Naprawdę bardzo pozytywnie przez pana Krzysztofa zostałem po raz kolejny zaskoczony. Nie pamiętam, czy we wcześniejszych materiałach używał pan metody wciągania widzów przez używanie liczby mnogiej, tak jak dotarło to do mnie za tym razem. Zwiększa to jeszcze bardziej zaangażowanie w temat, wręcz wciąga w wykonywane prace. Efekt jest super i nie ma w pana wykonaniu ani grama sztuczności. Drugą rzeczą, za którą bardzo dziękuję, jest niesamowity poziom profesjonalnej i w miarę możliwości obiektywnej oceny serwisowanego sprzętu. Żadne achy i ochy, bo to takie cudo i podziwiajcie. Konkretnie i szczerze, co jest. Tylko prawdziwi zawodowcy tak potrafią :) Szczerze potrafi pan umilić przez wartościowy materiał wieczorny czas. Dziękuję :)
Zgadzam sie ze wszystkim co Pan napisal na temat Autora tego kanalu na TH-cam.Jednak jest cos co mnie osobiscie caly czas bardzo razi w słownictwie Autora. A mianowicie uzywanie przez autora terminow: "kaseciak" i "szpulowiec" no i jeszcze jeden termin ktory ze wzgledu na moje dobre wychowanie nie napisze a owe słowo zaczyna sie od liter "pierdz...." Uzywanie przez Autora takich terminow w kontekscie calego nadzwyczaj wysokiego poziomu wypowiedzi Autora jest jak nagle zanurzenie sie w bagnie kiedy przed chwila ów ktos wznosl sie na wyzyny profesjonalizmu w dziedzinie piekna wypowiedzi i na wyzyny sztuki ciekawego opowiadania. Co jest zdolnoscia jednak nadzwyczaj rzadka.Szczegolnie wlasnie jesli chodzi o zdolnosc ciekawego opowiadania na dany temat.Wiec w kontekscie tak wysokoego poziomu wypowiedzi Autora i w kontexcie umiejetnosci tak ciekawego opowiadania - nagle uzycie takiego słowa jak "kaseciak" - jest czyms niemal dziwnym i osobliwym w otoczeniu tak profesjonalnym terminow uzwanych przed Autora tychże wypowiedzi.A poza tym sa to także słowa bardzo nieeleganckie według ogolnie przyjetych w spolecznstwie kryterow kultury wypowiedzi.
Nie miałem nigdy okazji przyjrzenia się bliżej tej firmie , tak dzięki temu odcinkowi coś nie coś już wiem . Co do sugestii do kolejnych odcinków , nie tak dawno rozbierałem starą radiole jakie były konstruowane w latach 60 - 70 tych . w Polsce przez osoby prywatne ,radiola była niestety już nie do uratowania . Radiole takie były przeróżnej konstrukcji , mniej lub bardziej udane . Myślę że odcinek o takich urządzeniach mógł by być bardzo interesujący .
Dobra robota. Accuphase to znana i szanowana firma, ale E-203 to najniższy ich model, dlatego tak brzmi. 3tys zł lepiej wydać na wzmacniacz lampowy i cieszyć się potężnym brzmieniem wszystkich zakresow dostępnym od samego dołu.
@@xfilesfoxisdead7979 Posłuchaj kiedyś jednej z tych "badziewnych lamp" to zmienisz zdanie. Poza tym za 3tys nie musi byc chińska, moze być polska, ukraińska.
Jak ja uwielbiam Pana słuchać, mimo że nie mam pojęcia przez większość czasu o czym jest mowa, powinien pan audiobooki nagrywać, tembr głosu radiowy, rewelacja
Autorom podziękowania ślę serdeczne. Budzimy iskierki WIEDZY by je rozdawać Polecam . Świetny materiał edukacyjny podaj dalej. Polecam. Wyłączamy milczenie/Włączamy myślenie. Wiedza warta rozdawania.
Witam Super odcinki z których można dużo się dowiedzieć. Może przeoczyłem ale nie widziałem w żadnym odcinku marki luxman na warsztacie. Sam kiedyś miałem model amplitunera R-1050 i byłem bardzo zadowolony z brzmienia. Chciałbym żeby RS fachowo opisał ten lub inny model ten marki jeśli trafiłby się taki do naprawy. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.
od około 2 lat zastanawiałem się skąd znam ten głos? dziś oglądając program słuchając mojej ulubionej stacji radiowej czyli 3. odezwał się Piotr Metz. Panowie macie bardzo podobny tembr głosu
To moja ulubiona marka audio - zacząłem przygodę z tą marką od integry w klasie AB - e450 i powoli brnąłem dalej wyrzucając z systemu urządzenia innych firm. Tak naprawdę jak dla mnie brzmienie , które dało mi bliższy kontakt z niebem zapewniła mi synergia miedzy urządzeniami z górnej półki Accuphase - monobloki A200 , dzielony transport i dac 900/901 i pre c3850... Polecam posłuchać i dopiero wtedy próbować krytykować Accu
B&W 602 S2 znam te głośniki, mają one niestety nieco osuszoną barwę i mogą wzmacniać odczucie rozjaśnienia/ostrości dźwięku. Reasumując, nie jest to chyba najlepszy partner dla tego wzmacniacza, ponieważ te cechy obydwu urządzeń mogą się kumulować.
Tranzystor, o którym mowa jest w gałęzi tylko pierwszego tranzystora pary różnicowej, dwa środkowe opampy pracują w pętli sprzężenie zwrotnego oraz jako DC SERVO , a sygnał na wzmacniacz operacyjny ic3 ic4 trafia ze źródeł fetów. W pętli IC 1 i IC 2 mamy jakąś korektę częstotliwości w pętlach tych układów, która koryguje pętlę globalną. Tranzystory Q2 i Q1 w końcówce mocy nie są odpowiedzialne za obniżanie napięcia, wtórniki te nie pracują jako stabilizator. Używanie hybryd nie jest modne, jest przemyślane i mądre, mało tego precyzyjnie wykonana trzyma offset, natychmiast para różnicowa odseparowana jest od wnętrza układu i jego temperatury, kompensuje się wspólnie trzymając wzmacniacz w zerze. O tym Pan Panie Krzysztofie powinien wiedzieć. Nie ma w tym nic złego oprócz tego, że jest w temacie hybrydy ignorantem, a szkoda, może czas, w którymś odcinku zastanowić się, po co je stosowano, dlaczego były lepsze, oraz jakie miały niezaprzeczalne zalety, nie ma sensu powielać nie prawdy. Tym bardziej, że ludzie Pana oglądają. W pętli końcówki mocy znowu układ z kompensacją i regulacją offsetu na wyjściu, jak widzi Pan inżynierowie z Accuphase nawet poradzili sobie z tym czego normalnie w żadnej aplikacji STK nie było nawet wspomniane, a od początku ocenia Pan źle hybrydę. Są rozwiązania jeszcze inne aby dorobić regulację offsetu do hybrydy. Ja oczywiście zapraszam do kontaktu, przepraszam jeśli troszkę mocniej zwróciłem na pewne rzeczy uwagę ale tak samo jak Pan razi mnie ignorancja, a czasem nawet jak posiadamy wiedzę, to nie całą jak widać na załączonym przez Pana schemacie. Oglądam dalej bo jestem dopiero na 20 minucie filmu. Tak w końcu w 22 minucie mówi Pan o DC SERVO - BRAVO. Jak Pan widzi można dorobić to do każdego układu STK. Czy nadal będzie Pan tak o nich źle myślał? Warto teraz przeanalizować co się wcześniej pisało czy mówiło. Wie Pan dlaczego lubię to oglądać i się z Panem droczyć? Bo obaj wciąż się uczymy. Najgorsze jest to, że i tak człowiek głupi umrze.
Kiedy kolejne Audiovoodoo? :) Ja bym chętnie wrzucił na widelec temat kondycjonerów sieciowych (choć to może i nie koniecznie temat na audiovoodoo, ale na odcinek na pewno) :)
@@ReduktorSzumu Oj,palnąłem gafę,pisząc tego posta,a nie sprawdziwszy wcześniej dokładnie historii Pana kanału.Rzeczywiście,jest kultowy 3020 :) Pozdrawiam,i życzę Wesołych Świąt.
Kurczę blade, oglądam te magiczne schematy sprzętu, niczym tajemnicze egipskie hieroglify - a Autor potrafi się w tym całym zgiełku kresek dopatrzeć braku DWÓCH kropek! Ja wysiadam...! 8-D
Accuphase E-206 jest zdecydowanie lepszy brzmieniowo, ten E-203 kosztował ledwo 1400DM tyle co Yamaha AX-900 dziś może być wart z 1000zł to jest bardzo niski model Accu.
Jeśli masz do wyboru zakres 220V i 240V Ustaw na 220V Nic złego się nie stanie, będzie miał tylko odrobinę więcej mocy. W naszym kraju napięcie w gniazdku powinno wynieść 230V - oczywiście zawsze waha się +/- kilka procent, dlatego jedni zmierzą poniżej 230V a inni powyżej 230V. Tak czy inaczej powinno wynieść 230V / 400V (międzyfazowe).
słuchałem parę klocków tej marki, jednak moje odczucia są podobne do wniosków prowadzącego, niestety brzmienie klocków tej marki jest krzykliwe i napastliwe, strasznie przerysowana góra pasma, dla mnie subiektywnie na dłuższa metę odpada
ciekawe jakich klockow sluchales i z czym polaczonych? stare modele Accu graly raczej cieplym dzwiekiem a nowe sa bardziej otwarte ae krzykliwosci i napastliwosci gornego pasma nie uslyszalem nigdy... no chyba w polaczeniu odtwarzacza dp500 i tanszej integry w klasie ab z ostrymi kolumnami.... ciekaw jestem czego sluchales?
@@lukaszstawowy witam, słuchałem to co posiadałem czyli wzmacniacze e-203,e303, e307, w zestawieniu z cd philips 304, cd braun CD3,drapakiem Dual 701,721 kolumny to Grundig 2500 Professional, Pioneer CS-911A, Dynki 4/10. jest to moja ocena w pełni subiektywna, jak jeszcze jeździłem na audio show to pamiętam jakim rozczarowaniem dla mnie był dźwięk prezentowanych tam zestawów accu, ale myślałem ze może starsze klocki brzmią mniej detalicznie-sucho, jednak i starsze klocki brzmieniowo mi nie podeszły, dlatego przesiadłem sie na Luxmana :)
Mam pytanko nie widziałem na kanale nigdy naprawy i recenzji tzv. mini wierzy . Były to sprzęty np tak jak mój philips z talerzem na 3 płyty i dwie kasety oraz radio . Czy są to sprzęty tak liche że nie zasługują na jakiś film na pana kanale?
Tylko że ja nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi na nie.Pan Krzysztof odpisał mi że na razie nie jest zainteresowany.Mam czas poczekam jak jego zainteresowanie moim wzmacniaczem wywoła głośny SZUM i wtedy będzie odpowiedz Zapraszam na kanał będziemy dzialac naprawiać.Coz nie jestem wysoka Blondynka ani wiadomym Markiem ale poczekam.
Mar Kro Pan Krzysztof juz byle czego sie nie dotyka tym bardziej ze teraz to juz tylko kasuje w Funtach😉 Ja juz od dawna prosiłem o naprawę moich Pionieerow ale Pan Krzysztof odmówił
@@rafaelm3428 hitachi Poniżej opisze swój wzmacniacz i przedstawię dlaczego tak mi zależy na jego naprawie przez Pana Krzysztofa.Wszystkim firma Hitachi kojarzy się ze sprzętem budowlanym.Duzy błąd bo w latach 70 firma budowała świetne wzmacniacze i z tego okresu pochodzi mój egzemplarz. Pozwolą Państwo, że przedstawie ten majstersztyk inżynierii audio. Mamy tu do czynienia z integrą wyjątkowo poważnych gabarytów. Zacznę od tego, że waży ona bagatela 20kg. Jest to konstrukcja dual-mono, oparta od dwa niezależne transformatory. Wewnątrz znajdziemy najwyższej klasy potencjometry Alps, kondensatory pojemności UWAGA 72 000 uF (4x 18 000 uF). Tranzystory autorskiego projektu Hitachi J-Fet (Mosfet), ogromne radiatory potrzebne do odprowadzania dużych ilości ciepła. Końcówki mocy w tym wzmacniaczu są stale zasilane wysokim prądem. Wzmacniacz od 0 do 1/3 mocy znamionowej pobiera niezmiennie 510W - wówczas gra w czystej klasie A, generując pokaźne ilości ciepła i nabijając rachunek za prąd. Powyżej 1/3 mocy wzmacniacz przechodzi do klasy B. Pobór przy pełnej mocy znamionowej wynosi 800W Jest to wzmacniacz wysokoprądowy, co znaczy że doskonale radzi sobie z ciężkimi kolumnami które bardzo często grają poniżej 3 omów. Wzmacniacz dysponuje mocą minimum 2 x 90W przy 8 omach 20hz-20khz, lub według pomiaru 1kHz - 2 x 100W przy 8 omach i zniekształceniach nie przekraczających 0,01% THD. Moc oczywiście rośnie wraz ze spadkiem impedancji kolumn.
Mojego Protona D1200 też Pan Krzysztof nie chciał mimo że sprzęt jest sprawny a jedynie buczą transformatory, marka niszowa - bardzo zacna i mało kto o niej słyszał. Ale może kiedyś...
Mam jedną sugestię. Szkoda, że na koniec filmu nie podłączono wzmacniacza do głośników i nie można posłuchać jak brzmi. Wiem, wiem, to będą brzmiały głośniki w moim laptopie. Mimo wszystko chciałbym to usłyszeć.
Ostatnia litera w każdym z oznaczeń to najprawdopodobniej tolerancja. Ja osobiście spotkałem się tylko z trzema literowymi oznaczeniami tolerancji: J - 5%, K - 10% i M - 20%, więc F i G to pewnie tolerancja ok. 1%
Jeśli w oznaczeniu spotkasz dodatkową literę, to będzie ona oznaczać tolerancję: N ±30% M ±20% K ±10% J ±5% H ±2,5% G ±2% F ±1% D ±0,5% C ±0,2% B ±0,1% R1 ±1W Źródło Elektronika dla Wszystkich 2/96.
Zawsze Accuphase to był przerost formy nad treścią. Ot, taki luksusowy Kenwood. Pamiętam rozczarowanie po zakupie E-308. Bardzo średnio. Jedynie … wygląd.
Ja mam MA6900 i raczej nie zobaczysz na YT relacji z naprawy tego sprzętu. Jedynie co, to zamierzam go wysłać w dobre ręce do regeneracji potencjometrów (raczej standard). Jeszcze nie zdecydowałem komu. Accuphase to dobry sprzęt, ale porównywanie go do maca jest raczej niepoważne (ale to kwestia gustu). Wiem, wiem, zaraz ktoś napisze, że jak za taką kasę to gra przeciętnie.... to jak by grał, gdyby kosztował nowy np. 8000 pln (pewnie wtedy rewelacyjnie). Większość wypowiada się o Mcintosh'u nawet go nie odsłuchawszy, ale każdy ma swoją rację... Jeżeli zamierzasz kupić to nie pożałujesz, tylko nie kupuj np MA6500 oraz niższych, ponieważ to zupełnie inna bajka. Pozdrawiam.
@@wojciechsobczyk6791 tu nie chodzi o to czy sie psuje czy nie . Moze sie nie psuc ale w koncu się zużyje i musi trafic do konserwacji - chociażby na wymianę kondensatorów.
Za dużo tych śmiesznej regulacji dźwięku wzmacniacz ma przekazać dźwięk bez żadnych zniekształceń w swojej wieży mam takie coś 5 opcji dziewku flat rock pop classic jazz chyba nie można nic gorszego wymyśleć zamiast dwóch pokręteł regulacji dźwięku które w zupełności wystarczają 😂
B&W 602 S2 to nie są dobre kolumy. Ostra góra, zbyt syntetyczna średnica i brak ciepła. Bas również pozostawia do życzenia... Stąd pewnie takie odczucia.
Świetny odcinek. Miłe zaskoczenie, że pojawił się sprzęt z tak wysokim rodowodem. Aż chcę się słuchać człowieka, który ma taką wiedzę. Pozdrawiam
Naprawdę bardzo pozytywnie przez pana Krzysztofa zostałem po raz kolejny zaskoczony. Nie pamiętam, czy we wcześniejszych materiałach używał pan metody wciągania widzów przez używanie liczby mnogiej, tak jak dotarło to do mnie za tym razem. Zwiększa to jeszcze bardziej zaangażowanie w temat, wręcz wciąga w wykonywane prace. Efekt jest super i nie ma w pana wykonaniu ani grama sztuczności. Drugą rzeczą, za którą bardzo dziękuję, jest niesamowity poziom profesjonalnej i w miarę możliwości obiektywnej oceny serwisowanego sprzętu. Żadne achy i ochy, bo to takie cudo i podziwiajcie. Konkretnie i szczerze, co jest. Tylko prawdziwi zawodowcy tak potrafią :) Szczerze potrafi pan umilić przez wartościowy materiał wieczorny czas. Dziękuję :)
Zgadzam sie ze wszystkim co Pan napisal na temat Autora tego kanalu na TH-cam.Jednak jest cos co mnie osobiscie caly czas bardzo razi w słownictwie Autora. A mianowicie uzywanie przez autora terminow: "kaseciak" i "szpulowiec" no i jeszcze jeden termin ktory ze wzgledu na moje dobre wychowanie nie napisze a owe słowo zaczyna sie od liter "pierdz...." Uzywanie przez Autora takich terminow w kontekscie calego nadzwyczaj wysokiego poziomu wypowiedzi Autora jest jak nagle zanurzenie sie w bagnie kiedy przed chwila ów ktos wznosl sie na wyzyny profesjonalizmu w dziedzinie piekna wypowiedzi i na wyzyny sztuki ciekawego opowiadania. Co jest zdolnoscia jednak nadzwyczaj rzadka.Szczegolnie wlasnie jesli chodzi o zdolnosc ciekawego opowiadania na dany temat.Wiec w kontekscie tak wysokoego poziomu wypowiedzi Autora i w kontexcie umiejetnosci tak ciekawego opowiadania - nagle uzycie takiego słowa jak "kaseciak" - jest czyms niemal dziwnym i osobliwym w otoczeniu tak profesjonalnym terminow uzwanych przed Autora tychże wypowiedzi.A poza tym sa to także słowa bardzo nieeleganckie według ogolnie przyjetych w spolecznstwie kryterow kultury wypowiedzi.
@@simplenati Proste rozwiązanie - jak Ci nie pasuje nie oglądaj!
Zaprawde, swietny kanal. Istnieje duze zapotrzebowanie na tego typu filmy ! Dziekuje !
Piękna maszynka, robimy kawkę i oglądamy :)
Ale się wyczekałem na materiał z warsztatu ;) dziękuje ! ( a sprzęt rewelacyjny )
Nie miałem nigdy okazji przyjrzenia się bliżej tej firmie , tak dzięki temu odcinkowi coś nie coś już wiem . Co do sugestii do kolejnych odcinków , nie tak dawno rozbierałem starą radiole jakie były konstruowane w latach 60 - 70 tych . w Polsce przez osoby prywatne ,radiola była niestety już nie do uratowania . Radiole takie były przeróżnej konstrukcji , mniej lub bardziej udane . Myślę że odcinek o takich urządzeniach mógł by być bardzo interesujący .
Tłumaczenie schematu - poezja dla uszu. Oglądam Cię od początku, z każdym odcinkiem ewoluujesz. Zdrowia i spokoju życzę na te święta.
Z przyjemnością się ten materiał ogląda, pozdrawiam.
Jak zawsze dobra robota:)pozdrawiam i oby tak dalej... jest Pan moim guru
Luxman i Accuphase to moje ulubione marki😊
Czekałem na pomiary ale...niestety się nie doczekałem. Mimo wszystko świetny odcinek jak zawsze :)
No właśnie, ostatnio mniej pokazanego stricte serwisu (format - trzeba zrobić - zrobione, nie ma tego co pomiędzy) ani nie ma pomiarów.
Dobra robota. Accuphase to znana i szanowana firma, ale E-203 to najniższy ich model, dlatego tak brzmi. 3tys zł lepiej wydać na wzmacniacz lampowy i cieszyć się potężnym brzmieniem wszystkich zakresow dostępnym od samego dołu.
Polecasz zamiast japońskiego accuphase chińska tania badziewna lampę? No masz poczucie humoru
@@xfilesfoxisdead7979 Posłuchaj kiedyś jednej z tych "badziewnych lamp" to zmienisz zdanie. Poza tym za 3tys nie musi byc chińska, moze być polska, ukraińska.
Jak ja uwielbiam Pana słuchać, mimo że nie mam pojęcia przez większość czasu o czym jest mowa, powinien pan audiobooki nagrywać, tembr głosu radiowy, rewelacja
Autorom podziękowania ślę serdeczne. Budzimy iskierki WIEDZY by je rozdawać
Polecam . Świetny materiał edukacyjny podaj dalej. Polecam.
Wyłączamy milczenie/Włączamy myślenie.
Wiedza warta rozdawania.
Witam
Super odcinki z których można dużo się dowiedzieć. Może przeoczyłem ale nie widziałem w żadnym odcinku marki luxman na warsztacie. Sam kiedyś miałem model amplitunera R-1050 i byłem bardzo zadowolony z brzmienia. Chciałbym żeby RS fachowo opisał ten lub inny model ten marki jeśli trafiłby się taki do naprawy.
Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.
💪💪💪💪💪💪👍 coś niesamowitego Materiał górna polka
A kiedy będzie coś o firmie Yamaha. Firma dość popularna, a jak na razie tylko jeden wzmacniacz był z prostą usterką.
Trudno autorowi czynic zarzut z faktu ze usterka w sprzecie byla prostą usterką :)
Yamaha sie nie psuje to i nie ma w naprawie :D
Yamaha motocykle produkuje.
Dobry Accuphase to minimum E-206. Polecam mało znany E-302, a konkret od E-305 się zaczyna:)
Ten E-203 to jakby przekombinowany....
Ładnie, jest jedna sztuka na Alllllero za ponad 2,5 klocka :D Ale klao to wygląda
od około 2 lat zastanawiałem się skąd znam ten głos? dziś oglądając program słuchając mojej ulubionej stacji radiowej czyli 3. odezwał się Piotr Metz. Panowie macie bardzo podobny tembr głosu
Znam się z Piotrem od wielu lat, razem pracowaliśmy, ale nigdy się nie spodziewałem, że ktoś porówna mój głos, z Mistrzem.
Dzięki.
Super odcinek
To moja ulubiona marka audio - zacząłem przygodę z tą marką od integry w klasie AB - e450 i powoli brnąłem dalej wyrzucając z systemu urządzenia innych firm. Tak naprawdę jak dla mnie brzmienie , które dało mi bliższy kontakt z niebem zapewniła mi synergia miedzy urządzeniami z górnej półki Accuphase - monobloki A200 , dzielony transport i dac 900/901 i pre c3850...
Polecam posłuchać i dopiero wtedy próbować krytykować Accu
I bardzo interesujące, czy mógłbyś dodać napisy
Witam a gdzie pomiary 😀
B&W 602 S2 znam te głośniki, mają one niestety nieco osuszoną barwę i mogą wzmacniać odczucie rozjaśnienia/ostrości dźwięku. Reasumując, nie jest to chyba najlepszy partner dla tego wzmacniacza, ponieważ te cechy obydwu urządzeń mogą się kumulować.
Powinien pan wykładać na
uczelni Massachusetts Institute of Technology , gdzie Pan się nauczył tego wszystkiego ?
Tranzystor, o którym mowa jest w gałęzi tylko pierwszego tranzystora pary różnicowej, dwa środkowe opampy pracują w pętli sprzężenie zwrotnego oraz jako DC SERVO , a sygnał na wzmacniacz operacyjny ic3 ic4 trafia ze źródeł fetów. W pętli IC 1 i IC 2 mamy jakąś korektę częstotliwości w pętlach tych układów, która koryguje pętlę globalną. Tranzystory Q2 i Q1 w końcówce mocy nie są odpowiedzialne za obniżanie napięcia, wtórniki te nie pracują jako stabilizator. Używanie hybryd nie jest modne, jest przemyślane i mądre, mało tego precyzyjnie wykonana trzyma offset, natychmiast para różnicowa odseparowana jest od wnętrza układu i jego temperatury, kompensuje się wspólnie trzymając wzmacniacz w zerze. O tym Pan Panie Krzysztofie powinien wiedzieć. Nie ma w tym nic złego oprócz tego, że jest w temacie hybrydy ignorantem, a szkoda, może czas, w którymś odcinku zastanowić się, po co je stosowano, dlaczego były lepsze, oraz jakie miały niezaprzeczalne zalety, nie ma sensu powielać nie prawdy. Tym bardziej, że ludzie Pana oglądają. W pętli końcówki mocy znowu układ z kompensacją i regulacją offsetu na wyjściu, jak widzi Pan inżynierowie z Accuphase nawet poradzili sobie z tym czego normalnie w żadnej aplikacji STK nie było nawet wspomniane, a od początku ocenia Pan źle hybrydę. Są rozwiązania jeszcze inne aby dorobić regulację offsetu do hybrydy.
Ja oczywiście zapraszam do kontaktu, przepraszam jeśli troszkę mocniej zwróciłem na pewne rzeczy uwagę ale tak samo jak Pan razi mnie ignorancja, a czasem nawet jak posiadamy wiedzę, to nie całą jak widać na załączonym przez Pana schemacie. Oglądam dalej bo jestem dopiero na 20 minucie filmu. Tak w końcu w 22 minucie mówi Pan o DC SERVO - BRAVO. Jak Pan widzi można dorobić to do każdego układu STK.
Czy nadal będzie Pan tak o nich źle myślał?
Warto teraz przeanalizować co się wcześniej pisało czy mówiło. Wie Pan dlaczego lubię to oglądać i się z Panem droczyć?
Bo obaj wciąż się uczymy.
Najgorsze jest to, że i tak człowiek głupi umrze.
Dzięki za analizę, z końcową sentencją się zgadzam, myślę jednak że sam proces nauki może być przyjemny.
Witam super kanal checia ogladam i mam.zarazem pytanie co powiedzal bys o wzmaciaczu Pioneer SA-8500 pytam bo taki posiadam z góry dziekuje
Kiedy kolejne Audiovoodoo? :) Ja bym chętnie wrzucił na widelec temat kondycjonerów sieciowych (choć to może i nie koniecznie temat na audiovoodoo, ale na odcinek na pewno) :)
Szkoda, że nie zmierzył Pan pasma przenoszenia wzmacniacza z i bez włączonej korekcji.
Ja bym chętnie zobaczył odcinek z jakimś NADem.Jako że kilka dni temu nabyłem C320 BEE,jestem ciekawy co powiedziałby ReduktorSzumu o nim.
Odcinków ze wzmacniaczami firmy NAD, było już kilka...
@@ReduktorSzumu Oj,palnąłem gafę,pisząc tego posta,a nie sprawdziwszy wcześniej dokładnie historii Pana kanału.Rzeczywiście,jest kultowy 3020 :)
Pozdrawiam,i życzę Wesołych Świąt.
10:45 tam są kondensatory 2200uF
Tam są kondensatory 22000uF, na schemacie jest błąd.
Jednak to normalny wzmacniacz.. No ale niezwykly wybitny wzmacniacz ...gdzies przeoczylem ze tu mowa o dwoch wzmacniaczach?
@1:50 to deska od 125p
Kurczę blade, oglądam te magiczne schematy sprzętu, niczym tajemnicze egipskie hieroglify - a Autor potrafi się w tym całym zgiełku kresek dopatrzeć braku DWÓCH kropek!
Ja wysiadam...! 8-D
Accuphase E-206 jest zdecydowanie lepszy brzmieniowo, ten E-203 kosztował ledwo 1400DM tyle co Yamaha AX-900 dziś może być wart z 1000zł to jest bardzo niski model Accu.
Wlasnie sprawdzilem na ebayu , niemiaszek oferuje ten model z filmu za 850e , z 12mies gwarancja
Wystarczy posłuchać fragmentu opisu budowy zasilacza aby zauważyć że mamy do czynienia z profesjonalnym sprzętem i prowadzącym.
Pytanie do sekcji zasilacz - gdy mamy wybór napięć zasilających jak lepiej ustawić w naszym kraju 220 czy 240 V????
U nas w kraju już od dłuższego czasu jest 240 V
@@krzysztofterlecki2487 230/400 V z tego co wiem
W sumie to w niektórych miejscach już mamy 240, aczkolwiek spotkałem się niedawno z napięciem 220 v
Różnie to z tymi napięciami jest. A to jakie mamy w gniazdkach zależy od obciążenia trafo i stanu linii 😉
Jeśli masz do wyboru zakres 220V i 240V
Ustaw na 220V
Nic złego się nie stanie, będzie miał tylko odrobinę więcej mocy.
W naszym kraju napięcie w gniazdku powinno wynieść 230V - oczywiście zawsze waha się +/- kilka procent, dlatego jedni zmierzą poniżej 230V a inni powyżej 230V.
Tak czy inaczej powinno wynieść 230V / 400V (międzyfazowe).
Witam zostawiam pierdoły 👍
Pozdrawiam z Olkusza 🙋
Kensonic hehe czy to firma od plastikowych mikro wież z lat 80 ?
słuchałem parę klocków tej marki, jednak moje odczucia są podobne do wniosków prowadzącego, niestety brzmienie klocków tej marki jest krzykliwe i napastliwe, strasznie przerysowana góra pasma, dla mnie subiektywnie na dłuższa metę odpada
ciekawe jakich klockow sluchales i z czym polaczonych? stare modele Accu graly raczej cieplym dzwiekiem a nowe sa bardziej otwarte ae krzykliwosci i napastliwosci gornego pasma nie uslyszalem nigdy... no chyba w polaczeniu odtwarzacza dp500 i tanszej integry w klasie ab z ostrymi kolumnami.... ciekaw jestem czego sluchales?
@@lukaszstawowy witam, słuchałem to co posiadałem czyli wzmacniacze e-203,e303, e307, w zestawieniu z cd philips 304, cd braun CD3,drapakiem Dual 701,721 kolumny to Grundig 2500 Professional, Pioneer CS-911A, Dynki 4/10. jest to moja ocena w pełni subiektywna, jak jeszcze jeździłem na audio show to pamiętam jakim rozczarowaniem dla mnie był dźwięk prezentowanych tam zestawów accu, ale myślałem ze może starsze klocki brzmią mniej detalicznie-sucho, jednak i starsze klocki brzmieniowo mi nie podeszły, dlatego przesiadłem sie na Luxmana :)
Mam pytanko nie widziałem na kanale nigdy naprawy i recenzji tzv. mini wierzy . Były to sprzęty np tak jak mój philips z talerzem na 3 płyty i dwie kasety oraz radio . Czy są to sprzęty tak liche że nie zasługują na jakiś film na pana kanale?
Może coś od DENONACH
Pierwszy.Panie Krzysztofie nie ma Pan wyjścia, proszę się zgodzić na naprawę mojego Hitachi Ha 8700.
Tylko że ja nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi na nie.Pan Krzysztof odpisał mi że na razie nie jest zainteresowany.Mam czas poczekam jak jego zainteresowanie moim wzmacniaczem wywoła głośny SZUM i wtedy będzie odpowiedz Zapraszam na kanał będziemy dzialac naprawiać.Coz nie jestem wysoka Blondynka ani wiadomym Markiem ale poczekam.
Mar Kro Pan Krzysztof juz byle czego sie nie dotyka tym bardziej ze teraz to juz tylko kasuje w Funtach😉 Ja juz od dawna prosiłem o naprawę moich Pionieerow ale Pan Krzysztof odmówił
@@rafaelm3428 hitachi
Poniżej opisze swój wzmacniacz i przedstawię dlaczego tak mi zależy na jego naprawie przez Pana Krzysztofa.Wszystkim firma Hitachi kojarzy się ze sprzętem budowlanym.Duzy błąd bo w latach 70 firma budowała świetne wzmacniacze i z tego okresu pochodzi mój egzemplarz.
Pozwolą Państwo, że przedstawie ten majstersztyk inżynierii audio. Mamy tu do czynienia z integrą wyjątkowo poważnych gabarytów. Zacznę od tego, że waży ona bagatela 20kg. Jest to konstrukcja dual-mono, oparta od dwa niezależne transformatory. Wewnątrz znajdziemy najwyższej klasy potencjometry Alps, kondensatory pojemności UWAGA 72 000 uF (4x 18 000 uF). Tranzystory autorskiego projektu Hitachi J-Fet (Mosfet), ogromne radiatory potrzebne do odprowadzania dużych ilości ciepła.
Końcówki mocy w tym wzmacniaczu są stale zasilane wysokim prądem. Wzmacniacz od 0 do 1/3 mocy znamionowej pobiera niezmiennie 510W - wówczas gra w czystej klasie A, generując pokaźne ilości ciepła i nabijając rachunek za prąd. Powyżej 1/3 mocy wzmacniacz przechodzi do klasy B. Pobór przy pełnej mocy znamionowej wynosi 800W
Jest to wzmacniacz wysokoprądowy, co znaczy że doskonale radzi sobie z ciężkimi kolumnami które bardzo często grają poniżej 3 omów.
Wzmacniacz dysponuje mocą minimum 2 x 90W przy 8 omach 20hz-20khz, lub według pomiaru 1kHz - 2 x 100W przy 8 omach i zniekształceniach nie przekraczających 0,01% THD. Moc oczywiście rośnie wraz ze spadkiem impedancji kolumn.
Mojego Protona D1200 też Pan Krzysztof nie chciał mimo że sprzęt jest sprawny a jedynie buczą transformatory, marka niszowa - bardzo zacna i mało kto o niej słyszał. Ale może kiedyś...
C'est moi qui ait acheté ce plan et scanner ensuite, ampli e203 acheté en 1981, je l'ai encore.
J'ai changé le STK3082 en panne par un STK3082iii et le potentiomètre de volume par un ALPS motorisé et le relais de sortie aussi.
jaki firma taka cena... Eh...
Mam jedną sugestię. Szkoda, że na koniec filmu nie podłączono wzmacniacza do głośników i nie można posłuchać jak brzmi. Wiem, wiem, to będą brzmiały głośniki w moim laptopie. Mimo wszystko chciałbym to usłyszeć.
Proszę o wyjaśnienie o co chodzi z wartościami rezystorów na schemacie. Mamy wartości np: 247F, 52.3KF, 1.0G.
Ostatnia litera w każdym z oznaczeń to najprawdopodobniej tolerancja. Ja osobiście spotkałem się tylko z trzema literowymi oznaczeniami tolerancji: J - 5%, K - 10% i M - 20%, więc F i G to pewnie tolerancja ok. 1%
Jeśli w oznaczeniu spotkasz dodatkową literę, to będzie ona oznaczać tolerancję:
N ±30%
M ±20%
K ±10%
J ±5%
H ±2,5%
G ±2%
F ±1%
D ±0,5%
C ±0,2%
B ±0,1%
R1 ±1W
Źródło Elektronika dla Wszystkich 2/96.
Też tak później pomyślałem. Ale dzięki za odpowiedź :D
Wzmacniacz został przejaponizowany.
Zawsze Accuphase to był przerost formy nad treścią. Ot, taki luksusowy Kenwood. Pamiętam rozczarowanie po zakupie E-308. Bardzo średnio. Jedynie … wygląd.
zacny klocuszek
Ktoś ma może jakiegoś McIntosha do naprawy, czy się nie psują ?
Ja mam MA6900 i raczej nie zobaczysz na YT relacji z naprawy tego sprzętu. Jedynie co, to zamierzam go wysłać w dobre ręce do regeneracji potencjometrów (raczej standard). Jeszcze nie zdecydowałem komu. Accuphase to dobry sprzęt, ale porównywanie go do maca jest raczej niepoważne (ale to kwestia gustu). Wiem, wiem, zaraz ktoś napisze, że jak za taką kasę to gra przeciętnie.... to jak by grał, gdyby kosztował nowy np. 8000 pln (pewnie wtedy rewelacyjnie). Większość wypowiada się o Mcintosh'u nawet go nie odsłuchawszy, ale każdy ma swoją rację... Jeżeli zamierzasz kupić to nie pożałujesz, tylko nie kupuj np MA6500 oraz niższych, ponieważ to zupełnie inna bajka. Pozdrawiam.
@@wojciechsobczyk6791 Nie tracę nadziei, że marka McIntosh zagości w Reduktorze Szumu, czekałem na Accuphase i proszę święta i się spełniło.
@@wojciechsobczyk6791 tu nie chodzi o to czy sie psuje czy nie . Moze sie nie psuc ale w koncu się zużyje i musi trafic do konserwacji - chociażby na wymianę kondensatorów.
@@coderiese wolal bym luxmana
Za dużo tych śmiesznej regulacji dźwięku wzmacniacz ma przekazać dźwięk bez żadnych zniekształceń w swojej wieży mam takie coś 5 opcji dziewku flat rock pop classic jazz chyba nie można nic gorszego wymyśleć zamiast dwóch pokręteł regulacji dźwięku które w zupełności wystarczają 😂
B&W 602 S2 to nie są dobre kolumy. Ostra góra, zbyt syntetyczna średnica i brak ciepła. Bas również pozostawia do życzenia... Stąd pewnie takie odczucia.
Drty8
Uaa co to ma być XD
Accupase,brzmienie beznadziejne.
Ayn ameny, inch’ yes karogh ei haskanal, «Accuphase» er