonnak (szerelőbetonnak) mennyi időt kell száradni? Erről sehol sem találok infot. Köszönöm
1 hónap a minimum szerintem, de van ahol 3 hónapot szokták érlelni a betont. Ez időjárástól is függ természetesen.
@@nepazarolj Nagyon szépen köszönöm :)
Szia. Ha nem használsz kellősítèst, ès a bitumenes lemezt csak az átfedèseknèl olvasztod össze, akkor az egèsz hatástalan?
A kellősítő sokak szerint csak függőleges felületre szükséges, ám a felületre mindenképp rá kell olvasztani/ragasztani a szigetelést. Nem csak az illesztéseket olvasztjuk.
@@nepazarolj nekem most rakták le rá az aljzat betont, alá került bitumenes lemez, de csak az átfedèseknèl olvasztották össze. Azt mondták, hogy nem szüksèges. Lehet majd ebből problèma a kèsőbbiekben.
Utólag mit ajánlanál, hogy valamit az aljzat beton tetejère tenni kiegèszítèskèppen. Kis faház megy rá amúgy.
Lègy oly kedves segíts, ha már az egèsz kókány lett!
@@nepazarolj utólag az aljzat betont lehet vízszigetelni, ès megy rá járólap vagy laminált padló? A vízszigetelőre menne a burkolat.
@@tamasrozsa6818 semmi baja nem lesz ha nem lett leolvasztva. Ugyan, hogy a fenébe jönne fel a víz? Az össze illesztesnél viszont precízen össze kell olvasztani mert közötte feljöhet a pára, ha nincs összeolvasztva. Tehát hülyeség az egészet az aljzat betonra olvasztani. Akinek sok a szabad ideje, sok a felesleg gáz, meg szeret feleslegesen költeni kellősítőre annak hajrá!
Kedves László!
Érdeklödöm, hogy milyen kenhető szigetéslési módzsert javasolna egy olyan garázs oldalafalára,
amely zsalúkőből lett építve
lépcső feljáró van közvetlenűl melette mind két oldalán a hátső fala pedig teljesen földben van.
a föld üllepedése miatt a falhoz közelebbi oldalakon a lépcső a süllyedés miatt leszakította az szigeteléskor felrakott bitumenes lemezt a csapadékvíz átszívárgott nagyon nagy mértékben a falon.
Felszedtem a lépcsőt ki lett ásva körbe a föld az alapig és most magam szeretném szigetelni de valamilyen kenhető módszerrel.
Erre a két anyagra gondoltam, de nem találtam róluk videót.
DEN BRAVEN DENBIT BR-ALP - bitumenes alapozó
DEN BRAVEN DK-ATN - bitumenes vízszigetelés
Erre tennék a szigetelő anyag védelmére felületszivárgó lemezt.
Ez a módszer megfelelő?
Köszönöen előre is megtisztelő válaszát.
Nos én a pincénk mellett szigeteltem. Kenhető bitumenes szigetelővel kezdtem, pl. bitugél, de jobb egy kellősítő anyag, annak most nem jut eszembe a neve. Majd bitumenes szigetelőlemez ráolvasztva a felületre, majd felületszivárgó lemez (boborékos műanyag lemez). Fontos, hogy a boborékokkal kifelé legyen a faltól!
Köszönöm a visszajelzést.
A szigetelő lemez milyen típusú volt? A lemez felragasztásáról van videója? Esetleg elküldené linkjét?
Szia Laci! Enyhe talajpárára mit ajánlanál?A régi parkettát felszedtuk és jött vele a kátrány lemez darabokban...egyből mejelent a "pince" szag is! laminált parkettát szeretnénk...szerinted a kicsit izmosabb több rétegben lerakott fólia elég lehet? illetve esetleg a kellősítő anyag önmagában nem zár enyhe párát?
Kedves László! Én is hasonló feladat előtt állok, érdeklődnék, hogy a felület felcsiszolását/tisztítását mivel végezte? Egy könnyűszerkezetes nyaraló belső terében a felület előkészítése lenne a cél, illetve a szükséges bitumen tekercs lehelyezése és a válaszfalak kialakítása előtt. Hajópadló lerakását tervezzük a helyiségekben, a fürdőben lenne csak más. Milyen típusú (vastagságú) bitumenes tekercs lehet erre megfelelő? A teherhordó falak alatt is van már bitumenes lemez, de nem volt jól előkészítve a felület, azaz nem volt kellősítve, ezért ezt most utólag valamilyen formában megpróbálom pótolni. Közben majd azt is kiderítem, hogy a jelenlegi bitumenes lemeznek mi a típusa. Köszönöm a válaszát előre is, ha van bármi javaslat azt is szívesen fogadom. Üdvözlettel: Bácsi Krisztián
Én a GV 45-ös bitumenes lemezt használtam üvegszál fátyollal. A felületet egy jó erős súrolókefével, amire nyelet szereltem azzal súroltam fel, majd felsöpörtem, majd jó alaposan felporszívóztam. Ezután került rá kellősítő anyag
@@nepazarolj Köszönöm, és azt is, hogy a tapasztalatait a videókon keresztül megosztja. Sokat lehet tanulni belőle és kiindulási alapnak is jó. Sok sikert a további munkákhoz!😊
Szia! Szerinted bitumenes lemezzel szigetelt lapos tetőre (garázs) rá szigetelhetek újabb réteggel felújítás céljából? Bitumenes zárólemezt heggesztenék rá. Köszi
Ha nincs beázva és nem nedves alatta semmi, akkor szerintem igen. Bár jobb szerintem letakarítani a régi anyagot.
Hello! Kérdeznék :-) Ha nem volt bitugél felhordva a korábbi kátránylemez alá, az később (mikor leviszi a vihar a tetőről) látszik az OSB felületen? A vízmentesítő anyag mindig fekete színű? Köszi előre is!
Amennyiben egy könnyűszerkezetes épület tetejéről beszélünk, akkor pl. nekem sincs az Osb lapon kellősítő anyag vagy BituGél hanem egy speciális alátét fólia van. Pontosan azért hogy a beázást megelőző. Tehát az attól függ hogy milyen réteg rendet alkalmaztak és mit tettek alá. Nem feltétlenül fekete színű.
Osb jàrófelületre kenhető?
Ha megtapad az OSB lakfelületén, akkor szerintem igen, bár ha párát kap alatta a lap, akkor tuti elrohad majd.
Nalam a "mesterek" nem raktak kellositot a bitumen lemez ala, csak a betonra egettek ra kozvetlen. Mire szamithatok?
Igen, szabály szerint csak a függőleges felületeket kötelező kellősíteni, ám én biztosra mentem. :-)
Szia,
ide sem írnád le a márkáját a porszívónak? régóta szeretnénk ilyen vízszűrős porszívót, de nem tudjuk melyiket érdemes megvenni belőle. Köszönöm
Delonghi Aquasland. Nem tudom máshol lehet-e még kapni. Minden esetre ez jó ár, mert mi még 50 e Ft-ért vettük. 1998-ban. :-) basszus 20 éves és még mindig működik. :-) Pedig ráadásul kint áll a garázsban télen is, szinte szabad ég alatt.
edigital.hu/porzsak-nelkuli-porszivo/delonghi-wf-1500edl-aqualand-vizfilteres-porszivo-p153321
Köszönöm szépen a válaszod. Keresgetek akkor még hátha legalább márkából ilyet lehet-e kapni :)
Remek video, koszi, milyen "kellősitő" anyag került rá?
Nem jut eszembe sajnos a neve, valami B betűvel kezdődik és piros fémvödörben van, de a videóban látható szerintem.
@@nepazarolj Bornit-H a neve
Nekem erről a "kellősítés" szóról mindig Anti bácsi jut az eszembe.
"Kancácska, magának aztán kellős a közepe! " :D
-------
Egyébként ez valami bitugél szerű anyag?
Olyasmi, valami bitumenes cucc, ám meglepően híg egyébként.
Szeretnék ilyen porszívót, mi a típusa?
Sajnos ez a vizes porszívó már nem kapható kereskedelmi forgalomban de olykor olykor bolhapiacokon feltűnik.
nekem az volt a bajom a vizes porszívóval, hogy ha nem rendeztem minden porszívózás után egy háromnegyedórás, mindentdomestossalkimosást, hajszárítóvalszárítást, akkor másnapra bebüdösödtek a vizes részei, főleg sz ilyen-olyan szivacsok meg labirintjáratok
Igen, ez valós probléma. Én mindig szétszedve tárolom, hogy ez ne történjen meg.
Laci a vízüveg nem jó erre.. vagy túl sokba kerülne ?
Én úgy gondolom, hogy minden anyagot arra használjunk, amire való és amit a javasolt technológia megkövetel. Ez egy bitumenes anyag, amire bitumenes szigetelő kerül. Ennél jobb megoldás szerintem nem lenne a vízüveg sem. A vízüveg pl. fal injektálásához jó lehet, ám erre nem hisztem, hogy alkalmas lenne optimálisan.
@@nepazarolj Amerikában az utak aszfaltozásába keverik már sok éve a vízüveget ez biztos a bitumenes anyaggal az is a gond hogy a savas eső feloldja én már próbáltam régen és valóban így van
építőközösség videójánál volt a. szaki valami építész úr azt momdta, h vízszintes felületet teljesen fölösleges idő és pénzkidobás kellősíteni....
Nos én ezt egészen másként látom. Az igaz, hogy az építőiparban csak a függőleges felületeket kellősítik, ám az egészségügyben is használnak dupla gumikesztyűt pl. a sebészetben és nem véletlenül. A kellősítő eleve egy szigetelőanyag, ami így kenve teljesen összefüggő felület és sokkal jobb tapadást is biztosít a bitumenes lemeznek, mint ha csak leterítenék azt. 8 ezer Ft plusz költséget és kb. 15-20 perc munkát igényel. Jártam már pár építkezésen és problémás házokhoz hívnak azt megfejteni mi okozhatja a problémákat. Nos az egyik leggyakoribb ilyen probléma a vízszigetelés problémája. Tehát hidegen hagy ki mit tanult meg a tankönyvekből én a saját gyakorlatomból azt látom, hogy van helye a túlzott óvatosságnak és nem hiábavaló. Persze mindenki annak hisz akinek akar.
Csak hallkan jegyzem meg, hogy mikor legutóbb hallgattam egy szakira jól megszívtam. Korábban kulékavicságyba tettem járdalapot a garázsban, de azt mondták az úgy nem jó. Kell geotextil is és arra homok kell utána a járdalap. Na azóta ez nedves mint állat. A korábbi tisztán kavicságyas saját megoldásomnak semmi baja. Erről ennyit. :-)
@@nepazarolj hát igen. Én se saját tapasztalatból okoskodom ám csak magasszintű szaki mondta a prezentációja során hogy minek kéne a vízszintest ha egyszer az ne mmegy onnan sehova és ha a nehézlemez össze van olvasztva kellőképp akkor nem jöhet át semmilyen pára... Az x ezer kis tételnyi rész pedig inkább belefog kerülni nálam is nem ezen veszik el 1 ház felújítása főleg ha ott később már bas..atom ....! üdv kiváló videókat raksz fel.
Egy kis 95 ös benzinnel kiadósabb ,előbb szárad , jobban beívódik a betonba.
a hosszabitó szár nem semmi XD seprü nyél :D igazi szakembör XDDDDDD
Hol van ebben a videóban hosszabbító szár?
Mikor jó egy eszköz kedves Anikó Nagy? Az én véleményem szerint akkor, ha működik. Nos ez lehetne mogyoróvessző is, ha működik miért fáj az másnak? Egyébként ezért van ez, mert 20 m2-t kellett lekenni és bár van teleszkópos hosszabbítóm hozzá, azt nem találtam, míg kerestem volna ennyi idő alatt végeztem is az egésszel. :-) Egyszerűen nem értelek titeket komolyan, akik belekötnek ilyen dolgokba. :-) nem egy faágat teszek az utánfutó kereke helyére, ami kiverhetné a biztosítékot. :-)
Vannak emberek akik "cső látással" rendelkeznek nem kell velük foglalkozni....
Biztosra veszem kedves hölgyem ön még soha nem improvizált, hogyha nem volt kéznél megfelelő "segédeszköz"XD
(Kicsit nézzünk véleménynyilvánítás előtt magunkba. BÉKE ;)