Cenne informacje. Niektórzy wędkarze wykorzystują do produkcji przyponów, agrafki z krętlikiem połączone. W czystych wodach to faktycznie jest nieporozumienie, nawet jeśli przypon jest z fluorokarbonu. Dodatkowo agrafka z krętlikiem ma tendencje do splątań zestawu. Ale skoro są w sklepach, to nieświadomi wędkarze kupują. Dlatego ten odcinek jest w samo sedno :) Super.
Dzień dobry Panie Piotrze. Na początku chciałbym Panu podziękować za wszystko co Pan robi dla polskiego wędkarstwa. Firma Salmo to coś, czym możemy się pochwalić na całym świecie a to w dużej mierze Pana zasługa. Jestem studentem i ryby łowię odkąd tylko byłem w stanie utrzymać wędkę w rękach, jednak poważniejsze łowienie rozpocząłem dopiero kilka lat temu. Dłuższy czas próbowałem się przekonać do zakupu slidera ponieważ, za każdym razem w sklepie bardziej opłacalne było dla mnie kupienie kilku tańszych gum niż jednej przyjęty, która może się nie sprawdzić. Jednak w końcu kupiłem... Niestety pech chciał, że trafiłem jakąś wadliwą sztukę. Po dosłownie kilku rzutach na głęboką wodę, po jednej stronie wyłamała się duża dziura tak, jakby pod warstwą lakieru i podkładu był pęcherz powietrza. Czy taką przynętę można w jakiś sposób naprawić? Mam pewne pomysły, ale wolę zapytać kogoś kto się na tym zna, tak aby utrzymać prawidłową pracę. Pozdrawiam. Paweł
Dzięki za miłe słowa! Oczywiście, że można próbować naprawić ale nie będzie to łatwe. Sugeruję kontakt z firmą po adresem salmo@salmo.com.pl i przesłanie zdjęć wadliwej przynęty. Powinna zostać wymieniona na nową. Pozdrawiam.
Ja wyrwałem swego czasu ster Perchowi razem z kawałkiem pianki pod sterem. Dorobiłem ster, w miejsce ubytku pianki wkleiłem twardy styropian ( taki stary, żółty) na klej dwuskładnikowy. Potem nadmiar zeszlifowałem pilnikiem, pomalowałem, wkleiłem ster i ... kosiłem szczupaki. Naprawa slidera to powinna być łatwizna. Wklejamy jakiś styropian, twardą piankę, pumeks, szlifujemy aby przynęta była symetryczna, lakierujemy nawet lakierem do paznokci i śmiało łowimy. Jeśli obciążenie będzie nierówne, to nie ma co panikować tylko zeszlifować więcej lub dołożyć śrucinkę ołowianą. A nierówny wobler ma unikalną pracę.
Kciuk w gore i ogladam 🎣 Swietne sa te odcinki. Zawsze chcialem miec mentora wedkarstwa ktorego mi brakowalo bardzo.. teraz juz mam i wedkuje mi sie o wiele lepiej 😉 dziekuje!
Ja gratuluje występu. Jeżdże do szwecji na największe szkiery i po 10 latach coś tam wiem 😁 Ogromna woda gdzie tylko kilka miejsc jest rewelacych. Frycowe było ale teraz jest ok. Szybka lodz i setki litrów paliwa.
Bardzo ciekawie się słucha, szczególnie wątek o PTS, można trochę wczuć się w realia takich zawodów ☺️ Znaleźć się tam choćby tylko po to aby podpatrzeć innych i zaczerpnąć trochę wiedzy. Rozmiary tego jeziora to kosmos i żeby z marszu zrobić tam dobry (jakkolwiek) wynik, słowa uznania. 👍
Może mógłby Pan rozwinąć wątek zawodów PTS i powiedzieć coś więcej na temat samego jeziora, jego struktury, warunków w jakich lowiliscie, gdzie szukaliście ryb i jak dobieraliscie taktykę ? Może jakieś dodatkowe obserwacje i ciekawostki 🙈
Witam , może kolega podpowie tak informacyjnie jakimi kijami były holowane te ryby , które spadały , chodzi o akcję wędzisk i jezeli nie jest tajemnicą jaki model i producent wspomnianych kiji , Oczywiscie te nie wyholowane uważam także źle zacięte , a co do zawodów brawo za bardzo dobry wynik polskich drużyn , walcząc z miejscowym przewodnikiem czy bardzo dobrym , czy też słabszym niestety mamy bardzo ograniczone szanse dorównać im kroku , znają wodę , migrację ryb w zbiorniku , no i przynęty topowe w danej porze roku co ma jak wiadomo priorytetowe znaczenie , bedąc gościem na takim akwenie liczmy na szczęście , trafny dobór wabika i nasze szybkie analizy które wpływają na szybką zmianę taktyki w trakcie zawodów , w tym przypadku drugie miejsce kwalifikuje sie na wygraną pozycję , trochę to niesportowo wygląda , ale cóż takie reguły gry , ktoś lowi cały rok , a ktoś tylko tydzień !!! Panowie z drugiej pozycji pokazali klasę prawdziwych mistrzów , wielkie brawa, a jeszcze takie małe pytanko , tak dogłębnie wspomniał kolega o tych stalówkach i krętlikach i ich złym wplywie na ilość brań , ja osobiscie pomijam tego typu zbrojenie , ale widzę problem bardziej w kotwicach , niekiedy dwóch , a nawet trzech i to takich po dwa cm i prosze o opinię tak wytrawnego wędkarza i specjalisty w dziedzinie woblerów , a mianowicie : jaki kolor kotwić jest mniej spostrzegawczy dla drapieżikow , szczupak , sandacz , okoń , pstrąg i black bass , oczekuję fachowej odpowiedzi , bo kto jak kto , ale kolega wismienity ichtiolog i równie wyśmienity wędkarz jest najbardziej wiarygodną osobą , aby raz na zawsze przekonać mnie co do słuszności moich decyzji w doborze koloru kotwic w zależnosci naświetlenia powierzchnii wody , pomijam temat kotwic srebrnych morskich , jest wielu producentów w Japonii , ktore zbroi te same woblery w rozne kotwice , ale pomijam temat korozji , a proszę o opinię tyczącą sie doborem kotwic w slodkiej wodzie , reasumując super odpowiedzi na pytania kolegów wedkarzy , brakowało tego , tego profesjonalizmu , duże brawa za dobre rady !!!!
Panie Piotrze, czy nie szuka Pan czasem pomocnika do podawania przynęt na łodzi? ;) Jako mieszkaniec regionu zgłaszam się jako darmowa siła robocza! Jakiś czas temu robił Pan filmy z nastolatkiem, fajnie tłumaczył Pan sposoby prowadzenia przynęt. Może rozważyłby Pan kilka podobnych odcinków z fanami? I kolejne pytanie. Na kilku naszych okolicznych jeziorach (Szwaderki) chodzi po powierzchni boleń. Jego spławy/ataki są widowiskowe. Jak się do niego dobrać? Czy ganianie za nim ma jakikolwiek sens?
@@ppprofishing J. Ś....e? Byłem w zeszłą sobotę i to właśnie ono mnie zainspirowało do tego pytania. Gdyby poczuł Pan potrzebę towarzystwa z niezbyt jeszcze doświadczonym spinningistą to jestem tu i czekam. Zapewniam pozytywne nastawienie i wygodną łódź :) Pozdrawiam
Panie Piotrze, czy firma Salmo rozważała lub rozważa stosowanie haków bezzadziorowych? Chodzi mi głównie o przynęty przeznaczone na pstrąga. Pozdrawiam
Tak ale niestety większość klientów nie jest zainteresowana hakami bezzadziorowymi. W związku z tym robiliśmy takie serie na specjalne zamówienie (np do Hiszpanii).
Mam pytanie czy nie myślał pan może nad wypuszczeniu dużego twitcha w stylu japońskim? Czy istnieje np. szansa nad stworzeniem większej wersji stinga rattlin w rozmiarach szczupakowych powiedzmy 11 , 13 i 15-16 cm? Pytam się bo ostatnio zacząłem łowić szczupaki na twitche i mam dobre efekty. Lubię łowić na Skinnera ale on jest już odrębnym rodzajem sam w sobie i według mnie choć mogę się mylić nie jest typowym twitchem.( Ma silną pracę jak crankbait)
@@ppprofishing dzięki za odpowiedź, myślę że twitching w szczególności na szczupaki w Polsce się dopiero rozwija i dobrze jeśli Salmo będzie miało w swojej ofercie dobrego twitcha o dużych gabarytach, który będzie bardziej przystępny cenowo od hiper drogich ale i dobrych woblerów japońskich, w stylu kanaty czy adusty. Mi się marzy coś na kształt dużego stinga który będzie trochę w pracy przypominał Skinnera szczególnie tych mniejszych wersji które ustawiały się pionowo po zarzuceniu ale będąc jednocześnie klasycznie neutralne. Jeśli miałbym doradzić to twitche które mi się najlepiej sprawdzają są praktycznie tylko neutralne i dopiero po podszarpnieciu ustawiają się poziomo, wynika to chyba z ich systemu rzutowego i grzechotek.
Kłaniam się. Super wiedza super filmy!!! Dzięki wielkie. Pozdrawiam!!
Cenne informacje. Niektórzy wędkarze wykorzystują do produkcji przyponów, agrafki z krętlikiem połączone. W czystych wodach to faktycznie jest nieporozumienie, nawet jeśli przypon jest z fluorokarbonu. Dodatkowo agrafka z krętlikiem ma tendencje do splątań zestawu. Ale skoro są w sklepach, to nieświadomi wędkarze kupują. Dlatego ten odcinek jest w samo sedno :) Super.
Gratulacje, zawody rządzą się swoimi prawami i za rok może być całkiem dobry wynik 🎣🐟
Dzień dobry Panie Piotrze.
Na początku chciałbym Panu podziękować za wszystko co Pan robi dla polskiego wędkarstwa. Firma Salmo to coś, czym możemy się pochwalić na całym świecie a to w dużej mierze Pana zasługa.
Jestem studentem i ryby łowię odkąd tylko byłem w stanie utrzymać wędkę w rękach, jednak poważniejsze łowienie rozpocząłem dopiero kilka lat temu. Dłuższy czas próbowałem się przekonać do zakupu slidera ponieważ, za każdym razem w sklepie bardziej opłacalne było dla mnie kupienie kilku tańszych gum niż jednej przyjęty, która może się nie sprawdzić. Jednak w końcu kupiłem... Niestety pech chciał, że trafiłem jakąś wadliwą sztukę. Po dosłownie kilku rzutach na głęboką wodę, po jednej stronie wyłamała się duża dziura tak, jakby pod warstwą lakieru i podkładu był pęcherz powietrza. Czy taką przynętę można w jakiś sposób naprawić? Mam pewne pomysły, ale wolę zapytać kogoś kto się na tym zna, tak aby utrzymać prawidłową pracę. Pozdrawiam.
Paweł
Dzięki za miłe słowa! Oczywiście, że można próbować naprawić ale nie będzie to łatwe. Sugeruję kontakt z firmą po adresem salmo@salmo.com.pl i przesłanie zdjęć wadliwej przynęty. Powinna zostać wymieniona na nową. Pozdrawiam.
Ja wyrwałem swego czasu ster Perchowi razem z kawałkiem pianki pod sterem. Dorobiłem ster, w miejsce ubytku pianki wkleiłem twardy styropian ( taki stary, żółty) na klej dwuskładnikowy. Potem nadmiar zeszlifowałem pilnikiem, pomalowałem, wkleiłem ster i ... kosiłem szczupaki.
Naprawa slidera to powinna być łatwizna. Wklejamy jakiś styropian, twardą piankę, pumeks, szlifujemy aby przynęta była symetryczna, lakierujemy nawet lakierem do paznokci i śmiało łowimy. Jeśli obciążenie będzie nierówne, to nie ma co panikować tylko zeszlifować więcej lub dołożyć śrucinkę ołowianą. A nierówny wobler ma unikalną pracę.
Kciuk w gore i ogladam 🎣
Swietne sa te odcinki. Zawsze chcialem miec mentora wedkarstwa ktorego mi brakowalo bardzo.. teraz juz mam i wedkuje mi sie o wiele lepiej 😉 dziekuje!
Bardzo mi miło.
Ja gratuluje występu. Jeżdże do szwecji na największe szkiery i po 10 latach coś tam wiem 😁 Ogromna woda gdzie tylko kilka miejsc jest rewelacych. Frycowe było ale teraz jest ok. Szybka lodz i setki litrów paliwa.
Jezioro Vener jest trochę podobne do szkierów ale zapewniam, że to nie to samo! Kiedyś jeździłem głównie na szkiery.
Fajnie szczegółowo opowiedziane o zawodach 💪🏻😉
W opisie filmu wrzuci Pan zawsze link do swojej strony, bedzie to tez pomocne 💪🏻
Gratulacje dla wszystkich polskich teamów!!!
Dla zasięgu. pozdrawiam
Bardzo ciekawie się słucha, szczególnie wątek o PTS, można trochę wczuć się w realia takich zawodów ☺️
Znaleźć się tam choćby tylko po to aby podpatrzeć innych i zaczerpnąć trochę wiedzy. Rozmiary tego jeziora to kosmos i żeby z marszu zrobić tam dobry (jakkolwiek) wynik, słowa uznania. 👍
Jeszcze raz gratulacje .Następny Predator będzie z tarczą.P.S Proszę nie rezygnować z woblerów Salmo podczas zawodów za rok hahahah :D
Dzięki. Może to i racja ... ;o)
Może mógłby Pan rozwinąć wątek zawodów PTS i powiedzieć coś więcej na temat samego jeziora, jego struktury, warunków w jakich lowiliscie, gdzie szukaliście ryb i jak dobieraliscie taktykę ? Może jakieś dodatkowe obserwacje i ciekawostki 🙈
Może opowiem coś za tydzień bo temat zaiste ciekawy.
Witam , może kolega podpowie tak informacyjnie jakimi kijami były holowane te ryby , które spadały , chodzi o akcję wędzisk i jezeli nie jest tajemnicą jaki model i producent wspomnianych kiji , Oczywiscie te nie wyholowane uważam także źle zacięte , a co do zawodów brawo za bardzo dobry wynik polskich drużyn , walcząc z miejscowym przewodnikiem czy bardzo dobrym , czy też słabszym niestety mamy bardzo ograniczone szanse dorównać im kroku , znają wodę , migrację ryb w zbiorniku , no i przynęty topowe w danej porze roku co ma jak wiadomo priorytetowe znaczenie , bedąc gościem na takim akwenie liczmy na szczęście , trafny dobór wabika i nasze szybkie analizy które wpływają na szybką zmianę taktyki w trakcie zawodów , w tym przypadku drugie miejsce kwalifikuje sie na wygraną pozycję , trochę to niesportowo wygląda , ale cóż takie reguły gry , ktoś lowi cały rok , a ktoś tylko tydzień !!!
Panowie z drugiej pozycji pokazali klasę prawdziwych mistrzów , wielkie brawa, a jeszcze takie małe pytanko , tak dogłębnie wspomniał kolega o tych stalówkach i krętlikach i ich złym wplywie na ilość brań , ja osobiscie pomijam tego typu zbrojenie , ale widzę problem bardziej w kotwicach , niekiedy dwóch , a nawet trzech i to takich po dwa cm i prosze o opinię tak wytrawnego wędkarza i specjalisty w dziedzinie woblerów , a mianowicie : jaki kolor kotwić jest mniej spostrzegawczy dla drapieżikow , szczupak , sandacz , okoń , pstrąg i black bass , oczekuję fachowej odpowiedzi , bo kto jak kto , ale kolega wismienity ichtiolog i równie wyśmienity wędkarz jest najbardziej wiarygodną osobą , aby raz na zawsze przekonać mnie co do słuszności moich decyzji w doborze koloru kotwic w zależnosci naświetlenia powierzchnii wody , pomijam temat kotwic srebrnych morskich , jest wielu producentów w Japonii , ktore zbroi te same woblery w rozne kotwice , ale pomijam temat korozji , a proszę o opinię tyczącą sie doborem kotwic w slodkiej wodzie , reasumując super odpowiedzi na pytania kolegów wedkarzy , brakowało tego , tego profesjonalizmu , duże brawa za dobre rady !!!!
Panie Piotrze, czy nie szuka Pan czasem pomocnika do podawania przynęt na łodzi? ;) Jako mieszkaniec regionu zgłaszam się jako darmowa siła robocza!
Jakiś czas temu robił Pan filmy z nastolatkiem, fajnie tłumaczył Pan sposoby prowadzenia przynęt. Może rozważyłby Pan kilka podobnych odcinków z fanami?
I kolejne pytanie. Na kilku naszych okolicznych jeziorach (Szwaderki) chodzi po powierzchni boleń. Jego spławy/ataki są widowiskowe. Jak się do niego dobrać? Czy ganianie za nim ma jakikolwiek sens?
Jasne, że ma sens! Możemy się wspólnie wybrać kiedyś. Proszę zerknąć na film th-cam.com/video/Ltts5VysSK0/w-d-xo.html ... poznajemy wdę?
@@ppprofishing J. Ś....e? Byłem w zeszłą sobotę i to właśnie ono mnie zainspirowało do tego pytania.
Gdyby poczuł Pan potrzebę towarzystwa z niezbyt jeszcze doświadczonym spinningistą to jestem tu i czekam.
Zapewniam pozytywne nastawienie i wygodną łódź :)
Pozdrawiam
@@PrzemyslawZ. na filmie nie jest to jezioro ale niedaleko. Temat do ogarnięcia. Dam znać.
Panie Piotrze, czy firma Salmo rozważała lub rozważa stosowanie haków bezzadziorowych? Chodzi mi głównie o przynęty przeznaczone na pstrąga. Pozdrawiam
Tak ale niestety większość klientów nie jest zainteresowana hakami bezzadziorowymi. W związku z tym robiliśmy takie serie na specjalne zamówienie (np do Hiszpanii).
@@ppprofishing ponieważ w Hiszpanii tylko bezzadziorowo , takie sa przepisy
Mam pytanie czy nie myślał pan może nad wypuszczeniu dużego twitcha w stylu japońskim?
Czy istnieje np. szansa nad stworzeniem większej wersji stinga rattlin w rozmiarach szczupakowych powiedzmy 11 , 13 i 15-16 cm?
Pytam się bo ostatnio zacząłem łowić szczupaki na twitche i mam dobre efekty. Lubię łowić na Skinnera ale on jest już odrębnym rodzajem sam w sobie i według mnie choć mogę się mylić nie jest typowym twitchem.( Ma silną pracę jak crankbait)
Ciekawe pytanie. Tak - jest taki plan.
@@ppprofishing dzięki za odpowiedź, myślę że twitching w szczególności na szczupaki w Polsce się dopiero rozwija i dobrze jeśli Salmo będzie miało w swojej ofercie dobrego twitcha o dużych gabarytach, który będzie bardziej przystępny cenowo od hiper drogich ale i dobrych woblerów japońskich, w stylu kanaty czy adusty. Mi się marzy coś na kształt dużego stinga który będzie trochę w pracy przypominał Skinnera szczególnie tych mniejszych wersji które ustawiały się pionowo po zarzuceniu ale będąc jednocześnie klasycznie neutralne. Jeśli miałbym doradzić to twitche które mi się najlepiej sprawdzają są praktycznie tylko neutralne i dopiero po podszarpnieciu ustawiają się poziomo, wynika to chyba z ich systemu rzutowego i grzechotek.
@@andrzejbilecki3377 wnioski co do wyważenia japońskich twitchów jak najbardziej prawidłowe - znać fachowca! ;o)