Zajefajny materiał... samo mięso tematu rekuperacji, dosłowność i praktyczność przedstawiona bez reklam, jąkania i cięcia. Brawo dla prowadzącego i serwisanta PSBUD 👏👍. Świetnie przeprowadzony materiał, dialog i słowotok bez tremy i jąknięć. Brawo, brawo.. to jest to.. 100 % materiału , 0,0001% ukrytej reklamy, która nie razi a musi być. BRAWO>>>>>>>>>
Mieszkałem w nowym domu 5lat bez rekuperacji, wystarczyło odwiedzić znajomego zimą, który ma rekuperację, decyzja to było kilka minut i demolka nowego domu, teraz jest zupełnie inne życie w domu z rekuperacją, rekuperacja daje zimą efekt, taki mniej więcej jak latem spanie przy otwartym oknie, ciągle mamy świeże powietrze i co najważniejsze nawet przy -10stopniach, wdmuchiwane powietrze różni się zaledwie o kilka stopni od powietrza wyrzucanego, i nie chodziło mi o żadne oszczędność, a o komfort życia, wentylacji grawitacyjnej śmiało możn powiedzieć, że nikt nie ma prawidłowo działającej, ludzie się męczą w domach, kiszą, nie wysypiają nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że przyczyną jest brak tlenu i odpowiedniej jakości powietrza. Kiedyś sam myślałem, po co mi rekuperacja, trzeba niestety uczyć się było na własnych błędach kosztownych błędach. Nawet nie brałem pod uwagę, że rekuperacja to oszczędność, bo nie to dla mnie się liczyło, nawet byłem przekonany, że na ogrzanie pójdzie więcej kWh, a jednak nie zaobserwowałem zwiększonego zużycia energii do ogrzania domu. Ktoś kto mieszka w domu bez wentylacji mechanicznej, nie zdaje sobie szczególnie zimą sprawy z tego ile traci na komforcie życia.
Jak ma się automatykę i odpowiednio dużo sensorów, to zamiast regulacji statycznej na wylotach warto dodać sterowane elektrycznie przepustnice w kanałach. Dzięki temu można regulować ich pracę na bieżąco. Np. w łazience automatycznie zwiększyć wyciąg jak jest używana, albo praktycznie wyłączyć jak pusta. Podobnie można na temperatury reagować, czy na otwarcie okna. Czujnik CO2 może automatycznie przyśpieszać wentylacje jak są goście.
Brakuje informacji jak często koniecznym jest czyszczenie samych rur rekuperacji, nikt nie informuje o tym przed montażem instalacji. W tym przypadku instalacja ma dwa lata, widać jak wyglądają filtry, wystarczy samemu wyciągnąć wniosek co dzieje się w rurach. Przez dwa lata instalacja funkcjonowała niepoprawnie, nie było filtrów stożkowych przy aerometrach, rekuperator był źle ustawiony. Ile osób posiadających rekuperację jest w podobnej sytuacji? Jestem za rekuperacją w nowoczesnych domach ale koniecznym jest regularna kontrola pracy rekuperatora oraz wymiana filtrów aby oddychać świeżym powietrzem.
@@rafixwini5423 koszt budowy 3 kominów z kanałami wentylacyjnymi to ~15-18 tys zł. Za reku dobrego producenta + instalacja płacisz 20-25k. Czyli niewielkim nakładem finansowym oszczędzasz na ogrzewaniu, nie wdychasz syfu, nie gryzą Cię komary :) Z drugiej strony WT21 wymagają 2 „ekologicznych” rozwiązań w nowo budowanych domach. Pompa ciepła + reku i po temacie :)
@@rafixwini5423 te 7-10 Tysięcy za lepszą jakość powietrza, oszczędności na ogrzewaniu (co w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej istotne) nie są dużymi pieniędzmy jeżeli budujesz dom za 500 tyś.... Ludzie tracą więcej podczas budowy konstrukcji z powodu zaniedbań na etapie wyboru projektu i ogólnie z powodu swoich nieprzemyślanych/wyciągniętych z dupy pomysłów To jaka jest dla Ciebie alternatywa dla pompy? Bo jeżeli gaz to jeszcze spoko, ale prawdziwe "brawa" się należą ludziom którzy w 21 wieku w nowych domach robią kotłownie dla pieców na węgiel/pelet.
Ja jestem jeszcze młody, wolałem kupić mieszkanie w bloku niż się budować ze względu pracy dojazdów itd. Czyt. 26 lat, ale jak widzę ile syfu wciągam, to nigdy przez całe życie tyle koksu nie wziąłem... Może stąd te moje ciągle kaszle i katar w kichawie...
Masa błędów, instalator przemilczał wiele tematów. Po pierwsze instalacja jest głośna, bo albo źle zaizolowane kanały, albo błędnie dobrane długości kanałów, stąd wietrzenia nie będzie bo będzie głośno. 100m3/h wyciągu w garderobie, kto to robił, że tam jest aż taka duża wartość nawet bez anemostatu max powinno być tam 40m3/h. Nie pokazał ile w łazience wyciąga pewnie mało, dużo mniej niż w garderobie, a to błąd, bo pomieszczanie wilgotne powinny mieć największe wartości, aby tą wilgoć właśnie wyciągać. Nałożenie stożków to głupota w starym domy bym to może robił, spada wydajność wyciągu jak się je założy, dlaczego nie zostały pokazane wszystkie wartości pomiarowe widoczne jest coś nie tak. Pomiary powinny być robione kilka razy na wydajności 100% potem jeszcze dodatkowo na wydajności użytkowej. Rekuperator Karino to nie porozumienie jeden z gorszych produktów, ale pewnie za lokowanie produktów, było taniej.
Wszystko wytłumaczone w prosty sposób. Dzięki za materiał. Czy można wypożyczyć taki anemometr? Mam do Was daleko a niedługo i u mnie będzie trzeba wyregulować anemostaty.
Pytanie 2. Czy jak na zewnątrz będzie minus 15 stopni, a w domu 22, to przez chwilę automat będzie nawiewał -15 aż osiągnie temperaturę komfortu? Czy tą opcje się wyłącza na zimę, czy sama się wyłącza?
mam rekuperacje i nie wyobrażam sobie teraz tego nie miec , wentylacja grawitacyjna ucieka nawet 35% ciepła... a tu nie dosc ze mamy oszczednosc ciepła to jeszcze czyste powietrze i ciagły przewiew świerzego powietrza... instalacja załozyłem sam bo to proste wystarczy zapłacic za projekt który kosztuje grosze... drogi jest jedynie rekuperator ok 8-12tys zł na dom ok 100m/4osoby , a materiały montażowe niecałe 5tys
Nie mialem pojecia ze konieczna jest regulacja nikt o tym przy zakupie i montażu nie wspominał tylko jak jest to dobry zakup bedziesz Pan zadowolony.Dziekuje za taki swietny material Pozdrawiamy
Nikt o tym nie wspomina, bo jak widać, trzeba dniówkę poświęcić już po całkowitym wykończeniu domu. Wykonawca kasę wziął gdzieś na etapie wykończenia i zadowolony ;)
Super materiał , dziękuje👍zastanawiam się jaki jest średni koszt takiej usługi, ponieważ mam analogiczną sytuację. Moim zdaniem reku w dzisiejszych czasach przy nowych domach to absolutny obowiązek 👍😀
Wychodzi na osobę 25m3 wymiany powietrza na cały dom. Więc po co tyle rur do anemostatów, żeby w pokoju była wymiana 50 m3 powietrza dla dwóch osób itp.. Zliczając wszystkie pokoje w ten sposób tj. gdzie przebywają ludzie - wyjdzie w domu do wymiany aż 300m3? A tutaj wyraźnie jest powiedziane 100m3 na cały dom dla 4 osób.
@@TATAVlogg ja wyłączam w dzien chociaz mam wymiennik letni , z tego powodu ze na czerpni jak jest 25stopni to na nawiewie pokazuje tyle samo , jesli bys mogl dopytac w następnym filmie czemu tak jest bylo by spoko
Jaka temperatura utrzymuje się na parterze i piętrze? Kanały niby są antybakteryjne więc mam nadzieję że jest zabezpieczenie przed takim 10 godzinnym postojem hmmm.
Zamontowaliśmy już bardzo dużo jednostek Karino i rekomendujemy te urządzenia z uwagi na bardzo dobra jakość wykonania, niskie koszty eksploatacji (brak grzałki, tanie filtry) oraz bezawaryjność. Thessla to tez bardzo dobry rekuperator. Jak mieszka Pan w okolicy Katowic to zapraszam do Nas do salonu, mamy tam kilka rekuperatorów różnych producentów, można przyjść, włączyć, pooglądać :)
Daj znać jak z suchym powietrzem. Bo pan twierdzi że to przez źle wyregulowną rekuperacje, a ja miałem regulację właściwą a powietrze i tak było za suche. Fajnie jakbyś miał stację pogodową która ci pokaże ile jest wilgotności
@@shootmikes Trzy osoby to 80-90m³, a nie 120m³. Zmniejsz. Jeżeli nie to entalpliczny też by sobie nie poradził, bo nie ma skąd odzyskać wilgoci. Niektórzy w wentylaci grawitacyjnej mają 30% wilgotności zimą - więc jest przesuszenie, tylko jak nie wiedzą o tym ludzie to nie zgłasza nikt problemu.
jprdl. rulony czy trójkąty fajne masz problmey :D ... ale widzę że ona zdecydowana na trójkąty! :D Tyle o zdrowiu, reku itd. ale piana pur - dlaczego??? poza tym fajny pozytywne nagranie.
Tylko czemu panel sterowania jest tam gdzie jednostka, wszystkim łatwiej sterować kiedy ma się panel gdziekolwiek w części mieszkalnej. Nawet sam sterownik potrafi z tak prostego urządzenia zrobić nieco bardziej funkcjonalny i "inteligentnym" sprzętem a są takie na rynku (też polskie produkcji).
rekuperator sam powinien przypomnieć po ustalonym czasie o wymianie filtrów. w opcji lepszej rekuperator wie ze zmniejszył się przepływ przez zabrudzone filtry.
Poza rekuperacja masz klimatyzacje zainstalowaną? Jeśli nie to czemu nie chciałeś zainstalować? Przy ostatnich upałach jestem pewny, że przy najbliższym remoncie będę instalował klimatyzacje chociaż żeby z niej skorzystać 10x w roku w tak gorące dni jak teraz :)
To fakt, że na piętrze jest trochę gorąco. Ale w ciepłe dni raczej rzadko jesteśmy w domu, dlatego nie skusiliśmy się na klimę. Choć kto wie, może w przyszłości zainstalujemy
Wojtek jeszcze będzie miał u siebie chłodzenie pasywne poprzez rekuperacje. W tym wypadku chłodnica rekuperatora spięta z dolnym źródłem pompy ciepła. Zobaczymy jakie będą efekty i czy Wojtkowi klima będzie potrzebna :)
@@PSBUD Przy raptem 300m3 max i to jeszcze hałasującej instalacji przy takim przepływie, to się nie nachłodzi ten Wojtek zbytnio. Realnie rzec ujmując wcale.
Zajefajny materiał... samo mięso tematu rekuperacji, dosłowność i praktyczność przedstawiona bez reklam, jąkania i cięcia. Brawo dla prowadzącego i serwisanta PSBUD 👏👍. Świetnie przeprowadzony materiał, dialog i słowotok bez tremy i jąknięć. Brawo, brawo.. to jest to.. 100 % materiału , 0,0001% ukrytej reklamy, która nie razi a musi być. BRAWO>>>>>>>>>
Pozdrawiam Karola z PSBUD, współpracuje z nim od lat. Zna się dobrze na rekuperacji, dobrze że na niego trafiłeś!
Dzięki !:)
@@PSBUD brakuje mi takiego fachowca 😢
Kupiłam dom z rekuperacją ale coś chyba jest nie tak.
Ci co byli rozkładają ręce. 😢😢😢
Daj namiar na niego
Super, Wojtek pokaż jeszcze w następnym materiale ustawienia które zostały zmienione przyda się potomnym, PSBUD super ekipa
Karol z psbud klasa jak zawsze! Warto pooglądać filmy u niego na kanale jak ktoś się interesuje
Dzięki za podzielenie się wiedzą, bardzo dobre informacje dla początkujących użytkowników rekuperacji. Pozdrawiam!
Fajny, rzeczowy materiał, dużo wiedzy przekazanej w przejrzystej formie :-)
Staraliśmy się. Dzięki za komentarz ;)
Super w końcu ktoś prosto wytłumaczył jak działa Rekuperacja👍
Dzięki !:)
Bardzo dobrze wytłumaczone!
A jeśli chodzi o wilgotność to niestety jeśli nie ma wilgoci bytowej to nie wyczarujesz. Wtedy zostaje dodatkowo zastosowanie dodatkowego nawilżacza.
Kup rekuperację kup nawlizczacz kup kurwa oczyszczaacz kurwa chłopie to zbędne wydatki nara
Fajnie zobaczyc odcinek o pracy ktora wykonuje na codzien, z tym ze w Londynie. Pozdrawiam z UK.
Karolu i Wojtku, bardzo dobrze wytłumaczona obsługa i regulacja rekuperacji. Pozdrawiam :)
Kacper Ty jak zawsze wszystko Na Patencie!
Mieszkałem w nowym domu 5lat bez rekuperacji, wystarczyło odwiedzić znajomego zimą, który ma rekuperację, decyzja to było kilka minut i demolka nowego domu, teraz jest zupełnie inne życie w domu z rekuperacją, rekuperacja daje zimą efekt, taki mniej więcej jak latem spanie przy otwartym oknie, ciągle mamy świeże powietrze i co najważniejsze nawet przy -10stopniach, wdmuchiwane powietrze różni się zaledwie o kilka stopni od powietrza wyrzucanego, i nie chodziło mi o żadne oszczędność, a o komfort życia, wentylacji grawitacyjnej śmiało możn powiedzieć, że nikt nie ma prawidłowo działającej, ludzie się męczą w domach, kiszą, nie wysypiają nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że przyczyną jest brak tlenu i odpowiedniej jakości powietrza. Kiedyś sam myślałem, po co mi rekuperacja, trzeba niestety uczyć się było na własnych błędach kosztownych błędach. Nawet nie brałem pod uwagę, że rekuperacja to oszczędność, bo nie to dla mnie się liczyło, nawet byłem przekonany, że na ogrzanie pójdzie więcej kWh, a jednak nie zaobserwowałem zwiększonego zużycia energii do ogrzania domu.
Ktoś kto mieszka w domu bez wentylacji mechanicznej, nie zdaje sobie szczególnie zimą sprawy z tego ile traci na komforcie życia.
Konkret komentarz!
Dokładnie tak. Póki ktoś nie sprawdzi tego systemu w zimę to ma złą opinie o rekuperacji.
Potwierdzam. Wlasnie przezylismy pierwsza zime z rekuperacją.
W zimę też można okna uchylac
Pomyśl co będzie jak zimą będzie wieczorem awaria zasilania co zrobisz ? Pytam bo nurtuje mnie to właśnie
Jak ma się automatykę i odpowiednio dużo sensorów, to zamiast regulacji statycznej na wylotach warto dodać sterowane elektrycznie przepustnice w kanałach. Dzięki temu można regulować ich pracę na bieżąco. Np. w łazience automatycznie zwiększyć wyciąg jak jest używana, albo praktycznie wyłączyć jak pusta. Podobnie można na temperatury reagować, czy na otwarcie okna. Czujnik CO2 może automatycznie przyśpieszać wentylacje jak są goście.
Oczywiście wszystko można zrobić, warto wspomnieć ze w pełni automatyczna instalacja jest o około 100% droższa :)
Przerost formy nad treścią moim zdaniem.
Ten czarne kawałki plastiku w reku, masz najprawdopodobniej z cięcia szlifierką podjazdu przed domem. Opiłki z cięcia wciągała czerpnia z reku.
Oż Ty! Jest to wielce możliwe!
Pytanie. Ile powietrza przy nastawieniu 100m3/h na całą instalację, gospodarz z żoną będą dostawać do sypialni?
Ciągle słyszę,że robiłeś remont. Remontuje to Die stare domy. Nowe się wykańcza.
Nie czepiaj się słówek, ważne że każdy wie o co chodzi 😊
Brakuje informacji jak często koniecznym jest czyszczenie samych rur rekuperacji, nikt nie informuje o tym przed montażem instalacji. W tym przypadku instalacja ma dwa lata, widać jak wyglądają filtry, wystarczy samemu wyciągnąć wniosek co dzieje się w rurach. Przez dwa lata instalacja funkcjonowała niepoprawnie, nie było filtrów stożkowych przy aerometrach, rekuperator był źle ustawiony. Ile osób posiadających rekuperację jest w podobnej sytuacji? Jestem za rekuperacją w nowoczesnych domach ale koniecznym jest regularna kontrola pracy rekuperatora oraz wymiana filtrów aby oddychać świeżym powietrzem.
Genialne! jestem na etapie budowy domu i w końcu ktoś normalnie wytłumaczył co i jak z tą rekuperacją :D
W błoto wyrzucone pieniądze moim zdaniem
@@rafixwini5423 koszt budowy 3 kominów z kanałami wentylacyjnymi to ~15-18 tys zł. Za reku dobrego producenta + instalacja płacisz 20-25k. Czyli niewielkim nakładem finansowym oszczędzasz na ogrzewaniu, nie wdychasz syfu, nie gryzą Cię komary :)
Z drugiej strony WT21 wymagają 2 „ekologicznych” rozwiązań w nowo budowanych domach. Pompa ciepła + reku i po temacie :)
@@FirotH Rzeczywiście bardzo tanio🤣🤣 Dolicz do tego pompę ciepła i nie masz w kieszeni kilkudziesięciu tysięcy złotych brawo
@@rafixwini5423
te 7-10 Tysięcy za lepszą jakość powietrza, oszczędności na ogrzewaniu (co w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej istotne) nie są dużymi pieniędzmy jeżeli budujesz dom za 500 tyś.... Ludzie tracą więcej podczas budowy konstrukcji z powodu zaniedbań na etapie wyboru projektu i ogólnie z powodu swoich nieprzemyślanych/wyciągniętych z dupy pomysłów
To jaka jest dla Ciebie alternatywa dla pompy? Bo jeżeli gaz to jeszcze spoko, ale prawdziwe "brawa" się należą ludziom którzy w 21 wieku w nowych domach robią kotłownie dla pieców na węgiel/pelet.
@@FirotH jeszcze trzeba dodać ze wentylacja grawitacyjna w nowym
budownictwie jest całkowicie nie efektywna.
Ja jestem jeszcze młody, wolałem kupić mieszkanie w bloku niż się budować ze względu pracy dojazdów itd. Czyt. 26 lat, ale jak widzę ile syfu wciągam, to nigdy przez całe życie tyle koksu nie wziąłem... Może stąd te moje ciągle kaszle i katar w kichawie...
Znam Karola - to jest Geniusz Rekuperacji!
To teraz za każdym razem przy wymianie filtra stożkowego trzeba znów ustawić anemostat?
Masa błędów, instalator przemilczał wiele tematów. Po pierwsze instalacja jest głośna, bo albo źle zaizolowane kanały, albo błędnie dobrane długości kanałów, stąd wietrzenia nie będzie bo będzie głośno. 100m3/h wyciągu w garderobie, kto to robił, że tam jest aż taka duża wartość nawet bez anemostatu max powinno być tam 40m3/h. Nie pokazał ile w łazience wyciąga pewnie mało, dużo mniej niż w garderobie, a to błąd, bo pomieszczanie wilgotne powinny mieć największe wartości, aby tą wilgoć właśnie wyciągać. Nałożenie stożków to głupota w starym domy bym to może robił, spada wydajność wyciągu jak się je założy, dlaczego nie zostały pokazane wszystkie wartości pomiarowe widoczne jest coś nie tak. Pomiary powinny być robione kilka razy na wydajności 100% potem jeszcze dodatkowo na wydajności użytkowej. Rekuperator Karino to nie porozumienie jeden z gorszych produktów, ale pewnie za lokowanie produktów, było taniej.
Dlaczego uważasz że Karino jest złym rekuperatorem?
Wszystko wytłumaczone w prosty sposób. Dzięki za materiał. Czy można wypożyczyć taki anemometr? Mam do Was daleko a niedługo i u mnie będzie trzeba wyregulować anemostaty.
Dzięki Justyno za naleśniki :) były smaczne :D
Hej Karol :) również robię nie złe naleśniki! Czy będziesz może w okolicach Opola? Chętnie skorzystałbym z usługi pomiaru i Twojej wiedzy.
@@davidc1171 Naleśniki? Jesteśmy umówieni! 😉
Karol w jakim regionie działasz? Czy okolice Łodzi ogarniasz ?
Karol z PSBUD Rekuperacja jest super!
Pytanie 2. Czy jak na zewnątrz będzie minus 15 stopni, a w domu 22, to przez chwilę automat będzie nawiewał -15 aż osiągnie temperaturę komfortu? Czy tą opcje się wyłącza na zimę, czy sama się wyłącza?
Super materiał i dobra robota!
Staramy się ;)
mam rekuperacje i nie wyobrażam sobie teraz tego nie miec , wentylacja grawitacyjna ucieka nawet 35% ciepła... a tu nie dosc ze mamy oszczednosc ciepła to jeszcze czyste powietrze i ciagły przewiew świerzego powietrza... instalacja załozyłem sam bo to proste wystarczy zapłacic za projekt który kosztuje grosze... drogi jest jedynie rekuperator ok 8-12tys zł na dom ok 100m/4osoby , a materiały montażowe niecałe 5tys
Ile bierze prądu ????
@@pawe6821 moja ok 250zl rocznie ,ale to zależy od typu centrali itd ..
Nie mialem pojecia ze konieczna jest regulacja nikt o tym przy zakupie i montażu nie wspominał tylko jak jest to dobry zakup bedziesz Pan zadowolony.Dziekuje za taki swietny material Pozdrawiamy
Nikt o tym nie wspomina, bo jak widać, trzeba dniówkę poświęcić już po całkowitym wykończeniu domu. Wykonawca kasę wziął gdzieś na etapie wykończenia i zadowolony ;)
Zbędny wydatek ,
@@SuperWszystkoZajete montażysta przy montażu zbędnym słowem ust nie kalał wziął hajs za montaż i spierdalał
7:03 z dżemem w rulony, trójkąty z wszystkim innym
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru tata vlog i całej rodzinki
szacun
Bardzo ciekawy odcinek! Pozdrawiam :D
Dzięki za subiektywną opinię ;)
Czy firma PSBUD , jest w stanie dojechać do klienta na pomorze, pod gdańsk? Bardzo konkretny gość, posiada bardzo duża wiedzę.
Witam. Ile kWh/m-c bierze rekuperacja? Dzieki
Około 30zl ma miesiąc na najmniejszym biegu
yhm... koszt wykonania 3-4 kominów (tak by mieć naprawdę dobrą wentylację grawitacyjną), wyrównuje się z kosztem najtańszej rekuperacji...
Super materiał , dziękuje👍zastanawiam się jaki jest średni koszt takiej usługi, ponieważ mam analogiczną sytuację. Moim zdaniem reku w dzisiejszych czasach przy nowych domach to absolutny obowiązek 👍😀
Zadzwoń do Nas postaramy się pomoc, koszt takiej usługi 500-700 zł w zależności od wielkości domu ;)
Super odcinek teraz tyko czekam na odcinek z Max farm 😁
Rekuperator Karino unikat na skalę światową szkoda,że nie 03ozone szkoda słów.
Wychodzi na osobę 25m3 wymiany powietrza na cały dom. Więc po co tyle rur do anemostatów, żeby w pokoju była wymiana 50 m3 powietrza dla dwóch osób itp.. Zliczając wszystkie pokoje w ten sposób tj. gdzie przebywają ludzie - wyjdzie w domu do wymiany aż 300m3? A tutaj wyraźnie jest powiedziane 100m3 na cały dom dla 4 osób.
W dzien rekuperacja tez ci chodzi przy temperaturach 30+ stopni ?
Rekuperacja chodzi cały czas
@@TATAVlogg ja wyłączam w dzien chociaz mam wymiennik letni , z tego powodu ze na czerpni jak jest 25stopni to na nawiewie pokazuje tyle samo , jesli bys mogl dopytac w następnym filmie czemu tak jest bylo by spoko
@@valetudo3620 ja bym się bał, że w ciągu dnia w wyłączonej rekuperacji wyhodują mi się jakieś drobnoustroje które w nocy będą nawiewane
Jaka temperatura utrzymuje się na parterze i piętrze? Kanały niby są antybakteryjne więc mam nadzieję że jest zabezpieczenie przed takim 10 godzinnym postojem hmmm.
@@davidc1171 aktualnie 25c u góry i na dole
Rekuperator KARINO polecacie czy nie.. jestem na kupnie uli zastanawiam się nad Thessla Greene
Czym thessla różni się od o3 ozon, defro, pdrodmax? Wszystko ma grzałki. Filtry w thessli nie są tanie.
Zamontowaliśmy już bardzo dużo jednostek Karino i rekomendujemy te urządzenia z uwagi na bardzo dobra jakość wykonania, niskie koszty eksploatacji (brak grzałki, tanie filtry) oraz bezawaryjność. Thessla to tez bardzo dobry rekuperator. Jak mieszka Pan w okolicy Katowic to zapraszam do Nas do salonu, mamy tam kilka rekuperatorów różnych producentów, można przyjść, włączyć, pooglądać :)
kocham was oglodać
Daj znać jak z suchym powietrzem. Bo pan twierdzi że to przez źle wyregulowną rekuperacje, a ja miałem regulację właściwą a powietrze i tak było za suche. Fajnie jakbyś miał stację pogodową która ci pokaże ile jest wilgotności
Ile masz wymiany m³/h powietrza w domu i ile masz osób?
@@Jedrek-Urwis srednio 100- 120m3/h trzy osoby dom 150m2
@@shootmikes Trzy osoby to 80-90m³, a nie 120m³. Zmniejsz. Jeżeli nie to entalpliczny też by sobie nie poradził, bo nie ma skąd odzyskać wilgoci. Niektórzy w wentylaci grawitacyjnej mają 30% wilgotności zimą - więc jest przesuszenie, tylko jak nie wiedzą o tym ludzie to nie zgłasza nikt problemu.
@@Jedrek-Urwis przy niskim przepływie czuje ze jest za duszno, a przewietrzanie nawet na 15 minut nie daje znaczących różnic
@@shootmikes w tym wypadku nawilżacz pokojowy, albo kanałowy. Czasem są takie warunki i nic nie zrobisz.
Panowie ale powiedzcie sami kto w zimę otwiera okna, jedyny plus rekuperacji jaki widzę to świeże i czyste powietrze
Mówią, że w lato można otworzyć okno i się nic nie dzieje z systemem rekuperacji.
jprdl. rulony czy trójkąty fajne masz problmey :D ... ale widzę że ona zdecydowana na trójkąty! :D
Tyle o zdrowiu, reku itd. ale piana pur - dlaczego???
poza tym fajny pozytywne nagranie.
Ile kosztuje regulacja rekuperacji?
Ile kosztuje taka regulacja?
Ciekawy materiał wyczerpuje temat
Dziękujemy ;)
Naleśniki tylko w rulony
10:58 komu nie smakowały naleśniki że wywalił talerz na ziemie ?? :)
Witek zaszalał :P
Bajerów to tam masz , takie rzeczy to są w co 100000 domu.
Jeszcze w zestawie niech dadzą butle.z.tlenem jakby trzeba wyjść z domu ...bez filtrów na powietrze hehe
100m3/h w garderobie bez anemostatu,hahahahah żart! Tam jeden kanał 75mm powinien byc. Ta firma nie ma pojęcia co robi, centrala karino ;)
Tylko czemu panel sterowania jest tam gdzie jednostka, wszystkim łatwiej sterować kiedy ma się panel gdziekolwiek w części mieszkalnej. Nawet sam sterownik potrafi z tak prostego urządzenia zrobić nieco bardziej funkcjonalny i "inteligentnym" sprzętem a są takie na rynku (też polskie produkcji).
Trzeba to będzie zmienić. Czekam na nowy sterownik aby go podłączyć pod system inteligentnego domu
rekuperator sam powinien przypomnieć po ustalonym czasie o wymianie filtrów. w opcji lepszej rekuperator wie ze zmniejszył się przepływ przez zabrudzone filtry.
Karol - byłem na dworze i mam pole 😂
Wojtek trochę za dużo tych reklam w jednym filmie.
Sprawdzę. Bo nigdy nie chce mi się tego ustawiać i YT robi to automatycznie
Chłopaku - nie wiesz co robisz - ale jest szansa że dojdziesz
A po co wyciągać filtr antysmogowy na lato? Mimo wszystko ja mam cały rok założone. A filtry stożkowe robią opory.
Jest to mimo wszystko dodatkowe zabezpieczenie.
A ta mata to wstępnie oczyści, a im częściej wymieniamy je to główne filtry są mniej zabrudzone.
Panie Łukaszu, zrobimy test i pokażemy go na Naszym kanale, jakie opory generują filtry stożkowe :)
14:10 Popeye xD
Poza rekuperacja masz klimatyzacje zainstalowaną? Jeśli nie to czemu nie chciałeś zainstalować? Przy ostatnich upałach jestem pewny, że przy najbliższym remoncie będę instalował klimatyzacje chociaż żeby z niej skorzystać 10x w roku w tak gorące dni jak teraz :)
To fakt, że na piętrze jest trochę gorąco. Ale w ciepłe dni raczej rzadko jesteśmy w domu, dlatego nie skusiliśmy się na klimę. Choć kto wie, może w przyszłości zainstalujemy
Wojtek jeszcze będzie miał u siebie chłodzenie pasywne poprzez rekuperacje. W tym wypadku chłodnica rekuperatora spięta z dolnym źródłem pompy ciepła. Zobaczymy jakie będą efekty i czy Wojtkowi klima będzie potrzebna :)
@@PSBUD Przy raptem 300m3 max i to jeszcze hałasującej instalacji przy takim przepływie, to się nie nachłodzi ten Wojtek zbytnio. Realnie rzec ujmując wcale.
@@TATAVlogg ile prądu pobiera ta maszyna jaki to wydatek dzienny jaki miesięczny roczny
@@krzysiekb.3439
Zobaczymy efekty po uruchomieniu i pokażemy jak to wyglada :)
filtry stożkowe można wykonać samemu th-cam.com/video/MJSrRKIUkRM/w-d-xo.html
Zbędny wydatek
Panie Pawle czy zimą ma Pan smog za oknem i czy ogrzewa Pan dom pompą ciepła?
@@PSBUD gazem ogrzewam
@@pawe6821 Informuję, że dzięki systemowi rekuperacji zmniejsza się zapotrzebowanie na ciepło budynku o wartość około 25%.
Niemontuj rekuperacji zaoszczędź 40 koła
2
1
Pozdrawiam Karola z Psbud!
Mówisz o tym zanieczyszczonym powietrzu a jak na zewnątrz wyjdziesz to i tak tym oddychasz
Większość życia spędzamy w swoim domu
To po co ubierasz ciepłą kurtkę na zimę? I tak wrócisz do domu i będzie ci cieplej....
@@MrBibenio no rzeczywiscie to to samo xD
@@sebarks7022 nie oczekuje ze ktoś kto ma w nazwie „seba” zrozumie ironiczna odpowiedz na debilny komentarz