Én spanyol nyelvet tanultam Gaál Ottó módszerével, és egy év alatt értem el vele egy nagyon erős középszintet. A sógornőm nálam szorgalmasabb volt, és szintén spanyolt tanult a módszerrel, és neki 6 hónap alatt sikerült egy szintén erős középszint. A 16 éves fiam nagyon gyengén teljesített angolból a gimnáziumban, és a nyáron kezdett el tanulni szintén a Gaál Ottó módszerrel. Hát az elején semmi kedve nem volt ahhoz, hogy nyáron angolt tanuljon. Melyik gyerek szeret nyáron tanulni? Hát az én fiam sem akart. Némi szülői rábeszélés után mégis belefogott. Szeptemberben gimnáziumi angol tanárt is meglepte, hogy a gyerek milyen sokat fejlődött angolból. Bizony, bizony ezzel a módszerrel is tanulni kell. A tanulás nélkül nincs siker, bárki bármit mondhat.
Én 12 éves gyerek voltam amikor elköltöztünk Erdélyből Magyarországra , azért emlékszem milyen küszködés volt számomra is a román nyelvtanulás az iskolában. Magyarországon nyilván már nem kellett románul tanuljak, azonban felnőtt koromban szembe találtam magamat azzal a kihívással, hogy ha Nyugat-Európában akarok dolgozni, és ott boldogulni, akkor érdemes angolul, németül, franciául jól megtanulni, és jobb egy stabil nyelvtanulással neki vágni egy új életnek. Ekkor kezdtem el komolyabban a három nyelvvel foglalkozni, és próbálkoztam több módszerrel, míg végül rátaláltam Gaál Ottó kreatív nyelvtanulás nevű módszerére és nekem ez jött be. A Gaál módszerrel alapoztam meg a nyugati életemet, mert hatalmas előny, és könnyebbség volt, hogy Nyugaton nem voltam kiszolgáltatva a nyelvek kapcsán más embereknek, nem kellett tolmács után szaladgáljak ha hivatalokba kellett menjek , és a munkahelyen is jól tudtam kommunikálni a kollégákkal. Lehet gyávaság, de én nyelvtudás nélkül nem mertem az új életbe belevágni. Nyilván kint még tudtam bővíteni a szókincsemet. Erdély kapcsán meg szomorúan olvasom a hírportálokon, hogy milyen sok magyar diák bukik meg román nyelvből az érettségin, például az én szülőföldemen Hargita megyében. Nem a diákok hibája, és nem a tanárok többségének hibája. Nagyon sok lelkiismeretes tanár van Erdélyben akiknek szívügyük a diákok sorsa. Viszont az államilag meghatározott módszerek ahogy hallom hagynak kívánni valót maguk után a román nyelv kapcsán.
A megfogalmazással van a baj. Úgy kellene megfogalmazni, hogy “27 nyelvvizsgája van” nem “27 nyelven beszél”. Mert elhiszem neki, hogy 27 nyelvvizsgája van, de, hogy nem beszél 27 nyelvet tűrhető szinten az biztos. Nincs is értelme ennyi nyelvet tanulni, így minden nyelvből csak a felszínt kapargatja az ember, sokkal több értelme van kevesebb nyelvet, de azt alaposabban megtanulni. Meg aki saját magára “zseniként” hivatkozik, az minimum kellemetlen és gyanús.
Az Erdélyi Magyar Televíziónak adott 13 perces interjú kevés volt a dolog teljes " kibontására". Több más interjúban elmondta, hogy "a tudás kopik, de a készség nem". Soha nem állította, hogy egyforma szinten tudja a 27 nyelvet beszélni, csupán azt, hogy a hatékonyan megszerzett tudást elő lehet hozni és ez Bárki esetére igaz. A módszere hatékony és nem fontos 27 nyelvet megtanulni. A legtöbben Gaál Ottó kreatív nyelvtanulásának módszerével megtanulnak 1-4 nyelvet, mert az emberek többségének nincs többre igénye. Több interjúban kifejtette, hogy Ő azért csinált meg 27 nyelvvizsgát mert szeret nyelvekkel foglalkozni. Vannak akik Gaál Ottó kreatív módszerével meg csináltak 10- 17 nyelvvizsgát. Az emberek többsége azonban nem megy tovább 1-4 nyelv tanulásánál, mert nincs rá igényük. Nem akar mindenki rekorder lenni. Ameddig Ő az egyetlen magyar aki 27 nyelvvizsgával rendelkezik nyugodtan lehet nyelvzseninek nevezni. A lényeg azonban az általa kidolgozott módszer amely több mint 30 éve jelen van a magyarországi piacon, tehát kiállta az idő próbáját. Érdemes több, más Vele készült interjút is megnézni. Ha egy magyar ember megcsinál 27 nyelvvizsgát, és Ő az egyetlen magyar a világon ezzel, akkor tiszteletet érdemel nem kicsinyes irigységet. A Ma7 felvidéki magyar rádió megkérdezte Tőle, hogy miért fogott bele 27 nyelv tanulásába és miért szerzett ennyi nyelvvizsgát? A válasza az volt. mert szeret nyelvekkel foglalkozni. Ráadásul egyfajta magyar nemzeti büszkeség miatt is, mert be akarta bizonyítani, hogy sok tévhittel ellentétben a magyarok képesek a hatékony nyelvtanulásra. Én nem ismerem személyesen, de számomra a módszere nagy segítséget jelentett a nyelvtanulásban, de én sem akarok rekorder lenni.
@@szekelyfold-500 "Ha egy magyar ember megcsinál 27 nyelvvizsgát, és Ő az egyetlen magyar a világon ezzel, akkor tiszteletet érdemel, nem kicsinyes irigységet." Ezzel teljesen egyetértek, én csupán még annyit fűznék hozzá, hogy magyar a magyarra irigykedik, az az élet más területére is igaz, nem csupán a nyelvtanulásra. Sokszor nem tudjuk értékelni nemzetünk tagjainak teljesítményét.
Se irigy nem vagyok, se azt nem írtam, hogy nem teljesítmény 27 nyelvvizsga. Felőlem nyugodtan lehet zseninek hívni, ha úgy gondolja, de elég ha mások mondják ezt róla, saját magáról ne mondja az ember. Én 2 idegen nyelvet beszélek jól, nekem az pont elég. Mindössze arra céloztam, hogy értelmét nem látom 27 nyelv felületes ismeretének. Mert én is, mint egykori nyelvvizsgázó, pontosan tudom, hogy egy középfokú nyelvvizsgán elvárt tudás mire elég és mire nem a való életben.
@@koczorattilakina A módszer nem felületes tudást ad, hanem valódi hatékony tudást, ha valaki időt és energiát szán a tanulásra. Én Gaál Ottó módszerével teljesítettem az angol, német és francia felső fokú nyelvvizsgáimat. Tisztában vagyok azzal, hogy milyen teljesítmény kell a nyelvvizsgához. A szókincsemet bővítettem, de Gaál úr módszere előtt, csak egy helyben topogtam a nyelvtanulás terén, és nem tudtam fejlődni, pedig több más módszert kipróbáltam. Szlovákiában vagy ha jobban tetszik Felvidéken élő rokonom egy fiatalember küszködött a szlovák nyelvvel, majd Gaál Ottó módszerével tanulta meg jól a szlovák nyelvet, azt követően ugyanezzel a módszerrel a lengyel nyelvet. Jelenleg Lengyelországban Krakkóban egyetemi hallgató. Igenis divat , hogy a magyarok lekicsinyellik a másik magyar teljesítményét. Fekete László erősember is rengeteg bírálatot kapott, mert a világ egyik legerősebb emberének merte magát nevezni és nagyrészt olyanok bíráltak akik meg sem tudták közelíteni az erősember teljesítményét. Ha valakinek annyira ellenszenves Gaál Ottó 27 nyelvvizsgája, és ebbe köt bele, az döntse meg a rekordját és csináljon 28 nyelvvizsgát. Gaál Ottót egyébként a média kezdte el nyelvzseninek nevezni, legelőször talán Friderikusz Sándor ragasztotta rá a nyelvzseni elnevezést. Fent van youtubon egy 1996-tos TV felvétel ahol Gaál Ottó együtt szerepel Lomb Katóval. Az Erdélyi TV-ben is a műsorvezető hölgy nevezte Őt nyelvzseninek. Egyébként ha nekem lenne 27 nyelvvizsgám , én is büszke lennék rá, és büszkén hívnám magamat nyelvzseninek. Nekem is elég a három megtanult nyelv, de örülni kell annak, hogy vannak magyarok aki ennél többet akarnak. Persze lehet dicsőíteni celebeket akik bemennek egy televíziós valóság show műsorba, és riszálják a hátsójukat és máris " sztárok".Mindenféle teljesítmény nélkül.
Vicces azért, hogy soha, senki nem hallotta amúgy idegen nyelven beszélni. 1-1 mondatot ismételget, és magyarul mesélgeti, hogy amúgy mindenki el van ájulva attól, hogy beszél nyelveket. Hát akkor halljuk. Ez így minta nélkül csak a "Boborján a világ legtöbb nyelven beszélő embere". Amúgy az összes negatív kritikát törli az összes közösségi térről, szóval biztos nagyon hiteles.
27 nyelvből rendelkezik hivatalos állami nyelvvizsgával, ez tény. Az erről szóló hivatalos bizonyítványokat többször bemutatta a médiában, és a vizsgáztató központ soha Nem vitatta. Márpedig ezeket a vizsgákat nem lehet nyelvtudás nélkül teljesíteni. Magyar nyelvű TV műsorokban, milyen nyelven nyilatkozzon? Kínaiul? Az Erdélyi Magyar Televíziónak talán arab nyelven kellett volna nyilatkoznia? Személyesen nem ismerem. Azonban három nyelvet az Ő módszerével tanultam meg és működik. Nem csodamódszer. Kell hozzá idő,és szorgalom, kitartás. Viszont nagyon hatékony. Ja és magyarokkal én is magyarul beszélek! Párizsban, Berlinen, vagy Londonban azóta tudok magabiztosan franciául, németül és angolul beszélni mióta a kreatív nyelvtanulás módszert el kezdtem alkalmazni és kitartóan és szorgalmasan tanultam. Nekem bevált. Aki meg nem bízik benne, az válasszon magának, más módszert. Vannak más módszerek is. Körül lehet nézni és mindenki kiválaszthatja a számára szimpatikus utat a nyelvtanuláshoz. Ilyen egyszerű. Jobb mint fanyalogni. Én próbálkoztam a relaxa, és a Berlitz módszerekkel is. Azonban számomra a Gaál Ottó féle kreatív nyelvtanulás vált be. Vannak akik a másik két módszerrel értek el sikereket. Fanyalgás helyett bele kell kezdeni, bármilyen módszerrel. Hajrá magyarok!
Hat informálódni kell meg meglenni a könyvet. Én Olaszorszagban a tv bol es az utcán minden leirt dolgot memoraltam es otthon szótárban leforditottam es hanar tanultam.
Halod, nekem is ez róla a tapasztalatom. Nagyon kerestem, hogy hallhassam beszélni őt - vagy a rengeteg hölgyet, akik x nyelven beszélnek a fantasztikus módszere miatt. Semmit nem találtam. Viszont közösségi médián mikor nagyon udvariasan ilyesmit kértem tőle (többször is), hogy osszon meg csak mellébeszélt/törölte a kérdésem.
@@AndrisGameDev ugye? Én 6 nyelven beszélek, 5-ön elég jól, soha nem volt gond anyanyelviekkel vagy tanulókkal beszélni. Az nem meggyőző, hogy hát de mindenki azt mondta, hogy tökéletesen beszélek. Ott van Lingosteve, ott van Luca Lampariello, sosem mondták, hogy hát most nem beszélnek olyan nyelven.
Én spanyol nyelvet tanultam Gaál Ottó módszerével, és egy év alatt értem el vele egy nagyon erős középszintet. A sógornőm nálam szorgalmasabb volt, és szintén spanyolt tanult a módszerrel, és neki 6 hónap alatt sikerült egy szintén erős középszint. A 16 éves fiam nagyon gyengén teljesített angolból a gimnáziumban, és a nyáron kezdett el tanulni szintén a Gaál Ottó módszerrel. Hát az elején semmi kedve nem volt ahhoz, hogy nyáron angolt tanuljon. Melyik gyerek szeret nyáron tanulni? Hát az én fiam sem akart. Némi szülői rábeszélés után mégis belefogott. Szeptemberben gimnáziumi angol tanárt is meglepte, hogy a gyerek milyen sokat fejlődött angolból. Bizony, bizony ezzel a módszerrel is tanulni kell. A tanulás nélkül nincs siker, bárki bármit mondhat.
Én 12 éves gyerek voltam amikor elköltöztünk Erdélyből Magyarországra , azért emlékszem milyen küszködés volt számomra is a román nyelvtanulás az iskolában. Magyarországon nyilván már nem kellett románul tanuljak, azonban felnőtt koromban szembe találtam magamat azzal a kihívással, hogy ha Nyugat-Európában akarok dolgozni, és ott boldogulni, akkor érdemes angolul, németül, franciául jól megtanulni, és jobb egy stabil nyelvtanulással neki vágni egy új életnek. Ekkor kezdtem el komolyabban a három nyelvvel foglalkozni, és próbálkoztam több módszerrel, míg végül rátaláltam Gaál Ottó kreatív nyelvtanulás nevű módszerére és nekem ez jött be. A Gaál módszerrel alapoztam meg a nyugati életemet, mert hatalmas előny, és könnyebbség volt, hogy Nyugaton nem voltam kiszolgáltatva a nyelvek kapcsán más embereknek, nem kellett tolmács után szaladgáljak ha hivatalokba kellett menjek , és a munkahelyen is jól tudtam kommunikálni a kollégákkal. Lehet gyávaság, de én nyelvtudás nélkül nem mertem az új életbe belevágni. Nyilván kint még tudtam bővíteni a szókincsemet. Erdély kapcsán meg szomorúan olvasom a hírportálokon, hogy milyen sok magyar diák bukik meg román nyelvből az érettségin, például az én szülőföldemen Hargita megyében. Nem a diákok hibája, és nem a tanárok többségének hibája. Nagyon sok lelkiismeretes tanár van Erdélyben akiknek szívügyük a diákok sorsa. Viszont az államilag meghatározott módszerek ahogy hallom hagynak kívánni valót maguk után a román nyelv kapcsán.
respect
A megfogalmazással van a baj. Úgy kellene megfogalmazni, hogy “27 nyelvvizsgája van” nem “27 nyelven beszél”. Mert elhiszem neki, hogy 27 nyelvvizsgája van, de, hogy nem beszél 27 nyelvet tűrhető szinten az biztos. Nincs is értelme ennyi nyelvet tanulni, így minden nyelvből csak a felszínt kapargatja az ember, sokkal több értelme van kevesebb nyelvet, de azt alaposabban megtanulni. Meg aki saját magára “zseniként” hivatkozik, az minimum kellemetlen és gyanús.
Az Erdélyi Magyar Televíziónak adott 13 perces interjú kevés volt a dolog teljes " kibontására". Több más interjúban elmondta, hogy "a tudás kopik, de a készség nem". Soha nem állította, hogy egyforma szinten tudja a 27 nyelvet beszélni, csupán azt, hogy a hatékonyan megszerzett tudást elő lehet hozni és ez Bárki esetére igaz. A módszere hatékony és nem fontos 27 nyelvet megtanulni. A legtöbben Gaál Ottó kreatív nyelvtanulásának módszerével megtanulnak 1-4 nyelvet, mert az emberek többségének nincs többre igénye. Több interjúban kifejtette, hogy Ő azért csinált meg 27 nyelvvizsgát mert szeret nyelvekkel foglalkozni. Vannak akik Gaál Ottó kreatív módszerével meg csináltak 10- 17 nyelvvizsgát. Az emberek többsége azonban nem megy tovább 1-4 nyelv tanulásánál, mert nincs rá igényük. Nem akar mindenki rekorder lenni. Ameddig Ő az egyetlen magyar aki 27 nyelvvizsgával rendelkezik nyugodtan lehet nyelvzseninek nevezni. A lényeg azonban az általa kidolgozott módszer amely több mint 30 éve jelen van a magyarországi piacon, tehát kiállta az idő próbáját. Érdemes több, más Vele készült interjút is megnézni. Ha egy magyar ember megcsinál 27 nyelvvizsgát, és Ő az egyetlen magyar a világon ezzel, akkor tiszteletet érdemel nem kicsinyes irigységet. A Ma7 felvidéki magyar rádió megkérdezte Tőle, hogy miért fogott bele 27 nyelv tanulásába és miért szerzett ennyi nyelvvizsgát? A válasza az volt. mert szeret nyelvekkel foglalkozni. Ráadásul egyfajta magyar nemzeti büszkeség miatt is, mert be akarta bizonyítani, hogy sok tévhittel ellentétben a magyarok képesek a hatékony nyelvtanulásra. Én nem ismerem személyesen, de számomra a módszere nagy segítséget jelentett a nyelvtanulásban, de én sem akarok rekorder lenni.
@@szekelyfold-500 "Ha egy magyar ember megcsinál 27 nyelvvizsgát, és Ő az egyetlen magyar a világon ezzel, akkor tiszteletet érdemel, nem kicsinyes irigységet." Ezzel teljesen egyetértek, én csupán még annyit fűznék hozzá, hogy magyar a magyarra irigykedik, az az élet más területére is igaz, nem csupán a nyelvtanulásra. Sokszor nem tudjuk értékelni nemzetünk tagjainak teljesítményét.
Se irigy nem vagyok, se azt nem írtam, hogy nem teljesítmény 27 nyelvvizsga. Felőlem nyugodtan lehet zseninek hívni, ha úgy gondolja, de elég ha mások mondják ezt róla, saját magáról ne mondja az ember. Én 2 idegen nyelvet beszélek jól, nekem az pont elég. Mindössze arra céloztam, hogy értelmét nem látom 27 nyelv felületes ismeretének. Mert én is, mint egykori nyelvvizsgázó, pontosan tudom, hogy egy középfokú nyelvvizsgán elvárt tudás mire elég és mire nem a való életben.
@@koczorattilakina A módszer nem felületes tudást ad, hanem valódi hatékony tudást, ha valaki időt és energiát szán a tanulásra. Én Gaál Ottó módszerével teljesítettem az angol, német és francia felső fokú nyelvvizsgáimat. Tisztában vagyok azzal, hogy milyen teljesítmény kell a nyelvvizsgához. A szókincsemet bővítettem, de Gaál úr módszere előtt, csak egy helyben topogtam a nyelvtanulás terén, és nem tudtam fejlődni, pedig több más módszert kipróbáltam. Szlovákiában vagy ha jobban tetszik Felvidéken élő rokonom egy fiatalember küszködött a szlovák nyelvvel, majd Gaál Ottó módszerével tanulta meg jól a szlovák nyelvet, azt követően ugyanezzel a módszerrel a lengyel nyelvet. Jelenleg Lengyelországban Krakkóban egyetemi hallgató. Igenis divat , hogy a magyarok lekicsinyellik a másik magyar teljesítményét. Fekete László erősember is rengeteg bírálatot kapott, mert a világ egyik legerősebb emberének merte magát nevezni és nagyrészt olyanok bíráltak akik meg sem tudták közelíteni az erősember teljesítményét. Ha valakinek annyira ellenszenves Gaál Ottó 27 nyelvvizsgája, és ebbe köt bele, az döntse meg a rekordját és csináljon 28 nyelvvizsgát. Gaál Ottót egyébként a média kezdte el nyelvzseninek nevezni, legelőször talán Friderikusz Sándor ragasztotta rá a nyelvzseni elnevezést. Fent van youtubon egy 1996-tos TV felvétel ahol Gaál Ottó együtt szerepel Lomb Katóval. Az Erdélyi TV-ben is a műsorvezető hölgy nevezte Őt nyelvzseninek. Egyébként ha nekem lenne 27 nyelvvizsgám , én is büszke lennék rá, és büszkén hívnám magamat nyelvzseninek. Nekem is elég a három megtanult nyelv, de örülni kell annak, hogy vannak magyarok aki ennél többet akarnak. Persze lehet dicsőíteni celebeket akik bemennek egy televíziós valóság show műsorba, és riszálják a hátsójukat és máris " sztárok".Mindenféle teljesítmény nélkül.
Vicces azért, hogy soha, senki nem hallotta amúgy idegen nyelven beszélni. 1-1 mondatot ismételget, és magyarul mesélgeti, hogy amúgy mindenki el van ájulva attól, hogy beszél nyelveket. Hát akkor halljuk. Ez így minta nélkül csak a "Boborján a világ legtöbb nyelven beszélő embere". Amúgy az összes negatív kritikát törli az összes közösségi térről, szóval biztos nagyon hiteles.
27 nyelvből rendelkezik hivatalos állami nyelvvizsgával, ez tény. Az erről szóló hivatalos bizonyítványokat többször bemutatta a médiában, és a vizsgáztató központ soha Nem vitatta. Márpedig ezeket a vizsgákat nem lehet nyelvtudás nélkül teljesíteni. Magyar nyelvű TV műsorokban, milyen nyelven nyilatkozzon? Kínaiul? Az Erdélyi Magyar Televíziónak talán arab nyelven kellett volna nyilatkoznia? Személyesen nem ismerem. Azonban három nyelvet az Ő módszerével tanultam meg és működik. Nem csodamódszer. Kell hozzá idő,és szorgalom, kitartás. Viszont nagyon hatékony. Ja és magyarokkal én is magyarul beszélek! Párizsban, Berlinen, vagy Londonban azóta tudok magabiztosan franciául, németül és angolul beszélni mióta a kreatív nyelvtanulás módszert el kezdtem alkalmazni és kitartóan és szorgalmasan tanultam. Nekem bevált. Aki meg nem bízik benne, az válasszon magának, más módszert. Vannak más módszerek is. Körül lehet nézni és mindenki kiválaszthatja a számára szimpatikus utat a nyelvtanuláshoz. Ilyen egyszerű. Jobb mint fanyalogni. Én próbálkoztam a relaxa, és a Berlitz módszerekkel is. Azonban számomra a Gaál Ottó féle kreatív nyelvtanulás vált be. Vannak akik a másik két módszerrel értek el sikereket. Fanyalgás helyett bele kell kezdeni, bármilyen módszerrel. Hajrá magyarok!
Hat informálódni kell meg meglenni a könyvet. Én Olaszorszagban a tv bol es az utcán minden leirt dolgot memoraltam es otthon szótárban leforditottam es hanar tanultam.
@@evagiran5616ok, bene, ma questa non fa nulla con il mio commento.
Halod, nekem is ez róla a tapasztalatom. Nagyon kerestem, hogy hallhassam beszélni őt - vagy a rengeteg hölgyet, akik x nyelven beszélnek a fantasztikus módszere miatt. Semmit nem találtam. Viszont közösségi médián mikor nagyon udvariasan ilyesmit kértem tőle (többször is), hogy osszon meg csak mellébeszélt/törölte a kérdésem.
@@AndrisGameDev ugye? Én 6 nyelven beszélek, 5-ön elég jól, soha nem volt gond anyanyelviekkel vagy tanulókkal beszélni. Az nem meggyőző, hogy hát de mindenki azt mondta, hogy tökéletesen beszélek. Ott van Lingosteve, ott van Luca Lampariello, sosem mondták, hogy hát most nem beszélnek olyan nyelven.